Grote bezwaren tegen de huidige voorstellen voor een Europese markt Plannen zonder wijziging onaanvaardbaar; wel toetreding tot vrij handelsgebied mogelijk V oor jaarscollectie Dior in teken der vrijheid wm „olie-hoofdstad de wereld" TULSA, van Topfiguren uit bedrijfsleven waarschuwen Kernwapens basis van Nato-defensie Geen revolutie; rokken wat langer Drie bokken lichten de „Akka" Lagere prijzen op theeveiling (SCHIEPYAARIBERfCHÏir) Wij luisteren naar Gemeenschappelijk buitentarief landbouw en sociale politiek de knelpunten Hogere produktie aan verzekeringen in 1956 Kolfschoten ereburger van Eindhoven iwv-ïu. Lagere kolenproduktie in december Politieke gevangenen in Breda Avontuur met happy ending Dwing vluchtelingen niet tot snelle beslissingen VRIJDAG 1 FEBRUARI 1957 PAGINA 9 Landbouw Verhoging van invoerrechten Optrekking van sociale voorzieningen Lreneraal Norstad Oliën en vetten lliiii 1 Verkorting van de straftijd? Impressies van een emigrante naar de V.S. MARKTBERICHTEN Acht vooraanstaande personen uit het Nederlandse bedrijfsleven heb ben een verklaring gepubliceerd, waarin zjj een aantal elementen van het project voor een gemeenschappelijke Europese markt voor Nederland on aanvaardbaar noemen. Indien voor deze punten geen aanvaardbare rege ling meer kan worden getroffen, dan menen de ondertekenaren van de verklaring dat er voor Nederland welhaast geen andere mogelijkheid meer zal bestaan, dan zich van deelneming aan de gemeenschappelijke markt te onthouden en dat Nederland zich slechts zou kunnen scharen by die landen, welke nauwe relaties met de gemeenschappelijke Europese markt wensen te onderhouden in de vorm van deelneming aan het in te stellen vrijhandelsgebied. De bezwaren van de ondertekenaren richten zich hoofd zakelijk tegen de voorstellen, zoals zij thans ter tafel liggen met betrek king tot het gemeenschappelijke buitentarief, de sociale harmonisatie en het complex va$ regelingen ten aanzien van de landbouw. Zij verhelen zich daarbij niet, dat ook Nederland zich voor een project als het onder havige, waar de opbouw van een economisch en politiek sterk Europa mee gemoeid is, offers zal moeten getroosten, men voor de concurrentieverhoudingen. Juist de optrekking der sociale voor zieningen tot een voor alle deelnemers gelijk niveau zal deze concurrentiever houdingen op onaanvaardbare wijze ver storen. Als derde belangrijk punt worden de regelingen ten aanzien van de land bouw genoemd. Het is naar de mening van ondertekenaren buiten kijf, dat voor landbouwprodukten een andere regeling zal moeten gelden dan voor industriële goederen. De belemmeringen, welke aan de vrije uitwisseling van agrarische pro- dukten in de weg worden gelegd, mogen echter na een zekere overgangstijd niet méér inhouden dan een compensatie van de verschillen in door de natuur bepaal de kostprijsfactoren. De ondertekenaren kunnen zich echter niet aan de Indruk onttrekken, dat de beoogde regeling Op landbouwgebied verder gaat en derhalve blijvende zuiver protectionistische ele menten op dit gebied bevat. Naast deze drie punten, die voor Ne derland onaanvaardbare elementen be vatten. wijzen de ondertekenaren nog op de afnameverplichting van Franse land bouwprodukten en de financiering van De verklaring ig ondertekend door prof. dr. J. R. M. van den Brink, H. van Heek Hz., dr. H. M. Hirschfeld, E. Kupers, nr. J. Meynen, dr. P. Rij- kens, mr. M. P. L. Steenberghe en P. F. Zimmerman. In de ontwikkeling der internationale machtsverhoudingen kan Europa zich slechts handhaven aldus de verkla ring indien door het scheppen van een zo groot mogelijk Vrijhandelsgebied in Europa een maximale ontplooiing der economische krachten wordt ver kregen, waarvoor een zo vrij mogelijk verkeer van goederen, diensten, kapi talen en arbeidskrachten noodzakelijk is. In het bijzonder voor Nederland is economische integratie der voornaam ste handelspartners, op langer zicht beschouwd, een levensvoorwaarde. De slagaders der Nederlandse economie zijn onverbrekelijk verbonden met het wereldverkeer. Vandaar, dat de ondertekenaars een gemeenschappelij ke Europese markt, gegrondvest op de principes van internationale vrij handel, onvoorwaardelijk toejuichen. De