BEDRIJFSAUTOMOBIELEN DE JEUGD BEWOGEN DOOR NOOD IN DE WERELD Drie projecten voor daadwerkelijke steun aan de onderontwikkelde gebieden DE gulden voor het 15 miljoen bijeen Hongaarse volk ARKA wil voor gehele overheidspersoneel een salarisverbetering Vakbond /Ws h# Ontstellende cijfers Afbouw sociale wetgeving Priesterroepingen in de wereld „Nederland staat aan de spits" Werk aan de „poort der wijheid met Nederlands geld Reorganisatie van het overleg is noodzakelijk sas ZATERDAG 9 FEBRUARI 1957 PAGINA 5 TENTOONSTELLING In weerwil van de bestedingsbeperking Nederland bovenaan met 1 priester op 437 katholieken Prof. Duynstee in ziekenhuis BLIK IN HET HEELAL Wim Quint Succesvol componist Johan Bodegraven Nog meer sloten Een muzikale liefde Ds. J. A. Broers overleden Samensteller Chinees- Nederlands woordenboek Benoeming (Van onze Utrechtse redacteur) De meisjes van de Mater Amabilisschool in Oosterhout gaan lakens naaien voor een nieuw ziekenhuis van de medische missiezusters in de Belgische Congo. Zij zijn er zo enthousiast voor, dat zij de lakens zelfs willen borduren. IA een andere plaats worden in de week van 17 tot 24 februari oliebollen gebakken en verkocht door leden van katholieke jeugdorganisaties voor het vliegtuig, dat mgr. Staverman in Nieuw-Guinea zo hard nodig heeft. Elders wordt een ouderavond gehouden, waarvan de baten bestemd zijn voor een nieuwe vakschool voor Arabische kinderen in Nazareth. Dit zijn slechts enkele voorbeelden van talrijke activiteiten, die in de laatste volle week van februari ontplooid zullen worden als hoog tepunt van een grote actie onder de katholieke jeugd van Nederland, die ten doel heeft gedurende de wintermaanden zeer speciaal de aandacht te vragen voor de nood in de wereld, waarover H. M. de Koningin in haar bekende rede voor de Nederlandse jeugd (Leiden, juni 1955) sprak onder de titel „De welvaart van de wereld als gemeenschappelijke verantwoor delijkheid". Het geven van goed onderwijs aangepast aan het ontwikkelingspeil van de bevolking is een vgn de taken, waarvoor het Westen zich gesteld ziet. Dat eist kennis, in zicht, geld en offervaardige mensen. Het initiatief van deze actie is uitge gaan van het Katholiek Vrouwelijk Jeugdwerk, dat de jongeren bewust Wil maken van de ontstellende nood te genover onze eigen welvaart en hen daardoor te brengen tot verantwoorde lijkheidsbesef ten opzichte van de min der bevoorrechte medemensen. De K.J.M.V. (jonge middenstanders) sloot zich b(j dit initiatief aan. De andere katholieke jeugdorganisaties, zoals de K.A.J. en de K.J.B., hadden reeds ande re activiteiten op het programma staan, doch plaatselijk zullen zij mede werking verlenen aan bepaalde concrete acties. De actie is niet bedoeld als een be delpartij voor missie en onderontwik kelde gebieden, maar als confrontatie van de jeugd met de ontstellende pro blemen, waaronder miljoenen mensen gebukt gaan. Daarom worden op talrij ke bijeenkomsten inleidingen en voor drachten gehouden, geïllustreerd met beeldstrips, zowel voor het kader als vooi plaatselijke groepen. In de jeugd- en jongerenbladen wordt over dit on derwerp geschreven en ook op andere wijze wordt de belangstelling gewekt. Nu de actie reeds enige maanden loopt, zijn de initiatiefnemers tot de verblijdende ervaring gekomen, dat het onderwerp de jeugd niet alleen interesseert, maar bovendien zo aan grijpt en begeestert, dat allerlei spon tane acties in plaatselijk en groeps verband er het gevolg van zijn. De jeugd volstaat niet met het kennis nemen van de feiten, zij wil iets doen. Zij wil een bijdrage leveren om, hoe bescheiden ook, aan de nood in de wereld tegemoet te komen. Hoe groot die nood is, heeft men haar met cijfer- en feitenmateriaal trach ten duidelijk te maken. Cijfers, die de jeugd aanspreken: 20 pet. van de we reldbevolking in de goed ontwikkelde febieden