De weg naar hel nabije -Zuiden TUNNEL ONDER MONT BLANC GEEN WENS VAN FRANKRIJK Fransen moesten zwichten voor de druk van Italië en Zwitserland President Coty deze zomer naar Amerika R si Km-"'-- odbSMiöS HARUT 30 ÓP Frans staatshoofd brengt tevoren een bezoek aan de Paus Plan voor tunnel onder de Grote Sint Bernard stond als stok achter de deur I inspecteur Kielstra SPOTSPIEGEL Kerkvervolging in T s j echoslo wakij e WEER BOTERTJE TOT DE BOOM vmm li Actie „Snoeptrommel TELEVISIE van de gemeente „Geen betrekkingen met Nederlanders op Nieuw-Guinea" World Press Foto 1956 Nieuw-Guinea NOORD-VIETNAM OP DE BRES VOOR INDONESIË BIJ DE V.N. 6 ZATERDAG 16 FEBRUARI 1957 PAGINA 7 'Vm- v an onze Parijse correspondent) tenuitvoerlegging van het project betrokken landenover het Franse Zoals reeds bericht heeft de Franse Nationale Vergadering zich dralen en uitstellen zeer ongeduldig begonnen te worden, in het op 24 januari j.l. met 544 tegen 32 stemmen uitgesproken voor bijzonder Italië, waar het parlement reeds in 1954 de desbetreffende ratificatie van de op 14 maart 1953 met Italië gesloten con- conventie had goedgekeurd. Frankrijk kreeg duidelijk te verstaan, ventie nopens de aanleg en exploitatie van een tunnel onder de Mont- dat, zo het de uitvoering van het Mont-Blanc-project nog langer bleef Blanc. Men zou uit deze stemmenverhouding dus geneigd zijn af te ophouden, Italië en Zwitserland voor het totstandbrengen van een leiden, dat het grandioze project te Parijs wel een bijzonder groot Qrote transalpine alle-seizoenenverbinding voor het automobielver- parlementair enthousiasme heeft ontketend. Inderdaad is er in het eer Z^1 zouden gaan zetten aan de verwerkelijking van het alter debat geducht sprake geweest van de noodzaak Europees te denken natiofeen Italiaans-Zwitserse tunnel onder de Grote Sint Bernard, en te doen en van het nader bij elkaar brengen van de Europese volken, Dit vooruitzicht heeft ongetwijfeld bij de Nationale Vergadering de waartoe de Mont-Blanctunnel een nieuw en krachtig werktuig zou doorslag gegeven en haar doen heenstappen over de bezwaren, die zijn, ookm de letterlijke zin. Uit liefdevoor deze volkerentoenaderinguit het oogpunt van de strikt Franse economische belangen tegen zo vet klaai de zelfs de communistische woordvoerder, zou ook zijn het project kunnen worden aangevoerd. Het Franse belang, conserva- frac ie vooi ratificatie stemmen. De werkelijkheid is echter ander- tief gezien, zou geweest zijn, dat er noch een Mont-Blanc- noch een zijds ook, dat zowel Zwitserland als Italië, de beide andere bij de Grote Sint Bernardtunnel komt. socks of standing B0J Voor kinderen in de vluchtelingenkampen Republiek Zuid-Molukken Oorspronkelijke politieroman door L. J. SCHMIDT De Osservatore Romano wijdde gis teren een artikel aan de kerkvervolging in Tsjechoslowakije, die het blad de meest geperfectioneerde van de landen achter het IJzeren Gordijn noemt. Mgr. C. Otcenasek, bisschop van Hra- dec Kralove en opvolger van mgr. Pi- cha, welke laatste enige maanden ge leden overleden is, wordt op een on bekende plaats vastgehouden, zo deelt de Osservatore mede. Hetzelfde is het geval met mgr. P. P. Godjic, bisschop van Presov: ook hij bevindt zich in de gevangenis. De bisschop van Spis, mgr. J. Vojtassak en mgr. M. Buzalka, hulp bisschop van de apostolisch administra tor van Tirnava wiens vrijlating vorige week gemeld werd, worden verhinderd hun ambt uit te oefenen. Ambtenaren, die de godsdienstoefe ningen bijwonen worden als verdacht beschouwd en ontslagen. (K.N.P.) Aan de voet van de Mont Blanc ligt Chamonix, een bekend Frans wintersportplaatsje. Tot nu toe stopt er enkele malen per dag aan het stationnetje een klein, onoog lijk bergtreintje, dat zich