Verontrustend Mijnramp in de V.S. eist 37 doden Algemeen gevoelen in Brussel: Zes-landen-conferentie over haar diepte punt heen Minister Luns over het geheel genomen tot nu toe niet ontevreden 17 februari weer bijeenkomst der ministers in Parijs Nieuw pontveer in de hoofdstad i De zieke in het Kremlin is geen kopstuk van het eerste plan Kaganovitsj terug in Moskou Hongaarse grens thans hermetisch afgesloten Regering wil duizenden beletten te vluchten cfe'MORRIS'ff Kind likt aan arsemcum- tabletten Benzine fraude op Valkenburg Euromarkt en vrijhandelszone Colleges aan de universiteit van Boedapest hervat Het weer Straaljager neergestort Zes personen in arrest Staking bij Britse Ford geëindigd Storm in Ierland en Zuid-Schotland Uibricht: Ook in Oost-Duitsland dreigde opstand Enige regen In levensgevaarlijke toestand naar het ziekenhuis Buitenlands toestel in IJsselmeer DINSDAG 5 FEBRUARI 1957 80ste JAARGANG No. 26823 MÜ \oteycimy; Damespantalons in kleuren GAAT U VERHUIZEN? F. DAMIAANS EN ZN. BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. Umuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie; 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per mïlimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 57 cents per week, f 2.50 per maand, f 7.40 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.38 uur 's avoods tel. 21544. Met verontrustende regelmaat pre senteren zich de laatste weken allerlei meer of minder ingrij pende prijsverhogingen. Deze hebben in zoverre iets prikkelends en iets uit dagends, dat zij zich voordoen in een tijd, waarin de hardroerendste lippen dienst wordt bewezen aan de „prijs- stabilisatie". Men zal zich herinneren, dat de no dig geoordeelde bestedingsbeperking onder meer heeft geleid tot het niet Volledig compenseren van de ouder- domspremie en tot het laten stijgen van de prijzen van suiker, benzine en gedistilleerd. Maar hoeveel prijsver hogingen zijn daar de laatste tijd niet bijgekomen of alreeds in het vooruit zicht gesteld? Zonder deze alle op te noemen herinneren wij enerzijds aan de prijsverhoging van meerdere le vensmiddelen (thee, margarine) en van diensten of produkten van open bare nutsbedrijven (vervoerstarieven, gas, water) en anderzijds aan de aan gekondigde gevolgen van een wijzi ging der landbouwpolitiek (de melk prijs!) en aan een eventuele herzie ning der post- en treintarieven. Bo vendien is een huurverhoging per 1 juli op til, welke weliswaar voor de werknemers zal worden gecompen seerd, maar tengevolge van de onder linge afhankelijkheid in het econo misch leven hoogstwaarschijnlijk een algemene prijsverhogende nevenuit werking zal hebben. Naast dat alles mag niet uit het oog Worden verloren, dat de laatste tijd allerlei noodzakelijke behoeftebevre digingsmiddelen, waaronder meerdere levensmiddelen, geregeld in prijs ge stegen zijn. Zo vermeldt de „Consu mentengids" (orgaan van de Neder landse Consumentenbond), dat vol gens gegevens van het Centraal Bu reau voor de Statistiek het vlees tus sen 1955 en 1956 7 pet duurder is ge- Worden, terwijl de prijzen van groente, fruit en aardappelen van 1953 tot 1956 met liefst 32 pet gestegen zijn. Wij willen ons onthouden van een oordeel over de gerechtvaardigdheid, c.q. de noodzaak, van de prijsstijgin gen en met de constatering der feiten volstaan. Over de voorgenomen huur verhoging van vóór 1940 gebouwde huizen late correctie van een on gelukkige huurpolitiek hebben wij ons oordeel verleden week vrijdag reeds gegeven. ■*-*7-7- ij willen thans slechts wijzen op \1/ de gevolgen van de stijging van TT het prijsniveau. Het is namelijk onloochenbaar, dat wederom het voel- baarst worden getroffen die het meest kwetsbaar zijn. En dat zijn degenen, aan wier (karig) inkomen niets ver andert, ook al gaan de prijzen nog zo zeer omhoog: de rentetrekkenden, al len die van een pensioen