Anti-climax Mogelijk geen verhoging van inkomsten belasting Wat de landbouw betreft moet nog het een en ander worden geregeld Pipercub bij noodlanding neergestort 11 1 De Indon. vice-premier wil geen reorganisatie van het kabinet Ondanks de bereidverklaring van president Soekarno AMERIKA richt zeer ernstige waarschuwing tot president Nasser Suezkanaal op 10 april open? m m Genietend van de voorjaarszon Kamer neemt bestedingsnota voor kennisgeving aan Het leger wenst staat van beleg Het bestuur over Gaza Kard. Mindszenty goed gezond weifcuouy/ *let weer Amerika en het pact van Bagdad Twee inzittenden gewond Wat gebeurt er na val van Sastroamidjojo? Amerikaanse gezant uit Boedapest terug Zevenjarig jongetje door bus overreden WOENSDAG 13 MAART 1957 8 Os te JAARGANG No. 26854 Gun uw vrouw de vijftiende de gevende hemelt Landbouw Toegeeflijkheid van beide zijden Aftreden van Soekarno mogelijk? Verboden toegang Laatste grote obstakel WINDJACKETS IN KLEUREN T emperatuur daling BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. Dmuiden: Leeuwerrklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3- W. Boerrigter en Mr. W A. M. van der Kaden. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per milimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor •dvertentiën eventueel zonder opgave val» redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 57 cents per week. 2.50 per maand, f 7.40 per kwartaal Voor klachten over de bezorging na 5.38 uur 't avonds tel. 21544. Nadat vorige week van achter de regeringstafel tweemaal het on aanvaardbaar geklonken had, is het debat over de bestedingsbeperking gisteren in een anticlimax geëindigd. Wie slechts belust op uiterste sensatie naar het Binnenhof getogen was, heeft geen waar gekregen voor zijn moeite. Niet temin viel er wat te beleven. Vooreerst de gedaanteverwisseling van de motie-Janssen, waaraan het ka binet aanvankelijk zijn leven verbonden had. Deze motie bracht in ongewijzig de vorm tot uitdrukking, dat de rege ring de vermindering van de melkprijs verhoging van tien tot vier cent behoor de te financieren uit eigen bezuinigin gen. De regering had deze motie ver oordeeld in samenhang met een vroe gere uitlating van de heer Janssen, die gesteld had, dat de K.V.P. tegen een oplossing van deze kwestie in de fis cale sfeer namelijk door verhoging van de inkomstenbelasting onoverko melijke bezwaren zou hebben. In die zin was de motie een aprioristische en ab solute uitspraak tegen belastingverho ging en vóór bezuiniging, hetgeen een afkeuring van de gehele rijksbegroting inhield. Deze interpretatie van de regering, welke ook ons als de juiste voorkwam, heeft de heer Janssen zeer verbaasd. Om zijn bedoeling duidelijker te ma ken, heeft hij daarom nog een alinea aan zijn motie toegevoegd, waarbij de regering uitgenodigd wordt om aller eerst door middel van bezuinigingen te trachten het door haar nodig geach te te bereiken. De regering achtte nu, na deze verandering, de motie alles zins aanvaardbaar en zelfs overbodig, omdat zij, naar haar zeggen, praktisch niets anders bedoeld had. Helemaal juist lijkt ons dat nu oók weer niet, om dat bij de plannen van de regering het accent zeker meer op belastingverho ging lag, hetgeen bij de motie Janssen natuurlijk niet het geval is. Toch is de motie o.i. door de aangebrachte wijzi ging niet alleen naar vorm, doch ook naar inhoud gewijzigd. Het imperatie ve is er uit verdwenen, de K.V.P. blijkt geen onoverkomelijke bezwaren tegen belastingverhoging te hebben, mits de regering maar aannemelijk weet te maken, dat zij getracht heeft te bezuinigen, en men weet hoe bedre ven de ministers van financiën over het algemeen zijn in het verdedigen van de negatieve aspecten van hun bezui nigingsbeleid. Anderzijds lijken echter de kansen niet gering, dat de K.V.P. met dit uitstel een afstel bereikt heeft, om dat de regering er wel wat aan gele gen zal zijn om een herhaling van dit spitsroedenlopen voor de Kamer te