moei zaam rond Europa's hoogste berg worstelt. Wanneer de tunnelplan nen eenmaal verwezenlijkt zijn en het bergmassief op de achtergrond doorboord is, zal het snelverkeer het aanzien van het plaatsje in het brede dal spoedig veranderen. Advertentie Mï-lock Textielfabrieken Emile Lockefeer N.V. Huift (Z) Men sch^t, dat momenteel jaarlijks rond tien miljoen personen uit Noord en Midden-Europa bezwijken voor de verleiding om gedurende enige tijd „de zon te zoeken, waar deze gewoonlijk is te vinden": in het Zuiden, in de landen aan de Middellandse Zee, voornamelijk in Italië en aan de Franse Rivièra, en grotendeels per auto. Wanneer de tun nel onder de Mont-Blanc gereed zal zijn en hetzelfde zou gelden voor een tunnel onder de Grote St.-Bernard zal, voor de gemotoriseerde „zonne- pelgrims" uit Noord- en Midden-Europa, het snelst en gemakkelijkst te bereiken Zuiden" Italië zijn, te beginnen in het Noorden het gebied van de „laghi" (de meren). Om Italië thans te bereiken moet bedoelde auto-tourist, zo hij de Alpen wil vermijden, via de Franse Ri vièra rijden. Voor hem is dus de Fran se Rivièra het meest nabije Zuiden. Wil hij wel door de Alpen heen, dan heeft hij slechts enkele moeilijke, deels afgelegen bergpassen tot zijn beschikking die bovendien in de winter vaak niet of slechts met levensgevaar be rijdbaar zijn; of hij moet om door de Alpen heen te komen zijn wagen op de trein laden. De Fransen heb ben dus zeker geen ongelijk, wanneer zij in de Mont- Blanc-aangele- genheid Italië als de werkeliike overwinnaar zien, en in mindere ma te ook Zwitser land waar de tun nel i.h.b. Genève stad en kanton uit een betrek kelijk isolement zal verlossen Om voor de hand liggende redenen is daar entegen in Frankrijk het verzet tegen bet tunnel-project vooral afkomstig ge weest van de exploitanten der vreem delingenindustrie van de Azuren Kust, doch ook Savoye vreest nadelige ge volgen van het zo gemakkelijk bereik baar maken van de Zuidkant, de Ita liaanse kant van het fameuze Mont- Blanc-massief, tempel bij uitstek van de bergsport. Doch, zoals reeds opgemerkt, Frankrijk had tenslotte geen keus meer. De Grote St.-Bernard tunnel zou voor Frankrijk nog meer incon- ^^ten hebben gehad dan de Mont- tmn®!. Deze laat Frankrijk in transit baten van een enorm 1 j6er' bovendien heel wel langs de route blijvers kan ople veren en o.a. Savoye nieuwe clientèle kan bezorgen. Daar bovendien het in ternationaal tourisme jaarlijks alsmaar in omvang blijft toenemen, zal, zo hoopt men, ook de Azuren Kust toch wel aan haar trekken weten te blij ven komen. En vooral: er gaat thans ecn groot Europees" project verwe zenlijkt worden met een preponde rate medewerking van Frankrijk. En dus toch maar: leve de tunnel onder de Mont-Blanc Me. de werkzaamheden zal naar al le waarschijnlijkheid in de loop van het aanstaande voorjaar worden begonnen, tegelijkertijd aan de Franse en de Ita liaanse zjjde van het massief, resp. na bij het gehucht Les Pèlerins in het dal van Chamonix op 1.203 meter hoogte, en bij En- trèves in het dal van Aosta, op 1.380 meter. De totale lengte van de tun nel zal 11.900 me ter zijn; hij pas seert niet onder de eigenlijke Mont Blanctop, doch on geveer 5 km ooste lijk. A raison van 12 meter per dag zou het werk in rond drie jaar vol tooid zijn en de tunnel zou in 1960 in gebruik kunnen worden genomen. Het wordt een tunnel in drie ver diepingen: in het midden die voor *t iiiiiiniiiiiiimitMiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiii illinium 'VIIIIIIMIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIllllllliiliiiiiiiiiiin iiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniini,,minium lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllilll Chamonix FRANKR