ANEGANG wil correctie aanbrengen op gemeentelijk verkeersplan Variant van ir. A. KOMTER brengt oostelijk stadsdeel van Haarlem directer bij Anegang en centrum van de stad RADIO-REPARATIE nart MARTINI Expositie in Huis van Looy door mr. O. P. F. M. Cremers geopend DOOR EEN ZATERDAGSE BRIL Betere bestrating langs deel van Spaarne gewenst en meer parkeerruimte WIJN: het begin van echte LI vermouth», «de basis van Martini „Haarlemmers kunnen trots op hun geschiedenis zijn 7 Linnaeushof op 5 april open SLEUTEL WEG? ZATERDAG 23 MAART 1957 Het mag bekend worden verondersteld, dat het Anegang-comité een van de meest actieve winkelstraatverenigingen van Haarlem is. Het ontwerpt plannen en acties aan de lopende band en ofschoon die plannen niet allemaal verwezenlijkt worden, omdat zij vaak te revolutio nair van karakter zijn, mag toch worden vastgesteld, dat in het bestuur van het Anegang-comité mannen zitten die vaak met goede ideeën voor de dag komen. Zij zijn bijzonder ijverig, wanneer het om hun eigen zaken- belangen gaat en terecht. Maar daarnaast reageren zij op plannen, die van gemeentewege voor de oude binnenstad van Haarlem ontworpen zijn. In dit verband herinneren wij aan de reactie van het Anegang-comité op het verkeersplan, dat de gemeentelijke dienst van Openbare Werken ruim twee jaar geleden voor de Haarlemse binnenstad heeft opgesteld. Enkele maanden daarna had het Anegang-comité al een architect in de arm ge nomen, aan wie werd opgedragen een variant op het gemeentelijke plan, voor wat het gebied van de Anegang betreft, te ontwerpen. Onlangs is de architect, ir. A. Komter uit Amsterdam, met zijn werk gereed gekomen. Van dit feit kreeg Haarlems burgemeester, mr. O. P. F. M. Cremers ken nis en hij verzocht het Anegang-comité het plan van ir. Komter eens te mogen inzien. Uiteraard is men gaarne op dat verzoek ingegaan en men heeft de zienswijze van de heer Komter met een aantal kanttekeningen aan het college van B. en W. van Haarlem gezonden. Plan gemeente Kecr MELKBRUG DIENT GEHANDHAAFD Andere plannen Plan ir. A. Komfer Plan-Komter Kanttekeningen H. 7. MAERTENS N.V. Basketbal Sportclub Haarlem gaf Vodo goed partij Tot vijf over twaalf RADIO MOORS Speciaal geselecteerde wijn, verrijkt door een geheim, adel-gevend kruidenrecept UW MARTINI: zo heel anders, zoveel edeler! Honderd jaar Haarlems archief WASSERIJ DUYN Oud-Haarlemse kleer makerstraditie in een nieuw gewaad Gedenkboekje DE SLEUTELSPECIALIST' Nieuwe boardfabriek in Zandvoort Advertentie HOUTVraaar Om de lezer een duidelijk inzicht te geven in het plan van de heer Komter willen wij eerst nog eens de hoofdlijnen weergeven van het verkeersplan van de gemeente Haarlem. Bij de opstelling daarvan is Openbare Werken ervan uit gegaan, dat het doorgaand verkeer door een systeem van ringwegen buiten het hart van de stad gehouden moet wor den. Verder, dat deze ringwegen aan trekkelijker dienen te zijn dan de bin nenstad-straten, zodat zij tot gebruik nopen. De buitenste ringweg werd ge projecteerd langs de route Florapark, Van Eedenstraat, Wilhelminastraat, Kinderhuissingel. Statenboiwerk, Prin- senbolwerk, Oostersingel, Herensingel, Buitenrustlaan, Kamperlaan, Pavil joenslaan, Florapark. Naar de mening van wethouder W. Happé zou het zui delijk stuk van deze ringweg iets naar het noorden moeten worden verlegd, bij voorkeur naar het Houtplein tenein de de entree van uit het zuiden naar Haarlem zo fraai mogelijk te houdeji. Binnen deze ring werd een tweede ge projecteerd, gevormd door de Ge dempte Oude Gracht, Nassaulaan, Lange Molenstraat, Ripperdapark, Koudenhorn. Donkere Spaarne, Spaar ne, Gedempte Oude Gracht. Beide rin gen werden in het plan van Openbare Werken op verschillende punten door grote wegen met elkaar verbonden. Ten behoeve van de totstandkoming van de