ondertekenaren zijn van mening, dat de thans ter tafel liggende voor stellen betreffende het gemeenschappe lijk buitentarief te veel concessies bevat ten, waarbij zij opmerken dat het onjuist is te verlangen dat dit tarief nagenoeg gelijk zal zijn aan het lage Be- neluxtarief. Zij zijn er ernstig voor be vreesd, dat de beoogde gemeenschap pelijke markt in zodanige mate een protectionistisch karakter zal vertonen, dat de exportpositie van Nederland en in het bijzonder die met betrekking tot derde landen ernstig zal worden ge troffen, hetgeen voor Nederland op langere duur groot nadeel zou bete kenen. Uitgangspunt der onderhandelingen was de formule van het rapport Spaak, waarbij de inkomende rechten zouden worden vastgesteld op basis van een on- gewogen rekenkundig gemiddelde. Aan vaarding van dit uitgangspunt zou voor Nederland reeds een verhoging van in voerrechten op goederen, welke uit niet- deelnemende landen worden geïmpor teerd, betekenen. In feite schijnt men echter door allerlei kunstgrepen het hier boven genoemde rekenkundige gemid delde op een hoger peil te willen bren gen, waardoor de bezwaren dermate groot worden, dat medewerking door Nederland naar de mening van onder tekenaren niet gerechtvaardigd is. In het bijzonder het vestigen van invoerrechten op grondstoffen heeft voor Nederland ernstige consequenties. Het importerende Nederlandse bedrijfs leven zou als gevolg hiervan ernstig worden belemmerd in de concurrentie met bedrijven, gevestigd in de z.g. vrij handelszone. Deze laatste zouden im mers bij hun export naar de landen, deelnemend aan de gemeenschappelijke markt, profiteren van vrijwel alle voor delen, welke deze markt biedt, terwijl zij bij de aankoop van grondstoffen ofwel geen invoerrechten zouden betalen, ofwel, indien in genoemde landen wel invoerrechten verschuldigd zijn, bij de export van uit deze grondstoffen ver vaardigde produkten restitutie van de door hen betaalde rechten zouden krij gen. Voor zover het de export naar de aan de gemeenschappelijke markt deel nemende landen betreft, zou Nederland een dergelijke restitutie niet genieten. Wordt een aanvaardbaar tarief bereikt, dan zal bepaald moeten worden dat geen der deelnemers na het verstrijken van onvermijdelijke overgangstijd de voor die tijd toegestane uitzonderings posities kan doen voortduren. Een punt, dat evenzeer grote bezorgd heid wekt, betreft de sociale harmonisa tie Men wil deze harmonisatie bereiken door het optrekken van bepaalde sociale maatregelen tot het hoogste niveau, dat thans in een der deelnemende landen geldt, hetgeen voor Nederland een be langrijke verdere kostenstijging zou be tekenen. In een gemeenschappelijke Harkt kunnen zonder bezwaar ver gillen in sociale voorzieningen be gaan, daar deze geen belemmering vor- ,-P,® opperbevelhebber van de NATO- stnjdkrachten in Europa, generaal Lau- ris Norstad, heeft in Washington de ver klaring herhaald, dat het Westen in ge val van een Sovjet-aanval op de West- europese verdedigingslinie van de NATO ^toonawapens zal gebruiken, zelfs al ,usland dat niet. Norstad ver- sl M«^tegenover verslaggevers, dat aad in 1954 het gebruik van ,,a's de grondslag voor de defensie-plannen" heeft aanvaard. (Reuter) de investeringen in Franse en Belgische gebieden, aspecten die huns inziens nade re overweging verdienen. Ook de door het produktschap voor margarine, vetten en oliën ingestelde bestuurscommissie voor de Westeuropese integratie heeft bezwaren tegen de voor stellen zoals zjj thans ter tafel liggen. In een schrijven aan minister Mans- holt, namens het produktschap, wordt de aandacht gevestigd op de ongunstige invloed dat de voorgenomen regelin gen op het gebied van de export voor deze bedrijfstak zullen hebben, waarbij er op wordt gewezeh dat Nederland, de grootste exporteur ter wereld is van bewerkte vetten en oliën en over een dienovereenkomstig veredelingsapparaat beschikt, zodat het dan ook groot be lang heeft bij handhaving van zijn concurrentiepositie door middel van lage grondstoffenprljzen en natuurlijke ag« prljsrelaties tussen de verscheidene on derling zo veelvuldig vervangbare olie- en vetsoorten. De export van de onder het produktschap ressorterende