Vliegtuigongeluk op Orly FRANS vliegtuig tweemaal over de kop geslagen Eén der 60 inzittenden aan zijn verwondingen overleden Zedenmeester in zijn hemd Britse piloot veroordeeld Koning SAOED maakt zich geen zorgen om de nog al koele ontvangst Arabische vorst vol lof over Hammarskjöld over van de K.A.B. zeer verontrust de grote stijging bouwkosten In de grote steden huren van f15 tot f20 per week in de toekomst geen uitsondering Geen koude februari Dollarkoning Saoed Betrapte stroper schiet plotseling op jachtopziener Prinses Beatrix wordt 19 jaar r Eén uur per week politiek in de aether Thunderstreaks in Eindhoven aan de grond Het weer WOENSDAG 30 JANUARI 1957 80ste JAARGANG No. 26818 Aan de arm gewond Vier arrestaties in St.- Willebrord Bombardementsvlucht ging niet door H.K.H. Prinses Beatrix, die morgen haar negentiende verjaardag viert. Grote paashaas voor prinses Beatrix Advies Radioraad: DODELIJKE VAL UIT RAAM 20.000 dollar aan fooien Onderzoek naar storingen De Kerstboodschap van de Koningin Zelfde weertype BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21S44, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. Umuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 DfrecWe: J. 3. W. Boer rig ter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severtn. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per milimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave va» redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 57 cents per f 2.50 per maand, f 7.40 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 530 uur 's avonds teL 21544. Een groot, viermotorig passagiersvliegtuig, een „Armagnac van de Franse luchtvaartmaatschappij „Air France", is gisteravond op het Parijse vliegveld Orly verongelukt. Het toestel, dat onder slechte weersomstandigheden voor de tweede maal een poging deed om te landen, raakte hij het hegin van de landingshaan met een van de vleugels de grond. Vervolgens werden twee van de vier motoren afgerukt, de beide vleugels knapten af, de romp sloeg tweemaal over de kop en het staartgedeelte brak. Door de opening, die hier door ontstond, konden vrijwel alle 60' inzittenden binnen drie minuten het wrak verlaten of voor zover hun verwondingen dat noodzakelijk maakten door reddingsploegen in veiligheid worden gebracht. Terwijl de brandweer in korte tijd een van de motoren die in brand was geraakt bluste, togen de red dingsploegen onmiddellijk aan het werk om drie inzittenden, die in het wrak beklemd zaten, in veiligheid te brengen. Een van hen, een passagier, was vrij spoedig bevrijd, maar eerst na enige uren slaagde men er in twee bemanningsleden uit de cockpit te halen. Van de 60 inzittenden liepen er 50 verwondingen op. Van de gewon den zijn er 30 in ziekenhuizen opge nomen. Een der gewonde passagiers is vannacht overleden. Het is de 78-jarige Habib Djelliouli, een gepensioneerd generaal en honorair minister van justitie in Tunis. De gezagvoerder van het vliegtuig verkeert eveneens in levensgevaar. H0t vliegtuig kwam uit Tunis. Een van de stewards verklaarde dat er geen paniek is ontstaan. Alle passagiers, die ln twee rijen van drie naast elkaar in de brede cabine zaten, hadden hun vei ligheidsgordels vast. Het ongeluk kwam geheel onverwachts en het was al ach ter de rug voor iemand goed en wel in de gaten had wat er precies gebeurd was. Na het vliegongeluk vertrok nog één toestel van Orly; daarna werden alle vluchten van en naar het vliegveld in verband met de slechte weersomstan digheden afgelast. (Rtr-UP-AFP) Kasjmir ligt ver van Nederland. Wat er met een deel van dat land geschiedt zal de gemiddelde Neder lander wellicht minder interesseren dan de jongste vormverandering van de Volendamse hul. Maar anderzijds is de internationale weerslag van iedere politieke gebeurtenis waar ter Wereld ook nooit zo verreikend ge weest als op het ogenblik. Bovendien verdient de inlijving van een deel van Kasjmir bij Indië „integratie" beet het in de door eigenbelang ge- inspireerde vaktaal) daarom onze