IITALIE 1Mb BlancI FRANKR'JK Totale len ITALIË tunne 12.5 km Reeds qehakr gedeelte van Entreves Grens Ontworpen runnel vyXUI/w^ .uim.dug Mr. Blancmassier Courmayeur DOORSNEDE VAN DE TUNNEL yerlichhnq veiligheids nissen Verkeersweg 6m. Machine kamer installaties v.d.af voegv. bergwater autoverkeer met een ryoppervlak van 7 meter en uitwijk- plaatsen iedere vijftig meter; daarbo ven een etage voor de afvoer van de bedorven lucht, beneden een voor de aanvoer van verse. Wal zijn de kosten Wat gaat dit werk kosten? In 1953 werden de kosten geschat op ongeveer 10 miljard Franse francs; pessimisten zijn van mening, dat wel het dubbele nodig zal blijken. Tegenstanders van de tunnel hebben o.a. aangevoerd, dat het geld in ieder geval nuttiger ge bruikt had kunnen worden voor het bou wen van woningen voor onbehuisden dan voor het dichterbij halen van de zon, ten gerieve van automobielbezit- ters. Demagogie, ongetwijfeld. Maar het is overigens wel typerend voor deze tijd, dat, althans in Frankrijk met de ergste woningnood van gans West-Euro pa de automobielindustrie in belang de bouwvakkenindustrie reeds lang van de eerste plaats heeft gedrongen. Frankrijk draagt evenwel de kosten van de tunnelbouw geenszins alleen; wel le vert het de grootste financiële bijdra ge, 6 miljard francs om te beginnen; Genève fourneert 600 miljoen Franse francs en Italië 514 miljard lire. De maatschappij, die de tunnel zal exploiteren, is een gemengde Frans-Ita liaanse en de verwachting is, dat de op brengst aan tolgelden de exploitatie zeer lonend zal maken. De tunnelaan- leg zal deze maatschappij toevertrouwen aan twee construetiemaatschappijen, een Franse en een Italiaanse, die naar el kaar toe zullen werken. Zij zullen daar bij mogelijk voor vreemde en onaange name verrassingen komen te staan, maar de dag, waarop de beide ingenieursploe- gen elkaar in het granieten hart van Europa's hoogste bergmassief, „stérk ontroerd" ongetwijfeld, de handen zul len drukken, wordt al bij voorbaat his torisch genoemd. Rechts boven de eeuwig witte kop van de Mont Blanc (Van onze Parijse correspondent) PARIJS, hedenmorgen Uit Amerika wordt bericht, dat de president van de Franse republiek een uitnodiging om eind mei of begin juni een officieel bezoek aan de Verenigde Staten te brengen heeft aanvaard. Zon der de voor Frankrijk gunstige houding, die Amerika in het Algerijnse debat in de Verenigde Naties heeft aangeno men, zou de aanvaarding van zulk een uitnodiging waarschijnlijk niet oppor tuun zijn geacht. Maar nu zijn de Fran sen gaarne bereid tot een ontmoeting tussen beide staatshoofden, die kan bij dragen tot het vestigen van de indruk, dat het tussen de V.S. en hun „oudste bondgenoot" weet botertje tot de boom is, of althans bijna. Het vieren van dit oudste bondgenootschap zou dan ook het leitmotief van het Franse presi dentiële bezoek zijn en de aanleiding er toe wordt door de historie geboden; de V.S. maken zich namelijk op om in mei en jnni te herdenken, dat 200 jaar ge leden de vermaarde generaal en held van de Amerikaanse onafhankelijkheids oorlog Lafayette werd geboren. Tezamen met president Eisenhower zou president Coty enige van de be raamde festiviteiten presideren. De de finitieve datum en de details van het Franse presidentiële bezoek zouden worden vastgesteld in overleg met pre mier Guy Mollet, wanneer deze eind van deze maand zijnerzijds zijn politiek bezoek aan Washington en de Ameri kaanse president brengt. Een ander officieel bezoek, dat pre sident Coty aan het buitenland zal brengen, verdient eveneens de aandacht, namelijk dat aan Rome. Dit vindt plaats in mei en beoogt op de eerste plaats het verleden jaar door het Italiaanse staatshoofd, president Gronchi, aan Frankrijk gebrachte bezoek te beant woorden. Het merkwaardigste aan dit Romein se bezoek van de heer Coty zal even wel zijn, dat hy van de gelegenheid gebruik zal maken tevens een officieel of protoeolair bezoek te brengen aan Z. H. de Paus. Het Parüse katholieke dagblad La Croix vestigt er in dit ver band de aandacht op, dat de heer Coty het eerste Franse staatshoofd sinds Ka- rel de Grote is, dat qualitate qua door de Paus zal worden ontvangen. Bedoelde ontvangst van Karei de Gro- De actie Oostpriesterhulp van het r.