Westelijk plan door Suezkanaal interim voor vaart Traineert opruimm Egypt e gswerk met het Garanties of sancties Ernst Wollweber is op een opstand voorbereid Zweedse ertsboot gescheurd SOVJET-leiders roepen de communisten op tot grote waakzaamheid STERFTECIJFER IN ONS LAND MET 33 GEDAALD Roeibootje gekapseisd Initiatief van Groot-Brittannië Bankgebouw van acht verdiepingen in Rio ingestort Verscherping van propagandastrijd tegen West-Berlijn Eden heeft twee koortsaanvallen Denen betrappen Russische vissers Khroesjtsjev doet opnieuw een aanval op de „Revisionisten Argentinië wil Peron uit Zuid-Amerika veriagen In de periode 1921 tot 1956 Twee arbeiders verdronken Syrisch kolonel in Beiroet vermoord Honderdduizend op no. 9429 Noorse Sokken/Kousen/Truien Het weer Groot-Brittannië, Frankrijk, Noorwegen en de Verenigde Staten zullen waarschijnlijk vandaag bij de secretaris-generaal van de Ver enigde Naties, Dag Hammarskjöld, een voorstel indienen voor een interim-akkoord met Egypte over de vaart door het Suezkanaal. Hammarskjöld zou dit voorstel dan moeten voorleggen aan de Egyp tische minister van buitenlandse zaken, Mahmoed Fawzi, die op het ogenblik in New York verblijft. Het interimvoorstel, waartoe Groot- Brittannië het initiatief heeft genomen en waarover overleg is gepleegd met „andere gebruikers van het Suezkanaal", is nodig, omdat het kanaal waarschijnlijk weer voor de scheepvaart wordt opengesteld vóórdat de onderhandelingen over een definitieve rege ling zullen zijn begonnen of voltooid. In het interimvoorstel wordt ook de kwestie van de doorvaartgelden besproken en een woordvoer der van het Britse ministerie van buitenlandse zaken zei gisteravond, dat men de plank niet ver mis slaat, indien men aanneemt, dat wordt voorgesteld de helft van die gelden aan Egypte te betalen en de andere helft te storten op een geblokkeerde rekening bij de Wereldbank. Intussen is een van de naaste medewerkers van secretaris-generaal Hammarskjöld, kolonel Katzin, naar Egypte vertrokken om na te gaan, in hoeverre de voortgang van de opruimingswerkzaamheden in het Suezkanaal bevredigend is. Er zijn berichten, dat de Egyptische regering het opruimen van de laatste wrakken bemoeilijkt. Vijftig doden, vijf en dertig gewonden - Garanties voor Israël? Democraten tegen sancties SPANNINGEN IN OOST-DUITSLAND Bij aankomst in Nieuw-Zeeland naar ziekenhuis Diefstal van 300 haken Graf van slaaf van Nero ontdekt Tweede „Hongarije" moet worden voorkomen De eerste secretaris van de Russische communistische partij, Nikita Khroesjtsjev, en de pre mier van de Sovjet-Unie, maar schalk Boelganin, hebben giste ren op een receptie in Moskou ter ere van de Bulgaarse rege ringsdelegatie, die een bezoek aan de Sovjet-Unie brengt, alle communisten opgeroepen tot waakzaamheid en tot een „mee dogenloze strijd" om een her haling van het gebeurde in Hongarije te voorkomen. Khroesjtsjev deed een felle aanval op hen, die zichzelf „Marxist-Leninist" noemen, maar die in feite „de leer van Marx en Lenin willen hervormen om de verraders van de werkende klasse genoegdoening te ver schaffen". Boelganin waar schuwde zijn gehoor tegen „de Amerikaanse imperialisten, wier politiek de volkeren in de hel van een atoomoorlog dreigt te storten". De Eisenhower-doctrine voor het Midden-Oosten noem de hij „een koloniaslistisch vai, die door de Amerikaanse olie monopolisten is gezet". Boelga nin zei, dat hij ook die landen moest waarschuwen, die Ame rikaanse atoombases op hun grondgebied toelaten. Slachtoffer uitgeweken naar Libanon om doodstraf te ontgaan Later opklaringen WOENSDAG 20 FEBRUARI 1957 80sie JAARGANG No. 26836 De fractieleider van de Democraten, senator Johnson, heeft het bestuur van zijn partij om instructies verzocht voor zijn besprekingen met president Eisen hower, die vandaag in het Witte Huis gevoerd worden. Johnson heeft