aandacht, omdat Indië zich in de in ternationale diplomatie sinds jaar en dag opwerpt als de gezaghebbende stem van het wereldgeweten. Men herinnere zich de houding van Indië, d.w.z. van de niet aan een overmaat van bescheidenheid lijdende staats man Nehroe, in onze Indonesische kwestie, in het conflict met Egypte, de onderdrukking van de Hongaarse opstand, enzovoorts. Telkens weer was het 't op „derde Wegen" beluste Indië, dat de wes terse wereld de les las en in de ver gaderingen van de Verenigde Naties toornde tegen ieder vermeend im perialisme van westerse zijde. Nehroe zelf verhief zich even zo vaak als een rechter, die de rechtschapenheid in pacht had en aandrong op het ge dwee volgen van de uitspraken der Verenigde Naties althans wanneer dat in zijn kraam te pas kwam. Dat waren allemaal woorden, niets kostende woorden over andermans daden. Nu hebben wij eens kennis kunnen maken met de daden van indië zelf in een kwestie waarin het ei9enbelang aan de orde was. Wat eden Nehroe en de zijnen? Zij de- den precies datgene wat zij steeds als verfoeilijk hebben afgeschilderd: negeerden een vijf maal door de Veiligheidsraad herhaalde eis tot het houden van een vrije volksstemming Vp het betwiste deel van Kasjmir; zij houden nu al jarenlang de man ge- vangen die destijds de verkiezingen %n Kasjmir won en zijn land noch °y Indië noch bij Pakistan ingelijfd, milde zien; zij lijfde het begeerde ge- mad eenvoudigweg in. Wij achten het nuttig dit gedrag *a signaleren van een volksleider, "'e de afgod is van de voorstanders Van een „derde weg" en die door Amerika met bijzondere voorkomend- tou pleegt te worden behandeld Nehroe, de grote „idealist" heeft zich- in het hemd van het imperialis tisch egoïsme gezet: een voor 'n in ternationaal zedenmeester weinig ygegzaam, maar aan duidelijkheid "tets te wensen overlatend, costuum. In het afgelegen grensgebied tussen Zundert en Rucphen, op het landgoed Panhoef, heeft een stroper uit St.-Wil- lebrord uit een geweer een schot op de jachtopziener Wagemaker gelost. De jachtopziener werd aan een arm ge wond. Met twee collega's was de jachtopzie ner het veld ingegaan. De strijd aan het wildfront in dit gebied is de laatste maanden bijzonder hevig, er wordt enorm veel gestroopt. Omstreeks twee uur ontdekten zij dat er stropers bezig waren met de lichtbak. Behoedzaam naderden zij het licht. Toen Wagema- kers de stropers sommeerde zich over te geven werd hij met de lichtbak ver blind. Hij richtte zijn lantaarn op de stropers en toen viel het schot, dat naar de mening van de jachtopzieners opzettelijk werd afgevuurd. De stro pers vluchtten. De rijkspolitie werd te hulp geroepen en de speurhondgeleider wachtmeester L'Abee uit Nieuw Gin- neken kwam met zijn hond Rein. Dit dier begon een tocht van vijftien kilo meter door velden en wegen en bracht de politie tenslotte bij de fietsen van de stropers. Dank zij de lokale kennis van de politie konden toen vier inwo ners uit St.-Willebrord, de gebroeders J. H. en W. H„ G. H. en C. K. wor den gearresteerd. Zij bekenden met de lichtbak te hebben gestroopt en een van hen gaf toe geschoten te hebben, maar hij ontkent de opzet. Het onder zoek duurt nog voort. De Britse piloot Kenyon, die te Ni cosia voor een krijgsraad terecht staat omdat zijn bommenwerper even voor een luchtactie tegen Egypte door het landingsgestel is gezakt en men eraan twijfelde of dit een ongeluk was, is veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar en ontslag uit de dienst. Het vonnis moet nog bekrachtigd wor den. De krijgsraad acht Kenyon schul dig aan opzettelijke beschadiging van zijn toestel om niet te hoeven mee te doen aan „een oorlogsachtige luchtac tie". Kenyon acht zich niet schuldig aan et tenlastegelegde. MnM&ÉËI Foto Meyboom) Vertegenwoordigers van het in mei van het vorig jaar in Amsterdam op gerichte Algemene Nederlandse Inva- lidenwagenfonds hebben vanmiddag aan het paleis Nóordeinde te 's-Gra- venhage een voor prinses Beatrix be stemde chocolade paashaas ter hoogte van ongeveer een halve