Parochieel carnaval met een eenmaal gnuifende Nurks De Haagsche Comedie speelt ,Een maan voor de misdeelden" Katholieke Verkennerij in Lisse nieuw troeplokaal heeft Toneelavond van gidsen uit de St.-J oseph-parochie REMY MARTIN KLENGDEGOR N.V, DE HOUTWERF NAAIMACHINES Dodelijke val van bromfiets Voortreffelijk spel, maar geen theater Grote belangstelling bij opening en overdracht COGNAC MAANDAG 25 FEBRUARI 1957 PAGINA 3 IN HAARLEMS CONCERTGEBOUW Films 2 "its™6 end9yi5.DUChin St°ry' 14 Burgerlijke Stand Haarlem M vSUWD: H' J' Timmerman en Renault 4 en Renault Dauphine GARAGE DEN HOUT Inbraken zonder succes ZILVEREN JUBILEUM BIJ „DE SPAARNE- STAD" AANRIJDING OP KINDERHUISSINGEL Jaarvergadering K.A.V. Sint-Liduina Waterstanden per VISCOUNT NAAR LONDEN i 55J Een uitstekend bezette stadsschouwburg heeft zaterdagavond kunnen ge nieten van het voortreffelijke spel van enige leden van de Haagsche Comedie. Opgevoerd werd „Een maan voor de misdeelden" van de in 1953 gestorven Amerikaanse toneelschrijver Eugene O'Neill. Myra Ward, Paul Steenbergen en Max Croiset speelden de hoofdrollen en wanneer er op hun plaatsen acteurs hadden gestaan van ook maar iets geringer kwa liteit, dan zou de schouwburg na de pauze half-leeg geweest zijn, tenzij het publiek te beleefd zou zijn geweest om eerlijk te zijn. „Een maan voor de misdeelden" is maar voor een uiterst gering deel werkelijk toneel. Het is vooral praten en hardop denken. Ook voor U 'n ideale keuken met De enige goede plasticplaat. Zie onze Stand Voorjaarsbeurs. Kampersingel 2024 - Telef. 11932 BED IN BRAND Basketbal Antilopen kon The Arrows niet sluiten „Het Witte Paard" kampioen Aanwinsten r.-k. afdeling openbare leeszaal en bibliotheek SP A A RN DAM Toneeluitvoering Ardaleon HEEMSTEDE Kath. Vrouwengilde ENGEL. Gr. Houtstr. 181, Tel. 14444 FINE CHAMPAGNE Eén superieure kwaliteit V Z ANDVOORT 20-jarig jubileum Slot-feestavond van Zandvoortse politie Geslaagde gymnastiek- demonstratie van TZB Gemeenteraadsvergadering Beurs van Amsterdam - '0: De gehele zondagavond heeft Nurks er gehangen: daar boven tegen het bal kon, zijn armen slap bungelend, zijn hoofd roerloos, zich nergens om bekom merend. Het moet wel een echte Nurks geweest zjjn, een verstokte. Anders zou den zijn ogen toch zeker geknipperd hebben bij het zien van dat leutige car navalsfeest, met muziek „op z'n boere- fluutjes" en weergaloze vermommingen. „Ik ben niet knap," zei pastoor Trouw borst aan het begin van de avond in een ernstige bui, „maar als ik velen aanzie sla ik geen gek figuur." De gees telijkheid van de St. Liduina-parochie onderscheidde zich niet alleen met woor den. De kapelaans toonden later hun vitaliteit door prins Carnaval, „een echte Brabander zou'k zeggen", ver trouwde iemand ons als een vriend toe, in een kruiwagen met rubberband over de dansvloer te transporteren om hem voor de voeten van de burgemeester gelijk een zak aardappelen af te zetten. Voor de tweede maal in de geschie denis vierden de parochianen van St. Liduina een eigen carnaval in het Con certgebouw. Geen vastenavondfeest, zo als dat vaak heet, maar een carnaval, met jonge mannen, van wie je niet weet of ze een rooie neus van hun zelf hebben of van de verkoopster achter in de zaal, en een boerenkapel incluis klompen En niet te vergeten de Nurks, die tegen twaalven door de Raad van Elf plech tig in de kelder is begraven tot het vol gend jaar. Men sprak ervan, dat hij zijn rustplaats in de kelder heeft gekregen, maar zo ontactisch zal de