onder nemingen is daarbij voor circa zeven tig procent gericht op gebieden die buiten de gemeenschappelijke markt zullen vallen. De Nederlandse olie- en vetindustrie betrekt voor 99 pet haar grondstoffen uit derde landen en heeft dus groot be lang bij zo laag mogelijke tarieven voor de invoer van deze grondstoffen. De tariefopbouw van de Benelux laat de oliezaden geheel vrij. Een doorbre king van de buitentarieven, zoals het rapport-Spaak aanduidt, behoeft op zichzelf nog niet tot onaangename con sequenties te voeren, ware het niet dat de toe te passen methoden alle leiden naar invoering van een invoerrecht op oliezaden, waaruit een uitermate moei lijk aanvaardbare situatie zou ontstaan. Wanneer Engeland en de Scandinavi sche landen zouden toetreden tot een vrij handelszone. waaraan ook de EGKS- landen zouden deelnemen, dan levert het bestaan van een invoerrecht op grond stoffen een voordeel voor eerstgenoem- den op. Zij krijgen aanvankelijk vermin dering, op den duur zelfs vrijstelling van invoerrechten. Hun industrieën ge nieten dus een voordeel boven die van de EGKS-landen. PARIJS, 1 februari. (Van onze moderedactrice) Als één groot vraagteken gingen wp gistermiddag bij Dior de wit er gouden salons aan de Avenue Montaigne bin nen, waar die opgewonden, geparfu meerde, vibrerende sfeer heerste, die de opening van het modeseizoen ken merkt en waar het een rommelige mie renhoop leek van geanimeerde heel du re vrouwen. De hertogin van Windsor zat op de eerste rij in een zwart toilet met een klein wit hoedje op het korte haar. Maar de meester die Dior werkelijk is, ontketent voor dit voorjaar geen re volutie, hij dirigeert de mode verder in het spoor, waarop hij zijn vakbroe ders gezet heeft, en dat is: het niet aangesloten silhouet. Het is een heel moeilijke mode, moeilijk ook om te be schrijven, te meer waar Dior er een zeer knappe en gevariëerde interpreta- tie van geeft en hij met zijn meer dan lV00r geheel 1956 luiden als volgt: kapi- tweehonderd modellen het publiek ruim twee uur in de ban houdt. Deze collectie was veel en veel mooier dan de laatste maal, veel harmonieu zer, maar desondanks toch vrij ondraag baar. Waar hij naar streeft is de abso lute vrijheid van het bewegend lichaam in kleren, die het figuur slechts doen raden. Hij bereikt dat met een reeks van mantelpakken, wandeljaponnen, en deux pièces, die een wat langere rok hebben en een vrij kort tailleloos jasje met ronde schouderlijn. Is het wijde jasje lang tot over de heup, dan wordt de ruimte bijeen getrokken met een brede ceintuur met grote gesp. De hals is bijna altijd ver opzil open en de kraag, als die er is afstaand In het décolleté wolkt een ijle blouse en daar in wordt soms een roos of een pakje lelietjes van dalen gestoken. Dat is veel vriendelijker dan bij de vorige collec ties, toen de sombere zakelijkheid over heerste. Een eindeloos aantal ensem bles, in marine, teerblauw, in zandkleur, in roomwit, in papaverrood en manda rijn, drukken deze „vrijheid" op fraaie wijze uit. Als materialen gebruikt hij pied de poule-ruitjes en soepele gemê leerde wollen materialen die op shan tung lijken. De vrijheid, die hij gestalte geeft, is echter vol tegenstellingen. Dan is de rok kokernauw, dan abondant ge plooid, dan is de er bi) gedragen hoed een enorm zuidwestermodel van grof stro, dan een piepklein doosje. Bijna alle hoeden worden ver naar achteren geschoven, in harmonie met het silhou et. Het meest spectaculair echter zijn de toiletten voor diner, theater, canasta, ren kort en van achteren lang maakt. De japon die o.i, het duidelijkst zijn idee uitdrukt (want een groot couturier als hij maakt zijn kleren niet voor een reële vrouw maar voor een idee) is een statig lang recht wit gewaad, hoog aan de hals en lang van mouw, opzij open gespleten over een onder-rok om loop ruimte te geven. Dit hemdmodel, zon der één draperie, van een prachtige klassieke allure, is als .kleedkunst on gelooflijk knap. Of het draagbaar is, is een tweede. De korte toiletten in dit genre geeft hij van achteren een smal sleepje, zoiets als een verlengd scapu lier van een habijt, dat soms aan de rok is geknipt, soms los uit de rug ont springt. Als stof gebruikt hij