meter, aange boden. Dit wordt ais het begin beschouwd van een actie, die het fonds in de ko mende weken wil voeren om in ieder gezin van Nederland een kleinere, niet in eetbaar materiaal uitgevoerde paas haas te doen belanden, (die men tegen een prils van 0,85 van het fonds kan kopen). De opbrengst van deze paas- hazenactie zal worden bestemd voor de aankoop van invalidenwagens. Iedere invalide een eigen wagen" is de leus van de stichting, die beoogt het zonde: vergoeding in bruikleen of in eigendom verstrekken van invalidenwa gens of het geven van financiële bij dragen daarvoor. Er zullen 5.000 wa gens, waarvan de kosten op ongeveer twee miioen gulden worden geraamd, nodig zijn om dit doel te kunnen ver wezenlijken. Tot nu toe is slechts een gering deel daarvan bijeengebracht. In een advies van de Radioraad aan de regering over het vraagstuk „po litiek in de aether" wordt voorgesteld de gezamenlijke politieke partijen (uit gezonderd de CPN) per week een uur radiozendtijd te geven. De uitzendingen zouden voor alle groepen ongeacht de sterkte een tijdsduur krijgen van twintig minuten: per week zouden dus drie partijen met een uitzending aan bod komen. Hoe de regering tegenover dit advies staat is nog niet bekend. Staatssecre taris Höppener heeft onlangs in de Tweede Kamer uitgesproken, dat hij deze aangelegenheid in de nieuwe om roepwet wilde regelen, maar met name van VVD-zijde is betoogd, dat men voor deze kwestie een voorziening op korte termijn wenst. In de nacht van maandag op dins dag is een 78-jarige weduwe in Goor uit het slaapkamerraam gevallen. Zij is aan de gevolgen overleden. De Zwolse vierling Kiffers wordt 6' februari veertien jaar. Het viertal gaat dit jaar voor het laatst samen naar de lagere school, daarna gaan Hari, Riny en Élly naar de Ulo, terwijl Dorothee de industrie-huishoudschool gaat bezoeken. De foto toont de vierling met hun logé, de collie Jacky, bij het aquarium. V. I. n. r. Riny, Han, Dorothee en Elly. Koning Saoed van Saoedi-Arabië, die stad New York als een onbelangrijke gisteren in de V.S. is gearriveerd, kwestie beschouwde. Tenslotte, zo zeide „maakt zich geen zorgen om de koele hij, is het hoofddoel van de koning pre- ontvangst" die hem van de zijde van sident Eisenhower te ontmoeten om met het gemeentebestuur van New York ten hem de internationale vraagstukken te deel is gevallen, aldus heeft een woord- bespreken. Voor deze bespreking ver voerder van de Arabische vorst ver- trekt Koning Saoed vandaag later op klaard. Robert Wagner, de burgemees ter van New York, had zoals gemeld de dag naar Washington. In een ver klaring spreekt de vorst de hoop uit geweigerd bij de officiële begroeting dat zijn bezoek en de besprekingen zul- van de rijke monarch aanwezig te zijn omdat zijn bewind „slavernij toelaat, len leiden tot „versterking van de be trekkingen tussen de beide landen en anti-semitisch en anti-katholiek is". De tot voordelige resultaten voor het Mid- woordvoerder van de koning deed voor komen of hij de demonstratie van de den-Oosten en de gehele mensheid". „De politiek van overheersing door geweld is verouderd en onvruchtbaar. Zij heeft de mensheid veel kwaad be rokkend en zij is vaak uitgelopen op bloedige conflicten tussen de volkeren van de wereld", zo heeft koning Saoed gisteravond in een rede in het Arabisch tot de. Algemene Vergadering der V.N. verklaard. „Deze politiek", zo vervolg de hij, „heeft zekére landen er toe ge dreven, methodes te gebruiken, die niets positief hebben gebracht, en zij is de voornaamste oorzaak van de spanning en de onstabiliteit, waaraan de wereld lijdt." Alleen de Israëlische en de Franse delegaties waren bij het uit spreken van de rede niet aanwezig. Na afloop onthield de Britse delegatie zich van bijvalsbetuigingen. Koning Saoed werd bij aankomst in New York verwelkomd door mr. Cabot Lodge, de Amerikaanse vertegenwoordiger in de V. N. De onrustbarende stijging van de bouwkosten en het onveranderde subsidiebeleid bjj stijgende rente vor men de twee gewichtige factoren, die