Middenstandsforum kreeg allerhande vragen te beant woorden Snelle ontwikkeling van het maatschappelijk werk Frankrijk verwerpt met klem de beschuldigingen van de Sovjet-Unie In het gelid Voor ƒ30.000 aan juwelen gestolen Prof. Beel hij eerste diploma uitreiking van Nijmeegse cursus Er bestaat geen complot9 iis en Tel Aviv tussen Parijt De sigaren van de Farao m i' Alfredo Oscar Inbraak in nieuw winkelpand Boeiende voordracht van Elckerlyc door pater Tobias Piron Gemengde patrouilles in Gaza IJzerdieven gegrepen SMYRNA- en SÖEDANWERK - ±i 1 ZATERDAG 30 MAART 1957 PAGINA 8 GESLAAGD EXPERIMENT IN ZANDVOORT Euromarkt Bestedingsbeperking en zwarte lonen Lokale vraagstukken Nieuwe voorzitter openbare leeszaal Auto opengebroken Katholiek Vrouwengilde Vierhand's Reclame diensten in nieuw gebouw Geslaagd H.H. MISSEN OP ZON DAG Speciaalzaak LABOR n.v. SPORTMAGAZIJN DE BRUYN WASVERZORGERS wassen en stomen Spreekuur Eerste klasse semi-profs Tweede klasse Derde klasse Vierde klasse R.-k. damvereniging V.K.D. WASSERIJ DUYN 112 Ik heb P* 1 v - *iv V Het middenstandsforum dat in „de Rotonde" te Zandvoort werd gehouden, mocht zich in grote belangstelling ver heugen. Ongeveer honderd middenstan ders en andere belangstellenden hadden in de zaal plaats genomen toen het lo rum zich presenteerde. Voor „De Han- se" hadden daarin zitting genomen ka pelaan Cornelis en de heren de Hosson en Vessies, leden van het hoofdbestuur. De Zandvoortse Handelsvereniging had het V.V.D.-kamerlid Cornelissen. het hoofdbestuurslid Portheine en de korps chef van politie Huijsman afgevaardigd. Burgemeester van Fenema presideerde het forum. Na de gebruikelijke aarzeling xwerd vanuit de zaal direct een belangrijke vraag aan het forum gesteld, namelijk over de parallelisatie, de branchever vaging als gevolg van het meer en meer in zwang komen van zelfbedieningswin kels en super-marts. Dit ook in ver band met de toepassing van de vesti gingswet. Geantwoord werd. dat de ont wikkeling van de zelfbedieningswinkels niet is tegen te houden, maar dat zij geen panacée zijn voor de moeilijkhe den van het middenstandsbedrjjf. Gewe zen werd op het bezwaar dat verschil lende branches tegenover elkaar komen te staan. Het kleinbedrijf zal zich aan deze ontwikkeling zoveel mogelijk moe ten aanpassen. De zelfbedieningszaken worden bevorderd door het maatschap pelijk verschijnsel dat de meeste huis moeders het zonder hulp moeten doen en dus geen tijd- hebben om uitgebreid te gaan winkelen. De zelfstandige mid denstand zal het op moeten nemen te gen het machtige groot-kapitaal; een eerste eis daartoe is: samenwerking en hechte organisatie. Vervolgens kwam de Euromarkt ter sprake. Het forum was van oordeel dat de middenstand ook hier op zijn tellen moet letten. Door de onvermijdelijke in tegratie zullen de prijzen in ons land aantrekken. Een positief punt is het grotere aanbod van artikelen zodat de middenstand sterker komt te staan te genover de fabrikant. Aangaande de post-order-bedrijven constateerde het forum dat deze nieu wigheid in een behoefte vooral ten plattelande blijkt te voorzien. Deze ontwikkeling is niet tegen te houden. Het daaraan meestal gekoppelde afbe talingsstelsel zal door een