Raa^i toch niet geweest zijn. Want zelfs een Haar lemse Nurks zou dan wel eens zijn nuchterheid kunnen verliezen. De Prins en de burgemeester zullen onder de indruk zijn geweest van hun onthaal. De anders werkelijk niet in tieme Concertzaal had een volledige metamorfose ondergaan. Een warme, vrolijke versiering aan het plafond en de wanden heeft de gasten uit het zui den, die vergezeld waren van een agent met onderscheidingen op zijn borst, on vermijdelijk geïnspireerd tot een vurig leiderschap, in de dans en in het spel. De Bossche burgemeester maakte het eerst zijn entree. Zwaaiend met een eerbiedwaardig hoofddeksel en vooraf gegaan door lustig blazende „Hooischel- vers" kwam hij binnenrollen in de ter nauwernood in evenwicht te houden kruiwagen. „A ge ma leut het" moet hij wel gedacht hebben. Of misschien heeft hij gehoopt, dat het gauw twaalf uur zou zijn. Je weet et tenslotte niet. En om altijd het aardigste van zo'nman te denken, is ook niet eerlijk. Na verloop van tijd liepen'er in de zaal enige gedecoreéf-de lieden rond. Pastoor Trouwborst en de dirigent van het kerkkoor P. G. Wolff hadden een medaille van verdiensten gekregen. De CI2NE4Ml£ 7Ae^C9Ei:5 De machinist- 14 jaar. ^eAnfl4HfaLa?,: de ZW3rte LUXOR: De millioenenroof, volw„ 2 7 en keizerin, REMBRANDT: Sissi, de jonge alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15. ROXY: De onzichtbare vijand, 14 jaar 2 30 7 en 9.15. 6TUDIO: Tosca, 14 jaar, 2.15, 7 en 9.15. Maandag 25 februari Schouwburg: Het Nieuw Nederl. Toneel gezelschap met „De vrouw met het rode haar", 8.15 uur. Brinkmann: Vereeniging Haerlem. Spr.: ir. A. P. van Meurs over het streekplan voor de IJmond en Zuid-Kennemerland, 8 u. Dinsdag 26 februari Minerva: Vijfde avond Wereldreizigersse rie Spr.: dr. A. Melchior over „Amazonas, hel en paradijs 8.15. Schouwburg: Letterl. Vereniging „J. J. vremer met „Het onbewoonde eiland", tail.), 8 uur. GEBOREN: W. L. C. M. Wilmering- ■Kuppers, z; C. M. van der Mierden- Aarts, z.; A. G. Kossen-Jordaan, z.; C. C. van Eik-Van der Valk, z.; A. F. Th. M. van Lammeren-Koersvelt, z.J. G Driessen-Beets, d.; G. Verhulst-Licht, der Neer, d. OVERLEDEN: F. van Klingeren, 70 n' Di"?rten van Heemskerkstraat: M. an 64 Florapark; J. Kok, no ■•'■'r. an: M. de Keizer-Starre, a 3';„ acenenstraat; D van der Wou_ fle> 76 3-> Hazepaterslaan. De indrukwekkende binnenkomst van Prins Carnaval op het feest van de St. Liduina-parochie. burgemeester heeft door de microfoon verteld waarom hij de twee heren wil de onderscheiden, maar het geluid kwam zo slecht door, dat niemand het verstaan kan hebben. Maar, kunt het gerust aannemen, de „plakken" waren goed terecht. Met de kapel „De Hooischelf" droeg het „Orkest zonder naam" zorg voor muziek, waarop te dansen viel en die niet minder geschikt was voor prome nades. Boekaniers, cowboys, chinezen (met staart), in tijdschriften gehulden, piassen, afzichtelijke wezens, jongeman nen. met volle zwarte baarden en het pistool los in de holster, zij allen vier den de promenade als een uitbundige dans, geschaard achter de rode hals doeken van de Hooischelvers. Eén ding ontbrak natuurlijk niet: „Geef mij maar Amsterdam". Heeft Nurks toen niet even geglimlacht? Zo zie je, als hij maar wil. Advertentie hebben letterlijk alles mee: Zuinigheid in aanschaf, reparaties en brandstofverbruik; veiligheid wegens 4 portieren en tank achter; elegance. Prijzen resp. 4190.en 5580— De 47-jarige Haarlemmer M. van Barneveld maakte zondagavond half 7 een noodlottige