Israël zal Gaza en Golf van het gebied van van de In conflict met ontruimen V.N.-strijdkrachten sullen in dese gebieden orde moeten handhaven Amerika's verplichting Israëlische oppositie wil Ben Goerion doen vallen Nederlander door lawine omgekomen H. Vader 81 jaar Afwachten Zeer spoedig Nederlands— Westduitse onderhandelingen Ook over de schadevergoeding aan de slachtoffers van het Nazi-regime ,Ik nam een scheermesje in mijn handtas mee ARABISCHE LANDEN NIET ERG TEVREDEN Akana regeringscoalitie J. J. VAN KOOTEN" MINISTER LUNS: TOENEMEND BEGRIP Verborgen stadhuis in Utrecht Het weer Heinkel scooter '57 nu f 1895.- R ^a&flil myoiwMj! Prins doorbreekt geluidsbarrière ZATERDAG 2 MAART 1957 6 80ste JAARGANG Nó. 26845 1 twee partners der De Israëlische minister van buitenlandse zaken, mevrouw Meir, heeft gisteren in de Algemene Ver gadering van de Verenigde Naties bekendgemaakt, dat Israël bereid is zijn legereenheden uit het gebied van de Golf van Akaba en de strook van Gaza terug te trekken. Zij stelde een onmiddellijke bijeenkomst voor van de stafchef van het Israëlische leger en de bevelhebber van de V.N.-strijdkrachten om maatregelen te treffen voor het overnemen van deze gebieden door de politiemacht van de Ver enigde Naties. Secretaris-generaal Standpunt van Amerika Frankrijk eist recht van vrije doorvc t ENGELSE SUèDE JASJES Droog weer Houtplein 20 Telefoon 12000 Grote Houtstr. 140 - Tel. 12349 r'7. ."T V f S Sociaal - „Zwarte Zwaan" in zaak-Montesi BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. IJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 7. 7. W Boerrigter en Mr. W A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severin. NIEUWE HAARLEMSGHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per mïlimetef- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave va» redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 57 cents per week, f 2.50 per maand, f 7.40 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5-3W uur 's avonds teL 21544. hi hi in in mini mil Minimum in li i in li in iimiNiiiiiiiiiiiMM BEN GOERION In gevaar? Het kleine Israël heeft een dappere diplomatieke strijd gestreden te gen een grote overmacht. Vier maanden lang heeft het staatje in het middelpunt gestaan van de internatio nale belangstelling. Toen Israël in no vember vorig jaar gedwongen werd zich terug te trekken uit het op Egypte veroverde gebied, heeft Jeruzalem van de gelegenheid gebruik gemaakt om de aandacht van de wereldopinie te vesti- gen op het onrecht dat de Israëli sinds de wapenstilstand van 1949 van de zijde van de Egyptenaren hadden te verdu ren. De ontruiming van twee kleine ge bieden de Gaza-strool en de strook langs de Westkust van de Golf van Akaba stelde Israël afhankelijk van garanties tegen nieuwe vijandige acti viteiten van de zijde van Egypte. Door dit standpunt in te nemen heeft Israël de hele Verenigde Naties gedwongen nu eens ernstig kennis te nemen van de moeilijkheden, die Israël al acht jaar ondervindt. Gedurende al die tijd wer den er door Egypte in flagrante schending van de wapenstilstandsover eenkomst vanuit Gaza aanvallen ge pleegd op Israël. Gedurende al die tijd heeft Egypte Israël belet gebruik te maken van de Golf van Akaba en het Suez-kanaal. De Israëlische operatie tegen Egypte van eind oktober 1956 was rechtstreeks veroorzaakt door provocaties van de zijde van Cairo. Had de Egyptische pro paganda niet voortdurend letterlijk ver kondigd, dat Israël van de kaart ge veegd zou worden? Israël handelde in dertijd uit zelfbehoud. Toen Israël de strijd moest staken, heeft het terecht geëist dat aan de Egyptische provocaties een einde zou worden gemaakt. Een herstel van de status quo ante achtte Israël niet rechtvaardig, en dit stand punt werd onder meer gedeeld door de Nederlandse gedelegeerde bij de Ver enigde Naties. Dat inderdaad die status quo ante niet hersteld zal worden, zouden we nu wel mogen verwachten. In