Dulles niet van plan af te treden Spaak naar Washington voor Euratom De mens van vandaag is niet van zorgen bevrijd SASTROAMIDJOJO belooft herschikking van kabinet PHILIPS Uitgaven voor industrie ontwikkeling in de Sovjet-Unie gehalveerd Op excursie in Oostelijk Flevoland Fusie van handbalbonden lijkt in kannen en kruiken Laatste woord is thans aan N.H.V. en het Episcopaat Woningbouw wordt uitgebreid beroemde geneesmiddelen in 1 tablet doen wonderen! Chefarine „4" Wordt U gekweld Geen positieve geluiden van de Ambonezen ten aanzien van Madagascar Naar katholiek sociaal program Abdul gard praktisch op non- actief wegens ziekte'T Photoflux< Minister Klompé: Zuinigheids- wedstrijd99 van Zandvoort naar Kopenhagen BROEKMAN WINNAAR VAN 3000 METER OPPERSTE SOVJET BIJEEN WOENSDAG 6 FEBRUARI 1957 PAGINA 7 Mgr. Lacas consultor bij de Propaganda Fide Katholieke Illustratie Roemeense regering behaalt 99.15 procent van de stemmen Apothekers-assistent veroordeeld Deken van Kevelaer tot bisschop benoemd H. Rottinghuis thans Eerste Kamerlid (Frits Flits:) Uruguese clubs spelen niet tegen Honved Geen sport tussen Oostenrijk en Hongarije Matthews: „Europese voetballer 1956" Robben-meis j es verbeteren Zuidafrikaans record - >tr - De eerste vice-premier van de Sov jet-Unie, Mikhaila A. Pervukhin heeft op de gezamenlijke zitting van de Op perste Sovjet, terwijl het partij-presi dium voltallig aanwezig was, aangekon digd, dat de uitgaven voor industrie ontwikkeling in 1957 ten opzichte van 1956 worden gehalveerd. Pervukhin maakte geen melding van een verminderde produktie van sommi ge artikelen, doch slechts het terug brengen van voorgenomen verhogingen boven de tegenwoordige produktie. Daarentegen zal de woningproduktie ln 1957 met 28 procent worden opge voerd. In 1956 bedroeg de woningpro duktie 36.000.000 vierkante meter. In de woningbouw zal een bedrag van 29.900.000.000 Roebel worden geïnves teerd, ongeveer vier miljard Roebel meer dan in het voorafgaande jaar. Ten opzichte van 1956 zal het nationale inkomen met tenminste acht procent stijgen. Pervukhin zei, dat de voorgenomen plannen gewijzigd waren om een „bui tengewone spanning" bij de uitvoering der plannen te vermijden. Deze wijzi ging werd reeds verwacht, nadat het centrale comité van de communistische partij in december had verklaard, dat Advertentie Tegen pijnen en griep. Geschikt voor de gevoeligste maag, •rant die wordt beschermd door het bestanddeel Chelarox. De Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken, Dulles, heeft gisteren op zijn wekelijkse persconferentie ge zegd niet van plan te zijn ontslag te ne men of zich terug te trekken. Hij ant woordde dit op vragen over de demo cratische aanvallen van het Congres op zijn politiek voor het Midden-Oosten. HU verklaarde voorts dat de oliever schepingen naar Europa ietwat bene den de verwachting waren gebleven, maar niet in verontrustende mate. Dul les achtte de toestand niet ernstig ge noeg voor een persoonlijk ingrijpen van president Eisenhower en wijt het fa len aan gebrek aan samenwerking van de Texas-railroad commissie, die de olieproduktie onder haar beheer heeft. Over de Israëlische kwestie zei hij dat de V.S. geen eenzijdige actie zal onderne men om Israël door sancties te dwingen zich uit de gebieden van Gaza en Aka- ba terug te trekken. Maar indien de Verenigde Naties sancties zouden vra gen om hun resoluties voor een Israëli sche terugtrekking kracht bij te zetten, zouden de V.S. dit ernstig overwegen. Amerika heeft echter gegronde hoop, dat Israël gehoor zal geven aan de re soluties, aldus Dulles die van mening