-k. Nederlands huisvestingscomité heeft van de Katholieke Schoolraad toe stemming gekregen tot het houden van een nationale snoepinzameling, de actie „Snoeptrommel" voor de kinderen in Europese vluchtelingenkampen. Ook de diocesane katholieke onder wijzersbonden hebben Oostpriesterhulp hun steun voor deze actie toegezegd. In de eerste twee weken van de Vas ten zal Oostpriesterhulp tienduizenden spaardozen, bedrukt met een vierta lige tekst, verzenden naar een aantal scholen in Nederland. In de Goede Week verwacht de leiding van actie „Snoep trommel" de dozen van de deelnemende scholen in het magazijn van Oostpries terhulp te Den Bosch terug. Onmiddel lijk na Pasen expedieert het huisves tingscomité het ingezamelde snoepgoed naar Oostenrijk, Duitsland en andere landen. Oostpriesterhulp hoopt de kans te krijgen een deel van het snoepgoed te zenden ook naar landen, die er nog veel meer mee gebaat zullen zijn. Oostpriesterhulp stelt zich voor, dat deze actie een zeer grote hoeveelheid chocolade en suikerwerk voor de kin deren zal opleveren. Van groter belang acht zij echter de geestelijke waarden aan deze actie verbonden: „Snoeptrom mel" vraagt de kinderen een offer en hierdoor leren de kinderen delen in de zorgen voor de vluchtelingen. Tenslotte zal deze actie een uitgebreide corres pondentie bewerkstelligen tussen de kin deren van vele Europese nationaliteiten. te had plaats in het jaar 800. Daarna, zo vermeldt de schrijver in La Croix, was er op 18 januari 1495 weliswaar nog de ontmoeting tussen Karei VII en Paus Alexander VI, waarbij Karei VII de Paus zijn gehoorzaamheid betuigde. Maar dit was niet zozeer een protocol lair bezoek, als wel een even langs ko men ter gelegenheid van een militaire campagne. Over de ontmoetingen tus sen Napoleon en Pius VH zwijgt de schrijver in La Croix maar liever. In 1904 bracht dan president Emile Loubet een officieel bezoek aan de ko ning van het jeugdige Italiaanse ko ninkrijk. Hij bezocht echter niet de toenmaals regerende Paus, de thans heilige Pius X. Een bezoek moest ach terwege blijven, omdat Pius X weiger de hoofden van katholieke staten in audiëntie te ontvangen, die naar Italië gekomen waren om de usurpatoren van de souvereine rechten des Pausen over de Pauselijke staten te bezoeken. President Coty's bezoek aan Rome zal samenvallen met de feestdag van Frankrijks nationale heilige en heldin, de H. Jeanne d'Arc, en de viering daar van met de in de Eeuwige Stad geves tigde Franse kolonie zal een der hoogte punten vormen van net Franse presi dentiële bezoek. President Coty is zelf zoals bekend een overtuigd katholiek. De gemeenteraad van Tegelen heeft met negen tegen acht stemmen besloten f 500.bij te dragen in de kosten van een televisietoestel, dat men voor de bejaarden van een in richting ter plaatse beschikbaar wil stellen. Burgemeester mr. F. Pesch was het niet eens met zijn wethou ders en ontraadde het besluit op prin cipiële gronden, maar de kleinst mo gelijke meerderheid in de raad zag hierin een deel van de verzorgende taak der gemeente. De militaire commandant van de Molukken heeft vandaag verklaard, dat er geen aanwijzingen zijn, dat er eniger lei betrekkingen bestaan tussen de Ne derlanders in Nederlands