in een schrijven van 11 februari aan de minis ter van buitenlandse zaken, Dulles, de hoop uitgesproken, dat Dulles de Ame rikaanse delegatie opdracht zal geven, zich te verzetten tegen een mogelijk voorstel tot het toepassen van sancties op Israël. De Arabisch-Aziatische groep in de V.N. zal morgen sancties van de V.N. tegen Israël eisen als Israël niet be sluit zijn troepen „volledig, onmiddel lijk en onvoorwaardelijk" uit Gaza en Sjarm el Sjeik aan de Golf van Akaba terug te trekken, aldus heeft Charles Malik, de Libanese minister van bui tenlandse zaken, na een onderhoud met de Amerikaanse onderminister van buitenlandse zaken voor zaken van het Midden-Oosten, William Roun- tree verklaard. Malik zei ook, een zeer bemoedigend antwoord van het Amerikaanse mini sterie van buitenlandse zaken gekregen te hebben op een verzoek van Libanon om economische militaire hulp van de Verenigde Staten. (A.F.P.-Reuter-U.P.) Het acht verdiepingen tellende gebouw van de federale spaarbank in Rio de Janeiro is gistermiddag ingestort. Ver moedelijk bevonden zich op het ogen blik van de instorting een tachtig per sonen in het gebouw, hoewel men te voren voor instortingsgevaar gewaar schuwd was. Naast de bank was een gebouw afgebroken en een bouwput ge graven voor een nieuw gebouw. Men vermoedt dat er een vijftigtal doden zijn. Op straat werden 35 personen door vallend puin gewond. Dichte stof wolken belemmerden het reddingswerk. róór de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties zich morgen opnieuw met het Midden-Oosten gaat bezig houden, hoopt Amerika met Israël tot een akkoord te komen. Tus sen Washington en Jeruzalem heerst nu al weken lang een koortsachtige diplo matieke activiteit. Voor beide landen staat er zeer veel op het spel. Voor Eisenhower gaat het om de toe komst van zijn onlangs gelanceerde plan voor het Midden-Oosten. Als de Verenig de Staten volledig tegemoet zouden ko men aan de Israëlische eisen, zou de hele Eisenhower-doctrine in gevaar kunnen komen. Alle goodwill die Ame rika sinds november vorig jaar m de Arabische wereld wist te verwerven, zou met één slag verloren kunnen gaan. Het effect van de besprekingen tussen Eisenhower en koning Saoed zou ern stig worden gereduceerd, en de Ame rikanen zouden de grootste moeite heb ben het vertrouwen van de Arabische wereld te herwinnen. De V.S. moeten toch al met de grootste behoedzaam heid te werk gaan in hun betrekkingen met de landen van het Midden-Oosten, o.m. omdat die landen Amerika's voor naamste bondgenoten, Engeland en Frankrijk, sinds het Suez-avontuur zeer vijandig gezind zijn. Voor Ben Goerion is de handhaving van zijn eisen veel meer dan een pres- tige-kwestie. Het is een zaak die het bestaan van zijn natie raakt. Het gaat om de beveiliging van Israël tegen Egyptische agressie, en vooral om de expansie-mogelijkheden van de Israëli sche economie. In Jeruzalem beseft men dat er nu een unieke kans bestaat om verbetering te brengen in de betreurens waardige situatie die sinds de Pales tijnse wapenstilstand heeft bestaan. Ja renlang heeft Israël geleden onder de vijandige activiteiten van Egypte. Is raël wil nu dat Egypte tot de orde ge roepen wordt. Er moeten maatregelen genomen worden om in de toekomst een herhaling van tegen Israël gerichte daden van Egyptr te voorkomen. En het .s volgens Israël nu het moment om in te grijpen. Het hele conflict speelt slechts om twee kleine gebieden: de Gaza- strook, en de strook ten Westen van de Golf van Akaba. Beide stroken werden vorig jaar door Israël op Egypte veroverd, en Israël wenst zich slechts uit deze stroken terug te trek ken op bepaalde voorwaarden. Gaza zou in plaats van aan Egypte aan de V.N. moeten worden toegewezen, en Israël zou liet gebied dan voor de V.N. willen beheren. Voorts zouden de V.N. Israël garanties moeten geven voor de Vrije vaart door de