Aanklacht van fotografen wegens vrijheidsberoving Radio ee Televisie Vier afdelingskampioenen melden zich aan Steeds meer belangstelling voor de draadomroep HOT AC stevig aan de leiding in de eerste klas r Wel of geen militair terrein? Krediet voor kleine tuinbouwers Nazareth wordt provincie hoofdstad HOOGTEZON ERIC DE NOORMAN KRUISWOORDRAADSEL Velsen II eerste ongeslagen) kampioen Incident bij botsing mijnenvegers Romme en De Kort naar de Antillen Ver] aar dagsgeschenk van Ierland voor H. Vader Kapel van patrones van Polen in Sint-Pieter H. J. Maertens N. V. Vanavond HANDBALCOMPETITIE R.K.N.H.B Geen nieuwe particuliere rekeninghouders bij de girodienst Om het persoonlijk kampioenschap WOENSDAG 20 FEBRUARI 1957 PAGINA tl c 2 milioen dulden Modeldorp in Kameroen van KAJ aanbevallen Jhr. mr. J. W. Röell griffier Eerste Kamer Louis Schotting overleden Verricht kardinaal Wyszynski de inwijding? Belgisch socialistisch journalist veroordeeld Wegens belediging van mgr. De Hemptinne Elektriciteit Hogere tarieven in een aantal gemeenten Aguilar's Spaanse SHERRY Aguilar's Portugese PORT Federatie van Haarlemse zang- en oratorium verenigingen Dammen Volleybal VELOX DICHTER BIJ DE TITEL Badminton-toernooï in Heemstede Oplossing kruiswoordraadsel van dinsdag Winnaars sportprijsvraag TAFELTENNIS IN HAARLEM E.O. De beide persfotografen, die maandag middag opnamen h?bben gemaakt van de aanvaring van twee mijnenvegers in de haven van N'enwediep. hebben een aanklacht ingediend tegen de comman dant van de marinierspatrouille leen sergeant) wegens vrijheidsberoving. Terwijl zij bezig waren opnamen te maken somme^-de de sergeant hun te blijven staan. Toen zij zich niettemin wilden verwijderen, heeft hij dit verhin derd. Een wat later ter plaatse aange komen wachtmeester eerste klasse der marechaussee heeft de apparaten van de De regering heeft op verzoek van het Landbouwsehan besloten evenals in 1954 een bedrag van 2 miljoen galden beschikbaar te stellen in de vorm van kredieten tegen een lage rentevoet aan kleine tuinbouwers teneinde deze in staat te stellen hun bedrijf zodanig te reorganiseren, dat zij zich een zelfstan dig bestaan zullen kunnen verwerven. Met deze kredietverlening wordt een verdere sanering van de vollegronds- tuinbouw op de kleine bedrijven, waar mee in 1854 een begin werd gemaakt, beoogd. Vele tuinders hebben door de sanering van hun bedrijven beter weer stand kunnen bieden aan de wisselvalli ge omstandigheden, waaronder zij moe ten werken De slechte weersomstandig heden van het vorig jaar hebben ech ter opnieuw aangetoond. 1at nog vele kleine tuinhouwbedriiven onvoldoende zijn toegerust voor de uitvoering van een teeltplan. dat een voldoende be staansbasis aan het bedrijf geeft. Voor de kredietverlening komen slechts in aanmerking de kleine zelf standige tuinbouwers, die niet meer dan het inkomen van een arbeider verdie nen. Zij, die de tuinbouw als bron van neven-inkomsten beoefenen, vallen er dus buiten. Aan gemengde land- en tuin bouwbedrijven kan in het algemeen slechts dan krediet worden verleend als tenminste 60 pet van het netto-bedriifs- inkomen uit de teelt van tuinbouwge- wassen wordt verkregen. Het van rijkswege te verstrekken kre diet draagt een rente van 2 pet per Jaar. Het geleende bedrag moet in jaarlijkse aflossingen worden terugbe taald, doch in ongunstige tiiden of bij onvermogen buiten de schuld van de tuinbouwer zal voor de aflossing met deze omstandigheden rekening worden Volgens berichten van missionarissen ls een modeldorp in Kameroen, Stich ting van de internationale K.A.J., door communisten aangevallen. Deze behoor den tot de ..Volksunie van Kameroen." De bevolking, bijgestaan door militai ren, verdedigden zich tegen de aanval lers. De Eerste Kamer heeft dinsdagmiddag met een meerderheid van 48 van de 69 stemmen tot haar griffier gekozen jhr. mr. J. W. Röell. Mr. Röell is sinds 3 ja nuari 1956 cqmmies-griffier van de Eerste Kamer. Daarvoor was hij chef van het kabinet van de commissaris der Koningin in Noord-Holland. Hii is 42 jaar en is de richting van de C.H.U- toegedaan. Hij is de no vol eer van prof. mr. A. L. de Bock, die gisteren is be ëdigd als lid van de Raad van State. Naar het A.N.P. verneemt zullen prof. mr. C. P. M. Romme, voorzitter van de K.V.P.