Nieuw-Guinea en de resten van de beweging der „Re publiek der Zuid-Molukken" in zijn ge bied. Wel zijn echter herhaaldelijk Ne derlandse onderzeeboten in de wateren van Malmaheira gesignaleerd. De be manningen van deze onderzeeboten maakten zelfs een praatje met Indo- nenische vissers, aldus de commandant, lüitenant-kolonel Pieters, die hier aan toevoegde, dat „de Hollanders klaar blijkelijk hun gezag wilden tonen." Op grond van enkele reacties tegen het handhaven van Russische en aan verwante inzendingen op de tentoon stelling World Press Foto 1956 heeft het bestuur van de Nederlandse ver eniging van fotojournalisten een refe rendum onder haar leden gehouden. Slechts een vijfde gedeelte van hen sprak zich uit tegen het houden van de internationale persfototentoonstelling in de oorspronkelijke volledige vorm. De tentoonstelling vindt definitief door gang en wordt gehouden van 9 tot 24 maart in „Arti et Amicitiae" te Amsterdam. Het Italiaanse tankschip „Pianeta", dat toestemming had gekregen van Port Said door het Suezkanaal naar Suez te varen, heeft van de Egyptische regering opdracht gekregen terug te ke ren, omdat het kanaal nog niet be vaarbaar zou zijn voor schepen van de grootte van de Pianeta. Verenigde Staten President Eisenho wer heeft het ontslag aanvaard van Ro bert Tripp Ross, onderminister van de fensie, naar wiens handelwijze ten aan zien van legercontracten de Senaat een onderzoek heeft ingesteld. Zijn echtge note leidt een confectiefabriek, aan wie het vorige jaar legercontracten tot een bedrag van vijf miljoen dollar zijn ge- gund- (A.F.P.). 24 ,,U weet natuurlijk haar adres, zoudt u me dat willen opgeven?" „Maar natuurlijkAvenue Montjoie, vlak bij het Bois de la Cambre." „Ze staat ingeschreven in het bevolkingsregister van Brussel?" „Dat geloof ik zeker, maar weten doe ik het niet." „En wie, als ik vragen mag, erft haar bezittingen?" Ik vermoed mijn man, die haar oom is, maar er zal van dat enorme kapitaal wel niet veel zijn overgebleven. Ze leefde er maar op los en u weet zelf wel, dat een meisje met geld, dat bovendien nog alleen staat, al heel gauw in de klauwen valt van mannen, die oj haar geld azen." „Me dunkt, madame, dat een meisje als uw nicht je, zo uitgesproken mooi „Ze was niet mooi, misschien voor jullie mannen, maar Plotseling zweeg zij, alsof zij zich schaamde over haar opgewonden aanval op iemand, die deze aarde had verlaten en voor wie de schoonheid, zoals wij die kennen, heefi afgedaan. Kielstra vermeed aan stoot te nemen aan haar uitval. Toch was deze vol komen in strijd met de uitingen van liefde en ver driet, zo pas getoond. Kielstra zweeg even en vroeg: „Madame, ik ben vanavond bij u binnengekomen op uitnodiging van een zeker iemand, die zich Jameson noemde, maar die naam voor de grap had aangenomen, hoe heet hij eigenlijk?" „Van Bevenvoorde. Hij is een heel aardig iemand, ogenschijnlijk lichtzinnig, maar met een diep fond. Hij is goed en volkomen betrouwbaar." „Dat hoor ik graag. Wat doet hij voor de kost" „Nietshij krijgt een toelage van zijn vader." „Enfin, dat moet hij weten." „Ja, inderdaad, ik hoop niet, dat u hem verdenkt of hem onaangenaamheden in de weg zult leggen, dat zou ik niet kunnen' verdragen. Ik bezweer u dat hij onschuldig is. Hij is de hele avond de kamer niet uit geweest, hij is trouwens niet in staat een vlieg kwaad te doen, laat staan een moord te plegen op zo'n lief meisje als Helène." Madame opende haar tasje, haalde er een miniatuur zakdoekje uit en veegde haar ogen af, waarin Kiel stra echter geen tranen zag. De enthousiaste verde diging van de heer van Bevenvoorde bevreemdde Kielstra. „Kunt u ons verder nog inlichtingen verschaffen, Madame? Het is niet onmogelijk, dat u nog eens opgeroepen wordt om