voor komen. Zo minister Hofstra zijn gel den niet in bezuinigingen zou vinden, dan zou hij toch wel bedreven genoeg zijn om ze ergens anders vandaan te halen. Op de tweede plaats waren er de verwerping van de motie-Bie- wenga en de opvallende démarche van minister Mansholt op het stuk van de bestedingsdwang. De motie verzette zich tegen de blokkering sec van boe- rengelden en hoewel onuitgespro ken tegen de bestedingsdwang, die van deze blokkering he* gevolg kon zijn. De afwijzende houding van de Kamer ten opzichte van deze bestedingsdwang was, uitgezonderd van socialistische zij de, zo sterk, dat minister Mansholt gis teren uitdrukkelijk van zijn plannen af zag om een conflict met de Kamer te vermijden. Daarmee had de motie-Bie- Wenga haar grootste aantrekkelijkheid verloren. Zij werd met vrij grote meer derheid verworpen. Door de P. v.d. A. werd deze gang van zaken betreurd, hetgeen begrijpe lijk is, omdat hun hiermee het hand vat voor een socialistische agrarische politiek uit handen glipte. Minister Mansholt stelde het voor, alsof hij met zijn nederlaag niets anders deed dan de staart van het blokkeringsplan cou peren, omdat de Kamer nu eenmaal de hond met staart en al niet wenste te aanvaarden. Voor de socialisten lijkt ons de beeldspraak iets treffender wan neer men stelt, dat de minister gisteren niet de staart van de hond, maar de hond van de staart geknipt heeft. Behalve het teloor gaar van de plan nen tot een dwangsanering en de onmid dellijke toestemming tot verhoging van de inkomstenbelasting kregen de socia listen in het nu afgesloten debat nog meer verliezen te boeken. Zo slaagden zij niet met hun voorstel tot wederin stelling van prijzencommissies en tot het instellen van een fysieke controle op de investeringen in bedrijfsgebouwen. Maar ook voor de andere partijen sloeg de klok niet louter winst. De K.V.P. zag haar plannen tot invoering van be lastingcertificaten absoluut roemloos ten onder gaan, terwijl haar voorstel tot ex tra verhoging van de kinderbijslag ter tegemoetkoming in de lasten van de grote gezinnen nog op beslissing moet wachten. Wel kreeg zij de verzekering, dat de verhoging van de vennootschaps belasting, althans voor de helft, van tijdelijke aard zal zijn. Misschien zal later blijken, dat een verhoging van de Inkomstenbelasting achterwege zal blij ven, maar het is de vraag of te dien tijde duidelijk zal blijken, dat dit door toedoen van de motie-Janssen is ge schied. Wjj hopen, dat dit wel zo mag zijn, want per slot van rekening dra gen wij de K.V.P. een warm hart toe, ondanks het feit, dat haar moties nooit zo imposant zijn wanneer zij iets met ïnelk te maken hebben Vervolg op v~ina 3) Advertentie V* V - Elke dag opnieuw verbaast ieder zich over het prachtige lenteweer. Het is nauwelijks te geloven, dat een fotograaf op 12 maart dit zonnige plaatje kon maken. (Van onze parlementaire redacteur) De regering heeft haar gecompliceer de bestedingsnota die zovele moties en emoties heeft opgewekt, in de acht ste parlementaire vergadering einde lijk erdoor gekregen. De spanning was geheel verdwenen omdat minister Hof stra akkoord ging met de gewijzigde motie-Janssen. Deze motie houdt dus nog steeds in, dat er bij de overheid zelf bezuinigd dient te worden en dat de middelen om de melkprijs niet ver der dan zes cent te doen stijgen niet moeten worden gevonden in belasting verhoging. Er staat echter nu in de motie dat „allereerst getracht moet worden" deze middelen door bezuini ging in het overheidsapparaat te vin den. „Dat wil zeggen dat de regering alle vrijheid behoudt die zij meent no dig te hebben. Als het niet anders kan mag zij ook naar andere middelen uit zien", zo interpreteerde minister Hof stra deze tekst. „Wanneer de omstan digheden ernaar zijn, aldus de heer Janssen, is daar niets tegen. De K.V.P. wil niet onredelijk zijn". „Er is een grote mate van overeenstemming tus sen ons bereikt", aldus weer de minis ter. Vermoedelijk ziet men in de motie ook nieuwe