Davita Scooters, motoren dingen om gunst De mazen van de verkeerswet wijd open en van voor de autoscooter Nederlandse industrie komt met talrijke verrassingen bromfietsen het publiek Weer U Verhoog tegen het weer! Uw weerstand! IJver van Engelands kippen komt fiscus duur te staan Uitbetaling melk naar kwaliteit Nota minister Cals BROMFIETSEN J. VIETS EN CO 't AVADA Hulpmotorhuis fambreUa NOGMAALS AANDACHT VOOR DE R.A.I. Lijk HENK DE VRIES Zachte winter spoort de dieren aan veel eieren te leggen van meisje bij Eysden gevonden Nota van Gemeenten aan Kamerleden Bezwaren tegen de bestedingsbeperking Keersluis in haven van Zierikzee Concept-verordening in voorbereiding Overtreders rijverbod gestraft Bestedingsbeperking geen invloed op scholenbouw AVADA-Dynamiek AVADA-Super-Sport f493,50 f 560,— f 675,— MOTOREN BROMFIETSEN DONDERDAG 28 FEBRUARI 1957 PAGINA 7 SPORTWAGEN SPEELGOED NEDERLANDS BROMSCOOTERS MEER PRIMEURS Examens Bouwman alsnog in westelijk hockeyteam DE GRAAFF DERDE JOOP v. DEVENTER - Schagchelstraat 24 HAARLEM - TEL. 17780 DKW v.a. HERCULES v.a. HERCULES SCOOTER BERINI HMW SIMPLEX OOK UW ADRES voor ONDERDELEN Telefoon 14508 Eén enkele dragée Davi- tamon 10 per dag heft vitaminetekorten radicaal op. Flacons van 50, 100 en 500 dragées Een 10 voor gezondheid hoge vjtaminewaarde ORGANON OSS (Van onze speciale verslaggever) In een weelderig opgemaakt bloembed vol tintelende kleuren, tussen klaterende fonteinen en gezapig voort kabbelende beekjes staan in het R.A.I.-gebouw te Am sterdam de nieuwste motorische wonderen van tech nisch vernuft. Trots glimmend in hun oer-degelijke en toch parmantige zwart gelakte pak of uitdagend en wuft coquetterend met een in de meest uiteenlopende kleuren beschilderde metalen huid ziet ge er al wat in Nederland momenteel te vinden is op het gebied van bromfietsen, motoren, scooters en autoscooters. Duizen den belangstellenden zullen zij weer trekken. Het gilde der ruiters-in-het-leer; de lieden die met hun zondagse pak aan toch hard willen gaan; de jongeling die een bromfiets aanziet voor de snelheidsmonsters van de T.T. en die in zijn dromen al menigmaal is geridderd met de lauwerkrans van de kampioen; kortom, allen die menen dat het in dit jachtige leven nog niet snel genoeg gaat, zij vinden hier alles wat van hun gading is. Maar niet alleen zij zullen de weg naar het R.A.I.- Ge zult, de tentoonstellingsruimte bin nentredend, wellicht spoedig tot een merkwaardige ontdekking komen. Nau welijks wordt namelijk uw aandacht ge trokken door motoren, scooters of brom fietsen, of ge ziet de miniatuurauto. Er zijn van die dwergjes op de weg, waar ge voor in moet klauteren om dan met het stuur in de hand het portier dicht te klappen. De BMW-Isetta bijvoor beeld, waarin thans de motor van de BMW is geplaatst. En vergist u niet. Hier is geen sprake van een stukje speelgoed. Men heeft te maken met een serieuze aanval op de kleine auto. De berijder van een scooter die een dak boven zijn hoofd wil, komt tot de ver rassende ontdekking, dat hij een ander rijbewijs zal moeten halen om met dit wagentje op de openbare weg te kun nen verschijnen. Hij zal zich amper met deze gedachte verzoend hebben en het logische van de bepaling hebben ont dekt, als hij even verder wordt gecon fronteerd met nog meer van dergelijke voertuigen. De Messerschmidt en de Heinkel bijvoorbeeld. En dan verneemt hij dat zijn rijbewijs voor motor wel geldig is voor wagentjes als deze. Er zat weer eens een gaatje in de wet en daarvan is gretig geprofiteerd. Onder de Isetta ziet ge namelijk vier kleine wieltjes aangebracht twee wijd uit een voor, twee dicht bij elkaar achter terwijl de andere twee slechts één ach terwieltje hebben. En aangezien de wet voor het rijbewijs A o.a. spreekt van -.andere motorrijtuigen op drie wielen