Zaandammer maakte brokken in Haarlemmermeer r KINDERKLEDING f HEMA Na aanrijding doorgereden Broeder portier jubileert Bondsdag achter Euromarkt AUTOMOBILISTEN MOESTEN IN HAARLEM TERECHTSTAAN Gereden onder invloed van alcohol Wij luisteren naar M/S. Spruit Modeconfectie Vrachtauto door tram gegrepen Missiehuis Driehuis: J. Drayer triomfeert Coöperatie Haarlem Burgemeester opent nieuwe bedrijfspanden Euratom en door octrooi beschermde kennis Vragen over de Rijn- Scheldeverbinding kopen! SCHEEPVAARTBER1CHTEN 2.« 8 5.- VRIJDAG 22 MAART 1957 PAGINA 13 GEMEENTERAAD BLOEMENDAAL Ontheffing winkelsluiting in de week voor Pasen en Pinksteren ZAND VOORT RAADSVOORSTELLEN DRIEHUIS Op zondag 24 maart viert de Eer waarde Broeder Henricus Tes- selaar zijn zilveren professie- feest. Hij is voor allen, die ooit het missiehuis te Driehuis met een be zoek vereerden, de „meest geziene" figuur, wanthij is portier en gastenmeester van het huis. Titelstrijd dammen Zeven maanden voor oplichterij SANTPOORT Aanrijding tussen vijf wielrijders HEEMSTEDE Salzburger Marionetten Schaken ^T^=:dënhaag- mmwm/////////^^^^ VELSEN-NOORD WONING NÖG GEEN CLUBGEBOUW Achter deze nieuwe gevel Het steeds groeiende aantal tevreden klanten, dat geregeld onze afdeling bezoekt, levert het beste bewijs dat de Hema ook in kinderkleding juist datgene brengt, wat u zoekt en wat de kinderen graag dragen. Katoenen pullover Geplisseerd rokje Tinneroy overgooier V 5 Jongensoverhemd Bedford-cord broek Ringeltruitje Bretelbroekje MARKTBERICHTEN Een 38-jarige Zaandammer, werk zaam op een concstructiewerkplaats, kwam gistermiddag te Haarlem wel voor een zeer verontwaardigde recht bank te staan. De man had een ernstige aanrijding veroorzaakt op de rijksweg 4 in Haarlemmermeer. Op 19 december van het vorig jaar reed een Amsterdammer 's avonds om 7 uur, toen het daar reeds donker was, op genoemde weg met een vaart van De gemeenteraad van Bloemendaal besloot tijdens zijn gistermiddag ge houden vergadering op voorstel van de heer Daams (V.V.D.) ontheffing van de winkelsluiting op de woensdag- en dinsdagmiddagen te verlenen tijdens de week voor Pasen en de week voor Pink steren. De burgemeester, dr. D. H. Peereboom Voller, deed enige mede delingen over de excursie voor de raads. leden op donderdag 4 april. De schade, die de zandauto's in Overveen en Aer- denhout te weeg brengen, zal in ogen schouw worden genomen, evenals de voortgang van de woningbouw in het plan BovenwegVan Haemstedelaan, De lunch zal gebruikt worden in re staurant Zomerzorg. 's Middags zal het noordelijk deel van de gemeente bezocht worden. De raadsleden zullen dan ook worden rondgeleid in het pomp station van de duinwaterleiding in Overveen. De excursie begint om half tien en zal om vier uur 's middags be ëindigd zijn. Met algemene stemmen benoemde de raad de heer J. G. van Uden tot amb- etnaar van de Burgerlijke Stand. Aan de heer C. Keur te Aerdenhout wer den 30 vierkante meter grond aan de Leidsevaart in Vogelenzang verkocht voor 8 per vierkante meter. Daar zul len twee woonhuizen worden gebouwd door de koper. Voor de gedeelten van de partiële uit breidingsplannen Bovenweg-Van Haem stedelaan en Vondellaan werden „voor- bereidingsbesluiten" genomen. Het eer ste besluit heeft tot doel de mogelijk heid van woningbouw te bevorderen, in het tweede geval wil men onge wenste bebouwing voorkomen. In de op dinsdag te houden verga dering van de Zandvoortse gemeente raad komt o.a. aan de orde een voor stel om de rente en aflossing te garan deren van een vijftiental hypothecaire geldleningen. Deze worden door de N. V. Bouwkas Nederlandse Gemeenten verstrekt aan spaarders die een woning te Zandvoort bouwen. Op advies van de gemeentelijke spraak- lerar.es