Ook Zuid-Sumatra rebelleert tegen centrale regering Overste Barlian neemt macht over „om de provincie voor ontbinding te behoeden Stijgende onrust op Borneo Aardbevingen in de Pacific Zijn zwager met scherp dolkmes doodgestoken Westelijk voorstel verworpen NASSER eist de kanaalgelden voor Egypte op Toestand in Gaza tot het uiterste gespannen wimi Snelverkeer eist negen doden en tien gewonden Ernstigste auto-ongeluk gebeurde bijMaasbracht mmm Overstroming op Oost-Java Wegpiraat rijdt vrouw dood Schraal weer KNVB-toto gaat weer starten Zonnige lentedag aan het strand Familiedrama in Den Haag Te kleine babies door verhoogde radio-activiteit De Joegoslaven weigeren patrouille diensten in het gebied van Gaza Scheepsjongen van de Mayflower 60.000 personen dakloos Het weer DJAKARTA STELT CENSUUR IN Nu verenigingen eigen Pools hebben gestopt F ilmmaatschappij verwijdert affiches Vloedgolven richten overal schade aan Bruno Walter in ziekenhuis het Eden moet volledig rust houden Êmmm Na korte achtervolging tot stoppen gedwongen ingesloten en MAANDAG 11 MAART 1957 80ste JAARGANG No. 26852 De militaire bevelhebber van de Indonesische provincie Zuid- Sumatra, luitenant-kolonel Barlian, heeft zaterdag via radio Palem- bang meegedeeld, dat hij de macht heeft overgenomen, teneinde de provincie voor ontbinding te behoeden. AI eerder heeft het burgerlijk bestuur in Zuid-Sumatra geweigerd de overheidsinkom sten aan de centrale regering in Djakarta af te dragen. De provincie Zuid-Sumatra, die jaarlijks voor 35 procent van alle Indonesische deviezen zorgt, hoopte op die manier meer vaart te kunnen zetten achter plaatselijke ontwikkelingsplannen, zoals woningbouw en wegenaanleg. Sindsdien heeft de Indonesische minister van binnen landse zaken, Sunarjo, geweigerd de gouverneur van de provincie, Winarno Danuatmodjo, tegen wie plaatselijk verzet was gerezen, te ontslaan. Zij zijn de vijftiende in de zevende hemel l Na protest van H. Vader Onrust in Cheltenham Bunche zoekt contact met Nasser Op de rijksweg Sittard- Roermond ter hoogte van Maasbracht heeft zich zon dagmiddag een ernstige auto botsing voorgedaan waarbij twee personen werden gedood en negen gewond. Suède Dames-Herenjasjes I Weinig verandering BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. Umuiden: Leeuwertklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per mïlimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave val» redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 57 cents per week, f 2.50 per maand, f 7.40 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.38 uur 's avonds teL. 21544. Barlian zegt de macht te hebben over genomen op verzoek van een „Orgaan ter verwezenlijking van de wensen der Zuidsumatraanse bevolking", dat even eens zaterdag is opgericht en dat de steun beweert te hebben van 21 partijen en massa-organisaties. Het orgaan vraagt, net zoals de opstandige bewe gingen in Midden-Sumatra en Oost-In- donesië dat hebben gedaan, om herstel van de samenwerking tussen Soekarno en Hatta, om de vorming van een kar binet, dat uit respectabele nationale lei ders bestaat, en om de instelling van een „volledig representatieve senaat". De Standard Vacuum en de Shell heb ben raffinaderijen in Palembang. Ook op de reünie van de voormalige revolutionaire „Lambung Mangkurat"- divisie te Kandangan in Zuid-Borneo hebben verscheidene sprekers aange drongen op de vorming van een revo lutionaire raad, die onder leiding zou moeten staan van de militaire comman dant van Borneo, overste Hassan Basri. Luitenant-kolonel Barlian zei voor de radio, dat hij de macht heeft overge nomen om de provincie Zuid-Sumatra voor ontbiriding te behoeden. De maat regel was nodig met het oog op de po litieke toestand in de provincie, die het bestuur en de ontwikkeling belemmer de. Het provinciale bestuur had in feite het