ARTURO TOSCANINI zijn vaderland ter aarde besteld i Kleurenfilm over het werk van de Oorlogsgravenstichting Kru is wo o rd raadse l Griekenland eist voor Cyprus zelfbeschikking Britse regering benoemt atoom-admiraal een Cadeau van de K.L.M.-stewardessen 30.000 mensen trekken langs de baar in de Scala Proces tegen Hongaarse opstandelingen Nederlandse gesneuvelden in Oostenrijk en Tsjechoslowakije worden bijeengebracht Jongeman in brand Brits minister beschuldigt Athene van hulp aan de terroristen Toezicht op alle aspecten van de kernaandrijving Amerikaanse krant toegelaten in Polen Bij vullen van aansteker In de politieke commissie Haar man ratten kruit gegeven MAN IN TAFEL KLEED OPGEVANGEN DINSDAG 19 FEBRUARI 1957 PAGINA De taxatie van inruil- wagens In Milaan werd gisteren het stof felijk overschot van Arturo Tos canini ter aarde besteld. De lijk- auto, die door de straten trok, werd omstuwd door duizenden en duizenden Ita lianen, die getui genis aflegden van hun diepe eerbied en gene genheid voor de overleden maes tro, in wie mil joenen het ideaal van hun muziek- besef hebben ge ma Conservatorium- leerlingen naar Brussel en Parijs zien. WÊ& Toen de 15-jarige kantoorbedien de H. Fransen in de magazijnruimte van een bedrijf aan de Oostelijke Handelskade te Amsterdam zijn aan steker met benzine had gevuld, stak hij het apparaat aan, zonder dat hij eerst de benzinefles had gesloten. Het gevolg was een explosie en een begin van brand. Ook de kleding van de jongeman vatte vlam. Hij rende in paniek de trap af en werd opge vangen door collega's die hem in jassen wikkelden, waardoor het vuur werd gesmoord. Het slachtoffer is met ernstige brandwonden aan het bovenlichaam direct overgebracht naar het Binnengasthuis. Het vuur in het magazijn kon door het perso neel worden geblust. BUSONGELUK BIJ ULM Heropening strafzaak tegen Duitse chauffeur BROODOORLOG IN EDE VOORBIJ Benoemingen van notarissen 8 9 10 11 155 Vrouw veroordeeld tot een jaar In Milaan is maandag het stoffelijk overschot van Arturo Toscanini. wel licht de grootste reproducerend toon kunstenaar, die de muziekgeschiedenis ooit heeft voortgebracht, ter aarde be steld. Het Italiaanse vaderland, dat de maestro tijdens zijn leven zowel triom fen als teleurstellingen heeft bereid, heeft hem nu „de laatste eer bewezen". Een „laatste eer", die de vorm aannam van een grandioze huidebetoging, waar in gans de natie nog een laatste maal alle verering tot uitdrukking scheen te willen brengen, die het voor zijn grote zoon tientallen jaren in haar hart heeft gekoesterd. Het stoffelijk overschot van de diri gent, dat zondag per speciaal charter- vliegtuig, uit New York in Rome was aangekomen, arriveerde vanmorgen in alle vroegte in Milaan. De grijs metalen kist werd opgebaard in de hal van het „Scala"-theater. het wereld vermaarde opera-gebouw en een mu- ziek-instituut. dat door de maestro was gegrondvest. Alle pilaren van de Scala waren in zwart fluweel gehuld en rondom de baar brandden zes kaar sen. Vijf musici van het Scala-orkest hadden de dodenwacht betrokken. Onmiddellijk daarna begon het défilé dat twee uur lang duurde en waaraan werd deelgenomen door meer dan der tigduizend mensen. Zij vertegenwoor- De eerste openbare behandeling van een rechtszaak tegen Honeraarse opstan delingen is gisteren te Boedapest be gonnen. Drie rechters, onder wie een vrouw, moeten oordelen over een vrouw en elf mannen, die worden beschuldigd van moord, poging tot moord, opruiing en het verbergen van wanens. Ongeveer 300 belangstellenden werden in de rechtszaal toegelaten, onder wie Hon gaarse en buitenlandse journalisten en fotografen. Rondom het gerechtsgebouw patrouil leerden politiemannen met machine pistolen. De vrouwelijke rechter, dr Matilde Toth, is de verhoren begonnen met het vragen naar gegevens over de persoon van de