Min. Mansholt tot prof. Romme Geen sanering van boeren bedrijven onder staatsdwang Prof. Zijlstra over prof. Oud: Zeer amusant conferencier in een politiek Verfpottenoorlog" in Djakarta VAN NELLE SMASH door nederlaag tegen Scylla weer dicht bij de degradatie PETERS AAN DE KOP bij die vóór UB* Goedennacht beroemde geneesmiddelen in 1 tablet doèn wonderen! Chefarine „4" Verzetsleider in Algerije pleegt zelfmoord Twee ton schade brand Bromfietser door motor aangereden SMYSLOV staat er beter voor GTTC en HBC behalen volle winst Inspecteur K leistra Arsenal gewipt op Highbury Egypte confiskeert lading van Nederlands schip Filiaalhouder opgelicht Burgemeester van New York prijst Prins Bernhard Aan de verwondingen overleden Afsluitingen op de veerponten worden waar dat nodig is verbeterd. De garantieprijs voor consumptie aardappelen Dr. L. Kampschöer Schaaktitel ZWEDEN BEHAALT WERELDTITEL Turner Boot sportman van de A.V.R.O. TAFELTENNISCOMPETITIE Engelse beker ZUID-AFRIKA OOK NU WINNAAR Feijenoord tegen Chelsea WOENSDAG 6 MAART 1957 PAGINA 7 De problemen van de landbouw Barst in de bel mmum Secretaris-generaal interna tionale katholieke migratiecommissie Da BM shag van VAN NELLE ligt vooróón. In smaak, in geur, fn kwaliteit! pure (lange!) Virginia tabak relt gemakkelijk. U zult genieten deze VAN NELLE shag! IJshockey Dr. v. d. Brekel naar Brunssum Lenstra nu vijfde Oorspronkelijke politieroman door L. J. SCHMIDT Vijfde test match (Vervolg van pagina 1) Minister Zijlstra en minister Mans- holt hebben de tegenaanval voor hun rekening genomen. Het betoog van de heer Van Leeuwen (V.V.D.), die de re gering steeds verwijt dat zij de winsten te veel afroomt, de prijzen niet voldoen, de vrijlaat en daardoor het dirigisme weer binnenhaalt, noemde minister Zijlstra eenzijdig én onvoorzichtig. Het gaat er thans om explosies in de ont wikkeling van lonen en prijzen te voor komen. Daardoor bestrijdt men juist het dirigisme. Prof. Oud (V.V.D.), in wiens betoog prof. Zijlstra maar weinig zakelijks had ontdekt, werd met veel respect voor zijn nog steeds jeugdig élan in een hoek ge veegd als een ,,zeer amusant conferen cier in een politiek debat, waarvan men zich echter moet afvragen, of het thuis hoort in 's lands vergaderzaal". ,,Ik heb eerbied voor de grijze haren van de heer Oud, en wil mü niet met hem verdiepen in oude verkiezingsleuzes," aldus prof. Zijlstra als tegenstoot na wat Oud over het „modern christelijk staats manschap" van de A.R.-minister had gezegd. „Oud is een groot staatsman en tevens een groot politicus, maar ik betreur het dat wij hier de vorige week noch met de staatsman noch met de po liticus te maken hebben gehad." Minister Mansholt had in het betoog van prof. Oud ieder opbouwend element gemist. „Ofwel U begrijpt niets van de Advertentie Slaapt U slecht door reumatiek, spit, ischias, hoofd- en zenuwpijnen, neemt dan Togal. Verdrijft in al die gevallen snel en afdoende die pijnen en U slaapt heerlijk. Togal baat! Zuivert de nieren en is onschadelijk voor hart en maag. By apotheek en drogist 0.95, 2.40, 8.88. De Egyptische commissie voor oor logsbuit heeft beslist dat de lading van het Nederlandse vrachtschip „Viedala", bestemd voor Israël, is geconfiskeerd. Op 28 oktober van het vorig jaar werd de lading, bestaande uit bevroren vlees, huiden en kleding op bevel der Egyptenaren in Suez gelost. De „Vieda la" mocht doorvaren naar Haifa. De geconfiskeerde lading contra bande aldus de Egyptenaren zal in het openbaar worden verkocht. Tegen een 20-jarige monteur is voor de Rotterdamse rechtbank een jaar ge vangenisstraf geëist en tegen een 33- jarige kapper uit Amsterdam tien maan den, waarvan voor beiden drie maan den voorwaardelijk met drie jaar proef tijd. Onder een valse naam hadden zij bij een Rotterdamse filiaalhouder voor on geveer f 1700 aan Belgische loten los gekregen zonder betaling. Zij hadden ze verkocht en de opbrengst opge maakt. De verdedigers vroegen een gro ter gedeelte van de straffen voorwaar delijk. De uitspraak 19 maart. De burgemeester van New York, Ro bert F. Wagner, heeft dinsdag zoals wij al berichtten, in het Waldorf Astoria .hotel een lunch aangeboden aan Prins Bernhard. In zijn tafelrède noemde bur gemeester Wagner de prins „een grote figuur in de wereld" en „een groot lei der in de wereld." In zijn antwoord merk te Prins Bernhard op, dat hij het be schouwde als een deel van zijn taak, te streven naar „betere betrekkingen tus sen de Verenigde Staten en de overi ge vrije landen in de wereld". problemen van de landbouw, ofwel U heeft de stukken niet gelezen, of U wilt niet begrijpen wat ik wil. Het gaat niet om een koude sanering maar om een warme. Ik zie de waarde van een zelfstandige kleine boerenstand heel goed in, al moet die niet geromanti seerd worden. De waarde van een ver pauperde boerenstand kan ik echter ze ker niet zien. Juist omdat wij gezonde boerenbedrijven willen moet er gesa neerd worden". Volgens de minister is het zeker dat een groot aantal boeren bedrijven beneden het bestaansmini mum werkt. Voor de zandgronden schat hij dit zelfs op zestig procent. Welk be leid is mogelijk, wanneer niet in de rechten van niet levensvatbare bedrij ven kan worden ingegrepen, zo vroeg hij. Minister Mansholt richtte zich ook te gen de uitlatingen van de voorzitter van de Kath. Boeren- en Tuindersbond, die de blokkeringsmaatregelen een socia listisch paard van Troje had genoemd. „Wil men dan geen constructief beleid", zo vroeg hij. „Dan zou dat betekenen dat men geen welvarende en onafhan kelijke boerenstand zou willen. Dan zou juist een stuk staatsbevoogding worden binnengehaald. Men mag mijn program getast socialistisch noemen, maar ik heb een hekel aan etikettenplakkerij...." Tot prof. Romme zei de minister van Landbouw dat zijn voorstelling van zaken, die hij in Almelo had ge geven, alsof de boeren geringeloord zullen worden, ernaast was geweest. De regeringwil wel blokkering van de vijftig miljoen en deblokkering onder bepaalde voorwaarden, maar het program tot structuurverbetering van de landbouw wordt zonder dwang uitgevoerd. De minister wil juist over leg met de georganiseerde landbouw en met de Staten-Generaal over de te nemen maatregelen. Het binnenha len van het paard van Troje met Staatssocialisten erin kan dan juist worden voorkomen. Hij noemde als alternatief van de bestedingsdwang bij deblokkering subsidie van de overheid, alleen aan degenen die hun gebouwen willen verbeteren. De minister achtte de voorstellen van het Landbouwschap (350 miljoen in plaats van 200 miljoen) niet voor ver wezenlijking vatbaar. Er zit een barst in de bel waaraan men gerukt heeft, aldus de heer Mansholt. Men heeft te weinig aandacht geschonken aan de positie van de pachters, die volgens hem voor een geweldige stijging van de pacht zouden komen te staan. In het debat zijn ook de voorstellen van de K.V.P.