o BELGISCHE LIBERALEN REDDEN KABINET Jongen valt in trappengat 'Mm mt m 1 BEDRIJFS AUIOMQBIELEH Afgedankt terug DINSDAG en WOENSDAG MET EXTRA KOOPJES Uitzonderlijke belasting Zeer geringe concessies Gouden leraren vereniging Eerste Kamer over Nieuw-Guinea ERIC DE NOORMAN Aanklacht tegen gemeentebestuur van Heeze Franco ontvangt twee Arabische vorsten Inspecteur Kielstra TERRORISME IN ALGERIJE HOUDT AAN Beurs-benjamin wint 164.000 13 meter diep Ernstige vergissing van de P.v.d.A. Bezoek van generaal Norstad aan Nederland IJsselmeervisserij in moeilijkheden Door ex-secretaris Em.-pastoor C. de Koster overleden Bomaanslagen in sportstadions MAANDAG 11 FEBRUARI 1957 PAGINA 37e TENTOONSTELLING 7 t/m 16 FEBRUARI Kamerleden in Frankrijk Haagse rechtbank 3 ri. K 38.000 bezoekers op RA.I.-tentoonstelling Oorspronkelijke pu.i.ns.oman door L. J. SCHMIDT Eet nu peulvruchten, zeer voedzaam en alleen in de Supermarket GEWELDIG LAGE PRIJZEN - Nieuwe oogst - Zo gaar - Pracht kwaliteit GROTE ONTBIJTKOEK reclameprijsvan 49 nu 29 cent VLEESWARENKOOPJES Koopjesdaglunchschotel, 3 soorten voor één geld, nu 150 gram 39 cent Ook in de slagerij koopjesdagprijzen AFD. GROENTE EN FRUIT Gen. Cronjéstraat 130-152 - Vrij entree Advertentie O Mi (Van onze Brusselse correspondent) BRUSSEL, hedenmorgen. Het dagelijks bestuur van de liberale party heeft vorige week zaterdag beslo ten het door de regering ingediende ontwerp houdende een heffing op de bij zondere winsten goed te keuren. De li berale afgevaardigden zal worden aan bevolen deze week voor het ontwerp te stemmen. De meerderheid van hen zal zich hieraan ongetwijfeld houden, zodat de dreigende regeringscrisis en de Ka merontbinding voorlopig zijn bezworen. Het ontwerp, waaraan premier Van Acker sinds de herfst van vorig jaar doktert, voorzag aanvankelijk in een heffing van 5.5 pet. op bedrijfswinsten van de jaren 1956 en 1957, die boven de 500.000 Belg. francs lagen. Het geld moest deels voor sociale doeleinden (verhoging van pensioenen en sanering van de ziekteverzekering) en deels voor economisch-wetenschappelijke doelein den (bevordering van het kernweten- schappelijk onderzoek) dienen. De bedoeling van de socialisten was de arbeiders indirect te laten profite ren van de door de ondernemers ge maakte conjunctuurwinsten en hieruit munt te slaan met het oog op de ver kiezingen van volgend jaar. De liberale regeringspartners komt de heffing echter bijzonder ongelegen, niet alleen omdat zy vooral hun electorale clientele treft, maar ook nog, omdat de liberalen belastingverlaging in him pro gram hebben geschreven. De oppositie heeft de liberalen bovendien onder een niet geringe druk kunnen zetten, om dat premier Van Acker de opbrengst van de heffing wenst te gebruiken bui ten alle parlementaire controle om. De liberalen kregen aldus het verwijt te slikken hun steun te verlenen aan het uitoefenen van dictatoriale volmachten. (Van onze verslaggever) Tijdens een officiële bijeenkomst voor leden en genodigden in de nage noeg geheel gevulde grote aula van het Koninklijk Instituut voor de Tropen te Amsterdam is zaterdagmiddag het vijftigjarig bestaan herdacht van de vereniging van leraren in de handels wetenschappen. Onder de aanwezigen bevonden zich o.m. mr. dr. H. F. J. Westerveld, vertegenwoordiger van de minister van O.K. en W., mr. W. M. Morren namens het Amsterdamse ge meentebestuur, leden van de Onder wijsraad, afgevaardigden van werkge vers- en werknemersorganisaties en tal van bestuursleden van bevriende zus terverenigingen, eveneens werkzaam op het gebied van. het economisch en algemeen onderwijs. Na een kort begroetingswoord door de vice-voorzitter, drs. H. H. Ensing uit Haarlem, hield de heer J. L. van Overbeeke, leraar aan de Eerste Open bare Handelsschool te Amsterdam, een herdenkingsrede, waarin hij de enorme ontwikkeling schetste van de vereni ging, die, opgericht in 1907 met dertien leden, thans 1703 aangeslotenen telt. Alle leden hebben een of meer be voegdheden tot het geven van middel baar onderwijs. Een groot deel van hen is, hoewel in het bezit van een m.o.