Golf van Akaba. Amerika heeft zich tot nog toe op het standpunt gesteld, dat Israël moet be ginnen met zich onvoorwaardelijk uit de omstreden gebieden terug te trekken. De Amerikanen zouden dan een voor Israël bevredigende regeling trachten te be vorderen. Maar de door Washington in het vooruitzicht gestelde „garanties" hebben de Israëli tot nog toe niet be vredigd. Men kon het dan ook nauwe lijks „garanties" noemen. De vorige week door Dulles gelanceerde voorstellen, die tegemoet zouden moeten komen aan de Israëlische eisen, ginger uit van de veronderstelling dat Egypte concessies Zou willen doen. Maar in Cairo toont men niet de geringste bereidheid om met welk Israëlisch verlangen dan ook rekening U houden. Nasser staat op het standpunt dat Israël van de kaart ge veegd zou moeten worden, en vanuit die mentaliteit beoordeelt hij de wensen van Ben Goerion. Het Arabisch-Aziatische blok in de Algemene Vergadering van de V.N. Zou graag zien dat Israël door econo mische sancties gedwongen werd zich bit Gaza en het gebied langs de Golf Van Akaba terug te trekken. Ook Dulles heeft vorige week op de mogelijkheid 3h sancties gezinspeeld, maar het is 2'et waarschijnlijk dat de Verenigde ^faten werkelijk aan dusdanige Sancties zullen deelnemen. Israël is Y-'onomisch zeer kwetsbaar en een l°kkade bijvoorbeeld zou desastreuze Gevolgen kunnen hebben. Een groot van de wereldopinie zou zich te- echt verzetten tegen de invoering van beVcties tegen Israël. Het zou hoogst V iTeurenswaardig zijn wanneer de jEU"' die het machtige Rusland in I h?arjje Heten begaan, het zwakke zaak nota bene voor een eerlijke xt Vecht, drastisch zouden straffen. Nasser hii heeft reeds laten weten dat kun °Pening van het Suezkanaal zou unnen vertragen, zolang de Israëli eet £!et volledig zouden hebben terug- ,;'r™en op de wapenstilstandsgren- zo Staat de wereld voor het tiid a» feil dat Egypt® nog al- ttja de voornaamste troeven in handen schijnt te hebben, en dat de V.N. en Amerika o zo voorzichtig zijn met de Egyptische dictator, terwijl Israël dat in het Midden-Oosten alleen staat rus tig onder druk wordt gezet. Het opruimingsteam van de Verenigde Naties heeft in de afgelopen week het zwaarste obstakel, het 3000 ton metende Egyptische lundingsschip ..Akka", uit het Suez-kanaal gelicht en naar de Bittermeren gesleept. De bergingsexpert van de Verenigde Naties, luitenant-generaal Raymond Wheeler (rechts), ziet men hier het werk van de Duitse bergingsschepen „Ausdauer" en „Energie gadeslaan. De Amerikaanse minister van buiten landse zaken, John Foster Dulles, heeft gisteren op zijn wekelijkse persconfe rentie meegedeeld, dat er vandaag op het Witte Huis door president Eisenho wer, de leiders van het Congres en hem zelf zal worden beraadslaagd over de vraag, of Amerika zal deelnemen aan sancties tegen Israël. Dulles liet uitko men, dat het van de aard van de sanc ties afhangt, of eerst toestemming van het Congres moet worden gevraagd. De minister zei verder, dat Amerika niet bereid is de vrije vaart van Israëlische schepen door de Golf van Akaba met geweld te beschermen. Wel wil de re gering der Verenigde Staten Amerikaan se koopvaardijschepen naar de betrok ken wateren sturen om op die manier het internationale karakter van die vaarroute te accentueren. Voor de Straat van Tiran, de zes zeemijlen bre de toegang tot de Golf van Akaba, be hoort volgend Dulles het recht van „passage inoffensif" te worden erkend. Op de vraag of er nog iets zou worden gedaan om Israëls recht op vrije vaart door het Suezkanaal te verzekeren, zei de minister dat Amerika de zes begin selen, waarmee Egypte heeft inge stemd, uitlegt als in te sluiten, dat Is raël ook toegang tot het kanaal heeft. Een woordvoerder van het Franse ministerie van buitenlandse zaken heeft op een persconferentie desgevraagd verklaard, dat Frankrijk bereid is sa