Jtnej. L. .MoLkenboer zal--wor den overgegaan tot de aanschaffing van een toonbandapparaat voor het onder wijs aan spraakgebrekkige kinderen. Kosten 660,Dit apparaat is nodig om het begin- en het eindstadium van de spraakgebreken te kunnen vastleggen en ook om de kinderen de spraakfou ten te laten horen. Enkele muzieksubsidies komen aan de orde, namelijk voorstellen om aan Zandvoorts mannenkoor en de zang vereniging „De stem des volks" elk 100,subsidie te geven en het sub sidie van de Accordeonvereniging te verhogen van 100,tot 200,per jaar. Het in de vacature-Slagveld (PI. B.) benoemde raadslid L. J. van der Werff zal bij de aanvang der vergadering worden beëdigd en geïnstalleerd. Gistermiddag omstreeks twee uur reed een uit Katwijk afkomstige vracht auto, die met stenen was geladen, op de Koninginneweg te Zandvoort. De be stuurder zag waarschijnlijk door het felle zonlicht niet het in werking zijn de waarschuwingssignaal van de tram. Toen de vrachtwagen de overweg bijna gepasseerd was, werd hij door een uit Haarlem komende tram van de NZH gegrepen. De aut owerd opzijge zet, waardoor het waarschuwwingssig- naal totaal werd vernield. Tram en vrachtwagen werden tamelijk ernstig beschadigd, maar konden op eigen ge legenheid de reis voortzetten. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. In de loop van de twaalf jaar dat broeder Tesselaar „deurbewaarder" is, zijn duizenden mensen hem gepasseerd. Velen zijn natuurlijk „vaste klanten" van het missiehuis, die elke dag of elke week verschijnen en die broeder portier best kennen. Anderen zien hem zeld zamer, maar voor allen die het missie huis betreden is hij degene, met wie hnen het eerste kennis maakt. Hij ont vangt en bedient de gasten in de Mpeekkamer en het gastenkwartier. riiki zal begrijpen dat dit een belang- in ho?0!1 .is- een van de belangrijkste IhnrL uis. Broeder Tesselaar werd i „l- nu °P 7 augustus 1907 te Boven- LLt,Garneer. Hij trad in bij de fr°nlro.^ to tuk missionarissen van het ?ar£nl io™ ür!l (moederhuis) op 7 september 1930 en deed zijn professie op 19 maart 1932. Enkele dagen latei- was hij reeds overgeplaatst naar Drie huis als tweede portier. in 1935 vej> trok hij, ter vervanging, voor enkele maanden naar Overhoven en in augus tus 1936 kreeg hjj zijn benoeming als eerste portier te Stein (Limburg), het Theologicum der M.S.C. Toen in sep tember 1945 het missiehuis te Driehuis, na een vierjarige bezetting, zijn deu ren weer openzette voor de studenten en weer „gewoon doorging", werd broe der Tesselaar tot portier benoemd, welke post hij tot nu toe trouw ver vulde, op één maand na, waarin hij een ..vakantiereis" maakte naar Rome. Wij hopen dat hij nog lange jaren met de zelfde toeleg zijn post moge blijven ver vullen en dat zijn vele „kennissen" hem op die dag niet zullen vergeten. ongeveer 65 km. Hij was op weg naar de hoofdstad, toen achter hem een an dere auto naderde, met een vaart van ongeveer 80 km. De bestuurder, ge noemde Zaandammer, kon gemakkelijk passeren, maar deed dit kennelijk zó Onhandig, dat hij tegen de auto van de Amsterdammer opbotste. Het gevolg was, dat de aangereden auto naar de andere kant van de weg g eslingerd werd, een paar keer over de kop sloeg en tenslotte in de berm terecht kwam. Wonder boven wonder kwam de Am sterdammer er heelhuids af, evenals de Zaandammer, wiens auto ook nog de nodige capriolen maakte. De laatste stapte even uit en werd door een andere autoverhuurder er op attent gemaakt, dat hij behoorlijk brok ken had gemaakt. De Zaandammer ant woordde daarop, dat hij zijn auto even opzij zou zetten, maar hij zou van de gelegenheid g ebruik hebben gemaakt om weg te rijden. Dat werd hem gister middag door de rechtbank zeer kwalijk