- acte, niet by het onderwijs maar in de praktpk werkzaam, waardoor het streven van de vereniging naar verant woorde praktijkexamens ook inderdaad verwezeniykt kon worden. De heer v. Overbeeke memoreerde vervolgens de moeizame strijd om met andere verenigingen tot samenwerking en unificatie van de examens te gera ken. Hoewel de onderhandelingen tus sen de bonafide organisaties enige ma len vastgelopen zijn, is tenslotte, onder leiding van <3r. S. Elzinga, de zo ge wenste eenheid in 1941 tot stand geko men en wel in de vorm van de Neder landse Associatie voor Praktijkexa mens. Deze toporganisatie, waarin de individuele verenigingen samenwerken, neemt thans de examens af. Zij staan onder toezicht van een rijksgecommi- teerde en de te behalen diploma's wor den algemeen erkend. Spr. bracht hulde en dank aan de huidige voorzitter en secretaris van de vereniging, resp. de heren B. J. Fran ken en dr. P. G. v. d. Vliet, die beiden reeds meer dan een kwart eeuw deze functies bekleden en de organisatie hebben groot gemaakt. Ook in de asso ciatie verrichten zij. op dezelfde posten, zeer belangrijk werk. Vijftien Nederlandse Kamerleden heb ben de afgelopen dagen een bezoek ge bracht aan Frankrflk. Zaterdag hebben zij o.a. het Franse atoomcentrum te Saclay bezichtigd. Zondag werd een be zoek gebracht aan Fontainebleau en was er een ontvangst by de Nederland se ambassadeur in Frankrijk, de heer van Boetzelaer. Ter gelegenheid van dit bezoek zijn mr. E. Sassen en jhr. mr. M. van der Goes van Naters benoemd tot commandeur van het Legioen van Eer. Het liberale partijbestuur heeft ten slotte toch besloten het verzet te laten varen op grond van enkele meer no minale dan reële concessies van rege ringswege en in de overtuiging, dat Kamerontbinding op dit moment de par ty niet ten goede zou komen. Premier Van Acker verklaarde zich o.m. bereid de naam van het ontwerp te wijzigen. Men zal dus geen „con juncturele heffing" boven de doopvont houden, maar het kind zal de naam dra gen .^uitzonderlijke belasting met con junctureel karakter". Een fweede meer substantiële con cessie betreft de heffing zelf. Tot dus verre lag het in de bedoeling alle win sten boven het half miljoen te belas ten. De regering is thans bereid de winsten beneden de twee miljoen slechts te belasten vanaf het half miljoen, m.a.w. iemand die een winst van 700.000 francs heeft gemaakt, zal slechts op 200.000 francs worden getaxeerd. Ten slotte verklaart de regering zich ook nog bereid een buitengewoon krediet van een half miljard, bestemd voor de ziekteverzekering, eenvoudig te schrap pen. Ondanks deze concessies is een aantal liberalen toch nog van plan mor gen amendementen op het ontwerp in te dienen en twee of drie liberale man datarissen hebben hun voornemen be kend gemaakt tot het einde toe in hun verzet te volharden. Een bedreiging voor de regering kunnen deze weinige tegenstemmers .echter niet vormen. Zondagmiddag is een zesjarige jon gen, die met zijn vader naar de zolder verdieping van de ouderlijke woning was gegaan, in het trappengat langs drie verdiepingen naar beneden gestort en voor de ogen van zijn moeder