oorzaak zijn, dat wjj een te duur dak boven ons hoofd krijgen. Dit is de me ning van de Katholieke Arbeidersbewe ging, welke in het spoedig verschijnen de nummer van Ruim Zicht bekend wordt gemaakt. In een breedvoerige en gedocumen teerde uiteenzetting betoogt de schrij ver, dat de geforceerde woningproduk- tie niet meer overeenstemt met de be staande verhoudingen der behoeften: het evenwicht raakt zoek. Het kardinale verschijnsel is de stijging der bouwkosten, welke in 1956 gemiddeld met 18,9 pet. geste gen zijn, doch in Rotterdam en Utrecht 29 pet. heeft bedragen, voor Leiden 28 pet. en voor Haarlem 27 pet. In grote steden zullen voortaan huren van 15 tot 20 per week geen uitzon dering zijn. De oorzaken van de stijging der bouwkosten zijn gelegen in het gebrek aan concurrentie in het bouwbedrijf. De noodzaak om te bouwen en zoveel mogelijk te bouwen, maakt dat men be reid is steeds hogere prijzen te betalen. „De bouwkosten zijn meer gestegen, dan op grond van de stijging van mate riaalkosten en geoorloofde doorbereke ning van loonstijgingen gerechtvaar digd kan worden". Tenslotte vermeldt Ruim Zicht ook de prijscontrole van het departement van volkshuisvesting, welke het blad onvol doende noemt. Weigering van bouwver gunning is alleen te hanteren in de woningwetsector. Het blad beveelt drie maatregelen aan om de scheef getrokken verhoudin gen te rectificeren: het bouwbedrijf dient zelf paal en perk te stellen aan de kostenstijging; de opdrachtgevers die nen met nationaal gevoel de uitgifte van opdrachten te regelen en niet el kaar te overbiedende overheid ten slotte dient desnoods met scherp prij- zenbeleid in te grijpen. Het tweede punt, dat de K.A.B.-in zichten weergeeft, betreft het subsidie beleid van de overheid. Met waardering voor de medewerking van levensverze keringsmaatschappijen en overheid om de kapitalen, nodig voor de woningbouw bijeen te krijgen, maakt de K.A.B. zich bezorgd over de stijging van de rente, welke een langdurig karakter schijnt aan te nemen. Deze voegt zich bij de gestegen bouwkosten en bij de gestegen grondkosten. Bij deze verstoring van het evenwicht blijft de overheid onbewogen, daar zij het subsidie op de woningbouw onver anderd laat. Volgens de K.A.B. kan de overheid niet werkeloos blijven. „Zij zal thans de bouw var woningwetwoningen niet alleen moeten bevorderen, maar ze ook betaalbaar maken voor de groe pen, waarvoor zij bestemd zijn. Huren van 15 tot 20 per week of meer zijn voor velen uit deze groepen onbetaal baar. Indien geen verlaging van rente mo gelijk is en geen prijsverlaging kan wor den bereikt, zal verhoging van subsidie onontkoombaar zijn. Het subsidie systeem moet worden gewijzigd en het subsidie moet flexibel worden gemaakt en afgestemd op de kosten". „Wij moeten" zo verklaarde koning Saoed voorts, „ons laten leiden door het feit, dat de volkeren van de wereld op grond van het beginsel van zelfbe schikking recht hebben op hun vrijheid en onafhankelijkneid. Het is gelukkig voor de mensheid, dat wjj in de loop van de laatste jaren binnen de V.N. zich een streven hebben zien ontwikke len, dat nieuwe kracht geeft aan de aspiraties van de volkeren en hun ver trouwen heeft gegeven. Ongetwijfeld is Dag Hammarskjöld in zijn prijzens waardig streven geslaagd om een be langrijke stap in de richting van dit verheven ideaal te doen en wij zijn hem hiervoor erkentelijk. Onze enige hoop is, dat de V.N. er naar streven het handvest in acht te nemen teneinde trouw te bljjven aan de beginselen van rechtvaardigheid en eerbied voor de menselijke waardigheid", aldus koning Saoed. Koning Saoed heeft aan boord van de „Constitution", waarmee hij met een gevolg van 70 personen de reis naar Amerika maakte, aan het perso neel fooien tot een bedrag van meer dan 20.000 dollar gegeven. De perso neelsleden kregen fooien, schomme lend tussen de 100 en 400 dollar per persoon. Ook kregen zij een gouden horloge. Tijdens de overtocht was een van de salons ingericht als „troon zaal" voor de vorst. Hierin was een magnetisch kompas