-fractie, om met belas tingcertificaten de inflatie en de te ho ge bestedingen te bestrijden en tege lijkertijd de belastingdruk het karakter van onteigening te ontnemen, bespro ken. Minister Hofstra had voor de grond gedachte wel waardering maar hij was van oordeel, dat het in dit geval niet 'zou passen, omdat dan de beide secto ren, investeringen en consumptie, niet meer gelijk behandeld zouden worden. Aan de ene groep zouden de lasten wel en aan de andere niet worden terugge geven. Ook de bezitsvorming in het algemeen is nog even ter sprake gekomen. De Kamer moest het doen met enige waar derende woorden maar met de mede deling dat dit nu „buiten het kader van de bestedingsnota valt". Vandaag zullen nog drie ministers de Kamer antwoorden. Verwacht kan wor den dat de Kamer nog wel de gehele week met de replieken bezig zal blijven. Advertentie Tegen pijnen en griep. Geschikt voor de gevoeligste maag. Mant die wordt beschermd door het bestanddeel Gielaroi. f&b'i&iiiail&Ml Ben Mhidi Larbi, een van de twee topleiders van het Algerijnse verzet die vorige week te Algiers zijn gearresteerd, heeft zich in zijn gevangeniscel opge hangen. De politie heeft verklaard, dat Larbi terneergeslagen was over het mis lukken van de algemene staking van de Algerijnse mohammedanen, die hij on langs had geor|aniseerd. Larbi was een van 'de vijf leden van het permanente comité van de nationale raad der Alge rijnse revolutie. (Rtr.-AFP) nnWn/0t° la<£ zien wat er Vrecies wordt bedoeld met de uitdrukking verfpotten- Diakar.ta" Benden communistische en andere links-georiënteerde vnirtrf?jen 1 deze Vat! Nederlandse en Amerikaanse eigendommen door rod-e verf beklad met leuzen als: „lang leve de nieuwe politiek van aoeng narno(broeder Soekarno) (links) en „lang leve de revolutie van 1945," hetgeen men rechts op de spiegelruit ziet staan. Een korte brand heeft dinsdagavond gewoed in een der fabrieken van de n.v. Gerhard Jannink en Zoon te En schede. Een partij van enkele honderden stukken manchesterstof, elk van vijftig meter lengte ging verloren, verschil lende machinerieën en gebouwen lie pen schade op. In totaal is een schade aangericht van ongeveer twee ton. Op de weg langs het Stieltjeskanaal in Dalen is de 30-jarige J. Bosman uit Eri ca, toen hij op een bromfiets teveel links van de weg reed, door een achteroprij- dende motor aangereden, waardoor hij tegen het wegdek sloeg. Ogenschijnlijk was hij niet ernstig gewond, doch in het ziekenhuis te Coevorden, waar hij werd opgenomen, is hij enige uren later over leden. (Van onze Haagse redactie) Minister Algera heeft toegezegd, dat waar nodig, de afsluitingen op de veer ponten zodanig zullen worden verbeterd, dat een niet te zware auto niet te water kan raken wanneer de remmen weige ren. Volgens de bewindsman is het ech ter niet mogelijk de afsluitingen zo te verzwaren, dat ook met grote snelheid doorrijdende zware auto's kunnen wor den tegengehouden. De minister heeft een en ander mee gedeeld naar aanleiding van vragen van het Tweede Kamerlid Posthumus (P.v.d.A.). (Van onze Haagse redactie) De garahtieprijs voor consumptieaard appelen van de oogst 1956 is vastge steld op 4,75 per 100 kilo veldgewas, indien afgeleverd in de herfst. Wan neer