is, dat Israël, in zijn voortbestaan groten deels afhankelijk van vele andere lan den, een juist gevoel heeft voor het al gemeen belang. De Verenigde Staten zouden uit vrees voor wat de Sovjet- Unie zou kunnen doen er niet voor terugschrikken een eigen koers in het Midden-Oosten in te slaan, aldus de Amerikaanse minister. Dulles verklaarde voorts dat de V.S. nog steeds van mening zijn, dat een bezoek van president Tito van Joego slavië nut zal hebben. Over een bijeen komst van de Westelijke Grote Drie is nog niet gesproken. Hij zei tenslotte dat de V.S. opheffing van het verbod voor Amerikaanse journalisten om naar Chi na te reizen zou overwegen indien de in China gevangen gehouden Amerika nen worden vrijgelaten. (Reuter) Z. H. de Paus heeft de oud-internun tius van Indië en titulair aartsbisschop van Adulis, mgr. M. N. Lucas S.V.D. uit Haarlem, benoemd tot consultor van de H. Congregatie der Propaganda Fide. Bij zijn ontslag uit de diplomatieke dienst van het Vaticaan op 23 januari heeft Z. H. de Paus hem tot assistent bij de Pauselijke Troon benoemd. De thans 62-jarige bisschop ontving 29 ok tober 1945 de bisschopswijding. Zes pagina's van het nummer van deze week zijn gevuld met een repor tage en een hele reeks interessante foto's van een moeilijke operatie in een Nederlands ziekenhuis; er wordt daar bij veel aandacht geschonken aan de moderne anesthesie, welke beschikt over mogelijkheden waarvan men tot voor kort nog niet droomde, Verder zijn er mooie foto's van het bezoek van de Paus aan het Collegio Capranica, Waar Z.H. een deel van zijn priester studie heeft gedaan. J. W. Hofwijk geeft in een uitvoerige reportage verslag van het levenspeil van een Pools fabrieksarbeider, die ®chter bevoorrecht is boven de door snee-arbeider in Polen; er zijn o.a. foto's bij afgedrukt van winkels in JVarschau met allerlei artikelen, waar- ■|®ar de meeste bewoners echter alleen a&r kunnen kijken. Verder is er een causerie over i°SCanini en zijn laatste levensjaren. urA. Melchior vertelt onderhoudend over het leven der mieren in Kongo en m "mons*erkouwsels". het P:.1*1- Edelman schrijft over gineen ,1= unsel hagel en over de po- die daarH„wetenschaP de grote schade, wordt veroorl he^Euroneso kaSft Ket deze week over ten te ffingenmCrb!i hdaP Kleine geen partij heeft kunnen S® het oorspronkelijke vijfjarenplan „niet reëel" was. Niettemin zal de zware industrie in het middelpunt der belangstelling van de regering blijven staan, aldus Per vukhin. Voor de ontwikkeling van de landbouw en de lichte industrie zijn me talen, steenkool, elektrische energie en zware industrie noodzakeljjk, aldus de Russische vice-premier En tegelijk zijn zij onontbeerlijk voor de voorzie ning van het Sovjet-leger „met de meest moderne technische uitrusting", voegde hjj daar aan toe. In de sectie consumptie-goederen zal de produktie van schoenen met zes pro cent worden verhoogd, die van onder goed met tien en die van katoenen kle ding eveneens met tien procent. De pro duktie van vlees, melk, eieren en wol zal eveneens worden verhoogd. De graanoogst za! ten minste gelijk zijn aan die van 1956, die een recordhoogte van ongeveer 125 miljoen ton bereikte. Kapitaalsinvesteringen in fabrieken, mijnen, transportmiddelen bedragen in 1957 161 miljard Roebel. Da Russische minister van finan ciën, Arseni Zverev, heeft bij het in dienen van de begroting voor 1957 de Opperste Sovjet meegedeeld, dat de Sovjet-Unie haar uitgaven voor de fensie iets zal besnoeien. Zverev zei dat dit jaar 96.700.000.000 Roebel voor de defensie zou worden uit getrokken, dit is ongeveer 6.000.000.000 