vertrouwen in de Javaanse goever- neur Winarno Danuatmodjo opgezegd, waardoor een „vacuum" in de regering was ontstaan. Barlian zei, dat hij gehandeld heeft binnen de bevoegdheden die hem in de cember van het vorige jaar waren ver leend toen de opperbevelhebber, presi dent Soekarno, de staat van oorlog en beleg over het gebied afkondigde. Barlian c.s. verwijten de centrale re gering in Djakarta, dat zij niet de idea len verwezenlijkt heeft, die zijn neerge legd in de onafhankelijkheidsverklaring van 1945. Gesproken wordt van de de plorabele toestand in de buitengewesten en het onrustbarende proces van ont binding, die toegeschreven worden aan de onbekwaamheid van de regering. Het militaire opperbevel in Djakarta heeft zaterdag meegedeeld, dat er cen suur is ingesteld op perstelegrammen over de toestand in Indonesië. De be trokken autoriteiten, zo wordt hieraan toegevoegd, hebben maatregelen voor bereid tegen vertegenwoordigers van buitenlandse persbureaus, „die door hun berichtgeving het landsbelang hebben geschaad". (A.NJ?., U.P.) De in Duitsland aanwezige droge continentale lucht heeft zich naar het westen bewogen en verdrong bij ons de zachte, vochtige oceaanlucht, welke in de nacht van vrijdag op zaterdag was binnengestroomd Doordat in de conti nentale lucht vrijwel geen bewolking voorkomt, kon" de zon overdag een sterk verwarmende invloed uitoefenen. deze situatie komt ook morgen nog weinig verandering. Het zonnige, schra le weer met een matige tot vrij krach tige zuidoostelijke wind duurt voort. Advertentie (Van onze sportredacteur) Met ingang van het wedstrijdpro- gramma van 24 maart gaat de voetbal toto van de KNVB weer draaien. Deze beslissing heeft het bondsbestuur za terdag genomen op grond van het feit zoals de voorzitter, ir. H. F. Hop- ster, ons mededeelde dat thans alle verenigingen van de bond gestopt zijn met het organiseren van eigen voetbal pools en voortaan alle medewerking zullen verlenen aan de toto van de KNVB. De voorwaarden van de toto blijven precies zo als ze waren toen de eerste en voorlopig enige ronde werd gehou den. Dit betekent onder meer dat uit sluitend leden van bij de KNVB aan gesloten verenigingen aan de pool mo gen deelnemen. Ook in alle andere op zichten is in de opzet en organisatie geen verandering gekomen. Een Romeinse filmmaatschappij, die op enkele plaatsen in de Italiaanse hoofdstad aanstootgevende affiches had aangebracht, heeft naar aanleiding van het protest, dat de H. Vader dinsdag in zijn jaarlijkse toespraak tot de pas toors en vastenpredikers van Rome ge uit heeft, eigener beweging deze plak katen doen overplakken. Ver uiteenliggeude gebieden in de Stille Oceaan zijn gistereii getroffen door vloedgolven, die een gevolg waren van twee krachtige aardbevingen. De zwaar ste beving deed zich zaterdag voor op de Aleoeten, een eilandengroep tussen Alaska en de kust van Aziatisch Rus land. Te Fairbanks, ia het midden van Alaska, werd later een minder zware aardbeving waargenomen. Van persoon lijke ongelukken werd tot dusver geen melding gemaakt, maar wel werd in de len van Japan, op Hawaii en aan de kust van Californië schade aangericht door de vloedgolven, waardoor vele mensen huii huizen moesten verlaten. De bevingen zijn ook door de seismo- grafen van het K.N.M.I. geregistreerd. Volgens seismologen te San Francis co lag het epicentrum van de hevigste beving aan de rand van de Aleoeten. De vloedgolven drongen door in de stad Erimo in Noord-Japan, waar ruim dert; huizen werden meegesleurd. De haven van Honoloeloe op Hawaii, 3.200 km ten zuiden van de Aleoeten, was acht uur voor de scheepvaart geslo ten. In de baai van San Diego sloegen tengevolge van een vloedgolf, die een snelheid van bijna veertig km per uur had. Kleine boten los. (Reuter) Na een hevige twist heeft een zesen twintigjarige betonwerker in de vroege