verdachten. Toen zij de 26-jarige slotenmaker Ferenc Gönczi vroeg of hij goed gezond was. antwoordde hij: „Neen. de Russen hebben mij hard geslagen''. De rechter ontnam hem het woord en zei. dat het nu niet het ogenblik was daarover te «preken. De 25-jarige medische studente Ilo- na Toth bekende, dat zij in november in een ziekenhuis in Boedapest een man gedood heeft, van wie haar was meegedeeld, dat hij tot de geheime politie behoorde. Zij had het eerst tweemaal met een injectie geprobeerd. Toen dat niet afdoende was, had zij de man door het hart gestoken met een mes. Later had zij veel berouw over haar daad gehad en zij had in een week niet geslapen. Zij gaf ook toe zich schuldig te hebben gemaakt aan opruiing. Beklaagde zei, dat er in de afdeling van het ziekenhuis waar zij de leiding had. vlugschriften werden vermenigvul digd, die waren geschreven door twee medebeklaagden. de 30-jarige journalist Gyulo Obersovszky en de 27-jarige to neelschrijver Jozsef Gali. Volgens gisteren in Wenen ontvangen Hongaarse persberichten zijn er in de tweede helft van de vorige week onge veer 62 mensen in Hongarije door de politie gearresteerd. (A.F.P., Reuter) Aangezien de termijn van voorberei ding in enkele gevallen te kort is geble ken, heeft de BOVAG zich genoodzaakt gezien,-de voor haar leden verplicht ge stelde taxatie van inruilwagens, welke landelijke taxatie 15 februari is ïngegp- ir. enkele delen van het land tot om streeks 1 maart op te schorten. In het overige gedeelte van het land is de nieuwe regeling thans van kracht. Zoals bekend mag worden verondersteld, werd in overleg met de commissie van auto- mobielbelangen deze landelijke taxatie ontworpen om in de automobielhandel orde op zaken te stellen. digden niet alleen heel Italië, maar gans een generatie van muziekliefheb bers, die Arturo Toscanini als het ideaal van hun muziek-beleven hebben ondergaan. Daar trokken mensen, mannen, vrouwen en kinderen uit alle maatschappelijke rangen en stan den langs de baar. Mensen, die wellicht verschillen in alles. waarin mensen onderling maar kunnen verschillen, maar die nu allen verenigd waren in een tot diepe rouw stemmend besef, dat het muzikale hart van een tijdperk, had opgehouden te kloppen Tegen kwart voor tien was de Scala geheel verlaten. De lijkkist werd naar de operazaal gedragen en daar opnieuw opeebaard Zij was be dekt met de Italiaanse vlag en met de bloemen en palmen van de naaste familieleden, de beide dochters van Toscanini, mevrouw Wanda Horowitz gravin Wally Castelbarco en zijn _zoon Walter. Met hen waren slechts "een klein aantal vrienden en kennis sen v?.n de overleden dirigent aan wezig toen de herdenkingsplechtig heid begon. Op het podium had inmiddels het or kest van de ..Scala" plaats genomen Enkele ogenblikken stonden de musici stil en roerloos achter hun lessenaars in eerbiedig herdenken van de man die zij als hun onbetwistbare meester en bezieler hadden gekend. Toen namen zij plaats en hief de dirigent Victor de Sabata, vriend van Toscanini, zijn staf. Het volgende ogenblik werd de diepe stilte verbroken misschieW moet men zeggen hoorbaar voortgezet door de muziek van de eerste maten van de ..Marcia Funèbre" uit Beethovens der de Symphonie Het orkest speelde dit stuk met een diepe bezieling, die een schier tastbare herinnering leek aan het werk van de maestro. Eens immer? had Toscanini het hun gezegd: „Ik wil de noten niet horen, ik wil de ziel; want deze symfonie bestaat niet uit noten, maar uit geest". De Scala-zaal was verlaten. Slechts zag men de gapende leegten overal van de loges. Maar het publiek was er toch. De microfoons van radio en televisie droegen de muziek over een goed deel van de aardbol. En heel de wereld luisterde mee. Na de plechtigheid in de Scala werd de kist met het stoffelijk overschot naar buiten gedragen en