de V.N. is de laatste weken het begrip voor Israëls benarde positie gegroeid. Formele garanties tegen Egyptische vijandigheden heeft Israël voor het be sluit zich volledig terug te trekken niet gekregen, maar het is duidelijk, dat die garanties nu feitelijk gegeven moeten worden. De wereld is voor de schande ge spaard dat tegen het zwakke maar moe dige Israël sancties werden onderno men. Sancties die het zo hoogst kwetsbare landje ernstig getroffen zou den hebben. Aan het prestige van de V.N. zou een nieuwe ernstige slag zijn toegebracht indien de Assemblee tot strafmaatregelen tegen Israël zou heb ben besloten; en ook voor President Eisenhowers goede naam is het geluk kig, dat hij zijn recente toespelingen op de mogelijkheid van sancties niet in daden heeft hoeven om te zetten. Nu de V.N. en de V.S. op Israël niets meer aan te merken hebben, wordt het, dunkt ons tijd, dat de aandacht eens gevestigd wordt op de houding van Egypte. Tot nog toe heeft men de heer Nasser, die tenslotte een machtig Afri kaans-Aziatisch blok achter zich heeft, volkomen ontzien. De Egyptische dic tator heeft met welgevallen geconsta teerd hoe Israël onder druk gezet werd, en hij heeft het brutale dreigement ge- Uit dat het Suezkanaal niet eerder open gesteld zou worden, alvorens de Israë liërs de Gaza-strook en de strook langs de Golf van Akaba zouden hebben ont ruimd. Sinds 26 juli vorig jaar, toen bij de naasting van de Suezkanaal- hiaatschappij aankondigde, is Nassers hiachtspositie gegroeid, en de noodlot tige afloop van het Anglo-Franse in grijpen van vier maanden geleden neeit slechts tot zijn glorie bijgedragen. Op Amerika, dat Egypte al die tijd beeft laten begaan en dat het Israël zo bijzonder moeilijk heeft gemaakt, rust een zware verplichting. Als Wash- higton het zo goed met het Midden posten voor heeft zoals uit de Eisen hower-doctrine zou moeten blijken dan kan het dat nu tonen door Israëls gerechtvaardigde verlangens te steu nen. Ook Israël ligt in het Midden-Oos ten, ai wenst de Arabische wereld daar niet aan herinnerd te worden, en al ■wordt dat elders wel eens vergeten. In zijn rede van 21 februari ver klaarde Eisenhower datals Egypte, na Israëls terugtrekking, de wapenstil standsovereenkomst of andere interna tionale verplichtingen zou schenden er krachtige maatregelen zouden moeten worden genomen door de Verenigde Naties. Het zijn deze woorden van de Amerikaanse president waarop nu de hoop van Israël en de met Israël sym pathiserende naties gevestigd is. i Israël vertrouwt erop, zo verklaarde zij, dat de vrije vaart, ook voor Israëli sche schepen, door de Golf van Akaba en de Straat van Tiran verzekerd zal zijn. Het gebied van Gaza en het ge bied van de Golf van Akaba zal snel en algeheel ontruimd worden, op voor waarde dat de V.N.-strijdkrachten deze gebieden zullen bezetten en dat de Ver enigde Naties de verantwoordelijkheid op zich nemen voor de politie, het ver zekeren van een deugdelijk burgerlijk bestuur, de hulp aan vluchtelingen en de economische ontwikkeling van de gebieden. Op deze wijze krijgt de Alge mene Vergadering de mogelijkheid om elke verhaaste verandering, die het ge vaar van oorlogshandelingen zou kun nen inhouden, te voorkomen, aldus de Israëlische minister. Israël behoudt zich evenwel de vrijheid voor om zijn rech ten te verdedigen als de toestand in de strook van Gaza weer wordt zoals hij voor de Israëlische bezetting was. Ook acht Israël zich gerechtigd gebruik te maken van zijn recht op zelfverdedi ging volgens het V.N.