genomen. De man verklaarde echter, dat hij in de mening verkeerd had, dat de gedupeerde bestuurder zijn weg in middels vervolgd had, doch de presi dent, mr. R. Reeling Brouwer voegde hem toe: „Ik vermoed, dat u doorge reden bent, omdat u een voorwaarde lijke ontzegging van uw rijbewijs in uw zak had'. Uit het verhoor kwam vast te staan, dat de Zaandammer geslipt was, maar ook, dat de banden van zijn auto ver sleten waren. De auto van de Amster dammer had grote schade opgelopen, die door de v erzekering g edekt was. maar de man zelf had bovendien een bedrijfsschade van ƒ1.200 D e officier van justitie, mr. dr. R. W. H. Pitlo, maakte korte metten en eiste één week gevangenis en 1 jaar ontzegging uit de bevoegdheid een motorrijtuig te be sturen. Uitspraak 4 april. Om de sensatie op de spits te drij ven heeft A. Douma, die tot dusverre nog geen enkele partij gewonnen had, in het damtoernooi om de persoonlijke titels van Kennemerland de grootste kanshebber W. v. Leuffen een neder laag toegebracht en omdat J. Drayer zijn partij tegen P. Hollenberg in winst wist om te zétten kreeg deze speler het hoogst aantal punten, nl. 11. J. Kroon ook zijn kans in rook opgaan daar P. Hollenberg hem beide punten ontman. L. Fopma kwam in zijn af gebroken partij tegen W. v. Leuffen niet verder dan remise en tegen N. Blom kon hij evenmin tot winst ko men. Omdat J. Kroon van P. Mul won en H. v. Berk van J. Warmerdam is het nog een stevig gedrang aan de kop. J. Drayer is nu eerste met 11 punten, dan volgen vier spelers met 10 punten, nl. W. v. Leuffen, L. Fopma, J. Kroon en H. v. Berk. Deze vier zullen nog moeten herkampen om twee plaatsen in de finale. In de eerste klas groep A slaagde J. Janus er in zijn afgebroken partij te gen C. Schelfaut tot winst te voeren, waardoor hij met H. Schuringa naar de finale gaat. H. Oudhof won van C. Belien, R. C. Smit ontnam W. Persoon en de laatste kans en H. Schuringa ver grootte zijn voorsprong door W. Roest met lege handen naar huis te zenden. In groep B. won H. Ie Noble van J. Salgër, P. Bakker van J. ter Haak, C. Lodder van A. F. v. Leuffen en H. Andrea van W. Gomes. Aan de finale voor de eerste klas nemen nu deel H. Schuringa van H.O. K., J. Janus van St.-Bavo, H. Ie Noble van K.N.C. en C. Lodder van D.C.Y. Omdat in de tweede klas de partij tussen N. v.d. Meer en Th. v. Wort in remise eindigde heeft laatstegenoemde beslag gelegd op de titel. A. Maste- ling won van J. Bakker, G. Huigen van J. v. Rooden, terwijl de partijen H. SassenF. Ipenburg en P. Westerwal C. v.d. Does in een puntenverdeling eindigden. Hier is dus ook de spanning gebroken en bezetten Th. v. Wort, N. v.d. Meer en A. Masteling de bovenste plaatsen. Van de hoofdklasse groep B. komt al leen nummer een in de finale: deze groep speelt te IJmuiden en de eindstand is nog niet bekend. Aan de finale hoofdklasse nemen ver verder deel F. Slot van Het Oosten (kam. pioen 1956), N. Belien van St.-Bavo, B. Dukel en G. Postma van D.C.Y. zodat men nog een fraaie kamp tussen de acht finalisten kan verwachten. Onder zeer grote belangstelling van de zijde van de leden, en van tal van relaties en zakenvrienden is gistermid dag het nieuwe hoofdkantoor geopend van de Coöperatieve Verbruiksvereni- ging „Haarlem", algemeen bekend als: de Coöperatie. Haarlems burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers was zelf naar het Donkere Spaarne gekomen om de openingsplechtigheid te verrichten. Hij werd welkom geheten door de voorzit ter van het bestuur van de Coöperatie, de heer P. van Gessel, die in een korte toespraak op boeiende wijze de wor dingsgeschiedenis van de Coöperatie in haar huidige vorm schetste. Hij memoreerde de belangrijkheid van deze dag, waarop zowel het nieuwe