de aardappelen later worden af geleverd, zal bovendien een bewaar- loonvergoeding worden gegeven, vari ërende van 60 ct in december tot 1,20 in mei. De afzonderlijke garantieprijs voor fa brieksaardappelen is gesteld op 6,25 per 100 kilo. Minister Mansholt heeft dit medege deeld naar aanleiding van de begro ting van het Landbouwegalisatiefonds. De minister stelt tevens een ander systeem voor steun in de varkenssec tor in het vooruitzicht. Het huidige sys teem kan niet meer worden gevolgd, omdat de Engelse regering de centra le inkoop heeft beëindigd. Welke me thode thans zal worden gevolgd, kan de bewindsman echter nog niet medede len. De internationale katholieke migra tiecommissie, die op het ogenblik te Rome bijeen is, heeft dr. L. Kamp schöer uit Wassenaar tot secretaris-gene raal benoemd. De nieuwe secretaris generaal is een van de eerste mede werkers van de internationale katholie ke migratiecommissie, de C.I.C.M., waarin hij in oktober 1952 zijn werk zaamheden begon. Hij vervulde er de functies van chef van de sectie uit voering en werd 1 juli 1956 belast met de werkzaamheden van het algemeen secretariaat. Tevoren was hij verbon den aan de katholieke centrale emi gratiestichting in Den Haag. Advertentie Smyslov heeft de beste kansen in de eerste partij van de tweekamp met Bot- winnik, die gisteren in Moskou is be gonnen en waarbij Botwinniks wereld kampioenschap op het spel staat. Smys lov heeft een duidelijk voordeel in de na veertig zetten afgebroken stand. De eerste partij, gespeeld in de Tsjai- kovsky-zaal, trok minder belangstelling dan in voorgaande jaren bij een schaak evenement van dit formaat. Heel wat wegblijvers zaten deze keer in het ijs stadion om er de finale van het toernooi om het wereldkampioenschap ijshockey bij te wonen. Botwinnik speelde met wit en koos een Engelse opening, waarop Smyslov zo scherp antwoordde dat het initiatief aan zijn zijde kwam. Botwinniks positie werd bepaald penibel toen hij na de drieëntwintigste zet in hevige tijdnood kwam. Hij bood een torenruil aan met het gevolg dat Smyslov de kans kreeg de vrijpionnen van zijn tegenstander de voet dwars te zetten, terwijl hij zelf over een gevaarlijke vrijpion op de dame-vleugel beschikt. Zweden is te Moskou wereld- en Euro pees kampioen ijshockey geworden door in de laatste, zeer enerverende wed strijd gelijk te spelen tegen Rusland: 4-4. De eindstand van het toernooi is: 7 6 1 7 5 2 Zweden Rusland Tsj. Slowakije Finland O.-Duitsland Polen Japan Oostenrijk 13 12 11 8 6 4 1 1 62—11 77— 9 66— 9 28—33 23—48 25-45 11—84 8—53 Dr. mr. V. van den Brekel, die onlangs zijn ontslag heeft ingediend als direc teur-geneesheer van het O. L. Vrouwe gasthuis in Amsterdam, heeft een be noeming aanvaard als directeur-genees heer van het in aanbouw zijnde zieken huis St. Gregorius in Brunssum. De Nederlandse turnkampioen Klaas Boot is door de luisteraars van de AVRO gekozen tot sportman van het jaar 1956. Er namen ditmaal 52.379 luisteraars deel aan de enquête, die deze omroepvereniging jaarlijks organi seert. Boot werd met een ruime meer derheid als de beste sportman aange wezen. Op hem werden 10.872 stemmen uitgebracht. De rangschikking is: 1. de turner Boot (10.872 stemmen); 2. de wielren ner Mahn (9.763 stemmen); 3. de ju- doër Geesink (6.972 stemmen)4. de zwemster Ada den Haan; 5. de voet baller Lenstra. r (Van onze