geplaatst, waar door koning Saoed voor zijn gebeden de richting naar Mekka kon bepalen. Ook heeft koning Saoed aan boord een speciaal diner gegeven voor alle passagiers en bemanningsleden, in to taal meer dan 1.700 mensen. Mevrouw Golda Meir, de Israëlische minister van buitenlandse zaken, heeft een uitnodiging van Hammarskjöld om samen met koning Saoed en hem te lunchen van de hand gewezen. (Rtr-AFP-UP) De Koninklijke Luchtmacht heeft zijn beste technici aan het werk gezet om de oorzaak op te sporen van technische storingen, die zich hebben voorgedaan bij Thunderstreaks, die uitgerust zijn met een bepaald type straalmotor. De ongevallen met deze straaljagers, die zich de laatste tijd hebben voor gedaan, kwamen steeds voor op de vliegbasis Eindhoven en niet op Volkel, waar met dezelfde toestellen gevlogen wordt. De jagers van Volkel zijn ge bouwd door Avio-Diepen, die van Eind hoven in Amerika. Voor de basis Eindhoven geldt thans de order, dat een aantal Thunderstreaks voorlopig aan de grond zal blijven. De heer M. Scharringa van de afde ling landbouw-meteorologie van het K.N.M.I., heeft in een voor de radio gehouden praatje medegedeeld, dat er geen koude maand februari verwacht wordt. Hij zei, dat de onaangename verras sing in het vorige jaar velen gesterkt heeft in de mening, dat de kans op een koude februari" vrij groot is als de voor afgaande wintermaanden nog geen kou van betekenis hebben gebracht. Om een antwoord te krijgen op de vraag, of de ze mening gegrond is, heeft men na gegaan hoe dikwijls het in de afgelopen honderd jaar is voorgekomen, dat noch in december, noch in januari een vorst periode van enige betekenis voorkwam. Dit bleek in 37 van de honderd jaren het geval te zijn. Nu kan men de vraag stellen, aldus de heer Scharringa, hoe dikwijls dan ln de 37 jaren de maand februari te koud was. Dit blijkt slechts viermaal het geval te zijn geweest, dus ongeveer eenmaal per tien jaren. In de overige 63 jaren, waarin in de cember of januari dus wel een vorst periode van betekenis voorkwam, was februari 27 maal te koud, of ongeveer eenmaal per drie jaren. Langs statistische weg kan worden aangetoond, dat het verschil niet op toe valligheid berust. Als de eerste twee wintermaanden geen vorstperiode van oetekenis hebben gebracht, dan is de kans. dat de derde wintermaand fe bruari te koud zal zijn. kleiner, dan wanneer december of januari te koud is geweest. Voor dit jaar geldt dus, dat de kans niet groot is, dat februari te koud zal zijn. Een van de weinige absolute mo narchen die er op de wereld nog bestaan zal de komende dagen de gast zijn \an een van 's werelds meest democratisch regerende staatshoofden. De koning van een land dat geen kies recht kent, dat geen parlement heeft en waarvan de kroonprins als premier en minister van Buitenlandse Zaken fun geert, wordt vandaag welkom geheten door de president van een natie waarin het regeringsbeleid op zeer effectieve wijze door de wil van het volk wordt bepaald. Koning Saoed van Saoedi-Ara bië brengt op het ogenblik een bezoek aan President Eisenhower. Een van de machtigste vorsten van het Midden-Oos ten zal in Washington besprekingen voe ren met de leidende staatsman van het Westen. Zowel de gastheer als diens gast zijn in 1953 aan het bewind gekomen. Maar de gastheer werd door zijn land genoten als staatshoofd gekozen, ter wijl de gast door de dood van zijn vader op de troon kwam, een troon waarop hij als een alleenheerser zetelt. In Riyadh, de Saoedi-Arabische hoofd stad, speelt de dollar een belangrijke roL De Amerikaanse munt domineert de Saoedi-Arabische staatsuitgaven. Niet minder dan 90 pet. van de rijks inkomsten van het uitgestrekte Mid den-Oostelijke land wordt immers ge vormd doör betalingen die door een Amerikaanse maatschappij worden ver richt voor belangrijke olie-concessies. De oliereserve van Saoedi-Arabië ia naar schatting drie maal zo groot als die van de Verenigde Staten, en het is de Arabian American Oil Company, die in het land van koning Saoed de olie uit de grond