op de onderste etage terecht gekomen. Hij werd in ernstig gewonde toestand naar het O. L. Vrouwe-gasthuis gebracht. De familie woont in de onderste ver dieping van het perceel Sarphatistraat 14 te Amsterdam. Het knaapje opende, voor de vader lopend, de zolderdeur en stapte toen per ongeluk op het licht raam van het 13 meter diepe trappen gat. Het gevolg was, dat het glas brak en hij naar beneden viel. „Is het belang van de bevolking van Nieuw-Guinea vooralsnog niet het meeste gediend door erkenning boven al van haar menselijke rechten in het algemeen en is het niet beter haar „zelfbeschikkingsrecht" voorlopig te la ten rusten totdat later de mogelykheid van toepassing daarvan in het zicht is gekomen?" Dit vragen vele Eerste Kamerleden in het voorlopig verslag over de be groting van buitenlandse zaken. Verscheidene leden menen dat het een ernstige staatkundige vergissing van de zijde der P. v.d. A. is geweest, de wens kenbaar te maken dat Nieuw-Guinea een internationale status zou ontvan gen. Het officieel wensen van het on mogelijke heeft in dit geval uitsluitend negatieve gevolgen gehad, nameiyk dat de positie van de Nederlandse regering wordt verzwakt, het belang van de be volking van Nieuw-Guinea wordt ge schaad en by die bevolking onrust wordt gewekt, alsmede dat Indonesië nieuwe aangrijpingspunten krygt by zijn actie tegen het Nederlandse standpunt. Men acht het merkwaardig, dat ve len in den lande o.a. de Synode van de Nederlandse Hervormde Kerk, de realiteit over het hoofd zien en daar om, na vooraf het Nederlandse stand punt te hebben veroordeeld, pleiten voor een onderzoek naar en een be zinning over mogelijkheden, die er in werkelijkheid niet zijn. Voorafgaande bezinning op het eigen standpunt voor dat bezinning van anderen wordt ge vraagd, zou in wezen onverantwoor delijke publikaties hebben kunnen voor komen, aldus een aantal Kamerleden. Bij K. B. is benoemd tot rechter in de rechtbank te 's-Gravenhage mr. J. Zwanenburg, thans substituut-griffier bij de rechtbank te Rotterdam. "j/r. "''-.Jl-*"-" 7. Masoi heeft enkele van zijn krijgers uitgezocht en wendt zich tot Eric. „De bleke krijgers mogen mij volgen. Masoi zal hen bij de grote stroom brengen". Svein is intussen weer van de narigheid bekomen en zonder ver dere moeilijkheden begeven allen zich op weg. Na enige dagen dringt het geluid van stromend water af en toe van verre tot hen door. Het duurt dan ook niet lang meer, of ze staan aan de oever van een brede rivier met vele stroomversnellingen. In woeste vaart bruist het water hen voorbij. Masoi wijst over het water. „Daar ginds is het dorp van Masoi en zijn krijgers. Wij zul len naar de overzijde gaan". „Moeten we ddar over?" roept Svein, met een bedenkelijk gezicht naar de kolkende watermassa kijkend. Amsterdam wordt deze dagen vereerd met een „vlootbezoek" van negen afge dankte mijnenvegers van de marine. Het zijn de negen schepen, die onlangs te Alkmaar werden geveild. Op de foto de schepen, liggend in de entrepot haven bij de Cruquiusweg. De geallieerde opperbevelhebber voor Europa, generaal Lauris Norstad, zal van maandag 18 tot woensdag 20 fe bruari een bezoek brengen aan Neder land. Maandag 18 februari zal generaal Norstad besprekingen voeren met de minister van defensie en met de ver enigde chefs van staven Dinsdag brengt hij bezoeken aan de tankwerk plaats te Amersfoort, de legerplaats Ermelo en de school voor reserve-offi cieren der infanterie te Ermelo. Woens dag 20 februari zal hy te Utrecht spre ken tijdens de jaarvergadering van het genootschap voor public relations. In een adres aan de beide Kamers dringen de Combinatie van zuidelijke IJsselmeervissers en de r.