Nog zeer weinig vorderingen in Brussel gemaakt Gemeenschappelijke markt en Euratom nog niet veel dichter bij verwezenlijking Talrijke motoren en auto's zondag op de wegen Gemotoriseerd Nederland profiteert van opheffing van het rijverbod Geen dodelijke ongelukken B Vier Britse studenten in Hongarije gearresteerd Lijk van onbekende man gevonden Lugubere vondst van Larense boswachter op de hei Tactloze Dulles Onzalig jakkertempo bij overleg VOLGENDE WEEK EEN NIEUWE BIJEENKOMST NODIG Van anti-communistische activiteiten beschuldigd weer Zeven papegaaien uit Artis gestolen Sleepboothulp voor „Jallamoti Mr. D. Spitzen overleden Het W.' Mr. van Thiel, voorzitter Ned. Fed. Bejaardenzorg Staatsloterij lütei/êuuiyf Zacht weer Bus in sloot KUSTVAARDER IN MOEILIJKHEDEN MAANDAG 28 JANUARI 1957 80ste JAARGANG No. 26816 Namaak-kasteel Geharrewar bij landbouw Vastgelopen transport Extra personeel Nederland niet alleen „zondebok" LEDEREN MOTORKLEDING In scherpe westerstorm Dodelijke ongelukken op zaterdag Tengevolge van hart aanval BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk Breestraat 171, tel 4790 Bijkantoor en Red IJmuiden: Leeuweriklaan 3n Telefoon 5790 Directie: J. J W Boerrigter en Mr. W A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs H v RUN en W Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT 'ADVERTENTIETARIEF 28 cents p«r mïlimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 57 cents per week. f 2.50 per maand, f 7.40 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tei. 21544. (Van onze speciale verslaggever) onwaarschijnlijk is, dat een aan- x-, i J i tal kardinale punten, waarover Drussel, maandagochtend. tegelijkertijd de deskundigen nog Sinds zaterdagochtend ^zijn de aan pra{en zijn, de ministers nog zal hereiken. Dit komt van het onzalige jak kertempo, dat achter de opstel ministers van de zes Landen aan het confereren over de gemeen schappelijke markt en Euratom op het kasteel Val-Duchesse te ling van deze verdragen is gezet. Auderghem aan de rand van Ingewikkelde amendementen over Brussel. Zondagavond was er nog de belangrijkste zaken worden in op geen enkel der hoofdpunten conferentie voorgelezen, waar- overeenstemming bereikt. Men na <Je deelnemers worden uitge- hoopte nog vorderingen te kunnen nodigd er aanstonds hun mening maken in de loop van maandag, over te zeggen. Daar bovendien maar het stond toen praktisch al de delegaties het op verschillende vast, dat men op maandag 4 februari opnieuw bijeen zal moe ten komen, omdat men op deze punten met elkaar zeer oneens zijn, komt men in de haast ner gens en worden de meeste punten maandag de agenda zeker niet dan maar weer aangehouden tot zal kunnen afwerken en het zelfs een volgende samenkomst. gisteravond om over achten de conferentie verdaagd werd, zag men ihwkiVu an<?ers dan afgejakkerde en ministers en ambtenaren. De neren moesten overigens met spoed ver trekken naar de Franse ambassadeur te Brussel om er de avond door te brengen met urenlang aan tafel zitten en maar weer met elkander praten. En in hun hoofden draait onophoudelijk de obsederende gedachte: om politieke redenen moeten deze verdragen tot stand komen, en er is haast bij, want het politieke bestaan van Adenauer is er mee gemoeid en het moet ook gebeurd zijn voor de regering-Mollet over Al gerije struikelt. Deze conferentie is voor de deelnemers een kwelling. Afgezien van de deelnemers, die in deze mallemolen rondgejaagd worden, draagt de conferentie in het oog van de waarnemers naar haar uiterlijk reeds het cachet van het gebrek aan serieus heid, dat haar naar de zaak zelf ken merkt. Zij wordt gehouden in een kas teel, dat de weidse naam Hertoginne- dal draagt, maar dat in werkelijkheid een foeilelijk, ordinair gebouw is, een echt huis voor een bourgeois-g'entii- homme, en inderdaad een aan de staat toegeschoven cadeau van een