VIER ZUSTERS met een gehoordefect doen hun professie Een communauteit de communauteit van Sint-Michielsgestel Z Middenstandsbonden stemmen in met de werkgevers Gezondheid Automobilist rijdt 2 kinderen dood De allereerste domme August Van horen en zien gesproken H D D H S«' D Nieuwe lasten brengen stabilisatie beleid in gevaar Dodelijke ongelukken Twee jaar geëist legen recidivist Speelclub gaat weer openen ANTWOORD AAN MINISTER-PRESIDENT ZATERDAG 26 JANUARI 1957 PAGINA 5 Geen audiëntie Wereldomroep beter beluisterd Nieuwe T.V.- regisseur Directeur als hoorspelacteur „De verraderspoort" Le Corbusier bouwt Philips-paviljoen Nu in Baarle-Hertog Compensatie A.O.V.- premie voor rente trekkers De zusters van Gertrudishof, vier novicen en twee postulanten, in hun huiselijk woonvertrek in het klooster in Sint- Michielsgestel. De novicenmeesteres is gewend om zeer gearticuleerd en nadrukkelijk te spreken. ondag 3 februari zullen in de kapel van de zusters van de Choorstraat in Den Bosch vier jonge religieuzen hun professie doen. Deze professie is een mijlpaal in de geschiedenis van de congregatie van de Dochters van Maria en Joseph en eigenlijk een mijlpaal in de geschiedenis van het kloosterleven in Nederland. De vier, die zich op die dag volledig met hun hele persoon aan God geven, missen het ge hoor. Als zij zich dan ook tijdens de plechtigheid voordat hun de zwarte sluier wordt overgereikt en het medaljon, dat ze, als geprofesten zullen dra- Oen verbinden aan het nieuwe instituut waarvan ze deel gaan uitmaken, gebeurt dit niet met woordformules alleen maar wordt de verbondenheid ook visueel gemaakt doordat ze de geloften in letterlijke zin afleggen in handen van de algemeen overste. De steeds geperfectioneerde methoden om doven en doofstommen, on danks het gemis van het geluidscontact, te leren toch de noodzakelijke in drukken uit de buitenwereld op te nemen en, indien ze doof geboren zijn, zich enigszins verstaanbaar te maken, heeft de weg tot de religieuze staat voor meisjes met ernstige gehoordefecten mogelijk gemaakt. De vier nieuwe zusters en ook de vier novicen uit de groep, die nog met hun vorming bezig zVn, hebben op twee na het onderricht gevolgd in het instituut in St. Mi chielsgestel, dat wonderen doet met niet-horende en aanvankelijk ook niet sprekende jongens en meisjes. De zusters van de Choorstraat in Den Bosch nebben in het instituut de zorg en de leiding en volgens de nieuwste weten schappelijke methoden weten ze het isolement, waarin hun leerlingen aan vankelijk leven, te doorbreken en met speciale onderwijs-methodes hen zo veel mogelijk bij te brengen. de gehandicapte mens een grotere kans geeft dan ooit. En zeer vermoedelijk zal het in sep tember van dit jaar in Nederland ook mogelijk worden voor invalide meisjes en zij, die een zwakke gezondheid heb ben, in een daartoe geëigend milieu toe te treden tot het religieuze leven. Dan hoopt namelijk de congregatie van les Soeurs de Jésus Crucifié uit Frank rijk (waarover wij schreven in ons nummer van 25 september 1954) en die een aantal Nederlandse leden heeft, in Hooidonk bij Eindhoven met een bescheiden nederzetting te be ginnen. A. Bgl. De Christelijke middenstandsbond, de Koninklijke Nederlandse middenstands bond en de Nederlandse katholieke mid denstandsbond, samenwerkend in de commissie van overleg van de midden standsvakcentrale, hebben in een brief aan de minister-president hun instem ming betuigd met hetgeen de vier indus triële werkgeversbonden op 23 janu ari j.l. aan hem schreven. Zij delen mede, dat hun organisaties ook van oordeel zijn, dat bij een beslis sing omtrent een eventuele belasting verhoging ten behoeve van de landbouw sector niet uit het oog mag worden verloren, dat het bedrijfsleven in korte tijd met een drietal lastenverzwaringen is geconfronteerd, t.w. een beperking van de investeringsaftrek en het niet of niet zonder meer mogen doorberekenen van loonsverhogingen en andere kostenstij gingen in