men met Amerika en Engeland koop vaardijschepen naar de Golf van Akaba te zenden om de nadruk te leggen op het internationale karakter van die wa terweg. Hij zei, dat Frankrijk bij bespre kingen in Washington met Engeland, Canada en de Verenigde Staten sug gesties gedaan heeft wat betreft het geven van garanties aan Israël. Na dere bijzonderheden wilde hij niet mee delen. De onderhandelingen zijn nog niet afgelopen, zei hij, en het is mo gelijk dat het debat donderdag in de Verenigde Naties zal worden uitge steld. De politieke commissie van de Demo cratische fractie in de Amerikaanse Se naat heeft met algement stemmen be sloten, de Amerikaanse delegatie bij de Verenigde Naties te verzoeken, zich te verzetten tegen elke poging om sancties tegen Israël te nemen. De Oostduitse minister van staatsvei ligheid, Ernst Wollweber, heeft gisteren voor de televisie in Oost-Berlijn gezegd, dat zijn regering is voorbereid op een opstand. De „Duitse Democratische Re publiek" was echter zo hecht gegrond vest, dat iedere poging tot een omwen teling zou mislukken, aldus de minis ter. Zijn ministerie hield verscheidene staatsvijandige groepen in het oog waar van enige „reeds uorgen erop los wil len slaan" en andere hun doel langs omwegen trachtten te bereiken. Deze groepen zouden geen van alle succes hebben. Reeds enige tijd wordt in alle bla den van de communistische partij in Oost-Duitsland gewag gemaakt van openlijke bedreigingen tegen de partij en van „contra-revolutionaire neigin gen" in grote kringen van de bevol king. De secretaris v,an de communistische partij in Oost-Duitsiand, Alfred Neu mann, heeft gisteren voor communis tische functionarissen in Oost-Berlijn De voormalige Britse premier, Sir Anthony Eden, heeft op zijn reis naar Nieuw-Zeeland twee koortsaanvallen gehad. Bij de tweede aanval, die ern stig wordt genoemd, liep zijn tempera tuur plotseling hoog op. Eden zal wor den onderzocht zodra hij overmorgen aan boord van de „Rangitata" in Auck land aankomt. Sir Anthony en Lady Eden vertrokken 18 januari j.l. uit Lon den voor een lange vakantie in Nieuw- Zeeland. Zoals bekend is Eden om ge zondheidsredenen afgetreden als pre mier. (Reuter, U.P.) In de nacht van maandag op dinsdag is het Zweedse ertstankschip „Vittang I", dat met een lading erts op weg was van Narvik naar Antwerpen, door de lage waterstand op de rede van Vlissingen, vlak voor het „Leugenaars- hoofd", aan de grond gelopen. Aan stuw Noordzijde heeft het schip een scheur van ongeveer 40 meter gekre gen. Het schip maakte zware slagzij. Ter assistentie zijn de sleepboten „Poolzee" en „Scaldis" aanwezig. (Luchtfoto A.N.P.). een verscherpte propagandastrjjd om West-Berlijn aangekondigd. West-Berlijn wordt steeds meer tot een NATO-bol- werk gemaakt en zou ook bij de uitvoe ring van .e leer van Eisenhower een belangrijke rol spelen, zo meende Neu mann. Bovendien hadden Westduitse politici de laatste tijd er een gewoonte van gemaakt „hun opruiende redevoeringen in West-Berlijn te houden." Daarom was een politieke en sociale strijd op grote schaal om de heersers van het „imperialisme en het militarisme in West-Berlijn" op zij te zetten noodza kelijk. (D.P.A.) De schippers van drie Deense vis sersvaartuigen hebben de bemanning van een Rusische trawler betrapt op het stelen van boeien, haken en vangst in de internationale wateren. De schip per van de „Havet," die in Bornholm terugkeerde, verklaarde dat hij zondag avond ter vangst was in een gebied, on geveer veertig zeemijlen buiten de ha ven van Memel. Toen hij He volgende morgen naar het uitgezette schot ging kijken, zag hij de bemanning van een Russische trawler druk bezig met het binnenhalen van boeien, haken en vangst. De Russen verdwenen haastig toen het Deense schip in zicht kwam, maar zij namen ongeveer 300 van de 1500 uitgezette haken mee. Twee andere Deense vissers, die