heeft een jaarlijks inkomen per oofd, dat elf maal zo gnoot is als het in komen van 67 pet. der wereldbevolking in de onderontwikkelde gebieden. Deze 20 pet. beschikt over 106 artsen per 100.000 inwoners, de 67 pet. moet het met 17 artsen stellen. In de goed ontwikkelde gebieden is de levensverwachting van de mens bij zijn geboorte 63 jaar, in de onderontwikkelde gebieden slechts 30 jaar. Nog meer cijfers: 65 pet. van de we reldbevolking is ondervoed, dus niet in staat om een goede gezondheid te be waren, de kinderen een normale ont wikkeling te verzekeren en voldoende krachten te ontwikkelen voor doelmati ge arbeid. Er zijn op de wereld 300 miljoen mensen (één op de zes) die aan malaria lijden, aan welke ziekte er jaarlijks drie miljoen sterven. In In» dië zijn uitgestrekte gebieden, waar 77 pet. van de kinderen malaria heeft. In de ontwikkelde gebieden is de t.b.c. teruggebracht tot 64 gevallen per 100.000 inwoners: in de onderontwikkel de gebieden is het aantal vijfmaal zo groot; in China (14 van de wereldbe volking) sterven jaarlijks 400 op de 100.000 mensen aan t.b.c. Met deze cijfers worden slechts en kele aspecten van de nood in de we reld geïllustreerd. Voldoende echter om de omvang er van vast te stellen en om te begrijpen waarom de onderont wil kelde gebieden hartstochtelijk ver langen naar bevrijding uit de greep van eeuwenlange bewegingloosheid, el lende en vernedering. De verbittering en ontevredenheid de zeereerw. heer Th. M. Bours benadrukte dit onlangs op een kader-studiedag van het Katho liek Vrouwelijk Jeugdwerk zijn in wezen het gevolg van de vergelijking tussen wat men heeft en wat men zou kunnen bereiken. De bevolking in deze gebieden is tot het inzicht gekomen, dat deze ellende noch onherstelbaar noch onvermijdelijk is. Zij eist met grote klem, dat het westen zijn men sen, ervaring en geld beschikbaar stelt. Het behoeft nauwelijks betoog, dat dit alles de jeugd sterk aanspreekt En het zou de jeugd niet zijn, wanneer zij niet naar daden vroeg. Drie concrete projecten uit het onafzienbare noodge- bied heeft men daarom naar voren ge schoven, waaruit plaatselijke groepen vrij kunnen kiezen. Op het secretari aat van het Katholiek Vrouwelijk Jeugd werk, Nieuwe Gracht 85, Utrecht, wor den de plaatselijke initiatieven zoveel mogelijk gebundeld. Drie concrete projecten Daar is eerst het medische missie werk onder het uitstervend volk in de Belgische Congo, in welk land er van de vier kinderen, die geboren worden, maar één in leven blijft en waar be smettelijke ziekten paniek zaaien onder de machteloze bevolking. Het gebrek aan medische hulp heeft een funeste terugslag op het moreel en de gods dienst, omdat de afwezigheid van dok ters ook de christenen onder de bevol king naar de inheemse wonderdokters drijft, die hen doen terugvallen in oude bijgelovige praktijken met hun ont- erende voorschriften. De medische mis siezusters hopen dit jaar een ziekenhuis te bouwen aan het Leopold II-meer, waarvoor veel geld en materialen no dig zijn. Het medeleven van de Ne derlandse katholieke jeugd uit zich thans in het bijdragen van enige bouw stenen. Het vliegtuig voor mgr. Staverman, apostolisch prefect van Hollandia, is een reeds bekende zaak. De missie in Nieuw Guinea heeft dit moderne ver- Al z«n de toestanden, die in de onderontwikkelde gebieden heersen deze foto moge het getuigen nog primitief, bij ie bewoners is het besef groeiende, dat deze noch onvermijdelijk noch onherstelbaar zijn. Zij eisen daarom, dat het Westen geld en ervaring beschikbaar stelt. keers-uiddel dringend nodig om afmat tende reizen van de missionarissen van een m and tot enkele uren te bekorten. Voor dit doel brengt de jeugd thans geld bijeen. De vakschool voor Arabische kinderen in Israël tenslotte, is een project, dat op de urgentielijst van de Unesco staat. De paters Salesianen openden deze