wettelijke re geling behoren te worden bestreden. Gevraagd werd of het eerlijk en bil lijk is dat goederen beneden kostprijs worden verkocht als lokmiddel om an dere bedrijven te beconcurreren. Het fo rum was van oordeel dat dergelijke prak tijken afkeurenswaardig zijn indien daarbij het oogmerk voorzit anderen schade te berokkenen. Er kunnen zich gevallen voordoen, waarin men goede ren tot elke prijs moet spuien. Een vak kundig gelanceerde stunt met een goed koop artikel heeft grote reclame-waar de. De middenstand moet niet bang zijn in dit opzicht kan zij van het groot bedrijf leren. Breedvoerig werd gesproken over de bestedingsbeperking. Het forum ver wachtte de sterkste weerslag daarvan op het ambachtelijk middenstandsbe- drijf; mogelijk dat het euvel der zwar te lonen er door getemperd zal worden. De zwarte lonen vormden een apart punt van discussie. Vooral in de bouw vakken werken die ontwrichtend, maar wie bindt de kat de bel aan? De onder nemers werken nu met bruto- en netto loon. De sociale lasten en de loonbelas ting, die door de werknemer verschul digd zijn, worden door de patroon be taald. Het invorderingssysteem van de loonbelasting (heffing aan de bron) werkt dit euvel in de hand. De voorzitter van het forum meende, dat een kleine dreiging van werkloos heid goed zou werken. Arbeid is een goed; dit goedkoop maken devalueert de waarde van de arbeid voor de werk nemer. Overvloed aan arbeid is een ge vaar voor de arbeider. Na de pauze werden meer lokale aan gelegenheden aan de orde gesteld, o.a. de verkeersregeling in 't dorp. De heer Hujjsman weidde daarbij breed uit over de voor voetgangers zo gevaarlijke si tuatie aan de kop van de Kerkstraat. Deze critiek op het wederopbouwplan gaf de heer Deutekom, directeur van publieke werken, aanleiding tot de vraag, hoeveel ongelukken op dat punt zijn voorgekomen. Op de mededeling van de korpschef van politie dat daar vrijwel geen ongelukken geconstateerd behoefden te worden, repliceerde de heer Deutekom onder grote hilariteit met een compliment aan de politie voor haar voortreffelijk werk, waardoor op zulk een gevaarlijk kruispunt de ver keersveiligheid goed werd gehandhaafd. Nog tal van minder belangrijke on derwerpen werden besproken waarbij de burgemeester het leeuwendeel der discussie voor zijn rekening nam. In zijn slotwoord memoreerde de voorzitter de goede verstandhouding tussen de beide Zandvoortse midden standsverenigingen en sprak de hoop uit dat deze forum-avond nog eens zou wor den herhaald. Donderdagnacht is ingebroken in een nieuwe „Spar"-winkel aan de Tolweg te Zandvoort. De dader heeft de spon- ninglatten van een winkeldeurraam ver wijderd, waardoor dit raam kon wor den weggenomen en waadoor hij zich toegang tot de winkel kon verschaffen. Uit de winkel zijn 80 pakken koffie ont vreemd. De politie stelt een onderzoek in. Tot voorzitter van de openbare lees zaal en bibliotheek te Zandvoort is ge kozen de heer L. J. Breure, lid van de gemeenteraad. Hij volgt de heer A. Elf- fers op, die om gezondheidsredenen het voorzitterschap heeft neergelegd. In de nacht van donderdag op vrijdag is van een bestelwagen van de heer Dabroek, geparkeerd aan de Kostver- lorenstraat te Zandvoort, het