val van een bromfiets. Hij zat achter op de over de Spaarn- damseweg rijdende bromfiets en viel, toen ter hoogte van het bruggetje over de Paul Krugerkade de achterband sprong. Met een schedelbreuk werd het slachtoffer naar het ziekenhuis St. Jo annes de Deo overgebracht, waar hij zes uur later overleed. In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft men gepoogd In te breken in een textielindustrie aan het Spaarne en een chemische wasserij aan het Lorentz- plein. Uit beide bedrijven wordt tot nog toe niets vermist. In de textiel industrie was op zolder een grote hoe veelheid textiel opgeslagen, maar men heeft die kennelijk niet weten te vin den. Het kantoor van de wasserij is doorzocht. Enige laadjes zijn openge broken, maar zelfs een bedrag van 25,- dat in een geldla lag, is niet weg genomen. Zaterdag 23 februari werd de heer J. Th. J. Pasch, werkzaam in de zet terij van de N.V. Drukkerij ,,De Spaar- nestad", met zijn vrouw, door de di rectie ontvangen ter gelegenheid van zijn zilveren jubileum. De directie com plimenteerde hem met dit heuglijke feit en bood hem de gebruikelijke por tefeuille met inhoud aan. Daarna was het de beurt van zijn collega's en vrien den, die in groten getale in de kantine zaten te wachten, om de heer Pasch eens flink in het zonnetje te zetten. Hij werd ontvangen met een welkomstlied dat klonk als een klok, waarna de heer Herber, bedrijfsleider van de onderne ming, de jubilaris feliciteerde met het bereiken van deze mijlpaal in zijn le ven. Na de heer Herber volgden nog vele sprekers, die de heer Pasch allen het beste toewensten en verschillende facetten uit zijn loopbaan belichtten. Dat er af en toe braaf gelachen werd om grappige voorvallen uit deze vijfen twintigjarige periode behoeft geen be toog. Éen feit is, dat de heer Pasch, en met hem zijn echtgenote en kinde ren, nog lang met genoegen aan deze dag terug zal denken. Om tien over een zondagmiddag ge beurde een aanrijding op de Kinder huissingel ter hoogte van de Pieter Kiesstraat. Een personenauto die zijn weg over de singel in zuidelijke rich ting wilde vervolgen, reed een wielrij der aan, die in dezelfde richting ging, maar plotseling naar links zwenkte. De auto kwam ook nog in botsing met een ANWB-bord. De wielrijder, een dertien jarige jongen, liep een hersenschudding op en werd naar het ziekenhuis St.- Joannes de Deo vervoerd. Hij kon la ter naar huis worden overgebracht. Dezer dagen hield de KAV, afdeling Sint Liduina, haar jaarvergadering, die gepresideerd werd door mevrouw Schoof-Verslagers. Het verslag, dat door de secretaresse mevrouw Op 't Veld- Koelemij met zorg was samengesteld, vermeldde de werkzaamheden van de afdeling in het afgelopen jaar. Met vreugde werd een flinke groei van de afdeling geconstateerd. Uit het jaar overzicht van de penningmeesteresse mevrouw Kokke-v. d. Ven bleek, dat de afdeling bij de financiering van ver schillende activiteiten een klein batig saldo had overgehouden. De beide da mes kregen van de voorzitster en de leden een pluim. Het officieuze gedeelte van de jaarvergadering werd gepas seerd met kienen, waarvoor aardige prij zen beschikbaar waren gesteld. IJMUIDEN Hoog water: 1.01 u. en 13.31 u. Laag water: 8.45 u. en 21.24 u. Dinsdag 26 februari Hoog water: 2.06 u. en 14.27 u. Laag water: 9.48 u. en 22.18 u. Advertentie retour f 161 Voor zaken en vacantie is Londen de aan gewezen stad. Niets is prettiger dan er per BEA VISCOUNT heen te vliegen. Rustig, comfortabel, ontspannend, airconditioned