school in Nazareth reeds meer dan vijf tig jaar geleden. Er zijn momenteel honderd interne leerlingen, maar tien tallen moeten geweigerd worden we gens gebrek aan financiën en leermid delen. Ook hiervoor wordt financiële steun van de Nederlandse jeugd ge vraagd. Van 17 tot 24 februari zullen de deel nemende groepen hun actie voor de on derontwikkelde gebieden, speciaal voor de drie bovenstaande projecten, tot een hoogtepunt voeren. Niet op de eerste plaats om het materiële resultaat, maar om het bewogen medeleven, dat uit haar activiteiten spreekt, moge de deel nemers veel succes worden toegewenst. (Van onze Haagse redactie) De totstandkoming van een wettelijke regeling van het weduwen- en wezen pensioen en van de definitieve kinder bijslagregeling voor zelfstandigen mag niet worden vertraagd door de nood zakelijke bestedingsbeperking. Vele le den van de Eerste Kamer stellen dit uitdrukkelijk in het voorlopig verslag op de jegroting van sociale zaken. Ook verscheidene andere leden zijn van oordeel, dat met name aan de wedu wen- en wezenvoorziening hoge priori teit moet worden toegekend. De discussies in het verslag over de loonpolitiek zijn, onder invloed van de huidige omstandigheden, die tot voor zichtigheid manen, beperkt gebleven. Slechts wordt van verschillende zijden nogmaals gewezen op de achterstand in de lonen voor landarbeiders. Vele leden vestigen er tenslotte nog de aandacht op, dat het steeds meer voorkomt dat vrouwen worden aange trokken voor beroepen die ook, en wel licht op den duur beter, door mannen kunnen worden uitgeoefend. Als voor beelden worden o.a. genoemd politie agent en brievenbesteller. Zij vragen of de bewindsman deze ontwikkeling juist acht nu ook de behoefte aan ar beidskrachten voor specifiek vrouwe lijke beroepen zo groot is. Op het ogenblik is er op de wereld 1 priester op de 7.00 mensen, onder wie 1300 katholieken. In Nederland is er op de 437 katholieken gemiddeld één priester, terwijl dit land bovendien 2.500 priesters naar de missie heeft gezonden." Aldus radio Vaticana in een commentaar op de intentie van het Apostolaat des Gebeds voor de maand februari „Voor meer priesterroeping gen." De commentator tekende hierbij aan, dat het aantal priesterroepingen paral lel loopt met de uitbreiding van de we reldbevolking. Zo steeg in Latijns Amerika in tien jaar tjjds van 1945 tot 1955 het aantal priesters van 22.428 tot 32.000. Een analoge ontwikkeling ziet men op de Philippijnen, waar het aantal priesters van 1.147 in 1948 steeg tot meer dan 2.000 in 1956; in Japan en Afrika. Deze/ontwikkeling, aldus de spreker, ziet men echter niet in de landen achter het IJzeren Gordijn. In Polen bevinden zich ongeveer 2.000 priesters in gevan genschap of zijn in de concentratiekam pen bezweken. De vooroorlogse situatie in dit land, één priester op 1810 gelovi gen, bestaat op het ogenblik dus zeker niet meer. Hetzelfde beeld biedt Hon garije, waar het aantal van voor de oor log reeds ontoereikend was. ,,Op dit ogenblik", aldus besloot radio Vaticana, „komen de meeste moeilijk heden voor de roepingen voor in die landen, die zo zij de roepingen niet ab soluut tegenwerken zoals in Rusland, deze op zijn minst hinderen teneinde de Kerk met een langzame dood te be dreigen." (K.N.P.) Vrijdagmorgen is professor mr. F. Duynstee, die staatsrecht doceert aan de universiteit van Nijmegen, in het Cani- siusziekenhuis aldaar geopereerd. Het zal vermoedelijk enkele weken duren, voordat de hoogleraar het ziekenhuis mag verlaten. Reeds enige tijd liet zijn gezondheidstoestand te wensen over. Advertentie de aarde loop! mei een snelheid «ncaJOTÓOO kmperuuromdezon dag en nachf 1000 km du yliegende ismen inca10 laaropdeZon V LL v 2j .