parvenu, die de droom van zijn leven in vervul ling zag gaan met een adelstitel. Alles is lelijk en onecht. Toen de deelnemers zaterdag arri veerden, liepen hun auto's in de mod derpoel van het voorplein vast. Solda ten moesten ijlings aanrukken om zand en grint te strooien en ijzeren strips uit te leggen. De ministers zit ten met hun raadsleden in een kale en veel te kleine zaal opeengedron gen te vergaderen, urenlang. Voor de pers is een hok gereserveerd, dat eveneens veel te klein is, zodat de verslaggevers, die aan de Europeanen moeten uitleggen welk een heil er hier voor hen wordt uitgedacht, als verkleumde honden op een terras moeten rondhangen. Dit is de stijlloze entourage van de conferentie zonder enige waardig heid. Een onserieuze conferentie op een namaak-kasteel. Zoals gezegd, heeft men op dit ogen blik over geen enkel kardinaal punt overeenstemming bereikt. Wat de Land bouw betreft, hebben de Fransen nu wel afstand gedaan van hun voorne men om ook m de eindfase van de Ge meenschappelijke markt eenzijdig natio nale marktregelingen te maken doch men zit nog te harrewarren over de vraag, of zij nu na de tweede, dan wel na de derde periode van de voorberei ding met hun minimum tarieven b;j iftiport van landbouwprodukten moeten ^tscheiden. Deze zaak hangt samen *det de moeilijkheden die de Franse j"°netaire politiek, met name het kapi taalverkeer, ondervindt. Men heeft hier door ten principale echter na veel moei- le een objectief criterium geformuleerd, d'aarop men tot een akkoord is geko men. Met het transport zit het helemaal Vast. De experts waren reeds de vori ge week zondag tot een compromis ge komen, waarin nog maar één hangpunt fcat. Toen men er nu weer over begon het betrof de directe doorgaande in ternationale tarieven kwam de hele dierbare Duitse kwestie van de See- hafenausnahmetariefe weer op de prop- Pen en viel het ganse compromis om- Ver. Over de kwestie van de buitentarieven is nog in het geheel geen overeenstem ming bereikt. Ook de problemen van Euratom heb- Ontberingen en zorgen spreken uit het gelaat van deze Joodse moeder, die waakt over haar slapende kind aan boord van de Egyptische stoomboot „El Misr", waarmee zij, tezamen met 855 andere uit Egypte verbannen Joden, in de haven van Athene arriveerde. De bannelingen zijn hier overgegaan op de Griekse coaster „Mediterrangen" voor de tocht naar Israël. Sinds november 1956 hebben nu 10.000 Joodse vluchtelingen Egypte verlaten, reizend onder allerminst prettige omstandigheden, vaak samengepakt op te kleine schepen en aan dek en in de open ruimen blootgesteld aan felle koude. Advertentie (Van een onzer redacteuren) Gemotoriseerd Nederland heeft zon dag met een zucht van verlichting de banden van het zondagsrijverbod, die het ongeveer twee maanden achtereen des zondags hebben thuis gehouden, ge slaakt en is er deze fraaie zondag in groten getale op uitgetrokken. Men heeft gretig van de gelegenheid gepro fiteerd, met het gevolg, dat het in het algemeen op de wegen zeer druk was. Wel niet zo druk als het wel eens kan zjjn op prachtige zomerzondagen als ook veie buitenlanders onze wegen be rijden, maar toch aanmerkelijk druk ker, dan op de gebruikelijke winterzon- dagen. Het leek wel of iedereen die een auto of motor bezat er even „uit" moest. De Horeca-bedrijven, waar men zo ernstig ontstemd is over het rijverbod verheugden zich in het algemeen in een goede klandizie. Het was er een komen en gaan van auto's. Speciaal in de ge legenheden langs de buitenwegen, die het de laatste weken des zondags heel stil hebben gehad, herademde men. De omzet was groter dan op een normale zondag, om van een autoloze maar niet te spreken. In deze kringen hoopt men vurig, dat minister Zijlstra na de twee de rij-zondag, op 10 februari, zal be sluiten het zondagsrijverbod in te trek ken. Dan kan men de schade wellicht voor een deel inlopen. Sommige