de binnenlandse prijzen en tenslotte de verzwaring van de directe belastingen als eventualiteit in het SER-advies genoemd. Voor de sector van het midden- en kleinbedrijf moeten daarbij als bijzon dere lastenverzwaringen nog worden vermeld de a.s. huurverhoging en de premie voor de algemene ouderdoms- verzekering, waarvan in het bestedings advies is aangenomen, dat slechts een deel van de eigen premie door de zelf standige mag worden doorberekend. Laatst vroeg ik aan een medicus terloops of veel (EkH roken nu echt slecht voor de gezondheid was. En hij IHiviw antwoordde kernachtig: H&Hfft „Welnee, als je er maar win» geen last van hebt." Zijn uitspraak beantwoordde overigens volkomen aan mijn diagnose. Maar een mens wil het dan wel eens van des kundige zijde bevestigd zien. Gezond zijn en blijven is inderdaad een kwestie van nergens last van heb ben; ik heb het altijd gedacht. En als je ergens last van krijgt, dan moet je gewoon ergens mee ophouden. Want ga je in dat geval iets dóen, dan valt het meestal verkeerd uit. Heus, gaat U het maar eens na. En in het laatste geval kunnen we gerust overal mee ophouden. Dan hebben wij helemaal nergens last meer van. Dan zijn wij zo gezond als een vis. Dan rusten wij in vrede. De steeds verbeterde methoden van onderricht hebben 'net mogelijk ge- gemaakt om op elk gebied wat dieper in de materie in te dringen, zo ook bij het godsdienstonderricht. Enke le der oudere meisjes, die roeping voelden, waren geestelijk dichter te be naderen dan ooit mogelijk is geweest bij deze handicap, die de mens terug- set op een eiland van alleenheid, die onvoorstelbaar is voor ons, horenden. Vier jaar geleden werd met een groepje novicen met gehoordefecten (dat kan Zijn: slechthorend, doof geworden of doof geboren) begonnen in het insti tuut in St.-Michielsgestel, waar ze een apart gedeelte van het huis betrokken met een eigen novicenmeesteres, die de omgangswijze kent en weet, dat „ho ren" voor haar novicen vooral liplezen is. En nu is de goedkeuring van Rome afgekomen voor dit „tweede" noviciaat binnen de congregatie der Dochters van Maria en Joseph en is bepaald door de H. Congregatie voor religieuze aangele genheden te Rome, dat de toegetredenen volwaardig lid van de congregatie zul len zijn maar overeenkomstig haar bij zondere situatie het religieuze leven zul len leiden volgens speciale voor haar opgestelde en door Rome goedgekeur de normen. De „zusters van Gertrudishof", zoals ■e heten, zijn dus geheel in de congre- ra tie opgenomen, maar haar kloosterlijk léven is op verschillende wijzen aange past. De bezoeker wordt al dadelijk getroffen door het sierlijke grijze ha bijt, dat een ontwerp is van de kunste naar Luc van Hoek. Het moet zich onderscheiden van dat der andere zus ters omdat de draagster ervan, als men haar in huis en bij het werk tegen komt, op andere wijze benaderd moet Worden dan de horende zusters. Het grijze kleed met geplooide rok en cein tuur heeft van boven een ingezet kruis- njotief van lichtere stof, die de strakke Hjn op natuurlijke wijze breekt zonder ook maar enigszins geforceerd aan te doen, en langs de hals een fijngeplooide witte ruche. Om de pols sluiten witte manchetten. De sluier wit bij de novicen, zwart bij de geprofesten is aan het achterhoofd even opgenomen ten teken der dienstbaarheid. De ge profeste zusters krijgen een groot zil veren medaljon, ook ontworpen door Luc van Hoek en uitgevoerd in hand smeedwerk, aan de binnenzijde bewerkt met een gestyleerde voorstelling, sym boliserend de besloten hof, Maria en Christus, de wijnstok. Die bijna verfijnde zorg om het vi suele aantrekkelijk te doen zijn, die ook te neergelegd in de daagse entourage •Ier zusters van Gertrudishof, is zeer Opzettelijk bedoeld om compensatie te Seven voor het ontbreken van elk con tact met de geluidswereld en het ge inig van de normale uitwisseling. Wie biet hoort en de omringende wereld al lien met de ogen tot zich neemt, is visueel zeer