geplaatst in de rijk met bloemen overdekte auto. De directeur van de Scala Antonio Ghirin- ghelli. de vice-consul der Verenigde Staten, Parker Wymann, een vertegen woordiger van de familie, de burge meester van Milaan, de burgemeester van Parma (Toscanini's geboorteplaats), de concertmeester van de Scala Enrico Minetti en de president van de vereni ging „Vrienden van de Scala" fungeer den als slippendragers. En de rouwstoet trok vervolgens naar de Dom. Zij werd bijna tot een triomf tocht. Vele hoogwaardigheidsbekleders, zo-maar-gewone-mensen, het orkest van de Scala, vertegenwoordigers van de Italiaanse en Amerikaanse regeringen, autoriteiten uit het culturele leven van Italië, beroemde componisten en tal van naamloze musici liepen door elkaar m een eindeloze stoet achter de baar aan door het grauwe, verregende Milaan. Langs de weg stonden duizenden en nog eens duizenden mensen hun aan tal werd geschat op een kwart miljoen die eerbiedig het hoofd ontblootten. Op de Via Durini werd voor het huis waar de meester veel verbleef enige ogenblikken stil gehouden. In de Dom werd dan door mgr. Mon- tini, aartsbisschop van Milaan, een stil le H Mis opgedragen. Het koor van de kathedraal zong enkele liturgische ge zangen. En na afloop van de plechtig heid voerden het koor en orkest van de Scala, Verdi's Requiem uit. Noch steeds omgeven door een im mense stoet werd het stoffelijk over schot van Arturo Toscanini tenslotte bijgezet op het kerkhof in Milaan, in de grafkelder waar zijn vrouw Carla en zijn zoon Giorgio, die op zesjarige leef tijd overleed, reeds rustten *fVv 14. De piraten laten Eric niet lang op hun beslissing wachten en de Noor man stelt voor met de boot naar de in aanbouw zijnde nederzetting te gaan. Inmiddels zijn de drie overige bespieders teruggekeerd. Zij worden direct overland teruggestuurd om de troep van Svein, welke wellicht reeds onderweg is, op te vangen, terwijl Nahenah Eric zal vergezellen op de boot. Even later glijdt de Drakar op roeikracht de inham uit, stroom opwaarts op de brede rivier. Eric houdt zich een beetje afzijdig op het voordek en slaat de bedrijvigheid van de piraten nauwlettend gade. Al schijnt alles nu in kannen en kruiken, toch vertrouwt hij hen niet hele maal. Een zachte tred doet hem opkijken. Nahenah is als een schaduw naast hem opgedoken. ,Mijn broeder mag wijs zijn en in het water vluchten, gelijk met Nahenah", mompelt de oude krijger, zonder een spier van zijn gezicht te vertrekken. „De harige zeekrijgers zijn gelijk jagende wolven. Zij spreken en lachen onder elkaar over het oude lange mes, dat gij aan de zijde draagt". Onwillekeurig schrikt de Noorman en zijn hand glijdt naar het eeuwenoude Keltische zwaard, dat hij uit de wapenkamer van Conalls burcht meegenomen heeft. Wat zouden de piraten hieruit opgemaakt kunnen hebben? „Koning!" klinkt op dat moment de schorre stem van de aanvoerder. „Luister eens eventjes. Kun je ons niet helpen? Deze rivier is zo verraderlijk als een haai, met al die stroomversnellingen en ondiepten". Met Nahenah op zijn hielen slentert Eric langzaam op de spreker toe en dan hoort hij eensklaps een schuivende voetstap achter hem. Hij ziet de glinstering in de varkensoogjes van de aanvoerder. „Grijpt hem", snauwt de Viking op hetzelfde moment. Drie leerlingen van het Amsterdams Conservatorium, t.w, Vera Badings, harp; Ida Busch, viool; Hans Derck- sen, piano, zijn met hun directeur de heer Jan Odé naar Brussel vertrokken om daar op 19 februari een concert te geven. Op 21 februari d.a.v. concerte ren zij in Parijs. Deze concerten ma ken deel uit van het programma der uitwisseling tussen de verschillende er kende conservatoria in Europa. De Poolse regering heeft aan het Amerikaanse dagblad The New York Times toegestaan, exemplaren van de internationale editie van dit blad in Warschau te