Aartsbisschop Makarios vrijgelaten uit verbanningsoord Leider van de E.O.K.A. kan een vrijgeleide krijgen om eiland Cyprus te verlaten Makarios' vrijlating I De Sovjet-Unie richt een ernstige waarschuwing tot Israël en Frankrijk Britse Suez-operatie was voor de Fransen veel te zwaarwichtig Eisenhower dwong Eden per telefoon tot capitulatie Engelse regering neemt belangrijk besluit Toch nog een redelijk succes in de V.S.? Helisleper doet het goed Gebruik geen geweld tegen de landen van het Midden-Oosten Onthullingen van twee journalisten Communistische verzetsstrijders in Spanje in arrest gesteld Margarine 1 cent goedkoper Verlaging van de broodprijs? Het weer Van der Beugel van- daag bij Foster Dulles Chinese communisten laten priester vrij Suezkanaal open voor schepen tot 19.000 ton Hongaarse delegatie uit Moskou vertrokken Twee kinderen in de hoofdstad verdronken wuoufjuy! Droog weer regenmantels! VRIJDAG 29 MAART 1957 80ste JAARGANG No. 26868 De Britse minister van koloniën Alan Lennox-Boyd Reeft in het Lagerhuis meegedeeld, dat de regering van Groot-Brittannië op dracht heeft gegeven aartsbisschop Makarios van Cyprus uit zijn verbanningsoord op de Seychellen vrij te laten. Lennox-Boyd zei voorts, dat Engeland bereid is de leider van de E.O.K.A.,\,gene raal' George Grivas, onmiddellijk een vrijgeleide te geven om Cyprus te verlaten. Engelse strijdkrachten zouden de opstandelin genleider in het Troodosgehergte hebben ingesloten. Over het algemeen worden deze gestes van de Britse regering geïnterpreteerd als een nieuwe stap om uit de impasse over Cyprus te geraken. Verklaring van aarts bisschop Makarios Vreugde in Nicosia Luchtvaartonderhandelingen Grote Houtstraat 18 A - Tel. 20415 Enorme collectie KOFFERS Met ingang van 8 april MOTOR BROMFIETSKLEDING BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. IJmuiden: Leeuwerrklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT 'ADVERTENTIETARIEF 28 cents per milimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor •dvertentiën eventueel zonder opgave va» redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 57 cents per week, <2.50 per maand, f7.40 per kwartaal Voof klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. Makarios werd vorig jaar maart naar de Seychellen in de Indische Oceaan verbannen. Hij werd beschuldigd van medewerking met de E.O.K.A., en des- medewerking met de E.O.K.A. Ook is de vrijlating gelast van de drie andere Cyprioten, die met de aartsbisschop in ballingschap zijn gegaan. Lennox-Boyd zei, dat deze stappen zijn genomen met volledige instemming van de gouverneur van Cyprus, veldmaarschalk Harding. De minister zei, dat er in het huidge sta dium geen sprake van kan zijn, dat de Het deporteren van de oppositie schijnt tegenwoordig in de niet- communistische landen geen on derneming meer te zijn, die het ken merk der bestendigheid draagt. Frank rijk heeft eerst de sultan van Marokko moeten ontslaan van zijn ballingschap op Madagascar en daarna werd Habib Bourguiba in de gelegenheid gesteld naar Tunesië terug te keren. Engeland heeft eerst de deportatie opgeheven van de jonge vorst van Boeganda en thans is het dan de beurt van aartsbis schop Makarios, het hoofd van de Grieks- Orthodoxe kerk op het eiland Cyprus. De aartsbisschop mag zich begeven naar ieder oord ter wereld, als het Cyprus maar niet is. Van een thuisreis kan Ma. karios dus nog niet spreken. Het hangt geheel en al af van de mate, waarin hij zich zal lenen voor de ver werkelijking van de Britse plannen, of ook deze laatste restrictie spoedig zal worden opgeheven. Maar reeds nu kan men zich afvragen, hoe het toch komt, dat de politiek van de harde hand zo dik wijls wordt verlaten. Komt het, door dat de betrokken regeringen inzien, dat zo'n politiek doorgaans meer hitte dan licht verspreidt? Of ligt de oorzaak al leen in het tanen