hoofdgebouw alsook het centrale krui deniersmagazijn in gebruik werden ge nomen, terwijl bovendien de geheel vernieuwde bakkerij in de Byzantium- straat werd heropend. Maar belangrij ker dan deze dingen, die tenslotte slechts middelen zijn, noemde hij het eigenlij ke doel van de Coöperatie: het verzor gen van de belangen van de leden-klan ten. Hij waarschuwde de leden, dat de herbouw van de bakkerij wel meer dan de gevoteerde twee en een halve ton zal kosten. Burgemeester Cremers noemde deze dag een grote dag voor Haarlem, omdat de Coöperatie meer dan 17.000 gezinnen in Haarlem en naas te omgeving omvat, zodat bjjna een vierde der Haarlemse bevolking in ze kere zin bij deze opening betrokken is. Na een kort samenzijn in het hoofd gebouw vertrokken de genodigden naar de geheel verbouwde bakkerij aan de Byzantiumstraat, welke door de heer J. Roos, directeur van de Centrale van Nederlandse verbruikscoöperaties te Rotterdam, officieel in gebruik werd gesteld. De Amsterdamse rechtbank heeft een 35-jarige man uit Bussum tot zeven maanden gevangenisstraf veroordeeld. De verdachte werd verdacht in decem ber een handwever te Laren voor een partij wol en in januari te Blaricum een electriciën voor 45 te hebben op gelicht. Het strafblad van verdachte wees uit, dat hij reeds een achttal ver oordelingen achter de rug had sinds 1943. De officier van justitie eiste acht maanden onvoorwaardelijke gevangenis straf. De rechtbank veroordeelde hem tot zeven maanden onvoorwaardelijk zonder aftrek. Advertentie Een verrukkelijke soepelheid ken merkt de tegenwoordige mode, getuige deze nonchalante maar perfect gesneden japon uit de nieuwe collectie van Grote Houtstraat 136 - Haarlem Op het Kerkpad te Santpoort wilden twee naast elkaar rijdende wielrijders twee van de andere kant komende en eveneens naast elkaar rijdende wiel rijders passeren. De beschikbare ruim te is daarvoor nauwelijks toereikend. Toen dan ook een vijfde wielrijder er nog tussendoorprobeerde te glippen, raakten de wielrijders elkaar waarna een massale valpartij volgde. Een van de wielrijders kwam in een greppel te recht. Het was de 56-jarige stucadoor D. K. uit IJmuiden, die een schouder brak. Om misverstanden weg te nemen, zij medegedeeld, dat het Salzburger Ma rionetten Theater woensdagmiddag voor de schooljeugd een voorstelling geeft van Die Zauberflote (en niet Vian Die Fledermaus, .zoals aanvankelijk was bericht) Bondskanselier Adenauer zal maan dag in Rome, met instemming van de Bondsdag, de verdragen inzake de Euratom en de gemeenschappelijke Eu ropese markt kunnen ondertekenen. Tij dens het debat over de gemeenschap pelijke markt hebben gisteren alle par tijen in de Bondsdag, ondanks veel prin cipieel voorbehoud, hun instemming met de verdragen betuigd. Alleen de kleine vluchtelingenpartij neigt kenne lijk naar verwerping van de verdragen. Het debat over de Euratom, dat gis teren op verzoek van de vrije demo craten gehouden zou worden, is naar een latere datum verschoven. In een Westduitse regeringsverklaring die gis teren in de Bondsdag werd voorgele zen, wordt de Euromarkt omschreven als „een laatste kans voor de oude Europese Staten om in het leven te blijven." (Reuter, D.P.A.) Volgens het ontwerpverdrag voor de Europese Gemeenschap voor de atoom energie moet alle door octrooi bescherm de kennis, die eigendom van de gemeen schap is, ten dienste worden gesteld aan alle belanghebbenden in het gebied van de deelnemende landen. Dit geldt ook voor door octrooi beschermde ken nis, waarvan de gemeenschap het recht tot sublicensiëring heeft verkregen. Het lid van de Tweede Kamer de heer van der Goes van Naters (P.v.d. A.) heeft aan de minister van buiten landse zaken de volgende schriftelijke vragen gesteld: Is het de minister bekend, dat zijn mededelingen, op 13 maart j.l. in de Eerste Kamer gedaan over de Rijn- Scheldeverbinding, in België onrust hebben verwekt, waaraan o.a. in de senaatscommissie voor buitenlandse za ken uiting is gegeven? Is het de minister bekend, dat deze onrust haar oorsprong vindt in de be staande onzekerheid, zowel omtrent de ontwikkeling ten aanzien van de vaar weg tussen Antwerpen en de Rijn een eventueel alternatief tot een kanaal als waarover de Nederlands-Belgische onderhandelaars het op 11 maart 1954 eens zijn geworden als omtrent de na dichtmaking der andere zeegaten op de Westerschelde te verwachten water standen? Is de minister zich ervan bewust, dat zjjn verklaringen in de Eerste Ka mer vanzelfsprekend door hem niet bedoeld in België zijn geïnterpreteerd als het plotseling en eenzijdig stellen door Nederland van een voldongen feit, terwijl deze eenzijdigheid in de huidi ge Benelux-verhouding uiteraard niet meer past? Is de minister bereid, de sub 3 weer gegeven indruk weg te nemen door de in deze materie verder te volgen werkwijze wat de samenwerking met België betreft, publiekelijk uiteen te zetten? Na een spannende strijd is de eerste promotiewedstrijd tussen „H.W.P." en H.S.G. 2 geëindigd in een 64-zege voor H.S.G. 2. Advertentie Een koopman uit Zaandam was als „dronken" gesignaleerd en in die toe stand zou hij een auto bestuurd hebben op de Westzanerdijk. De politie werd er bij gehaald en zij constateerde, dat de Zaandammer zo niet in kennelijke staat verkeerde, dan toch bij een bloed proef een alcoholpercentage had van 1.60. Wat hem door de Haarlemse recht bank gistermiddag bijzonder werd kwa lijk genomen, was het feit, dat de man zijn neef bij de affaire had willen be trekken. Hij had die neef namelijk bij de politie laten verklaren, dat hij bij deze nog een paar borrels had gedron ken, alvorens de politie hem kwam op halen. „Een gemene streek", noemde de president die manier van handelen en hij vond het maar gelukkig, dat de neef al heel gauw zijn verklaring had ingetrokken. De officier, mr. dr. R. W. H. Pitlo, liet zich in gelijke zin uit en eiste 3 maanden gevangenisstraf en 3 jaar ontzegging, temeer daar de man reeds eerder was veroordeeld. Voorts moest een hoofdcontroleur der belastingen uit Beverwijk terecht staan, die in december jongstleden een aan rijding had veroorzaakt. Hij was met zijn auto tegen een geparkeerde auto ge reden. Uit het verhoor bleek, dat de man in een tijdsbestek van ruim drie uur vier borrels, een kop koffie en een bal gehakt had geconsumeerd. Uit de getuigenverklaringen bleek bovendien, dat de man zelf geen waggelende gang had en geen wartaal uitsloeg. Niette- ijk 26 november van het vorig jaar be sloot de gemeenteraad van Velsen tot het aankopen van het perceel Grote Hout- of Koningsweg 336 te Velsen- Noord. Dit perceel verkeert in een re delijke staat van onderhoud. Daar de plannen met betrekking tot de recrea tie in dit deel van de gemeente nog geen vaste vorm hebben aangenomen, kan dit pand voorlopig nog als woning gehandhaafd worden. In verband met het voorgaande hebben B. en W. over wogen deze woning ter beschikking te stellen van een gezin, dat tengevolge van de realisering van het uitbreidings plan de huidige woning aan de Gilden laan moet verlaten, doch wegens .in Velsen-Noord gelegen belangen, in dit deel van de gemeente wil blijven wo nen. De toekomstige huurder heeft in gestemd met een huurprijs van 40 per maand, welke prijs B. en W. rede lijk vinden. Aan het pand dient enig noodzakelijk onderhoudswerk, zoals het vochtvrij maken van muren en het her stel van gaten in vloeren, verricht wor den, waarvoor B. en W. aan de Raad een krediet vragen van 700. min achtte men