service-bedrijven en gara ges hadden extra personeel aangesteld. Dat was wel nodig, want zij hebben Een gedeelte van de conferentietafel op het Chateau du Val Duchesse. ben nog weinig .vordering gemaakt. De Franse eis tot stichting van een isoto- penfabriek heeft men voor drie maan den in de ijskast gezet van een com missie, die de zaak moet bestuderen. Toen wij minister Luns gisteravond een ogenblik spraken, zei hij, dat zeer tot verrassing van de voorzitter der conferentie, de heer Spaak, de moeilijk heden volstrekt niet alleen van Neder landse kant bleken te komen, maar van vele kanten tegelijk. Op hetzelfde moment zat de heer Spaak in een andere lokaliteit te beto gen, dat alles allang in kannen en krui ken geweest zou zijn, als de Ne derlanders maar niet zo dwars hadden gelegen. Met ingang van 15 februari a.s. zal mr. F. J. F. M. van Thiel, oud-minister van Maatschappelijk Werk, optreden als voorzitter van de Ned. Federatie voor Bejaardenzorg. Mr. van Thiel volgt in deze functie de heer M. A. Reinalda op. In de 534e staatsloterij, le klasse, le lijst is een prijs van 25.000 gevallen op lotnummer 3317. Het Hongaarse ministerie van bui tenlandse zaken heeft meegedeeld, dat vier Britse studenten, die sinds 14 janu- an in Hongarije vermist worden, daar de 17dë zijn aangehouden en nu zullen worden berecht. Zij waren volgens het ministerie in het bezit van valse papie ren en hadden ook brieven bp zich waaruit bleek dat zij contact wilden tot stand brengen tussen Hongaarse vluch telingen en leden van het voormalige revolutionaire comité in Boedapest. Voorts zouden zij volgens het Hon gaarse ministerie van buitenlandse za ken, gegevens hebben willen verzame len over de sterkte en de bewapening van het Russische en het Hongaarse leger en over de politieke toestand. De studenten zijn de 19-jarige Ju dith Cripps, een kleindochter van de overleden Labourleider Sir Stafford Cripps, de 21-jarige Robert Cooper, de 22-jarige Christopher Lord en zijn 23-jarige broer Basil Lord. Zjj kwa men Hongarije op 14 januari uit Joe goslavië binnen met een doorreisvi- sum, dat 24 uur geldig was. Zij wil den via Hongarije naar Oostenrijk. In het communiqué van het Hongaar se ministerie van buitenlandse zaken wordt verder gezegd, dat Cooper en de jongste van de gebroeders Lord al tij dens de revolutie in Hongarije waren geweest, zonder geldige pas. Zij zouden hebben deelgenomen aan de „contra revolutionaire activiteit". De Britse pers en radio zouden zij een vals beeld hebben gegeven van de toestand in Hongarije. De Hongaren verkla ren voorts te hebben vastgesteld, dat Cooper lid is geweest van een Britse militaire spionage-organisatie en dat Basil Lord heeft gediend bij de „Field Security Service" van de Britse strijd krachten. De Britse regering heeft geen reden om aan te nemen, dat de beschuldigin gen tegen de vier Britse studenten ook maar enige grond hebben, Boswachter S. Keuning uit Laren, die afgelopen week zijn ronde deed door het gebied van het Goois Natuurreser vaat rondom Laren en Blaricum, deed in het struikgewas op ongeveer drie honderd meter van de Tafelberg van daan een lugubere ontdekking. Hij reed op het fietspad in de buurt van de heuvel en zag dat er ergens een stuk van een laars boven een hoop takken, afval en aarde uitstak. De boswachter stapte van zijn fiets en was van plan de laars op te nemen. Het voorwerp gaf echter niet mee en de heer Keuning schrok op dat moment, want er ver toonden zich de reeds in staat van ont binding verkerende resten van een men selijk lichaam. Het bleek het lijk van een man te zijn, die, zoals de arts J. v. d. Berg uit Huizen en dr. J. Zeldenrust, patholoog-anatoom van het ministerie van justitie, constateerden, door geweld om het leven moet zijn gebracht. De man droeg een bruinieren jasje. Be scheiden of geld werden op hem niet aangetroffen, zodat men