verkopen. De eerste zen ding van 500 exemplaren van het blad is vandaag per vliegtuig naar Warschau verzonden. De kranten worden in de namiddag in de voornaamste kiosken van de stad uitgesteld. Men is overeen gekomen, dat voortaan elke dag exem plaren van het blad per vliegtuig naar Warschau zullen worden overgebracht. Men meent, dat dit de eerste maal is sinds de communisten in Polen aan de macht kwamen, dat de Poolse regering de verkoop van een Amerikaanse krant toestaat. (ANP) De Mau-Mau-leider „veldmaar schalk" Dedan Kimathi is gisteren door de Britse autoriteiten te Nairobi opgehangen. (Van onze verslaggever) Ter gelegenheid van het tienjarig be staan der Oorlogsgravenstichting heeft de Raad van bestuur, met medewer- Mej. Ine S. Hooftman, stewardesse van de K. L. M., heeft maandagochtend op het paleis Soestdijk aan prinses Marijke een pop in stewardesse-uniform aangeboden als geschenk op haar tiende verjaardag. De pop was een cadeau van de ereniging van K.L.M.-stewardessen. king van officiële regeringsinstanties en enkele particuliere instellingen, een kleurenfilm laten vervaardigen onder regie van de heer Penning, waardoor de nabestaanden van de Nederlandse oorlogsslachtoffers en belangstellenden in het werk der Stichting een indruk krijgen van hetgeen in de afgelopen tien jaren werd bereikt. Maandag avond is de film in de overvolle con greszaal van Krasnapolsky te Amster dam voor de eerste maal in het open baar vertoond. Er zuilen nog voorstel lingen volgen in de hoofdsteden van alle provincies en enkele andere plaat sen. Tot de taak van de Oorlogsgraven stichting, een initiatief van wijlen lui tenant-kolonel A. van Anrooy, behoort de inrichting, verzorging en onderhoud en instandhouding van het Nederlandse oorlogsgraf waar ook ter wereld, al dus de heer P. W. de Hertogh jr., ad junct-directeur van de Stichting, in een korte toelichting. Hiertoe moesten eerst alle oorlogsgraven op kaart wor den gebracht. Daarna volgde het ver zamelen van de nodige persoonsgege vens in binnen- en buitenland, bedoeld als registratie om tenslotte, na ver schillende oriënteringsbezoeken, de stoffelijke overschotten bijeen te bren gen. Voor de in den vreemde gevalle nen, die soms op de meest verwaar loosde plekken begraven waren, be sloot de stichting tot oprichting van erevelden. Ten aanzien van de zgn. massagraven sprak de heer de Her togh met veel waardering over een Franse missie, aan wier activiteit het te danken is dat nog tal van slachtof fers geïdentificeerd konden worden om later naar de erevelden te worden overgebracht. Alle graven zijn van ge lijke kruisen voorzien. Voor de militai ren is tevens de rang aangegeven. Het werk der stichting is aan geen grenzen gebonden. Zij heeft o.m. haar zorgen uitgestrekt tot de 4 Nederland se vliegers, die in Noorwegen zijn ge sneuveld, zowel als tot de 2800 krijgs gevangenen-slachtoffers bij de aanleg van de beruchte Birma-spoorlijn. Op 1 april a.s. zal een speciaal com mando naar Salzburg vertrekken, om de in Tsjechoslowakije en Oostenrijk gevallenen op een centraal ereveld bij een te brengen. De met veel piëteit samengestelde film onderstreept op verantwoorde wijze het vaak moeizame werk van de Oorlogsgravenstichting, die in haar embleem de spreuk voert; „Opdat zij met ere mogen rusten." Donderdag 14 maart zal de rechtbank in Neu-Ulm de strafzaak heropenen te gen de Duitse vrachtautochauffeur, die ervan beschuldigd wordt in augustus van het vorig jaar op de weg van Ulm naar Memmingen (Zuid-Duitsland) een verkeersongeval te hebben veroorzaakt, tengevolge waarvan een botsing ont stond met een touringcar, toebehorende aan een firma te Zwijndrecht. Zeven in zittenden van de autobus werden ge dood en een aantal passagiers licht of zwaar gewond. De zaak heeft in no vember reeds gediend, maar werd toen aangehouden omdat het nodig