Roebel minder dan het vorige jaar. Het aandeel van defensie op de begroting bedraagt dit jaar 16 tegen 18 procent de voorgaande jaren. Zverev deelde mee dat de militaire uitgaven worden beperkt omdat het leger wordt inge krompen. Van de 102.500.000.000 Roebel, die vorig jaar voor de defensie werden uitgetrokken, zou slechts 97.800.000.000 Roebel zijn gebruikt. De Belgische minister van buiten landse zaken, Paul Henri Spaak, is vandaag uit Brussel naar Parüs ver trokken op doorreis naar de Verenig de Staten, waar hij te Washington be sprekingen zal voeren over „Eura tom", d.i. de opzet der Westeuropese landen om hun hulpbronnen op het ge bied van de kernenergie samen te voe gen en gemeenschappelijk te exploite ren. De heer Spaak zal, in zijn dub bele functie van Belgisch minister van buitenlandse zaken en coördinator voor de Westeuropese plannen voor „Eura tom" en het instellen van een gemeen- schappelüke markt, besprekingen voe ren met zijn Amerikaanse ambtgenoot, John Foster Dulles. Radio Boekarest heeft vanochtend he kend gemaakt, dat 11.442.521 stemmen zijn uitgebracht op het Volksdemocratische front communistischin de verkiezingen die j.l. zondag in Roemenië gehouden zijn. Dit aantal vertegenwoordigt 99.15% van alle uitgebrachte stemmen. Het per centage ongeldige stemmen bedroeg 0.12. Tegen de communistische lijst stemden in totaal 115.000 personen. (UP) Advertentie door reumatiek, spit, ischias, hoofd- en zenuwpijnen, neemt dan Uw toevlucht tot Togal. Het middel dat baat, waar andere falen. Laat U dus niet langer kwellen, maar gebruik Togal. Togal zuivert de nieren en is onschadelijk voor hart en maag. Bij apotheek en drogist 0.95, 2.40 en 8.88. Om de Nederlandse pers en daar door het Nederlandse volk een klein idee te geven van de moeilijk heden, die de ontginners te wachten staan in Nederlands nieuwste polder- in-wording, Oostelijk Flevoland, na men vriendelijke heren van het mi nisterie van Verkeer en Waterstaat een bijzonder nieuwsgieriggetel- schap mee op een excursie in dit nieuwe stuk Nederland, waarvan de drie enorme gemalen, ,,Lovink bij Harderwijk, „V/ortman bij Lelystad en „Colijn" bij de monding van het Keteldiep, al een aanzienlijke opper vlakte hebben drooggemalen. Dat droog" is overigens maar een be trekkelijk begrip, hetgeen al spoedig bleek, want nauwelijks was de ex- peditie met een aantal jeeps langs de plaats, waar eerlang het plaatsje Roggebot moet verrijzen, de polder ingereden, of verschillende voertuigen zaten tussen dijk en wijkend water tot aan de assen vast in de zuigende brei van klei en zand. Het groepje „verkenners" bleef evenwel opgewekt en trok wanneer dat nodig was elke gestrande jeep weer op de goede baan, voorzover die dan aanwezig was. Bij het begin van de expeditie gleed de karavaan nog mooi in een rijtje het nieuwe land binnen. Maar al gauw moest een afgedwaalde in het goede spoor, voorzover dat er dan was, gesleept worden. Bij EIburg genoten vier wrakken de bijzondere belangstelling. Een er van ziet men op een der foto's. Van het oude land kwam op een gegeven moment een lestoestelletje van de luchtmacht een groet brengen (Van onze Haagse redactie) De Minister van maatschappelijk werk, mej. dr. Klompé, is van mening dat bij de huidige sociale structuur van onze maatschappij op de eerste plaats de zorg moet uitgaan naar het algemene maatschappelijk werk, waarbij men zich vooral moet toeleggen op het contact met de gezinnen. De gecompliceerdheid en de veelheid van vraagstukken waar mede de huidige mens wordt gecon fronteerd, brengen, zo stelt de bewinds vrouw in haar memorie van