gevoelig. Zowel het woon- •is het werkvertrek van de kleine groep Jhsters heeft een zeer warme sfeer, die ®a binnentredende onmiddellijk ontvangt. Ook is het er zeer licht wat nodig is °mdat elkaar verstaan hier liplezen is. De zusters geven zich aan het werk Voor het instituut. Ze zullen met en bij de niet-horende kinderen zijn, voor zo ver ze zich niet op andere wijze ver dienstelijk maken. Want zoals alle oud- teerlingen van de inrichting zijn ze be kwaam met de naald en in het huis- Jouden. „Ten bate van Zijn lichaam, W Kerk", staat er gegraveerd in het ■fedaljon. Dat is hun devies. Waarom de zusters een medaljon •ragen en geen kruis, hebben wij ge- ▼raagd. Omdat, was het antwoord, het kruis, dat het kloosterlijke sierraad pleegt te zijn, reeds symbolisch ver- Werkt is in het habijt. In een medal jon bewaart men het liefste wat men, beeft De mogelijkheden, die de rus-' ters van Gértrudishof hebben, on danks hun physieke handicap, stellen ze in dienst van de naaste. Met tege lijkertijd die naar binnen gerichtheid, die beslotenheid in zichzelf, die de beproeving der eenzaamheid in een wereld van nooit verbroken stilte lou tert tot een begenadigde contempla tie. Het heeft een diepere betekenis dat de naam „Gertrudishof", die hoven de slotdeur staat geschilderd in de vleugel, die de zusters bewonen, ge kozen is naar Sint Geertrui van Helfta. Geheel in de moderne geest mag ove rigens iedere zuster naar eigen wens haar kloosternaam kiezen. Zoals blinde meisjes met roeping sinds kort kunnen intreden bij de zusters van Liefde uit Tilburg, die in Grave de zorg hebben in het blindeninstituut, is er nu in ons land dus ook een moge lijkheid voor niet-horenden om zich in een gemeenschappelijk leven als reli gieuze aan God toe te wijden. Het ge wone communauteitsleven is daartoe ongeschikt. Gedane pogingen hebben dat bewezen. De gelegenheid, die nu geschapen is, is een verheugend gevolg van de ontwikkeling der wetenschap, die Het grijze habijt van de zusters, die een aparte groep in de communauteit vormen, is ontworpen door Luc van Hoek. De witte sluier uit de noviciaatstijd, die na de professie wordt vervangen door een zwarte, is aan het achterhoofd opgenomen ten teken van dienstbaarheid. Vervolgens wordt in het schrijven opgemerkt, dat door de eigen structuur van het middenstandsbedrijfsleven ook reeds in het jaar 1956 ten gevolge van de stabilisatiepolitiek aanmerkelijke of fers werden gevraagd. Dit klemt temeer, aldus de midden standsbonden, omdat in vele branches van het midden- en kleinbedrijf de wijzigingen in de koopgewoonten en het bestedingspatroon, de toepassing van nieuwe materialen en de oplopende prij zen aanmerkelijke investeringen onver mijdelijk maken. Een cumulatie van fiscale- of verdere loonlasten bij de hierboven genoemde moeilijkheden zou het voor hun organi saties bijzonder moeilijk maken de steun van hun leden te olijven behouden voor het realiseren van de doeleinden van het stabilisatiebeleid. Aan het slot van de brief spreekt de commissie van overleg het vertrouwen uit, dat de minister-president de ge noemde overwegingen mede bij zijn be slissing zal willen betrekken. Op het kruispunt Breukerweg en Wijn- gaardweg te Heerlerheide is vrijdag morgen omstreeks nalf elf de perso neelschef van de cokesfabriek Emma II te Beek drs. J. M. Senden uit Hoens- broek met zijn auto dodelijk verongelukt. S. botste met zijn luxe-wagen tegen een vrachtauto op en vloog daarna tegen een boom. Drs. Senden, 37 jaar oud en va der van drie kinderen, werd vrijwel op slag gedood. Eveneens vrijdagmorgen gebeurde op de onbewaakte overweg in de spoorlijn Venlo-Eindhoven ter hoogte van Zeil- berg (gemeente Deurne) een dodelijk ongeluk. Daar raakte de 45-jarige me vrouw B. uit Zeilberg onder een goede rentrein en werd op slag gedood. Me vrouw B. was moeder van vijf kinderen. Tengevolge van dit ongeluk ondervond het treinverkeer op de genoemde lijn vrijdagmorgen van zeven tot acht uur vertraging. Op