en snel (onder de speciale aandacht van) ervaren stewards en stewardessen. Er zijn drie vluchten per dag - alle in de toe ristenklasse voor slechts 161 retour. Inlichtingen en boekingen bij Uw reisbureau of bij de BEA Leidseplein 29 Amsterdam. Tel. 64848 EUROPES FINEST AIR FLEET BRITISH EUROPEAN AIRWAYS Misschien zou men het stuk het beste een poging tot destillatie kunnen noe men. Destillatie van de waarheid, de oprechtheid. O'Neill heeft getracht om zulke omstandigheden te scheppen, dat zijn dramatis personage langzaam maar zeker zichzelf loutèren en tot het bewustzijn van de waarheid komen. Maar die omstandigheden zijn geen si tuaties, die de waarheid onontkoom baar maken, maar gedachten, achter en ondergedachten van anderen. Dat alles vangt hij op in de symboliek van de maannacht, de nacht van de maan voor de misdeelden. De misdeelden zijn Josie Hogan, een struise boerenmeid uit Connecticut, die met haar eeuwig dronken vader eer boerderij in pacht hebben. Josie neemt de schijn aan zich openlijk te geven aan elke jongeman uit de omtrek die haar aanstaat. Dat is haar schild, waarachter zij de waarheid verbergt. En haar waarheid is de kuise, tedere liefde voor de landeigenaar James Tyrone. De dronkenschap is het schild waarachter haar vader zijn waarheid verbergt, zijn liefde voor zijn dochter. De dronkenschap is ook het schild, Advertentie Onder grote belangstelling vond zon dagmiddag de opening en overdracht plaats van het troeplokaal der verken nerij, een ideaal waarvoor aalmoezenier N. Bynsdorp een half jaar lang heeft gewerkt tezamen met de vakmensen en vrijwilligers, die hun vrije zaterdagmid dagen en vrije avonden eraan hebben opgeofferd. Het resultaat van hun ar beid is dat er nu een gebouw staat, dat ver uitsteekt boven alle gelegenhe den in de gehele omtrek, welke in ge bruik zijn bij de verkennerij. Gister avond was er ter ere van deze opening een hoogmis in de Maria-kerk opgedra gen waarna een gezamenlijk ontbijt volg de in Mariënburcht. Hopman Smit, hoofd der St. Paulus- groep afd. Lisse sprak het openings gebed uit, waarna de vlag werd gehe sen, en de verkennerswet werd voorge lezen door een groepsleider. De voorzitter der afdelingscommissie van de interparochiële jeugdraad, de heer A. v. Wickeren, verheugde zich er over dat zovelen bij deze overdracht aanwezig waren. Veel dank zijn de ver kenners verschuldigd aan graaf van Lynden, die spontaan de grond ter be schikking heeft gesteld. Dank ook aan de burgemeester en het gemeentebe stuur voor de verleende faciliteiten en aan het kerkbestuur van de St. Agatha- parochie voor de financiële steun. Hier op droeg de voorzitter de sleutel van het gebouw over aan hopman Smit, die woorden van dank sprak bü het aan vaarden van het nieuwe troephuis. Vervolgens ging aalmoezenier Bjjns- dorp over tot de inwijding van het ge bouw. In zijn toespraak zei burgemeester mr. Th. M. J. de Graaf, dat de ge meente grote belangstelling heeft voor het jeugdwerk in verschillende vormen. Dit werk heeft hulp van anderen en on derlinge hulp nodig. De gemeente Lis se erkent de noodzaak hiervan en geeft hulp op diverse directe en indirecte wtf- Zondagmorgen is het nieuwe troeplokaal van de katholieke verkennerij in Lisse geopend. zen. Enige jaren geleden is de gemeen te begonnen met subsidie te geven aan de interparochiële financiële jeugdraad en het verheugde hem zeer de vruch ten hiervan te kunnen zien. Hij noemde het jeugdwerk typisch iets, waarvan de gemeente moet afblijven, want