-fractie in de Tweede Ka mer, en zijn fractiegenoot dr. W. L. P. M. de Kort zich na het bezoek van de parlementaire delegatie aan Suriname op 1 april naai de Nederlandse Antillen begeven voor een oriëntatiebezoek. De heren Romme en De Kort zullen 9 april per vliegtuig de terugreis naar Neder land aanvaarden. Te Amsterdam is dinsdagavond op ruim 86-jarige leeftijd plotseling over leden de oudste Nederlandse journalist Louis Schotting. Hij is aan verscheidene bladen verbonden geweest en was zeven jaar Kamerverslaggever en 38 jaar raadsverslaggever. Hij was erelid van de Ned. Journalistenkring en zijn afdeling: „De Amsterdamse Pers" en voorzitter van het Seniorenconvent. De Zusters van de Eeuwigdurende Aanbidding uit het klooster te Wexford (Ierland) leggen de laatste hand aan een kostbaar geschenk, dat de Ierse re gering de Paus zal aanbieden op 2 maart bjj gelegenheid van zijn 81e ver jaardag. Het bestaat uit vijf complete stellen paramenten in de verschillende liturgische kleuren en twee koorkappen. De voor de gewaden gebruikte zijde werd speciaal ontworpen en geweven in Engeland. De Ierse min: ter van bui tenlandse zaken, Liam Cosgrave, zal het cadeau namens zijn regering aan de H. Vader aanbieden. Een bijzonderheid, die wellicht enige verbazing zal wekken, is deze: Na de aanbieding zal de zg. Apostolische Sa cristie, waar de paramenten en gewijde voorwerpen bewaard worden welke door de Paus zelve gebruikt worden, voor het eerst sinds lange tijd beschikken over paramenten in de liturgische kleur van groen. Velen hadden zich al vaak verwonderd over het ontbreken daar van, al hoewel bekend is, dat paramen ten van gouden kleur de overige liturgi sche kleuren, het zwart uitgezonderd, kunnen vervangen. fotografen in beslag genomen en proces verbaal tegen hen -igemaakt. Toen .nen hun enige uren later de toestellen vdde teruggeven, mbben de fotografen deze geweigerd, omdat, zo verklaarden zij, niet kon worden gecon stateerd of en zo ja wat er met de toe stellen was gebeurd De Marinevoorlichtingsdienst deelt mede dat het in beslag nemen van de camera's niet het gevolg was van het feit. dat de beide mijnenvegers of de aanvaring werden gefotografeerd. De foto's werden echter genomen op een militair terrein, waar fotograferen ver boden is hetoprn met aldaar geplaats te borden duidelijk is aangegeven. Het ging dus hier niet om de schepen of de aanvaring, doch om de achtergrond en de omgeving. Van de zijde van de officier van justi tie te Alkmaar vernemen wij, dat tegen de fotografen proces verbaal is opge maakt op grond van artikel 430 wetboek van strafrecht dat handelt over het ma ken van opnamen etc. van enig militair werk De fotografen houden vol. dat zij zich aan de buitenhaven, dat is op'vrij terrein bevonden. Het door een bord aangegeven militaire terrein ligt een eindweegs verder op. (Van onze Romeinse correspondent) De Israëlische regering heeft besloten Nazareth tot hoofdstad te maken van Galilea instede van het antieke Tiberia- de. Nazareth telt heden 30.000 inwoners en men voorziet, ,dat dit getal zich sterk- uit zal breiden, wanneer de stad provinciale hoofdstad wordt. Binnenkort wordt een nieuwe waterleiding in ge bruik gesteld, die de oude wel, de zgn. ..Mariabrrn" zal