het rangeerterrein te Gouda is de 59-jarige rangeerder J. Brands uit die stad in zwaar gewonde toestand langs de lijn aangetroffen. Hij is aangereden door een trein. Vanochtend is hij over leden. De man was vader van zes kin deren. Z. H. Exc. de bisschop van Haarlem zal woensdag 30 januari geen audiëntie verlenen. De leden van het Roode Kruis-team. die de zorg op zich zullen nemen voor het vluchtelingenkamp Schloss Alt Kettenhof in Schwechat (bij Wenen), zijn vrijdagavond vanuit het hoofdkwartier van het Nederlandsche Roode Kruis te Den Haag vertrokken. In totaal zijn nu ongeveer 60 medewerkers van het Nederlandsche Roode Kruis in Oostenrijk gedetacheerd ten behoeve van de hulpverlening aan de Hongaren. Een tankvliegtuig van de Amerikaan se luchtmacht is neergestort in een bos rijke en bergachtige streek bij de stad Rome in de staat New York. De zeven inzittenden zijn om het leven gekomen. Een gevangenisstraf van twee jaar met aftrek alsmede vijf jaar intrekking van het rijbewijs eiste de officier van justitie bij de Utrechtse rechtbank jhr. nr. N. Witsen Elias vrijdag tegen een 42-jarige loodgieterspatroon uit De Bilt, die zich voor deze instantie moest ver antwoorden wegens het veroorzaken van een aanrijding, welke de dood van twee jonge mensen ten gevolge heeft gehad. Na op de avond van 10 oktober j.l. Advertentie Hoe komen die schertsfiguren in wijde slobberjassen, afgetrapte broeken en schoenen als schuimspanen, toch aan hun naam? In 1864 was, bij Circus Renz te Berlijn, een leerling-kunstrijder in dienst: Tom Belling. Een échte kwajongen, die altijd uit was op kattekwaad, en bovendien door een stevig glaasje nog wel eens een keer in een al te vrolijke bui. Dat was ook het geval toen hij in de garderobe van het personeel een kostuum had be machtigd, dat hem lachwekkend wijd zat. Zo toegetakeld, werd hij opgemerkt door directeur Renz, die hem een geduchte reprimande wilde geven. In zijn ver bouwereerdheid vluchtte Belling in de verkeerde richting en ontdekte plotse ling tot zijn schrik, dat hij midden in de arena stond, onder de ogen der duizenden rondom. Zijn wanhopige, verontschuldi. gende gebaren werkten direct op de lach lust van het publiek, dat niet beter wist of het hoorde zo. Tussen het applaus en het gejuich door, riep iemand «pottend: „Hé, August!'j| Hiermede begon de carrière van Belling als clown gevolgd door een reeks van kostelijke collega's en opvolgers. U kunt van al hun belevenissen genieten in het spannende boek „De Bonte Droom van het Circus", - geschreven door de circus kenners bij uitstek J. van Doveren en Fred Thomas, geïllustreerd met talloze leuke pentekeningetjes. Voor slechts 2-50 kunt u dit boekwerk kopen bij uw roomboterleverancier of per brief (kaart) bestellen bij het Kan toor „Roomboteralbum", Postbus 47, Den Haag. U krijgt het album dan per omgaande toegezonden, onder rembours. Vermeld vooral duidelijk uw naam en adres! De bijbehorende plaatjes ontvangt u gratis voor rijksbotermerken. U vindt zo'n merk op elk pakje roomboter. Neem een pakje extra voor de zondga! .'•iHiHUiiHnitiiiiiHiwiHinmimtiHfiiimi -et begint gebruik te wor den om bijzondere, spec taculaire radioprogram ma's ook door de TV uit te zen den. Zo zond de NCRV enige tijd geleden een TV-reportage van haar donderdagavondpro gramma Goed Zo uit en ont ving daarover zeer veel reac ties. Dit is begrijpelijk want de kijkers kennen deze program ma's niet. Op 21 februari zal men nog een Goed Zo-avond uitzenden. is mede hieraan te danken dat dank zij de nieuwe apparatuur de 13 meter voor de gebieden in het oosten in gebruik kon worden genomen. Op deze golf lengte is namelijk veel minder gedrang dan op de andere ban den. Ook de 16 meter band, waarop de andere 100 K.W.