Radio en TV] Tuinbouw zal het tegen de industrie moeten afleggen Fluiten in Wembley DRIE favorieten voor Europees kampioenschap Virginia-rokend Nederland is enthousiast U zuli hei óók zijn! Dans rond de Lodewijken Gevaren door verzilting en industrie- gassen Geen record voor Ada den Haan Cycle-cross van Zandvoort trekt veel deelnemers Pieter Roomer Van OosterhoutVingerhoedt en Tiedtke behalen volle winst de Virginia KING SIZE Reddingdemonstraties Vanavond V. TOERNOOI IN GRONINGEN Kritiek op de Noorse schaatsbond VRIJDAG 25 JANUARI 1957 PAGINA 6 ft ft Leer hem kennen, zoals honderdduizenden vóór U. MILLER BROS, de nieuwe Virginia King Size van 80 ct. Modern lang van formaat, dus met alle voordelen van 'n King SizeEen mélange van edele, goudgele virginia- tabakken, die ook U enthousiast zal maken. MILLER BROS is de King Size met smaak-zekerheid, dank zij het grote smaak onderzoek, dat vooraf over geheel Nederland werd gehouden. Dat maakte deze 80 ets King Size zo fantastisch goed.' Profiteer daar óók van! Nederlands elftal op Spaanse ambassade Nel van der Storm Hermsen uitgeschakeld Kunstrijdsters gaan naar Amerika Hongarije zendt sports- lieden naar Polen De bollenstreek Bevolkingsgroei Honveds toernee Rus lands toelating bij kampioenswedstrijden ADRI VOORTING WORDT STAYER Wielerploeg De Magneet Advertentie De Spaanse reis van het Nederlands elftal heeft als voorspel een receptie van officials en spelers op de Spaanse ambassade in Den Haag, maandag avond aanstaande. Dinsdagmorgen half zeven is het gezelschap daarna présent op het vliegveld Zestienhoven van waar een half uur later het gecharterde vlieg tuig vertrekt. In de halve eindstrijden dames dub belspel van de internationale tennis kampioenschappen van, Scandinavië is onze landgenote Nel van der Storm- Hermsen, die met de Deense Else Schmidt een paar vormde, uitgescha keld. Angela Mortimer en Ann Shil- cock wonnen met 75, 63. Van het uitgebreide TV-programma van gisteravond heeft ons vooral de demonstratie van oude Franse dansen onder de titel „Dans rond de Franse Lodewijken" getroffen. Het was een stijlvol geheel, vol gratie en distinctie. In een fraai decor door Fokke Duetz danste en musiceerde het Parijse ge zelschap „La Petite Compagnie du Grand Siècle", dat zich geheel op de muziek en het divertissement van die tijd heeft toegelegd. Het was aantrekke lijk in de presentatie van dit program ma, dat de verschillende nummers slechts kort duurden en elkaar in snel tempo opvolgden. Jammer echter was dat de prestaties niet altijd vlekkeloos waren. Het zingen met name was bij zonder zwak. Aan de verzorging van het beeld was veel zorg besteed, er was een afwisse lende cameraregie en er was veel werk gemaakt van de aankondigingen. Het was goed gezien de verschillende nummers van een korte toelichting te voorzien. In het zwemstadion in Naarden werd een uitgebreid zwemfeest afgewerkt van waterpolo, wedstrijden, kunstzwem- men en reddingsdemonstraties. Vooral deze laatste manifestaties waren zeer interessant, met name het onder water rijden van een autocabine. Er was daar in een microfoon aangebracht, zodat wij konden horen wat de beide inge- slotenen vier meter onder water met elkaar bespraken. Eerst na zeker acht minuten greep de reddingsbrigade in en haalde de beide passagiers uit de auto naar boven. Na afloop van het gewone program ma