tafeltennis-medewerker) Smash heeft het afgelopen weekeinde voor een geweldige teleurstelling ge zorgd, door de zo belangrijke wedstr:jd tegen Scylla met 64 te verliezen. Daar de Leidenaren er bovendier nog in slaagden Nedlloyd een puntje af te snoe pen, boekten zij op de ranglijst belang rijke winst. Smash daarentegen zakte, ditmaal samen met Sparta 2, naar de voorlaatste plaats af. Wifra, dat zeker ook nog niet buiten gevaar is, boekte belangrijke winst op Sparta 3, welk team dus automatisch degradeert. Ned lloyd behaalde voorts een overwinning met 64, en dit was ruim voldoende om Pelser en zijn ploeg het kampioenschap in afd. A van de hoofdklasse te bezor gen. Sparta 2 speelde gelijk tegen Po- vac, maar dit kon niet verhoeden, dat ook de reserves in gevaar bleven. In groep B versloeg Sparta Carbon met veel machtsvertoon: 82. Bij de over- gangsklassers een gedachte tegenvaller van Vitus, dat met maar liefst 82 van het- zwakke Climax verloor. Gelukkig zorgden de Haarlemse teams ditmaal voor veel beter nieuws. GTTC kwam een heel eind uit de zorgen door AVGA 2 met 64 te kloppen, terwijl HBC WGA met dezelfde cijfers klopte en zich dus op zijn goede plaats handhaafde. Bij SmashScylla was Habes in pri ma vorm en won hij al zijn partijen. Rij nen voegde hier een overwinning op Verkerk aan toe, maar Kenter was er volkomen uit en kon niet een puntje maken. Jammer, maar nog is alles niet verloren- Wifra had niet veel moeite met Sparta 3. Invaller Houben verloor van Battenberg en Putman, terwijl ook Willemstein in Battenberg zijn meerdere moest erkennen. NedlloydQuick werd beheerst door Schoofs, die al zijn par tijen. won. Pelser verloor van Scheffer, terwijl Peereboom alleen van Van Ham kon winnen. Ook tegen Scylla was Schoofs de grote man met drie punten. Voor het overige kon alleen Peereboom nog een punt maken, terwijl ook het dubbel voor de kampioenen was. In B was Carbon kansloos tegen Sparta 1. Het dubbel kon nog juist de eer redden en maakte er dus 91 van. Nedlloyd 14 12 2 26 97—43 Quick 13 9 1 3 19 78—52 Povac 12 7 1 4 15 67—53 Wifra 12 4 2 6 10 54—66 Scylla 14 3 4 7 10 59—81 Smash 13 3 3 7 9 60—70 Sparta 2 13 3 3 7 9 58—72 Sparta 3 13 2 2 9 6 45—85 Sparta 1 13 13 26 109—21 Wibo 13 9 2 2 20 78—51 LuckRaek 13 7 1 5 15 77—53 Carbon 13 6 3 4 15 66—64 Batswingers 14 6 3 5 15 74—66 VTV 14 3 3 8 9 52—88 PSV 13 2 2 9 6 45—35 Blue Star 13 1 12 1 29—100 Dat de laatste loodjes nog steeds het zwaarst wensen ondervindt Vitus momen teel geducht aan den lijve. Nu het einde De oud-wereldkampioen achtervolging Ge Peters heeft na 15 december j.l. zijn rennersfiets aan de kant gezet en zal nu het komende zomerseizoen een strand- café openen aan het Bloemendaalse strand. Voor het echter zover is moet er nog heel wat werk verzet worden, dat Peters zelf opknapt. Onze fotograaf knipte hem „aan de kop" tijdens het kruien voor amateurs, gevolgd door de oud-Olympisch en wereldkampioen amateurs Jacques van Egmond. 39 „Wat zeg je me daar," riep Derby woedend uit, „twee maanden?" „Ja, daar had ze recht op, beweerde de inspecteur en wel de lopende en de komende maand." „Wat een loeder. Dat zal ik haar inpeperen. Laat ik je zeggen, dat ik een maand huur vooruit betaald heb, omdat ikenfin, dat doet er niet toe. Maar die zal ze me terug betalen." Derby viel achterover in zijn stoel, met moeite een nieuwe uitbarsting van woede bedwingend. De ruwe woorden deden Alice pijnlijk aan. „Zulke ruwe taal," dacht ze, „doet nog pijnlijker aan, wan neer ze uit de mond komt van de eigenaar van een bezitting als deze. Je verwacht een levenshouding in overeenstemming met de omgeving. Bah, wat een vreselijk mens." Toen Alice niet doorging met haar verhaal nam Derby het over. „En toen ben je met hem meegegaan naar zijn moeder en logeert daar nog. 