kansen om van de Kamer uit tot een betere controle op de doel matigheid van het overheidsapparaat te komen. Voor de zoveelste maal is de regering er aan herinnerd dat de Ka mer daar scherper dan ooit op zal gaan letten. „Eigenlijk moet u met deze mo tie blij z.ijn. De regering kan bij iedere eis die de Kamer stelt met deze motie als met een rode vlag tevoorschijn ko men", aldus de heer Tilanus (C.H.). Wel is er natuurlijk kans dat minis ter Hofstra toch binnenkort nog met een belastingverhoging komt. De motie werd met 91 tegen 48 stemmen aan genomen. Alleen de socialisten en de communisten waren tegen. Zij geven dus de voorkeur aan belastingverhoging boven bezuinigingen op het ambtelijk apparaat. Een tweede succes voor de Kamer was, dat de minister van landbouw thans definitief is teruggekomen op zijn beslissing, dat de staat later, wanneer de boeren hogere eigenaarslasten krij gen uitbetaald, ook nog zal uitmaken waarvoor zij dat geld mogen besteden. „De Kamer wil de hond alleen als de staart gecoupeerd is. De regering zal daar niet tegen zijn. Zij wil een conflict met het kabinet voorkomen", aldus de minister van landbouw. Deze toegeef lijkheid bezorgde hem een standje van zijn socialistische partijgenoot de frac tievoorzitter mr. Burger. De minister bereikte intussen dat de motie-Bie- wenga, waarin om principiële redenen ook de gehele blokkering werd afgewe zen, is verworpen met 90 tegen 48 stemmen. Opvallend was dat onder de 48 voorstemmers behalve de A.R. zich op twee uitzonderingen (Tilanus en Diepenhorst) na de gehele C.H.-fractie bevond terwijl ook zeven K.V.P.-ers zich tegen iedere blokkering bleven ver zetten. Dit waren de heren Lucas, v. Rjjckevorsel, Duynstee, Weiter, Baeten en de beide agrariërs v, Koeverden en v. d. Weijden. De heer Droesen, die de minister ernstig had gewaarschuwd dat blokkering hem een onnoemelijke hoe veelheid administratieve rompslomp zou gaan opleveren, stemde niettemin tegen deze motie. De motie-Droesen (grondrente in tact laten) is met een duidelijke meer derheid vóór (rechts en V.V.D.) aan genomen. De stemming geschiedde dit maal bij zitten en opstaan. Ook voor deze motie had de socialistische frac tievoorzitter Burger een scherpere af wijzing van minister Mansholt verwacht Tenslotte verenigde de gehele Kamer zich nog met de motie Roemers, die ten doel heeft de prijs voor de school- melk niet te verhogen en daarvoor een rijkssteun van anderhalf miljoen be schikbaar te stllen. Zo spannend als de zaken vrijdag waren toen het gehele kabinet in de Kamer was om tweemaal het onaan vaardbaar te laten horen en daaraan nog de kbinetskwestie te verbinden, zo zeker van de overwinning was de regering, ditmaal met elf ministers aanwezig, bij de eindstemming. Toen de voorzitter om kwart voor vier de hamer liet vallen om vast te stellen dat de nota over de bestedingsbeper king voor kennisgeving was aangeno men werd er wat gelachen om de onnozele mededeling na alle drukte die men zich had gemaakt. De regering had voor een groot ge deelte toegegeven, en ook de Kamer. Wat het eindresultaat zal zijn, zal eerst blijken wanneer de wetsontwerpen wor den ingediend. Zal minister Hofstra toch nog met een verhoging van de in komstenbelasting komen? In parlemen taire kringen wordt er ernstig rekening mee gehouden dat hjj dat niet zal doen. Men vraagt zich tevens af, of de_ minis ter van landbouw nu naar middelen zal omzien om ook van de gehele blok kering af te komen. De agrariërs in de Kamer vragen zich af hoe de admini stratieve rompslomp die daarvan het gevolg zal zijn ooit te rechtvaardigen kan zijn. Het gaat hier vaak om be dragen van niet meer dan enkele tien tjes. De minister heeft nog tijd genoeg om zich op deze zaak te bezinnen. Eerst in 1958 kan er van eventuele blokke ring sprake zijn. Tweemaal is prof. Romme in dit debat aan het woord gekomen. De eer ste maal om minister Suurhoff eraan te herinneren dat de K.V.P. zich alle rechten blijft voorbehouden om t.z.t. terug