moeten le ven, bepaalde kleine zelfstandigen, weduwen, invaliden, kortom allen die in het geheel niet of op een laag ge kwalificeerde plaats deelnemen aan het maatschappelijk proces van eco nomische voortbrenging en dienstver lening. Ook al degenen, die minimum lonen verdienen, zullen de gevolgen der prijsverhogingen pijnlijk onder vinden, omdat eventuele looncompen- saties onmiddellijk plegen te worden achterhaald door mede ten gevolge daarvan opnieuw stijgende kosten van levensonderhoud. Maar voor hen is er tenminste énig soelaas. Zij kunnen zich doen horen in de vakorganisaties en deze laatste hebben bij de gratie van hun macht, vooral in deze tijd van overspanning der arbeidsmarkt, een belangrijke stem in de gebruikelijke hoogste kapittels, die van SER en Stichting van den Arbeid, en oefenen langs die weg een indirecte invloed uit op het regeringsbeleid. Tenslotte hebben zij, behorend tot de numeriek sterke groep der werknemers, een ge duchte stootkracht in politiek opzicht. Het is kenmerkend voor deze tijd en voor de politieke machtsverhou dingen van het ogenblik, dat bij het reguleren van de prijzen voorname lijk naar één tegenhanger wordt ge zien: de lonen, d.w.z. de inkomsten van hen die in dienstverband betrok ken zijn bij produktie of dienstver lening. De gestadig voortgaande geld ontwaarding (wie rekent nog met centen, ieder rekent met stuivers of dubbeltjes) is in de loop der jaren Zoveel doenlijk opgevangen door loonsverhogingen. Terzelfdertijd is deze ontwaarding er natuurlijk door bevorderd. En het kind van de reke ning worden telkens de bovenge noemde categorieën van vergetenen. Hit politiek en maatschappelijk oog punt moge een en ander nog zo ver klaarbaar zijn, rechtvaardig is het geenszins. Het getuigt van een uiterst beden kelijke mentaliteit, wanneer men geen acht slaat op de zwaksten, om dat zij zijn „uitgerangeerd', geen maatschappelijke stootkracht bezit ten en politiek een betrekkelijk ge ring gewicht in de schaal werpen. Het is in wezen een cynische mentaliteit. De vicieuze cirkel blijft bestaan: de zwaksten zijn de vergetenen, de Vergetenen zijn de zwaksten. Het is ?en eis van elementaire rechtvaardig end, dat die cirkelgang wordt door- ^Tpken. Wij rekenen het ons tot een u cht, daarop (voor de zoveelste f*eer) met klem de aandacht te ves- llgeq (Van onze speciale verslaggever) BRUSSEL, hedenmorgen Toen de ministers van de Zes Landen, die op Val-Duchesse over de Euromarkt en Euratom vergaderen, gisteravond hun conferentie afbraken, waren zij nog altijd niet klaar met hun werk; maar er waren toch wel enige vorderingen gemaakt, zij het meer formeel dan materieel, naar het ons voorkwam. Minister Luns toonde zich over het geheel genomen niet ontevreden en hij verklaarde, dat de be spreking, zaterdag te Den Haag met de heer Spaak gehouden, nut heeft afgeworpen. Dit nut heeft zich dan vooral geëffectueerd in de kwesties van de landbouw, het huitentarief en de verdelingssleutel voor de bijdragen aan de verschillende fondsen. Wij geloven deze globale woorden van minister Luns wel als volgt te mo gen vertalen: de conferentie van deze dag is, mede dank zfj een ruimer be grip van de heer Spaak en een daaruit voortkomende, meer actieve rol van de Belgische delegatie, minder prikke- lig en onvruchtbaar geweest dan die van de vorige week. Hoewel zeer ver moeid na een lange dag, verschenen de deelnemers niet als totterdood ge tergde en uitgeputte mensen. Boven dien hadden zij afstand gedaan van de illusie, dat zij op deze dag de confe rentie zouden kunnen voltooien, waar door zij iets rustiger hebben kunnen werken. En in de derde plaats hadden zij voor sommige netelige kwesties een aantal formuleringen gevonden, wat die dan ook in de praktijk mogen blijken waard te zijn. Andere kwesties waren weliswaar nog open gebleven, en daar mee hadden de ministers de deskundi