nadere inlichtingen te verstrek ken, maar laat u dat niet verontrusten. U kunt als vanzelfsprekend aannemen, dat u niet verdacht wordt. Dan rest me niets anders dan u te danken voor uw inlichtingen." Madame verdween zwijgend. Kielstra deelde Bruins, die het Frans niet had kunnen volgen, de inhoud van het gesprek mee. „Nou Bruins, wat denk je er van?" „Een eigenaardige vrouw. Ze maakt een betrouw- oare indruk, maar is ze dat ook? En dan nog wat. Ze heeft niet van haar nicht gehouden, neen, ze haatte haar, maar om welke reden?" „Afgunst Bruins, geloof me, de wereld wordt be heerst door afgunst. Hélène was een pracht van een vrouv:, het is kolder om dat in twijfel te trekken. Madame zelf is niet lelijk en moet vroeger zelfs een zéér mooie vrouw geweest zijnlet wel, geweest zijn. Je ziet de afgunstje voelt hetde haat tegen de ander die meer haddie iets had, wat voor haar voorbij was. Haar succes bij al wat man vvas en misschien succes bij één man, die juist „Nou inspecteur, waarom hult u zich plotseling n een onverklaarbaar zwijgen?" „Omdat jij de rest toch wel begrijpt. En nu zou ik graag van Bevenvoorde horen." Toen deze op de stoel had plaats genomen, dacht Kielstra, dat hij er niet wanhopiger zou hebben kunnen uitzien, als hij op de elektrische stoel had plaats genomen. „Mag ik uw ware naam weten?" vroeg Kielstra. „Van Bevenvoorde, geboren 12 oktober 1928 in Den Haag." „Woonplaats?" „Den Haag, Van Alkemadelaan." „Ingeschreven in het bevolkingsregister van Den Haag?" „Ja. „Het spijt me meer dan ik u zeggen kan, meneer van Bevenvoorde, dat de rollen zo in uw nadeel zijn omgedraaid, maar ik zit hier niet om u te kwellen, om u als verdachte te verhoren, want ik twijfel er geen -noment aan of u heeft deze laffe daad niet gepleegd. Maakt u zich daar niet ongerust over. Ik zou u de welgemeende raad willen geven, alles te vertellen wat van belang is. Later zal ik u bij me roepen om gegevens omtrent uw persoon te verkrij gen, nu neem ik u alleen een voorlopig verhoor af. Ik begrijp, dat u niet in staat bent de vragen, die mij op de lippen liggen, te beantwoorden." Geen antwoord. Kielstra kon een gevoel van medelijden met de zielige figuur tegenover hem, niet van zich afzetten en dacht: „In momenter van spanning, van gevaar, toont de mens pas zijn ware aard. Degene, die zich moeite en opoffering heeft getroost zichzelf op te leiden, te vormen naar een ideaal dat hem duidelijk voor ogen staat, plukt in momenten waarop het gevaar, in welke vorm ook, zijn klauwen naar hem uit steekt, de vruchten, omdat hij zichzelf blijft, ondanks alles. Deze man voelt zijn verantwoordelijkheid te genover Hélène, hij rilt van het gebeurde, heeft angst voor alle complicaties, die daaruit onherroepelijk zullen voortvloeien, maar mist de moed, de kracht, het zelfvertrouwen, dit alles te aanvaarden." Kielstra keek Van Bevenvoorde eens aan, zoals hij daar in zijn stoel hing. Het was een knappe ver schijning, slank, blond, mooie blauwe ogen, goed gevormde mond, clean shaven, een man op wie de vrouwen gek zijn. (Wordt vervolgd) Communistisch Noord-Vietnam heeft er gisteren bij de Verenigde Naties op aangedrongen de kwestie inzake weste lijk Nieuw-Guinea te regelen op basis van „eerbied voor de soevereiniteit van Indonesië en de beginselen van het Handvest der Verenigde Naties". Het ministerie van buitenlandse za ken in Hanoi verklaarde, dat „de Neder landse bezetting van het gebied een flagrante schending van de soevereini teit van Indonesië is en de wereldvrede bedreigt". (Reuter) De Zwitserse autoriteiten hebben be kend gemaakt dat zij in beperkte mate de invoer van appelen zullen toestaan met onmiddellijke ingang. JULtt— NADRUK VERBODEN

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 7