achter portier opengebroken. Uit de auto ble ken een 6-tal dozen te zijn ontvreemd met rookgarnituren. Donderdag is ingebroken in een flat aan de Groen van Prinstererlaan te 's-Gravenhage. Men is er binnen geko men door het forceren van de buiten deur. De gehele woning werd doorzocht. Uit een kistje uit de slaapkamer werd voor een bedrag van 30.000,- aan fami liejuwelen gestolen. Pater Tobias Piron O.E.S.A., van het klooster te Witmarsum, heeft vrijdag avond in de Kroonzaal van café-restau rant Brinbmann vele leden van het katholieke Vrouwengilde, afdeling Haar lem, geboeid door zijn voordracht van „Elckerlyc", het „abele spel" dat, in de 16de eeuw ontstaan, door de eeuwen heen actueel is gebleven. De talrijke aanwezigen verschillende dames had den hun echtgenoot geïntroduceerd kunnen terugzien op een der schoonste en stichtendste avonden, die het katho lieke Vrouwengilde dit seizoen gehouden heeft. De voordracht werd op passende mo menten aangevuld met suggestieve mu ziek. Pater Piron wist de verschillende stemmingen van Elckerlyc op zeer plas tische wijze uit te beelden. Elckerlyc het middeleeuwse woord voor „ieder een" krijgt de boodschap, dat hij sterven moet. Hij is echter niet voorbe reid om voor Gods rechterstoel te ver schijnen en weet zich aanvankelijk geen raad. Alleen wil hij de reis naar de eeuwigheid niet ondernemen en daar om vraagt hij zijn vrienden, verwanten, later zelfs zijn goederen, of zij met hem mee willen gaan. Deze verzoeken worden geweigerd. Ten einde raad komt Elckerlyc tot inkeer; hij vraagt zijn „Deugd" of zij hem wil vergezellen. De Deugd van Elckerlyc is echter ziek, omdat hij haar heeft verwaar loosd. Zij verwijst hem naar haar zuster „Kennis." Na een rouwmoedige biecht en zelfkastijdingen geneest de Deugd, die tenslotte met Elckerlyc mee gaat. Hij moet afstand doen van al het aard se: kracht, schoonheid en wijsheid, maar kan gelouterd verschijnen voor God. De presidente van het katholieke Vrouwengilde, mejuffrouw A. W. H. M. Bolsius, dankte pater Piron voor zijn boeiende voordracht. In haar ope ningswoord sprak zij er haar voldoening over uit, dat het ledental zich in stij gende lijn beweegt. De jaarlijkse ex cursie zal gehouden worden op don derdag 27 juni. Een mooie avond be looft de „Maria-avond" te worden, die gewijd zal zijn aan de beroemde Schrei ende Madonna van Syracuse. Ter gelegenheid van de in gebruik neming van het nieuwe kantoorgebouw aan het Spaarne, tegenover de Gedemp te Oude Gracht, recipieerde gistermid dag de directie van Vierhand Reclame diensten N.V., die tot dusver gehuis vest waren aan de Crayenesterlaan. Het gebouw, hoogst modem ingericht, heeft een gevel, die dadelijk in het oog springt en voor het grootste gedeelte uit glas bestaat. De ruiten zijn voorzien van Venetiaanse rolluiken in een zeegroe ne kleur. Verder geeft de gevel nog de kleuren hardgeel en felrood te zien. Vrijdag is in Nijmegen in Pays Bas de eerste cursus van het sinds twee en een half jaar bestaande studiecentrum voor maatschappelijk werk op hoger wetenschappelijke grondslag officieel besloten. Diploma's werden uitgereikt aan een twintigtal leerlingen van de eerste cursus in opleiding voor „case work" en