- de planeer Saturnus zou mei een 10,000km dikke laag ijs bedekt zijn die «n gesmoffen lood re^^ill^iegevuld meteen deeltjev.d.ster Sir juszou bil,ons een paar duTzenfl klloweQen sommige sterren geven 10.000x20 veel ifchh als onze 2on 1 dag op de planeet Venus is vermoedelijk20xzo lang als op de aarde •m op de planeet Ptuto zou een koude heersen van ca 200°C. onder nul Op de girorekening van het nationaal comité Hulpverlening Hongaarse volk is tot heden rond 4.800.000 gld. (inclu sief 1.160.000 gld. van de uurloonactie) gestort, waarvan 2.925.000 gld. is be steed. Totaal is door alle in ons land gevoerde acties ten bate van de Hon gaarse vluchtelingen ongeveer 15 mil joen gld. bijeengebracht, hetgeen bete kent, dat per hoofd der bevolking één gulden a 1.50 is bijgedragen. De voorzitter van het nationaal comi té, de heer E. Kupers, die dit heeft meegedeeld, sprak van „een golf van solidariteit, welke door het gehele Ne derlandse volk is gevaren. Ieder heeft naar zijn financiële kracht bijgedragen. Als wij nagaan wat Nederland in ver- (Van onze Haagse redactie) Mr. G. A. A. M. Boot, algemeen voorzitter van de algemene r.-k. amb- tenarenvereniging, heeft tijdens een vergadering van de afdeling Den Haag van deze vereniging als zijn mening te kennen gegeven dat een re-organisatie van het overleg over de ambtenaren salarissen noodzakelijk is wil een af doende oplossing worden verkregen. Hij ziet het gebrekkig functioneren van het G.O. als de kern van de zaak. Dat de minister van binnenlandse zaken het bureau, dat nadere documentatie zal moeten verschaffen over de positie van (ftmiM iHtiiriitHviiiiiniiiHiiiiiiiiiiiiiiiniiii Van horen en zien gesproken iiiHimiiiiimHiMiimiHiimiimiminmHt: i at Wim Quint nu niet meer leiding geeft aan „Tierelantijnen" is niet zo verwonderlijk als men wel meent. Twee jaar geleden kreeg hij, zo midden in het seizoen, de opdracht het K.R.O amusementsprogramma te ver nieuwen. Het is nooit de bedoe ling geweest, dat hij dat altijd zou blijven doen. Het is trou wens een goed systeem, een ontspanningsprogramma na enige jaren te vernieuwen, on der andere leiding te plaatsen, anders op te zetten. Voor Wim Quint persoonlijk woog daarnaast zeer zwaar, dat zijn oude afdeling, de jeugd programma's, een beetje in de verdrukking kwam. Deze afde ling was de laatste tijd geheel in handen van mevrouw Rcse- marie Lippes. Die heeft echter een gezin, dat ook haar krach- ten vergt. Deze leiding over de jeugdprogramma's was dan ook niet als permanent be doeld. Dat de mutaties midden in Wim Quint voor de microfoon het seizoen geschieden is ook niet zo vreemd, wanneer men bedenkt dat een programma als Tierelantijnen zeer lang van te voren i gepland. Het pro gramma heeft overigens veel succes. Men weet zelf heel goed dat het niet daverend is, er is met name te w.einig humor in, maar het is beter zo'n zaak kalin aan te pakken en niets te forceren. De trompettist van „De Zaaiers", Willy Schobbe heeft bijzonder veel suc ces bij het componeren van lich te muziek. Met name zijn „Trumpet Tango" is wat men noemt een tophit geworden. Vo rige week tekende Willy Schob be het contract met de zestien de muziekuitgever, die het werk in Australië gaat publiceren. Grammofoonopnamen zijn er ook over de gehele wereld ge maakt. Het merkwaardige nu is dat deze tango reeds in 1941 werd gecomponeerd. Schobbe woonde toen in Zwitserland. In 1954 werd het werkje een keer door het Cosmopolitain-orkest uitge voerd, de volgende dag reeds stond een agent van een gram mofoonmaatschappij bij Willy Schobbe voor de deur en werd het eerste contract getekend. Willy Schobbe is in Maas tricht geboren. Zijn carrière begon hij als trompettist bij het Maastrichts Stedelijk orkest. Daarna blies hij 14 jaar lang de eerste trompet in het Rot terdams Philharmonisch Or kest. In 1939 ging hij over naar de lichte muziek en zo kwam hij in de oorlog in Zwitserland te wonen. en maakt er ons op at- n het komende seizoen zul len alle omroepen een nieuw