zondagmorgen een dodelijke steek met een dolkmes toegebracht aan zijn zwa ger, een negenentwintigjarige chauf feur uit de Van Dijckstraat, een van de straten in de Schildersbuurt van Den Haag. De twist, die zijn uiteinde lijke oorzaak vond in een ai sinds enige tijd tussen enige Haagse families be staande vete, ontstond nadat de beton werker had gezien, dat de chauffeur zijn echtgenote een zuster van de betonwerker sloeg. Het slachtoffer stierf in de Van Dijckstraat, nadat een politieagent de voorover op straat ge vallen man had omgedraaid. Nadat hem de messteek was toegebracht heeft de man nog ongeveer tachtig meter gelopen. Toen zakte hij hevig bloedend in elkaar. De dader was vol komen overstuur en is door de politie kort na het gebeuren gearresteerd. De chauffeur kwam om half een 's-nachts aan het huis van de beton werker, in de Rembrandtstraat. Hij had tevoren in een café wat gedron ken. Hij wilde dat zijn zwager naar bui ten kwam. Deze lag echter al in bed en kwam niet. Tien minuten later kwam de chauffeur terug, vergezeld van zijn vrouw. „Kom eruit, ik wil met je praten," schreeuwde hij door het raam van het benedenhüis. Weer wei gerde de betonwerker. Daarop blies het echtpaar de aftocht. Toen de betonwerker echter zag dat de chauffeur zijn vrouw verderop in de straat sloeg, werd hij zo kwaad dat hij een paar kledingstukken aanschoot en op zijn blote voeten de straat oprende. Uit een kast in de gang had hij een dolkmes meegepakt. Er ontstond een vechtpartij tussen de betonwerker en zijn zwager, die een bekend bokser is. Ondanks dat deze zich krachtig verde digde, gelukte het de eerste zijn tegen stander een steek in de borst toe te brengen, vlak naast het hart, met het gemelde gevolg. De dader had niet gezien dat zijn steek zo ernstig was aangekomen. Hij liep naar huis terug. Een politiejeep die vanwege de vechtpartij was opge roepen, arriveerde zeer snel in de Rem brandtstraat. De agenten werden ver wezen naar de Van Dijckstraat. Daar werd de chauffeur gevonden. Een agent zag toen de betonwerker, die in de na bijheid was en een verdachte indruk maakte. Hij was zeer overstuur en be kende de dader te zijn. Hij is ingeslo ten. Het stoffelijk overschot van het slachtoffer werd naar het ziekenhuis aan de Zuidwal vervoerd. De chauffeur had twee kinderen. De befaamde dirigent prof. Bruno Walter is zaterdag na een hartaanval opgenomer. in het Flowerziekenhuis te New York. Hoewel hij zondag een goe de dag heeft gehad, kon nog niet wor den medegedeeld, hoelang de dirigent onder behandeling zal moeten blijven. Bruno Walter, die zeer kort geleden afscheid heeft genomen van het concert podium, zou zaterdag in de Metropolitan Opera een uitvoering hebben moeten lei den van Mozarts „Zauberflöte". Hij werd vervangen door Tibor Kozma. De zakelijk leider van de opera, Rudolf Bing, zei dat het eerstvolgende optre den van Bruno Walter woensdag aan staande „zonder enige twijfel zal moeten worden afgelast". De ziekenhuisautoriteiten weigerden zich uit te laten over de sterktegraad van prof. Walters hartaanval. Een lenteachtige dag of één van de tien zomerse in deze maand bracht grote drukte in de kuststreek. Zéér vroeg voor het seizoen zaten de men sen al op terrasjes, alsof het midden zomer was. Ook het strand zelf trok veel wandelaars. Advertentie KEUKENGAKNITUUIt Fl. 27,4» In Cheltenham, een badplaats in Zuid-Engeland, onderzoeken specialis ten of het grote aantal te kleine ba- bies dat in deze plaats geboren wordt en die in ,vele gevallen nog geen drie pond wegen, wellicht een gevolg is van atoomstraling. Men gaat na of radio-actief stof van atoombomex plosies misschien de hoeveelheid ra dio-activiteit heeft vergroot welke reeds in vrij hoge mate in Chelten ham aanwezig was, door de aanwe zigheid van minerale bronnen. Men vraagt zich af of de radio-activiteit van Cheltenham