Regering zal de lasten iets nauwkeuriger moeten afwegen Minst draagkrachtigen moeten gespaard worden P. v. d. A. plaatst zich achter gezinspolitiek van de K.V.P. Majoor uit arrest ontslagen IliiSlïii J Twee doden V.S. willen het omstreden Egyptisch gebied internationaliseren Overleg tussen Eisenhower en Frankrijks premier Mollet „Nieuwe periode'' in Spanje Cyrankiewicz tegenstanders ontslaat twee van Gomulka M De situatie in Djakarta uiterst gespannen De Maas weer buiten haar oevers Rails voor de tunnel BESTEDINGSBEPERKING IN TWEEDE KAMER Melk niet ineens tien cent duurder Noorse Sokken/Kousen/Truien Jlet m Passagier die voor twee telt Gaza-strook en Golf van Akaba IS Nederlanders houden hun kinderen thuis weer V/OENSDAG 27 FEBRUARI 1957 80sfe JAARGANG No. 26842 (Van onze parlementaire redacteur) - In het Tweede Kamer-debat over de bestedingsbeperking zijn op de eerste dag nog maar drie fracties aan het woord geweest, maar één ding staat al vast: de regering zal de lasten wat nauw keuriger moeten afwegen en de minst draagkrachtigen moeten sparen. Zij hoeft niet te denken aan een verhoging inééns van de melkprijs met tien cent per liter. Het kabinet zal door een verhoging van de inkomsten- of omzetbelasting moeten trachten de middelen te vinden om de subsidies op de levensmiddelen af te schaffen ■waarmede men het in principe eens is. De tarieven zouden dan Zo kunnen worden gekozen, dat bepaalde groepen niet de zwaarste klappen krijgen. De P.v.d.A. heeft zich roerend achter de gezins politiek van de K.V.P. geplaatst en het betoog van de heer Janssen onderstreept, dat de kinderbijslag verhoogd dient te worden, zodra een onevenredig zware druk op de grotere gezinnen zou terecht komen. Geen wapenstilstand in Rotterdam Oorlogsdreiging om Kasjmir Zonnige perioden besteding Kolendamp in roef van sleepboot Wijzigingen in Poolse regering (U.P., Reuter, A.F.P.) Anti-Westerse catnpagne neemt toe BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementer. 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk Breestraat 171, tel 4790 Bijkantoor en Red. Umuiden: Leeuwerikiaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. J. W. Boerrigter en Mr. W A. M. van der Kallen. Hoofdredactie- Drs H v RUN en W Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT 'ADVERTENTIETARIEF 28 cents per milimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zorvder opgave var» redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 57 cents per week, f 2.50 per maand, f 7.40 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. Naar het A.N.P. verneemt heeft de krijgsraad dinsdag, na ip raadkamer te lijn geweest, het verzoek om de in no vember van het vorige jaar in arrest ge stelde majoor uit hei arrest te ont slaan ingewilligd. De majoor bevond zich in arrest, omdat hij ervan wordt verdacht in zijn functie van hoofd van de sectie aankoop buitenland van het directoraat materi eel van de landmacht steekpenningen te hebben aangenomen van een Engelse firma. De majoor ontkent. Zijn verdediger, mr. W. J. van Es, had donderdag bij de krijgsraad een verzoekschrift tot vrijlating uit het ar rest van zijn cliënt ingediend. (Van onze correspondent) In een dansgelegenheid te Rotterdam js het dinsdagavond tot een treffen ge komen tussen een aantal Israëliërs en Egyptenaren. Eerst vielen er uitdagende Woorden, maar al spoedig ging men over wt overtuigende klappen en tenslotte berden zelfs messen getrokken, waarbij een van de mannen, een messroombe- diende van het Israëlische schip „Gef- Ten", 'een steekwond in de borst kreeg. Hij moest naar het Coolsingelziekenhuis gorden vervoerd. De overige schepe- ungen kregen slechts lichte verwondin gen. De binnenkomst van de politie jhaakte een einde aan de slag. Zesen- twintig personen werden meegenomen haar het hoofdbureau: dertien Israë liërs, zeven Egyptenaren en zes Neder landers. De laatstgenoemden hadden