gen dan weer opgezadeld. Alles bijeen genomen heerste toch minstens het ge voel: er is vooruitgang geboekt; de conferentie is over haar dieptepunt heen. Misschien is dit ten aanzien van de materiële kwesties der conferentie meer een gevoel dan een werkelijk heid. Bij de eerste indruk valt dit nog niet direct te voorzien, doch we zullen voor het ogenblik de voornaamste pun ten nagaan. Institutioneel is er de meeste ophel dering gekomen. Voor wat betreft de ponderatie der stemmen is er een ze ker compromis bereikt, zij het dat Nedeiiand toch nog een belangrijke .,5®, faking, die 21.000 arbeiders in de Entr i van Ford te Dagenham in malt-t d een week werkloos heeft ge- hpt 1® gisteren afgelast. Vandaag is «et werk hervat. (Rtr.) ^®re"igde Staten De staking, die m üe New Yorkse haven is uitgebro- ho ffn w;aarbij 4.000 man zijn betrokken, neett zich volgens functionarissen van kbond Uitgebreid tot de havens aan de oostkust, aan de Golf van j Mexico en in Florida. In verscheidene 'rote havens, zoals Philadelphia en Bal- more, wordt echter niet gestaakt. (Van onze Haagse redactie) Momenteel is een onderzoek gaande naar een benzinefraude, die in de af gelopen maanden op het vliegkamp Valkenburg is gepleegd. Zes personen zijn reeds gearresteerd, onder wie een officier en enkele burgers. Gebleken is dat op het marinevliegkamp misbruik is gemaakt van daar aanwezige voor raden rijksbenzine. Militairen en bur gers schijnen veelvuldig benzine getankt te hebben ten behoeve van particuliere vervoermiddelen. Onderzocht wordt hoe het mogelijk is geweest dat de verduisterde voorraad beschikbaar is gekomen buiten de nor male toewijzingen om. Bij de fraude heeft de houder van de benzinepomp van het transportonderdeel van de ko ninklijke luchtmacht, dat op het vlieg kamp is gelegerd, een rol gespeeld. Het onderzoek wordt verricht door de koninklijke marechaussee, in samen werking met de fiscaal bij de zeekrijgs raad en de Haagse officier van justitie. Bij een explosie in een steenkoolmijn bij het Amerikaanse plaatsje Bishop, in de staat Virginia, zijn 37 mijnwerkers om het leven gekomen. De oorzaak der ontploffing is nog niet officieel vastgesteld, maar men neemt aan dat zich in de gangen gas verzameld heeft. Het is de ergste mijn ramp in d'e Verenigde Staten sinds 1951, toen 119 mijnwerkers omkwamen in West-Frankfort, in de staat Illinois. Op het moment van de ontploffing bevonden zich 117 personen in de mijn. De meesten van hen wisten te ontko men door een uitgang, die voor de slachtoffers echter niet bereikbaar was. De ontploffing had plaats ongeveer honderd meter onder de oppervlakte. Het werk der reddingsploegen werd be moeilijkt door onzuivere lucht en rook. De lijken van vier slachtoffers konden onmiddellijk worden geborgen. Over het lot der 33 anderen heeft men nog geruime tijd in onzekerheid verkeerd. concessie heeft moeten doen. Doch men is het er nu althans over eens, dat de gekwalificeerde meerderheid van twaalf stemmen in de minister raad bil aanvaarding van een voor stel mei voldoende is, wanneer het een voorstel betreft, dat buiten de Europese commissie of die van Eura tom om in de ministerraad zelf is gedaan. In dat geval moet deze gekwalificeerde meerderheid tenmin ste de instemming hebben van vier van de zes staten. Hier is dus de mo- gelijkneid ontstaan, dat Benelux in haar geheel een zaak tegenhoudt. Zo als men weet, bedraagt de verdeling der stemmen 4-4-4-2-2-1. Omgekeerd volstaat de gekwalificeer de meerderheid van 12 stemmen voor voorstellen, die van de commissie voor de Euromarkt of Eurotom uitgaan. De reeds eerder vastgestelde regel, dat een voorstel in de ministerraad pas ver worpen is, als het bij unanimiteit wordt afgestemd, blijft gehandhaafd. Als een voorstel dat van de commissie afkomstig is, de gekwalificeerde meer derheid niet behaalt, is het niet aan vaard, maar ook