-handvest, als de vaart van Israëlische schepen door de golf van Akaba en de Straat van Tiran belemmerd wordt, aldus mevrouw Meir. In Jeruzalem hebben echter twee par tijen van de Israëlische regeringscoa litie, de linkse Mapam, de Verenigde Arbeiderspartij, en de Adhut Avoda, het Verenigd arbeidsfront, zich uitgespro ken tegen de terugtrekking der Israëli sche militairen uit Gaza en Sjarm el Sjeikh. Indien deze partijen uit het ka binet treden zou dit betekenen, dat premier Ben Goerion niet langer op een meerderheid kan rekenen en dat algemene verkiezingen zouden moeten worden uitgeschreven. Vier leiders van de conservatieve en de algemene Zio nistische partjj, die geen deel uitmaken van de regeringscoalitie, hebben de premier om een onderhoud verzocht, zy zün van oordeel, dat de overeen komst over de terugtrekking uit Gaza en Sjarm el Sjeikh niet in overeen stemming is met de verklaring, die Ben Goerion op 23 januari in de Knesset het Israëlische parlement, aflegde. In deze door het parlement goedgekeurde verklaring wordt gezegd dat de Israë lische strijdkrachten zich niet uit het gebied van de Golf van Akaba zullen terug trekken zonder garanties tegen een hernieuwde Egyptische blokkade en dat Egypte nimmer meer het bestuur over het gebied van Gaza mocht krij gen. Een woordvoerder van de Adhut Avoda-partij verklaarde, dat ,,de voor tijdige tam-tam", die de Verenigde Sta ten maken over de terugtrekking der Israëlische legereenheden tot doel heeft, „Israël tte bewegen een overeenkomst te aanvaarden, waarbij de Israëlische grensdorpen weer aan fedayeen-acties zouden worden blootgesteld." Ook de Arabische landen schijnen niet erg ingenomen te zijn met de Israëli sche ontruimingsplannen. Nadat de Amerikaanse minister van buitenland se zaken, Foster Dulles, de vertegen woordigers van negen Arabische landen op State Department een uiteenzetting had gegeven over het Israëlische plan, verklaarde de Syrische ambassadeur Fair Zeineddine, die als woordvoerder van de negen landen optrad, dat een terugtrekken van Israël uit Sjarm el Sjeikh en uit de strook van Gaza geen „werkelijke ontruiming" zou zy'n als Israël „direct of indirect beloond zou worden voor zijn aanval op Egypte." Mr. A. H C. Gieben, die met ingang van 1 mei 19J7 is benoemd tot secretaris generaal van het ministerie van Verkeer en Waterstaat. Zeineddine wilde niet zeggen of hij te vreden of ontevreden was over de voor waarden, waaronder Israël zijn strijd krachten achter zijn eigen grenzen wil terugtrekken, maar zijn commentaar was duidelijk aan de kritische kant. Nadat mevrouw Meir de Israëlische voorstellen aan de Algemene Vergade ring had voorgelegd, beklom de Ame rikaanse afgevaardigde, Cabot Lodge, het spreekgestoelte en verklaarde dat de Verenigde Staten hoopten, dat de verklaring van de Israëlische minister van buitenlandse zaken betekent, dat de Israëlische militairen onmiddellijk teruggetrokken worden. De Verenigde Naties en de V.N.-organen kunnen nu verder nuttig werk doen tot een uitein delijke regeling voor Gaza en een al gemene regeling van de geschillen tus sen de partijen is bereikt. Lodge ver klaarde, dat voor de Verenigde Staten de Golf van Akaba internationaal vaar- ater is en dat geen enkel land het recht heeft de vreedzame vaart door deze golf te belemmeren. Lodge wees nog eens op de noodzaak, dat beide par tijen de bestandsovereenkomst nako men. Indien na de Israëlische terug tocht de vijandelijkheden worden her vat, zullen d" Verenigde Staten met andere leden van de Verenigde Naties overleggen over maatregelen tot her stel van de vrede. Lodge verzocht ten slotte Egypte „door te blijven gaan met het oefenen van geduld, zoals het heeft gedaan in de weken van beproe ving die het achter de rug heeft." Ver der drong hij er bij de regering te Cairo op aan met de secretaris-gene raal van de Verenigde Naties samen te werken bij het nemen van maatre gelen ter verzekering van de vrede na het vertrek van de Israëliërs. Lodge herinnerde eraan, dat het Egyptische ministerie van buitenlandse zaken de Amerikaanse regering op 28 januari 1950 heeft doen weten, dat Egypte Tiran en Sanfir aan de ingang van de Golf van Akaba heeft bezet om de eilandjes te beschermen. De bezetting heeft vol gens Egypte echter niet "ten doel de scheepvaart in de golf te belemmeren. De Fransman Georges Picot heeft verklaard, dat zijn regering