be middelend willen optreden. De politie kon uit de verhalen, die de mannen Vanmorgen vertelden, geen wijs worden *n stuurde de lieden toen maar weg. Een miljoen stamleden aa,. de noordwest-grens van Pakistan staan gereed om op 15 maart naar het dw Indie bezette Kasjmir op te marche ren, tenzij de Pakistaanse regering spoe dig stappen doet om het gebied te be. Vrijden, aldus een. waarschuwing van stamleden, geuit op een bijeenkomst lb Peshawar gedurende het afgelopen Wekeinde. Advertentie B AR1EU0RISSTRHAARLEM-TEL. 13439 f CRD. B0LSTR48 A DAM TEL 717162 Verwachting tot donderdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Droog weer met zonnige perioden en weinig wind. Vannacht plaatselijk ™st met temperaturen om het vries- i»j Tot lichte vorst. Ongeveer de- daag m'dda?tem'>eraTuren a's van" Zon: 7.31-18.19. Maan: 6.35-17.30 De regering die met tien leden onder aanvoering van dr. Drees naar deze eerste sprekers luisterde, heeft hier over zeker een motie te verwachten wanneer haar antwoord op dit punt niet bevredigt. Dit antwoord zal eerst de volgende week dinsdag worden gege ven. Er moet nog een lijst van min stens twaalf sprekers worden afge werkt en vrijdag gaat de Kamer de begroting van zaken overzee behande len met de nieuwe minister, mr. Hel ders. Het kabinet kan dan het weekeind en de wekelijkse ministerraad van maandag gebruiken om zich te bera den over de wijze waarop de Kamer tegemoet zal worden getreden. De vier eerste sprekers hebben het dinsdag klachten laten regenen, met name over het loon- en prijsbeleid. Niet alles tegelijk De regering speelt met vuur, wan neer zij niets anders'doet dan specule ren op prijsdalingen die wel uit de lucht zullen vallen, aldus de heer Ha- zenbosch (A.R.). Men denkt nu wel, dat de groente door het zachte voorjaars weer wat goedkoper zal worden en men hoopt dat de wereldmarkt het voorbeeld van de theeprijs zal volgen, maar daarover bestaat weinig zeker heid en zo komt men er niet, aldus de A.R.-woordvoerder. Hij wees er met drs. Roemers (P.v. d.A.) op, dat de werknemers aan de regering hebben doen weten, dat de kosten van levensonderhoud in 1957 met niet meer dan 6,4 pet mogen stijgen boven 1956. Daarvan is reeds 2 pet voor huurverhoging bestemd, terwijl in de maanden januari en februari ander maal 2 pet aan prijsverhogingen is ver dwenen. En nu moeten brood, suiker en melk omhoog. Laten er desnoods weer prijzencommissies komen, adviseerde de socialistische woordvoerder. Daar komt nog bij dat de vakverenigingen een loonsverhoging van 2 pet om de verhoging van de nu geldende huren met 25 pet op te vangen te gering ach ten. De regering zal in ieder geval de prijsverhogingen zeer voorzichtig moe ten regelen, zodat niet alles tegelijk gaat komen. Men zal moeten voorko men dat tariefsverhogingen met prijs verhogingen zullen samenvallen, aldus drs. Hazenbosch. Eensgezind was de Kamer ook in het naar voren brengen van de mening dat de overheid zelf maar weinig van de offers op zich neemt die de bestedings beperking vraagt. Het manoeuvreren met hogere PTT-tarieven en die dan onder begrotingsbesnoeiingen rekenen werd algemeen als een weinig geluk kig onderdeel van de toch reeds ver warde bestedingsnota aan de kaak ge steld. Men was het ook eens in het constateren dat het nog steeds aan ef ficiency in het overheidsapparaat ont breekt. Wanneer men een nieuwe be lasting op motorrijtuigen invoert, ter wijl men dezelfde groep verbruikers zou kunnen treffen door een eenvoudige verhoging van de benzinebelasting en daarbij twee miljoen innings- en admi nistratiekosten uitsparen, waar is dan de drang naar doelmatigheid te vinden, vroeg de heer Janssen zich af. Rechtvaardiging gevraagd De heer Janssen heeft voorts de rege ring een grondige verklaring en een rechtvaardiging gevraagd voor de loop van de gebeurtenissen in het laatste half jaar, met name ook met betrekking tot het tweede advies, dat