vervangen. Mgr. Ha- kim, bisschop van Akka, werkt de plan nen uit om in Nazareth een hospitaal, een weeshuis, een nieuwe school en een klein seminarie te stichten. In de crypte van de Sint Pieter wordt op het ogenblik een kapel gebouwd ter ere van de Zwarte Lieve Vrouw van Czestochowa, patrones van Polen. De kapel in wording bevindt zich naast die van de apostel van Ierland, de H Columbanus. Op het altaar van de nieuwe kapel zal de afbeelding van de Zwarte Lieve Vrouw geplaatst worden, een in mo zaïek uitgevoerde copie van het origi neel, dat vervaardigd wordt door de Vaticaanse mozaïekfabriek. Het is niet uitgesloten, dat de kapel zal worden in gewijd door kardinaal Stefan Wyszyns ki bij zijn bezoek aan Rome. Naar ver luidt zal de Poolse primaat volgende maand zijn bezoek ad limina brengen en uit de handen van de Paus de rode hoed ontvangen, welke de kardinaal bij zijn verheffing niet in ontvangst heeft kunnen nemen, omdat het communis tisch regime hem verhinderde zijn land te verlaten. De tweede burgerlijke kamer der rechtbank te Brussel heeft uitspraak gedaan in het proces, dat aanhangig is gemaakt op de klacht van mgr. De Hemptinne, apostolisch vicaris van Ka- tanga in Belgisch Kongo, tegen de so cialistische journalist Fernand Demany. Deze heeft in zijn boek ,,Le bal noir et blanc" ernstige beschuldigingen tegen de bisschop geuit. De rechtbank ver oordeelde Demany tot betaling van een schadeloosstelling van 30.000 fr en de publikatie van het vonnis in tien Belgi sche en Kongolese dagbladen wegens „belediging van de vicaris van Katan ga". De rechtbank beval niet net boek aan de verkoop te onttrekken, in de mo tivering van het vonnis worden de be schuldigingen van Demany eerrovend en lasterlijk genoemd. Tijdens het pro ces heeft Demany meermalen toegege ven slecht te zijn ingelicht en ook licht zinnig te werk te zijn gegaan. (K.N.P.) Advertentie VEEKOOP EU VERHUUR Nassaustraat 5 - Haarlem - Telefoon 11220 De bedoeling van groots opgezette ge beurtenissen als het Eurovisiesongfesti val 1957 is ons niet duidelijk. Men werkt nu wel samen in de Eurovisie, om de uitwiseling van belangrijke gebeurte nissen mogelijk te maken, maar is het nu ook nodig een soort gemeenschap pelijke cultuur te trachten te ontwer pen? Wat is een „song"? Wel, een liedje natuurlijk. Maar toch ook weer niet in de, continentale, Europese zin. De Fransen hebben een enorme traditie op het gebied van het chanson, een lied vorm die tussen het cabaret en de se rieuze muziek in staat. Of liever, de bes te specimina kan men tot de serieuze muziek rekenen, de minder goede nog altijd tot het goede cabaret Wat in de landen daaromheen ge maakt wordt zijn „schlagers" of pogin gen daartoe. Het is een zoveel mogelijk in het gehoor liggend melodietje, met een prettig tekstje. Het geheel is hoog stens aardig, maar vrijwel altijd niets zeggend. Gisteravond was er weer een uitzen ding van de TV in de serie voor de fi nale van bovengenoemd festival. Nu kwam deze uit België, waar men bij muzikale TV-uitzendingen om te begin nen meestal al de fout maakt, de en tourage belangrijker te achten dan de uitvoering. Daarbij komt men dan tot belachelijke dingen. Zo liet men een molenrad zien dat zeer snel draaide op het water uit een gootje dat er naast sie pelde. En er was ook een juffrouw die zowel Spaans als Portugees meende te kunnen zingen maar er niet in slaagde beide talen en gevoelssferen te bena deren. Trouwens, het Belgische karak ter van deze liedjes is ons helemaal ontgaan. We zagen en hoorden nu vier series van dit liederenfeest maar kunnen niet zeggen dat wij er ons als Europeaan erg mee gevleid voelen. Zoiets heeft toch ook geen zin, het is alleen een ge leide en kostbare massa-ontspanning. J. v. S. Voor de N.C.R.V. speelt