in hun thuishaven Rönne terugkeerden, vertelden een vrijwel eender verhaal. Ook de bemanning van Zweedse vis sersvaartuigen zou dergelijke ervarin gen hebben opgedaan. U.P.) (Van onze Romeinse correspondent) Bij graafwerk in Vaticaanstad voor een ondergrondse garage bij de Belve dère werden in de nabijheid van een onlangs ontdekt graf van een „servus Neronis", een slaaf of knecht van de hofhouding van keizer Nero, een pen en een inktpot gevonden uit de eerste eeuw na Christus. De inktpot bevatte sporen van verdroogde inkt. De voor werpen bevonden zich in een graf on der de urn van iemand, van wie men, vanwege de attributen, vermoedt, dat hij in leven kopiist of kantoorbediende geweest is. Acht employés van het Parijse waren huis „Nouveautés" hebben kans ge zien goederen ter waarde van 800.000 gulden te verduisteren. „De socialistische volkeren zullen zich niet door de imperialisten laten knechten", verklaarde de premier on der luide toejuichingen, hieraan toe voegend, dat de Russische buitenlandse politiek op vrede en collectieve veilig heid gericht blijft. De plannen van de V.S zijn niet nieuw. „De Sovjet-volke ren hebben reeds eerder ervaringen op gedaan met avonturiers en iedereen weet, hoe dat is afgelopen." Khroesjtsjev prees de Russisch-Bul- gaarse vriendschap en zei: „De Hon gaarse gebeurtenissen moeten ons een les zijn. We moeten herhaling van der gelijke gebeurtenissen voorkomen, onze waakzaamheid derhalve vergroten en alles in het werk stellen om de samen werking met de communistische partij- De tegenwoordige Argentijnse rege ring stelt pogingen in het werk de vroegere Argentijnse dictator, Juan Perón, te noodzaken Zuid-Amerika te verlaten en een toevlucht te zoeken in Europa. Perón heeft enige tijd doorge bracht in Paraguay en Panama en thans vertoeft hij in Venezuela. De re gering van dat laatste land heeft het politiek asiel, dat aan Perón is verleend, juist met een half jaar ver lengd. De Argentijnse president, generaal Aramburu, heeft zich gewend tot alle Zuid-Amerikaanse staatshoofden met de mededeling, dat hij beschikt over de bewijzen, dat Perón en zijn aanhangers verantwoordelijk zijn voor een reeks sabotagedaden en voor subversieve ac tiviteit in Argentinië. Aramburu voegt hier aan toe, dat de landen van Zuid- Amerika ook hun eigen belangen zou den schaden, indien zij toelaten, dat het Peronisme zich buiten de Argentijnse grenzen opnieuw ontwikkelt. Volgens radio-Peking zijn in 1956 niet minder dan 260.000 Chinezen naar de vruchtbare provincie Heilungkiang ia het noord-oosten des lands getrokken. De bevolking van deze provincie nam daardoor met twee procent toe. De nieuwe bewoners hebben de beschik king gekregen over 380.000 bunder land. (A.F.P.) Het centraal bureau voor de statis tiek heeft dezer ''iger een publikatie uitgegeven met cijfers over de sterfte in ons land gedurende de periode 1921 tot 1956. Daaruit blijkt, dat, hoewel ons land in 1921 bijna 7 miljoen inwo ners had en thans bijna 11 miljoen zie len telt, het jaarlijks aantal overlede nen rond de 80.000 is gebleven. Deze cijfers wijzen op belangrijk verbeterde sterfte verhoudingen. Het sterftecijfer per 1.000 inwoners bedroeg in 1921 11,4 en in 1955 7,6, hetgeen een verminde ring van 33 pet. betekent. De daling der sterfte treft men aan bij alle leeftijdsgroepen, het meest ech ter bij de jongeren. Gedurende de laat ste jaren waren van elke 3 gestorve nen er 2 reeds 65 jaar of ouder. Bij onderscheiding naar het geslacht blijkt, dat de teruggang van de sterfte voor de vrouwen groter is geweest dan voor de mannen In de verdeling der overledenen naar de oorzaken van de dood heb ben zich in de loop der jaren belang rijke verschuivingen voorgedaan. Tu berculose, andere infectieziekten en ziekten der ademhalingsorganen zijn als doodsoorzaak van steeds minder betekenis gewonden. Daartegenover