de regering aan de Stichting van de Arbeid heeft gevraagd en dat een wonderlijke indruk heeft gemaakt. De spaarzaamheid is in alle sectoren, ook in de consumptiehuishouding, on voldoende geweest. Dat wreekt zich nu, aldus de heer Janssen. Men heeft niet tijdig genoeg een doeltreffend beleid van bezitsvorming opgezet. Als middel om uit de huidige impasse te komen kan dit beleid, althans niet op korte termijn, nog afdoende helpen. Hij be treurde het, dat de weg die de regering in de bestedingsnota gekozen heeft, slechts tot verhoging van lasten leidt en dus alleen afgaat op ontneming van be zit. Het was juist nodig geweest om waar mogelijk de bestedingsbeperking te verbinden met behoud en met uit breiding van duurzaam bezit. In zijn beoordeling van het prijs- stabilisatiebeleid kwam de heer Jans sen tot de conclusie, dat men daar mee in een situatie is geraakt, waar- 'f X,-' v,v, BEPEPKtUk MIDDENSTANDS in absoluut niet meer te werken is Hij aanvaardde het volkomen, dat het conjunctuurverloop zich niet meer via prijsvorming moet afwikkelen en dat er dus prijsstabilisatie moet zijn. Maar de werkmethode die thans gevolgd wordt houdt vele gevaren in. Feitelijk moet voor elke prijsverhoging een voorafgaande goedkeuring worden ge vraagd, waarbij zich soms termijnen van zes a acht weken voordoen. In feite ligt hierin een bron van onrecht vaardigheid en ondoelmatigheid. Daar naast is het leven nu eenmaal zo, dat wij niet alleen met engelen te maken hebben. E* zal dus een techniek moe ten worden gevonden, die beter werkt dan de huidige. Thans is het prijsvor- mingsbeleid min of meer een privé genoegen van de minister van econo mische zaken; de Staten-Generaal heeft hierop geen enkele controle. Ook de prijspolitiek t.a.v. de melk en de suiker onderwierp de heer Janssen aan kritiek. Hij was bereid te erkennen dat de consument jarenlang geprofiteerd heeft van de subsidies. Wanneer deze worden afgeschaft zou het rechtvaardig zijn dat schadeloosstelling wordt gevon den bijvoorbeeld in de vorm van ver hoging van de kinderbijslag. (Vervolg op pagina 2) (Van onze correspondent) Doordat zich vannacht in de roef van de sleepboot „Tonni", die gemeerd ligt bij de Parksluizen in Rotterdam, kolen damp heeft ontwikkeld, zijn een dek- knecht en een kapitein buiten kennis geraakt. De brugwachter van de sluizen ontdekte vanmorgen, dat beide mannen nog te kooi lagen en waarschuwde daar op de politie. De dekknecht vertoonde geen tekenen van leven meer, de kapi tein nog wel. Desondanks heeft ook bij laatstgenoemde de urenlang volgehou den kunstmatige ademhaling niet meer mogen baten. De stoffelijke overschot ten van de beide opvarenden zijn naar de rivierpolitie overgebracht. De kachel in de roef bleek geheel gevuld met ko len, maar brandde zeer slecht. Boven dien was het vertrek de gehele nacht potdicht afgesloten. De Franse luchtvaartmaatschappij „Air France" heeft een Finse zaken man, M. von Julin, in het vliegtuig dat hem van Berlijn naar Helsinki zou bren gen, twee zitplaatsen verkocht voor de prijs van een zitplaats. De heer Von Julin is namelijk de zwaarste, en daarbij de breedste, pas sagier die de maatschappij ooit vervoerd heeft. De weegschaal op het vliegveld gaf te kennen dat de Fin 360 pond weegt. Men wist er echter wel raad op. De arm leuning tussen twee zitplaatsen werd weggehaald en de Fin kon zitten. <U.P.) Sinds 1947 is Spanje officieel weer een monarchie. Een monarchie zonder koning. Wellicht zal de jeugdige Don Juan Carlos nog eens op de Spaanse troon zetelen, maar op het ogenblik zijn er geen tekenen dat Fran co spoedig afstand zal doen van zijn functie van staatshoofd. De Caudillo domineert nog altijd de Spaanse poli tiek. Behalve staatshoofd is hij ook hoofd van de regering, opperbevelheb ber van de strijdkrachten en leider van de Falange. Franco is -nu al meer dan twintig jaar aan het bewind, en gedu rende deze hele periode