Moed, ernst en trouw in uren van benauwenis Wilhelminagasthuis wordt academisch ziekenhuis Krantenpuzzle overtreding van de Loterijwet K ruiswoordraadsel Moeilijkheden met Hongaren die willen terugkeren AMSTLEVEN fr Verdediger brengt opnieuw getuigen in het nauw Nieuwe Amerikaanse ambassade in Den Haag ERIC DÈ NOORMAN f W.E.U. mag niet de taak van de N.A.T.O. overnemen Landbouwschap niet onvoldaan Prij sstijging ook voor boetes Meer dan 1200 woningen moeten worden gesloopt om ruimte te krijgen Uitspraak van de kantonrechter Spanningen bij afloop van de amnestietermijn mr Kadar c.s. in Moskou Rusland steunt vrije doorvaart voor Israël ERE-PROMOTIE JHR. TJARDA Zal het met blokkering ivel los lopen Mej. dr. A. de Waal Veilinglokaal in aanbouw ingestort Biografie van Berlage Amsterdamse Raad besluit: Bouwput in Zandkreek Prof. Sigerist overleden ■IMMra t Proces tegen dr. Adams DONDERDAG 21 MAART 1957 PAGINA 5 Ridder Nederlandse Leeuw 8 9 10 11 Oplossing van woensdag Levensverzekering BUREAU VOOR PE RSON EE LVERZE KERING rfe - 1 i f r f- -- - 5? (Van onze correspondent) In de A-kerk te Groningen, de stad van zyn geboorte en opvoeding, de stad waar hij studeerde en waar hij later meer dan acht jaren Commissa ris der Koningin waa. is gistermiddag jhr. mr. A. W. L. Tjarda van Starken- borgh Stachouwer, Minister van Staat, plechtig tot doctor honoris causa in de letteren en wijsbegeerten gepromoveerd. Een plechtigheid die bijzon dere luister kreeg door de aanwezigheid van het Koninklijk Paar en vele prominenten. „Gy hebt in omstandigheden die voor het Koninkrijk van historische betekenis waren, de zwaarste beslissingen kunnen nemen en naleven vol gens normen en inzichten die Gij Uzelf verworven had en die U sieren als mens en als leidsman. Gij hebt verantwoordelijkheden aanvaard en tot het einde toe gedragen, die U zullen doen voortleven in 's lands geschie denis als een voorbeeld van moed, ernst en trouw in uren van benauwenis. Daarnaast zijt Gy door het aanzien dat Ge geniet in internationale kring, onder de eersten geteld, die hebben kunnen meewerken tot het scheppen van internationale verhoudingen, die straks wellicht in de geschiedenis der volkeren als zegenrijke vernieuwing zullen bekend staan." In deze geest snrak de nromotor. prof. jhr. dr. P. J. van Winter en daarmee had hij de overwegingen dui delijk omlijnd, die tot de toekenning van het ere-doctor. at hadden geleid. Prof. van Winter schetste daarna de figuur van 'hr. Tiarda van Starken- borgh, zijn Groninger jeugdjaren, zön jaren als Commissaris der Koningin in net gewest, waaraan ztjn geslacht zove le diensten heeft bewezen, maar boven al zt|n 'unetie als Gouverneur-Generaal van Nederlands Indië. Hij herinnerde aan dat de Gou verneur-Generaal zich steeds op het standpunt heeft gesteld dat hij als ver tegenwoordiger van de Kroon en van het Opperbestuur niet mocht toegeven aan de ongeduldige wensen, die in In- dië werden geuit. Bovendien was het hem een eis van goede trouw, dat men Nederland niet vastlegde onder omstan digheden waarin het zich niet kon la ten gelden. Tenslotte schetste de promotor de be tekenis var jhr. van Starkenborgh als vertegenwoordiger bij de NATO. Jhr. dr. mr A. W. L. Tjarda van Starkenborgh Stachouwer begon zijn re de met een algemeen dankwoord voor de hem verleende onderscheiding. Een speciaal woord van dank richtte hii aan H.M. de Koningin, Z.K.H. Prins Bern- hard en de vertegenwoordiger van H. K.H. Prinses Wühelmina. In deze terugblik op een veelbewogen leven gaf jhr. van Starkenborgh zijn visie op de ontwikkeling in Nederlands Indië, de voorbereidingen tot een her ziening van het oude stelsel en de moei lijkheden die zich voordeden toen het moederland bezet werd, de contacten met het moederland verbroken