van de imperiale ster en in de opkomst van nieuwe machten in de wereldpolitiek? In het geval van aartsbisschop Ma karios spelen beide factoren een rol. Het conflict over Cyprus komt in het kort hierop neer, dat de Grieks sprekende Cyprioten zelfbestuur van het eiland wensen en daarna vereni ging (Enosis) met Griekenland. Enge land wil wel zelfbestuur, maar geen Enosis, Turkije en de Turks-sprekende Cyprioten (twintig procent van de be volking) wensen geen van beide. De Algemene Vergadering der Verenigde Naties heeft tijdens haar jongste zit ting een resolutie goedgekeurd, waarin er bij Engeland en Griekenland op werd aangedrongen een vreedzame en democratische oplossing voor hun ge schil te zoeken. Bovendien heeft de ver zetsorganisatie op het eiland, de E.O. K.A., twee weken geleden het aanbod gedaan alle gevechtshandelingen op te schorten, zodra de verbanning van aarts bisschop Makarios naar de Seychellen zou worden opgeheven. Dat waren twee factoren, die appelleerden aan de Brit se zin voor compromis. Maar er waren ook factoren, waardoor Engeland on der pressie van buitenaf kwam. De N.A. T.O. als zodanig ziet nu al 23 maan den met lede ogen aan, hoe de kwestie- Cyprus Engeland, Turkije en Grieken land uiteen drijft. En voorts heeft pre mier Macmillan in de Mid-Ocean-Club op Bermuda inzake Cyprus ongetwijfeld enkele vermaningen van president Eisenhower ontvangen. De elementen van een milde en een harde politiek spelen bij de vrij lating van Makarios overigens nog allebei een rol. De aartsbisschop mag na een jaar ballingschap de Seychellen spottend .,de tuin van Eden" genoemd verlaten, ofschoon hij het plegen van gewelddaden op Cyprus niet overmatig duidelijk heeft veroordeeld. Anderzijds wordt de noodtoestand op het eiland niet onmiddellijk opgeheven, zoals Ma karios van zijn kant had geëist. Gou verneur Harding blijft de exponent van een harde politiek. De handhaving van de noodtoestand is ongetwijfeld aan hem toe te schrijven, evenals het plan om de generale staf van de E.O.K.A., onder het mom van „vrije aftocht", naar Griekenland te loodsen. De on derhandelingen over de toekomst van Cyprus, waar de Britse regering thans haar hoop op gevestigd heeft, zullen in de eerste plaats betrekking hebben op de constitutionele voorstellen van de Brit se jurist Lord Radcliffe: Homerule maar geen Enosis. De vrijlating van aartsbisschop Makarios vormt zeker het herstel van een der vergeten blunders van Sir Anthony Eden, maar de kloof, die er tussen de Standpunten van de onderscheiden partijen gaapt, is er Biet beduidend smaller door geworden. aartsbisschop en zijn drie landgenoten naar Cyprus terugkeren. Eerder had de minister van koloniën meegedeeld, dat de aartsbisschop een verklaring heeft afgelegd, waarvan af schriften ter beschikking zouden wor den gesteld. De Britse regering kon de ze verklaring echter niet beschouwen als het duidelijke beroep op de E.O.K.A. tot beëindiging van de gewelddaden, dat de regering had gewenst, maar zij achtte het onder de huidige omstandig heden niet langer noodzakelijk de de tentie van de aartsbisschop voort te zet ten, aldus de minister. Lennox-Boyd zei, dat de gouverneur van de Seychellen gelast is het vertrek van aartsbis schop Makarios en de drie andere Cy prioten met het eerste beschikbare schip te regelen. In het Hogerhuis heeft de regerings woordvoerder, Lord Perth, verklaard MAKARIOS dat omstreeks 15 april een schip uit een haven van het eiland Mahe, het groot ste van de Seychellengroep zal vertrek ken. Minister Lennox-Boyd zei voorts in het Lagerhuis dat er geen sprake van kan zijn, dat de noodtoestand op Cyprus onmiddellijk wordt afgeschaft. Dit zal geschieden, zodra het mogelijk wordt geacht. Aartsbisschop Makarios zegt in zijn verklaring oprecht te wensen, dat de vrede op Cyprus wordt hersteld. „Ik doe hiertoe zowel een beroep op de