supervisie. Docenten uit uni versitaire studiekringen hebben zich aan de opleiding gewijd De voorzitter van het studiecentrum, prof. mr. W. C. L. van der Grinten uit Tilburg, zeide o.m„ dat de oplei ding aan dit studiecentrum voor Ne derland nog betrekkelijk nieuw is. Soortgelijke studie kent men alleen nog maar in Amsterdam. Spreker appreci eerde de samenwerking met scholen en katholieke instellingen, welke be trokken zijn bij maatschappelijk werk. Hij beschouwde als bekroning van het werk van twee en een half jaar de uit reiking van de eerste diploma's aan de leerlingen, aan wie hij lof bracht om dat zij, ondanks druk maatschappelijk werk in het volle leven, deze studie nog waren begonnen en met lof hadden voleind. Het maatschappelijk werk in Frankrijk heeft gisteren de Russische beschuldigingen, dat het samen met Is raël een complot voorbereidt in het Midden-Oosten, als „zonder enige grond" verworpen. De woordvoerder van het ministerie van buitenlandse za ken, Pierre Baraduc, verklaarde, dat de Russische beschuldigingen gebaseerd zijn op de beweringen omtrent een nieuw „complot" tussen Israël en Frankrijk, zoals die gepubliceerd waren in het linkse Parijse weekblad „France- Observateur". Baraduc zei, dat de mi nister van buitenlandse zaken. Christi an Pineau, de „onthullingen" van het weekblad donderdag al in de Nationa le Vergadering aan de kaak heeft ge steld door te zeggen: „Sommige (week blad)-artikelen zjjn het niet waard te gengesproken te worden". De woord voerder ontkende eveneens op dezelf de energieke wijze de „onthullingen" over een ïjrans-lsraëlische „heimelijke verstandhouding" bij de oktober-novem- beraanval op Egypte, die gedaan zijn in een boek, dat deze week verscheen en geschreven is door de Franse jour nalisten, de gebroeders Merry en Serge Bromberger en waarvan gisteren een resumé in oaze edities is gepubliceerd. De woordvoerder noemde hun bewe ring, dat de premier van Israël Ben loerion in oktober van het vorig jaar de Franse premier, Guy Mollet, ont moet heeft in een tochtige vliegtuig hangar in villa-Coublay, teneinde een geheim verdrag tegen Egypte te slui ten, als „pure nonsens en verzinsels Ben Goerion heett intussen aan „France-Soir", het avondblad met een oplage van miljoen, meege deeld, dat „hij er vast op vertrouwt, dat hij daadwerkelijke steun zal krij gen van andere mogendheden bij een nieuw conflict," maar hij noemde geen namen. „Ik hoop," zei Ben Goe rion, „dat de verzekeringen aan mijn land gegeven inzake de vrijheid van scheepvaart in de Golf van Akaba beter gehouden zullen worden dan die betreffende het beheer over de strook van Gaza. Anders zou de toestand in het Midden-Oosten buitengewoon ernstig worden." Hij herhaalde zijn verzet tegen het legeren van strijd krachten van de Verenigde Naties langs de zuidelijke grens op Israë lisch gebied en hij voegde daar nog eens aan toe. dat de V.N. veeleer dan Egypte het beheer zouden moeten voeren over Gaza. Door het internationale politieleger van de V.N. en de Palestijnse politie zijn in de strook van Gaza gemengde patrouilles opgericht, aldus heeft Teko- ah, de adviseur van het Israëlische mi nisterie van buitenlandse zaken inzake vraagstukken die betrekking