werden en zelfbewustztln en onderkenning van eigen wezen in Indië met sprongen vooruit gingen. Vervolgens schetste hij de ineenstorting door de bezetting. Na de oorlog heeft de stroomversnelling van het geschiedkundig gebeuren tradi ties en rechten die verkregen heetten weggevaagd. Gebleven echter is de ver wevenheid der belangen van het mo derne westen en di Aziatische en Afri kaanse volkeren van wie Indonesië en verscheiden andere bestaan in nieuw verworven onafhankelijkheid. Gold vocrdien de politiek van de zelfstandigheid, thans is samenwer king van de verschillende landen ge boden. Machtsfactoren doen zich gel den als harde werkelijkheid en dit vooral waar het om politieke vraag stukken van de eerste orde gaat. Toch behoeft de Invloed van landen als Nederland niet gering te zijn, meende jhr. van Starkenborgh. Daar bijzondere nationale oogmerken of overwegingen van prestige bij hen meestal afwezig zijn, erkrijgt hun gemeenlijk gematigd oordeel de overredingskracht van gerichtheid op doel en belang der alliantie zelve. Of schoon het Sovjet-gevaar tot de stich ting van de NATO de stoot heeft ge geven, is haar voortbestaan van kar dinale betekenis, ook afgezien van dit gevaar. Zolang geen wezenlijke rechtsorde waarborg tegen machts misbruik kan geven, zal veiligheid in bondgenootschappen moeten worden gezocht. Het streven van verdieping der be trekkingen in de Europese kring van de „zes" of van de „zeven" bespre kend el de nienwe ere-doctor: Politiek ■ouden de „zes" bij voorkeur teza men met Engeland elkaar meer kun nen bijstaan ln belangen die gemeen schappelijk zijn met de nadruk op gemeenschappelijk). De tran» waarin uit teleurstelling over de NATO in "®t buitenland Westeuropese aaneen sluiting üOm« wordt aanbevolen, stemt echter niet gerust. De Westeuropese «iweensluitinK mag niet de taak der NATO overnemen of haar betekenis verminderen, zo besloot jhr. van Star kenborgh. (Van onze Haagse redactie) Het Landbouwschap zal een nota op stellen waarin het de wensen welke bij de zgn. ,,ruk aan de bel" in de afgelopen herfst aan de regering gesteld werden, zal vergelijken met hetgeen na bespreking van de bestedingsnota in de Tweede Kamer is bereikt. In dat overzicht zal de nadruk worden gelegd op datgene wat nog niet werd bereikt, terwijl de juistheid van de uitgangspunten van het Landbouw schap nogmaals onder de aandacht zal worden gebracht. Het schap is blijkens de woensdag gehouden vergadering niet voldaan over hetgeen nu reeds is tot stand gekomen. In de nabije toekomst zal men zich tevreden stellen met een soort wapenstilstand. De heer J. Biesheuvel pleitte voor een uitspraak van het schap tegen de zgn. blokkeringsbenaling, doch de voorzitter meende, dat dit niet op het terrein van het schap ligt. De heer Mertens meen de te mogen verwachten, dat het na het vervallen van de dwangsanering ook met het voornemen van de rege ring tot blokkering van de eigenaars- lasten wel zal los lopen. 40. „De rook zal voor ons spreken, broeder", zegt Nahenah. „Ze doen hier alles met rook, geloof ik", mompelt Svein, terwijl de twee krijgers snel en kundig een vuurtje bouwen. Zodra het droge hout goed vlamt, leggen Na henah en Masoi verse twijgen op het vuur, die al gauw een dikke blauwe rook ontwikkelen. Zodra Nahenah de groene takken van het vuur licht, verdwijnt de rook echter en op deze wijze ontstaan met tussenpozen rook wolken, die traag opstijgen in de blauwe lucht. „Dat is nu allemaal wel heel mooi en aardig, maar wat heb je d'r aan, als de krijgers, die het zien moeten, vergeten deze richting uit te kijken", gromt Svein sceptisch. „Ik geloof, dat deze mensen heel weinig ontgaat", geeft Eric ten antwoord. „Dus deze rooksignalen zulien ze wel opmerkën, „maar", wendt hij zich tot Nahenah, „hoeveel