antwoord aan de Eerste Kamer, een gevoel van onzekerheid, eenzaamheid en angst. De zorgen, die vroeger vooral op het mate riële vlak lagen, hebben een ander karakter gekregen, liggen nu meer op geestelijk terrein. Ondanks de vergrote sociale zeker heid is de mens van vandaag niet van zorgen bevrijd. Mej. Klompé waarschuwt tegen de soms bij hetparticulier ini tiatief voorkomende neiging om een werk aan te pakken zonder dat men zich er in voldoende mate op bezint of in de omstandigheden van tijd en plaats aan de bedoelde werkvorm de meeste behoefte bestaat. Slechts het algemeen maatschappelijk werk kan hierop, zo meent zij, een uitzondering maken. Er zijn naar het oordeel van mej. dr. Klompé voorshands weinig vooruitzich ten voor een verwezenlijking van de plannen voor emieratie van Ambone zen naar Madagascar. Het voornaamste bezwaar is, dat van de zijde der Am bonezen zelf nog geen positieve gelui den voor deze plannen zijn gekomen. Het project, dat mede door het ini tiatief van een Franse generaal b.d. en een in Frankrijk wonende Nederlander is opgesteld, hield de emigratie van Ambonezen in naar het onder Frans beheer staande eiland Madagascar aan de oostkust van Afrika. De Ambonezen zouden daar grond in cultuur kunnen brengen voor- de teelt van handels- en voedselgewassen op kleine schaal. De Franse hoge commissaris van het eiland heeft zich onder bepaalde voorwaarden bereid verklaard toe te stemmen in de vestiging van 50 tot 100 Ambonese proef- gezinnen. Op vergaderingen van de commissaris voor de Ambonezen- zorg met de verschillende Ambonese belangenverenigingen hebben enige or ganisaties zich echter tegen het plan verzet, terwijl anderen nog geen oordeel wensten uit te spreken. Met de Ambo nezen in de woonoorden is een en ander nog niet doorgesproken, aldus minister Klompé. Daar zonder medewerking van de Am bonezen zelf aan een verwezenlijking van dit project niet valt te denken, heeft de minister gemeend de verschil lende andere facetten, welke het plan heeft er zouden o.m. grote bedragen mee gemoeid zijn en er zjjn vele risi co's aan verbonden buiten beschou wing te mogen laten. De Haagse rechtbank heeft een apothe kersassistent veroordeeld, overeenkom stig de eis, tot een gevangenisstraf van één jaar, met aftrek van voorarrest, waarvan twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaren, omdat b vijftig gram cocaïne en twee gram morfine had gestolen ten nadele van een ziekenfonds. „Het katholiek sociaal program zal er naar mijn overtuiging zeker komen. Het moet er ook komen. Daarvan zijn alle organisaties betrokken bij de raad van overleg overtuigd. Maar het zal ver moedelijk niet ineens verschijnen, doch in twee of drie delen." Dit zei maandagavond mr. F. J. G. baron van Voorst tot Voorst, voorzitter van St.-Adelbert op een opmerking van de heer N. Vugts, voorzitter van de Haagse K.A.B. In het kader van een discussie over de samenwerking der katholieke standsorganisaties en het be ter begrip van de standen onderling achtte de heer Vugts een katholiek so ciaal program onontbeerlijk. De ver deeldheid, welke in katholieke kring nog wordt gevonden is bijna altijd te herleiden tot verschil van opvatting in het economisch vlak. Wanneer het allen eens duidelijk was naar welk ideaal wij streven, zouden de diverse groeperingen en standen ook meer begrip voor elkaar kunnen op brengen. De bijeenkomst van de leden der or ganisaties, aangesloten bij de plaatselij ke raad van overleg, stond onder leiding van de heer Colette. Mr. F. baron van Voorst tot Voorst sprak over de taak van de St. Adel- bertvereniging en betoogde, dat zij als organisatie van de leidende standen meer dan andere standsorganisaties tot taak heeft voor het behoud en versprei ding der culturele waarden te strijden. Ook St.