E.O.K.A. als op de Britse regering," aldus deze verklaring. De aartsbisschop voegde eraan toe, „De minister van koloniën heeft ge zegd, dat ik, na het afleggen van een openbare verklaring, waarin bij de E.O.K.A. wordt aangedrongen op het staken van gewelddaden, vrij zou zijn overal te gaan, waar ik ^ou wil len met uitzondering van Cyprus. Ik wens duidelijk te maken, dat mijn persoonlijke vrijlating nooit het on derwerp van onderhandelingen zal zijn." „Ik geloof oprecht, dat indien de Britse regering denkt, dat er een Griekse Cyprioot kan worden gevon den, die in mijn afwezigheid zal on derhandelen, zulks tijdverspilling is", aldus aartsbisschop Makarios in zijn verklaring. Makarios vervolgt: „Ik doe een beroep op de E.O.K.A. alle operaties te staken, aangenomen, dat de Britse regering van begrip blijk geeft en de huidige noodtoestand op heft. Tenslotte hoop ik dat de Britse regering mijn welgemeende wens voor het herstel van de vrede op Cy prus zal begrijpen en waarderen. Ik wil ook de wens uitspreken dat de weg, die thans gevolgd kan worden, tot vrede zal leiden, dit in een geest van wederzijds vertrouwen en be grip". De verklaring van de aarts bisschop was gedagtekend: „Mahe, Seycheflen-groep, 22 maart". De voornaamste woordvoerder der socialistische oppositie, Callaghan, ver klaarde dat de „volgende, voor de hand liggende stap is de aartsbisschop en an dere leiders der Griekse Cyprioten uit te nodigen zich naar Londen te bege ven, om aldaar met vertegenwoordigers der Turkse gemeenschap op Cyprus te beraadslagen over de volgende stadia van het proces, om de vrede op het eiland te herstellen". Te Nicosia werden de kerkklokken na het bekend worden van de vrijlating van aartsbisschop Makarios geluid. De Griekse Cyprioten begroetten deze tij ding met grote vreugde. Een hunner woordvoerders verklaarde: „Dit is het beste nieuws sinds de afkondiging der noodmaatregelen". Cyprische mannen, (Vervolg op pagina 7) Drs. E. H. van der Beugel, de Ne derlandse staatssecretaris van buiten landse zaken, die aan het hoofd staat van de Nederlandse delegatie, welke in Washington deelneemt aan lucht vaartbesprekingen, zou vandaag een onderhoud hebben met de Amerikaan se minister van buitenlandse zaken Fos ter Dulles. Dit onderhoud was aanvan kelijk op donderdag vastgesteld. In diplomatieke kringen is men van mening, dat het uitstel, van Nederlands standpunt beschouwd, een hoopvol te ken kan zijn. In bevoegde kringen is donderdag gezegd, dat het uitstel kan betekenen, dat de Amerikaanse rege ring pogingen op het hoogste niveau onderneemt om te elfder ure een com promis tot stand te brengen. Intussen verluidde het naar U.P. meldt, donderdag in luchtvaartkringen te Washington, dat het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken be reid is, de K.L.M. toe te staan haar route naar Montreal tot Houston in Texas uit te breiden, maar niet tot Los Angeles. Voorts werd aangenomen, dat het ministerie het verzoek om de rou te New York-Curasao zal inwilligen. Noch het ministerie noch de Nederland se ambassade wilden deze geruchten bevestigen, maar aangenomen wordt dat zij waarheid bevatten. De vereniging van Amerikaanse lucht vaartmaatschappijen, de „Air Transport Association" schijnt minder enthousiast over het verloop der onderhandelingen te zijn. Zij heeft er immers in een telegram aan president Eisenhower op aangedron gen, dat haar standpunt ten aanzien van de kwestie van nieuwe luchtroutes voor de K.L.M. in de Verenigde Staten wordt gehoord. Erkend dient te worden, aldus het telegram, dat „een gezond stel sel van luchtvervoer naar het buiten land onder Amerikaanse vlag van door slaggevend nationaal belang is". Een Amerikaanse priester, pater Ful- gence Gross, is gisteren door de com munistisch Chinese autoriteiten na het uitzitten van zijn gevangenisstraf in vrijheid gesteld, aldus heefi het pers bureau „Nieuw China" gemeld. Pater Gross werd in 1951 in hechtenis geno men op verdenking van spionage. Deze geestelijke is de tweede Amerikaan ,die deze maand door de Chinese commu nisten is vrijgelaten. Op 6 maart werd de Lutherse predikant Paul J. Kacken- sen vrijgelaten. (A.F.P.