vanavond het Radio Philharmonisch Orkest o.l.v. Wil lem van Otterloo. De jonge Franse pi aniste Danielle Dechenne speelt het Tweede concert van Franz Liszt. Het orkest speelt nog de symfonie Mathis der Mahler van Paul Hindemith. (298 m21.20 uur). Voor het Vlaamse Brussel wordt een opvoering gegeven als hoorspel van ,A11 my suns" van Arthur Miller. (324 m20 uur). Voor Paris Inter is een debat van an derhalf uur in de rubriek Critique des disques over verschillende opnamen van de Vierde symfonie van Tsjaikowsky. (1829 m—21 uur). Minister Zijlstra heeft toestemming verleend tot verhoging van de tarieven van een aantal elektriciteitsbedrijven, die hiervoor een aanvrage hadden ingediend. Het betreft hier de elektri citeitsbedrijven Friesland, Leiden, Al phen _.d. Rijn, Boskoop, Katwijk, Noordwijk, Waddinxveen, Wassenaar, Woubrugge, Ter Aar en omstreken, Egmond aan Zee, GoereeOverflakkee, Rijssen, Hasselt en het bedrijf dat de gemeenten Lisse, Hillegom en Sassen- heim gezamenlijk van elektriciteit voorziet. De aanvragen van andere gemeenten zijn nog in behandeling. Er hebben zich tot nu toe geen gevallen voorge daan waarin een verzoek niet is inge willigd. Nog voor Eric iets kan uitrichten doet een schop tegen de holte van zijn knieën hem het evenwicht verliezen. Twee, drie paar knuisten grijpen hem van achteren beet en rukken hem achterover. Nahenah spring", wil hij schreeuwen, maar een grove hand klemt zich om zijn mond en naar adem snakkend tuimelt de Noorman achter tegen het dek. Met Nahenah hebben de zeeschuimers echter minder succes. De tanige roodhuid is een fractie van een seconde vlugger en met een felle strijdkreet trapt hij de dichtstbijzijnde piraat van zich af en duikt overboord. De krachtige stroom voert de oudé krijger snel mee. Hier en daar ketst een pijl naast hem in het water, maar duikende weet Nahenah ook dit gevaar te omzeilen. „Laat hem gaan", schreeuwt de aanvoerder. „Zonde van jullie pijlen. De belang rijkste hebben we hier, hahahaha!" Grijnzend buigt hij zich over de Noor man heen, die hijgend, met gebonden handen, op het dek ligt. „Zo, koning zonder land", snuift de piraat spottend, „daar was Oude Glum je te slim af, hè? Ja, hersens heb ik wel, al zeg ik het zelf. Jij bent altijd een eerlijke kerel geweest, hebben ze mij verteld. Zeg me dan nou ook eens eerlijk, waar heb je dat antieke zwaard je vandaan? Heb jij, koning, soms de schatkamers gevonden, waarvoor Ragnar de Rode hierheen is gekomen? Zeg me dat eens, als man tegenover man. Er zal je geen haar gekrenkt worden". Advertentie uitsluitend verkrijgbaar bij Uw wijnhandelaar ^Antonio Ao'uilar wijnkoper Hoofdkantoor: Lange Houtstraat 10, 's-Gravenhage Afgelopen weekeinde zijn in de com petitie van fle Katholieke Nederlandse Handbalbond, district Kennemeriand, vier beslissingen gevallen wat betreft de verdeling der kampioenstitels. In afdeling I B slaagde Concordia er iri, via een zwaar bevochten overwinning van 42 op Velsen, ongeslagen op de hoogste eer beslag te leggen, terwijl in I A DIO reeds een dusdanig hoog pun- tenaantal bijeen heeft weten te verga ren, dat het onbereikbaar is geworden. Ook in de tweede klasse is de kam pioen bekend, t.w. Wijk aan Zee. Helaas is ons geen melding gemaakt, op welke wijze de twee laatstgenoemde vereni gingen de titel veroverden. Tenslotte is bij de junioren I B ÏYBB a officieel in de bloemen gezet, omdat het afdelings kampioenschap ook voor de Haarlem se meisjes een voldongen feit werd. Met 62 trok HBC aan het kortste einde. Zoals de krachtsverhoudingen momen teel liggen ziet het er naar uit, dat ADO (junioren A) en Oranje Wit (bij de junioren 2 en de aspiranten) de beste kansen maken, binnenkort dit voorbeeld te volgen. Het slechte veld en een ijzige kou hebben veel afbreuk