-Adelbert is aan de maatschap pelijke evolutie onderworpen, haar structuur wijzigt zich en gaat door zich te wijzigen. Maar in de veertig afde lingen heerst eenzelfde bewustzijn, ook al is de sfeer boven en beneden de Moerdijk vaak verschillend. In het wes- heerst de grootst mogelijke door braak, tegenover een sterker traditioneel gevoel elders. De deken van het bedevaartsoord Ke velaer, pastoor Janssen, is door Zijne Heiligheid de Paus benoemd tot bis schop van Hildesheim, als opvolger van mgr. Godehard, die in augustus van het vorig jaar is overleden. Gistermiddag is in de Eerste Kamer de heer H Rottinghuis (KVP) geïnstal leerd als lid van de Kamer. Hij legde in handen van de voorzitter, mr. Jonk man, de drie eden af die in grondwet en het statuut voor het koninkrijk zijn voorgeschreven. De heer Rottinghuis is in de plaats gekomen van de heer Nijkamp, die enige weken geleden om gezondheidsredenen heeft bedankt. (Van onze verslaggever) Bij monde van de heren H. W. van Turnhout, lid van de onderhandelings- commissie N.K.S.N.H.V., A. L. Dorp- mans, voorzitter van de Katho lieke Nederlandse Handbalbond, diocees Haarlem, en de voorzitter van het ka tholieke handbaldistrict Amsterdam, J. Vronik, zijn de hoofdstedelijke vereni gingsbesturen en andere functionarissen van de R.K.N.H.B. dinsdagavond in Amsterdam op de hoogte gebracht van de stand van zaken op het ogenblik wat betreft de mogelijkheden tot een fusie met het Nederlands Handbalverbond. Met klem legden genoemde sprekers er de nadruk op, dat, hoewel de onderhan delaars van beide partijen volledig tot een akkoord zijn gekomen, nas in con crete van een samengaan kan worden gesproken, wanneer de algemene ver gadering van het Nederlands Handbal- verbond, 9 maart in Utrecht, en daarna het Episcopaat als laatste en voor naamste instantie hun fiat aan de be reikte overeenkomst hebben gegeven. Voorts werd nog eens duidelük naar vo ren gebracht, dat het hier uitsluitend een fusie op technisch gebied betreft en dat de leidende figuren van de Ka tholieke Nederlandse Handbalhond de principiële belangen van hun leden in elk opzicht volledig blijven behartigen en waar nodig beschermen. Zoals tijdens deze bijeenkomst is ge bleken, heeft de onderhandelingscom missie van de N.K.S. enige drukke maanden achter de rug, daar er diverse besprekingen moesten worden gevoerd, alvorens men zich op alle punten vol ledig veilig wist. De heer H. v. Turn hout trok terecht een parallel met de situatie in 1940, toen de R.K.F. en de Nederlandse Voetbalbond elkaar von den, zij het dan min of meer onder de druk der omstandigheden. En zoals in de loop der jaren is gebleken, heeft de fusie in de voetbalwereld zegenrijk ge werkt; dusdanig zelfs, dat ,.nu nie mand", aldus spreker, ..weer terug wil naar de oude toestand, al zijn er toenter tijd dan ook feiten over het hoofd ge zien, die bij nadere beschouwing beter in de 1 epalingen vastgelegd hadden kun nen worden, zoals het spelen van mis- siewedstrijden, katholieke interlands en dergelijke". Hierdoor wijzer geworden heeft men tjjdens de onderhandelingen met het Nederlands Handbalverbond dergelij ke en andere voorwaarden gesteld, die in het neutrale kamp een willig oor hebben gevonden en onbetwist konden worden vastgelegd. Spreker voelde zich gedrongen, te wyzen op de prettige verstandhouding tijdens de besprekingen en de grote bereidheid, die men ten opzichte van diverse de tails, zoals