hebben op de wapenstilstand, in Jeruzalem meege deeld. Volgens hem zijn de Verenigde Naties in feite een instrument van de Egyptenaren geworden om Israël te be strijden. Hij sprak zich uit voor een blijvende barrière tussen de strook van Gaza en het Israëlische grondgebied. De Haarlemse recherche heeft een viertal wagenbewoners gearresteerd, dat ervan verdacht wordt in de nacht van 8 op 9 maart 2.500 k 3.000 kilo ijzer te hebben ontvreemd van een werf in de Waarderpolder. Ondanks het feit dat enkelen hunner blijven ontkennen, be schikt de politie over zoveel bewijzen, dat zij de verdachten voor de officier van justitie kon geleiden. Kort na de diefstal werd een 28-jarige Haarlemse koopman gearresteerd en naar aanlei ding daarvan werden in de afgelopen 32-jarige man aangehouden, welk vier- 32-jarige man aangeouden, welk vier tal gezamenlijk het ijzer gestolen blijkt te hebben. Te Leiden is aan de rijks universi teit geslaagd voor het examen semi- arts de heer E. Crabbendam te Zand voort. Advertentie EEN GOED RELIGIEUS BEELD in edel materiaal blijft altijd waardevol. BALENDONG - HAARLEM Leidevaart 142 - Tel. 17661 H. Bavo (Kathedraal): 6.30, 7.30, 9 (Hoogmis) 11 en 12 uur. H. Antonius van Padua: 6.30, 7.30, 8.30 (Hoogmis) 10, 11 en 12 uur. H. Jozef: 6.45, 8, 9.15 (Hoogmis) en 11 uur; 18 uur; Avondmis. O. L. Vr. Rozenkrans (Spaarne): 8. 7.30, 9, 10.30 (Hoogmis) en 12 uur. H. Joannes de Doper (Amsterdamstraat): 6.30, 7.30, 8.30, 9.30 (Hoogmis), 11 en 12 u. H. Hart (Kleverpark): 6.30, 7.45, 9, 10.30, (Hoogmis) en 12 uur. H.H. Elisabeth en Barbara (Paul Kru- gerstraat): 6.30, 7.45, 9 (Hoogmis), en 11 uur. H. Liduina (Rijksstraatweg): 6.30, 7.30, 9 (Hoogmis), 10.45 en 12 uur. O. L. Vr. van Zeven Smarten (Rijks straatweg): 6.30, 7.30, 8.45 (Hoogmis), 10.15 en 11.30 uur. 18 u. avondmis. H.H. Petrus en Paulus (Tesselschade- straat): 6.30, 7.45, 9 (Hoogmis) 10.45 en 12 uur. Allerheiligste Drieëenheid: 7.30. 9 (Hoog mis) 10.45 en 12 uur. Hulpkerk Bloemendaal: 7.30 en 9 uur. O. L. Vr. Onbevlekt Ontvangen (Over- veen); 7, 8, 9 (Hoogmis) 10.30 en 11.30 uur. H. Agatha, Zandvoort: 7.30, 9 (Hoogmis) en 11 uur. H. Bavo (Heemstede) 6.30, 7.45, 9. 10.15 (Hoogmis) en 12 uur. O. L. Vr. Hemelvaart (Heemstede): 7, 8.30 (Hoogmis) 10, 11 en 12 uur. H. Antonius van Padua (Aerdenhout): 7.30, 9 (Hoogmis) en 11 uur. Advertentie HANDSCHOENEN en SJAALS Haarlem - Rijksstraatweg 127 - Tel. 2464Z ons land dient nog op hoger peil ge bracht te worden, om de mensen nog meer en beter in hun hele doen te kun nen steunen, waarin voornamelijk ligt het bereiken van het eeuwig geluk. Prof. L. J. M. Beel zeide in zijn rede verrast te zijn over de ontwikke ling, die het maatschappelijk werk in de jaren, waarin hij in dit werk af wezig was, doorgemaakt heeft. Hij ont leende enkele gedachten over de rich ting van het maatschappelijk werk aan een voordracht van prof. dr. Peters, „Hoe hebben wij in de wereld van van daal' het maatschappelijk werk te zien?" Wij moeten enerzijds de eigenheid van de mens erkennen en anderzijds weten, dat wij samen met hem onze weg naar God hebben te gaan. De vraag is, hoe vinden wij de weg terug naar een juis te visie op mens en samenleving? De ze weg terug