daarvoor roomwit satijn of imprimé's met grote rozen, waaierende zijden mousseline of organza. Ook de korte crinoline (die wel nooit meer zal verdwijnen) en de groot gaia toiletten hebben iets van een sleep. Zij zijn sprookjesachtig mooi en kostbaar. En voor het komende seizoen van een tedere feestelijkheid. Witte tu le, organza en fijne broderie zijn gebor duurd met goud en glinsterende ster ren van Rijnsteen. Het feëriêke zomer avondtoilet, dat ritselend voorbij ging, was geheel van smalle stroken witte batist, afgezet met imitatie lelietjes van dalen. Diors avondtoiletten zijn van een onvoorstelbare schoonheid en als men van de presentatie getuige mag zijn wenst men steeds weer, dat er in wijdere kring van genoten kan worden. In december is voor een bedrag van f 431,4 miljoen aan nieuwe verzekerin gen afgesloten, waarvan f 215,9 min. kapitaal-, f 195,9 min. rente- en f 19,6 min. volksverzekering. Aldus luiden de voorlopige cijfers. De voorlopige cijfers taalverzekering f 1631,4 min., rentever zekering f 1700,7 min., volksverzekering f230,9 min. en totaal f3563,1 min. In 1955 waren deze cijfers resp. f 1387,0 min., f 1565,1 min., f229,6 min. en f3181,7 min. Bij zijn afscheid van de Eindhovense gemeenteraad, gistermrgen in het ste delijk van Abbe Museum, is burgemees ter mr. H. Kolfschoten begiftigd met de enige onderscheiding die de stad Eindhoven kent: de gouden erepenning. Dit besluit, aldus loco-burgemeester drs. F. Gijzeis, heeft het college van B. en W. zonder B. genomen, niet omdat U ruim tien jaar hier burgemeester waart, maar uit waardering voor Dw grote verdiensten voor stad en bevol king. De onderscheiding geeft mr. Kolf schoten het informele recht, ereburger van Eindhoven te worden genoemd. Hij is de zevende ereburger in de geschie denis van de stad. De Duitse bokken Ausdaueren „Ener gie" en de Nederlandse bok „Arend" zijn op het ogenblik bezig in het Suez- kanaal het wrak te lichten van het vaartuig „Akka", dat als een van de lastigste obstakels in het kanaal wordt beschouwd. Deze foto geeft een beeld van het bergingswerk. Er heerste een zeer kalme stemming op de vanmorgen te Amsterdam gehou den theeveiling. De prijzen stelden zich 10 tot 15 cent beneden het niveau van de vorige veiling. Vooral de Javatheeën waren aan de lage kant. Het aanbod omvatte 1548 hele en 432 halve kisten Java-thee, alsmede 1152 hele en 48 halve kisten Sumatra-thee. De meeste partijen werden verkocht voor binnenlands ver bruik. Tipped teas trokken enige belang stelling voor export, doch ook de prijs daarvan bleef beneden die van de vorige veiling. Er ontstond goede belangstelling voor de thee op het lagere niveau, maar verkopers bleken niet bereid de partijen voor lagere prijzen van de hand te doen. Er werd dan bok een behoorlijke hoe veelheid opgehouden. Na afloop van de veiling werden de opgehouden partijen nog grotendeels afgedaan. De prijzen bleven ongeveer gelijk. Sumatra theeën varieerden van 248 tot 320 cent per halve kg en Java theeën van 266 tot 327 cent per hkg. Op de vorige veiling varieerden de prijzen van ca. 245 tot 340 cent per hkg voor beide soorten. Er waren toen echter vrij wel geen Javathee' aan de markt en dit was thans juist wel het geval. De vol gende veiling wordt gehouden op 21 februari met een aanbod van circa 3300 kisten. De verhoging van de theeprijzen bij de kleinhandelaren en de lagere prijzen die op de theeveilipg werden geboden lijken enigszins tegenstrijdig. De mach tiging tot verhoging van de kleinhandels prijzen is echter reeds maanden ge leden aangevraagd en zij betreft partijen, die verkocht zijn op veilingen welke ge. ruime tijd geleden zijn gehouden. De totale kolenproduktie, exclusief bruinkoolbriketten en gascokes, in Ne derland beliep in december 1956 volgens voorlopige gegevens 850.205 ton, voor november was dit cijfer 1.018.352 ton. De gemiddelde dagproduktie beliep in december 38.645 ton tegen 40.740 ton in november. Totaal werd 784.872 (878.444) ton ingevoerd, waarvan 413.526 (378.013) ton uit Amerika. (Van onze parlementaire redactie) Donderdagavond heeft minister Sam- kalden in de Tweede Kamer uitgespro ken, dat hij van de eerste dap; van zijn optreden af in aanraking is ge komen