o.m. het kledingvraagstuk, heeft ontmoet. Zo kwam men op 4 januari van dit jaar tot een volledige overeenstemming. Wat betreft de katholieke handbalver enigingen, die om welke reden dan Van 7 tot en met 11 april zal, onder auspiciën van de Koninklijke Deense Automobielclub en met medewerking van de Nederlandse, Belgische en West- duitse zuster-organisaties, een „zuinig- heidswedst-ijd" Zandvoort-Kopenhagen worden gehouden. Aan de wedstrijd zullen 80 automo bielen, die in diverse klassen worden ingedeeld, kunnen deelnemen. Winnaar wordt de equipe die in haar klasse de kleinste hoeveelheid brandstof heeft no dig gehad. De start zal zjjn op het circuit van Zandvoort, waarna via Spa, Arnhem, Hannover en Odense naar Kopenhagen wordt gereden. In het nieuwe stadion „Gjemselund" te Kongsvinger zijn internationale schaatswedstrijden gehouden, waaraan onze landgenoten Broekman en Van den Berg hebben deelgenomen. De 500 me ter eindigde in een zege voor de Noor Soefteland in 43.7 sec., maar de 3000 meter was voor onze landgenoten zeer succesrijk. Broekman won dit nummer in de goede tijd van 5 min. 2 sec. en Van den Berg bezette met 5 min. 3.4 sec. de tweede plaats. Premier AH Sastroamidjojo van In donesië heeft gisteren het parlement de verzekering gegeven dat de zes co alitie-partijen in de nabije toekomst een beslissing zullen nemen omtrent een herschikking van het kabinet. Om aan de eisen van twee Islamitische regeringspartijen, de P.S.I. en de or thodoxe party Nahdatal Ulama, tege moet te komen, deelde de premier mee, dat de portefeuille van defensie, die thans ad interim door Sastroamid jojo wordt beheerd, spoedig aan een andere party dan de P.N.I. zal wor- worden toegewezen. Politieke waarnemers zijn van me ning dat het optreden van de premier als minister van defensie voor een dee! de oorzaak is geworden van de huidige legerproblemen die in de op standen op Sumatra tot uiting kwa men. Maar in politieke kringen ver- kla- rde men, dat de premier niet in staat zal zijn een politieke crisis af te wenden, ofschoon de regering een mo tie van vertrouwen zal kunnen winnen. De premier verklaarde tegenover het parlement dat de vorming van een nieuw kabinet door de huidige coalitie partijen nog geen waarborg is voor een gemakkelijke oplossing van de cri sis op Sumatra. Hij herhaalde dat de „militaire tucht dient te worden ge handhaafd" indien men deze crisis tot een oplossing wilde brengen. Hij voegde eraan toe, dat de staf chef van het leger een besluit zal ne men oyer de zaak van kolonel Maludin Simbolon, de leider van de opstand op Noord-Sumatra. De premier beantwoordde voorts kri tiek op de op non-actief gestelde mi nister van buitenlandse zaken, Ruslan Abdulgani, tegen wie een beschuldiging van corruptie is ingebracht. Volgens Sastroemidjojo is Abdulgani al sinds 26 december „nagenoeg op non-actief wegens ziekte." Intussen hield president Soekarno een rede tot legerofficieren ln Bogor, het voormclige Buitenzorg, waarin hij tot meer eenheid in het leger opriep. De president beschuldigde de politieke par tijen ervan dat zij het leger hebben ondermijnd en het gebruiken als een werktuig om hun politiek in toepassing te brengen. Hij deed derhalve een be roep op de officieren meer eenheid te betrachten om te „voorkomen dat het leger een werktuig van de politieke partijen wordt". ook voortijdig tot de rijen van het Nederlands Handbalverbond zjjn toege treden, wees de heer v. Turnhout er op, dat deze zich opnieuw als katholieke vereniging moeten opgeven, waarna zjj wederom van alle rechten zullen profi teren. Gebeurt dit niet, dan blijven deze