beide ringwegen en de onderlinge con tacten zijn verschillende doorbraken nodig geoordeeld. In het gebied van de Anegang werden, om het stadsdeel over het Spaarne bij de binnenstad te betrek ken, een contact gelegd tussen de Dam straat en de Herenvest-buurt via een brug over het Spaarne ongeveer tegen over de Berkenrodesteeg en een contact tussen de Gedempte Oude Gracht en de Antoniestraat buurt via een brug in het verlengde van de Ged. Oude Gracht De Melkbrug zou dan komen te vervallen. doorkijk verkregen worden op het win kelcentrum in en in de omgeving van de Anegang. Verder zou vanaf de Turf markt weer het fraaie uitzicht op het Spaarne en de Grote Kerk hersteld zijn. Het vrijkomende terrein zou ge schikt gemaakt kunnen worden als par keerruimte. Over het voornemen van Be heer Komter om in de Warmoes straat een winkelgalerij te creëren zegt het bestuur van het Anegang-comité bevreesd te zijn, dat belangrijker pro jecten voorrang zullen hebben. Aan het einde van het schrijven wordt de wen selijkheid uitgesproken van eeh nauwer contact tussen het Haarlemse gemeen tebestuur en de bedrijven in de binnen stad. Geheel losstaand van het plan van de heer Komter heeft het Anegang-comi té het college van B. en W. verzocht de naam Korte Veerstraat te verande ren in Korte Anegang. Het motiveert zijn verzoek door op te merken, dat de naam Korte Anegang herinnert aan een bekende straat in de stad, die vreem- e hierbij afgedrukte tekenin gen laten duidelijk zien wat het plan van de gemeente is voor wat het gebied rondom de Anegang betreft en welke variant architect ir. A. Komter uit Amster dam in opdracht van het Anegang- comité daarop heeft gemaakt. In het plan van de gemeente zijn in het betreffende gebied twee nieuwe bruggen over het Spaarne geprojec teerd: één ter hoogte van de Ge dempte Oude Gracht (bl) en één ter hoogte van de Damstraat (b 2>. De Melkbrug is vervallen. Verder is het recreatie-centrum dicht aan het Spaarne gesitueerd. Ir. Komter heeft daarentegen de brug bij de Damstraat laten verval len en de bestaande Melkbrug (B 2) gehandhaafd. Voor wat de ligging van een brug over het Spaarne nabij de Gedempte Oude Gracht (BI) betreft blijkt ir. Komter het inzicht van de gemeentelijke ontwerpers te delen. Het recreatie-centrum is in zijn plan verder van het Spaarne af geprojecteerd. Bovendien heeft hij een hap uit het gebouw van V. en D. aan de Korte Veerstraat genomen, een bouwsel, dat naar de mening van het Anegang-comité be ter helemaal gesloopt kan worden. Tenslotte heeft de Amsterdamse ar chitect in de Warmoesstraat een winkelgalerij geprojecteerd, voor de verwezenlijking waarvan een brede strook van de oostelijke wand van deze straat weggenomen zou moe ten worden. Tegen dit laatste facet van het ver keersplan heeft het Anegang-comité en kele bedenkingen. Het vraagt zich na melijk af, of deze oplossing ten aanzien van het stadsschoon aanvaardbaar is. Is er een andere aanvaardbare oplos sing, die het belang van het centrum in de omgeving van de Anegang niet of minder schaadt? Omdat het Ane gang-comité zich niet competent achtte deze vragen te beantwoorden heeft het architect Komter verzocht een plan te ontwerpen, dat zoveel mogelijk aan de wensen van het comité tegemoet zou komen, maar dat op de eerste plaats rekening zou houden met het belang van de stad. In een verklarend schrijven op het plan zegt het bestuur van het Anegang- comité, dat het ontwerp van de heer Komter niet geheel aan zijn wensen vol doet. Architect Komter deelt het inzicht van de gemeente om over het Spaarne bij de Gedempte Oude Gracht een brug te construeren, indien inderdaad aan de oostzijde van het Spaarne een door braak wordt gemaakt en een terrein wordt gereserveerd voor de bouw van een recreatiegebouw met een ruime parkeergelegenheid. Over