heeft hij slechts drie maal zijn kabinet gereorgani seerd. Zo'n regeringswisseling in Span je is dus een grote gebeurtenis, ook al blijft de leiding van de regering ten slotte in dezelfde handen. Franco heeft zelf vorige week ver klaard dat er ,,een nieuwe periode" zou beginnen in de Spaanse politieke geschiedenis. Die periode is maandag ingeluid met de benoeming door de Caudillo van niet minder dan twaalf nieuwe ministers. Daarbij heeft uiter aard in het buitenland de vervanging van Artajo door Castiella bijzonder de aandacht getrokken, daar Artajo ruim elf jaar minister van buitenlandse zaken is geweest. Overigens is Castiella evenals zijn voorganger een Falangist, terwijl beiden vooraanstaande leden zijn van de in Spanje zo machtige Katholieke Actie. Een grote verandering in het Spaanse buitenlandse beleid valt volgens waar nemers na de huidige mutatie niet te verwachten. Wellicht is de jongste kabinetswijzi ging te beschouwen als een kleine con cessie van Franco aan de monarchis ten. Er is in Spanje een duidelijke stro ming die de monarchie ook in feite zou willen zien hersteld. Franco wil met deze stroming rekening houden, maar hij wil de Falangisten, die geen koning wensen, niet te zeer tegen zich inne men. De vorige maand dreigden er voor de Caudillo al moeilijkheden toen de secretaris-generaal van de Falange, Arrese, de wens te kennen gaf af te treden uit protest tegen Franco's toe gevendheid tegenover de monarchisten. Franco heeft indertijd Arrese van zijn voornemen weten af te brengen, maar tenslotte is Arrese nu toch van zijn post ontheven. Als secretaris-generaal van de Falange wordt hij opgevolgd door Ruiz. De Canadese minister van buitenland se zaken, Lester Pearson, heeft tijdens het debat over het Midden-Oosten in de Algemene Vergadering van de Verenig de Naties voorgesteld, in het gebied van Gaza „zo snel mogelijk het huidige Is raëlische burgerlijke bestuur te ver vangen" en een V.N.-commissie voor dit gebied te benoemen. De Canadese minister was van oordeel dat als eer ste stap naar een oplossing van het vraagstuk in het Midden-Oosten de Is raëliërs zich van het Egyptische grond gebied moeten terugtrekken. De Alge mene Vergadering zou echter thans doeltreffende maatregelen moeten ne men om te verzekeren, dat de strook van Gaza niet gebruikt wordt als basis voor overvallen op Israëlisch gebied. Voorts zou men tot een verklaring moe ten komen dat de scheepvaart in de Straat van Tiran en de Golf van Akaba niet belemmerd wordt. De door de Ca nadese minister ontvouwde plannen zul len waarschijnlijk niet direct in een ontwerp-resolutie worden neergelegd. De Verenigde Staten zijn van plan vandaag een resolutie bij de Algemene Vergadering in te dienen, waarin wordt aangedrongen op internationalisering van de strook van Gaza en de Golf van Akaba, aldus is gisteravond van leden van de Amerikaanse vertegen woordiging bij de wereldorganisatie ver nomen. De resolutie zal gedeelten om vatten van het door Pearson ontvouwde plan. De Verenigde Staten beogen het be heer van Gaza en het gebied aan de Golf van Akaba in handen van de Verenigde Naties te leggen. In de des betreffende resolutie zal niet worden gesproken over sancties tegen Israël. Indië, Canada, Brazilië en Columbia zullen de resolutie waarschijnlijk mede-indienen. In geval Israël zou weigeren haar troepen uit Egypte terug te trekken, zouden de Verenig de Naties zich volgens de Amerikaan se resolutie opnieuw over sancties moeten beraden. President Eisenhower van de Ver enigde Staten en premier Mollet van Frankrijk zijn gisteren in het Witte Huis hun besprekingen begonnen. Geduren de het eerste onderhoud wisselden zij oorlogsherinneringen uit en gingen daarna over tot een gedachten wisse ling over het Midden-Oosten. Er is ook een algemeen gesprek gehouden over de vorderingen op het gebied van de Europese eenwording. Zij besloten de ministers van buitenlandse