te komen op de voorziening voor weduwen en wezen. De minister heeft zich van deze zaak de vorige maal met enkele onprettige opmerkin gen in de zin van „ik heb geen men sen en geen geld" afgemaakt, zonder enige aandacht te schenken aan de acute noodsituatie waar de K.V.P. al sinds 1954 steeds weer de aandacht op vestigt. De fractieleider van de K.V.P. heeft bovendien een korte verklaring afge legd om zijn stem te motiveren tegen de motie-Biewenga (blokkering en de blokkering). Al had een overwegend deel van de fractie er geen behoefte meer aan, op dit moment de blokke ring in een motie af te wijzen, prof. Romme liet duidelijk uitkomen dat men zich alle rechten voorbehoudt om daar op terug te komen in 1958 als deze zaak concreet aan de orde komt. De K.V.P. heeft zich steeds op het standpunt ge steld dat men zich niet kan binden aan een zaak die eerst over een jaar van actuele betekenis gaat worden. (Voor een overzicht van het effect der bestedingsbeperking zie pagina 3) De Amerikaanse ambassadeur in Pa kistan, Horace Hildreth, heeft gisteren in Quetta verklaard, dat de V. S. zich op een geschikt tijdstip officieel bij het verdrag van Bagdad zullen aansluiten De Pakistaanse „Verenigde Pers" meldde, dat de ambassadeur dit zei in antwoord op vragen van verslaggevers tijdens een tocht door West-Pakistan. Dinsdagmiddag is, zoals wij gisteren nog in een deel van onze oplage kon den melden een Pipercub van de groep lichte vliegtuigen van de vlieg basis Deelen, bij een poging tot nood- landen langs de weg Ruurlo-Groenlo neergestort. Er zaten twee personen in het toestel. De piloot, de 21-jarige re- serve-sergeantvlieger J. Anspach uit Zwanenburg in de Haarlemmermeer kreeg een hersenschudding en lichte verwondingen. De waarnemer die bij hem in het toestel zat de 22-jarige tweede luitenant der genie V. Dierdorp uit Amsterdam, liep een hersenschud ding en een kaakfractuur op. Beiden zijn naar het ziekenhuis te Groenlo ver voerd. Zij hebben nog geen verklaringen kunnen afleggen, zodat omtrent de be weegredenen tot het maken van een noodlanding nog niets bekend is. Tij dens de poging tot landen heeft het vliegtuigje een paar bomen geraakt, waarna het is neergestort. De neus van het toestel boorde zich op een afstand van vijftig meter van een boerderij in de grond. De Pipercub maakte deel uit van een groep artillerieverkenningsvliegtui gen van de koninklijke landmacht, die gevlogen worden door vliegers van de koninklijke luchtmacht. Deze toestelle tjes vliegen uit hoofde van hun ge- bruiksbestemming zeer laag, en ook deze Pipercub bevond zich in het z.g. laagvlieggebied. Op 11 mei a.s. zal in het vorstendom Monaco deze postzegel met de beeltenis van Prinses Gracia Patricia in omloop worden gebracht. Onder de afbeelding van de prinses staat „23 januari 1957", de geboortedatum van de kroonprinses Caroline. Volgens de Indonesische vice-pre- premier Idham Chalid zal de kabinets vergadering, welke hedenavond wordt gehouden, zich uitsluitend bezig hou den met een bespreking van terugga ve van het mandaat aan de president. Hjj noemde het bespreken van een grondige kabinetsreorganisatie, zoals door de P.SJ.I. is geëist en waarin president Soekarno heeft toegestemd, nutteloos. Intussen zijn er tal van speculaties over wat er zal gebeuren, nadat het kabinet zijn ontslag zal hebben ge nomen. In sommige politieke kringen wordt verwacht, dat Soekarno als op perbevelhebber van de strijdkrachten de staat van oorlog en beleg voor geheel Indonesië zal afkondigen. An dere kringen verwachten, dat de pre sident een „verbeterde versie" van zijn oorspronkelijke conceptie zal be kend maken. Volgens deze laatste kringen zou Soekarno zijn ingegaan op suggesties van de Nahdatul Ulama, om de communisten uit te sluiten van zowel de voorgestelde nationale raad als van het nieuwe kabinet, en om naast deze raad een nationaal plan bureau in te stellen, onder leiding van de vroegere vice-president dr. Mohammed Hatta. Volgens het gewoonlijk