volgde nog een journaal (door sto ring uitgesteld) van een half uur en een Eurovisie-uitzending uit Monaco over de feeststemming aldaar. Allemaal erg actueel en boeiend, maar wel wat veel op zo'n laat uur. Het is ons ook niet duidelijk waarom de weerman al leen maar na het journaal mag spreken. Die had met de storing toch niets te maken? J. v. S. Voor het Vlaamse Brussel speelt van avond het Omroep Symfonieorkest o.l.v. Frederik de Vreese o.m. de Tweede Symfonie van Brahms en „L'Oiseau de Feu" van Strawinsky. (324 m 20 u). Voor het Italiaanse nationale pro- framma speelt het Symfonieorkest van 'urijn o.l.v. Mario Rossi o.m. de Nel- son-Mis van Haydn. Ricardo Odnoposoff speelt het Vioolconcert van Mendels sohn. (457 m 21 u). Voor het Derde Programma zingt de sopraan Heather Harper, begeleid door Clifton Helliwell, piano, de drie Latijnse Motetten van Hindemith. (464 m 21.40 u) De kunstrijdsters Joan Haanappel en Sjoukje Dijkstra zullen wel aan de wereldkampioenschappen welke van 26 februari tot 2 maart in Colorado Springs deelnemen, doch niet aan de Europese kampioenschappen van 14 tot 16 fe bruari te Wenen. De bedoeling is dus dat de kunst rijdsters in Davos blijven trainen en na de Europese kampioenschappen naar Zürich gaan om zich bij de andere Europese deelneemsters voor de we reldkampioenschappen te voegen die ge zamenlijk met een speciaal vliegtuig vandaar naar Amerika gaan. Hongaarse sportslieden worden in steeds groter aantallen naar Polen ge stuurd om daar te trainen, zo meldt het Poolse persbureau Pap. Volgens dit bureau vertoeven op het ogenblik tien Hongaarse tennisspelers en een aantal kunstrijders in Polen om daar te oefe nen en in wedstrijden uit te komen. Dezer dagen zullen tien Hongaarse at leten arriveren die op 2 en 3 febru ari in Warschau zullen deelnemen aan indoor-wedstrijden en die daarna met Poolse atleten drie weken naar een trainingskamp gaan. Er is een arrestatiebevel uitgevaar digd tegen Werner Krabler, de eerste voorzitter van de Duitse voetbalclub „Kaiserslautern", en tegen het lid Sei- ier. Zij worden verdacht van verduiste ring. De Finse ijshockeyfederatie heeft be kend gemaakt, dat' zij zal deelnemen aan het toernooi om het wereldkam pioenschap dat te Moskou wordt ge houden. (Vervolg van pagina 1) De waarde van de investeringen in de tuinbouw wordt berekend op ruim 1,5 miljard gulden; daarbij gerekend de investeringen in veilingen, toeleverings bedrijven enz. komt men op meer dan 2,5 miljard gulden. De verliezen voor de Nederlandse tuinbouw zouden enorm groot zijn als verdere industrialisatie, zou leiden tot een verdrijven van de tuinbouw. Een grote kracht van de Ne derlandse tuinbouw is, dat de export kan geschieden vanuit goed geoutilleer de centra. Een beleid gericht op over plaatsing van deze centra moet dood lopen. Het Westland bijvoorbeeld is een onverplaatsbaar tuinbouwcentrum. Spr. wees ook op de gevaren, die de tuin bouw bedreigen door verzilting en door industriegassen. Wanneer er een hoog- ovenbedrijf aan de Nieuwe Waterweg zou komen, zou dit voor het Westland een acute bedreiging vormen. Sprekend over de bollenstreek zei de heer Verhage dat doorkruising van dit gebied met toevoerwegen naar Noord- Holland boven het Noordzeekanaal dit smalle gebied in nog smallere stroken zou splitsen. De oplossing ligt z.i. in het leiden van deze wegen door de