-k. zeevissers vereniging St.-Petrus opnieuw met klem aan op een spoedige regeling voor de IJsselmeervisserij. De voort schrijdende inpoldering brengt tal van bedrijven in moeilijkheden. Een in het vooruitzicht gestelde financieringsrege ling voor de omschakeling van bedrij ven, die noodzakelijk verdwijnen moe ten, is nog steeds niet verschenen. Als gevolg van de zich wijzigende si tuatie op het IJsselmeer zijn verschei dene vissers thans niet meer in staat, het vaarklaar maken van hun schepen te financieren. De Zuiderzee-steunwet en de sociale wetgeving zyn terzake van de afvloeiing van bedrijven ontoe reikend. De tentoonstelling van bedrijfsauto's in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam heeft zondag 17.215 bezoekers getrok ken. Dit brengt /et totaal aantal be langstellenden, dat de tentoonstelling sinds deopening donderdag heeft be zocht, op ongeveer 38.000. Naar aanleiding van een aanklacht, die de voormalige gemeentesecretaris van Heeze onlangs heeft ingediend bij de officier van justitie in Den Bosch, is een onderzoek ingesteld naar de „onregelmatigheden", die door het gemeentebestuur en een aantal raads leden van Heeze zouden zijn gepleegd. Uit dit onderzoek is tot nu toe niet van enige fraude gebleken; zo er van onregelmatigheden sprake is, dan lig gen deze op het administratieve en niet op het strafrechtelijke vlak, aldus vernemen wij van de officier mr. J. Houben. In de aanklacht van de voormalige gemeentesecretaris die zelf vorig jaar wegens onregelmatigheden tot drie maanden gevangenisstraf is ver oordeeld wordt gewag gemaakt van de verkoop van de inboedel van het oude gemeentehuis die na taxatie door een van de raadsleden tegen bil lijke prijzen door burgemeester, wet houders en een aantal raadsleden is aangekocht. Enkele andere raadsleden hebben destijds aantekening gewenst dat deze gang van zaken huns inziens formeel onjuist was en in strijd met de gemeentewet. Het Spaanse staatshoofd, generaal Franco, treedt thans op als gastheer van twee Arabische vorsten. Zaterdag middag is op het vliegveld van Barajas bij Madrid sultan Sidi Mohammed ben Joessef van Marokko aangekomen en gisteren arriveerde koning Saoed van Saoedi-Arabië, die zich op de terugreis bevindt van een bezoek van tien dagen aan de Verenigde Staten. De beide Ara bische vorsten zyn uit op versteviging van hun betrekkingen met Spanje; zij maken tevens van de gelegenheid ge bruik om met elkaar van gedachten te wisselen over de Amerikaanse plannen om te voorkomen, dat de Arabische wereld een prooi wordt van het com munisme, en over de Algerijnse kwes tie. Men verwacht, dat in het komende weekeinde koning Saoed te Cairo aan president Nasser van Egypte, koning Hoessein van Jordanië en president Koewatly van Syrië verslag zal uit brengen over de besprekingen, die hy in Washington en Madrid heeft ge voerd. Men neemt aan, dat Saoed met pre sident Eisenhower is overeengekomen, dat de Amerikaanse luchtmacht de ba sis Dahran gedurende de eerstkomen de vijf jaar mag blijven gebruiken en dat Saoedi-Arabië daarvoor een vergoe ding van vijftig miljoen dollar ontvangt. (A.F.P., Reuter, U.P.) In de leeftijd van 65 jaar is vandaag te Alkmaar overleden em. pastoor C. de Koster, die 4 mei 1894 te Heinkenszand was geboren en 15 augustus 1917 pries ter werd gewijd. Hij was achtereenvol gens kapelaan te Lutjebroek, Zoeter- meer, Middelburg, Velsen-Wijkeroog (thans Velsen-Noord), Bovenkarspel, Rotterdam (H. Theresia van het iKndje Jezus), Delft (H. Hyppolytus) en Oud- schoten. 