de jeugd moet zelf doen en zelf werkzaam zijn om zich te kunnen ontplooien Pastoor G. Schneiders wenste vervol gens de verkenners het beste toe, even als de districtscommissaris, de heer Steinman. Namens de Padvinderij sprak hop man van Houten hoofd van de Kani- nefatentroepen in Lisse. Hij bood voor het troeplokaal aan een kandelaar, een aankondigingsbord voor de groeps leiding en een schilderij, waarop een padvinder een hindernis neemt. Hieruit moge blijken de zeer goede samenwerking tussen de N.P.V. en de Katholieke Verkennersbeweging. Hier na werden allen in de gelegenheid ge steld het gebouw te bezichtigen, 's Mid dags werd er een druk bezochte receptie gehouden. waarachter James Tyrone zijn waar heid verbergt, het verlangen naar het goed zijn, het liefde geven en ontvan gen. Leugen en waarheid lopen in elkaar over in dit spel, zoals de werkelijkheid en de droom in elkaar overgaan. De waarheid en de droom worden gesym boliseerd door de maannacht in dat prachtige bedrijf, waarin Josie en Tyrone elkaar vinden, voor één enkele keer. Voor één enkele keer wordt hun eenzaamheid opgeheven. Dat is de troost die het leven deze misdeelden te bieden heeft, één nacht van waarheid en eerlijkheid. O'Neill schreef dit stuk in de dertiger jaren als onderdeel van een reeks van zeven, waarin hij het leven van ver schillende Amerikaanse generaties tus sen 1754. en 1932 wilde vastleggen. Later heeft hij het plan opgegeven, en kele stukken vernietigd en de andere ten dele gecombineerd en herschreven. Hij tekent een brok realiteit met een ongemeen vakmanschap op de wijze, die de jongere Amerikanen als Arthur Miller, Tennessee Williams en William Inge later van hem zullen overnemen. Hij doseert in zijn stuk flarden van Nietzsche en Freud, maar het blijft theorie. Het mankeert dit stuk aan wer kelijke actie, zowel innerlijk als uiter lijk. De symboliek is te doorzichtig. Paul Steenbergen heeft deze „Maan voor misdeelden" knap geregis seerd. Hij heeft terecht de volle aan dacht gevraagd voor de ontmoeting van Tyrone en Josie in III. Dat het eerste en tweede bedrijf daardoor om slachtiger werden dan strikt nodig was, ligt uitsluitend aan de schrijver, die zoveel niet terzake dienende ele menten te berde bracht. Dat het vier de bedrijf feitelijk zijn bestaansrecht mist en enkel een aansluiting is op III, kan men de regisseur evenmin euvel duiden. Een woord van lof ook voor de mise en scène, die de symboliek prachtig ondersteunde. Steenbergen gaf het begin en het slot eenzelfde toneelbeeld mee, inderdaad alsof het leven doorging. Zelf speelde hij prachtig ingehouden en uitmuntend genuanceerd de rol van James Tyrone, de dronken landeige naar, die in de maannacht zichzelf her kent. Myra Ward heeft een te char mant uiterlijk om werkelijk een struise boerendeerne te kunnen zijn. Haar brede, plompe gebaren veranderden daar niet veel aan, zomin als haar groffe taal. Dat zij niettemin wist te overtuigen, pleit voor haar kunstenaar schap. In de grote maanscène met Steenbergen was zij subliem. Max Croiset typeerde uitstekend de dronken vader als het instrument van het nood lot, dat tot taak heeft de droom te ver storen en de realiteit terug te brengen. Hep van Delft en Broes Hartman pas ten zich in hun kleine rolletjes prima aan. Van Hep van Delft was ook het mistroostige decor, dat voortreffelijk de sfeer van het stuk aanduidde. Het was echter te reëel om achter zich de zwarte fond te verdragen. Het is wel duidelijk, dat dit stuk niet geschikt is