krijgers kunt ge hiermede op de been brengen?" „Meer dan er harige zeekrijgers zijn, mijn broeder, maar dezen zijn veel beter bewapend. Mijn krijgers kunnen de vijand niet verslaan, slechts tegen houden, tot wij ons bij hen gevoegd hebben, en dan moge uw wijsheid en list ons de overwinning schenken". De Tweede Kamer heeft woensdag twee wetsontwerpen aangenomen, die verhoging brengen in verschillende boe temaxima. Wie voortaan zonder geldig plaatsbewijs in de trein stapt, zal meer boete hebben te betalen. Ook chauffeurs die tegen het rijtijdenbesluit zondigen kunnen nu met hogere boetes worden gestraft. „Bij IC- B. is mej. dr. A. de Waal te Utrecht, oud-staatssecretaris van onder wijs. kunsten en wetenschappen, be noemd tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. Voorts is aan mej. De Waal met ingang van 16 maart toegekend de persoonlijke titel van raadadviseur-honorair bij het ministerie van onderwijs, kunsten en wetenschap pen. Woensdag is het in aanbouw zijnde keuringslokaal van de groenteveiling te Pijnacker ingestort. De beide zijmu ren bleken het gewicht van de daarop rustende dakconstructie niet te kunnen dragen. De muren weken uit en stort ten in elkaar. Persoonlijke ongelukken deden zich hierbij niet voor. De minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen heeft asm mr. E. Straat •en opdracht verleend tot het schrijven van een biografie van de architect H. P. Berlage (1856-1934) waarin tevens wor den behandeld de geestelijke stromin gen van zijn tijd. Mr. E. Straat heeft Ie opdracht aanvaard. Jhr. mr. A. W. L. Tjarda van Starkenborgh Stachouwer, minister van staat en oud-Gouvemeur-Generaal van Nederlands Indië is gisteren in de A- kerk te Groningen gepromoveerd tot doctor in de Letteren en Wijsbegeerte honoris causa. H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard hebben de ere promotie bijgewoond en zij waren de eersten, die de jonge doctor geluk wensten. Op bovenstaande foto ziet men hoe de promovendus de cappa wordt omgehangen. De kantonrechter te Amsterdam heeft in de eerste zaak, die gediend heeft als gevolg van het optreden der justitie tegen kansspelen in persorganen, de directeur van een te Amsterdam ver schijnend landelijk dagblad, waarin we kelijks de puzzel „kruis of munt" staat, terzake van overtreding van artikel 1 der loterijwet veroordeeld overeen komstig de eis tot 100 gld. boete, subsidiair tien dagen hechtenis. Voor deze principiële uitspraak be staat in den lande grote belangstelling, omdat andere dag- en weekbladen ook soortgelijke puzzels publiceren. De puzzel „kruis of munt" wordt in de dagvaarding een prijsvraag-adver tentie genoemd. De kantonrechter overwoog, dat aan advertentie de be tekenis van: „openlijke aankondiging" moet worden gehecht. De deelnemers kunnen een door henzelf te bepalen aantal oplossingen (voor elke is een afdruk van het figuur in de krant no dig) invullen. Dit levert een stoffe lijke prestatie op ten bate van de krant, omdat daardoor het aantal abonnementen en de losse verkoop stijgen. De deelnemers aldus het vonnis kunnen geen overwegende invloed uitoefenen op de uitslag, aan gezien zij bij de invulling de keuze hebben tussen twee gelijkwaardige woorden, en door logisch denken tot een goede oplossing kunnen «omen, welke echter anders is dan die, welke bij de notaris is gedeponeerd. De in telligentie is dus niet de enige fac tor. Bij een niet voor wijziging vat bare oplossing was deponering door de samenstellers niet nodig geweest en mist dan elke betekenis. De oplos sing is een subjectieve keus der sa menstellers. De onzekere kans doordat inzending van meer oplossingen mogelijk is, maakt het kopen van meer dagbladen noodzakelijk. Omdat aldus 'iet von nis het hier gaat om een loterij met geldprijzen (wekelijks 500 gld. kan volgens de wet daarvoor geen toe stemming worden verleend. Het er- weer, dat deze puzzel geen loterij zou zijn, werd door de kantonrechter dan ook verworpen. Evenzo het beroep van Het maken van een bouwput voor de schutsluis en een gedeelte van de af sluitdijk in de Zandkreek nabij Katse- veer is gegund aan D. Blankevoort N.V. te Bloemendaal voor 2.155.000,-. Vandaag werd met het werk begonnen. de raadsman op nietigheid der dag vaarding, omdat deze niet het element zou bevatten voor het strafbare feit' de vereiste toestemming. (Van een verslaggever) Woensdagmiddag is in de Amster damse raad de veelomstreden kwestie van het academisch ziekenhuis voor de gemeentelijke universiteit nu einde lijk tot een beslissing gekomen: het Wil- helmina Gasthuis zal worden verbouwd tot een volwaardig academisch zieken huis en het oude Binnengasthuis zal worden vervangen door een nieuw zie kenhuis dat t.z.t. zal verrijzen op een terrein in de westelijke tuinsteden. Het voorstel van B. en W„ dat dit plan behelsde, kwam erdoor met zes soci alistische stemmen tegen, nadat een motie van dr. Sajet (P. v.d. A.) tot bouw van een geheel nieuw academisch ziekenhuis met 349 stemmen (P. v. d. A. 7, K.V.P. 1 en Prot. Chr. 1) was verworpen. Geheel van harte is het niet gegaan, want ook bij de voorstanders van het plan van B. en W. leefde duidelijk het besef dat de verbouwing van het Wil- helmina Gasthuis allerminst een ide ale oplossing is van de reeds tientallen jaren trainerende kwestie. De noodza kelijke sloping van meer dan 1200 wo ningen in de omgeving van het Wil- helmina Gasthuis ter verkrijging van voldoende ruimte voor preklinische in stituten en laboratoria zal nóg proble men genoeg geven. Maar uit de dis cussies en vooral uit de toelichting die burgemeester mr. G. van Hall pre sident-curator van de universiteit op de plannen gaf, werd wel duidelijk dat van een grootscheepse verbouwing de eer ste tien jaren beslist niets zal komen. In feite zullen op het terrein van het Wil helminagasthuis met bekwame spoed enige gebouwen worden opgetrokken voor de huisvesting van 3 klinieken uit het Binnengasthuis en voor enige la boratoria, die gesloopt moeten wor den voor de verruiming van de toegangs wegen naar de IJ-tunnel. Daarbij zal het voorlopg wel blijven. De kapitaal- schaarste laat verdere nieuwbouw voor lopig niet toe. Er liggen in het hoofd stedelijke investeringsplan nog enige ka pitale projecten als de bouw van een nieuw complex voor de A-faculteiten van de universiteit, verbetering van de huisvesting van de wis- en natuurkun dige faculteit, een nieuw stadhuis, de IJ- tunnel, een operagebouw, en het nieuwe RAI-gebouw op spoedige verwezenlij king te wachten. Samen met de woning bouw worden deze objecten getaxeerd op twee miljard gulden. Bij zulk een overspannen kapitaalbehoefte zullen de wensen van de medische faculteit dan ook slechts mondjesmaat worden inge willigd. De discussies over de voor- en nade len van een verbouwing van het com- lex van het Wilhelminagasthuis waarbij de voorstanders van het plan Sajet op het stuk van argumenten dui delijk in de meerderheid waren ont wikkelden zich dan ook in tweede in stantie tot een discussie over de fi nancieringsmogelijkheden, En toen men daar eenmaal was gearriveerd wo gen de argumenten voor de verbou wing van het Wilhelminagasthuis, die naar belleven kan worden getempori seerd, zeer zwaar. Pogingen van enke le raadsleden om de discussie dan slechts te bepalen tot de onontkoomba re noodvoorzieningen en het besluit over de bouw van een geheel nieuw niet- academisch ziekenhuis tot nader order uit te stellen strandden op het ver zet van de meerderheid van de raad. Het ziekenhuisbeleid heeft in de hoofd stad nooit anders dan noodoplossingen te zien