zaken Dul- Men is flians bezig met de laatste loodjes van de tunnel te Velsen. Reeds is men druk doende met hel leggen van de treinrails voor de spoortunnel aan de zuidzijde van het Noordzeekanaal. Daarbij heeft men bijna de eigenlijke ingang van de tunnel bereikt. Over deze rails zal straks de trein richting Alkmaar rijden. Premier Jozef Cyrankiewicz van Po len heeft gisteren in het parlement een kabinetsherziening bekendgemaakt. De belangrijkste veranderingen zjjn dat Bo- leslaw Ruminski, minister van chemi sche industrie, en Kazimierz Mijal, mi nister van openbare diensten, hun con gé kregen. Hun ministeries zijn opge heven. Beiden stonden bekend als beho rend tot de „oude school" de Poolse uitdrukking voor hen die gekant zijn tegen de communistische partij-secreta ris Valdislaw Gomulka. Een andere, Nowak, blijft echter vice-premier. Cyrankiewicz blijft premier en Ed ward Ochab, die partijsecretaris was tot Gomulka in oktober aan de macht kwam, houdt de portefeuille van land bouw. Marian Rybicki, tot dusverre procureur-generaal, neemt de porte feuille van justitie over van Zofia Wa- silkowska, die de enige vrouw in het kabinet was. In zijn redevoeringen ter inleiding van deze veranderingen wees Cyrankiewicz erop dat Polen nog altijd het hoofd moet bieden aan het gevaar van agres sie van de zijde van de imperialisten. De bewapening van West-Duitsland werpt een schaduw over de toekomst. Over enkele maanden zal West-Duits land worden uitgerust met Amerikaanse atoomwapens, aldus Cyrankiewicz. Duit se strijdkrachten zullen binnenkort een overheersende rol in Europa spelen, waarbij de Duitsers gebruik zullen ma ken van het verzwakken van de positie van Groot-Brittannië en Frankrijk. De onschendbaarheid van het Poolse grond gebied en de grens tussen Polen en Oost-Duitsland is erkend door alle lan den uit het „socialistische" kamp. Zon der een nauwe band met de andere „socialistische" landen zou Polen wor den uitgebuit door verscheidene landen van de kapitalistische wereld, zoals in de tijd tussen beide wereldoorlogen, al dus de premier. Daarom is het nood zakelijk, dat Polen in het „socialisti sche" kamp blijft. les en Pineau, die in het „State De partment" overleg pleegden, aan de besprekingen te laten deelnemen. Een van de adviseurs van Dulles is de Ame rikaanse deskundige op het gebied van het Midden-Oosten William Rountree. Waarnemers zijn van oordeel, dat de toekomst van het Suezkanaal en de on derhandelingen om Israël te bewegen zich uit Egypte terug te trekken, de voornaamste onderwerpen van gesprek zijn geweest. Wat dit laatste punt be treft wordt in sommige kringen te Wash ington de mogelijkheid geopperd, dat Eisenhower tracht Frankrijk te bewe gen, zijn invloed aan te wenden tenein de Israël ertoe te overreden zich uit de kuststrook van Gaza en het gebied langs de Golf van Akaba terug te trekken. Eisenhower ontving Mollet op zeer hartelijke wijze. Beide staatslieden ver lieten een moment het bureau van de president om de fotografen toe te staan hun foto's te nemen in een poort-uit gang. die uitkomt op de rozentuin van het Witte Huis. Mollet was niet door enig Frans ambtenaar of officieel per soon vergezeld. De perschef Pierre Ba- raduc verklaarde dit door te zeggen, dat het alleen een ontmoeting van man tegenover man was tussen Mollet en Eisenhower. aar behalve zuiver politieke lig gen aan de regeringswisseling wellicht ook sociaal-economi sche motieven ten grondslag. De Spaanse economie bevindt zich in een hachelijke situatie, en de laatste maan den is er veel critiek geleverd op het regeringsbeleid, dat een ernstige infla tie niet heeft weten te beletten. De overheid zou moeten overgaan tot dras tische bestedingsbeperking, om de hui dige moeilijkheden het hoofd te bieden. Een nieuw regeringsteam zal nu een oplossing moeten zoeken voor de drin gende economische problemen, en de jongste mutaties hebben dan ook