hem niet van vreem de smetten vrij. Overigens had de man vrijwillig een bloedproef ondergaan, welke echter niets opleverde, omdat het apparaat niet in orde was. De controleur zette uiteen, dat het wegdek door ijzel glad was en dat hij daardoor geslipt was. Dat had iedereen kunnen overkomen, zo betoogde hij. En hij verklaarde voorts, dat de schrik hem uit zijn even wicht had gebracht, waardoor wellicht de indruk was ontstaan; dat hij teveel onder invloed was. De officier nam dat allemaal meer of minder aan, maar eiste toch een ge vangenisstraf van vier weken en ont zegging voor de tijd van één jaar. In beide zaken werd de uitspraak be paald op donderdag 4 april. AAGTEKERK, 22 te Shanghai. ANTONIA, 22 te Balik Papan. BANKA. 21 v. Singapore n. Tj. Priok. BENINKUST, p. 22 Finisterre n. Amsterd. DORESTAD, 22 te Amsterdam. ESSO DEN HAAG, 24 te Antw. verw. GADILA, 22 te Pladju. HEEMSKERK. 21 v. Shanghai n. Tientsin. HYDRA 22 te Amsterdam. KOTA AGOENG, 22 te Barcelona. LAERTES, 22 te Kopenhagen. MODJOKERTO, 22 te Glasgow. OLDEKERK, 21 van Hamburg n. Antw. POELAU LAUT, 22 te TJ. Priok. PRINS CASIMIR. 21 v. Bremen n. Hamb. PRINS WILLEM 3, 21 v. Takoradi n. Dak. STRAAT SOENDA, 22 te Singapore. TEIRESIAS. 21 te Penang. TROMPENBERG, 22 te Antw. WONOGIRI, p. 21 Reunion n. Belawan. WONORATO, 21 v. Chittagong n. Chalna. ZIJPENBERG, p. 22 Ouessant n. Freetown. BONAIRE. 21 te Barbados. JAGERSFONTEIN, p. 21 St. Helena n. Kaapstad. RIJNDAM, 22 te Halifax verw. SIBAJAK, p. 22 Madeira n. R'dam. STATENDAM, 21 te Britgetown. TEGELBERG. 21 te B. Aires. J. V. OLDENBARNEVELT, 22 te Melb ORANJE, 22 te Colombo. WILLEMSTAD 21 van Barbados n. Engel. ORANJEFONTEIN, 20 te Kpstad. RIJNDAM, p. 22 Sable Ell. n. Halifax. ADRIAN, p. 22 Pt Elisabeth n. Kpstad. AMERSKERK, 21 te Barcelona. ANKER. 21 te Hampton Roads. AMYNTAS, 21 te Triest. ARDEAS, 20 te Gothenburg. ARIADNE, 20 te Napels. ARGOS, 20 te Savona. ATLAS p. 22 Algiers n. Malta. ALAMAK, 21 te Rio Janeiro. ALNATI, p. 22 Casquets n. R'dam. ALHENA, 21 v. Las Palm. n. Rio Jan, AEGIS, 20 te Curacao. ALWAKI, 21 te Beira. ALMKERK, 21 te East London. ALBLASSERDIJK, 21 te New Orleans. ALIOTH, 21 te Rio Janeiro. ARKELDIJK, 21 te i.ew York. AGAMEMNON, 20 v. Fort Liberty n. Savan ANNENKERK, 21 te Cadix. ARNEDfJK, p. 22 Key West n. Havre. BALI, p. 21 Ouessant n. Cowes. BINTANG, 21 te Kaapstad. BENNEKOM, 21 te Maracaibo. BANTANGHARI, 21 te Cheribon. BLITAR, 20 te Basrah. BOSCHKERK. 20 v. Calcutta n. Madras. BREDA, p. 21 Azoren n. San Juan P.R. CALTEX ROTTERDAM, p. 22 Kp. Palmas. n. Ras Tanura. CERONIA, p. 21 Kaap Guardeful n. Port Elizabeth. CALTEX THE HAQUE, p. 21 Azoren n. R'dam. CHARIS. 21 te Maracaibo. CALTEX PERNIS, p. 21 Key West n. R'dam CAMEROUNKUST, p. 22 Ouessant n. Freet, CALTEX LEIDEN, 20 te Sidon. CALTEX UTRECHT, 24 te Punta Cardon verw. CAMITIA, 21 op, 500 mijl zw Azoren n. R'dam. CINULIA, p. 21 Azoren n. Hamburg. CASTOR, 20 v. San Felix n. Trinidad. DIDO, p. 22 Barcelona n. Algiers. DIEMERDIJK, 21 v. Los Angeles n. Cristo DUIVENDIJK, 21 te Philadelphia. ESSO ROTTERDAM, 21 v. Amuaybay n. Las Palinas EENHOORN, p. 22 Finisterre n. Alg. ESSO AMSTERDAM p. 22 Kp. Frio n. Antw. DELFT 21 te Amsterdam. ENA 20 te Teesport. FELIPES 21 te Telok Anson. FARMSUM 21 te Brownsville. GUINEEKUST 20 v. Cape Coast n. Lagos. GANYMEDE^ 21 te Antwerpen. GOOILAND 21 te Montevideo. HILVERSUM p. 22 Pt. Elisab. n. Perz. G. HECTOR 21 te Lissabon. HAULERWIJK 24 te Hampton Roads verw. HEELSUM p. 22 Wight n. Houston. ITTERSUM 22 te Londen. ILIAS 21 te Rotterdam. ISIS 21 te New Orleans. JUPITER p. 22 Ouessant n. Amsterdam. JOSEPH FRERING p. 22 Kp. Verde n. Monrovia. KENIA p. 22 Lüderitzbaai n. R'dam. KOSICIA p. 22 Lands End n. Curacao. KOTA INTEN 21 te