van plan is daadwerkelijk gébruik te maken van het recht van vrije vaart in de Golf van Akaba. Iedere belemmering van de scheepvaart zal door Frankrijk wor den beschouwd als een inbreuk op het volkenrecht. Een dergelijke inbreuk schept de mogelijkheid terug te keren tot verdedigingsmaatregelen, die wor den toegestaan door het Handvest. Volgens Georges Picot moeten de strijdkrachten van de Verenigde Na ties het gebied langs de Golf van Akaba bezetten na het terugtrekken van de Israëliërs en het gebied bezet houden totdat de scheepvaart in de golf is ge regeld. De Egyptische minister van bui tenlandse zaken, Fawzi, zei, dat Egypte aanneemt, dat alle leden van de Ver enigde Naties volledige en eerlijke uit voering verwachten van de resoluties, waarin wordt aangedrongen op onmid dellijke en onvoorwaardelijke terugtrek king van de Israëlische strijdkrachten van Egyptisch grondgebied: Verder zei hij, dat niets van wat er in de Alge mene Vergadering is gezegd, afbreuk kan doen aan de geldigheid van de rechten van Egypte en van die van de Arabische bevolking van Gaza. De ver gadering werd tot maandag verdaagd. Te Lech am Arlberg in Vorarlberg, de meest westelijke provincie van Oos tenrijk, zijn gisteren vier personen door een lawine om het leven gekomen. On der hen bevindt zich de Nederlander S. Leemhuis uit Haarlem. Hij verbleef met zijn echtgenote in Lech. De drie andere doden zijn Duitsers. In totaal waren elf skiërs onder de lawine bedol ven. Men kon zeven personen bevrij den, van wie sommige zware verwon dingen hebben opgelopen. Ter gelegenheid van de 81ste ver jaardag van de H. Vader en de 18de verjaardag van Zijn benoeming is hedenmiddag in het Pauselijk Late- raans Athenaeum een bijeenkomst ge houden, tijdens welke verscheidene sprekers het Pontificaat van Zijne Heiligheid hebben besproken. Morgen middag om vier uur zal kardinaal aartspriester Aloisi Masella in de Pau selijke basiliek van St.-Jan van Latera- nen een plechtige Te Deum zingen in het bijzijn van het voltallig kapittel der basiliek, leden der Pauselijke Hofhou ding, het bij de H. Stoel geaccrediteerde corps diplomatique en gelovigen van Rome, het diocees van de Paus. Z. H. de Paus heeft thans reeds langer gere geerd dan alle voorafgaande Pausen van deze eeuw: Paus Pius X, Paus Bene- dictus XV en Paus Pius XI, wier Ponti ficaat 11, 8 en 17 jaren bedroeg. Paus Leo XIII, wiens Pontificaat aan dat van de H. Paus Pius X voorafging en in 1903 eindigde, heeft echter 25 jaar ge regeerd. Het langst van alle Pausen heeft tot dusver geregeerd Paus Pius IX, nameljjk van juni 1846 tot februari 1878 dus bijna 32 jaar: daarmede over treft de duur van zijn Pontificaat zelfs dat van de H. Petrus, die tot dan toe het langst had geregeerd. Aavertentie BARTELJORISSTR. HAARLEM - TEL. 13439 EERD. B0LSTR. 48 A DAM - TEL 717162 Verwachting tot zondagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Droog en overwegend zonnig weer. Matige wind tussen zuidoost en zuid. Over het algemeen weinig verande ring in temperatuur. Zondag Zon: 7.24-18.25 Maan: 7.35-20.47 Maandag Zon: 7.22-18.27 Maan; 7.56-21.53 Advertentie v> '4-sfs In verband met de plaatsing van grote beeldengroepen boven op de voorgevel van het Utrechtse stadhuis, staat het middengedeelte van deze gevel op het ogenblik in de steigers. (Van een bijzondere medewerker) Het debat in de Tweede Kamer over de bestedingsbeperking heeft naar onze mening vrijwel geheel be antwoord aan wat er van te verwachten viel: felle kritiek op de regering, dui delijker aftekening van de problemen waar het om gaat. grote bezorgdheid vooral om de positie van de grote ge zinnen en de vergeten groepen'. Dit zqn drie winstpunten uit de discus sie, die stuk voor stuk waardevol zullen blijken. Het is moeilük te voorspellen wat de regering zal antwoorden op de geformuleerde wensen en de geuite kri tiek. Maar aan de andere kant is het toch ook niet denkbaar, dat de plan nen die de regering