-Reuter) •- K J. Tijdens proefnemingen op de Amerikaanse marine-basis te San Diego is geble ken, dat het manusje van alles, de helikopter, ook al te gebruiken is als sleepboot. Hier ziet men een Vertol H 21, die een landingsvaartuig van 3000 ton voorttrekt7 De sleep bereikte een snelheid van 5 knopen, dat is de helft van de snelheid, die het schip met de eigen machines kan ontwikkelen. Ken oude boogschutterspoort volgens hetzelfde systeem gebouwd als men dit in vroeger tijden deed verrijst in Brussel. De poort zal de ingang zijn van het folkloristisch centrum, dat in de Belgische hoofdstad komt. en waarin men o.m. de oude Belgische bouwstijlen zal kunnen bekijken. De Sovjet-Unie heeft gisteren „ex tremistische kringen" in Israël en Frankrijk ervoor gewaarschuwd geen geweld te gebruiken tegen de landen van het Nabije en het Midden-Oosten. Volgens het persbureau Tass is in „Sov jet-regeringskringen" gezegd, dat het ontketenen van een nieuwe aanval óp Egypte een gevaarlijke toestand zal scheppen. Er zal dan het gevaar be staan van een militair conflict over een uitgestrekt gebied met ernstige gevol gen voor de zaak van de vrede. Vol gens Tass bereidden „extremistische kringen" in Israël en Frankrijk een nieuw en gevaarlijk militair avontuur voor. Israëlische politici en Franse bla den hebben onlangs steeds meer mede delingen gegeven over de voorbereiding van een nieuwe aanval van Israël op Egypte, aldus Tass. Israëlische politici hebben onomwonden bedreigingen geuit aan bet adres van Egypte. „Dergelijke provocerende verklarin- Sen negeren op demonstratieve wijze de eslissingen van de Algemene Verga dering van de Verenigde Naties", al dus Tass. „Zij tonen op ondubbelzin nige wijze aan, dat de Verenigde Sta ten Israël een soort garanties hebben gegeven, die tegen de Arabische lan den gericht zijn." Gezegd is, aldus het Russische pers bureau, dat deze waarborgen bestaan uit een afspraak zonder wettelijke kracht tussen de Amerikaanse en de Israëlische minister van buitenlandse zaken. Ook maakte Tass melding van berichten volgens welke vertegenwoor digers van de Franse regering Israël verzekerd hebben van Franse steun voor het geval de Israëlische regering zou besluiten tot een nieuwe aanval op Egypte. De Fransen zouden met vlieg tuigen aan de strijd deelnemen. Dit al les toont aan dat „de kolonialisten en hun trawanten voortgaan met het spe len met vuur en dat nog steeds wordt getracht Israël te gebruiken als aanstichter van een nieuwe, gevaarlijke provocatie tegen Egypte en andere Ara bische landen", aldus Tass. De Egyptische kanaalautoriteit heeft gisteravond bekendgemaakt, dat het Suezkanaal met ingang van vandaag toegankelijk is voor schepen tot om streeks 19.000 ton. De Israëlische re gering heeft besloten een „proef- schip" te zullen uitzenden voor het Su ezkanaal. Dit zou evenwel niet gebeu ren voordat Engeland en Frankrijk ge poogd hebben hun geschil met Egypte over de vaargelden te regelen, aldus heeft een woordvoerder van het Israëli sche ministerie van buitenlandse za- ken gisteravond gezegd. Volgens scheepvaartkringen in Haifa zal het proefschip onder Israëlische vlag uit Haifa vertrekken. Het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken heeft de Amerikaanse reders aangeraden, geen gebruik te ma ken van het Suezkanaal alvorens de fysieke en juridische hinderpalen „vol ledig uit de weg geruimd zijn." Vol gens de woordvoerder van het Ameri kaanse ministerie van buitenlandse za ken wil het i,State Department" ech-i Het Parjjse blad „Figaro" heeft gis teren een uittreksel gepubliceerd