Surabaia. KEIZERSWAARD p/21 Natoena n. Yokoh. KYLIX p. 22 Monrovia n. Fahaheel. KIELDRECHT p. 21 Majorca n. Genua. KARIMUN p. 22 Las Palmas n. Dakar. LEKHAVEN p. 22 Ouessant n. Antwerpen. KORATIA p. 21 Fortaleza n. B .Aires. LAWAK 21 te Los Angeles. LETO p. 21 Lands End n. Belfast. LIBERTY BELL 20 v. Fahaheel n. Lands End v.o. LUNA 21 te Rotterdam. MACUBA 20 van Nörrköping n. Rotterdam. LARENBERG p. 22 Tampa n. Mobile. LUTTERKERK 22 te Kaapstad. LEKKERKERK p. 22 Monrovia n. Las P. MELISKERK p. 22 Lissabon n. Havre. MIDAS zO te Kopenhagen. MIRZA 21 te Cebu. MOORDRECHT 20 v. Fahaheel n. Lands End v.o. MUIDERKERK p. 21 Bathurst n. Durban. MALEA p. 21 Okinawa n. Kobe. MAASLAND 25 te Amsterdam verw. MURENA 21 te Balik Papan. METULA 21 v. Sydney n. Newcastle (NSW) MUNTTOREN 20 v. Punta Cardon n. Prtol. NOORDZEE 21 te Davao. NERA p 22 Ouessant n. Bordeaux. NIOBE 21 te Rotterdam. OOTMARSUM 21 te Hamilton. OVULA 21 te Kobe. OBERON 21 te Trinidad. PRINS WILLEM II 21 te Bremen. PLATO p 22 Ouessant n. Amsterdam. PRINS WILLEM V 21 te Valencia. PEPERKUST 21 te Lunda. PHIDIAS 21 te Rotterdam. PURFINA NEDERLAND 21 in Straat Or- moes n. Fahaheel. PYGMA. ON 21 te Miragoane. PHILETAS 22 te Hamburg. RITA 20 v. Talok Anson n. Pladju. REMPANG p. 22 East Londen n. Durban. RADJA 21 op 600 mijl no Wake n. Porti. (O) ROEPAT p 19 Kaap de Goede Hoop n. Halifax. SALATIGA 21 te Belawan. STAD VLAARDINGEN p. 22 te Rotterd. SOLON 21 te Ponce. STAD DORDRECHT 21 te Rotterdam. SLOTERDIJK 23 te Antwerpen verw. SLIEDRECHT 20 v. Fahaheel n. Kaapstad. SOMMELSDIJK 21 te New York. STAD ALKMAAR 20 v. Antwerpen n. Narv. STENTOR p 22 La Gaza n. Curacao. STRAAT BANKA 21 te Penang. TOMINi 21 te Djakarta. TARAKAN 21 te Djakarta. TJIPONDOK 21 te Belawan. AVERD1JK, 21 te Bremen. ZATERDAG m: 12.00 Gevar. muz. 12,30 Dansmuz. HILVERSUM 1, 402 m VARA: 7.00 13.00 Cabaretliedjes. 15.00 Orkestmuz. Nws 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 De 16.30 Ork. conc. 19.45 Gevar. muz. ontbijtelub. 9.00 Vrouw. VPRO: 10.00 BBC, light program, 1500 en 247 m: Caus. 10.05 Prot. pr. VARA: 10.20 Hoor- 12.30 Populaire muz. 13.30 Dansmuz. spel met muz. 10.50 Buitenl. weekoverz. 14.15 Orgelspel. 15.00 Lichte muz. 15.45 11.05 Lichte muz. 11.35 Sopr. en piano. Gevar. muz. 16.20 Gram. 19.00 Gram. 12.00 Orgelspel. 12.30 Land -en tuinb. 20.30 Gram. 22.00 Gevar. muz. 24.00 Ge- meded. 12.33 Gram. 13.00 Nws. 13.15 var. muz. VARA-Varia. 13.20 Lichte muz. 13.45 Sportpraatje. 14.00 Jeugd. 14.35 Koor- NDR-WDR, 309 m: 12.00 Lichte muz. zang. 14.55 Gram. 15.20 Streekuitz. 15.45 13.15 Lichte muz. 15.00 Schotse dansen Radiophilharm. ork. 16.35 Caus. 16.50 en liederen. 18.00 Lichte muz. 19.30 Ma- Lichte muz. 17.10 Act. 17.40 Dansmuz. drigalen en volksliederen. 20.00 Dansmuz. 18 00 Nws. 18.20 Lichte muz. 18.45 Re- 22.10 Symf. ork. 22.30 Dansmuz. 0.05 geringsuitz. 19.00 Artistieke Staalkaart. Dansmuz. 1.00 Lichte muz. 2.15 Gevar. VPRO19.30 Passepartout. 19.40 Caus. muz. 19.55'Caus. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Ge- TO1XTT_T„, var progr 22.00 Socialistisch comm. FRANKRIJK, nat. progr. 347 m: 12.30 22.15 Lichte muz. 22.40 Hoorsp. 23.15 Gram. 14.17 Symf. ork. 16.10 Ork. conc. Nws 23.30 Opsporing verzocht. 16.30 Kamermuz, 18.58 Gram. 20.00 Lichte muz. 23.25 Gram. mLVERSUM II, 298 m KRO: 7.00 BRUSSELi 324 m; 12.00 Gram. 12.45 ?(V1 Nw? Ïïl5 Grmn 8'ö0 Gram- 15-00 Gram. 15.15 Accord, muz. BenTe z'esUg ^WHekef 11«Gram0 Gram. TlTo' Litufg. ^zangen™^' noduo^1^a^1°La^-n°en'Cl<tuinb °mede" Strhkork 12 55 Zonnewifzer ™3 00 484 m: 12.15 Gram. 13.30 Gram. 16.00 S13lok°Ckascade5 ^^-".lO^tm -uz. 18.38 Gram. 14.00 Jeugd. 