neemt de sterfte aan kanker, hart en vaatziekten en ziekten van het zenuwstelsel toe. In wat mindere ma te geldt dit ook voor de sterfte door ongevallen e.d. en en arbeiders van de socialistisch» landen te versterken. We zullen ook de solidariteit met de communistische partijen van Frankrijk, Italië en andere landen, die een revo lutionaire Marxistisch-Leninistische ba sis hebben, versterken. Immers wij be seffen allen, dat onze kracht in de een heid ligt", aldus Khroesjtsjev. Hij voegde hieraan toe, dat de soci alistische landen het ook als hun plicht beschouwen landen te helpen die zich juist van „het imperialistische juk" heb ben bevrijd. De Bulgaarse premier, Yoegov, sprak over de vriendschap met de Sovjet-Unie als „de zonneschijn, waarin onze soci alistische opbouw bloeit". Het is nood zakelijk, dat de Sovjet-Unie een leiden de rol speelt in de internationale ar beidersbeweging, aldus de premier. Hij zei verder dat er door westelijke imperialistische kringen „valse geruch ten" waren verspreid, volgens welke er een grote Sovjet-strijdmacht in Bulga rije is gelegerd en grote havens door de Sovjet-Unie zijn overgenomen. Om zes uur dinsdagavond zjjn twee arbeiders werkzaam bij de Zuiderzee werken in de buurt van Enkhuizen ver dronken. Toen vijf mannen in een roeibootje naar de wal werden gebracht, passeer de een motorvlet. Tengevolge van de zware golfslag kapseisde de roeiboot, zodat alle vijf inzittenden te water ge raakten. Drie vau hen konden worden gered, doch de 47-jarige J. Nieuwen- huizen uit Venhuizen en de 54-jarige J. van Leijn uit Bovenkarspel, vader van negen kinderen, kwamen door ver drinking om het leven. De geredden zijn de arbeiders Makker en de Bruin uit Enkhuizen en een broer van Nieuwenhuizen. Deze drie kregen echter een hevige shock en konden tot dusver nog niet worden gehoord. De politie stelt een onderzoek naar de oor zaak van het ongeval in. Op klaarlichte dag is gisteren in Bei roet een vroegere kolonel van het Sy rische leger, Ghassan Jedid, door een landgenoot van hem met schoten uit een mitrailleur vermoord. De Libanese poli tie wist in de Europese wijk van Bei roet de moordenaar in een vuurgevecht te doden. De 40-jarige kolonel was een van de zeven personen, tegen wie de openbare aanklager in Damascus de doodstraf had geëist in een proces over een Sy rische samenzwering, dat thans nog te Damascus wordt gevoerd. Vorig jaar heeft de kolonel asiel gezocht in de Libanon. Jedid is een vooraanstaand lid ge weest van de Syrische volksparty, een anti-communistische organisatie, die thans in Syrië is verboden. (Reuter) In de 534e staatsloterij, derde lijst, vierde klasse is vandaag de honderd duizend gevallen op lot no. 9429. Dit lot is in serie a verkocht te Roermond, in serie b te Soestdijk. serie c te Arnhem, serie d te Leiden, serie e te Rotterdam en in serie f te Purmerend. Advertentie BARTEDORISSTRHAARLEM TEL. 13430 FERD. B01STR. 48 A DAM TEL 717162 Verwachting tot donderdagavond (opgemaakt te 11.15 unr) Aanvankelijk zw-aar bewolkt met op vele plaatsen nog regen of sneeuw, later opklaringen, maar ook plaatse lijk enkele buien. Matige, tijdelijk krachtige wind, draaiend naar wes telijke richtingen. Vannacht tempe raturen om het vriespunt, morgen overdag iets hogere temperaturen dan vandaag. Zon: 7.40-18.07. Maan: 2.04-10.45 BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. Umuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 7. 7- W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per milimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich bet recht voor advertentiën eventueel zonder opgave vai» redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI7S 57 cents per week, f 2.50 per maand, f 7.40 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.38 uur 's avonds tel. 21544.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 1