niet verworpen en moet de commissie een nieuw voorstel indienen. Uit het bovenomschreven compromis betreffende een voorstel uit de minis terraad zelf valt slechts af te leiden, dat het verworpen is, als het de extra gekwalificeerde meerderheid niet be haalt. De mogelijkheid bestaat dan na tuurlijk in theorie even goed, dat het voorstellende land een gewijzigd voor ste] indient. De financiering van de verdragsor ganisaties is thans geheel geregeld. Men is het erover eens geworden, dat in de administratieve kosten Nederland voor 9 procent bijdraagt en in het re- adaptiefonds voor 7 procent. Vorige week was men het er al over eens ge worden, dat Nederland voor 6,9 procent zou bijdragen in het researchfonds (215 miljoen dollar) en voor 7,15 procent in het investeringsfonds (1 miljard dollar). (Vervolg op pagina 7) II llllllll III llll III III III Mill Mill III IIIIMIIIII llll llllll lllllllllll llll Op het ogenblik wordt te Brussel door de landen van het z.g. Klein Europa t.w. Frankrijk, Duitsland, Ita lië en de Benelux, onderhandeld over de voorwaarden waaronder een ge meenschappelijke markt tussen deze landen, de Euromarkt tot stand kan komen. Deze landen werken reeds samen in de Europese Gemeen schap voor Kolen en Staal (E.G.K.S.). Het project van de Euromarkt houdt in, dat de zes landen als economische eenheid op gaan treden, waardoor een vrij verkeer van goederen, arbeid en kapitaal mogelijk wordt. Tussen de deelnemende landen zullen geen tariefmuren meer bestaan, terwijl ook invoerbeperkingen tot het verleden gaan behoren. Ook tegenover de niet deelnemende landen treden deze lan den als eenheid op, zij zullen n.l. dezelfde invoerrechten gaan heffen. Het z.g. vrijhandelsgebied, waar over op 12 februari te Parijs beraad slaagd zal worden, omvat ook de overige leden-landen van de Organi satie voor Europese Economische Sa menwerking (O.E.E.S.) t.w. Noorwe gen, Denemarken, IJsland, Zweden, Engeland, Ierland, Zwitserland, Oos tenrijk, Griekenland, Turkije en Por tugal. Ook in dit gebied komen in voerrechten en invoerbeperkingen te vervallen, doch ieder land behoudt de vrijheid de hoogte van zijn invoer rechten tegenover derde landen te be palen. IMMMMIMIMIMMMMMMIMMMIMMIMIUIIMMMMIIMIMIIIIIIIIIIII Sedert gisteren heeft de hoofdstad haar derde pontverbinding over het IJ, een verbinding, die vooral de bewoners van het westelijke stadsdeel een vluggere overtocht naar Amsterdam-noord geeft en die de drukte op de twee andere veren straks tunnel en brug) zal ver lichten. Ruim 16 miljoen gulden is aan de derde oeververbinding besteed. Een driehonderd meter lange aanloop steiger aan de stadzijde, noodzakelijk voor het opstellen van de voertuigen, is reeds de nieuwste attractie voor de Amsterdammers, die van hier een riant beeld krijgen op de werkzaamheden en de bedrijvigheid in en aan het IJ. De zieke „hooggeplaatste autoriteit" in het Kremlin, aan wiens sponde de Westduitse specialist op het gebied van bloedziekten prof. dr. Hans-Joachim Schuiten uit Keulen is geroepen, is, vol gens betrouwbare bronnen in de Rus sische hoofdstad, niet een der leden van de leiding der communistische partij. Het zou een regeringsfunctionaris van het tweede plan zijn. Dr. Schuiten weet echter nog steeds niet hoe zijn patiënt heet. De Russische leiders hebben hem gezegd, dat de naam van de patiënt om „politieke redenen" niet kon worden verteld. De patiënt wordt voorts door on geveer tien Sovjet-specialisten bijge staan. De Westduitse arts die zaterdag uit Keulen naar Moskou is vertrokken, schat de leeftijd van de zieke op 55 tot 60 jaar. Hij heeft een normale lengte, is enigszins kaal, heeft grijs haar en draagt geen snor. Dr. Schuiten heelt ontkend dat zijn patiënt de vice-premier Lazar Kaganovitsj is, of de minister van buitenlandse zaken, Sjepilov, of oud premier Malenkov, die beiden nan een lichte graad van