de ligging van dat gebouw heeft ir. Komter echter een andere mening dan de gemeentelijke ar chitecten. Hij is namelijk van oordeel, dat het beeld van het Spaarne niet zo sterk mag overheersen en dat het ver scholen dient te gaan achter een lich te bomenpartij. Verder heeft hij een pittoresk terras aan het Spaarne ge projecteerd. Het behoud van de Melkbrug acht hij wenselijk, omdat hij meent, dat een brug bij de Damstraat het stadsbeeld in ernstige mate zal ontsieren. Vol gens hem stoort een moderne brug de sfeer en het karakter van de oude bin nenstad met als exponenten de Waag en de Gravenstenenbrug. Verder heeft de heer Komter een belangrijke hap genomen uit het gebouw van V. en D. aan de Veerstraat, een bouw sel, dat het Anegang-comité liefst ge heel zag verdwijnen. Tenslotte meent de architect van het Anegang-comité, dat een winkelgalerij door het slopen van een brede strook van de oostelijke zijde van de Warmoes straat een belangrijke aanwinst voor de stad zou kunnen betekenen. Het bestuur van het Anegang-comité heeft het plan van zijn architect van enkele kanttekeningen voorzien, waarin onder meer het gemeentebestuur in overweging wordt gegeven de Melkbrug te verbreden en te mechaniseren. Ver der zou verbreding van de Hoogstraat, de Hagestraat en de Raamsteeg op prijs worden gesteld. Ten aanzien van net gebouw van V. en D. wordt op gemerkt, dat het beter ware, indien dit gebouw gesloopt werd. Daardoor sou vanaf de Melkbrug een prachtige DUMSTmqr G^o'utstrmt Advertentie Nassaustraat - Haarlem - Tel. 15220 Nieuwe Groenmarkt 2 - Haarlem - Tel. 15228 In de gewestelijke overgangsklasse van de basketbal competitie heeft Sportclub Haarlem tegen het Haagse Vodo S.C. met 6053 verloren, welk re sultaat voor het Sportclub team eervol genoemd kan worden. De Haarlemmers waren kennelijk in het veld gekomen met de bedoeling om van de onderste plaats af te komen en het leek er in het begin op dat dit zou gelukken. Het team speelde bijzonder goed. Vooral de aan vallers Poelgeest en Jansma waren in de eerste helft zeer succesvol, zodat de rust met een kleine voorsprong inging van de thuisclub (26-22). Na de hervatting ging de dtrijd vrij wel gelijk op maar de Hagenaars be nutten de kansen beter. Geheel anders was de ontmoeting tus sen het sterk gehavende I.H.J. en het leidende Santpoortse Z.B.V.S. De I.H. J.'ers waren technisch minder dan Z.B. V.S., doch dank zij een grote dosis enthousiasme slaagde Ted Struwer cs. er in de nederlaag te beperken tot de cijfers 3850. Bij de dames behaalde White Stars II in de overgangsklasse A een kleine overwinning op S.C. Haarlem (19-17), terwijl de H.O.C. reserves verrassend werden geklopt door Z.B.V.S. De uitslagen waren: Dames: H.O.C. 2 - Z.B.V.S. 21—22; White Stars 2 - S.C. Haarlem 1917. Heren: S.C. Haarlem 3 - White Stars 3 1833; White Stars 2 - Typhoons 2 27-43; Z.B.V.S. 2—I.H.J. 2 38-47; S.C. Haarlem -Vodo S.C. 5360; I.H.J. - Z.B.V.S. 38—50. Vanavond worden in het Krelagehuis de districts klasse wedstrijden Antilo pen - Typhoons (heren) en Antilopen - White Stars (dames) gespeeld Maandagavond zal in gebouw St. Ba- co in de Smedestraat de film „Tot vijf over twaalf" vertoond worden, die de gebeurtenissen in Duitsland, van 1900 tot het einde van het „Derde Rijk" in 1945 tot onderwerp heeft. Toegang uit sluitend boven achttien jaar. delingen gemakkelijker de weg naar het winkelcentrum zal wijzen. Verder heeft het comité een verzoek tot B. en W. van Haarlem gericht om een betere bestrating van het Spaarne tussen de Gedempte Oude Gracht en de Damstraat. De ruimte tussen de hui zen en het water is bijzonder groot, maar slechts een klein gedeelte van de rijbaan ligt horizontaal of gunstig aflo pend naar de woningen. De rest loopt af naar het water. In verband met gebrek aan parkeerruimte zou