van een boek van de hand van de gebroe ders Serge en Merry Bromberger, vol gens hetwelk Engeland en Frankrijk van tevoren wisten, dat Israël op 29 oktober Egypte zou aanvallen. De schrijvers, twee Franse journalisten, zeggen dat de Brits-Franse interventie in augustus al is voorbereid. Engeland zou een Frans „lichtgewicht-plan" heb ben verworpen ten gunste van een lan ding op grote schaal. Parijs zou het daarmee niet eens zijn geweest. Het voorzag een mislukking van het Britse plan. De Britten wilden pas op 10 no vember een expeditieleger m Port Said aan land zetten. De Fransen von den 4 november beter. Op 2 november zei de Franse admi raal Pierre Barjot tot de opperbevel hebber op Cyprus, generaal Sir Char les Keightley: „Wij gebruiken een be- tonboor om een gat in een stuk papier te maken". Hij wist de generaal te interesseren voor een nieuw plan, „ope- ratie-Omelette", dat voorzag in de be zetting van het Suezkanaal in één dag met parachutisten en luchtlan dingstroepen. Dit plan werd echter ver- worpen door de commandant te velde, luitenant-generaal Sir Hugh Stockwell, aldus de Brombergers. Op 6 november was het kanaal on verdedigd, doordat de Egyptische luchtmacht was uitgeschakeld, aldus de schrijvers, en de Fransen hadden met lichte tanks in enkele uren het ka naal kunnen bezetten. Op de avond van de „Boel- ganin-bom" (het beweerde dreigement van de Russische leider om Parijs en Londen met raketten te bestoken) sliep of rustte premier Eden. Het Britse ministerie van buitenlandse zaken vond Boelganins boodschap niet belangrijk genoeg om er Eden voor te storen. In Parijs bewaarde premier Mollet zijn kalmte. Hij zag, steeds volgens het boek, geen direct oorlogsgevaar. De Franse ministers vonden ook, steun in het bericht, dat Port Said gevallen was en dat de geallieerde troepen langs het kanaal optrokken. Dit bericht was echter onjuist. Op dat moment, aldus het boek. was de Brits-Franse armada nog op zee en waren slechts 1600 para chutisten bezig met de omsingeling van Port Said. Toen premier Eden op 6 november Parijs opbelde, zat premier Mollet juist aan de lunch me* de Westduitse bondskanselier Adenauer. Eden zei dat hij tot een staking van het vuren had besloten. Hij kon het niet langer vol houden tegen de druk van de Ver enigde Naties en vooral van Wash ington en tegen de oppositie in zijn Politiek moge de toestand in het gebied van Gaza dan abnormaal zijn, de natuur gaat er gewoon haar gang: tienduizenden sinaasappelen konden er geoogst wor den. Een deel er van ligt hier op het station van Gaza te wachten op verder vervoer naar Kantara in de Suezkanaal-zone. ter niet het gebruik van het Suezkanaal verbieden. Het ministerie heeft in zijn advies gezegd, dat volgens zijn infor maties de vaart bij de toegangen van het kanaal, in het bijzonder de Golf van Suez, nog niet geheel van gevaar ontbloot zou kunnen zitn Het ministe rie heeft voorts gezegd, dat er nog on derhandeld wordt tussen de secretaris generaal der V.N. en de Egyptische re gering over de toekomstige exploitatie van het kanaal. (Reuter) De Hongaarse regeringsdelegatie on der leiding van premier Janos Kadar, die een bezoek aan de Sov jet-Unie heeft gebracht, is gisteren per trein uit Moskou naar huis vertrokken, uitgeleide gedaan door premier Boel- ganin, president Worosjilov en vice- premier Mikojan. Maarschalk Boelga- nin zei, dat de onderhandelingen had den aangetoond, dal men het volkomen eens was over alle kwesties betreffen de de betrekkingen tussen de twee lan den. Het belangrijkste resultaat van het overleg was de bevestiging geweest van „de trouw van de Sovjet-Unie aan het proletarische internationalisme en van haar plicht om bij de ontwikkeling van het communisme te helpen". Pre mier Kadar verklaarde, dat „de vriendschap van het Sovjet-volk hem weer nieuwe kracht had gegeven voor het uitroeren