clubs officieel als neutraal te boek staan. Wat het zeggenschap van de N.K.S. in het N.H.V. aangaat, is overeengeko men. dat in de bestuurslichamen van het handbalverbond een katholieke afge vaardigde zal worden toegevoegd, die naar verhouding van het aantal aan gesloten katholieke en neutrale vereni gingen een functie als voorzitter of vice-voorzitter gaat bekleden. De heer Dorpmans wees in zyn be toog op de gunstige voorwaarden, die tot stand zijn gekomen, al verheelde hy an derzijds niet, dat het samengaan toch voor de katholieke handbaUers(sters) een offer betekent. Diverse onderdelen van de bepalingen nam spreker breed voerig onder de loep. waarby hy spe ciaal de nadruk legde op de principiële karaktervorming, die „voor ons altijd nummer één blyft", en het feit, dat de band met de N.K.S. nu nog steviger moet worden aangehaald. De diocesaan voorzitter van de R.K. N.H.B. vestigde er voorts de aandacht op, dat men op 12 mei, het tijdstip waar op een tweede bondsvergadering van het N.H.V. plaats vindt, met kandidaten klaar moet staan, om in de kortst mo gelijke tyd aan de slag te kunnen gaan in de besturen van de landelijke bond, de afdelingen en de districten. Speciale aandacht vroeg spreker ook nog voor 'n gezond begrip wat betreft de etische normen van de kleding als bescherming der persoonlijke waardigheid. Men hoopt in september met de gemengde com petitie voor de senioren te kunnen be ginnen. Een rondvraag, die op diverse punten verhelderend werkte, besloot deze be langrijke vergadering voor de katholie ke handbalgemeenschap. Advertentie Wij zijn bij Oma op bezoek En die bedisselt als een kloek Over haar man en nageslacht. Kijk, zoiets dient in beeld gebracht. Gewoon in huis. Dat gaat patent Als je maar zo verstandig bent Dat in het flitslichtapparaat De „Photoflux" van Philips gaat. (Allemaal Wij nemen Philips „Photoflux"! Bij ieder filmpje een paar stuks! Het feilloze ac flitslampje *3 »T Het bestuur van de Uruguese voet balbond heeft het door de commissie voor buitenlandse wedstrijden opgestel de rapport goedgekeurd, waarin gecon cludeerd wordt dat de Hongaarse ploeg Honved geen toestemming behoort te krijgen voor tiet spelen van wedstrijden tegen Uruguese clubs. Deze beslising is genomen met slechts de stemmen tegen van de vertegen woordigers van de clubs Nacional en Defensor die zich nader zullen bera den over de vraag of ze het standpunt van de bond al dan niet zullen delen. De Oostenrijkse regering heeft be kend gemaakt in Oostenrijk alle sport wedstrijden tussen Oostenrijkers en Hon garen te verbieden. Aan Hongaarse sportlieden of clubs zal voor wedstrij den om veiligheidsredenen door Oos tenrijk op het ogenblik geen visa meer worden verstrekt. Deze maatregel is ge nomen in verband met het grote aantal Hongaarse vluchtelingen, dat zich in Oostenrijk bevindt. Stanley Matthews, de 42-jarige rechts buiten van het Engelse elftal en van Blackpool, is door vooraanstaande voet baljournalisten uit zestien Europese landen gekozen tot de „Europese voet baller van 1956". Gabriel Hanot, redacteur van het Pa- rijse blad „France Football", dat de verkiezing organiseerde, heeft Matthews dinsdag in het stadhuis van Blackpool de verguld zilveren voetbal, die bij deze eretitel behoort, aangeboden. De ploeg van De Robben die mo menteel een toemee door Zuid Afrika maakt, heeft deelgenomen aan zwem wedstrijden te Welkom. De Nederlandse meisjes wonnen de 4 x 100 yards wissel- Slag estafette in 4 min. 41 sec. Zij ble ven 10 seconden onder het Zuidafrikaan- se record op dit nummer.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 7