't Is machtig aardig van hem, dat moet ik zeggen, maar dat deed hij niet voor niets. Hij is natuurlijk smoor op je, enfin, dat is geen doodzonde, dat euvel komt in de beste fami lies voor. En hoelang denk je daar te blijven?" „Dat zal er van afhangen," antwoordde Alice zo kalm mogelijk. Het liefst was ze echter opgestaan en weggegaan. „Waar zal dat van afhangen?" vroeg madame. „Wel," zei Alice, „ik ben naar hier gekomen, omdat ik bij u een betrekking kon krijgen als secretaresse van de club. Ik wilde u vragen of die betrekking nog vacant is en of ik er nog voor in aanmerking kom." „Dat vind ik vervloekt aardig van je," zei Derby met volle overtuiging. „Eerlijk gezegd, had ik gedacht, dat je weer naar Brussel terug zou gaan, zonder verder iets van je te laten horen. Machtig aardig van je. Natuurlijk kom je voor die baan in aanmerking. Maar had je vriend de inspecteur geen overwegend bezwaar tegen dit alles en vond je het zelf niet griezelig na al wat zich hier heeft afgespeeld?" Alice was verbaasd over de totale ommekeer in het wezen van Derby. Nu was hij een en al beminne lijkheid en voorkomendheid. „Ik hoop niet, dat u er boos om zult worden, maar ik heb de inspecteur gevraagd of hij dacht, dat ik de baan zou kunnen aannemen. Volgens zijn mening, was daar geen enkel bezwaar tegen." „Dat vind ik charmant van hem. Je begrijpt, dat een onmiddellijke hervatting van onze bijeenkomsten, na alles wat er gebeurd is, niet gewenst is. Ik heb de leden dan ook voorgesteld de bijeenkomsten te schorsen tot de eerste van de volgende maand. Wan neer zou je beschikbaar kunnen zijn?" „Ik moet eerlijk bekennen," zei Alice op verdrie tige toon, „dat het gebeurde me geweldig heeft aan gegrepen. Ik wilde graag wat vrijheid hebben om bij te komen; ik zoy dan tevens naar Brussel kunnen gaan om orde op mijn zaken te stellen en dan de eer ste beschikbaar kunnen zijn." „Maar dat is prachtig. Laten we het daar op houden," riep Derby uit. „Je werk is heus niet ver moeiend, je hebt alleen de correspondentie te ver zorgen. Je kent toch zeker ook Engels?" „Ja zeker, ik heb het diploma Engelse handels correspondentie." „Mooi zo, dan zullen we maar verder afwachten." Madame scheen genoeg te hebben van het praten buiten haar om. „Als jullie die vervelende zakelijke aangelegenhe den hebt verwerkt, dan is er zeker geen bezwaar tegen, dat ik een kopje thee schenk, die zal nu wel voldoende getrokken zijn." Zij voegde de daad bij het woord. „Ik moet zeggen," zei Derby en keek Alice vragend aan, „dat ik van het geval dat zich hier in huis heeft afgespeeld, niets begrijp. Ik wilde, dat ik wist wie me dat geleverd heeft. Weet je vriend de inspec teur er al wat meer van?" „U begrijpt, dat hij mij dat heus niet zal vertel len, maar ik meen, dat hij nog volslagen in het duis ter tast." Het gesprek ging nog enige tijd voort, waarbij èn madame én Derby zich van hun beste kant lieten zien. Toen Alice afscheid wilde nemen, zei Derby: „Jullie