tvaarvan het ledig gewicht niet meer bedraagt dan 400 kg", ziet ge dat het dus mogelijk is dat ge zo van uw sta len ros klimt en het stuurwiel in han den neemt. Levensgroot wordt uw verbazing als ge nog iets verder hebt gewandeld. Plotseling staat voor u een hagelwitte automobiel met open dak. Een comple te sportwagen luidt op het eerste ge zicht het oordeel. Ge zult er vol ont zag omheen lopen en u afvragen wat dit voertuig te maken heeft met een expositie van motoren enzovoorts. Zo verging het ons tenminste toen wij daar de „Bambino Sport" in volle glorie za gen pronken. Doch ziet, dit volbloed Ne derlandse produkt, waarvan het proto type juist gereed is en dat omstreeks juli op de weg zal verschijnen, heeft niet alleen slechts drie wielen, de car rosserie van fiberglas een bijzonder sterke plasticsoort is zó licht, dat het eigen gewicht van het voertuig nog geen 300 kg haalt. Met het rijbewijs voor motor stapt ge dus ongehinderd in dit sierlijke wagentje, dat van voren heel wat breder is dan menige kleine auto mobiel. Men mag dan ook wel zeggen dat de NV Alweco te Veghel, de fabri kant, voor een verrassing van de eerste orde voor deze RAI-tentoonstelling ge zorgd heeft. Tot vandaag wist, behalve uiteraard de ingewijden, niemand van de komst van dit Nederlandse produkt, waarvan in eerste aanleg duizend stuks zullen worden gemaakt. En nu we dan toch spreken over de naar de automobiel neigende voertui gen, de kleinste automobiel, de Gog- gomobiel, met zijn gewicht van 370 kg, heeft ook een plaats op deze ten toonstelling en is eveneens met een verrassing gekomen. Ge kent natuur lijk allen de standaarduitvoering van deze nog piepjonge loot aan de wijd vertakte automobilistische stam, die in korte tijd veel opzien heeft gebaard. Goggomobiel is kennelijk aangemoe digd door het succes en heeft de pro- duktie uitgebreid met een sportcoupé. Met zijn pretentieus uiterlijk zal dit sportwagentje ongetwijfeld de nodige aandacht trekken, ook al door zijn elektrische versnellingsbak met voor keuze. Een heerlijk stukje speelgoed, was onze eerste indruk toen wij even achter het stuur waren geklauterd. En zuinig: benzineverbruik 1 liter op 125 kilometer zegt de catalogus. Aan nieuwtjes ontbreekt het niet op deze RAI-tentoonstelling. Wij vertelden u reeds het een en ander over enkele primeurs, maar er zijn er veel meer. Zo ziet ge bijvoorbeeld in de sector der scooters het een en ander dat op gebouw inslaan. De eerzame huisvader die samen met zijn vrouw door Nederland wil trekken als straks de vakantietijd is aangebroken, zal bijvoorbeeld ook aan zijn trekken kunnen komen. Of de nijvere ambachts man wiens dagelijkse tocht van en naar het werk veel aangenamer zou zijn als hij niet voortdurend de pedalen van de fiets rond moest trappen. Over vakantie gesproken, als ge genoeg hebt van de cylinderkoppen, de motorblokjes, voor- en achtervering; als de bloemen, fonteinen en beken U niet meer kunnen boeien, wordt ge getrokken door een hal, waarvan de entree is omgetoverd in een korte boulevard vol wui vende palmen. Daar staat alles wat ge nodig hebt om er heerlijk op uit te trekken, zonder genoodzaakt te wor den telkens een onderkomen in hotels te moeten zoeken. Want voor de vakantieganger die de vrije natuur ver kiest, is er de tentoonstelling „Camping", die van de achtendertigste R.A.I.