- zender werkt, geeft nu veel betere ontvangst. Daarnaast is het zo dat de zgn. gordijnan tennes nog niet klaar zijn, zo dat voor de toekomst nog op verdere verbetering kan wor den gehoopt. e acteur Luc van Gent is benoemd tot regisseur bij de TV-afdeling van de KRO. Hjj zal in hoofdzaak het maandagavondprogramma on der zijn hoede krijgen en daar naast jaarlijks nog vier grote TV-spelopvoeringen leiden. Luc van Gent is 31 jaar en geboortig uit Den Bosch. Na het stedelijk gymnasium be zocht hij een jaar de toneel- et nieuwe zenderpark in Lopik bestemd voor de uitzendingen van de We reldomroep is nog niet vol tooid, maar wel zijn sinds 3 november de eerste twee 100 K.W.-zenders in bedrijf ge steld met een gedeelte van de groep antennes. Het is dus nog niet zo dat de nieuwe outilla ge van de Wereldomroep volle dig in werking is, maar dat neemt niet weg dat er door de rijen van de luisteraars een zucht van verlichting is ge gaan. Dat is gebleken uit een groot aantal brieven dat bü de Wereldomroep is binnenge stroomd zodra men eind sep tember kon beginnen met proefnemingen met de nieuwe zenders. Het merendeel van de brie ven komt uit Indonesië, omdat daar de ontvangst vorige zo mer wel bijzonder slecht was, terwijl de Nederlanders daar de behoefte aan regelmatig con tact met het vaderland mis schien wel het sterkste gevoe len. Een deel van dit succes school. Door Cor Hermus werd hij voor Comedia geëngageerd, waar hij drie jaar werkte, o.m. onder Cruys Voorbergh en Pe ter Scharoff. Vervolgens was hij zes jaar verbonden aan de Haagse Comedie. Het laatste jaar maakte hij deel uit van speelgroep van de NTS. e directeur van het doof- stommeninstituut Effa- tha in Voorburg, de heer C. Timmer, is één dag hoor spelacteur geweest bij de NCRV. In de honderdste uit zending van Saskia en Jeroen had de tweeling het plan ge opperd om iets voor een doof stom kindje te doen. Daaraan hebben vele vriendjes en vrien dinnetjes van Saskia en Jeroen meegedaan en het resultaat is een bedrag van 7000 gld. voor Effatha. De heer Timmer heeft zich nu één dag onder regie van Wim Paauw geplaatst om zijn eigen rol te spelen, name lijk die van een dankbare di recteur. ln Dr. L. J. M. Beel en mr. R. G. A. Höppener, de staatssecretaris van O., K. en W., brachten donderdagochtend een bezoek aan de „Vitus"-studio van de Nederlandse Televisie Stichting in Bussum, waar zij zich uitvoerig van de techniek en de werk methoden op de hoogte lieten stellen. Mr. Höppener nam even plaats achter een enorme T.V.-camera. ir Thomas More, de inter- nationaal befaamde ge leerde, legt zijn functie van rijkskanselier van Enge land neer nadat koning Hen drik VIII een tweede huwelijk aangaat en een kerkscheuring bewerkstelligt omdat de Paus dit huwelijk niet wil wettigen. Hem wordt echter de verlang de rust niet gegund, ook Sir Thomas moet de eed afleggen, die in feite de daden van de koning sanctioneert. De hier mee samenhangende gebeurte nissen worden verhaald in een luisterspel „De verraders poort," dat geschreven werd door Norma Stewart. De KRO THOMAS MORE zendt het dinsdag uit in de ver taling van prof. dr. A. G. v. Kranendonk in het kader van de uitzendingenreeks „En gij zult het aanschijn der aarde vernieuwen". e bekende architect Le Corbusier bouwt het pa viljoen waarin Philips op de komende wereldtentoonstel ling in Brussel de mens van 1958 een fascinerende kijk op de toekomst wil geven. In een ruimte, die plaats zal bieden aan ongeveer 500 personen, zal men geconfronteerd worden met een verwezenlijking van de stoutste fantasieën die thans reeds bij Philips' wetenschaps mensen en technici leven ten aanzien van de taak die de electronica in de toe komst wacht op het gebied van licht, geluid en automatie. De taak van Le Corbusier be helst meer dan het scheppen van een ruimte waarin bepaal de demonstraties zullen plaats vinden. Het gebouw en datge ne wat zich daarbinnen vol trekken zal zijn namelijk ten nauwste op elkaar afgestemd. Enerzijds drukt de architect dus sterk zijn stempel op wat binnen zal gebeuren, terwijl an derzijds het gebeuren zoals men dit thans in de Philips research centra voor zich ziet, tot be paalde consequenties inzake de vormgeving