zodanig vergroot kan zijn dat het de geboorte van babies kon beïnvloeden: In 1950 merkte men voor het eerst op, dat er in Cheltenham opvallend veel te kleine babies geboren werden, drie maal zoveel als in de omgeving. In 1954 werden 23 babies van onder de 4-14 pounds (ongeveer 4 Nederland se ponden) geboren; 12 er van stier ven. In 1955 werd een commissie van verloskundigen, huisartsen en functio narissen van het ministerie van ge zondheid opgericht om het probleem te onderzoeken. Zij hebben herhaalde malen vergaderd in de afgelopen twee jaar, maar nog steeds hebben zij geen medische oplossing gevonden. Men onderzoekt ook of de a.s. moe ders in Cheltenham radio-actief besmet te melk krijgen, daar is vastgesteld, dat koeien in het gebied van Harwell en Aldermaston, waar atoomstations gevestigd zijn, iets radio-actiever zijn dan andere koeien. (RtrU.P.) De toestand van de Britse oud-pre mier, Sir Anthony Eden, die onlangs door een koortsaanval is getroffen, is gedurende het weekeinde vooruitgegaan, de temperatuur liep terug, aldus een medisch bulletin, dat gisteren door de behandelende geneesheren werd uitgege ven. Eden zal echter nog enkele dagen volledig te Auckland (Nieuw-Zeeland) rust moeten houden. (U.P.) President Nasser van Egypte wenst, dat na de heropening van het Suezka- naal alle verschuldigde tolgelden ten volle aan de Egyptische kanaalmaat schappij worden voldaan. Tijdens een gesprek met de hoofdredacteur van het Indische weekblad „Blitz" verwierp hij een voorstel van westelijke zijde om de helft van de tolgelden aan de Egypti sche maatschappij uit te betalen en de rest te doen blokkeren bij de Wereld bank totdat een definitieve regeling voor de vaart door het kanaal zal zijn bereikt. Nasser verklaarde, dat op de door hem genoemde voorwaarden Brit se en Franse schepen na de herope ning het Suezkanaal mogen gebruiken. Ten aanzien van Israëlische schepen, zo zei hij, is nog geen besluit genomen. De verklaring van Nasser doet de hoop op een voor het Westen aanvaardbare „interim-regeling" teniet. Een Egypti sche regeringswoordvoerder, kolonel Hatem, zei, dat Egypte niets liever wil dan de spoedige hervatting van de vaart door het Suezkanaal. Wat Egyp te betreft zal die doorvaart vlot en zon der moeilijkheden kunnen verlopen, al dus kolonel Hatem, mits alle tolgelden kan de Egyptische maatschappij wor den voldaan en mits de Egyptische soevereiniteit en de overeenkomst van 1888 geen geweld wordt aangedaan. In het zojuist door de Israëliërs ontruim de Gaza zijn intussen ernstige spannin gen ontstaan. Gisteren heeft een menig te van drieduizend Arabieren getracht de vlag der Verenigde Naties, die wapperde boven het gebouw waar de bevelhebber van het internationale le ger, generaal Burns, kort tevoren zijn hoofdkwartier had gevestigd, omlaag te halen en te vervangen door de Egyp tische vlag. Deense en Noorse wacht posten moesten enkele salvo's in de lucht lossen en twee betogers werden gewond. Tien anderen werden gearres teerd en opgesloten in het V.N. hoofd kwartier. Er is een uitgaansverbod in gesteld. Een Joegoslavische afdeling van het V.N.-politieleger zou geweigerd hebben patrouillediensten in Gaza te verrichten, omdat de soldaten van oordeel zijn, dat de Egyptenaren daar zelf het recht toe bezitten. Het V.N.-hoofdkwartier ontkende aanvan kelijk deze berichten, maar later werd gemeld, dat de Joegoslavische afdeling uit Gaza was teruggenomen en te El Arlsj was gestationeerd. De V.N.-troepen hebben zich de groot ste moeite getroost om de strook van Gaza te isoleren van Israël. De plaat selijke commandanten durven geen ge hoor te verlenen aan het Israëlische verlangen om bepaalde economische betrekkingen met de strook van Gaza te onderhouden. De waarnemend secretaris-generaal, dr. Ralph Bunche, is gisteren al op het Egyptische vliegveld van Aboe Soe- weir aangekomen. Het is niet de be doeling, dat hij officiële besprekingen met de Egyptische regering voert, maar men acht het mogelijk, dat hij een privé-gesprek zal hebben met Nas ser. Hammirskjiild en Bunche zouden van plan zijn Israël ertoe te bewegen bepaalde eenheden van het V.N.