werd ge acht een nieuw onderzoek naar de toe dracht van het ongeval in te stellen. Een van de getuigen, de heer F. H. uit Dordrecht, is onlangs overleden. De broodoorlog, die ruim een week in Ede woedde, behoort tot het verleden. De bakker, die gedwongen zei te zijn door personeelsgebrek de bezorging in te krimpen en om dat te bereiken de prijs van het aan zijn winkel afgehaalde brood met vijf cent per stuk verminder de, heeft deze afhaalprijs voorlopig af geschaft. De andere bakkers onge veer een dertig in getal brachten daarna de broodprijs ook op het normale peil. Zij hadden als tegenmaatregel voor hetgeen zij als ontoelaatbare concurren tie beschouwden de prijs van het brood óók met een stuiver verlaagd, doch ver langden daarbij niet, dat het aan hun zaak werd afgehaald. Zij bleven het brood tegen de verminderde prijs ge woon aan huis bezorgen. Bij K.B. zijn benoemd tot notaris: te Rotterdam mr. H. Lambert, kand.-not., aldaar, in de plaats van mr. G. Nauta, die eervol is ontslagen; voorts te Rot terdam mr. W. Westbroek, kand.-not., aldaar, in de plaats van R. L. Verheij, die eervol is ontslagen; te Groningen: A. J. Bolhuis, kand.-not., aldaar, in de plaats van H. A. Keverling Buisman, die eervol is ontslagen; te Bergambacht: mr. D. T. Boswijk, kand-not., te Bilt- hoven, in de plaats van M. E. Versteeg, die is overleden; te Oudshoorn (gem. Alphen a.d. Rijn): J. van den Berg, kand.-not., te Aiphen a.d. Rijn, in de plaats van H. G. Boks, die eervol is ontslagen; te Lekkerkerk: H. Chr. van Oosterom, kand.-not., aldaar in de plaats van Ch. H. W. Meijer, die eervol is ontslagen. Horizontaal: 1. boterham- beleg - redenaar 2. haven in Afrika - uithangteken cm van drogist 3. effen - verzekerings- bewijs 4. het geschape ne - straatje 5. Naaml. Ven nootschap 10 (Fr.) - kinderbedje - verbogen lidwoord 6. Deutsches Nachrichten Bur. - stemming 0q 7. toegang - voermansroep 8. lof o - telwoord - eenheidsfor- 0 maat -- 9. havenstad in Italië - kreupel r-t 10. volstrekt 11. dwingeland - lans V e r t i c aal 1. gemeente in Noord- Brabant 2. partijblad - naar onze mening schijf uit bijenkorf lid van Noord- Afrik. volks stam grauw Turks bevel hebber 5. gehoorzamen 6. keervers 7. vlug - niet een - spil 8. heldendicht - riviertje 10. 11. omslag deel van re kenkundige breuk vrouw sterrenbeeld hert grot De politieke commissie van de Ver enigde Naties heeft gisteren een begin gemaakt met de behandeling van de kwestie-Cyprus. De Griekse minister van buitenlandse zaken, Evangelos Ave- roff-Tossizza, diende een resolutie in, volgens welke de Algemene Vergade ring de wens zou moeten uitdrukken, „dat het volk van Cyprus de gelegen heid krqgt over zijn eigen toekomst te beslissen door de toepassing van zijn recht op zelfbeschikking". Verder zou de Assemblee volgens deze Griekse re solutie moeten uitspreken, dat een „on partijdige oplossing van deze kwestie zal bijdragen tot de vrede en de rust in het oostelijk bekken van de Middel landse Zee". Averoff zei, dat er thans op het eiland „koloniale toestanden" heersen. Hij zei te wensen, dat Enge land inziet, dat zijn uiteindelijke belan gen niet gediend zijn met het handha ven van koloniale posities. Ook deelde Averoff mee, dat Grie kenland Cyprus „niet voor zichzelf op eist". De Griekse regering zou het re sultaat van elke volksstemming op het eiland eerbiedigen, hoe de uitslag ook zou uitvallen. Averoff zei in principe niet gekant te zijn tegen een Indisch voorstel om Cyprus gedurende een pe riode van vijf jaar een onafhankelijke status te verlenen en daarna de bevol king in de gelegenheid te stellen een definitieve keuze te doen. De Britse minister van staat, Allan Noble, diende op zijn beurt een reso lutie in, waarin een beroep wordt ge daan op „de Griekse regering doel treffende maatregelen te nemen, ten- (Van onze Londense