gegeven. Voorlopig is de ziekenhuiskwestie in Amsterdam dus weer van de baan. Doch er waren slechts weinig raadsleden die na de stemmingen de indruk hadden dat het laatste woord gesproken was. Daarvoor toch zijn aan het verbou- wingsplan van B. en W. te veel nade len verbonden. Prof. Henry Ernest Sigerist, een in ternationaal bekend medisch historicus, is J.l. zondag in zijn woning te Pura in Zwitserland overleden, drie weken voor zijn 66ste verjaardag. Prof. Sigerist was in Parijs uit Zwitserse ouders ge boren. Hij heeft tal van boeken op me disch gebied geschreven en hem zijn tal van eredoctoraten verleend. Horizontaal: 1. ontwerp - aarde (in samenst.) 2. gebladerte - huivering 3. eiland bewoner 4. spijskaart - uit elkaar 5. grap - Perzië - Reichsmark (afk,) 6. Verenigde Naties - operatie 7. hoeveelheid schrijfpapier - toegang tot garage 8. aanw. vnw. - bar - in loco 9. ongeveer - skelet 10. doet een kip - 60 minuten 11. verstikken - spijstafel Verticaal: 1. wordt o.a. door schil ders gebruikt - Centraal Bu reau v. d. Sta tistiek 2. inwoner van Europ. hoofd stad - spijsverte ringskanaal 3. bakruimte - gordel voor Japanse vrouwen - dubbele klinker 4. jullie - krijgsmacht ro v£> oo 5. tijdrekening - rivier (Spaans) - gemeente op de Veluwe 6. schakeren, 7. bericht - zeegodin 8. duw - havenstad in Oost-Europa 9. wijze van betalen - diepte tussen zandbanken 10. voegwoord - rustend geestelijke 11. zintuigen - pilaar Horizontaal: 1. roem; 4. koon; 7. te; 8. do; 9. af; 10. os; 11. v.v.; 13. t.t.; 14. lel; 15. aap; 17. oktober; 18. pro; 20. wit; 22. ot; 25, ee; 26. de; 27. li; 28. en; 30. tij; 31. telg; 32. muts. V ertic aal: 1, reve; 2. ed; 3. mot; 4. kan; 5. of; 6. nota; 12. vloot; 13. tarwe; 14. lap; 16. pit; 19. roet; 21. iets; 23. big; 24. rem; 27. 1.1.; 29. nu. Op het bureau van de Federatie voor Vluchtelingenhulp te Den Haag heeft men de laatste tijd nogal wat moeilijk heden met Hongaarse vluchtelingen, die willen terug keren naar hun land. Volgens de verklaring van de Hon gaarse regering kunnen tot het eind van deze maand vluchtelingen terug keren zonder dat zij strafmaatregelen behoeven te vrezen. De datum 31 maart begint sommige vluchtelingen te biolo geren. De Hongaarse legatie in ons land oefent daarbij ook invloed uit. De Hongaren wordt aangeraden terug te keren „voor het te laat is". Voegt men daarbij de factoren heimwee, zorg om familieleden thuis en teleurstelling over de realiteit in het vrije westen Advertentie j.f Dit is een vooraanzicht van het nieuwe gebouw der ambassade van de Verenigde Staten in Den Haag, dat naar het ontwerp van architect Marcel Breuer, die ook de Rotterd amse „Bijenkorf" heeft ontworpen, zal worden gebouwd op de hoek van het Lange en Korte Voorhout in Den Haag. De hoofdingang komt, zoals de foto toont, aan het Lange Voorhout. (juist omdat de communisten de toe standen in het westen bedenkelijk had den afgeschilderd, verwachtten sommi gen een eldorado), de moeilijke aan passing ln een vreemde omgeving, dan heeft men een beeld van de psy chologische gesteltenis, welke een aan tal Hongaren doet verlangen met spoed terug te gaan. De mensen die willen terugkeren ontnemen zich daarmee hun vluch telingenstatus. Zij worden vreemde ling, voor wie de legatie moet opko men. De Hongaarse legatie geeft ech ter geen geld voor de terugreis. De vluchtelingen die zich daar melden, krijgen de mededeling, dat de Ne derlandse instanties daarvoor hebben te zorgen. Nederland heeft zich hier toe, wanneer dit bepaald onvermijde lijk js, ook bereid verklaard, maar sommige Hongaren willen nu in hun nervositeit op stel en sprong deze zaak geregeld zien. Hierdoor is het voorgekomen, dat adspirant-teruggan- gers het gebouw van de federatie voor vluchtelingenhulp niet wilden