in de beperkings nota heeft ontwikkeld er zó zullen door gaan. Vrijwel de gehele Kamer heeft maatregelen gevraagd, die de nadelige positie, waarin de grote gezinnen zul len komen te verkeren als de plannen wel worden uitgevoerd, ongedaan zul len maken. Wij zijn van mening, dat de regering aan zulke maatregelen niet voorbij kan gaan. Het belangrijk ste winstpunt van het gehele debat vinden we er een van psy chologische aard. Voor zover we nu contacten hadden met vele groepen is ons duideiyk geworden, dat de consu menten tengevolge van de gegeven voorlichting wel degelijk overtuigd zijn van de noodzaak, te trachten samen uit de moeilijkheden te komen. Dit sluit derhalve in de bereidheid om er iets voor over te hebben, maar dat „iets" wordt bepaald door de draag kracht. En nu is het vanzelfsprekend, dat de draagkracht van de ene groep vaak aanmerkelijk hoger is dan van de andere. De vrees die er leefde was, dat vooral door de melkprijsstijging, en de staging van andere voor het eerste levensonderhoud noodzakelijke goede ren, de druk op de economisch zwaksten onrechtvaardig groot zou worden. Het onrustgevoel, daardoor ontstaan, was in niet geringe mate veroorzaakt door de wijze van voorlichting. Maar op de tweede plaats door de te ver gaande plannen van de regering. Nu voelt een mens in nood zich al voor een stuk ge holpen, wanneer hij weet, dat een me demens voor hem op de bres staat. En dit nu is wat we het psychologisch winstpunt noemden: het publiek heeft de stellige overtuiging kunnen krijgen, dat de Tweede Kamer de consument in het algemeen en de economisch zwaksten onder hen in het bijzonder, niet in de steek laat. (Vervolg op pagina 7) (Van onze correspondent in Bonn) Bonn, vrijdagavond 1 maart. „Ik ben niet gekomen om onderhan delingen van welke aard ook te voeren, doch de Westduitse bondsregering de bereidheid van mijn regering te beves tigen om onmiddellijk met dergelijke onderhandelingen te beginnen en ver der de praktische uitvoering daarvan te bespreken". Met deze woorden zet te de Nederlandse minister van buiten landse zaken, mr. Luns, vrijdagmiddag in het auditorium van het Bondsrepu- blikeinse ministerie van voorlichting te genover de binnen- en buitenlandse pers de misvatting recht, die omtrent zijn officiële bezoek aan zijn Westduit se. collega, Von Brentano, in de Westduit se publieke opinie heeft postgevat. Dat Nederlands-Westduitse onderhandelin gen op waarschynlijk reeds zeer kor te termijn zullen worden gehouden vermoedelijk afwisselend in Den Haag en Bonn, welke steden tenslotte op slechts rond een uur vliegens afstand van elkaar liggen staat thans reeds vast. Ook dat zij ten doel zullen hebben een definitieve streep te zetten onder het verleden en daardoor een gemeen schappelijke en gelijktijdige oplossing van alle hangende problemen. Dat wil overigens niet zeggen, dat van Nederlandse zijde het van Westduitse kant vaak gesuggereerde onderlinge verband tussen deze zeer uiteenlopen de en in gecompliceerdheid sterk ver schillende vraagstukken wordt erkend. «Ut L)e komjnenschaarste op de Veluwe doet de vossen vooral hun aandacht richten op de boerderijen met kippen. Hiertegen wordt door een aantal jachtopzieners opgetreden. Soms niet zonder succes. Het is evenwel ietwat onlogisch zo betoogde de minister dat de Westduitse bondsrepubliek en Neder land in de E.G.K.S., in Euratom, op de Euromarkt, in de O.E.E.S. en in de W.E.U. veelal gelijkluidende standpun ten verdedigen, dan wel samen oplos singen zoeken voor multilaterale, West- europese problemen, terwijl er in het bi laterale verkeer tussen de beide lan den en in hun onderlinge verhoudingen nog allerhande moeilijkheden blijven voortbestaan. Aan de hand van een enorme stapel documenten hebben de ministers Luns en Von Brentano een lijst opgesteld van deze moeilijkheden, waaruit men ten slotte een soort tentatieve agenda heeft gedestilleerd voor de onderhandelingen der (onmiddellijke) toekomst. Zowel