-tentoonstelling, waarvan van daag de poorten zijn geopend, een charmant sluitstuk is. een greep te doen zij alle houden hun naam en faam hoog. Bij NSU ziet men nog een nieuwtje, de 175 cc Maxi, die, de naam zegt het al, nauw ver want is aan de reeds lang bestaande Max. En dan tot slot het voertuig dat de laatste tijd een ongelofelijk grote vlucht heeft genomen en dat nog steeds een onstuimig groeiproces doormaakt. Er is natuurlijk heel wat nieuws, ook al omdat de fabrikanten door het ontbre ken van allerlei wettelijke bepalingen nog vrijelijk hun gang konden gaan. We spreken zelfs al niet meer uitsluitend van bromfietsen, doch ook van brom scooters. De naam zegt het al. Er zijn bromfietsen, die een deel van de be schutting van de scooter hebben mee gekregen. De voorbeelden zijn HMW, NSU, Cyrus, Avaros. Nieuw is ook de RAP-sport, speciaal geconstrueerd voor de lange afstanden, waarmee ge op een volle tank van Amsterdam naar Parijs kunt rijden. En ook geheel nieuwe mer ken dienen zich aan. De zeker niet dure Solex bijvoorbeeld heeft een geduchte concurrent gekregen in de Patzner, een Duits produkt, dat zich in alle opzich ten niet onderscheidt van de volwaar dige bromfiets. En natuurlijk zal er be langstelling zijn voor de eerste vier- taks bromfiets. Het motortje stelt zich tevereden met zonder meer benzine, zo uit de pomp, waarvan één liter een rit van tachtig kilometer garandeert. geen enkele tentoonstelling in Europa aan de openbaarheid is prijsgegeven. Natuurlijk, de oude bekenden, waarbij pioniers als Vespa, Lambretta, Zün dapp, Goggo, zijn present met hun wijd en zijd verbeide en gewaardeerde mo dellen. Zij hebben de eerste slag in het motorische vervoer op twee wielen ge wonnen en zullen hun vertrouwde pro- dukten niet van de. markt halen. Vol komen nieuw is echter de SRA 150, die nu door Puch wordt vertoond en bo- vendiep lanceert Vespa een nieuw tus- sentype in de 150 cc klasse, de 150 Grand Luxe, die ook de grotere wielen heeft van de Grand Sport en voorts is uitgerust met een zweefzadel. Uit Dok- kum komt dan nog een nieuwe Neder landse scooter. Nadat „Bitri" in 1955 was begonnen met de seriebouw van een 150 cc-type, waarin een JLO-motor is aangebracht, presenteert deze dus piepjonge Nederlandse fabriek nu ook het type 200 cc, met een 10,2 pk Sachs- motor. Rustig is het evenmin in de wereld der motoren. Er is een heel nieuwe ca tegorie gekomen, die met 50 cc moto ren. De primeurs komen echter in de zwaardere klassen. Zo verschijnt Moto Guzzj met de „Lodola" heerlijk toch dat streven van de Italianen om elk produkt een welluidende naam te ge ven die nog niet in produktie is, maar waarvan de fabriek in Milaan twee prototypes voor de RAI heeft la ten maken. Het is een 175 cc-motor. Nieuw is ook de Hercules K-100 met een 100 cc Sachs-motor, die wat de lichte motoren betreft ongetwijfeld ook in de belangstelling zal staan. Verder lanceert Zündapp zijn 250 S, terwijl Triumph zo vriendelijk is ge weest voor de Amsterdamse exposi tie een wereldprimeur te bewaren: „Twenty One". Eindelijk weer een 350 cc twin zullen de liefhebbers uit roepen. Zij zien bij deze Triumph een verticale twin in blocconstructie. Stokvis brengt ons trouwens meer nieuws en bezienswaardigs. Onder de eerste categorie valt de Harley Da vidson 900 cc KK-Sportster. De naam zegt al genoeg, dunkt ons. Bij de be zienswaardigheden moet men de Har ley Davidson 1200 cc rangschikken. De zwaarste motor van de RAI en, uiteraard, ook de duurste. Men be taalt er het lieve sommetje van 6800,- voor. En ook bij de motoren geldt, dat alle oude „grootheden" geen verstek laten gaan. Adler, AJS, BMW, BSA, DKW, De noviteit van Goggomobiel. Een sportwagentje, dat nog geen 400 kg weegt en FN, Gilera, Horex, Jaw'a Matchless', is voorzien van een elektrische versnellingsbak met voorkeuze. Prinses Marga- Norton, NSU, Velocette 'om zo maar ret van Engeland heeft zo'n wagentje voor privè-gebruik besteld. De nieuwe Vespa 150 GL. Grotere ban den en een zweefzadel. De Vereniging van Nederlandse Ge meenten heeft zich inzake de regerings nota over de beperking der bestedingen tot de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal gericht. In het adres komen zij, gelet op de waarschijnlijk heid, dat de investeringen door