ontspanningspro gramma hebben. Karei Prior gaat naar de AVRO, de Show boat komt onder Joop Koop- mans. Tony Schifferstein gaat Tierelantijnen leiden. Ook de Steravonden van de NCRV ko men onder nieuwe leiding, want Johan Bodegraven gaat met 1 september over naar de luisterspel-afdeling van deze omroep. Daar Dirk Verèl van deze omroep met pensioen zal gaan, had het bestuur van de NCRV het vorig jaar Bodegraven reeds benaderd of hjj luister spelregisseur wilde worden. Daar dit een behoorlijke pro motie betekende, voelde Johan Bodegraven daar veel voor. Hij volgde een jaar lang een cur sus aan de Toneelacademie, en eou in april als regisseur gaan Johan Bodegraven werken. Toen echter besloot men een nieuwe inzamelings actie te beginnen en als leider van de actie werd Bodegra ven aangewezen. Voor de laat ste maal echter. Vanaf 1948 heeft Johan Bodegraven de Steravonden en vele inzame lingsacties geleid, nu gaat hij definitief naar de luisterspelen. tent dat niet alleen Philipstoestellen zijn uit gerust met sloten waardoor ze niet door onbevoegden kunnen worden aangezet. De Errestoe- stellen hebben een nog veel verder gaande vergrendeling. Daar zijn de lichtschakelaar en de voornaamste afstemknoppen aangebracht in een kleine ruimte die door een klepje kan worden afgesloten. ean Decroos, de 24-jarige solocellist van het Radio Philharmonisch Orkest heeft zijn hart verloren aan een jonge, talentvolle Franse pianiste, n.l. de 20-jarige Da nielle Dechenne. Hij heeft zijn verloofde bij de omroep geïn troduceerd en het gevolg is dat Danielle op 20 februari voor de NCRV-microfoon zal debute ren. Danielle Dechenne werd in Parijs geboren In een huis dat vlak achte. het „Conservatoire National de Musique" staat. Zij verliet deze school op 17- jarige leeftijd met de hoogste onderscheiding. Op het inter nationale pianistenconcours, dat het vorige jaar in Genève werd gehouden, won zij de eerste prijs. de lagere en middelbare ambtenaren, wil stellen onder de secretaris van de commissie van overleg, keurde hij ten zeerste af. De heer Boot achtte het noodzakelijk dat er een volkomen ob jectieve instantie komt, die over de zo belangrijke zaak als het salarissen- vraagstuk onafhankelijk oordeelt. Mr. Boot kondigde een volledig nieuw A.R.K.A.-rapport over de moeilijke sa larispositie van de lagere en middelbare ambtenaren aan. Dit rapport wordt mo menteel met enige zuster-organisaties besproken. Met veel nadruk verklaar de de heer Boot dat de A.R.K.A., een salarisverbetering voor het gehele over heidspersoneel wil. Verwarring rond rond het overleg dient te worden voor komen. Hjj stelde dat de lagere en middel bare ambtenaren niet altijd hebben be grepen waar de noden bij de hogere ambtenaren lagen. Hij vond dat in de jongste maatregelen van de regering de belangrijke verhoging van de sa larissen van de hogere ambtenaren het gevaar besloten ligt, dat in de re gionen van het ambtenarenkorps een stukje klassenstrijd ontbrandt. Op de vraag of ook de hogere ambte naren in de A.R.K.A. thuishoren, ant woordde de heer Boot dat dit zeer zeker het geval is. Tegenstellingen tussen de belangen van de verschillende groepen in de A.R.K.A. bestaan er in wezen niet. Te Utrecht is vrij onverwacht op 94- jarige leeftijd ds. J. A Broers overle den. Ds. Broers heeft vooral bekend' heid gekregen door het samenstellen van het eerste verklarend Nederlands- Chinese woordenboek in* onze taalge schiedenis. Met de samenstelling van het boek is hij eerst op 70-jarige leeftijd begonnen, doch hij heeft het meer dan 1200 bladzijden tellende werk nog kun nen voltooien. gelijking met de andere landen heeft gedaan, dan staat ons land aan de spits", aldus de heer Kupers. Het comité gaat echter met zjjn actie door, want het heeft nog een aantal projecten in studie en voorbereiding, waarvan de verwezenlijking ten minste twee miljoen