met de kwestie van het gratie beleid ten aanzien van de politieke de linquenten. De bewindsman is steeds meer tot het inzicht gekomen, dat er nauwelijks één onderwerp is, dat zich minder leent voor een brede algemene discussie, die slechts nieuwe beroering zou doen ontstaan, zowel buiten als in de gevangenis. Het gratiebeleid jegens de politieke delinquenten in Breda kan men niet losmaken van dat ten opzichte van de commune delinquenten. Spr. kondigde aan, dat hy het op jaren stellen, dus verkorting van de straftijd, voor deze gevangenen zal bezien. Er zullen ech ter geen beslissingen worden genomen over de gehele lijn, doch van geval tot geval. Tien dagen lang hebben spraken een taal, kenne- concludeerde manlief ten- wij, immigranten, ons ge- lijk van achter het IJze- slotte, „kom mee, mis- dompeld in het grote- ren Gordijn en, nieuwsgie- schien lig hij er nog." In stadsleven van New York, rig als een rechtgeaarde recordtijd spurtten we als een roezig en kleurrijk vrouw, informeerde ik bij naar de stationshal terug, tussenspel tussen het oude wat een Amerikaanse be- maar al van uit de verte leven in Nederlapd en het geleidster van het gezel- constateerden wij, dat deze nieuwe, dat ons wachtte schap leek, wie en wat vage hoop IJdel was. Maar, in de stad in het hartje deze mensen waren. Het zoals mensen in zulke om van de Ver. Staten, waar bleek een moeder met standigheden plegen t( onze sponsor een baan vijftien kinderen te zijn doen, wij liepen zoekend voor ons had. Deze baan, uit Polen. Niet één van en speurend rond, blikten zo werd ons herhaaldelijk het gezin sprak meer dan onder banken en achter en met de nodige eerbied een paar woorden Engeis, - - - - Uj verzekerd, was bij een De woordvoerster, „very big shot" in de olie Letterlijk dan. Want hier in, Oklahoma, waar hij thuis hoort, kan men slechts illegaal op figuur lijke wijze „in de olie" zijn. Het is n.l. een van de drie nog „droge" deelgeno- die ons was overkomen. Well", zei het mannetje, „die juffrouw daarginds tafelpoten, natuurlijk ver een geefs. Hoe kon het ook anders in een ruimte, waar voortdurend honderden mensen dooreen krioelen. Verslagen keken wij el kaar tenslotte aan, nog niet in staat de gevolgen van ons verlies te over zien. Toen werd mijn man ten van de U.S.A. Slechts vroegere landgenote, trad op de schouder getikt. Een bier vsn 3% 3lcohol2eh3lte gis hun sponsor op en h3d onopvallend mannetje met mag hier officieel worden zelf haar beschermelingen b™£e ias en grijze hoed. verkocht. Gezien de da- in New York afgehaald. „Hebt u iets verloren? Ik gelijkse krantenberichten zij vormden wel zo'n bij- 5?g 9 zo rondzoeken." over autobestuurders m 7rmdpT-heid dat nersfoto- Dankbaar voor dit teken kennelijke staat, die op de g°Xn hen bij hun aan- van belangstelling vertel- bon gaan, schijnen zg hier korngt in Chicago stonden d?n WIj van de ramp, zelfs dat niet te kunnen op te wachten. verdragen! De paar uur tijd, die wij Het leek ons wel inte- hier hadden, voor de Santa t ressant om zo van nabij Fé-exnres ons verder zou heeft uw portefeuille op in aanraking te komen met brengen besloten wij te Peraapt. Ik ben stations iemand, die, geheel vol- gebruikèn om een indruk detective en zag het yan- gens het gebruikelijke van Chicago op te doen Ult de verte. Maar zolang Amerikaanse recept, zich Maar wy brachten het niet ze er niet mee probeerde in enkele tientallen jaren vercjer dan het stations- we£ te k°men moest ik wist op te werken van jein waar wjj de schrik """"men. dat ze 'm nog niets tot een man die on- van ons leven hadden. ik £ou kunnen aangeven, dus langs 4 miljoen dollar kon wjide n.l. wat vruchten "eb llc haar enkel in het wegschenken voor de kopen en 'mijn man greep oog gehouden Maar zij bouw van een ziekenhuis. in zijn binnenzak naar z'n voelde zeker nattigheid en Zo aanvaardden wij dan cnlinternieuwe billfold de daar stokstijf blijven op een avond de spoorreis s^eciaaj op Uncle Sams «taan- Vraag haar maar van bijna 40 uur naar uit - de - kluiten - gewassen ecïs' i Tulsa, de tweede stad van bankbiljetten gebouwde Zo had dlt onaangename Oklahoma, de stad. die p0rtefeuille, maarvond avontuur nog een onver- zich fier „Oil Capital of clechts