voor minderjarigen. J. W. v. d. V. Een bewoner van de Palmstraat, die alleen thuis was, werd in de nacht van zaterdag op zondag omstreeks half vijf wakker, toen zijn bed in brand stond. Bed en dekens wierp de verschrikte man door het raam naar buiten en daar arriveerde weldra de brandweer om het vuurtje te doven. De oorzaak van het ontstaan van de brand is niet bekend. De belangrijke basketbal-ontmoeting in de district eerste klasse heren tus sen The Arrows en het Haarlemse An tilopen is in een kleine overwinning voor de Rotterdamse gasten geëindigd (59—50). Antilopen bood vooral in de eerste helft geducht tegenstand en het gelukte de a.s. kampioenen dan ook niet een veilige voorsprong te nemen. Slechts in de allerlaatste seconde van de eerste helft kon Van der Ree het Arrows- team aan een voorsprong helpen (34 32). Ook na de hervatting bleef Anti lopen alles in het werk stellen om voor een verrassing te zorgen, maar dit luk te niet. Moedig volhouden van de Haarlem mers was oorzaak, dat de spanning in de laatste minuten nog enigszins terug keerde, maar de achterstand bleek te groot. De Haarlemse dameskampioen H.O.C. kwam eveneens weer iets dichter bjj de titel door een fraaie, maar moei zame overwinning op het Haagse Te Werve. In de eerste helft bleek de Haarlemse ploeg te sterk voor de gas ten, zodat de rust inging met een vei lige 2412-voorsprong. Na de hervat ting echter was de situatie geheel om gekeerd. De Haagse dames zetten bij een 3117 achterstand nog eens alles op alles en het gelukte Te Werve de achterstand terug te brengen tot 3731. H.W.P. heeft met 6,5—3,5 van Haar lem 3 gewonnen. Door deze uitslag en mede doordat Hoofddorp met 6.53.5 van H.S.G. 3 verloor, werd H.W.P. kampioen en moet thans met H.S.G. 2 promotiewed strijden spelen om een plaats in de eer ste klasse. A. Arnold: Het spel van uw kind; G. Brillenburg Wurth: De straf; A. De- coene: Jezus als pedagoog: C. A. M. Michel-Veraart en A. M. J. F. Michels: Het Nederlandse onderwijs: D. G. Rua- rus en C. R. van Raalte: De kunst van leren en studeren; H. W. F. Stellwag: Selectie en selectiemethoden: H. W. F. Stellway: De waarde der klassieke vor ming; K. Tillmann: Die Erziehung des Kindes zum Beten; J. Waterink: De psy. chologie van het kind op de lagere school. De schooljaren onzer kinderen; H. Zülliger: Umgang mit dem kindlichem Gewissen. Ontwikkelingslectuur: Ambrose. Bal let voor beginners; Bonda. Volkskracht door zelfwerkzaamheid en over heidszorg; De horizon van de schrijf tafel; Howarth. De dood verloor het spel; van Kampen. Wijkende wildernis. Neubert. Het leven in vereniging met Maria; Stuvel. Het Deltaplan. Romans: Cooper. De strubbelingen van Albert Woods; Gorham. Gouden ge stalten; ter Heyden. De dag is wreed; Pauwels. Het recht viert feest; van Reest. De zoon; Vandel. Ingreep van buiten. Marquand. Sincerely, Willis Wayde. B. en W. van Haarlem stellen de raad voor ter uitvoering van het uitbreidings plan „Zuid-West" een stuk grond van 500 m2 aan te kopen van de gebr. Van Schuppen voor f 9.871.80. In ruil daar voor echter willen B. en W. 2.360 m2 grond in dat uitbreidingsplan aan de Gebr. Van Schuppen verkopen voor f 25.05 per m2. De Gebr. Van Schuppen willen daarop 15 woonhuizen en 4 ga rages gaan bouwen. De toneelgroep „Ardaleon" zal op dinsdag 26 en woensdag 27 februari in het jeugdhuis opvoeren het blijspel in drie bedrijven „Een vrouw op zicht." Dinsdag zal mevrouw Blanche Brock- huizen-Holzhaus voor de leden van de afdeling Heemstede van