van de taken in het be lang van het Hongaarse volk". Radio-Moskou heeft bekendgemaakt, dat de Sovjet-Unie en Hongarije een akkoord hebben gesloten voor de uit wisseling van goederen. Naar van welingelichte zijde te Ma drid wordt vernomen, is een aantal le den van de ondergrondse communisti sche partij in Spanje gearresteerd in verband met de verspreiding van vlug schriften, waarin de bevolking wordt opgeroepen de feestelijkheden op maan dag ter herdenking van de overwinning in de burgeroorlog te boycotten, geen gebruik te maken van de open bare transportmiddelen en geen kran ten te kopen. Waarnemers zijn van oordeel, dat de communistische partij en andere linkse groepen het tot een krachtmeting met de nieuwe regering willen laten komen door in Madrid en Barcelona boycot acties te organiseren en moeilijkheden te scheppen in het mijngebied van Astu- rië. Volgens uit de provincie Oviedo ontvangen berichten zetten de mijnwer kers van hoven de dienstplichtige leef tijd in twee mijnen hun langzaam-aan- actie voort om aan hun eis voor een hoger basisloon kracht bij te zetten Bij K.B. is benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau W. Wolthers, algemeen directeur en voorzitter van de Philips-organisatie in Brazilië, wo nende te Sao Paulo. eigen kabinet. Het was volgens het boek niet het dreigement van Boel- ganin dat hem overstag had doen gaan. Het Russische persbureau Tass had in elk geval bekendgemaakt, dat de Sovjet-Unie niet op eigen houtje tussenbeide zou komen, maar via de Verenigde Naties. Eisenhower had volgens de schrijvers, die een groot deel van hun inlichtingen danken aan de vroegere Franse staats secretaris van buitenlandse zaken, Maurice Schumann, Eden de verzeke ring gegeven, dat een Russische bom op Parijs of Londen een Amerikaanse atoomoorlog tegen de Sovjet-Unie zou ontketenen. Maar Amerika weigerde de actie tegen Egypte, die door de V.N. was veroordeeld, te steunen. Washing ton had gezegd: „Staakt het vuren, an ders kunnen wij geen bondgenoten blij ven". (Vervolg op pagina 7) Advertentie elegante tassen en byoux De bond van Nederlandse margarine fabrikanten beeft na overleg met de minister van economische zaken beslo ten de prijs van het pakje margarine met ingang van 8 april met één cent te verlagen. Deze prijsverlaging is mogelijk door de daling van enkele grondstoffenprij- zen. De verlaagde prijs geldt echter niet voor plantaardige margarine. Het bestuur van de Bakkerijstichting was donderdag bijeen om zich te be raden over de mogelijkheid tot verla ging van de broodprijzen in verband met de daling van de bloemprijzen. Men is nog niet tot een definitief standpunt gekomen. Vandaag zou men nogmaals met het departement van gedachten wisselen. Uit het water van de Admiralen- gracht heeft de politie donderdagmid dag het levenloze lichaampje opgehaald van een vijfjarig jongetje 'uit de Hud- sonstraat De tweejarige Gerard Hallie is don derdagochtend vermoedelijk bij het spe len, zonder dat iemand het merkte in een sloot nabij zijn ouderlijk huis in de Zwaardemakerstraat te Amsterdam oost terecht gekomen en verdronken. Om streeks het middaguur zag zijn onge rust geworden moeder hem in het wa ter. Zij trok haar zoontje onmiddellijk op het droge en een agent van politie paste kunstmatige ademhaling toe, het geen later met een zuurstofapparaat werd overgenomen door de geneeskundi ge dienst, doch tevergeefs. Advertentie BARTEL10RISSTRHAARLEM - IEL. 13439 FERD. B0LSTR. 48 A DAM TEL. 717162 Verwachting tot zaterdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Wolkenvelden afgewisseld door op klaringen. Droog weer. Zwakke tot matige wind tussen noordoost en oost. Iets koudere nacht, morgenmiddag iets hogere temperatnren dan van daag. Zon: 6.22—19.12. Maan: 5.41—18.36 Advertentie GROTE HOUTSTR.W7 HRRRLEM

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 1