ledige ruimte Weg hooot haPPy ending. Maar. the World" noemt en die, wasdebmfoldmet niet al hadden wq nog. ruim- volgens de laatste statis- aj]een onze dollars, maar schoots de tijd,wpI had- tieken, ongeveer 250.000 ook treinbiljetten, immi- inwoners en 150.000 perso- gratiepapieren, identiteits- nenauto's telt. bewijzen e.d. Terwijl wij ons de vol- Een zenuwachtige speur- gende morgen ln de restau- tocht door al zijn zakken b je<ts Pereed- ratiewagen tegoed deden - en waarom heeft een staande trein op te zoeken aan een echt Amerikaans man er zo'n belachelijk De volgende morgen stond ontbijt van grape fruit, aantal nodig! - onder een onze nieuwe werkpeefstei griddle cakes met maple spervuur van behulpzame ons aan het station m Tul- syrup en gebakken spek, vragen van mijn kant als: sa °P te wachten. Ons en prima koffie, werd onze „Hoe kan dat nou? Wan- P'euwe leven nam nu in aandacht getrokken door neer had je 'm het laatst? ernst een aanvang. Een een groep hongerige me- Zit-ie niet in die zak? Hoe fnder keer hoop ik u eens dereizigers, die allen het kan dat nou?" enz. lever- iets te vertellen over een insigne droegen van de de niets op. „Ja, ik moet mi'mnairshms onden in N.C.W.C., de katholieke 'm daar bij die bagage- de Verenigde Staten, organisatie, die ook ons lockers per ongeluk naast Tulsa, Oklahoma gesponsored heeft. Zij m'n zak gestoken hebben" den alle belangstelling voor een kijkje in Chicago volkomen verloren en be sloten maar meteen onze H. L. B. MARKTEN BARNEVELD, 31 jan. Eiervel- ling S.B.E. Aanvoer: 731.670 stuks. Prijzen: Henne-eieren 48-57 gram f 8,98—10,01. hen- ne-eleren 57-60 gram f 10.24—10.75, kippe- eieren 60-63 gram f 10.90—11.86, kippe- eieren 63-70 gram f 12.03—13,67. Veluwse elervelllng BarneveldEde - Aanvoer 1.000.000 stuks. Prijzen: henne- eieren 50-57 gram f 9.3110.45, henne- eieren 57-60 gram f 10.5611.11, kippe- eleren 56-63 gram f 11.21—11.92, kippe- eieren 63-67 gr f 12.04—12.83. Alles p. 100 stuks. Eiermarkt. Aanv.: 2.000.000 stuks (schat ting). Prijzen f 10—13.25. algemene prijs f 11.60 per 100 stuks, kiloprijs f 1.93 (ba sis 60 gram). Pluimveemarkt. Aanvoer: pim. 61.000 st. Prijzen: slachtkippen f 1.80—1.85 per kg, witte kippen f 1.80—1.90 per kg, slachtkui- kens f 2.10—2.30 per kg. Varkensmarkt. Aanvoer: 65 stuks. Prij zen biggen f 48.0060.00 per stuk. Prijsnotering Gelders-Overijselse Ver eniging van elerhandelaren. Grote eieren f 12.00—13.25. gew. 62-68 gram, kleine eieren f 10—11.50 gew. 62-61 gram. Donderdagochtend heeft burgemeester mr. H. A. M. T. Kolfschoten tijdens een buitengewone vergadering van de gemeenteraad in het Van Abbemuseum afscheid genomen van Eindhoven. De fractievoorzitter van de K. V. P., ir. C. Geenen (rechts), bood namens de fractie de burgemeester een schilderij, een stadsgezicht van Eindhoven, aan. Een psychologisch rapport, uitge bracht aan de wereldgezondheidsorga nisatie, waarschuwt ernstig voor de vele moeilijkheden, waarmede men bij de opneming van Hongaarse vluchte lingen rekening moet houden. Het rap port Is uitgebracht door dr. Maria Pfis- ter, een deskundige van grote bekend heid op het gebied van vluchtelingen vraagstukken. Het rapport is aan alle betrokken regeringen toegezonden. Het bevat vooral de waarschuwing, dat alle vluchtelingen, die pas aangekomen zijn, verkeren in een shock-toestand en daarom vooral niet tot snelle be slissingen, b.v. betreffende emigra tie en Deroepskeuze, gedwongen moe ten worden. Zij, die snel beslissen, aldus de rapportrice, doen dat op grond van irrationele factoren en zullen vrijwel zeker later van gedach ten veranderen. Bijzondere aandacht geeft het rapport aan de overgevoeligheid van de vluch teling, zijn vrees voor autoriteit en soortgelijke bevangenheden (U.P.) KOFFIETERMIJNMARKT ROTTERDAM, 31 jan. Stemming: kalm. Noteringen: mrt. 256257% (256—257(4), mei 254%—256 254% —256), juli 253—255 (252%—253%), sept. 246—248 246—247%), dec. 241—243 (240— 242). VEEMARKT DELFT. 31 jan. Notering: nuchtere kalveren f 4858, biggen t 3850, lopers f 65—110, drachtige zeugen t 300— 400. magere varkens per kg lev. gew. f 1.75 —1.85. VEEMARKT GOUDA, 31 jan. Aanvoer: 14 partijen. Notering: le kw. f 2.46—2.54. AALSDIJK. 