het katholiek vrouwengilde in het parochiehuis aan de Achterweg voordragen „Leontientje" van Felix Timmermans: Aanvang 8 uur. De leden van de afdeling Heemstede van het katholiek vrouwengilde hou den 12 maart hun jaarlijkse omgang in Amsterdam. Advertentie Alle merken - dus ruime keuze Terwijl jolige carnavalvierders van de St. Liduina-parochie zondagavond in de grote zaal van het Concertge bouw de Haarlemse nurks tot glimla chen bewogen, genoot een minder uit gebreid gezelschap in de tuinzaal te zelfder tijd van de prestaties der gid sen uit de St. Joseph-parochie. De Nutburga-groep verzorgde hier een to neelavond ten bate van de minder ontwikkelde gebieden. Kapelaan H. van 't Hart .aalmoezenier van deze gidsengroep, herinnerde in zijn openingswoord, waarin h- o.m. de deken W. N. Zijlstra verwelkomde, aan de woorden van de Koningin in haar troon rede van 1955. Zij heeft de jeugdorgani saties toen verzocht hun activiteiten zo mogelijk ook ten goede te laten komen aan de gebieden, waar cultuur en be schaving nog verre zijn. De bijeenkomst, die aanvankelijk was bedoeld als ouder avond, had men daarom het karakter gegeven van een prestatieavond, waar voor de meisjes veel tijd hebben opgeof ferd. Het waren vooral de jongere gidsen, die met parmantige openhartigheid hun „stukjes" voor het voetlicht brachten en de avond tot een succes maakten. Daarmee wordt uiteraard het werk van de ouderen niet ten achter gesteld, maar het was in dit geval opmerkelijk hoe meisjes van tien tot twaalf jaar op dat grote toneel als aspirant-actrices hun stemmetjes inhoud gaven. Wij doelen dan bijvoorbeeld op het verhaal van de prinses en de zuurkool. „Hare Majes teit", die prinsen alleen kon waarderen, als zij niets wilden hebben van zuur kool, kreeg na allerlei aardige scènes haar zin. De ontknoping was grappig en het applaus ten volle verdiend. Ook „Het Vrouwtje van Stavoren" werd ten tonele gevoerd. Ieder, die de lagere school heeft bezocht, kent de ongelukki ge, maar toch een beetje romantische geschiedenis van de rijke dame, die in het bijzijn van arme vrouwen koren in de zee laat gooien, en later zelf tot de bedelstaf geraakt. De junioren-gidsen rakelden de tragedie in eer vlot tempo op, met omvangrijke décor-wijzigingen zelfs; in Leny Bouwmeester als het hooghartige „vrouwtje" hadden zij een goede gangmaakster. Als intermezzo tussen deze twee op voeringen ontlokten José en Mieke van Dijk lachsalvo's met een komische pot pourri. Voor de pauze kreeg men te zien hoe gidsen een kampdag doorbren gen. De seniores demonstreerden onder meer de ochtendgymnastiek, de jonge re meisjes het wel en wee in de kamp keuken. 2ndere toneelstukjes waren; „Hoe Truike genas" en „Naar Zwoerd- jesland". Advertentie IMPORTEURS: 1ACOBUS BOELEN AMSTERDAM De Zandvoortse politie-sportvereni- ging vierde zaterdagavond haar 20-ja- rig bestaan met een feestavond in ,,Zo- merlust". De korpschef van politie, de heer H. P. Huijsman, wees in zijn be groetingswoord op de verschillende ac tiviteiten welke deze sportvereniging in de afgelopen jaren heeft verricht: voet bal, hengelen, motorrijden, judo en to neel. Hierdoor werd de onderlinge band tussen de leden van het politiekorps ver sterkt, maar middels de periodiek ge houden feestavond werd een prettig con tact verkregen met gemeentelijke auto riteiten en notabelen der gemeente. Zo ook deze avond: tot de gasten behoorden de burgemeester van Zand- voort en wethouder van der Werff met hun echtgenoten, raadsleden, doktoren en