leidde. Bij het creëren van het sce nario werkt Le Corbusier zeer nauw samen met de verschil lende Philips-specialisten die bij dit project betrokken zijn, alsmede met de in New York werkende Franse componist Edgar Farèse, een man die baanbrekend werk heeft ver richt op het gebied van de nieuwe wegen in de muziek. LE CORBUSIER vier a vijf glazen cognac in een café te Maarsen te hebben gebruikt, was de verdachte omstreeks tien uur met zijn wagen op een drietal jongelui ingere den, die met de fiets aan de hand ston den te praten langs de berm van de Gageldijk nabij Utrecht. Hij had met een snelheid van 40 a 45 km, gereden ondanks de dichte mist en verklaarde ter zitting de jongelui niet te hebben gezien. Hoewel de 16-jarige Utrechter L. G. op het laatste moment de auto zag naderen en zijn kennissen waarschuwde, was het al te laat. De wagen reed de 16- jarige Lientje Post uit Westbroek en haar 17-jarige vriend Hans Pietersen uit Utrecht aan. Het tweetal kwam in een sloot terecht en overleed aan de gevolgen van de aanrijding. Hevig op gewonden was de verdachte naar een naburig café gereden, waar hij had me degedeeld dat er een ongeluk was ge beurd, doch zelf had hi] geen enkele po ging tot hulpverlening gedaan. De laat gewaarschuwde politie constateerde dat de verdachte onder invloed van sterke drank verkeerde. Hij is reeds eerder ter zake van het besturen van een auto onder invloed veroordeeld en hoewel hij in het afgelopen jaar had getracht zijn leven te beteren, was hij er niet in ge slaagd de drank geheel te laten staan. De officier van justitie, die de ten laste gelegde roekeloosheid en onvoor zichtigheid van de verdachte bewezen achtte, nam het hem hoogst kwalijk dat hij ondanks vorige veroordelingen toch weer achter het stuur was gekropen na het gebruiken van een aantal bor rels. Naar zijn mening had hij te hard gereden in de mistige avond. De raads man mr. J. Boor weet het gebeurde aan de overmachtspositie waarin zijn cliënt had verkeerd. Hij concludeerde tot vrij spraak en verzocht de onmiddellijke in- vrijheidsstelling van de verdachte. Dit laatste wees de rechtbank af. Zij be paalde de uitspraak op 8 februari a.s. De directie van de voormalige Bene lux speelclub, die destijds was gevestigd op het betwiste gebied te Baarle en enige maanden geleden bij een groot scheepse actie der justitie werd opge rold, opent zaterdag 26 januari aan de Alphenseweg op een stukje Belgisch grondgebied een nieuwe speelgelegen- heid. De speelclub wordt ondergebracht in enige in allerijl opgetrokken houten barakken op grond, die eigendom is van de burgemeester van Baarle Her tog en diens broer. De exploitanten van de nieuwe club, die „Plaze" heeft, heb ben de verschuldigde aanvangsbelasting groot 240.000 Belgische franks voldaan. (Van onze Haagse redactie) De uitkeringen krachtens de verschil lende ongevallenwetten zullen worden verhoogd met een toeslag ter compen satie van de premieheffing voor de A.O.V. Evenals voor de normale loon- trekkenden zal echter geen volledige compensatie worden gegeven. De kos ten, die door de Minister van Sociale Zaken worden geraamd op 2 miljoen, zullen voor Rijksrekening worden geno men. De Regering maakt in haar Memo rie van Toelichting echter wel duidelijk dat zij niet bereid is „ad infinitum" voort te gaan met het op zich nemen van lasten, voortvloeiende uit de aan passing van invaliditeits- en andere ren ten aan gewijzigde omstandigheden. Tot nog toe werden deze altijd voor Rijks rekening genomen en bestreden uit de opbrengst van de vereveningsheffing. Nu aan deze bron van inkomsten i.v.m. de A.O.V. een einde is gekomen dienen bedoelde kosten, aldus de Regering, in beginsel ten laste van het bedrijfsleven te komen. De Regering zal zich daarom inzake het gehele complex van thans binnen het kader van de sociale verze kering ten laste van het Rijk komende uitkeringen binnenkort met de Stichting van de Arbeid

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 5