correspondent) LONDEN, hedenmorgen Het is de bedoeling van de Britse re gering dat Engeland, in navolging van Amerika, zo spoedig mogelijk de be schikking zal hebben over atoomener giemotoren voor vaartuigen van zowel de marine als de koopvaardij. In ver band hiermede werd gisteren bekend gemaakt dat Rear-Admiral (schout bij- nacht) G. A. M. Wilson was benoemd tot Waarnemend Hoofdmachinist en tot Rear-Admiral Kernaandrijving. De ad miraliteit maakte bekend dat het de taak van schout-bij-nacht Wilson zal zijn om namens de admiraliteit toezicht te houden op alle aspecten van kernaan- drijving en om zich op de hoogte te te houden van de door de Kernenergie- Raad en de Britse industrie behaalde resultaten op het gebied van nieuwe machines aangedreven door middel van atoomenergie. Ook het marinedepartëment van het grote kernenergielaboratorium van Hartwell zal onder het gezag van de nieuwe atoomadmiraal geplaatst wor den. Verdei zal hij voeling houden op het terrein van kernenergieaandrijving voor de marine met andere Britse mi nisteries, met de vloten van het Ge menebest, en met de marine var. be vriende buitenlandse naties. Om niet al te grote verwachtingen te wekken waarschuwde de admiraliteit gisteren het Britse publiek dat de be noeming van de heer Wilson niet in hield dat het gebruik van kernenergie voor het aandrijven van marinevaartui gen in de nabije toekomst beschikbaar zal zijn. Rear-Admiral Wilson is de man die de machines ontwierp voor de be kende vliegdekschepen Ark Royal en Eagle. einde ondersteuning en aanmoediging van het terrorisme op Cyprus van Griekenland uit te voorkomen". Noble zei, dat hij de bevoegdheid van de Verenigde Naties om zich met de kwestie-Cyprus te bemoeien slechts in zoverre erkent, dat Griekenland zich plaatst in de positie van een land, dat een deel van een ander land metter daad in zijn bezit tracht te krijgen. Ver der waarschuwde hij de Verenigde Na ties tegen de gevaren, die aan een on beperkte erkenning van het zelfbeschik kingsrecht, vooral in het gebied van Zuid-Oost-Europa zijn verbonden. De Britse minister zei, dat de strijd op Cy prus 265 doden gekost heeft, van wie 131 Griekse Cyprioten, voornamelijk burgers. „Als een regering daadwerke lijk aanspraak maakt op het gebied van een andere regering, ontstaat er een toestand, waar de Verenigde Naties zich wel degelijk mee moeten bemoeien", al dus Noble. „Wij zullen natuurlijk doorgaan met naar een oplossing te zoeken, maar die zal niet gevonden worden zolang Grie kenland zich niet tevreden wil stellen met minder dan aansluiting bij Grie kenland of althans het vooruitzicht daar op". (A.F.P., Reuter, U.P.) Het Bossche gerechtshof heeft een vrouw uit Helden veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Toen zij 4 februari terecht stond eiste de procureur-generaal drie jaar met aftrek tegen haar wegens po gingen om haar man het leven te be nemen, o.m. door hem rattenkruit toe te dienen. De vraag was echter gerezen in hoeverre zij haar daden onder in vloed van derden gesteld had. Een geestelijk gestoorde Hagenaar heeft zondagmorgen de inboedel van zijn huis aan de Galileïstraat kort en klein gesi 'gen. Hij deed zijn gezinsle den geen kwaad. Daarna begon hij een klimpartij van uitbouw tot uitbouw waarmee hij noodgedwongen moest op houden toen hij niet meer voor- of ach teruit kon. Enige agenten,' die met een jeep langs reden, en enige buren brachten uit komst. Zij hielden een tafelkleed op waarin de man zich als in een vangzeil van een hoogte van drie tot vier meter liet vallen. De man werd meegenomen. Te Montgomery in de Amerikaanse staat Alabama zijn twee blanken gear resteerd, die ervan worden verdacht bomaanslagen te hebben gepleegd op twee kerken voor negers en op een standplaats voor taxi's voor negers.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 2