verlaten. Het personeel, dat moeilijk heden kreeg met deze mensen, moest enige malen politie-assistentie Inroe pen, Tot nu toe heeft men te maken ge had met 120 „terugkeergevallen". Om het verschijnsel, waaruit zoveel span ningen spreken, in zijn juiste betekenis te stellen, zij eraan herinnerd, dat er in totaal ongeveer 3400 Hongaarse vluchtelingen in ons land zijn. Men moet er wel rekening mee houden, dat er voor 31 maart zeker nog nieuwe terugkeergevallen zullen bij komen. Eerst wanneer deze mensen eenmaal hun treinkaartje hebben, worden ze weer rustig, zo werd ons van de zijde van de federatie voor vluchtelingen hulp meegedeeld. Een Hongaarse delegatie onder lei ding van premier Janos Kadar is gis teren ana boord van een Russisch straalvliegtuig in Moskou aangekomen voor politieke, economische en militairs besprekingen met Russische regerings- en partijleiders. Op het vliegveld Vnu- kovo werden de Hongaren o.m. verwel komd door partijleider Khroesjtsjev, premier Boelganin, president Vorosjilov en de ministers Malenkov en Mikojan. Van de Hongaarse afvaardiging, die zowel de regering als de communistische partij vertegenwoordigt, maken behalve de premier ook president Istvan Dobi, de minister van buitenlandse zaken Imre Horvath, de minister van defensie generaal Geza Revesz, de minister van industrie Antal Apro, de minister van cultuur Gyula Kallai en de voornaamste organisator van de Hongaarse communis tische partij, Karoly Kiss, deel uit. In westelijke kringen te Boedapest neemt men aan, dat het overleg deel uit maakt van de reeks „solidariteits- besprekingen", die de Sovjet-Unie de laatste tijd met vertegenwoordigers van andere Oosteuropese landen heeft ge voerd. De Hongaarse delegatie heeft aan de voet van het mausoleum op het Rode Plein in Moskou twee kransen neerge legd, een voor Lenin en een voor Sta lin. (Rtr.-U.P.-A.F.P.) Russische diplomaten in de Britse hoofdstad hebben gisteren verklaard naar op bepaalde gronden kan wor den aangenomen: op aanwijzing van de Russische regering dat Rusland de vr(je doorvaart ook van Israëlische schepen door het Suezkanaal voorstaat. Het Kremlin heeft president Nasser van Egypte van dit standpunt op de hoogte gebracht. Rusland zal de Egyp tische eis tot volledige betaling van alle kanaalgelden aan de Egyptische regering echter eveneens steunen, aldns de Russische diplomaten te Londen. (U.P.) Tijdens het proces tegen de Britse wordt er van beschuldigd deze rijke huisarts dr. Adams, dat vandaag in Lon- weduwe door te zware veelvuldige in- di zijn derde dag in ging, gelukte het spuitingen om het leven gebracht te de verdediging een van de kroongetul- hebben voor de rechter in moeilijk- gen, de verpleegster Annie Mason Ellis, heden te brengen. Hij Het zuster Helen !n het nauw te drijven. De verdediger Stronach, na haar getuigenis dat dr. dwong de verpleegster toe te geven dat Adams de oude vrouw 's avonds placht ze over het proces gesproken heeft met te bezoeken en haar in half slapende toe- haar medegetulgen. hetgeen inspecteur stand een inspuiting te geven, uit haar Hannam van Scotland Yard nadrukke- eigen aantekeningen voorlezen, wat „de lijk verboden heeft, en dat ze een ver- half bewusteloze mevrouw Morrell" op 2 pleegster die nog in de zaak-Adams moet november 1950 des middags had gegeten, getuigen gewaarschuwd heeft iets niet Er ontstond enige deining in de zaal aan de rechter te zeggen, omdat zuster toen zij voorlas: „patrijs, selderij, pud- Ellis anders „in moeilijkheden zou ge- ding en cognac-soda" en hieraan toe- raken". Ook gisteren slaagde de verde- diger er in een van de vier verpleegsters voegde: „het zullen natuurlijk kleine van mevrouw Morrell dr. Adams hoeveelheden geweest zön".

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 2