30 v. New York n. Kaapstad. AMPENAN, 31 te New York. CALTEX LEIDEN, 31 te Venetië. CALTEX PERNIS, 2 te R'dam verw. CELEBES, 31 te Surabaja. CLAVELLA, p. 1 Vizagap. n. Abadan. CLEODORA. l te Cochin. DUIVEN DIJK, 1 te Antwerpen. EEMLAND, p. X Ouess. n. Adam. GAASTEP.KERK. 31 te Cadiz. HYDRA, 1 te New York. KARIMUN. p. 1 Kaapstad n. Dakar. KOTA BAROE, p. 1 Goa n. Penang. KRYPTOS. 31 V. Aruba n. Pt. Everglades. MAASHAVEN, p. 1 Madeira n. Antwerpen. MERWEDE, 1 te Lagos. METULA, p. 1 Prlok n. Pladju. NIEUW AMSTERDAM, p. 1 Newport Newa naar Laguaira. OOSTKERK te Genua. OSIRIS, 31 v. Pt. of Spain n. Londen. PRINS WILLEM 2. p. 31 Lizard n. Hallfax. RADJA. 1 te Belawan. SALATIGA, 1 te Khoralmufatta. SARANGAN. 8 te Adelaide verw. SCHERPENDRECHT, p. 1 Algiers B. Cvprus. SOESTDIJK, p. 1 Sable Eil. n. Antwerpen. TEUCER. 31 te New York. TJIPANAS, 1 te Manilla. WONOSARI, 31 te Ras Tanura. IJSSEL. 31 te Tala. AALSUM. 31 te Cristobal. AAGTEKERK. p. 31 Pt Elizab. n. Penang. ALIOTH, p. 1 Ouess. n. Rio Jan. ALHENA, 31 te Santos. AGAMEMNON. 2 te Londen verw. ABBEKERK, 31 te R'dam. ANGOLAKUST, 31 te Havre. ALPHERAT. p. 30 Natal n. New York. AMSTELWAL, 31 op 600 mijl zw Lands-end n. Brake. ABBEDI.TK. p. 30 Manzanillo n. Cristobal. AMSTELMEER. p. 1 Monrovia n. Dakar. ATTIS p. 31 Mona Pass. n. Curasao. BANTAM, 1 tt Surabala. BORNEO. 30 v. St. Vine. n. Belawan. BRITSUM. 31 te Baton Rouge. BANKA. 31 te Genua. BOSCHKERK. 31 te Colombo. BANDA. p. 30 Kp St. Mary n. Belawan. BENNEKOM, p. 31 Azoren n. Amst. CASTOR, 31 te New York. CALTEX THE HAQUE, p. 1 Houston B. Gothen. CALTEX ROTTERDAM, p. 31 L. Marq. B. R'dam. CALTEX UTRECHT. 1 te R'dam. CALTEX DELFT. 31 te Gothenburg. CALTEX NEDERLAND, p. 1 Finist B. Curacao. CORILLA, 31 Miri n. Manilla. CAMÏTIA, p. 31 Timor n. Auckland. CRANIA. 30 op 550 mijl Zw Ascencion n. Curacao. DRENTE. 31 te Djakarta. DRACO, 30 te Bordeaux. DELFT. 31 te Punta Cardon. DEO FAVENTE, 31 te R'dam. DELFSHAVEN. p. 1 Kp Blanco n. Dakar. DELFLAND, 30 te Recife. EENHOORN. 31 te Bremen. ESSO ROTTERDAM, p. 31 Bermuda n. New York. ETREMA. p. 31 Fortal. n. Recife. EEMLAND, p. 1 Ouess. n. Amst. FARMSUM, 31 te Bremen. DUrVENDRECHT. p. 1 Tersch. n. R'dam. HECTOR, p. 1 Kp Bon n. Alex. HERMES. p. 1 IJmuiden n. Antwerpen. IVOORKUST, 1 te Hamburg. HOUTMAN. 30 te Djakarta. HERA. 1 te Paramaribo. JAPARA, 30 te Soerabaia. KABYLIA. p. 1 Boston n. Pta Cardon. KOTA AGOENG, 31 te Padang. KONINGSWAARD, 1 te Kaapstad. KOTA INTEN, p. 1 Monrovia n. Belawan. KREBSIA. 31 te Stockholm. KERTOSONO, 31 te Dar es Salaam. KOSICIA. p. 31 Azoren n. Key West. KALYDON, 31 v. Portland (M) n. Pta Car don. LIBERTY BELL, 31 te Philadelphia. LIMBURG, p. 1 Finist. n. Dakar. MAUREEN, 31 te Londen. MATARAM, 30 te Semarang. MYLADY. p. 1 Hamburg n. Key West. MIDAS. 31 te Amst. MUIDERKERK. p. 1 Madeira n. Amst. MIRZA. 31 te Singapore. MITRA, p. 31 Azoren n. R'dam. NIOBE p. 31 Tersch. n. Abo. LETO p. 1 Miami n. Antwerpen. MOLENKERK 31 te Rotterdam. NESTOR 31 te Wageningen (WI) ÖRION 30 v. Curacao n. Havre. OOTMARSUM p. 1 Key West n. Jackson^ OT'VERKERK 31 te Kaapstad. QVULA p. 31 Mindanao n. B. Papan. PHIDIAS p. 1 Finist. n. Amsterdam. PLATO 31 te Bari. PRINS CASIMIR 30 te Cristobal. POLYPHEMUS 30 te Djakarta. PRINS FR. WILLEM p. 31 Oporto n. Cot PRINS PH. WILLEM p. 1 Las Palmas n. Belfast. PURFINA HELLAS 31 te Fahaheel. PENDRECHT p. 1 Malta n. Rotterdam. PRINS FR. HENDRIK 31 te Hamburg. PRINS WILLEM IV 30 te Thameshaven. POSEIDON 30 te New York. PRINS W. van ORANJE 31 te New York. PHILETAS 31 te Rotterdam. RAKI 1 te Hamburg. RONDO p. 31 Blanco n. Napels. STAD ARNHEM p. 1 Dungen. n. Rottard. STAD HAARLEM p. 31 Tersch. n. Narvik. STRABO 31 te Rotterdam. STATUE OF LIBERTY p. 1 Finist. n. Las Palmas. SENEGALKUST 1 te Dakar. TJIPONDOK 30 te Kobe. TJITJALENGKA 30 v. Mauritius n. Singap. TRAJANUS p. 31 San Juan P.R. Sant. de Cuba. SLOTERDIJK 31 te Antwerpen. STENTOR 30 te Mobile. SAMARINDA 2 te Kaapstad verw. SLAMAT 1 te Savannah. TIBA 1 te Rio Janeiro. TJIBADAK 30 te Colombo. UTRECHT p. 31 Mosselbaai n. Singapore. VAN NECK 31 te Singapore. WONORATO 31 te Astoria. W. ALTON JONES p. 1 Ouess. n. Fahah. ZEELAND p. 1 Landsend n. N. York. ATLAS 31 te Piraeus. ARNEDIJK 31 te Hamburg. ALCETAS p. 1 Algiers n. Faro. ALMKERK 1 te Amsterdam BENINKUST 31 te Antwerpen. DORIS 31 te Pampatar. DALERDIJK 31 te Vancouver. EOS p. 31 Ouessant n. Algiers. FRIESLAND (SSM) p. 1 Ouess. n. Hampt. Roads. FLEVO p. 1 Kp. St. Vine. n. Glbralt. ESSO AMSTERDAM 2 te Las Palmas verw. ESSO NEDERLAND 2 te Philadelphia verw. 5 v- Takoredl n. Abidjan. HEEMSKERK 30 v. St. Vincent n. Sing. HELKX3N 31 te Port Arthur. HYDRA 31 te Baltimore. KOROYINA p. 31 Thursday Isl. n. Lvttalt. KATELYSUA 2 te Philadelphia verw". KHASIELLA 30 v. Malta n. Larnaca. ENGELAND BBC home service 330 HILVERSUM I, 402 m VARA: 7.00 m12.00 Lichte mu2. 