omtrent de identiteit in het duister tast. De leeftijd van de man moet tussen de 25 en 30 jaar liggen en het lijk moet ongeveer twee maanden geleden onder het kreu pelhout zijn begraven. De heer Keuning maakte zijn vondst direct bekend bij de politie van Huizen. De substituut-officier van justitie uit Amsterdam, mr. J. F. Hartsuiker, kwam naar de Tafelberg. De twee medici zijn van oordeel, dat de man met een steek wapen om het leven is gebracht; het borstbeen bleek geschampt te zijn. Er blijven echter nog tal van vragen over waarmee de politie en justitie zich thans bezighouden. Is de man ter plaatse ver moord, of, eenmaal dood, naar deze stille plek gevoerd en toen begraven Het begraven is nogal nonchalant ge beurd, want het stoffelijk overschot was allerminst goed verborgen. Men weet Advertentie BARTELJ0RISSTP. HAARLEM TEL 13434 FERD. B0LSTR. 48 A DAM TEL. 717162 Verwachting tot dinsdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Vrjj veel bewolking met hier en daar wat lichte regen. Matige tot krachtige wind tussen zuidwest en zuid. Zacht weer. ook niet of de man Nederlander is of van een andere nationaliteit. Men denkt echter aan een vreemdeling, daar de laatste maanden geen officiële aangifte is gedaan, dat een man vermist werd. Lang niet alle vermissingen evenwel worden officieel aangegeven, zodat het ook mogelijk is met bijvoorbeeld een zwerver te doen te hebben. De justitie is direct begonnen met een uitgebreid onderzoek. De korpscommandant van de politie van Huizen (tel. K 2952-222) verzoekt ieder, die inlichtingen meent te kunnen verschaffen, zich met hem in verbin ding te stellen. Zeven zeldzame papegaaien, geza menlijk een waarde vertegenwoor digend van ongeveer tweeduizend gulden, zijn in de nacht van zaterdag op zondag gestolen uit het vogelhuis van Artis in Amsterdam. De onbekenden zijn waarschijnlijk over het hek aan de Dok laan geklommen en, na het passeren van de wacht, het vogelhuis binnenge drongen. Dit wijst er reeds op dat zij me: de situatie op de hoogte waren. Verdwenen zijn een grote blauwe ara, vier luri's en twee Australische edelpa- pegaaien. De agenten van het bureau Waterlooplein keken zeer verwonderd toen dr. Jacobi van Artis zijn ongewone aangifte kwam doen. Slechts in het ge heugen van de alleroudste Artisoppassers leeft de herinnering aan een diefstal uit de levende have van Artis. •99 Kort voor 11 uur, zondagavond, verzocht het 11.000 ton metende schip „Jallamoti" uit Indië, dat zich ten noorden van Vlieland op de Noordzee bevond, radiografisch om sleepboot hulp. Het schip had machineschade op gelopen. In een scherpe westerstorm voer de sleepboot „Holland" van de rederij Doeksen onmiddellijk uit st- Terschelling ter assistentie de Noord zee op. Later werd bericht, dat de sleep boot de „Jallamoti" had bereikt, maar het schip nog niet had vastgemaakt. Vanmorgen volgde de mededeling, dat de „Jallamoti" op eigen kracht naar Rotterdam zou proberen te varen en dat de „Holland" in de nabijheid zou blijven. speciaal in de middag drukke uren be leefd. De autoverhuurbedrijven hebben in het algemeen voorzover wjj althans hun auto niet uit de wegenbelasting hadden gedaan, goede zaken gedaan. Of alle automobilisten zich aan de wenk, om niet met grote snelheid te rjjden, om benzine te sparen, hebben ge houden is moeilijk te zeggen. Men zag wel een aantal auto's niet al te hard rijden, maar kwam dat dan niet omdat zij zich in een file bevonden? Toch mag men wel vaststellen, dat in het algemeen deze dag zuinig en vooral kalm is gereden. Dit blijkt wel hieruit, dat zich, voor zover bekend, geen dodelijke ongevallen hebben voor gedaan. Wel waren er, vooral in de grote ste den hier en daar kleine botsingen, maar er werd uitsluitend materiële schade veroorzaakt. Eén uitzondering: in Amsterdam is een voetganger tegen een auto geval len. Hij is naar het Wilhelminagasthuis