-leger op zijn grondgebied, met name in het gebied van EI Audja, toe te laten en tegelijkertijd Egypte ervan te overtui gen, dat het afstand moet doen van zijn rechten van oorlogvoerende tegen Is raël. Deskundigen van de Iraq Petroleum Company zijn begonnen met het her stel van de buisleidingen in Syrië, die in verband met de Suez-kwestie on bruikbaar zijn gemaakt. De werkzaam heden zullen binnen enkele dagen vol tooid zijn. De Syrische premier Sabri el Assali heeft aangekondigd, dat ech ter nog aan enkele niet nader door hem aangeduide voorwaarden moet zijn vol daan, voordat er ook werkelijk olie door de herstelde buizen mag worden ge pompt. (AFP-Reuter-UP) Advertentie i MAZETF ABRIEKEN TE ZEVENBERGEN De bestuurder van een personenwa gen. de veertigjarige typograaf W. van Beek uit Schaesberg, wilde een voor hem rijdende auto passeren toen uit de richting Roermond een tegenligger naderde. Van Beek ontweek de tegen ligger maar kwam in botsing met de auto die hij wilde passeren. Hierdoor raakte hij de macht over het stuur kwijt en vloog met zijn auto tegen een boom op. Ook de bestuurder van de andere auto. de 41-jarige mijnopzichter W. K. uit Brunssum, verloor de macht over het stuur. Hij reed tegen de veronge lukte auto op. Bij deze botsing werd de heer van Beek op slag gedood. Zijn echtgenote, mevrouw M. van Beek-Bob- belaar. raakte zo ernstig gewond dat zij kort daarna in het St.-Laurentiuszie- kenhuis te Roermond aan de opgelopen verwondingen overleed. De vier overige personen die bij het gezin van Beek in de auto zaten werden allen gewond en naar een ziekenhuis overgebracht. Het waren het vierjarig dochtertje van het echtpaar van Beek alsmede de heer en mevrouw K. plus kind uit Schaes berg. Ook de yjjf inzittenden van de andere auto, mijnopzichter W. K. met vrouw en twee kinderen benevens de heer B. uit Hoensbroek, werden ge wond en moesten naar een ziekenhuis worden vervoerd. Ofschoon sommigen van hen ernstige verwondingen opliepen, verkeert toch geen der negen gewonden in levensgevaar. Medische hulp werd aan de slachtoffers enorm snel ver leend doordat de geneesheer-directeur van het Roermondse ziekenhuis, dr. R. H. H. Janssen, vlak nadat het ongeluk was gebeurd toevallig met zijn auto aan kwam rijden. De beide verongelukte auto's werden zwaar gehavend. In het Zuidlimburgse dorpje Eys (ge- Zondag 17 maart a.s. komt de 17-jarige Joseph M. Meany uit Waltham in de Amerikaanse staat Massachussets op Schiphol aan. Joe, die werd gekozen uit 400.000 jongens van de Boys Clubs of America, zal in april als scheepsjongen aan boord van de „Mayflower II" Ply mouth verlaten. Hij is de enige Ameri kaan aan boord van het schip, dat een getrouwe kopie is van de „Mayflo wer", die in 1620 de Pilgrimfathers naar Amerika bracht. Voordat Joe naar En geland vertrekt, zal hij eerst Amster dam, Leiden, Delft, Den Haag, Rotter dam en Loosdrecht bezoeken. Djakarta 9-3 Rtr. Ruim 60.000 personen zijn in de residenties Suraba- ja, Malang en Kediri op Oost-Java dak loos geworden doordat gebieden van een grote uitgestrektheid zijn overstroomd. De overstroming is veroorzaakt door dat de rivier de Brantas buiten zijn oevers is getreden. Het water spoelde met groot geweld over sawahs en des sa's. In één district staan 35 dessa's onder water. Te Bandjeng. nabij Sura- baja, werden ongeveer duizend wonin gen vernield. Ook Madura is door overstromingen geteisterd. 