Haarlemmermeer en ten oosten van Lei den en Den Haag, ofwel ten westen, namelijk door verlenging van de Sche- veningse boulevard. Met betrekking tot het Kennemerland werd opgemerkt, dat de industrieën, die niet direct behoefte hebben aan vestiging langs de kust, verderop langs het Noordzeekanaal een plaats moeten vinden. Dit laatste lokte bezwaren uit bü prof. Thijsse, die in een slotreferaat over de harmonisering van de belangen van in dustrie en tuinbouw sprak. Spreker toon de zich beducht, dat Amsterdam en de IJmond dan aan elkaar zullen groeien. Prof. Thijsse zei, dat de jongste stu dies erop duiden, dat de bevolking van ons land voorlopig door zal blijven groei en, dit in tegenstelling tot de aanvan kelijke veronderstellingen, dat wij op een maximum aantal inwoners zouden komen. De laatste prognose is. dat er in 1980 zes miljoen mensen in het wes ten des lands een plaats zullen moeten vinden. Spreker uitte de vrees, dat op de lange duur de tuinbouw in het West land het tegen de industrie zal moeten afleggen. In dit verband maakte hij zijn eerder geciteerde opmerking over de verplaatsing van de Westlandse tuin bouw. Den Haag zal zich inmiddels slechts zeer beperkt verder moeten ont- Ada den Haan is er niet in geslaagd een wereldrecord te vestigen op de 100 meter schoolslag dames. In het gemeen telijk zwemstadion te Naarden, waar donderdagavond nationale zwemwed strijden georganiseerd door „De Vest", zijn gehouden, bereikte zij met 1.19.6 wel een persoonlijk record maar bleef toch duidelijk boven de voor ëen record vast gestelde limiet. De belangrijkste resultaten zijn; Dames. 100 m. schoolslag: 1 Ada den Haan 1.19.6, 2 Lenie Sybrandt 1.22, 100 m. vrije slag: 1 Cockie Gastelaars 1.06.7, 2 Corrie Schimmel 1.07.3, 100 m. rugslag: 1 Corrie Wassink 1.15.4, 2 Jopie van Al phen 1.15.6, 100 m. vlinderslag: 1 Tineke Lagerberg 1.12.2, 2 Jopie Troost 1.15.5. Heren. 100 meter rugslag: 1 Jaap de Jong 1.06.4 (evenaring Nederlands re cord), 2 Peter Swijghuizen 1.06.9. wikkelen naar het zuiden en zeker niet moeten doorgroeien tot aan Hoek van Holland. Wat Amsterdam betreft, noem de prof. Thijsse als toekomstige moge lijkheid voor plaatsing van het bevol kingsoverschot Lelystad of de kern, die komt naast het Oostvaarderdiep. Spreker wees erop, dat men alle be langen tegen elkaar moet afwegen en tot een samenspel moet komen. De taak stelling is in het westen alleen die acti viteiten op te nemen, die onverbreke lijk aan het westen des lands verbonden zijn en dus noodzakelijkerwijs hier een plaats moeten vinden. De door de Hongaarse voetbalbond en de F.I.F.A. verboden toernee van de Hongaarse club Honved ligt sommige Braziliaansche voetballeiders toch wel zwaar op de maag. Nadat Honved de tweede wedstrijd gespeeld had, kwamen de directeuren van de voetbalclubs van Rio de Janei ro samen met de voorzitter van de voetbalbond van Rio en werd besloten vier spelers van de club Carioca, die in de wedstrijd tegen Honved voor Botafogo waren uitgekomen, te schor sen. Botafogo had besloten deze spelers in de wedstrijd te gebruiken hoewel de bondsvoorzitter zulks verboden had. De voorzitters van de twee clubs die tegen Honved gespeeld hebben, Bota fogo en Flamengo, hebben de verga dering niet bijgewoond. Mogelijk is de schorsing van de vier spelers nog niet het sluitstuk van de affaire. De bond zal misschien ook Botafogo