14.20 Engelse les. 14.40 22.10 Lichte muz. 23.00 Gram. U5°10bKron lettered e^kunsteii 1535 ENGELAND. BBC, uitz. v. Nederland. Dameskoor' 16 00 De schoonhefd' v h 17.45-18.15 Nws. Londens Radiodagb. Creeoilaans 16 30 jlugd 1710 Musette E<m huis met een verhaal: Woburn ork. 17.35 Lichte muz. 18.15 Journ. week- Abbey. Sportjourn. (Op 224 en 41 m). overz. 18.25 Gram. 18.30 Pari. overz. «n ttj-j -««v 4c.io nn t« TV-dieren- 18.40 Jazzmuz. 19.00 Nws. 19.10 Omr. 17-°° Kmd- 17.45-18.00 in de iv dieren ork. 20.10 Lichtbaken. 20.30 Act. 20.45 P 8 Een monument voor de kardinaal. 20.50 Gevar. progr. 22.10 Cabaret. 22.35 Wij en Een woord voor de zondag. BELG. TELEVISIEPROGRAMMA luiden de zondag in: aansluitend avond- Vlaamse uitz.: 15.45 Landencross te gebed. 23.00 Nws. 23.15 Esperanto. 23.22 Waregem. 17.00 Jeugd. 19.00 Tussen Gram. water en wind. 19.30 Nws. 19.40 Panora- ma 20.15 Relais v. d. NTS': TV-spel. TELEVISIEPROGRAMMA 21.00 Het leven van Riley. 21.25 Over- AVRO: 17.00-17.30 Kleuters. NTS: 20.00 name v. d. NTS: Saint-Germain-des Journ en weerber. VARA20.15 't Gaat Prés. 22.15 Dansrecital. 22.30 Nws. toch niet anders. 21.00 Filmverz. progr. Franse uitz.: 15.30-16.15 Landencross 21.30 Saint Germain des Prés. te Waregem. 19.00 Wetensch. uitz- 19.30 Tuinb. praatje. 20.00 Act. 20.40 Le ENGELAND, BBC, home service 330 Revizor, spel. Hierna: Wereldnws. HEROPENEN wij op zaterdag 23 maart 1957 onze geheel vernieuwde zaek voor de verkoop van 1ste klas maatkleding, maat-confectie en here**- mode-artikelen van de beste binnen- en buitenlandse producten. Wij zullen streven naar bestendiging van een historische traditie, ge paard aan de eisen van de nieuwe tijd. There is no substitute for quality W 3. A. v. d. STEUR'S KLEERMAKERIJ - HAARLEM - TELEFOON 0 2500-10730 1000/0 katoen, kleur- en wasecht, charmante knoopgarnering aan de hals, in wit, bleu en geel. Leeftijd van 3-13 jaar Kreukherstellend, in 5 effen kleuren en 4 ruit- m dessins, van 3-14jaar,v.a. 9«* Modieus en sterk. Spor tief gegarneerd met koperen knopen. Kleuren rood, groen en blauw. Leeftijd 5-10 jaar, v.a. |7f urn Av vWukIb^: Sanfor poplin met een permastiff boord (net als vader draagt) met baleinen. Uitstekende pasvorm, in de kleuren wit, bleu, grijs en beige. Leeftijd S-13 jaar, v.a. 2 flinke steekzakken èn achterzak. Elastische band met antislip. IJzer sterk. In RAF, grijs en groen. Leeftijd 8-15 jaar. v.a. t Alle artikelen kleine stijging per maat DOE MÉÉR MET MINDER GELD 100o/# katoen, in aantrek kelijke streepdessins en diverse kleurstellingen. Schoudersluiting, korte mouw. Leeftijd 2-5 jaar. v.a. Soepele, sterke tinneroy, zit altijd correct, kleuren korenblauw, grijs, bor deaux en groen. Leeftijd 2-5 jaar. vjo. I 75 •50 KAASMARKT GOUDA, 21 mrt. Aangev.: 16 partijen. Notering le kw. f 2.482.58. BARNEVELD, 21 maart. EierveUing SBE: Aanvoer 886.620 stuks. Prijzen: 58-60 gr. f 11.11—11.33 60-63 gr. f 11.40—11.77. 63-69 gr. f 11.8313.33 (alles per 100 stuks). Coöp. Veluwse EierveUing Barneveld Ede: Aanvoer ca. 900.000 stuks. Prijzen: 50-55 gr. f 9.57—10.60 55-59 gr. f 10.79— 11.28, 59-63 gr. f 11.38—11.96 63-67 gram f 12.0412.82 (alles per 100 stuks). Eiermarkt. Aanvoer 1.400.000 stuks. Prij zen f 11.00—12.50 per 100 stuks, kiloprijs f 1.90 (basis 61 gr.). Algemene prijs f 11.60 per 100 stuks. Pluimveemarkt. Aanvoer 73.000 stuks. - Prijzen: slachtkippen f 1.751.85 per kg, slachtkuikens f 2.352.55 per kg. V&rkensm&rktAanvoer 84 stuks. Prij zen: biggen f 53.0065.00 per stuk, drachti ge zeugen f 275360 per stuk. Prijsnotering Gelders-Overijsselse Vereni ging v. Eierhandelaren. Grote eieren f 11.50 12.75 (gew. 62-68 gr.), kleine eieren f 8.25 11.25 (gew. 48-61 gr.). COPRATERMIJNMARKT A'DAM - II maar.t Stemming: prijsh. Omzet: nihil. - Noteringen: 65 VL (65).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 13