verkoudheid lijden. Op een secce wijze heeft radio Mos kou daarenboven nog meegedeeld, dat Kaganovitsj, die in de afgelopen twee weken in Siberië verscheidene onder scheidingen heeft uitgereikt, thans weer in de Russische hoofdstad verblijft, al waar hij in het stadion tezamen met premier Boelganin, partijsecretaris Khroesjtsjev, vice-premier Mikojan, president Worosjilov en oud-premier Malenkov een plechtigheid heeft bijge woond. Tijdens de plechtigheid zijn prij zen uitgereikt aan hen, die zich bij bouwactiviteit in Moskou bijzonder ver dienstelijk hebben gemaakt. Het woord werd o.a. gevoerd door Worosjilov en Khroesjtsjev, aldus radio Moskou. Kaganovitsj zal zeer waarschijnlijk gisteren in Moskou zijn teruggekeerd, omdat vandaag de Opperste Sovjet, het hoogste wetgevende lichaam in de Sov jet-Unie, bijeen komt. De agenda omvat de begroting en het industriële plan voor 1957, die premier Boelganin reeds we reldkundig heeft gemaakt. Ierland en _,uid-Schotland zijn de af gelopen nacht getrofferi door een zware storm, waarin windstoten van 160 km per uur voorkwamen. In Ierland kwamen twee personen om het leven. Een opvarende van een schip op de rivier de Liffey in Dublin sloeg overboord en verdronk. Het an dere slachtoffer werd nabij Cork door een ijzeren plaat getroffen, die van een dak was gewaaid. Honderden bomen werden ontworteld, waardoor wegen werden versperd en het autobus- en spoorwegverkeer werd ontwricht. De locomotief van een personentrein, die op weg was van Bel fast naar Londonderry, werd bescha digd door een vallende boom. De Zwarte Zee heeft dit jaar haar eerste slachtoffers geëist. Het 57 jaar oude Turkse vrachtschip, dat met ko len op weg was van Istanboel naar Zongoeldak, werd door een zware storm op de rotsen bij Gelara gewor pen. Een van de 26 opvarenden kwam om het leven, de andere konden wor den gered. Op de foto twee geredde schepelingen en hun redders, die op een paard naar de plaats van het on heil kwamen. Op de achtergrond is het veröngelukte schip duidelijk zichtbaar. Walter Uibricht, te leider van de Oostduitse communistische partij, heeft onlangs in een redevoering verklaard, dat er in Oost-Duitsland plannen had den bestaan voor een „contra-revolu tie", die op 2 november jl., twee dagen voor de Russen de Hongaarse opstand neersloegen, in Oost-Berljjn had moeten beginnen. De leider van de voorgenomen op stand was dr. Wolfgang Harich, een jonge universiteitslector. Harich is op 29 november met drie van zijn vrien den gearresteerd wegens het onderhou den van betrekkingen met anti-commu nistische Hongaarse intellectuelen. HU zal terecht moeten staan wegens po gingen om het kapitalisme in Oost- Duitsland te herstellen, aldus deze ver klaring van Uibricht, die vandaag is gepubliceerd. Harich zette zUn plannen op onder invloed van de Hongaarse Petöfikring (groepering intellectuelen), „bepaalde bekende personen uit Warschau" en theorieën over de „bUzondere Joegosla vische weg" (naar het socialisme). Ge steund door Westduitse sociaal-demo craten en „verschillende agentschap pen" eisten de organisatoren de ver- wUdering van communisten uit de lei ding van de staat en verbreking van de betrekkingen met de Sovjet-Unie. De strUd had onder de leuze „tegen het Stalinisme" gestreden moeten wor den, aldus Uibricht. (Reuter) De Hongaarse regering heeft de gehele zone langs de grens met Joegoslavië tot verboden gebied verklaard voor hen, die hier niet hun vaste woonplaats hebben. De gebieden van Baranya, Bacskis- kun, Csongrad, Somogy en Zala mogen slechts met speciale docu menten worden betreden. Het mi nisterie van binnenlandse zaken heeft de Hongaren verzocht reizen naar provincies die aan Joego slavië grenzen, uit te stellen. De Russische en Hongaarse legereenheden in deze streken zouden de afgelopen dagen aan zienlijk zijn versterkt. Het Hongaarse ministerie van