straffen. Voor de cycle-cross te Zandvoort, die zondag door de Haarlemse wielerclub „De Kampioen" op het binnenterrein van het circuit wordt gehouden, hebben liefst 115 renners ingeschreven. Onder hen bevinden zich tal van favorieten en specialisten in het veldrijden. Er kan dus een spannende en attractieve strijd verwacht worden. Tot de grootste favoriet wordt Brink man gerekend. De Rotterdammer, die tweemaal de cycle-cross van „Kraantje Lek" en driemaal die van „Duinhorst" won, is in dit onderdeel van de wieler sport moeiljjk te kloppen. Hij zal het zondag in Zandvoort geenszins cadeau krijgen, want ook Gerrit en Adri Voor- ting, Arie van Wetten en Gerrit Rutten- berg zijn van de 'party en zij allen willen graag op 24 februari naar het wereld kampioenschap cycle-cross in de om geving van Brussel. De Zandvoortse cycle-cross biedt hun daartoe nog een kans, want de sportcommissie van de K.N.W.U. beschouwt deze als een laat ste selectie voor deelname aan dit we reldkampioenschap. Andere prominente deelnemers zijn: Piet Steenvoorden (Heemstede), Dik de Ruiter (Beverwijk), B. Jansen (Den Haag), Joop Miedema (Sassenheim), Toon Rutte (Haarlem), Arie van Houwe- lingen (Sassenheim), Jan "an Wetten (Noordwijk) en nog vele anderen. Voor de clubprijs de „Lou Braak- man"-beker komen de drie best ge plaatste crossers van elke deelnemen de club in aanmerking. Tweemaal ach tereen is deze beker door „Kennemer land" uit Beverwijk gewonnen. Dit klei nood zullen de Beverwijkers dit keer wel moeten afstaan, want hun ploeg is minder sterk dan in vorige jaren bij de cycle-cross van „Kraantje Lek." De start is om twee uur en de af te leggen afstand bedraagt 25 km. Als wij de sportredacteur van de Sunday Mail mogen geloven, is op het ogenblik heel de Schotse voetballerswereld in enthousiasme ontstoken over de verkiezing van de Rotter dammer Pieter Roomer tot scheidsrechter in de begin april te spelen wedstrijd Engeland— Schotland. Deze vreugde is begrijpelijk. Nog maar kort ge leden, in november van het vo rig jaar, hebben de stampvolle tribunes van het Hampdensta- dion in Glasgow bewonderend kennis genomen van het nuch tere, volstrekt onafhankelijke en daardoor ook rechtvaardige beleid, dat deze blonde, 36-ja rige Hollander demonstreerde tijdens de belangrijke ontmoe ting tussen Schotland en Joego slavië. De pers was vol lof over hem en Pieter Roomer schrijft zijn eervolle opdracht dan ook vooral toe aan de indruk, die hij toen op het Schotse publiek gemaakt heeft. Want het bete kent werkelijk een uitverkie zing. De wedstrijd Engeland— Schotland maakt deel uit van een grote competitie tussen de A-feams van W des, Ierland, Schotland en Engeland en tiet is een streng, door het Angelsaksische conservatisme nog extra onder steund, gebruik, om in deze derby slechts referees van Groot-Brittannië zelf in te schakelen Tot nog toe is hierop éénmaal een uitzondering re- maakt, namelijk in 1951, toen een Fransman werd aangezocht om een wedstrijd te fluiten. Door deze tweede werving uit het buitenland wordt de traditie opnieuw geweld aangedaan en men mag er uit concluderen, dat het besluit niet op losse gronden genomen is. Men heeft bovendien de K. N. V. B. niet een lijst gevraagd van aanbevolen scheidsrechters, zoals te doen gebruikelijk, maar direct de keus op Roomer laten vallen. Met hem zullen op 6 april ook Klaas