zal slechts te vinden zijn in de ontmoeting van de mensen in geestelijke solidariteit. Het ontbreken daarvan noemde spreker met prof. Pe ters in wezen de tragedie van onze dagen. Distantie en reserve zijn in die ontmoeting uiteraard geboden, wijl eerbied voor de eigenheid van de mens deze gebiedt. De ontmoeting met de evenmens zal primair vragen een voort durende bezinning op de betekenis van het zijn. Slechts dan zijn reeële resul taten te verwachten, als de evenmens begrepen wordt in zijn existentie, als er een gesprek mogelijk is met hem over de zin van het leven. De een zaamheid van de mens van vandaag is een geestelijke eenzaamheid. De per soonlijke ontmoeting heeft veelal plaats gemaakt voor die van de collectiviteit. Het maatschappelijk werk, aldus spr., verkeert in een stadium van snelle ont wikkeling, vooral wat de geestelijke ba sis betreft. Het heeft een roeping te vervullen; niet de organisatie, maar de mentaliteit, waaruit de mens benaderd wordt, is bepalend voor het uiteindelijk welslagen. Hebben wij ons in het ver leden niet te eenzijdig bepaald tot het opheffen van remmende omstandighe den en hebben wij ons misschien te wei nig gericht op de totale mens? De ontwikkeling van het maat schappelijk werk, zo stelde spreker vast, gaat emer in de breedte dan in de diepte. De uitbreiding van het aan tal organisaties verontrust mij. De laatste jaren zijn er steeds meer acti viteiten opgekomen van preventieve aard. „Al deze verruiming doet de vraag rijzen, waar de grens ligt. Het antwoord daarop is niet eenvoudig. Toch zal er studie nodig zijn, want af bakening van het terrein van maat schappelijk werk is noodzakelijk voor het welslagen". Spreker beklemtoon de de noodzaak van studie en be zinning. Nadat mej. C. Baltussen een diep gaande en uitstekend gefundeerde rede gehouden had over de grondbeginse len, die aan het sociaal case-work ten grondslag moeten liggen, werden de diploma's uitgereikt aan de navolgende dames: mej. M. Berkvens uit Sittard; mej V. de Beukelaar uit Breda; mej. M. Brandhof uit Den Haag; mej. G. Ten Holder uit Sittard; mej. M. Jacobs uit Den Haag; mej. A. Janssen uit Heerlen; mej. C. Jonk uit Haarlem; mej. W. Kuijer uit Amsterdam; mej. A. Laumans uit Utrecht; me3- N- Lombaers uit Nijmegen; mej. J. Meu- wissen uit Heerlen; mej. J. van Moorsel uit Eindhoven; mej. C. Ochuijsen uit Den Haag; mej. M. Otten uit Ensche de; mej. R. Nutj uit Nijmegen; mevrouw M. von Poeschl uit Roosendaal; mej. M. de Poorten en meej. A. Schuerman uit Tilburg. Nadat de diploma's door prof. van der Grinten waren uitgereikt, sprak mej. M. Berkvens uit Sittard namens de cur sisten een uitvoerig woord van dank. In hotel Bouwes te Zandvoort hield het sportmagazijn Gretha de Bruyn uit Haarlem onder leiding van mevrouw van der Putten gistermiddag en -avond zijn voorjaarsshow. Het was een goede gedachte badpakken, strandensembles en aanverwante artikelen in een bad plaats te tonen. Met de zee op de ach tergrond en een mild zonnetje door de ruiten kregen de modellen die kleur en fleur, welke men in het echte zomerse seizoen mag verwachten. En klerig was het inderdaad. De bad pakken waren er in allerlei tinten, zelfs in dezelfde kleur als het