binnen- land-e zaken heeft in een communiqué toegegeven, dat duizenden zich in de omgeving van de grens met Joegosla vië bevonden, „kennebjk met de be doeling het land te verlaten. Dit heeft de veiligheid van het land in gevaar gebracht en de veiligheidstroepen heb ben daarom opdracht gekregen alle ver keer in deze gebieden tegen te houden," aldus het communiqué. Tot dusverre zUn ongeveer 16.000 Hon garen naar Joegoslavië gevlucht en 170.000 naar OostenrUk. De Hongaars-Russische patrouilles, die de grens met OostenrUk bewaken, hebben order onmiddellUk te schieten op ieder die het grensgebied betreedt. Vluchtelingen, die de laatste dagen in OostenrUk zUn aangekomen, hebben ver klaard veel lUken te hebben gezien in het grensgebied. Het zou reeds moeilijk zijn Györ te bereiken, ongeveer 30 kilometer van de Oostenrijkse grens, op de hoofdweg naar Wenen. Alle treinen tussen Boe dapest en de grens worden gecontro leerd door leden van de geheime poli tie, die iedereen die geen geldige re den kan opgeven voor zUn reis naar het grensgebied arresteert. Advertentie BARTEIJORISSTR. HAARLEM-IEL. 1343? FERD B0LSTR 48 A DAM TEL. 717162 Verwachting tot woensdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Veranderlijke bewolking met enige regen. Matige tot krachtige wind tussen zuid en zuidwest. Weinig ver andering in temperatuur. Zon: 8.14-17.39 Maan: 10.12-O.OS Advertentie Loop geen risico, maar laat U goed verhuizen. Vraag ons eens inlichtingen- ZIJLVEST 41 - HAARLEM Tel- 12456 14155 - 22279 Volgens het jeugdblad „Magyar II- jusag" zUn 860 doktoren en een ge- lU'k aantal verpleegsters en ander medisch personeel uit HongarUe naar het Westen gevlucht. Alleen al uit Boedapest zUn 300 dokters vertrok ken. Het blad schrijft dat het land in oktober over 13.900 artsen beschik te, en dat een verlies van 1.000 dus niet ernstig is. Volgens radio Boedapest zijn de col leges aan de universiteit van Boeda pest, die sedert 23 oktober niet meer waren gegeven, gisteren zonder inci denten hervat. 80 procent van de in geschreven studenten zou de colleges hebben bijgewoond. Volgens de radio heeft acht procent het land verlaten. Ofschoon er geen officiële cijfers be schikbaar zijn, neemt men niettemin aan, dat vele studenten die aar. de ok- tober-opstand hebben deelgenomen in de afgelopen weken gearresteerd zUn. Een regeringswoordvoerder, Istvan Szirmai, heeft verklaard, dat het „ab surd" is te spreken van 17.000 arresta ties, die sinds de opstand zouden zUn verricht, een cijfer dat in Boedapest in geruchten wordt genoemd. „Het aantal arrestaties is te verwaar lozen," zei Szirmai. Het dagblad „Esti Hirlap" kondigde inmiddels het komende proces aan van acht raan van de leeftijd van 21 tot 37 jaar, die begin december waren gear resteerd „wegens gewapend geweld en ande. e misdaden." (U.P.Reuter) Het driejarige zoontje van de familie T. uit het gehucht Boekend bij Blerick is gisteren in levensgevaarlUke toe stand naar het ziekenhuis in Venlo ge bracht, nadat het van arsenicumtablet- ten had geproefd. Het kind had een paar flesjes met tabletten gevonden. Elk van die tablet ten bevatte een gram zuivere arseni cum. Dergelijke preparaten worden op de boerderUen wel gebruikt om de paarden in betere conditie te brengen. Het jongetje is aan de tabletten gaan likken en onwel geworden. Daar de aard van de vergiftiging bekend was kon onmiddellUk worden ingegrepen, zodat men hoop heeft het kind te kun nen redden. Ongeveer half twaalf vanmorgen is een buitenlandse straaljager neerge stort in het IJsselmeer. vijf mijl ten zuidoosten van Enkhuizen. Boten van de rijkspolitie te water zijn van Enk huizen onderweg naar de plaats waar het vliegtuig zou zyn neergestort. Een neptune van de Marineluchtvaartdienst is eveneens op zoek naar overlevenden. Nadere berichten ontbreken nog

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 1