gebracht. Zaterdag zijn bjj een ongeluk op de rijksstraatweg te Wassenaar twee jon ge mensen gedood. Een kleine perso nenauto schoot onder een bus, tenge volge waarvan de inzittenden, de 21- jarige matroos G. Riemersma met zijn verloofde, de 22-jarige mej. J. A. Meij er, om het leven kwamen. De personenauto reed in de richting Den Haag. Om de Eikenhorstlaan (voor deze auto aan de linkerkant van de rijks weg) te kunnen indraaien hield hij stil op de linkerzijde van de rechter rijbaan en op de voorgeschreven wijze: tegen de wegas aan. Daar werd gewacht op het ogenblik dat het uit de richting Den Haag komend verkeer het mogelijk zou maken de weg over te steken. Terwijl de kleine personenauto daar stond en er op de andere rijbaan druk verkeer was, is vermoedelijk de 36-jarige bestuurder A. H. uit Den Haag van achteren tegen de kleine auto aangereden, met het ge volg dat deze een duw kreeg, de andere rijbaan opreed en onder een autobus terechtkwam. De chauffeur van deze particuliere bus, die militairen met weekeind-verlof naar Amsterdam zou brengen, kon het ongeluk niet voorko men. Uit het wrak van de auto heeft men de twee slachtoffers geborgen. Zij zijn onmiddellijk gedood. Voorts zijn er zaterdag nog enkele ongelukken gebeurd. In Wagenberg is een personenauto bij het slippen in een bocht tegen een vrachtauto gebotst, waarbij de bestuurder van de perso nenauto, de 31-jarige tandarts Crom- barch uit Dordrecht om het leven is gekomen. Daar de dieseltrein Amsterdam-Enk huizen zaterdagmiddag in Hoogkarspel uit de rails liep, moest de dienst Hoom- Enkhuizen tot in de nacht met auto bussen worden onderhouden. In de late avond is een dezer bussen nabij Hoog karspel in de zachte berm geraakt en in de zich daarnaast bevindende sloot gekanteld. Door het intrappen van een ruit wis ten de ongeveer veertig inzittenden zich te bevrijden. Een volgbus heeft de door natte en onder de modder zittende pas sagiers naar het station Hoogkarspel en vervolgens naar Enkhuizen vervoerd. Verscheidene personen hebben lichte verwondingen opgelopen. Een der Inzit tenden werd in het ziekenhuis in Lutje broek opgenomen. In de nacht van zaterdag op zondag is bij boei ET 15, dat is in de scheep vaartroute ten noorden van Ameland, de Nederlandse kustvaarder Wexford in moeilijkheden gekomen, toen de motor uitviel. Het is een schip van 200 ton, gebouwd in 1939 en eigendom van de N.V. Scheepvaartmaatschappij Gruno te Amsterdam. De stormachtige wind, windkracht 7, met zware windstoten tij dens buien, maakte de situatie niet ple zierig voor de bemanning. Maar toen zondagmorgen om 11 uur_ de Duitse sleepboot Seefalke langszij wilde ko men, werd deze hulp afgeslagen. De rederij nam in de loop van zondagmid dag contact op met bureau Wijsmuller te IJmuiden en om kwart voor zes voer de sleepboot Nestor uit om het schip op sleeptouw te nemen. Het Rotterdamse kustvaartuig Henrica (500 ton), dat machineschade had opge lopen en zondagavond voor de Engelse kust in een noodweer verzeild raakte, is laat in de avond op eigen kracht naar een ankerplaats gestoomd en heeft daar beter weer afgewacht. De kapitein van het schip zei, dat tegen vandaag de re paraties wel gereed zouden zijn, en dat het schip zijn reis naar Liverpool dan zou vervolgen. Een sleepboot zal ter assistentie in de nabijheid van de „Hen rica" blijven. Zuid-Afrika In de negerwijk van Johannesburg is het gisteren tot een botsing tussen ongeveer duizend man nen en vrouwen van verschillende stam men gekomen. De politie opende het vuur om een einde aan het gevecht te maken. Dertig negers werden gewond. De botsing deed zich voor na de be grafenis van een neger, die was ge wond bij een ander gevecht. Dit is deze maand al het elfde gevecht tussen de stammen. (Rtr.) Tact is een der voornaamste eigen schappen waarover een diplomaat moet beschikken. Een diplomaat moet onaangename