gld. zal vergen. Het comité, dat nu drie maanden werkt, heeft via de Nederlandse fede ratie voor vluchtelingenhulp twee mil joen gld. uitgekeerd voor de verzorging van de 3.000 vluchtelingen, die in ons land verblijven. Het comité financiert deze zorg totdat de Hongaren in de Ne derlandse samenleving zijn opgenomen. In overleg met de vertegenwoordi ger in Oostenrijk van de hoge commis saris der verenigde naties voor vluch telingen, onze landgenoot dr. V. A. M. Beermann, 7s 225.000 gld. beschikbaar gesteld voor het z.g. grenswerk bij Güs- sing in Burgenland. Aan de 200 km lange OostenrijksHongaarse grens wordt het werk over een strook van 30 km gefinancierd met Nederlands geld. Aan deze poort der vrijheid zijn Oos tenrijkse vrijwilligers dag en nacht in de weer om de vluchtelingen, die over de nu besneeuwde en bevroren poesta vaak meer dood dan levend de vrijheid tegemoet strompelen, op te vangen en de eerste verzorging te geven. Het co mité zal in nauwe samenwerking met de daartoe aangewezen internationale organisaties ook aandacht moeten gaan besteden aan de vluchtelingen, die in andere landen, o.a. Joegoslavië, hun toevlucht hebben gezocht. Namens het Hoogwaardig Episcopaat heeft mgr. dr. B. J. Alfrink, aartsbis schop van Utrecht, de zeereerw. heer J. van Eijndhoven, leraar aan het In stituut voor Doofstommen te St- Michielsgestel, benoemd tot geestelijk adviseur van de Nederlandse katholie ke vereniging voor slechthorenden, St.- Liduina, als opvolger van wijlen de zeereerw. heer H. van den Biggelaar, pastoor te Heusden. In Amerika, zo heb ik ge lezen, hebben de dieren zich georganiseerd; in een vak bond. Het gaat overigens alleen om viervoetige kun stenaars, die optreden voor televisie, film, toneel en als model. De secretaresse van de beestenbond is geen beest, maar integendeel een dame; zij heet mrs. Peggy Foldes en zij heeft vooralsnog niet verklapt hoe zij precies haar verhouding tot het dierenrijk bepaald wil zien. Of er al een voorzitter is weet ik niet. Maar men zou, dunkt mij, als zodanig het best een boaconstructor kunnen kie zen; zo'n beest is immers nogal soepel. Of een olifant, van wie men kan ver wachten, dat hij er de wind onder heeft De beestenvakbond strijdt, evenals de mensenvakbond, voor betere voor waarden. Men mag de door de orga nisatie gestelde eisen wel beestachtig noemen. Ziehier: een salaris van ge middeld 150 dollar per week voor enkele uren werk, een pensioen regeling, ziekteverlof, betaalde vakan ties, goed voedsel, eerste klas reizen en voor sommige dieren ook verblijf in de beste hotels. Menig mens zou het niet overleven. En een aap mag niet langer dan één uur achter elkaar werken. Zouden wij niet allen voor aap gaan staan? Over de vakantieregeling voor da beesten wordt ook het een en ander gesteld. Zo hebben zij het recht op twee weken vakantie, door te brengen in hun natuurlijke omgeving. Een leeuw bijvoorbeeld mag veertien da gen naar het oerwoud. En waar alles zo goed uitgekiend is, lijkt mij deza eis toch een beetje ondoordacht. Wie zegt dat zo'n georganiseerd beest nog plezier heeft in zijn natuurlijke om geving? Zal het niet voor de afwis seling wat anders willen? Zal de leeuw niet de voorkeur geven aan twee we ken ijsberen in Spitsbergen of veertien dagen skieën in de wintersport? U moet denken een georganiseerde, dus een toch ietwat gedenatureerde leeuw. Zelfs een georganiseerd mens heeft bij tijd en wijle moeite zichzelf ta blijven. Oppassen met die natuur hoor. Mag bijvoorbeeld ik noem nou maar wat de georganiseerde tijger tijdens zijn vakantie zijn natuurlijke bezig heden als bijvoorbeeld het verscheu ren van mensen weer opvatten? Fen arbeider heeft per slot van rekening zijn rechten, maar ook zijn plichten. Laten wij de kwestie eens voorleggen aan mrs. Peggy Foldes. 4

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 5