meisjes, die op fatsoenlijke wijze door het leven willen gaan, hebben het wel heel moeilijk, voor al wanneer jullie alleen staan en dan nog, zoals jij, niet bepaald lelijk zijn. Je hebt me destijds, toen je met Hélène voor het eerst bij me kwam, een inzicht in die moeilijkheden gegeven, ik wil die zoveel moge lijk ondervangen. Geld is macht, daar kun je lang over praten of niet. Als je duiten hebt, dan kun je doen wat je wilt, ben je onafhankelijk en kunt van het leven genieten. Anders zit je op een houtje te bijten. Je komt nu al heel gauw bij me in dienst. Ik zou het prettig vinden, wanneer ik je alvast een maand salaris met een kleine toelage voor de kos ten zou mogen geven." Hij reikte Alice een pakje bankbiljetten over, dat zij evenwel niet aannam. „U moet me niet kwalijk nemen, meneer Derby," zei ze vriendelijk, „ik vind het erg lief van u, maar ik kan geen geld aannemen zonder dat ik het ver diend heb." „Enfingraag of niet," zei Derby ontstemd en stak het geld weer in zijn portefeuille. Toen Alice buiten kwam, stond de chauffeur bij het portier, gereed het te openen. „Naar de Bonneterie," zei Alice hardop, zodat ook Derby het horen kon. Toen de auto het hek was uitgereden, verzocht ze de chauffeur echter haar naar huis te rijden. Kielstra was opgetogen toen Alice hem het ver loop van het onderhoud met de Derby's vertelde en zij van haar kant verheugde zich ook over het welslagen van haar zending. De volgende dag kreeg Kielstra de melding, dat graaf Brentano alleen zat op het terras van het House of Lords. Hij stelde zich onverwijld in ver binding met Alice en verzocht haar, daar contact met hem te willen opnemen. (Wordt vervolgd) van de competitie nadert zakken, de prestaties van de Blaricummers danig en slechts aan het feit, dat tot dusverre voldoende punten verzameld zijn, valt het te danken, dat dit team zich wel zal handhaven. Volman deelt thans ook in de algemene malaise, waarin hij nu het voorbeeld van de gebr. Sertons is gaan volgen. Tegen Climax verzamelde Ton Sertons een puntje op v. Eist, terwijl Volman v. d. Loosdrecht versloeg. Maar daarbij bleef het dan ook, omdat Joop Sertons zelfs niet een maal kon winnen. CBTV 16 16 32 120—40 UBTV2 16 10 2 4 22 95—65 Barna 17 8 5 4 21 93—77 Nev. Down 2 14 7 3 4 17 80—60 Wilskracht 15 6 3 6 15 71—79 Onder Ons 13 6 2 5 14 65—65 Nev. Down 1 16 5 4 6 14 83—77 Ribo 15 5 3 7 13 68—82 Vitus 16 3 4 9 10 71—79 Climax 15 3 1 11 7 56—94 Barna 2 17 1 2 14 4 32—138 GTTC deed prachtig werk tegen AVGA 2 en verzamelde beiangnjxe winst door met 64 te winnen. Sleper en Biom be gonnen met overwinningen op resp. Meyer en v. Rossem. nierna ecnier kwam men met 42 acnter te staan, waarna geen punt meer werd algestaan. Sleper, Hiom en invaller Hamers won nen elk een maai, waarna ook net QUDbei nog voor ae Haarlemmers was. Ook HBC was goed op dreef en versioeg dus WGA mei b1. Hier was Piiester weer in uitstekende vorm en won hij al zijn partijen, v. d. Dries voegoe Hieraan winst op v. Agen en v. d. uogaert aan toe. Jammer was het dat Smit met bijs ter geiukkig was en zoooenoe met kon winnen. Het belangrijke dubbel werd tenslotte in drie games gewonnen, io- gioo wero in deze aidenng kampioen ooor gelijk te speten tegen sparta 4. Togido 17 12 3 2 27 10842 TOG 17 8 4 5 2U 9377 Disnie 17 8 3 6 19 8892 nel 18 6 7 5 19 88—92 Sparta 4 16 8 8 b 18 8278 o 11G 17 7 2 8 