waarheden in welgeko zen bewoordingen kunnen formuleren, en hij moet de gevoeligheden van zijn collega's kennen. Tact heeft een di plomaat vooral nodig als hij zich voor een situatie geplaatst ziet, waarin hij onprettige dingen moet zeggen over bevriende naties. Tact moet ook ge- eist worden van diplomaten die de machtigste naties ter wereld vertegen woordigen. Vroeger hebben ontacti sche uitlatingen van vooraanstaande staatslieden wel tot oorlogen geleid. Tegenwoordig gebeurt dat niet zo ge makkelijk meer, maar een ondoor dacht kwetsend woord kan ook nu nog ernstige schade teweegbrengen. De Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken heeft zich bepaald een slechte reputatie verworven om zijn „slips of the tongue". Maar een zoge naamde verspreking pleegt nog al eens iets te verraden over de ware opvat tingen van de spreker. Met een latere rechtzetting wordt het geval niet al tijd meer gered. Minister Dulles nu heeft in de loop van zijn carrière als woordvoerder voor het State Depart ment terloops opmerkingen gemaakt waarmee hij o.m. de Fransen, de In diërs en de Nederlanders kwetste. Met regelmatige tussenpozen wordt men geconfronteerd met misplaatste verklaringen van de heer Dulles. (Eisenhower, die zich over dezelfde kwesties moet uitspreken als zijn Se cretary of State, blijkt de dingen wèl op de juiste manier te kunnen zeg gen). Minister Dulles heeft het nu weer heel bont gemaakt. Vorige week zei hij, in een verklaring voor de Senaats commissie van Buitenlandse Zaken, dat een Amerikaanse soldaat die in het middenoosten zou moeten vechten, zich „een stuk veiliger" zou voelen, als hij geen Franse en Britse soldaten naast zich zou hebben. Later haastte de minister zich te verklaren dat hij niet twijfelde aan de dapperheid van de Britten en de Fransen. Hij had slechts bedoeld te zeggen, dat zij thans in het middenoosten erg gehaat zijn. Maar intussen was de „verspreking" geschied en terecht heeft men er zich dit weekeind in Engeland en Frank rijk erg boos over gemaakt. Al wordt de huidige stemming in Amerika door de gewraakte uitspraak wellicht cor rect uitgedrukt, dan had dit voor de minister nog geen reden mogen zijn om zijn woorden niet wat zorgvul diger te kiezen. Sinds de vervanging van Eden door Macmillan is het Ang- lo-Amerikaanse politieke klimaat, mede door vriendelijke woorden van Eisenhower, aanzienlijk verbeterd- Maar een blunder als die welke nu door minister Dulles is begaan doet aan de verstandhouding tussen de drie voornaamste Westerse bondgenoten geen goed. Men kan zich voorstellen dat vooral in Britse en Franse leger- kringen de opmerking van de Ameri kaanse minister van buitenlandse za ken allerminst is geapprecieerd- De heer Dulles heeft vele talenten, maar hij mist er één die hij nu juist vooral zou moeten bezitten: het talent om zich tactisch uit te drukken. De secretaris-generaal van het depar tement van Verkeer en Waterstaat, te vens ond-minister van dit departement, mr. D. G. W. Spitzen, is zaterdagavond in zyn woning te Wassenaar overleden tengevolge van een hartaanval. De beer Spitzen werd in 1939 secretaris-generaal van het departement. HU bleef in deze functie tot hü in het ministerie D re es- van Scha ik optrad als minister. Na 1951 werd hü wederom secretaris-generaal. Ir. D. G. W. Spitzen werd 18 maart 1896 te Wageningen geboren. In Den Haag doorliep hij het gymnasium en te Leiden studeerde hij rechten. Na zijn studie was hij gedurende enige jaren werkzaam bij het voormalige departe ment van Binnenlandse Zaken en Land bouw. In 1932 werd hij benoemd tot ad ministrateur aan Binnenlandse Zaken en aanvaardde hij de functie van chef der afdeling Binnenlands Bestuur van dat departement. BU K.B. van 1 januari 1939 werd mr. Spitzen benoemd tot secreta ris-generaal van het departement van Waterstaat.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 1