haalt. Het zijn de royalties van de Aramco die niet minder dan driehonderd miljoen dollar per jaar in 's konings schatkist doen vloeien. Helaas kan men echter niet zeggen dat de Saoedi-Arabische monarch de dollars, die hem aldus in de schoot vallen, volledig aan het welzijn van de natie ten goede doet komen, want het is een feit dat koning Saoed kolos sale bedragen pleegt op te nemen voor zijn persoonlijke behoeften, terwijl in tussen zijn land een typisch voorbeeld is van een onder-ontwikkeld gebied. Koning Saoed heeft in de ruim drie jaar van zijn bewind veel uitgegeven aan openbare werken. Hij heeft stuw dammen, cementfabrieken en zieken huizen laten bouwen, en hij heeft zich beijverd het onderwijs te verbeteren. Aan de opheffing van zijn volk laat hij zich meer gelegen liggen dan zijn vader de in 1953 overleden Ibn Saoed. Maar ook de huidige heerser van Saoedi-Ara bië voert een levensstaat die in schrille tegenstelling 'is met de bittere armoede van het overgrote deel van zijn 6 mil joen onderdanen. (Zo kan koning Saoed zich in het bezit verheugen van niet minder dan 24 kostbare paleizen, die een totale waarde vertegenwoordigen van vele honderden miljoenen guldens). Terwijl koning Saoed economisch van Amerika afhankelijk is, heeft hij zich de laatste tijd politiek sterk op Egypte geconcentreerd. Hij heeft zich aangesloten bij een bond genootschap van Arabische naties, waarvan president Nasser min of meer de leider is. Behalve Egypte en Saoedi- Arabië behoren Syrië, Jordanië en Je men tot deze groep, die in de buiten landse politiek nogal een anti-Westerse koers volgt. Maar die koers is meer gericht tegen Engeland en Frankrijk dan tegen de Verenigde Staten; al staan Nassers bondgenoten over het algemeen afwijzend tegenover de onlangs gelan ceerde Eisenhower-doctrine. Ondanks zijn sceptische houding tegenover de politiek van de Amerikaanse president ten aanzien van het Midden-Oosten heeft koning Saoed het toch nuttig geoor deeld een bezoek aan Washington te brengen. Van de met Nasser sympa thiserende Arabische staten is Saoedi- Arabië tenslotte nog het minst geneigd om met Amerika in conflict te raken. Eisenhower zal dezer dagen van de gelegenheid gebruik maken om koning Saoed te wijzen op het gevaar van Rus sische penetratie in het Midden-Oosten. De president zal uiteenzetten hoe die penetratie in landen als Egypte en Sy rië reeds succes heeft gehad, en hoe behalve Jordanië ook Saoedi-Ara bië er door bedreigd wordt. Vervolgens zal de president zijn gast trachten te overtuigen van Amerika's goede bedoe lingen met het nieuwe plan voor het Midden-Oosten, dat in geval van Sov jet-agressie gewapende hulp garandeert en dat voorts grootscheepse economi sche hulp wil verlenen aan de nood lijdende volkeren in de Arabische we reld. Het is te hopen dat de Amerikaan se president zijn bezoeker van de ernst van de situatie zal kunnen doordringen, en dat de ontmoeting tussen de beide staatshoofden aldus het klimaat zal scheppen voor betere betrekkingen tus sen Saoedi-Arabië en het Westen. Maar het is de vraag of een gesprek tussen twee zo volkomen verschillende figuren, als de feodale woestijnheerser Saoed en de democratische bestuurder Eisenhower, werkelijk tot enig positief resultaat zal leiden. De werelden die z',1 ieder vertegenwoordigen liggen wel zéér ver uit elkaar, en al weet Saoed v-at dollars zijn, Amerika is voor hem een even vreemde wereld als Saoedi- Arabië dat voor de Amerikanen is. Naar wordt medegedeeld heeft de Koningin de vele reacties die zij op haar Kerstboodschap heeft ontvangen met een persoonlijk schrijven beant woord. Advertentie BARTELJORISSTR HAARLEM TEL 13439 FERO. B0LSTR. 48 A DAM - TEL 717162 Engelse Suede dames/herenjasjes Verwachting tot donderdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Over het algemeen veel bewolking met plaatselijk enige regen. Matige tot krachtige wind in hoofdzaak tus sen zuid en zuidwest. Aanhoudend zacht weer. Zon: 8.24-17.28 Maan: 8.08-1834 A.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 1