16 76—94 V VGA 17 6 3 8 la 81—89 Povac 15 6 2 7 14 BO—70 AMvJ 16 5 4 7 14 82—78 AVGA 2 17 5 3 9 13 799l xieemsiede 17 3 3 11 9 64—1U6 Deze week speelt Smash zijn laatste wedstrijd en wei tegen Hovac. Hen zeer zware wedstrijd, waarin toen eenter wel gelijk gespeeld kan worden. Vviira ont vangt sparta 2: eveneens een wedstrijd waarbij de voorlaatste plaats op het spel staat. Quick tenslotte zal zeker van Sparta 3 winnen. Het programma in groep B is van weinig belang meer omdat daar alle beslissingen al zijn ge vallen: SpartaPSV, CarbonBlue Star, Wibo—LuckRaek. In groep C ontvangt Vitus Wilskracht en heeft niet veel kans. In E is er rust, waarvan GTTC gebruik maakt om zijn inhaalwedstrijd tegen Disnie te speler).. Smgsh 2 ontvangt Docos en heeft dé kans opnieuw gelijk te spelen. De overige resultaten waren: D: Ne ver DownBarna 2 82. Wilskracht— UBTV2 7—3, Barna—Ribo 7—3; E: Sparta 4Togido 55; HeemstedeDis nie 28. West Bromwich heeft dinsdag de hal ve finale van het toernooi om de En gelse cup bereikt door op Highbury de overgespeelde wedstrijd tegen Arse nal met 21 te winnen. West Brom wich komt in deze halve finale alt te gen de winnaar van het duel Burnley- Aston Villa, dat vandaag wordt ge speeld. De strijd tussen Arsenal en West Bromwich, die door bijna 59.000 toe schouwers werd bijgewoond, is er een vol incidenten geworden. Whitehouse scoorde drie minuten na rust het eer ste doelpunt voor West Bromwich. Vol gens velen en uiteraard ook de spe lers van Arsenal in buitenspelpositie. De jeugdige ploeg van Arsenal werd nog meer gedeprimeerd, toen Clapton na een kwartier een strafschop onge bruikt liet. Dertien minuten voor tijd zorgde Kevan voor 2-0. West Brom- wich's zege kwam daarna nog in ge vaar, want kort na dit doelpunt scoorde Holton voor Arsenal (12). Een fel slot- offensief van Arsenal bleef echter zon der resultaat. De vijfde en laatste testmatch tussen Zuid-Afrika en Engeland is dins dag te Port Elizabeth door Zuid-Afri ka gewonnen met 58 runs. Engeland ging in de tweede innings „all out" voor 130 runs. De inningscijfers waren: Eerste innings: Zuid-Afrika 164 runs, Engeland 110 runs. Tweede innings: Zuid-Afrika 134 runs, Engeland 130 runs. De testserie is daardoor onbeslist ge ëindigd. De eerste twee wedstrijden wer den door Engeland gewonnen, de derde werd een draw en Zuid-Afrika won de laatste twee. Tayfield, de succesvolle spinbowler van Zuid-Afrika, nam in de tweede in nings 6 wickets voor 78 runs. Hij ves tigde daarmee een nieuw Zuidafrikaan# record, want zijn totaal in de gehele serie werd 37 wickets (met een ge middelde van 17,18), één wicket meer, dan Vogler in de testserie tegen Enge land van 1909/10 nam. De beste batsman van' Engeland was dinsdag Tyson. Hij scoorde 23 runs. De# morgens waren de Zuidafrikaanse in nings beëindigd. Drie wickets vielen bin nen 50 minuten voor een totaal van 12 runs. Tyson was in deze innings ook de beste Engelse bowler. Zijn cijfers wa ren 6 voor 40. Als tegenstander van Feyenoord in de wedstrijd welke op woensdag 15 mei a.s. in het Feyenoord-stadion zal wor den gespeeld ten bate van de inter nationale vluchtelingen-hulp, zal de be kende Engelse club Chelsea aantreden. De wedstrijd is naar men weet ge organiseerd in samenwerking van K.N.V.B., stadion Feyenoord en de In ternational Lions Club.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 7