gedaan aan het spel in de ontmoeting TYBBAOG voor de diocesane klasse. De Alkmaarse da mes namen spoedig' het initiatief in handen, doch toen succes achterwege bleef, kwam TYBB langzaamaan op dreef, wat bleek uit een worp tegen de Naar minister Algera in zijn antwoord aan de Eerste Kamer over de PTT-begro- ting mededeelt, zullen bij de komende ta riefsverhoging bijzondere gebruiks- belangen in bepaalde mate worden ont zien. Ook voor dagbladen en tijdschrif ten zal een zij het bescheiden tariefsverhoging noodzakelijk zijn. Bij de vaststelling hiervan zal zo veel mo gelijk rekening worden gehouden met de culturele taak die zij vervullen. De minister acht niet voldoende reden aanwezig tot uitbreiding van het sys teem der nachtposttreinen over te gaan. Particulieren kunnen in het algemeen thans nog niet als rekeninghouder van de postcheque- en girodienst worden toegelaten. Gebrek aan personeel en bedrijfsruimte zijn hiervan de redenen. De minister verwacht dat bij de draadomroep op korte termijn een ver hoging van heb abonnementstarief en van de huur van de luidspreker tot stand zal komen. Daarvan kan een belang rijke daling van het tekort worden ver wacht. Volledige aanpassing van de ta rieven kan echter'naar zijn mening nog niet op korte termijn worden verkre gen. Het ligt niet in de bedoeling op ruime schaal tot afstoting van draad- omroepnetten ten plattelande over te gaan. De aansluiting aan de draadom roep via een toestel komt meer in de belangstelling te staan. Meer dan 25 procent der nieuw aangeworven abon- nee's bevindt zich onder de catego rie toestelbezitters. In de loop van het vorige jaar zijn de hoofden van dienst met betrekking tot het in dienst houden var gepen sioneerden gemachtigd, wanneer de stand van het personeel dit noodzakelijk maakt, hen, die de 65-jarige leeftijd bereiken, van maximaal twee jaar in dienst te houden, mits de bedrijfarts hen daartoe medisch geschikt acht. In de kerk van de H. Willibrordus binnen de Veste te Amsterdam is dins dagochtend het huwelijk ingezegend tussen de 47-jarige tabakshandelaar J. Henneböhl en mej. F. van Putten. De bruidegom heeft in de bezettings tijd deel uitgemaakt van de Grüne Polizei. Hij werd vaak belast met ar restatie en vervoer van ondergedoken en illegaal actieve landgenoten. Enkele honderden van dezen heeft hij bevrijd. Het bruidspaar is na de huwelijks plechtigheid ontvangen door mgr. J. P. Huibers, bisschop van Haarlem. Tijdens de jaarvergadering van de fe deratie van Haarlemse zang- en ora toriumverenigingen bleek, dat de ver schillende aangesloten koren zeer ac tief deelnemen aan het culturele leven in onze stad. Inplaats van de aftre dende penningmeester, de heer C. C. A. v. Wel, werd gekozen de heer G. De genhart. Uitvoerig stond de vergadering stil bij de gemeentelijke subsidierege ling voor de aangesloten verenigingen. Het bestuur van de federatie blijft in dezen overleg plegen met het gemeen tebestuur om een voor de koren zo gunstig mogelijke regeling te verkrij gen. paal. Toch kwam AOG het eerst aan bod (01), maar de Haarlemse dames dienden onmiddellijk van repliek en slaagden er zelfs in de leiding te ne men (21). Dit werd AOG kennelijk te bar. Met twee voltreffers waarvan de laatste uit een zeventienmeterworp gescoord door de voortreffelijk spe lende Rie Steeman, die ook de score opende, kwam TYBB opnieuw achterop. In de tweede helft zakte het spelpeil aan weerszijden. De Haarlemse dames drongen vervaarlijk op, doch zonder re sultaat. AOG voegde zelfs nog een tref fer aan de score toe (24), waarmee TYBB zich gewonnen gaf. Ook in Hillegom was het terrein zwaar, maar dit belette Concordia biet, spoedig tegen Velsen de leiding te nemen. Het vergrootte zelfs de voorsprong, alvorens Velsen er in slaagde, een