andere genodigden. Door tussenkomst van het gewestelijk arbeidsbureau van Amsterdam had de Z.P.S.V. een keur van cabaret-artisten geëngageerd wel ke in een vlot tempo het talrijke pu bliek tot middernacht kostelijk geamu seerd hebben. De conferencier Joop Theunisz ontpopte zich als een veel zijdig artist. De conference, het buik spreken, rijwielacrobatiek, muzikale clownerie en het bespelen VEtn piano, accordeon en andere instrumenten, al les ging hem even goed af. Rina di Viéta een charmante zangeres, terecht geannonceerd als de Hollandse nachte gaal, gaf met groot succes een aantal operettemelodieën ten beste. Eddy Schuyer wekte grote bewondering door zijn verbluffende manipulaties en tele- patische gaven. De twee Klema'» oogstten grote bijval met hun paro- diëen en kostelijke nonsens. Jan Wa genvoort zorgde onvermoeid voor de muzikale begeleiding van de artisten. Al met al een zeer geslaagde avond. Zondagavond gaf de gymnastiekafde- ling van de r.-k. sportvereniging T.Z.B. in het patronaatsgebouw te Zandvoort een uitvoering. De T.Z.B.-voorzitter. dr. Robbers, heette het talrijke publiek welkom en daarna werd in een vlot tempo een programma afgewerkt, dat getuigde van grondige voorbereiding en gedegen oefening. Liefelijk waren de prestaties van de kleuters, vooral in het nummer: de kikkertjes. Ook de andere groepen oogstten veel bijval. Wij noemen het figuurlopen der klei ne meisjes, het dansje van de grote meisjes en de individuele vrije oefe ningen en het paardspringen der dames en niet te vergeten: de kostelijke de monstratie van zit-voetbal van de T.Z.B.-junioren. Deze avond is weer ge bleken dat de gymnastiekafdeling welke ruim 160 leden telt een flore rend deel is van T.Z.B. In haar slot woord bracht de voorzitster van de gymnastiekafdeling, mevr. de Reus, te recht dank aan de instructeur, de heer A. M. Heerkens uit Heemstede voor het uitstekende werk dat deze voor de gymnastiekafdeling verricht. Het jong ste lid der kleuter-afdeling offreerde hem een bloemstuk. Een gelijke hulde viel mevrouw Boschma ten deel. als dank voor haar vele voorbereidende werk. De gemeenteraad van Zandvoort komt dinsdag in vergadering bijeen. Aan de orde komt dan o.a. een voorstel om de politieverordening aan te pas sen aan de gewijzigde winkelsluitings wet; het presentiegeld voor de raads- en commissievergaderingen ingaande 1 januari 1958 te verhogen tot resp. 13 en 6.50; de subsidie aan „Het Witte Kruis" in verband met de aanstelling van een tweede wijkverpleegster, te verhogen van 2300 tot 4000. en aan de r.-k. kleuterschool 731 beschikbaar te stellen voor aanschaffing van leer middelen. Voor de dienst van publieke werken zal een werp-transporteur worden aan geschaft voor 5100. Hierdoor zal be langrijk op de voor grondwerken nodige mankracht kunnen worden bespaard. (Ntet officiële koersen) Vorig Opening slot 25/2 3% Ned 1953 91^ 3% Ned 1953 91r* 3% Ned 1956 913; 31/4 Ned 1948 85i 2 3% Ned 1950 8534 3ft Ned 1954 86% 3% Ned 1955 1 87 3-3% Ned 1947 89% 3 Ned 62-64 bei fac 92% 92% Inschr Grtbk 1946 3 °k Ned. Handel Mil cert 167 A.K.0 199% 200 Van BerkeJ's Patent 166 CaJvé-Delft cert 290 Van Gelder 196% Kon Hoogvens cert Unilever Cert. 29512 343% 349 Ned Kabel 269 Philips 243% 245 Kon Petroleum 164.80 166.90 „AmsterdamRubber 78% 77% Holl Amerika Lijn 179 179% Kon Ned Stoomb Mij 164 164% Ned Scheedv Unie 165 165 a V.A 90% Deli Mij. Cert. 95 A'dam 2% '56 I 98% A'dam '56 H 109 A'dam HI 109%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 3