29 mei 1937 werd hij pastoor te Oude Schild en 8 november 1941 volgde zijn benoeming tot pastoor te Noord- Zijpe ('t Zand). Per 17 september 1955 kreeg hij eervol ontslag, waarna hij zich vestigde te Alkmaar. 19 Kielstra ging langzaam en bedachtzaam verder. „Dat ze met het gezicht naar het raam stond toen ze werd aangevallen, kan worden verklaard door de mogelykheid, dat ze iemand verwachtte, die door het raam naar binnen zou komen, maar dan zou ze het raam hebben open gemaakt. Dit is aan de bin nenkant echter gesloten, kyk maar. Ze verwachtte dus iemand, die door de deur binnen moest komen en was daarom niet verbaasd, toen de deur open ging, draaide zelfs haar hoofd niet om want dan had ze het mes gezien. Dan ook zou ze minstens naar het raam zyn gevlucht, zou hebben gegild niets van dat alles is gebeurd." „Ja maar, inspecteur," zei Bruins, „als je iemand verwacht, dan kijk je naar de deur, maar je gaat er toch niet met je Jg naar toe staan?" „Ogenschijnlijk heb je gelijk, maar het kan ook anders. Wanneer de komst van degene die men ver wacht, met verlangen, desnoods met belangstelling wordt tegemoet gezien en het wachten duurt maar heel kort, dan houdt men het gezicht naar de deur gekeerd, ik zou willen zeggen, naar de richting waarheen het verlangen gaat. Ik kan me dan ook niet voorstellen, dat Héiène een afspraak met iemand had, waarbij liefde of wat men zo noemt, een rol speelde, immers, an had ze vol verlangen op het opengaan van de deur gewacht. Uit het feit, dat zij niet naar de deur keek, leid ik af, dat de reden waarom ze hier kwam, niets met deze gevoelens te maken had, trouwens, ik kan me moeilijk indenken, dat het afzonderen in dit kamertje reden van bestaan zou hebben gehad, althans voor dat doel. Neen Bruins, er moet een andere reden zyn ge weest, waarom zy hier heen ging. Wanneer men een onaangenaam onderhoud verwacht, bestaat er niet de minste neiging om te kijken naar de deur, waar door men de verwachte persoon kan zien binnen komen. Het tegendeel is waar. Ook hier wendt men het gezicht in de richting waarheen het denken gaat en dat is afwijzend. Dat is de reden waarom men afwijzend zelfs afkerend staat tegenover de in gang, die men de rug toe draait. Deze afwijzende houding wordt versterkt, wanneer men tegenover degene die men verwacht, als beschuldigde, als schuldige staat, met andere woorden wanneer men redelijkerwijze kan verwachten, ter verantwoording te zullen worden geroepen. Hoe ernstiger het geval, hoe sterker de neiging, zich van de deur af te wen den. Ik neem dan ook aan, dat Héiène van iemand op dracht kreeg hierheen te komen teneinde voor een heel ernstige zaak ter verantwoording te worden geroepen; dat de persoon in kwestie, dan wel een ander binnenkwam; dat zy daarop niet reageerde, hetzij omdat ze zich schaamde over het te behandelen onderwerp, hetzy omdat ze de persoon haatte; dat de binnengekomene snel op haar toeliep en haar neer stak. Deze verdween daarop snel door de deur, en knipte het licht uit, omdat hy zeker wist, dat hy haar met deze éne steek kon vernietigen, zonder dat ze één kreet zou geven." Bruins, die deze uiteenzetting met spanning had aangehoord, dacht even en zei toen; „Dat geeft wel een erklaring van véél, dat ver borgen was, maar ik zou de vraag willen stellen, waarom gebeurde dit alles hier in déze villa, in dit kamertje en waarom niet ergens anders?" „Ook daarop meen ik antwoord te kunnen geven," zei Kielstra. „Het was bloot toeval, dat ik er achter kwam wat hier gebeurd was. De kans, dat een van de gasten hier binnen zou komen, was heel ge ring. Ik ben er van overtuigd, dat Derby hier niet de