tegenpunt te. fabriceren (21). De Hillegomse dames wensten echter in deze voor haar zo belang rijke wedstrijd geen risico te nemen en brachten nog vóór rust op fraaie wijze de stand op 31. Dit bleek geen overbodige luxe, want na de hervat ting gaf Velsen er blijk van, zich nog niet gewonnen te geven. Het werd dan ook 32. Pas kort voor tijd stelde Concordia de zege, en daarmee het kampioenschap veilig: 42. In dezelfde klasse (I B) zegevierde Leonidas met bescheiden cijfers (10) over ADO. Zoals reeds in het verleden meermalen het geval, heerste er ook nu weer een strijdlustige, sportieve sfeer. Hoewel met de wind in de rug, kwam ADO, door gebrek aan schut ters, voor rust niet aan scoren toe; Leo nidas zag alleen een z.g. cirkelbal te recht afgekeurd. Pas na de hervatting maakte Leonidas uit een doelworsteling het winnende doelpunt. Zelfs met 6 speelsters in de aanval blééf ADO een passend antwoord schuldig. De junioren van TYBB hebben tegen HBC haar beste beentje voorgezet, om te laten zien, dat zij volop recht op het kampioenschap hebben. De Haarlemse meisjes toonden zich ook in deze ont moeting schotvaardig (62). Het veld spel houdt een belofte voor de toekomst in! Behalve handbalcapaciteiten hebben bovenal teamgeest en een goede ver standhouding tot het behalen van het succes bijgedragen. Zondag, 24 februari, worden in de Energiehal te Rotterdam de diocesane zaalhandbalkampioenschappen gehou den, waar de vijf districten uit het diocees zijn vertegenwoordigd door twee elftallen de nummers 1 en 2 van ieder district die elk in een aparte poule zullen uitkomen. Zoals reeds eerder geschreven brengt elke ronde van het toernooi om het per soonlijk damkampioenschap van Kenne meriand verrassingen en neemt de spanning derhalve steeds meer toe. Speelde J. Drayer in de hoofdklasse tot dusverre een bescheiden rol, nu ver sloeg hij de koploper L. Fopma, die niet meer te bereiken leek H. v. Berk wist steeds vele punten te verzamelen, nu moest hjj onverwacht er een afstaan aan A. Douma. N. Blom wist beide punten te bemachtigen tegen J. Warmerdam. Voor de eerste klas won C. Schalfaut van H. Oudhof; H. Schuringa van R. C. Smit en de jonge C. Belien liet W. Per soon met lege handen naar Hillegom gaan. A. F. v. Leuffen schijnt dit jaar zijn goede vorm wcr gevonden te heb ben, hjj won van P. Bakker; C. Lodder moest de volle winst aan H. Andrea laten en P. Bakker had tegen J. Salger ook geen kans. In de tweede klas won A. Masteling weer, nu van C. v.d. Does, doch zijn concurrenten deden voor hem niet on der want ook Th. v. Wort won van P. Westerwal en N. v.d. Meer van J. v. Rooden. F. Iperburg nam ook beide punten mede van G. Huigen. Wie van de drie koplopers de titel zal bemach tigen is hier nog een groot raadsel. De jeugdafdeling speelde de laatste ronde, hoewel de uitslag reeds bekend was. De hekkensluiter C. Dijcks behaal de zijn eerste punten tegen P. Nijman, A. v.d. Heyden en A. Diemeer deelden de buit en E. Andrea wist van de kam pioen C. Nijman een puntje af te snoe pen. Hoewel het deze week dus een betrek kelijk klein programma was zijn de uitslagen in de meeste afdelingen be langrijk en maakt een en ander de strijd nog levendiger. In het Krelagehuis werd maandag avond een inhaal volleybal programma afgewerkt, zodat vooral de lagere teams in het veld verschenen. Enkele wedstrijden in de eerste klas brachten geen verrassingen maar het vrij zijnde Velox team kwam nog dichter bij de titel. Rapiditas begon in de ontmoeting te gen CIOS uitstekend met de volle winst in de eerste set (1511). Hierna gaven de sportleiders echter niets meer toe, waarbij ook de geluksfactor een rol ten gunste van de Cios ploeg vervulde. Het einde kwam met een 31 zege voor dit team. De reserve'teams van H.V.S. en die Raeckse