Schipper uit Groningen en Wim Beltman uit Deventer, die in Glasgow gevlagd hebben, zich naar het Londense Wembleystadion begeven, zodat het Nederlandse team weer mpleet zal zijn. Pieter Roomer heeft al een groot deel van zijn leven doorgebracht op de groene grasmat. H\i is er als het ware mee vergroeid geraakt, al is „vergroeid" voor een bij uitstek beweeglijk werk als dat van scheids rechter een wel wat scheve beeldspraak. Hoeveel kilometers hij al i-a- vend heeft afgelegd om bij te blijven, kan hij niet vertellen, maar wel tekent hij steeds nauwkeurig de gefloten wedstrijden aar, die sedert jn aanstelling door de K. N. V. B tn 1947 al tot 460 zijn opgelopen. Zelf heeft Pieter Roomer het voetbalspel nauwelijks beoefend. In Rotterdam trapte hij wel mee in kleinere verenigingen, maar hoge ambities in dit opzicht heeft hij niet gekoesterd. In 1942 ging hij fluiten voor de toer- malige Rotterdamse Voetbalbond. Na de liquidatie van de plaatselijke bonden ging hij in 1947 over naar de K. N. V. B., die hem in oktober 1 1949 zijn eerste wedstrijd liet fluiten in de le klasse. Sindsdien is zijn car rière snel omhoog gelopen. Met nog drie anderen staat V als jongste, op de A-lijst voor internationale ontmoetingen, terwijl hij officieel scheids rechter is voor de eredivisie en de eerste klas. Wembley wordt zijn tiende wedstrijd over de orens Vijfmaal hanteerde hij de vlag, viermaal le fluit. Pieter Roomer is een scheidsrechter van het goede hout. Dat is ons, ook zonder al die internationale faam, wel duidelijk geworden. Hij .s, zelfs binnenskamers onpartijdig en dus geen supporter van een of ande e club, ook niet in Rotterdam, waar hij toch niet mag fluiten. Maar wel komt hij voor zijn ervaring uit, dat het spel onder de professionals harder 's geworden, soms meer op de man dan op de bal gericht. Dat betreurt Pieter Roomer, die het voetbalspel nog graag als tijdverdrijf wil zien (wat het voor hemzelf ook nog steeds is gebleven), wel eens, maar zijn plezier in het fluiten is er niet minder op geworden. Tot zijn vijfen veertigste jaar hoopt hij er mee te kunnen doorgaan, en als het kan, nog langer. In de door de zestigjarige Groningse Biljartclub tot een fraaie arena geme tamorfoseerde grote zaal van De Har monie te Groningen is donderdag het toernooi om het Europees kampioen schap bandstoten begonnen, het eerste internationale toernooi onder de regels van de F.I.B., de vorig jaar opgerichte Europese Biljart Bond, waarbij Duits land, België en Nederland zijn aange sloten. Van Oosterhout, belust op revanche voor de in de finale van het nationale kampioenschap geleden nederlaag te gen De Kleine, startte overrompelend tegen de Zwollenaar en had door mees terlijk gespeelde series van 20, 33 en 46 na vijf beurten een veilig lijkende voor sprong (105—16). Maar De Kleine, die in een internationaal toernooi debuteer de, gaf zich nog niet gewonnen, vooral omdat Van Oosterhout in de 23 volgende beurten slechts 51 punten scoorde. De Kleine liep in tot 157136. Series van 22 en 17 van Van Oosterhout in de vol gende beurten beslisten echter de par tij, die de Rotterdammer in de 32ste beurt besloot. De Kleine bleef op 157 staan, 's Avonds verloor De Kleine op nieuw. Hij kon 34 beurten lang dicht bij de Duitser Tiedtke blijven (132135 in het voordeel van de Duitser) maar evenals in zijn eerste partij des mid dags