voor al betrekking op de sociaal-economi sche sector van het kabinet. Er zijn nieuwe ministers benoemd voor de de partementen van financiën, handel, economie, huisvesting en arbeid, en het is opmerkelijk dat het laatstge noemde ministerie, dat sinds 1941 on der leiding stond van Giron, nu toever trouwd is aan de man die tot nog toe de hoogste vakbondsleider was: Sanz- Orrio. Toen Franco maandag zijn nieuwste regeringswijziging aankondigde, was het al weer vijf en een hall jaar geleden dat er het laatst op grote schaal mu taties in het kabinet hadden plaats ge vonden. Het Spaanse regime zal ook door de nieuwste reorganisatie wel niet wezenlijk veranderen, omdat tenslotte Franco nog altijd de lakens uitdeelt. In hoeverre de benoemingen der nieu we ministers van betekenis zijn voor de binnenlandse politieke en sociaal- economische ontwikkeling in Spanje zal de toekomst moeten uitwijzen. In de Indonesische hoofdstad, waar voortdurend een rumoerige sfeer heeft geheerst sinds Soekarno vorige week nadere bijzonderheden heeft meege deeld over zijn „conceptie", was de si tuatie vandaag zo gespannen, dat de Nederlandse gezinnen hun kinderen niet naar school hebben laten gaan. De hele westerse kolonie in Djakarta leeft trou wens in angst, omdat de aanhangers van Soekarno onvermoeid doorgaan westerse ambassadegebouwen, woningen en kan toren met rode verf vol te kladden met anti-westerse leuzen. De Amerikaanse en Britse ambassades in Djakarta heb ben vandaag een formeel protest inge diend tegen deze campagne, die nu reeds drie dagen duurt en die eerder heviger wordt dan afneemt. Voor morgen is een massa-vergadering belegd, waarop men zijn standpunt tegenover Soekar- no's plan voor een „geleide democratie" zal kunnen uiteen zetten. Tegenstanders van het voorstel van de president zul len ongetwijfeld wegblijven en men acht het zeer goed mogelijk dat de bijeen komst zal ontaarden in een geweldige aanval op eigendommen en woningen van buitenlanders. De vergadering, die met een de monstratie vóór het paleis van Soe karno zal beginnen, zal door grote menigten worden bezocht. De com munisten hebben reeds aangekondigd ploegen te zullen opstellen bij de ingangen van Soekarno's paleis. Een zegsman van de Britse ambas sade heeft verklaard, dat een groep mannen in een jeep gisteren het am bassadepersoneel had bedreigd, dat bezig was de bekladde muren schoon te maken. De leuzen, die men overal kan aantreffen, luiden: „Hoedt u voor buitenlandse subversie", ,.Weg met het kapitalisme", en „Nederlanders, ver dwijnt uit Indonesië". De meeste leu zen echter eisen steun voor Soekarno's plan. Anti-communistische groepen zijn een tegenactie begonnen, ook met verfpot en verfkwast. Op de muren van het kantoor van de Standard Vacuum Oil Company leest men: „Weg met het Britse, Ameri kaanse en Nederlandse imperialisme," daaraan werd door een andere hand toegevoegd: „en ook met het Russische." Elders stond de oproep: „steunt de con ceptie van president Soekarno." Hier had een tegenstander het woord „niet" aan toegevoegd. Ook onder diplomaten in de buiten landse kolonie is men het erover eens, dat er van de politie geen steun ver wacht kan worden mocht het tot moei lijkheden komen. Het leger acht men evenmin betrouwbaar. Men acht het zelfs mogelijk dat de strijdkrachten te gen de buitenlanders gaan optreden, of deelnemen aan eventuele straatgevech ten tussen communisten en anti-com munisten. De mogelijkheid van derge lijke ongeregeldheden acht men niet ge ring. (U.P.) Voor de tweede maal dit jaar stroomt het Maaswater door het plaatsje Itteren. De weg naar Meerssen staat weer over een breedte van ongeveer 70 meter on der water. Het bootje, waarmee de voet gangers worden overgezet, is weer in de vaart genomen. De autobussen rijden nog over de overstroomde weg. die plus minus 50 centimeter onder water staat

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 1