gaven elkaar geen duim breed toe en bereikten een puntenverde ling, welk resultaat in de ontmoeting OVÉA tegen Santpoort een feit werd. De uitslagen waren: DAMES: OVRA 2—SSO 2 0—4; Sant poortdie Raeckse 4 22; Onze Gezel len 2die Raeckse 6 2—2; DSS 2PSVH 2 0—3; VVSH 2—Eclecta 3 2—2; OSS— Gios. 2 30; HVS 2—HBC 2 0—3; Blin- kert 2Eclecta 04. HEREN: HVS 2—die Raeckse 2 2—2; OVRASantpoort 22; CiosRapidi tas '31 3—1; OVRA 2—PWN 2 1—3; HBC 3Cios 4 40; Gios 2Spaarne- stad 3—0; Velox 2—VVSH 0—3; OVRA 4—OSS 0—4; PWN—Ready 4—0; HBC 2Eclecta 3 40; Cios 2Blinkert 2 13; GiosSizo 30. Op de avonden van 4 tot 6 maart, behalve zaterdag en zondag, wordt in de Jacobaschool aan de Lanckhorstlaan te Heemstede een badminton-toernooi gehouden voor in Heemstede spelende clubs. Voor de onderlinge competitie van de r.-k. Schaakclub ,,Het Witte Paard" werden de navolgende partijen ge speeld: PancrasBleekemolen 10, v. d. Veldev. Emmerik 01, v. Rijns- oeverHoogland 10, ReeuwijkHop man 01, v. EgmondHoltkamp y2 Huyboomv. d. Spek 10, Bleekemo lenPancras 01, Hunekerv. d. Stoop afgebr., Komenv. Schie 10, BaasJoosten 10. Horizontaal: 2. onder anderen (afk.); 1. soort onderwijs (afk.); 7. kleinood; 9. die naar; 12. andere uitvoering; 16. gerecht; 17. eveneens; 18. meetlat; 24. handvat; 26. plaats in Noord-Holland; 29. zangnoot; 30. vogel. Verticaal: 1. voorzetsel; 2. goud (Frans); 3. tijdperk 4. aardsatelliet; 5. in orde ,afk.); 6. onmeetbaar getal; 8. tandeloos zoogdier; 10. voegwoord; 11. Chinese maat; 12. tuime ling; 13. rivier in Nederland; 14. vogel; 15. speelgoed; 19. plan; 20. pers. voornaamw.; 21. drank; 22. heilige (afk.); 23. lidwoord; 24. natuurkundeterm (afk.); 25. bijwoord; 27, rondhout; 28. op dit moment. Horizontaal: 1. worst retor; 2. Oran gaper; 3. egaal polis; 4. natuur slop; 5. S.A. wieg ene; 6. D.N.B. sfeer; 7. entree ho; 8. eer een din; 9. Bari mank; 10. hoegenaamd; 11. tiran speer. Verticaal: 1. Woensdrecht; 2. orgaan o.l.; 3. raat Berber; 4. snauw aga; 5. luisteren; 6. refrein; 7. rap geen as; 8. epos Ee map; 9. teller dame; 10. Orion hinde; 11. spelonk. (Zondag 17 februari 1957) le prijs 10.C. Vester, Schouwbroe- kerstraat 14, Heemstede, 8 pnt. 2e prijs 7.50: N. v. Dam, Thomson- laan 43, Haarlem, 7 pnt, 3e prijs -2.50: H. v. d. Hulst, Vogelen- zangseweg 364, Vogelenzang, 7 pnt. 4e prijs 2.50: B. Kuyl-Bosch, Groene. weg 37, IJmuiden-Oost, 7 pnt. 5e prijs 2.50: J. Nachtegelier, Geuze vesperstraat 24, Haarlem, 7 pnt. De Haarlemse r.k. eerste klassers in de tafeltenniscompetitie zijn ditmaal niet tot grootse daden gekomen. Win fried speelde een weinig fortuinlijke wedstrijd tegen de adspirant-kampioen Hotac en verloor met 73. Hoonhout startte met een ruime overwinning op De Loor in twee games, om daarna echter met bescheiden verschil van Weening te verliezen. Duineveld gaf Winfried tegen Moddemeijer opnieuw de leiding, maar toen kwamen de Haar lemmers er twee partijen niet aan te pas. Hoonhout werkte de 32 achter stand weg door van Moddemeijer te winnen, maar daarmede hadden de gasten hun laatste punt gescoord. Dui neveld verloor van Weenink, terwijl het dubbel ook juist verloren ging. HBC 2 verloor met het kleinst mogelijk ver schil van Togido 2. Jan Leuven boekte nuttige punten op Boot en Wolters, maar tegen Netz was hij, evenals zijn collega's, niet opgewassen. Van Buuren versloeg voorts Wolters, terwijl Klein Boot klopte. TYBB stelde ditmaal te leur door met 64 in de minderheid te blijven tegen Johez. Jan Witteman deed prachtig werk en zegevierde drie maal, maar Nico Jansen bleef lelijk onder de maat. v. d. Veldt boekte tegen v. d. Mark het vierde punt. Rapidity en Oranje Zwart voerden een felle strijd, die in een gelijke stand eindigde. Henk Eijking was bij de gastheren in prima vorm en liet