de fi nancieringsmoeilijkheden in sterke mate worden afgeremd, tot de conclusie, dat de voorgenomen gedragslijn van de re gering voor de gemeenten uitermate be zwaarlijk is en tot een veel te diepe ingreep zal voeren, welke haar in een onevenredig ongunstige positie brengt. De Vereniging wijst in het adres op het feit, dat in de primitieve rijksbe groting 1957 de gevolgen van de recente loon- en salarismaatregelen volledig ver werkt zijn, terwijl de gemeenten nog niet verder zijn dan dekking van de 6 pet salarisverhoging. De gemeenten worden genoodzaakt f 5 miljoen te be sparen, zonder eerst in de gelegenheid te zijn gesteld, eventuele tegenvallers op te voeren en te dekken, en dat, waar de uitgavenstructuur van de gemeen ten zeer onflexibel is, aldus het adres. De Vereniging spreekt er verder haar teleurstelling over uit, dat het niet mo gelijk is gebleken, eerst in de kring van verschillende overheidslichamen tot overleg te komen, temeer daar er nu door middel van de S.E.R. overleg plaats vindt met het bedrijfsleven. De rijkswaterstaat heeft thans goed keuring verleend voor de bouw van een keersluis in de haven van Zierik zee. Enkele jaren overleg over de vorm van de sluis zijn aan dit besluit voor afgegaan. Eind maart zal het project worden aanbesteed, met welks voltooi ing de zwakste zeewering van Schöu- wen-Duiveland verstevigd zal zijn. Bij de ramp in februari 1953 braken de havendijken van Zierikzee op verschei dene plaatsen. Advertentie Engelands kippen leggen, dank zij de zachte winter, met zoveel geestdrift, dat de kleinhandelsprijzen zijn gedaald tot beneden de prijzen geldende vlak voor de oorlog. Sedert negentien jaren zijn de eieren niet zo goedkoop geweest, en Engeland, dat in hoge mate placht te zijn aangewezen op het buitenland voor de eiervoorziening, legt nu zelf, als men dat zo mag zeggen, 95 procent van de door het land genuttigde eieren. En er zijn zelfs twee gevallen gemeld van uitvoer van Engelse eieren naar West-Duitsland. Splinternieuw voor Nederland is deze bromfiets, die omdat zij tot de goed kope soorten behoort zeker de aandacht zal trekken, De Patzner, een Duits produkt. De Nederlandse scooter, waarvan de seriebouw nu gaat beginnen: de Bitzi 200, met een Sachs-motor. Woensdagmiddag omstreeks vijf uur is onder de gemeente Eysden op een weiland langs de Maas het stoffelijk overschot van een circa 15-jarig meis je gevonden. Vermoed wordt, dat het reeds een aantal dagen in het water heeft gelegen. Het werd gevonden na dat het water van de Maas was gezakt en het weiland was drooggevallen. Er zijn geen vermissingen door de politie van het naburige Luik opgegeven, maar wei schijnt een goede week ge leden een meisje vermist te zijn in Luik. AMSTERDAM, 27 feb. Bevorderd tot doctor in de letteren en wijsbegeerte op proefschrift getiteld: „De burggraven van Montfoort in de geschiedenis van het sticht Utrecht en het graafschap Holland (ong. 1260-1490)" de heer M. P. van der Linden, geb. te Gorinchem. Doet. rechten: J. H. Saelman en H. M. Sasse (Amsterdam). GRONINGEN, 26 febr. Gepromo veerd jkvr. Clasine van Winter, geboren te Amsterdam, tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift, „Space- time rotations ans isobaric spin"; E. E. Havinga, geboren te Leeuwarden, tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift, „Bijdrage tot de kennis van de structuur van polyhalogeniden". GRONINGEN, 27 feb. Doet. biologie: J. M. Bonga, Groningen. Doet. Farmacie: Th. M. Malingre, Schoonhoven. Doet. Scheikunde: T. van Hogen, Gro ningen. Kand. Wis- en natuurkunde (F): J. L. de Boer, Haren (Gr.); J. N. Jansonius, Assen; H. J. H. Korfage, Groningen; T. W. Tuintjer, Tolbert. GRONINGEN, 27 feb. De promotie tot doctor in de wis- en natuurkunde van jkvr. Clasine van Winter 26 feb. jX aan de