minister Luns als zijn Westduitse col lega die elkaar de afgelopen weken tijdens de besprekingen over Euratom en Euromarkt in Brussel en over de W.E.U. in Londen vrijwel dag in dag uit hebben gezien, op zeer vriendschap pelijke voet staan en wel zo ongeveer weten wat zij aan elkaar hebben hielden een inleiding c.q. „Referat" over wat zij meenden, dat in de toe komstige onderhandelingen uit de we reld dient te worden geholpen. Minister Luns verwees daarnaar nog in de loop van z«n persconferentie, toen hij opmerkte, dat zich juist in de laat ste tijd, waarin hij :ijn Westduitse col lega zo vaak ontmoette, een toenemend Duits-Nederlands begrip heeft ontwik keld. Mede naar aanleiding daarvan hebben beide partyen zich de vraag ge steld, of de tyd niet rijp is om onder handelingen te beginnen tot oplossing van de nog altijd hangende kwesties van zuiver bilaterale aard. De bespre kingen van vrijdagmiddag, die wan neer men de lunch in hotel Adler in Bad Godesberg niet meerekent niet meer dan nauweiyks anderhalf uur hebben geduurd en vanochtend zijn voortgezet hebben deze opvatting ver sterkt en bevestigd. Nederland en West- Duitsland kunnen met een zeker opti misme de tijd tegemoet zien, waarin tussen hen dergelijke problemen niet meer zullen bestaan. Om het zover te brengen (en nie mand mag zich dat verhelen) zal nog een grote hoeveelheid zeer moeilijke ar beid moeten worden verricht, die maan den kan duren. De Westduitsers hopen, dat het korter zal zijn: de algemene verkiezingen staan (in september) voor de deur. De problemen zijn hoewel bepaald niet van wereldschokkende betekenis voor een deel van zeer de licate aard en zeer divergente interes sen (zo zei minister Luns) zijn daarbij in het spel. Verschillende technische kwes ties zullen deskundigen moeten uitwer ken. Ook met alle goede wil, die onge twijfeld van beide zijden wordt inge- (Vervolg op pagina 7) Anna Maria Caglio, alias „de zwarte zwaan" de voornaamste getuige in het te Venetië gevoerde proces-Montesi heeft gisteren voor de rechtbank ver klaard dat zij om zichzelf te kunnen verdedigen een scheermes in haar hand tasje meenam als haar minnaar, de zo genaamde markies Ugo Montagna, haar uitnodigde om de nacht door te brengen in een jachthuis. „Er is echter nooit iets gebeurd", aldus „de zwarte zwaan", zy zei voorts dat zij later tegen paters Jezuieten verteld heeft dat zij Montagna en Piccioni de hoofdverdachten in het proces verdacht van medeplich tigheid aan de dood van Wilma Monte- si. Ook deelde zij mee, dat Montagna haar gezegd heeft dat Saverio Polito voormalig hoofdcommissaris van Ro me hem chanteerde. De pater Jezuiet Rotondi getuigde, dat Anna Maria Caglio voor hem haar hart heeft uitgestort. Hij heeft het meis je daarna aangeraden terug te gaan naar haar familie in Milaan. Pater Alessandro Dallolio zei, dat mej. Caglio na november 1953 verschei dene malen contact met hem heeft ge zocht. „zy vertelde my de indruk te hebben, dat zich rondom Montagna immorele handelingen afspeelden, dat de zgn. markies zich bezighield met de handel in verdovende middelen en dat Pierro Piccionibetrokken was by de dood van Wilma Montesl. Zö noemde ook namen van politieke en kerkeiyke figuren". Pater Dallolio zei dat enkele van de ze figuren, die volgens mej. Caglio tot de vrienden van Montagna behoorden, inderdaad met de zgn. markies in ver binding stonden. Hy voegde daaraan toe, dat mej. Caglio haar beweringen nooit met bewijzen heeft gestaafd. Hy heeft alles gemeld aan de toenmalige minister van binnenlandse zaken Fan- fani, die een volledig onderzoek beloof de. (Reuter) Prins Bernhard heeft gisteren in de Amerikaanse staat California bij Los Angeles de geluidsgrens doorbroken met een oefentoestel van het type Con vair F-102a. De prins werd nadien als lid op genomen in de vereniging „Sneller dan het geluid", waarvan in hoofdzaak test piloten lid zjjn.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 1