het op prijs gesteld worden, indien voor de twee in die buurt gevestigde expeditie bedrijven een andere vestigingsplaats eveneens aan het Spaarne gevon den kon worden. Tenslotte zij nog het jongste plan van het Anegang-comité vermeld: het aanbrengen van bakken bloemen aan de gevels van de winkelpanden. Naar ons werd medegedeeld verkeert het plan in een vergevorderd stadi um en zou alleen nog gewacht worden op de officiële toestemming van het gemeentebestuur. Aavertentte Van ouds bekend. Tel. 14609 Officieel Philips-reparateur Kruisstraat 38 - Haarlem RODE MARTINI: de beste rode vermouth die U ooit dronk MARTINI BIANCO (wit): voor ieder die een zoetere vermouth preiereert MARTINI DRY: de beroemde droge vermouth „puur" gedronken... voortreHeljk voor Uw cocktailonontbeerlijk. literfles f 6.85 literfles f 3.50 De tentoonstelling „Honderd Jaar Haarlemse Archiefdienst" in het muse um Huis van Looy ingericht ter gele genheid van het eeuwfeest van het ge meentearchief, is gisteravond geopend door de burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers. Bij deze plechtigheid waren vele genodigden te- gemvoordig, onder meer wethouder D. J. A. Geluk, de burgemeester van Bloemendaal, dr. D. H. Peereboom Voller en mr. H. A van Eenema, bur gemeester van Zandvoort. Mejuffrouw dr. G. H. Kurtz, gemeentearchivaris, heette het gezelschap welkom en sprak woorden van dank voor hun werk tot de leden van de tentoonstelling, de he ren H. P. Baart, directeur van het Frans Halsmuseum, mr. H. E. Phaff, gemeentesecretaris en P. V. de Wit, directeur der Openbare Leeszaal en Bibliotheek van Haarlem. De burgemeester deelde in zjjn ope ningstoespraak tot de expositie mede, dat hij gespeend was van historische zin, maar dat het gemeentearchief zijn volle aandacht heeft, daar dit een „springlevende en nuttige instelling" is. Hij huldigde het voortreffelijke be heer en de organisatie van mejuffrouw Kurtz. Velen worden hierdoor aange spoord tot publicaties over de Haarlem se historie. Burgemeester Cremers had ook waardering voor de studie van me juffrouw Kurtz over Kenau Simonsdr. Hasselaer, de befaamde vrouw uit het Haarlemse beleg van 1572. Historisch onderzoek heeft de heidenglorie van Kenau tot reëlere proporties terugge bracht. Dit zelfde geldt ook voor andere geschiedkundige strijdvragen, zoals de kwestie rond Laurens Jansz. Coster, al dan niet uitvinder der boekdrukkunst. „De Haarlemmers kunnen trots zijn op hun geschiedenis", zei de burge meester, die er op wees, dat het ge meentearchief de bron bij uitstek is voor deze geschiedenis. Dank zij de ten toonstelling komen de verzamelingen van het gemeentearcnief nog meer tot leven, en kan men een indruk hiervan verkrijgen. Tot 1857 beheerde de gemeentesecreta ris de archivalia, die dikwijls werden beschouwd als de „verzameling afge dane administratie, die haar praktische waarde vrijwel verloren had doch slechts curiositeitshalve werd bewaard". Met archiefstukken sprong men maar al te dikwijls slordig om. De bewaring liet te wensen over en soms werden belang rijke stukken bijvoorbeeld betreffen de het beleg van Haarlem vernietigd. Het gedenkboekje schetst de beteke nis van de eerste Haarlemse archivaris, mr. A. J. Enschedé, die de archivalia ordende en inventariseerde en beschrijft voorts de werkzaamheden van de latere gemeentearchivarissen en de uitbrei dingen en veranderingen in het archief. De heer Van de Haar beschrijft aan het slot de tegenwoordige situatie en de verzamelingen, alsmede het vele werk, dat verricht wordt ficheren en indi ceren om de archiefstukken gemak kelijker toegankelijk te maken voor onderzoekers. Advertentie amsteruamsevaart20 tel.11053 Na een ingrijpende verbouwing is he den de verkoop hervat in de zaak van Gerard A. van der Steur's Kleederma- kerij in de Kruisstraat „over Hötel Funckler", zoals het briefhoofd van de oud-Haarlemse, aan traditie èn aan mo de gehechte zaak naar ouderwetse trant vermeldt. Gevel en interieur van de verbouwde zaak zijn allerminst ouder wets, maar aangepast aan de behoef ten van deze tijd, al kan een zekere voornaamheid aan het geheel niet ont zegd worden de distinctie van maat kleding en fijne herenmodeartikelen. Ter gelegenheid van de heropening van de zaak heeft de firma G. A. van der Steur een alleraardigst gedenkboek je het licht doen zien. waarin de ver schilpunten tussen de oude en de nieu we tijd nader worden aangeduid .Ver schil in de herenmode en verschil in de prijzen. Adam van der Steur (1805 1877), „kleedermaker, en in lakens en wollen manufacturen", overgrootvader van de eigenaar van het verbouwde be drijf mocht in 1851 voor slechts zeven tig cent een broek met een zakje ver stellen voor de notabele Haarlemmer jhr. R. A. E. Barnaart. Thans zou hier voor ongetwijfeld meer berekend wor den. Gebleven is echter de kle(ed)er- makerstraditie in de familit van der Steur. Uit een stamboom in het boekje blijkt, dat van Egbertus van der Steur en zijn echtgenote Sara Hachtiens (1743 1816) niet minder dan drieëntwintig kleermakers of naaisters afstammen. Vrijwel alle afstammelingen van dit echtpaar beoefenden het „scheppend" ambacht met naald en draad. Of? 18- jarige leeftijd legde in 1789 de kleer maker Adrianus van der Steur zijn „meesterproef in het Snijdersgilde" af, zodat gesproken mag worden van een kleermakerstraditie van bijna twee eeuwen. „Honderd Jaar Gemeentelijke Ar chiefdienst" is de titel van een gedenk boekje, ter gelegenheid van het eeuw feest uitgegeven. Schrijvers ervan zijn de gemeentearchivaris, mejuffrouw dr. G. H. Kurtz en de heer C. van de Haar, hist. drs. en adjunct-chartermeester van het gemeentearchief. Uitvoerig wordt de voorgeschiedenis verhaald: het ontstaan en de betekenis van de archiefstukken en de verzorging ervan. Advertentta II LAM GE VEERSTRAAT 10 TEL 11493 De door de gemeente Zandvoort aan gekochte en inmiddels ontmantelde stoomwasserij „Hollandia" aan de Pa- koeldstraat, is na openbare inschrijving verhuurd aan de Industriële- en han delsonderneming „K.P.M." te Halfweg. Deze firma zal een deel van haar be drijf, de veredeling van board, naar Zandvoort overbrengen. De ruim 20 meter hoge fabrieksschoor steen is voor de nieuwe gebruiker niet nodig. Een firma uit Berkel (Z.H.), specialist op dit gebied, is thans begon nen met het afbreken van de schoor steen. Dit geschiedt met voorzichtigheid. De afkomende stenen vormen namelijk nog een waardevol materiaal voor schoorsteenbouwers. Weet u nog, hoe wij allen er des tijds heilig Van overtuigd wa ren, dat wij Haarlem moesten verkopen? Haarlem was dan geen industrie-stad bij uitstek, maar de industrie in vreemdelingen zou er kunnen bloeien. Daar zijn er, die hun overtuiging langzamerhand hebben prijsgegeven onder het mot to, dat er niets te verkopen valt, althans niet in het licht der schijn werpers, die het oude Haarlem een onwaardig karakter geven en de eigen aard van de karakteristieke plekjes loochenen. Het heeft geen zin daar uitvoerig over te discussiëren. Misschien is het inderdaad beter en gezelliger ge woon onder ons te blijven en niet te doen alsof Haarlem een grootsteedse allure heeft. Misschien hebben ook diegenen gelijk, die menen, dat er niet genoeg geld tegenaan gegooid kan worden om de vreemdeling een zo attractief en vermakelijk verblijf te bieden. Vast staat, dat Amsterdam altijd meer te bieden heeft en dat Haarlem, ondanks alle propaganda, steeds meer de uitloper wordt van de echte grote stad. Met andere woorden, de goede stad Haarlem is feitelijk een bijen korf, waar je in en uit loopt. De vreemdeling heeft er geen behoefte aan langer dan één dag de