hand in heeft gehad, daarvoor is hy veel te be rekend, daarvoor waren de omstandigheden te ongun stig. Wanneer hy de moord ontdekt zou hebben, zonder dat iemand er van op de hoogte was, dan zou hy echter uit puur eigenbelang, alle sporen heb ben uitgewist en gedaan hebben of hy er niets van wist. Hij heeft zelf tegen my gezegd, dat het hem niet de minste moeite zou kosten, het lijk te laten ver dwijnen, maar hy kon het niet doen, omdat Alice en ik er van wisten en ons beiden voor eeuwig het zwijgen op te leggen, was te riskant. De dader moet deze reactie van Derby hebben geweten; hij maakte hem zodoende tot bondgenoot. Dat alles anders is gelopen kon hij onmogelijk veronderstellen. Die opzet was meesterlijk." Bruins peinsde enige ogen blikken over het gehoorde. „Ik onderschrijf uw positie, maaris de moge lijkheid uitgesloten dat het meisje, ik zal maar Héiène zeggen, dat Héiène de dader heeft zien bin nenkomen en naar het raam rende om via die weg te vluchten?" „Daar heb ik over gedacht, maar ik acht dit uitgesloten. Wanneer het zo gebeurd zou zyn, dan had ze ongetwijfeld het raam kunnen bereiken, de afstand van het hoofd tot het raam is 1,5 pas, een afstand, welke ze in minder dan één seconde had kunnen afleggen. Had ze het raam bereikt, dan had ze niel de gelegenheid gehad het te openen, want de span jolet is gesloten, maar ze zou zich zonder enige twij fel hebben omgekeerd om de dader te zien. De toe stand was dan totaal anders geweest." „Ja, dat moet ik toegeven," erkende Bruins, „maar ik blijf het vreemd vinden, dat ze hier heen ging. Het klopt niet helemaal. U meent, dat ze geroepen werd voor een ernstige zaak, waarbij liefde geen rol speelde. Laten e aannemen, dat het zo was. De dader is niet via het raam binnengekomen, maar langs de normale weg. Hy is in huis gekomen of was ai in huis. Nou vraag ik u, hoe kan hy dan Héiène opdracht hebben gegeven om naar dit kamer tje te gaan, terwijl ze in de andere kamer in ge zelschap van anderen was?" „Je opmerking is volkomen gegrond, Bruins, dit vormt dan ook het kardinale punt van myn ver moedens, want het bewijst, dat iemand anders be wust of onbewust meegeholpen moet hebben. Deed hy dat bewust, dan weet hy ook wie de dader is. Het zou, vooropgesteld, dat de dader hier kind aan huis was. zó kunnen zyn gegaanHy belt aan, de neger doet open. Hij vraagt hem om Héiène te verzoeken even in het kleine kamertje te komen, omdat hy een boodschap voor haar heeft waar l-acst by is. Aldus geschiedt; hij gaat naar het kam'" tie en vermoord haar, waarop hij rustig weggaat aan Derby de rest overlatend." (Wordt vervotgd) In twee sportstadions in Algiers zijn gisteren, kort na elkaar, bommen ont ploft. In totaal verloren by de explo sies elf personen het leven. Het aantal gewonden bedraagt 45. Een der doden is een Mohammedaan, die getroffen werd door de vroegtijdige ontploffing van een granaat, die hij by zich droeg. Buiten het gemeentelijk stadion van Le Ruisseau, een wijk van Algiers, waar bij bomontploffingen tien personen wa ren gedood, viel een menigte Fransen vijf Mohammedanen aan, van wie werd aangenomen, dat zy iets met de aan slagen uitstaande hadden. Alle vijf wer den zij door de menigte gedood. Op vele plaatsen in Algiers hebben verzetslieden tijdens het afgelopen week einde aanslagen gepleegd, waarby do den en gewonden zijn gevallen. Franse troepen hebben op verscheidene punten de strijd aangebonden met Algerijnse verzetslieden, vooral in het gebied langs de grens met Tunesië. Bij deze gevech ten sneuvelden zeker 120 Algerijnen. Men neemt aan, dat in de afgelo pen veertien dagen 1200 