Rijksuniversiteit te Groningen geschiedde cum laude. LEIDEN, 26 feb. Doet. sociologie F. O. G. Kho te Leiden. UTRECHT, 27 feb. Kand. wis en na- tuurk. J: P. Achterberg (cum laude), Utrecht. Kand. wis- en natuurk. K: mej. C. Papenhuyzen, Utrecht; J. A. Epskamp, Veenendaal; S. C. M. Schouten, Bussum. Kand. wis- en natuurk. E: N. J. G Bollen, Maastricht. Kand. wis- en natuurk. F: A. Boek horst, Emmen; R. Hartlief, Arnhem. Kand. wis- en natuurk. L: F. H. Cox, Den Bosch; A. B. Cox, Oss; R. H. Ru- ward, Utrecht; P. A. J. M. Hanff, Vught; J. B. L. Krijsen, Tilburg; mej. Chr. P. Ch. Post, Winschoten. Doet. biolog.: C. R. Janssen, Arnhem; A. J. M. Leeuwenberg, Utrecht; Doet. Scheik.: F. W. A. Houtsmuller, Zaltbommel; J. D. Wiener, Utrecht; J. F. Leijten, Tilburg; W. den Besten, Slie- drecht; C. van de Grinten, Utrecht; A A. de Boer, Den Haag. Kand. pedagogie: Th J. M. Verhofstad, Deventer. Uitgaande van een voorstel van de heer G. J. Blink, een der vertegenwoor digers van de ondernemersorganisaties, zal door het bureau van het Produkt- schap voor Zuivel een concept-veror dening worden ontworpen tot regeling van de kwaliteitscontrole van door vee houders geleverde melk. In de verorde ning zal onder meer de maximumtoeslag worden vastgelegd voor eerste klas melk en eventueel de maximumkorting voor derde klas melk. Dit werd besloten tij dens de woensdag in Den Haag gehou den openbare bestuursvergadering van het Produktschap. Volgens het voorstel zullen alle zui velfabrieken die de van veehouders be trokken melk naar kwaliteit uitbetalen, verplicht zijn zich aan de vastgestelde maxima te houden. Instellingen die zich bezig houden met de regeling van de uitbetaling van melk naar kwaliteit zul len zich bij het Produktschap ter regi stratie moeten aanmelden, onder over legging van statuten en reglementen en een opgave van bij hen aangesloten fabrieken. In deze statuten of reglemen ten zal een verplichting voor aangeslo tenen moeten voorkomen, waarin de ma xima zijn opgenomen. In bijzondere ge vallen moet aan fabrieken een onthef fingsmogelijkheid van de te betalen maxi mumtoeslag gegeven kunen worden. Bij de inwerkingtreding van de verordening zullen alle verordeningen betreffende de uitbetaling van de melk naar kwaliteit zoals deze in het westen van het land bestonden, worden ingetrokken. Dit voorstel is ingediend na overleg tussen vertegenwoordigers van werk gevers- en werknemersorganisaties. De toen ontwikkelde gedachten hebben steun gevonden bij de minister van landbouw, visserij en voedselvoorzie ning. De bewindsman heeft zijn mede werking bij de uitwerking van de ge dachten toegezegd. De uit te vaardigen verordening zal voor de boeren in het gehele land een stimulans betekenen óm melk van eerste klas kwaliteit te leveren. Tot nu toe waren er slechts regelingen in het wes ten van het land. De mening in het Produktschap was, dat de verordening geen invloed zal en mag hebben op de prijs van de melk voor de consument. De concept-verordening zal zo snel mo gelijk worden opgesteld en in het be stuur besproken. Wegens overtreding van het zondags rijverbod heeft het Gerechtshof te 's Hertogenbosch een arts uit Mierlo veroordeeld tot 500 boete, subsidiair twee maanden hechtenis, waarvan f 250 voorwaardelijk. Toen hij op 18 februari in hoger beroep terecht stond, had de procureur-generaal tegen hem 500, boete subsidiair wee maanden hechtenis gevorderd. Een arts uit St. Michielsgestel werd veroordeeld tot 250 boete, subsidiair een maand hechtenis, waarvan 200 voorwaardelijk. De eis tegen hem luid de 250 boete, subsidiair een maand hechtenis. In het Westnederlandse hockeyelftal, dat zondag 3 maart a.s. te Hilversum zal uitkomen tegen Zuid-Nederland, en welke wedstrijd oorspronkelijk op 24 februari was vastgesteld, is i 1 de voor hoede een wijziging