Haar lemse lucht in te ademen. Dan is hij voldoende aangesterkt om elders zijn vrije dagen door te brengen. Wij hebben het nu beleefd, dat, terwijl er ieder jaar geprobeerd wordt te bewijzen, dat de stad te weinig hotelruimte heeft, binnen twee weken maar liefst twee hotels met een vrij behoorlijke capaciteit en een klinkende naam, voor de stad verloren zijn gegaan. Het plan om nabij de Rustenbur gerlaan een nieuw hotel te bouwen, heeft men maar laten varen, en slechts kleine, incidentele, verbou wingen elders hebben de algemene capaciteit in de stad wat verhoogd. Het is niet de bedoeling om an dere plannen-makers een injectie pessimisme te geven, maar wel is, bij de aanvang van een hernieuwde vreemdelingen-industrie, een waar schuwing niet overbodig om geen al te grote illusies te koesteren. Haar lem zal nooit een wereldstad wor den, gelukkig maar. Haarlem zal de stad blijven van de dagjesmensen, een bijenkorf in een zomerland schap. Zo moet het blijven, en het leven binnen onze veste zal gezel lig blijven. Het begin van de lente, dat u en ik deze week gevierd hebben, is veelbelovend geweest. De zon heeft zich aan geen wind ge stoord en heeft de stad weer dat jonge aanschijn gegeven, waar ieder een verliefd op wordt. Het stille ge vecht om een stoel op een terras te bemachtigen is begonnen, en iedere dag, als niet een naargeestige regen bui de stad kopje-onder laat gaan, fleurt jong Haarlem op en presen teert het zich vol gratie in het stads leven. Als u de stad op haar mooist wilt zien, trek er dan nu op uit. Liefst op een zondagmorgen, wanneer dé brommers en autobestuurders nog rustig op bed liggen. Dwaal door de Heilige Landen, in het oude Bakenes of door de Vijfhoek. Het is een feest zo'n wandeling, alleen of in gezel schap van uw kinders, die u de stad kunt laten zien in een verrassende schoonheid en bloei. Op die ogen blikken namelijk bloeit Haarlem werkelijk, en het verstilde leven rond de Sint Baaf krijgt een prach tige kleur. Misschien overkomt het u dan ook, dat u, zwervend door de Heilige Landen, tot de ontdekking komt, dat u feitelijk een vreemdeling in Jeru salem bent. In uw eigen stad. En u zult ontdekkingen doen, waarmee u de dagjesmens, die op visite komt, zult kunnen pleizieren. En hopelijk komt dan ook hij tot de ontdekking, dat Jerusalem niet zo ver ligt. F rijt Zx In- rijdag 5 april opent de Zweedse ambassadeur in ons land, de heer S. Dahlman, de Linnaeushof te Bennebroek. Gedu rende het bloembollenseizoen zal de hof ruim een miljoen bolbloe- men in volle bloei te zien geven. Gedurende de maand juni zal de hof gesloten zijn, om de tuinlieden gelegenheid te geven haar klaar te maken voor het zomerseizoen. In de maanden juli, augustus en september staan dan vele planten en heesters in bloei. Verder wordt er een expositie gehouden van beeldhouwwerken, voor de organi satie waarvan de directie van Lin naeushof de Amsterdamse beeld houwer Barend Jordens heeft aan gezocht. Ook zullen er in de tuin exotische vogels worden onderge bracht. Ter herdenking van de 250ste geboortedag van Linnaeus wordt op 23 mei in samenwerking met de directie van de Linnaeushof in de Ridderzaal van het Haarlemse stadhuis een academische zitting gehouden, waarop door prof. dr. H. Engel een rede zal worden uit gesproken. De organisatie ervan is in handen van een comité, waar van de commissaris van de konin gin in Noord-Holland, dr. M. J. Prinsen, het ere-voorzitterschap bekleedt. Verder hebben daarin zitting o.m. een aantal Neder landse hoogleraren en de burge meesters van Haarlem, Heemstede, Bennebroek en Harderwijk. In het najaar zal er voor de schooljeugd in samenwerking met de schoolra dio van de N.C.R.V. een opstel wedstrijd worden gehouden over het leven van Linnaeus.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 3