welinge lichte dagblad „Keng Po" zou ook de mogelijkheid bestaan, dat Soekar no zou „aftreden". Het blad beweert, dat Soekarno in een gesprek met poli tieke leiders zou hebben gezegd, dat hij naar Blitar, in Oost-Java, waar zijn moeder woont, zou terugkeren, als zijn conceptie niet wordt aanvaard. En ten slotte is er nog de mogelijkheid van een verzoening tussen Soekarno en Hat ta, waarop door de opstandige buiten gewesten en de religieuze leiders wordt aangedrongen. De beraamde ontmoe ting tussen Soekarno en Hatta heeft nog niet plaats gehad, doch verschil lende politici vertrouwen nog steeds, dat zij in de naaste toekomst zal wor den gehouden. Volgens hen zou herstel van de twee-eenheid Soekarno-Hatta de weg banen naar de instelling van een Het besluit van president Nasser om een Egyptische gouverneur te benoe men voor het gebied van Gaza is voor het Amerikaanse ministerie van buiten landse zaken aanleiding geworden de Egyptische regering met klem te ver zoeken de troepen der Verenigde Na ties niet te dwarsbomen bij hun taak orde en rust in het betrokken gebied te handhaven. De woordvoerder van het ministerie, Lincoln White, las gisteren een verklaring voor, waarin dit verzoek tot „alle betrokken partijen" wordt ge- richt, maar hjj vertelde erbij, dat zijn ministerie voornamelijk Egypte op het oog had. De benoeming van generaal Hassan abdel Latif tot gouverneur van Gaza is aanvankelijk door de Ameri kaanse regering als een bijzonder ernsti ge verwikkeling beschouwd. Sindsdien is men echter rekening gaan houden met de mogelijkheid, dat generaal La tif voorlopig slechts een symbolische functie zal krijgen. Lincoln White liet zich gisteren niet uit over de vraag, of Egypte al dan niet het recht bezit om het bestuur over Gaza over te nemen. Van Israëlische zijde heeft men duide lijk gemaakt, dat Israël de terugkeer van Gaza onder Egyptisch bestuur vol doende reden zal vinden om zijn vrijheid van handelen te hernemen. De Ameri kaanse regering zou eventueel wel kans zien Israël te verzoenen met het denk beeld, dat in Cairo een figuur zetelt, die de symbolische titel van gouverneur van Gaza voert. Een dergelijke verzoe ning zou echter beslist ondenkbaar zijn, als president Nasser ernst maakt met zijn voornemen het bestuur over Gaza daadwerkelijk over te nemen. Een hooggeplaatste Egyptische zegs man heeft gisteren aan United Press verklaard, dat generaal Hassan abdel Latif in Gaza aan het werk zal gaan, zodra de Verenigde Naties hem daar voor toestemming geven. Uit deze me dedeling valt niet op te maken, of Egyp te de Verenigde Naties serieus bevoegd acht die toestemming te weigeren. Te oordelen naar de commentaren in de Egyptische pers is dat niet het geval. „Al Ahram" schrijft, dat de Verenigde Naties blijkbaar het plan koesteren Ga za te isoleren van „de rest van Egypte" en dat zij het gebied willen internatio naliseren. Een Nederlandse bergingsploeg werkt thans met man en macht aan de op ruiming van het laatste grote obstakel in het Suezkanaal, het wrak van de sleepboot Edgar Bonnet. Twee drijven de kranen, de sleepboot „Walrus" en de bergingsvaartuigen „Zeehond" en „Blakenburg" zijn bij dit karwei inge schakeld. Een woordvoerder van gene raal Wheeler, die belast is met de lei ding van het vrijmaken van het Suez kanaal, heeft meegedeeld, dat het ka naal op 10 april a.s. bevaarbaar zal zijn voor schepen van iedere tonnage. De oude verlichting langs het kanaal met gaslampen wordt thans vervangen door elektrische verlichting. De Egyp tische kanaalmaatschappij is bezig met het installeren van nieuwe tele- communicatiemiddelen. krachtig presidentieel kabinet, dat ge zag zal hebben in de gehele republiek. President Soekarno van Indonesië heeft gisteren aan een delegatie van de kleine Islamietische regeringspartij P.S. LI. verklaard, dat hij instemt met een integrale reorganisatie van het kabinet van premier Ali Sastroamidjojo. Als deze verklaring van de president, die gisteravond door de voorzitter