zich de winst niet een maal ontfutselen. Carl Weber bracht het niet verder dan een zege op Canjels, terwijl invaller Boon geheel zonder winst bleef. Zoals uit de ranglijst blijkt is de strijd om de laatste plaatsen nog geenszins gestreden en is HBC 2 nog verre van veilig. De stand luidt: Hotac 13-24; Togido 2 13 - 21; TYBB 14 - 18; Winfried 14 - 14; Johez 14 - 14; Rapidity 14 - 13; HBC 2 14 - 10; Prowa- no 14 - 9; TOG 2 14 - 9; Oranje Zwart 14-4. In de tweede klasse A is het kampi oenschap van GTTC 2 nog slechts een kwestie van tijd. Deze week wonnen de reserves van HBC 4 met 73. GTTC 4 kwam tegen Prowano 2 niet verder dan een gelijk spel, terwijl Winfried 2 te gen te Zaanen kansloos ten onder ging en degradatie nu wel niet me,er zal kun- pen ontlopen. In 2B is HBC 3 nog steeds Se grote troef voor de titel. Zorgen de Heemstedenaren er voor geen fout meer te maken dan kan er weinig meer gebeuren, daar de grootste con currenten, TYBB 2 en VGZ, hen vrijwel niet meer kunnen inhalen. In de vierde klasse E werd de eerste kampioen van dit seizoen genoteerd. Het is Velsen 2, dat ongeslagen de titel veroverde en reeds nu niet meer door de concurrenten kan worden ingehaald. Bij de dames had Rapidity een uiterst zware opgave tegen TOG. De Beverwijk- sen weerden zich goed maar konden een 64 nederlaag niet voorkomen. In B behaalde HBC ruime winst over Ho tac evenals Oranje Zwart dit deed te gen Te Zaanen. Rapidity 2 zorgde voor een verrassing door Winfried met 91 geen schijn van kans te geven. Deze week staat HBC 2 in de eerste klasse voor een uiterst belangrijke ont moeting, nl. tegen TOG 2, een gegadig de voor de voorlaatste plaats. TYBB en Winfried moeten kunnen winnen, resp. van Prowano en Oranje Zwart, maar Rapidity is vrijwel kans loos tegen Hotac. De uitslagen waren: Heren: le kl.HBC 2 - Togido 46, Prowano - TOG 2 55; Hotac - Win fried 73; Rapidity Oranje Zwart 5 5; TYBB - Johez 4—6; 2e kl. A: GTTC 2 - HBC 4 7—3; GTTC 4 - Prowano 4—6; PSVH - DIOS 3—7; Te Zaanen - Winfried 2 9—1; Togido 3 - CSV 7—3; 2e kl. B: GTTC 3 - HBC 3 1—9; Hotac 2 - TYBB 2 5—5; Rapidity 2 - Oranje Zwart 2 82; VGZ - Togido 4 73; Heemstede 2 - DIOS 2 4—6; 3e kl. A: Prowano 3 - Spinneweb 82; Togido 7 - GTTC 5 5—5; DIOS 3 - Uitgeest 3—7; Heemstede 3 - Johez 3 46; PRAK - VTC 7—3; 3e kl. B: TOG 3 - Te Zaanen 4 100; Velsen - TYBB 4 10—0; Johez 2 - Oranje Zwart 3 91; 3e kl. C: VGZ 2 - DSB uitgest; Togido 6 - GeelWit 4—6; TOG 4 - Rapidity 3 0—10; Te Zaa nen 2 - GTTC 7 8—2; 3e kl. D: Togido 5 - GTTC 6 64; TYBB 3 - VTC 2 2—8; Oranje Zwart 4 - Hotac 3 91; CSV 3 - Winfried 3 10—0; Togido 8 - Te Zaanen 3 46; 4e kl. A: Spinneweb 3 - Doko 0—10; VTC 3 CTTC 2 9—1; VTC 5 - Oranje Zwart 5 64; TOG 5 - DSB 5 82; Johez 4 - Columbia 2 82; 4e kl. B: TZB - Rijtelbi 8—2; TZB 2 - DIOS 4 73; Spinneweb 4 - Ready 2 64; Togi do 10 - Corodex 46; 4e kl. C; VTC 4 - Doko 3 10—0; Rapidity 5 - CTTC 3 6—4; Heemskerk 3 - CSV 4 5—5; Plaatwel- lerij - CTTC 0—10; 4e kl. D; GeelWit 3 - Heemskerk 2 7—3; Rijtelbi - Heems kerk 4 82; Velsen 3 - Togido 11 64; 4e kl. E: DSB 2 - Te Zaanen 5 100; Doko 2 - Geel Wit 2 9—1; Togido 12 - Hotac 4 46; Winfried 4 - Velsen 2 0 10 (Velsen kampioen), Johez5 - Ready 0—10. Dames: 3e kl. A: VGZ - Spinneweb 55; TOG - Tapidity 64; Johez - Pro wano 100; CSV - Te Zaanen 2 100; 3e kl. B: HBC - Hotac 8—2; Rapidity 2 - Winfried 91; DIOS - TYBB 46; Te Zaanen - Oranje Zwart 19; 4e kb A: Doko TYBB 4 5—5; CTTC - VTC 28; Spinneweb 2 - Rapidity 3 3—7; Oranje Zwart 2 - Togido 3 37; 4e kl- B: HBC 2 - Spinneweb 3 64; DSB - TYBB 2 5—5; Ready 2 - GeelWit 1—9' Oranje Zwart 3 - VGZ 2 100; GTTC - Johez 3 5—5; 4e kl. C: DSB 2 - UitgeeS1 19; TYBB 3 - Togido 2 4—6; TOG2 Ready 2—8; CSV 2 - VTC 2 7—3.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 2