leden van „het leger van Allah" de dood heb ben gevonden. Sinds de Algerijnse op stand op 1 november 1954 begon, zijn aan de zijde van de verzetslieden 18.000 man gesneuveld, aan Franse zijde 2.500. De politieke commissie van de Ver enigde Naties komt vanmiddag weer bijeen om de Algerijnse kwestie te be spreken. Tijdens de vergadering van za- Het elfjarige effecten-wonder, dat de Amerikaanse televisiekijkers steeds weer in spanning houdt, Leonard Ross, heeft er nog eens 64.000 dollar „bijgequizzed". Na tevoren al eens in de hersengymnastiek 100.000 dol lar te hebben gewonnen met zijn onwaarschijnlijke kennis van de beurs, won hij zondag 64.000 dollar in het programma „the 64.000 dol lars challenge" door zijn grootste tegenstandster, de 72-jarige mevrouw Alice Moran, te verslaan. Met zijn totale winst van 164.000 dollar heeft hij nu tevens het „quiz record" gebroken van het andere doch volwassen quiz-wonder Charles van Doren. Die heeft het (nog) niet verder gebracht dan 122.000 dollar, Leonard behaalde zijn overwinning door foutloos een vijfdelige vraag over de effectenbeurs te beantwoor den. Hij bleek namelijk de bijnamen te kennen, waaronder bepaalde fond sen in beurskringen bekend staan: „Teddy Roosevelt" voor Texas Gulf Sulphur, Knock Out" voor Coca Cola, „R. B. I." Runs Batted In) voor Need Roller Bit Co. terdag is o.m. het woord gevoerd door de Franse minister van buitenlandse za ken, Christian Pinteau, die verklaarde: „Frankrijk gelooft niet, dat het Alge rijnse vraagstuk door militaire midde len tot een oplossing kan worden ge bracht en wij zouden willen, dat het Al gerijnse volk dit begreep." Hij herinner de eraan, dat Frankrijk de Algerijnse rebellen vorig jaar heeft voorgesteld de vijandelijkheden te staken. De Russi sche vertegenwoordiger Arkady Sobo- lev verklaarde, dat „ook al bezaten de Algerijnen het Franse burgerrecht, zij toch onderworpen waren aan het kolo niale juk." (A.F.P., Reuter, U.P.) BRUINE BONEN 500 gram 29 cent per kilo55 cent SPLITERWTEN 500 gram 35 cent GROENE ERWTEN 500 gram 35 cent WORTELERWTJES, te gebruiken als doperwten500 gram 39 cent CAPUCIJNERS 500 gram 59 cent WITTE BONEN500 gram 39 cent RIJST GEBROKEN nu per 500 gram 29 cent per kilo nu 55 cent WITTE SUIKER, per kilo van 85 nu voor 82 cent BLANKE BASTERDSUIKER 500 gram 44 cent MARGARINE p. pakje van 32 ct. nu voor 31 cent KEUKENSTROOP per beker van 500 gram 49 cent CHOCOHAGEL 200 gram 29 cent RECLAME-KOFFIE 250 gram 99 cent RECLAME-THEE 100 gram 55 cent VERSE BISKWIE 300 gram 39 cent BRUSSELSE KERMIS 250 gram 39 cent KANTKOEK 500 gram 39 cent PUDDINGPOEDER 2 pakjes 25 cent HAVERMOUT, vlugkokend 500 gram 27 cent GRIESMEEL nu 500 gram 25 cent VRUCHTENGRIESMEEL 200 gram 29 cent ZOETE ROZIJNEN 500 gram 69 cent KINNEBAKSHAM 150 gram 39 cent HAAGSE LEVERWORST 200 gram 44 cent BLOEDWORST 200 gram 39 cent LUNCHWORST150 gram 44 cent ZUIVER RUNDVET per beker van 500 gram 59 cent VET SPEK 500 gram 99 cent GEHAKT, half om 500 gram 119 cent OOORR. VARKENSLAPPEN 500 gram 150 cent KINNEBAKSLAPPEN 500 gram 105 cent MAGERE RUNDERLAPPEN 500 gram 219 cent VARKENSPOTEN 3 pond voor 100 cent DOORR. RUNDERLAPPEN p. p. 150 cent MAGERE RUNDERLAPPEN, extra reclame P- P- 210 cent DIK LOF P P- 15 cent UIEN 3 p. 25 cent GESCHRAPTE WORTELTJES p. p. 20 cent GESNEDEN RODE KOOL p. p: 16 cent GEZOUTEN SNIJBONEN p. p. 55 cent AARDAPPELEN 2% kg 40 cent SINAASAPPELEN 10 voor 80 cent CITROENEN 10 voor 80 cent MANDARIJNEN 10 voor 80 cent GOUDREINETTEN p. p. 10 cent GOLDEN DELICIOUS 3 pond 50 cent WOENSDAG GEHELE DAG GEOPEND

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 2