van de P.S.I.I., Arudji Kartawinata, werd be kendgemaakt, juist is weergegeven, dan betekent dit, dat Soekarno de mislukking erkent van zijn „conceptie" om via een soort geleide democratie, met inscha keling van de communisten, tot herstel van de nationale eenheid te komen. Toen vorige maand de vijf overgebleven regeringspartijen Soekarno bezochten om zijn bijstand te vragen voor een vol ledige reorganisatie van het kabinet, zei hij, dat de vraagstukken, waarvoor het land geplaatst was, niet overwon nen zouden kunnen worden door reor ganisatie van het kabinet. Enkele da gen later maakte hij zijn „conceptie" bekend. Gisteravond zei hij volgens Kartawinata, dat wat hem betreft^ de integrale reorganisatie door het kabinet zelf mag worden uitgevoerd. Theoretisch is er dus de mogelijkheid, dat premier Ali Sastroamidjojo in strijd met de al gemene verwachting morgen niet het ontslag van zijn kabinet zal indienen. Intussen zijn er aanwijzingen, dat thans ook het hoofdkwartier van het Indone sische leger in Djakarta in actie komt. Het besluit van de veteranen van de „Lambung Mangkurat"-divisie op Bor neo om een revolutionaire raad te vor men onder leiding van luitenant-kolonel Hassan Basri laat praktisch alleen nog het eiland Java onder direct gezag van de regering in Djakarta. Volgens Uni ted Press zijn de opperofficieren van het Indonesische leger tot de slotsom gekomen, dat er thans snel gehandeld moet worden om een totale versplinte ring van de Indonesische staat te voor komen. De militaire leiders wensen dat binnen enkele uren de staat van oorlog en beleg voor geheel Indonesië wordt afgekondigd. Het leger zal dan de voorwaarden trachten te scheppen voor een eerlijk en effectief bestuur in het gehele land en voor de vorming van een „presiden tieel kabinet", waarin ook de voorma lige vice-president drs. Mohammed Hatta zonder gewetensbezwaren een voorname post zou kunnen bekleden, i Vervoig op oa~ma 3) De Amerikaanse gezant te Boedapest Edward Wailes, is gisteren op verzoek van het State Department, na een ver blijf van bijna vier maanden in de Hongaarse hoofdstad, waar hjj geen geloofsbrieven aan een vertegenwoordi- ger van de regering-Kadar heeft over handigd en op geen enkele wijze diplo matieke aangelegenheden met het Hon gaarse bewind heeft behandeld, met het passagiersschip „America" in Ame rika teruggekeerd. Wailes vertelde het een en ander over kardinaal Mindszenty, die op 4 of 5 no vember 1956 een toevlucht in het ge bouw van het Amerikaanse gezantschap te Boedapest had gezocht en daar sinds dien is gebleven. „De kardinaal verblijft bij ons als een gast. Hij staat op geen enkele wij ze met de regering-K&dar in verbin ding. Hjj leest veel, geeft zich over aan overpeinzingen en luistert naar de ra dio," aldus de Amerikaanse gezant, die ook nog zei de indruk te hebben, dat de gezondheid van de kerkvorst goed was. „De Hongaarse autoriteiten hebben nimmer het verzoek gedaan de kar dinaal aan hen uit te leveren," besloot Wailes. (Reuter) Vanmorgen is op de Boulevard hoek Rietgrachtstraat te Arnhem het zeven jarig jongetje E. G. Harmsen onder een trolleybus terechtgekomen en op slag gedood. Een tante, die hem vergezelde, kreeg bij de aanblik van het ongeluk een shock en moest naar het gemeente ziekenhuis worden overgebracht. Het ongeluk gebeurde doordat de tante met het jongetje de straat overstak juist toen de bus vertrok. Het jongetje liep zo dicht voor de bus dat de chauffeur hem niet zag. De trolley reed met het rech- terachterwiel over het knaapje heen. Advertentie BARTillORISSTR HAARLEM T€l 13439 FERD B0LSTR. 48 A DAM TEl 717162 Verwachting tot donderdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Tjjdeljjk overdrijvende wolkenvel den, maar droog weer. Zwakke, la ter matige of vrjj krachtige wind tnssen zuid en west. Morgen over dag belangrijk lagere, maar toch nog boven normale temperaturen. Zon: 6.59—18.44. Maan: 17.02—5.44.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 1