zomerjurkje. Er waren badpakken van Tweka, Riva, Heinzelmann, Gold fish (Amerika), Lah- co (Zwitserland), Benger Ribana enz. De Benger Ribana-badpakken munten uit door een uitstekende pasvorm. Ze hebben veelal een glad of gefronst voor pand, en een lastex rug, hetgeen heel prettig zit. De kleuren z0n licht- en zon- echt. Er werden nog diverse andere merken getoond in allerlei kleurschake- ringen en met slankmakende effecten, (bijv. strepen in de lengte). Slechts één enkel Bikini-badpak passeerde de revue. De aangesloten badpakken bleken ech ter gelukkig favoriet. De Riva-strand- ensembles zijn het vermelden dubbel en dwars waard. Vlotte modellen, leuke dessins en als materiaal gemercerizeer- de cotton, wat kreukherstellend is. De getoonde ensembles waren drie-delig: rok, plastron of strappless en jasje of hesje. In vele gevallen kan er desge wenst een stola bij geleverd worden en zelfs op verzoek een zelfde badpak. Een eervolle vermelding in dit genre ver dient een zonne-cocktail-japonnetje, waarvan de rok uit twee wijde stroken bestond, die, evenals de stola, in een afstekende kleur waren tegengevoerd. Vanzelfsprekend waren er ook tennis- jurkjes en tennisshorts. Gewapend met een racket zou men zo willen beginnen. Als het wat koeler weer is completeert men dit witte geheel met een wit orlon vest, wat de eigenschap heeft zeer snel droog te zijn. Op het gebied van shorts was er keu ze in overvloed. Leuke streep-shorts met kleine splitjes in de pijpjes. De mi- noflex jackets waren ook vertegenwoor digd evenals de ideale no-iron blouses en zelfs rokken. De blazer maakt gelukkig weer opgang en dient zowel voor dames als heren. Ook aan de suède jasjes was aan dacht beschonken, evenals aan de yer- sey rok met ingestikte plooien, die leuk gecombineerd kan worden met een pullover, wollen vest (of slobbertrui) en blouse. Iets nieuws onder de zon was een lastex lange, slankmakende pantalon, die onder de voet een bandje heeft en gegarandeerd vrij blijft van knieën. Tot slot nog een pluim op de mooie badjasjes, soms lang, soms kort, en meestal voorzien van een vlotte capu chon. Toen wij die strandensembles zagen, was het ons een raadsel waarom er nog zoveel smakeloze kledij aan het strand te zien is. Er bestaan zoveel goede din gen op dit gebied. Eén ding mag men nooit uit het oog verliezen: wat de een flatteert, kan een ander net misstaan. Het verdient daarom aanbeveling voor zichzelf zeer critisch te zijn en eerst te passen en zich te laten adviseren al vorens te kopen. Advertentie Haak HAARLEM - Mr. Cornelisstraat 33-35 - Tel. 17486 Filialen in Amsterdam - Zaandam - Zandvoort - Driehuis De burgemeester van Heemstede, mr. A. G. A. van Rappard, houdt in plaats van maandag 1 dinsdag 2 april spreek- De opstellingen van een aantal voet balelftallen uit Haarlem en omgeving, die morgen competitiewedstrijden spe len, luiden: R.C.H.: Van der Voort; Schoonenberg en Van de Brink; Lasschuit, De Vos en Hoogendoorn; Brouwer, Bies- brouck, De Jong, Kruyer en Ruis. V.S.V.: Geerlofs; Pieterse en Beentjes; N.N., Spaans en N.N.Planken, Sy- bers, Den Oude, Belfroid, De Graaf. Stormvogels: De Graaf, v. d. Oever en Post; Venus, Snoeks sr. en Tol; Groot Snoeks jr., H. Jansen, De