tegen Lütgehetmann kwam Tiedt ke toen goed op dreef. Een serie van 36 bracht voor De Kleine de beslis sing. Toen Tiedtke in de 44ste beurt zijn tweede winstpartij bekrachtigde, stond De Kleine, die geen schaduw is van de keuvaste caramboleur uit het nationale kampioenschap, op 143. Maar niet alleen de Nederlandse kampioen startte met twee nederlagen. Lütgehetmann, de Duitse titelhouder, bracht het evenmin tot winst. In de eerste ronde, die waarin de landgenoten tegenover elkaar geplaatst worden, toonde de onberekenbare Tiedtke zich onbetwist de sterkere. Tiedtke, leerling van Jan Dommering en zoon van een Nederlandse, had tegen Lütgehetmann geruime tijd een kleine achterstand. Plotseling echter schudde hij, alsof het de gewoonste zaak van de wereld was, een eclatante serie van 55 uit zijn mouw. Lütgehetmann was prompt ver slagen. Hij liet zelfs het feit dat Tiedt ke voor de resterende twaalf carambo les zeven beurten nodig had ongestraft. Later kreeg Lütgehetmann evenmin een kans op zege tegen de veelzijdige Belg Vingerhoedt. De Duitser begon zó slecht zes poedels in zeven beur ten dat Vingerhoedt de uiteraard snel gegroeide voorsprong nog kon ver groten. De Belgische routinier zorgde er daarna wel voor dat hem niets meer kon gebeuren. Sterker nog: hij ging zo regelmatig door met het scoren van nuttige-series, dat de zich enigszins her stellende Lütgehetmann niet alleen ver achter bleef, doch dat ook het moyen ne bijzonder fraai werd: 7.14. Vingerhoedt behaalde zo zijn tweede overwinning. Veel minder overtuigend was echter zijn eerste triomf, die te gen zijn landgenoot Boulanger. Eerst tegen het einde kwam de Antwerpe naar op dreef en toen was Boulanger prompt kansloos. Kansloos was in zjjn eerste partij ook de Amsterdamse veteraan Jan Swee- ring. Hij trad aan tegen de Belgische titelhouder Wafflard, die in het begin lelijk stond te prutsen, waardoor Swee- ring, iie met 14 was begonnen, tot en met de negentiende beurt de leiding kon behouden (7865). De beweeglijke Belg herstelde zich echter met een serie van 19 in de volgende beurt. Daarna liep hij snel uit en met reeksen van 28 en 26, waarin hij zijn gehele meesterschap leg de, beëindigde hij in de 34ste beurt de partij. De verrassing van de dag was de nederlaag van Wafflard tegen Boulan ger. De laatste had na tien beurten de leiding met 73-29, maar Wafflard gaf zich niet zo maar gewonnen. Tegen over een reeks van 24 van Boulanger stelde hij er een van 32. In de 26e beurt scoorde Wafflard 22 caramboles en kwam slechts één punt achter. Hij ging hem met 19 in de volgende stoot zelfs ruim voorbij. Toen miste Waf flard de 197e carambole en dat kostte hem de partij, want Boulanger toverde met brutale, gewaagde stoten een serie van 25 te voorschijn, waardoor hij op 197 kwam. Twee beurten later was de partij beslist. Dit was het bijzonder spannende slot van de eerste dag, waarop Van Oos terhout ook Sweering kansloos ver sloeg. Van Oosterhout had lang werk om op temperatuur te komen (na 17 beurten leidde Sweering met 73-58) maar met een serie van 38 in de 18e beurt leidde de Rotterdammer zijn slot- offensief in. In de 26e beurt leek hij op een verbetering van zijn Neder lands serierecord dat op 57 staat af te gaan, maar na 55 strandde de reeks. Na de eerste dag staan Van Ooster hout, Vingerhoedt en Tiedtke met de volle winst aan de leiding met dien