12.30 Dansmuz. 8.00 Nws. S.18 De 17.20 Gram. 19.45 Lichte muz. VPRO; 10.00 BBC light programme 1500 en 247 m: Nws. 7.23 Gram. Ontbijtclub. 9.00 Vrouw. Caus. 10.05 Prot. pr. VARA: 10.20 Lich- 12.30 Ork. eóncT 13.30 Dansmvü. 14.15 te muz. 11.00 Buitenl. weekoverz. 11.15 Orgelspel. 15.00 Lichte muz. 15.45 Fa- Hoorsp. met muz. 11.45 Altviool en piano, brieksfanfare. 16.15 Lichte muz. 17.45 12.00 Gram. 12.30 Land en^ buinb. med. Lichte muz. 19.00 Gram. 21.00 Jazzmuz. 22.15 Jazzmuz. 24.00 Lichte muz. NDR-WDR, 309 m: 12.00 Amus. muz. 12.33 Gram. 13.00 Nws. 13.15 VARA Varia. 13.20 Harmonie ork. 13.45 Sport- ?Isnt3RnPkhMnrJeilo5 De^Toosone^v' 1315 Amus' muz' 1345 Orgelspel. 14.00 jamiark 15^? Cau\ 15.45 RadfofUharmGevar' muz' 15 00 Volksmuz. 16.00 Am. ork. 16.30 Caus. 16.45 Lichte muz .17.10 Radioweekjourn. 17.40 Hammondorgel- 00. n m spel. 18.00 Nws. 18.20 Ballroomork. 18.45 Jazzmuziek. n-D— 1Q nn Artistiek- staalkaart StTiOA ctevar. muz. muz. 18.00 Lichte muz. 19.30 Klassieke muz. 22.10 Scarlatti ork. 22.30 Gevar. Gram. 19.00 Artistiek- staalkaart. VPRO 19.30 Caus. 19.40 Caus. 19.55 Caus. VARA 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.00 FRANKRIJK nat. progr. 347 m: 12.30 Symt ork. 14.17 Symf. ork. 16.40 Gram. Soc. comm. 22.15 Amateurprogr. 22.45 ïs vVL™,„ is rram anhn iTL ca ik Nwt 93 an 16 55 Kamermuz. 18.15 Gram. 20.00 Lich- Hoorspel. 23.15 Nws. 23.30 Gram. HILVERSUM II. 298 m KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gewijde muz. te muz. 22.00 Gram. 23.25 Gram. BRUSSEL, 324 m: 12.00 Gram. 12.45 Gram 15.00 Gram. 15.15 Accord, muz. 7.45'Morgengebed. 8.00 NwsT 8U5 Licht- 15 30 Gram. 15.45 Accord, muz. 16.00 Gr. processie en pl. Hoogmis. 9.50 Gram 1615 °mr- ork- 17.20 Liturg, gezangen. 10.00 Kleuters. 10.15 Gram. 10 30 Ben 30 Gevar. muz. 18.00 Jazzmuz. 21.00 Je zestig? 11.00 Zieken. 11.45 Gram 12 00 Licht® mxiZ- 21-15 Amus. muz. 23.05 Gr Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Land en tuin bouw med. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewij- 484 m: 12.15 Gram. 13.30 Gram. 16 00 Gram. 17.10 Jazzmuz. 18.38 Gram. 23.00 zer. 13.00 Nws. 13.20 Lichte muz. 13.50 Lichte muz. Gevar. muz. 14.00 Caus. 14.15 Gram. ENGELAND BBC uitz. v. Nederland. 14.20 Engelse les. 14.40 Boekbespr. 14.50 17.45-18.15 Nws. Londens radiodagboek. 15.10 Kron. v. letteren en kunsten. 15.45 Op de planken. (Op 224 en 41 m). Kinderkoor. 16.00 Gregoriaanse ran 16.30 Jeugd. 17.10 Lichte muz. 17.1 Gevar. muz. 17.55 Lichte muz. 18.15 DUITSE TV-PROGRAM. 16.30 V. d. kind. 17.00-17.30 Nichts ge- gen Wildwestfilm, caus. Daarna: Progr.- PArfU1' ,week0vêrz- lf-25 Gram. 18.30 2O.O0 Journ. 20.15-22.30 Aus der guten ïfi? TJ?'f5 ajten Zeit. muzikale comedie. Daarna: Regeringsuitz. 19.00 Nws. 19.10 Klein Het woord voor de zondag koor kamerork. en sol. 19.40 Lichtbaken. 20.00 Loterij-uitslagen. 21.10 Act. 21.25 Gevar. progr. 22.35 Wij luiden de zondag BELG. TELEVISIEPROGRAMMA Vlaamse uitz.17.00-18.00 V. d. jeugd. daarna _a'von'dgebed. 23.00 Nws. 23.15 J9 99 aI?/ In; Esperanto. 23.22 Nieuwe gram. TELEVISIEPROGRAMMA 20.00 Nws. 20.15 Relais v. d. NTS: Gev. progr. 22.00 Fabian van Scotland Yard. Daarna Eurovisie: Sportrep. te Parijs. VARA: 17.00-17.30 V. d. kind. NCRV: Daarna: Nws. 20.00 Journ. en weerber. 20.15 Zang. Franse uitz.19.00 Science fiction. 18.30 20.20 Dit is nu mijn hobby. 20.30 Nieuwe V. d. vrouw. 20.00 Act. 20.40 Le club gram, met comm. 20.55 Gevar. progr. des Gangsters, epel. 22.00 Nieuwe films MaS|We 21.55 Dagsluiting. Daarna wereldnws.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 9