gekomen. Gielen wordt vervangen door Bouwman. De 3000 meter van de internationale schaatswedstrijden te Toensberg (Noor wegen), heeft een overwinning opge leverd voor de Noor Roald Aas, die voor- deze afstand 4 min. 59.5 sec. nodig had. Zijn landgenoot Knut Johannesen werd tweede in 5 min. 2,5 sec. De Graaff leg de beslag op de derde plaats, zijn tijd was 5 min. 5,6 sec. een gebeurtenis, welke waarschijnlijk nimmer eerder heeft plaats gevonden De vraag evenwel is, of de eieren in derdaad zo goedkoop zijn als ze schijnen te zijn bij de kruidenier. Engelse eieren worden namelijk gesubsidieerd, dat wil zeggen de Britse regering betaalt uit de staatsrevenuen een som aan de boeren ter compensatie ver. de lage prijzen. Iedere Britse belastingbetaler betaalt mede aan deze subsidie. De raming vooi het lopende jaar was maar liefst een subsidie van ruim 180 miljoen gulden. Doch gisteren bleek uit een mede deling van de regering in het Lager huis. dat de ongewone ijver en het plichtsbesef van Engelands kippen het bedrag, nodig voor de eiersubsidie, aanzienlijk hebben verhoogd. Voor het bijna beëindigde financiële jaar zal namelijk het totaal aan subsidies voor eieren verhoogd moeten worden tot 350 miljoen gulden. Vergeleken met het totaal van de land bouwsubsidie, welke ongeveer zeven maal zoveel bedraagt als laatstgenoemde som, is 350 miljoen gulden misschien niet veel. Maar het is moeilijk zich te ont trekken aan de indruk, dat de Engelse belastingbetalers aanzienlijke sommen moeten bijdragen om zich de weelde te kunnen veroorloven waarlijk goedkope eieren te eten. Vaticaanstad In de laatste week van april zullen prins Rainier en prin ses Grace Patricia van Monaco door Z. H. de Paus in particuliere audiëntie .worden ontvangen. (U.P.) De bestedingsbeperking heeft mede ten doel een zekere ruimte op de geld en kapitaalmarkt te creëren ten be hoeve van de noodzakelijkste financie ringen, waaronder zeker die voor de scholenbouw moeten worden gerekend. Dit heeft de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen verklaard in een nota aan de Tweede Kamer naar aanleiding van het verslag van de vaste commissie voor O., K. en W. uit de Tweede Kamer over de voorgestel de wijziging van de Garantiewet Lenin gen Nijverheidsonderwijs. Voorts heeft de minister meegedeeld, dat zijn ambt genoot van Financiën ermee heeft inge stemd, dat de nieuwe normen voor on derhandse geldleningen ten laste van of gegarandeerd door lagere publiek rechtelijke lichamen ook kunnen wor den aangehouden voor leningen voor de financiering van de bouw van nijver heidsscholen. Om een goede spreiding van nijverheidsscholen te verzekeren heeft de minister zich onlangs gewend tot de besturenbonden, opdat deze hun wensen hierover kenbaar kunnen ma ken. Voor wat de Landbouwhuishoud- scholen betreft zal overleg worden ge pleegd met de landbouworganisaties. De minister merkt in zijn nota nog op dat hij over het algemeen een voorkeur heeft voor grotere scholen, maar dat naar zijn gevoel kleine scholen niet al tijd te vermijden zijn in verband met wensen van levensbeschouwelijke aard en door de omstandigheid, dat scholen op te grote afstand van de woonplaats van de leerlingen het onderwijs onbe reikbaar zouden maken. Avaros „Superia", scootermodel 695.— Simplex met Berin! 399. Simplex met Sachs697.50 Burgers ENR met Sachs698.— Fongers met Zündapp 735. Raleigh en Fongers rijwielen. Grote sortering Gruno kinderrijwielen. Voor de beste service: Sii Sinds 1897 - Zijlweg 39-41 HMW 2 versnellingsmotor - staande start In Super de Luxe uitvoering geheel compleet met teller Voor- en Achterwielvering - geheel compleet 125 cc ïso cc f 1250. f 1440. f 1145.— f 1095.— f 1930.— 395.— 485- 413 Riviervismarkt 7 Telef. 17690

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 7