4.000 personen hebben hier een toevlucht gezocht op de hoger ge legen gedeelten van het eiland. (ANP-Rtr.) IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIINIIIIIIIIIIIIIMIIJI Bij een dolle rit door de Utrechtse straat in Amsterdam heeft een 33-jarige wegpiraat vannacht een 28-jarige ser veerster dusdanig aangereden dat zü kort daarna aan haar verwondingen be zweek. Zich aan niets storend reed de auto mobilist, een bekende Zeedijk-figuur die een aantal biertjes had gedronken, door. Een automobilist heeft met zijn bestel auto na een korte achtervolging de man tot stoppen gedwongen, waarna hij aan de politie van het bureau Singel is overgeleverd. De politie kon nog niet zeggen of de wegpiraat en zijn vrouwelijke passagier dronken waren. Wel hadden zij enige alcoholische dranken geconsumeerd. In de Utrechtsestraat, waar de woesteling met grote snelheid reed, kwam hij op de linker weghelft. Daar reed op de fiets '"e serveerster. Zij werd gegrepen en over enige afstand meegesleurd. Bijna had de automobilist op het trottoir nog een voetganger aangereden. iiiiiiiiiiiiimiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiB meente Wittem) werd zaterdagmiddag het vierjarig meisje Ansje Franken door een vrachtauto aangereden en op slag gedood. Het ongeluk geberurde toen het kind plotseling de weg overstak en de auto naderde. De 67-jarige G. J. Bleekman uit Gaan deren (gem. Doetinchem) is zondag op de rijksweg te Gaanderen door een per sonenauto aangereden en gedood. Zaterdag is op de rijksstraatweg te Wassenaar bij de buurtschap Kerke- hout een verkeersongeval gebeurd, waarbij de 55-jarige bromfietser W. B. Alkemade uit Wassenaar op slag werd gedood. Een personenauto, die tegen de weg- as stil stond om linksaf te slaan naar een benzinepomp werd van achteren aangereden door een militaire vracht wagen met aanhanger, bestuurd door een 20-jarige soldaat uit Haarlem. De per sonenauto kantelde op de linkerkant van de weg. De vrachtwagen schoof rechts het rij wielpad op en greep de bromfietser, die uit de richting Den Haag naderde. De man werd op slag gedood. Op de -Alkmaarderstraatweg te Cas- tricum heeft zich zondagmiddag kwart voor vier een ernstig auto-ongeval voor gedaan. waarbij de 68-jarige heer J. Boon uit Castricum het leven heeft ver loren. Hij stond op deze weg ter hoogte van de Kooiweg te wachten met zijn kleinkind om op een geschikt moment de weg over te steken. Hij heeft bij het oversteken echter niet voldoende op het verkeer gelet en is toen door een personenauto, bestuurd door A. M. de W. uit H. gegrepen en enkele meters over de weg geslingerd. Een passerende arts constateerde dat B. een schedelbasisfractuur had opgelo pen en adviseerde hem onmiddellijk over te brengen naar het centraal zie kenhuis te Alkmaar. Hier is hij kort na aankomst overleden. Het drie en een halfjarig kleinkind bleek een lichte hersenschudding te heb ben opgelopen en enige kleine verwon dingen. Na verbonden te zijn kon het kind naar het ouderlijk huis worden ge bracht. Zaterdag is de heer J. J. van Sloo- ten op de Amsterdamse Straatweg te Baarn dodelijk verongelukt. Hij kwam op zijn bromfiets uit de Jacob van Lenneplaan gereden en wilde de Am sterdamse Straatweg oversteken. Hij heeft daarbjj niet voldoende acht gege ven op het verkeer en werd gegrepen door een auto, die uit de richting Soest kwam en bestuurd werd door de heer H. B. De heer van Slooten kreeg dusdanige verwondingen dat hjj ter plaatse overleed. De heer van Slooten was 46 jaar oud en laat een gezin van 5 kinderen na. Zjjn vrouw is twee jaar geleden overle den. Advertentie BARTELJORISSTR. HAARLEM TEL 13439 FERD. B0LSTR48 A'DAM TEL. 717162 Verwachting tot dinsdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Droog en schraal weer met weinig bewolking. Matige, af en toe vrij krachtige zuidoostelijke wind. Kou de nacht. Morgen overdag ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. Zon: 7.04-18.41 Maan: 14.16-4.40

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 1