verstande dat Van Oosterhout het fraaie algemeen gemiddelde van 6,77 heeft en daarmee ver boven de anderen uit steekt. De uitslagen van de eerste dag lui den: Van Oosterhout 200 32 46 6.25 De Kleine 157 32 19 4.90 Vingerhoedt 200 53 27 3.77 Boulanger 163 53 12 3.07 Wafflard 200 34 28 5.88 Sweering 116 34 14 3.41 Tiedtke 200 45 55 4.44 Lütgehetmann 159 45 35 3.53 Vingerhoedt 200 28 32 7.14 Lütgehetmann 120 28 32 4.28 Tiedtke 200, 44 36 4.54 De Kleine 143 44 18 3.25 Boulanger 200 30 25 6.66 Wafflard 196 30 32 6.53 Van Oosterhout 200 27 55 7.40 Sweering 111 27 15 4.11 De stand luidt na de eerste dag: Van Oosterhout 4 55 6.77 Vingerhoedt 4 32 4.93 Tiedtke 4 55 4.49 Wafflard 2 32 6.18 Boulanger 2 25 4.37 De Kleine 0 19 3.94 Lütgehetmann 0 35 3.82 Sweering 0 15 3.72 In Noorwegen is een stem opgegaan om de Europese schaatskampi oenschappen af te gelasten, doch deze stem zal wel die van een roepende in de woestijn blijven. Het dagblad „Ver- dens Gang" publiceerde een artikel waarin gezegd wordt dat Noorwegen geen excuses heeft om deze kampioen schappen te houden met Russische deelnemers. De Noorse schaatsbond wordt in dit artikel aangevallen en be weerd wordt dat dè bond idealen opzij heeft gezet om financiële redenen. Inmiddels verklaren de organisato ren van de tegen 2 en 3 februari vast- bestelde kampioenschappen de orga nisatie berust bij de drie schaatsclubs van Oslo dat de publieke belangstel ling overweldigend is. Zij verwachten dat alle 56.000 toegangsbewijzen vlot van de hand zullen gaan. Het staat nog niet vast hoeveel landen zullen deelne men, maar in elk geval komen zes Rus sische rijders, die zaterdag hun intrek zullen nemen in het Viking-hotel in Oslo. Behalve rijders uit Rusland, Zwe den, Finland en Noorwegen, worden deelnemers verwacht uit Engeland, Frankrijk, Polen, Oost-Duitsland, West- Duitsland, Hongarije en Italië. Adri Voorting gaat stayeren. Samen met de Amsterdamse gangmaker J. van Roey zal hij aan wedstrijden achter grote motoren gaan deelnemen. Gezien zijn prestaties in andere wielerwedstrij den moet de jongste Voorting in staat geacht worden om zich ook bij de stayers onder de cracks te scharen. Vooral op de weg heeft Adri Voorting vele triomfen behaald. Hij won twintig wedstrijden voor nieuwelingen, zege vierde bij de amateurs onder meer in de „klassiekers": Rond het IJsselmeer (375 km), Ronde van Midden-Nederland (206 km) en in A'dam-Arnhem-A'dam v.v. (230 km) en als professional werd hij in 1954 wegkampioen van Nederland. Bij de profs won hij verder de Bel gische wegwedstrijd SteenhuizenWijn huizen, de cycle-cross van „Kraantje Lek", het criterium van Lisse, de etap pe van Apt naar Digne in de „Dauphiné Libéré" en de Ronde van Oosterhout. Ook op de baan deed Voorting van zich spreken. In 1954 won hij naast het weg- kampioenschap ook nog de nationale achtervolgingstitel. De ploeg van „De Magneet" is voor 1957 samengesteld uit Adri Voorting, Piet van Est. v.d. Lijke, Van Steense- len, Van 't Hof, Pauw, v.d. Broek, Jan broers, Lute en Wolfs. Donderdagmiddag is in de Harmonie te Groningen het door „De Groninger Biljartclub" georganiseerde Europees kampioenschap bandstoten begonnen. Op de voorste tafel is C. van Ooster hout aan stoot in zijn partij tegen H. J. de Kleine en aan de tweede tafel de Belg R. Vingerhoedt.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 6