Boer en Jansen sr. ZandvoortmeeuwenGrijmansStok man en Zwemmer; Koning, Kerkman, B. Water; Castien, Snoek, S. Water, Visser en Koper. V.V.B.T. van der Kuil; Van der Schans en Kil; Luitjes, Bruinzeel en Kersbergen; Verswijveren, Van der Linde, Both, Koppen en Luntz. Beverwijk: Raap; Lor jé en Van de Pas; Wolterman, Minneboo en Bakkum; Van Oost, Gerrits, Koopman, Van Ba len en Sprenger. D.E.M.: Aardenburg; Spanjaard en Niesten; Starremans, Bakker en Go- derie; Noordermeer, Burger, Van So meren, De Vries en Appel. H.F.C.Van der Lee; Dekker en Win ter; Bouwman, Molijn en Wijkhuizen; Thole, De Nijs, Janssen, Molenaar en Domhoff. H.B.C.: Willemse; Goossens en J. van Bakel; Drayer, Kors en De Reus; N.N., Neeskens, Smit, Stokman en De Groot. Schoten: Kessens; Van Veen en Hogen- dijk; Dinkelberg, Geurts, v. d. Mark; Woning, Blankesteyn, Van Oosten, Pelser en Sandberg. Velsen: Kaasenbrood; Nijssen en Boon; Van de Ende, Bakkum en Reijerse; Wittebrood, Braam, Tromp, Van Kaam en Koelemey. Vitesse: Hagenaars; Lute en Tol; Groot, J. Borst en H. Borst; De Zeeuw, Van de Valk, Jonker, Zonneveld en D. Groot. Wijk aan Zee: Blok, Fr. Schellevis en G. de Winter; J. Scholten, Dirks en J. Schellevis; Seysener, Burger, Th. de Winter, De Ree en J. de Boer. V.V.S.B.Rooijakkers; Peters en Van Paridon; Van Duin, Van der Togt en Dijkstra; Koomen, Nulkes, Neder- stigt, Van Lieshout en Marijnen, T.Y.B.B.: Bakker; De Wildt en Feye; Weijers, Veldhuizen en Pebesma; Lui ten, Van de Vlugt, Jansen, Blom en Ronde. A.D.O.: Burger; De Graaf en Van Tu- nen; Groot, J. Dam en Welboren; Van der Kolk, N. van Tunen, Duivenvoor den, De Wit en G. Beentjes. Lisse: Baak; Arrachart en K. van der Zwet; Van Diest, Van de Poel en Was senaar; C. v. d. Zwet, Castien, Van Kesteren, Bon en Van der Voort. N.A.S.: A. Blommestjjn; Westerman en Fijen; C. van Rooyen, Kreike en H. van Rooyen; Zegers, Limburg, Blommestijn, Schouten en Bürmann. U.S.V.U.: Heine; Zonneveld en Van Egmond; Ursem, Van Eerden en Van der Eng; K. de Vries, J. de Vries, Beentjes, Balvers en Molenaar. S.J.C.: Lincel; Zonneveld en Roeleveld; De Haas, Koelewijn, Kret; Alkemade, Deimveld, Groenewoud, Vink en Ruig- rok. D.O.S.R.Oome; P. van Amsterdam en Akerboom; Kastelein. K. van Klink en Bakker; Kerkvliet, Ph. van Klink, K. van Amsterdam, H. van Amsterdam en Lijerhoek. Teylingen: Gielen; Kapteijn en Noor dermeer; Waasdorp, Hooimans, en Scholte; A. Boekei, Van Neijngaarden, Zoet, P. Boekei en Haverkort. Onze Gezellen: Van der Ham; B. van der Velde en Van der Stoop; J. P. Wagemaker, Koedijk en Mathot; J. van Wees, J. Wagemaker, T. van der Put ten, Vader en C. van Wees. Geel Wit: Hoenderdos; W. Heeremans en P. Heeremans; F. Heeremans, Van Lent en J. Hollander; Van de Bosch, Goedemans, Van Berkel, F. Hollander en Bosman. De uitslagen in de onderlinge com. petitie van de Haarlemse katholieks damvereniging luiden: KramerAndringa 20, BeelenFaay 11, LucasR. Kok 20, Herberman— v. Rooden 02, HesselmanTh. Kok (a.p.) 11, v. RoodenHerberman 2—0, MastelingH. Rump 20, Hessel manVisser 02, Duynv. Rooden 02, BeelenKramer 20, Sassen Andringa 20, FaayHerberman 20, LucasHollenberg 20. Advertentie amsterijamsevaArxZO tel.11051 lA/jjr ZJl ik terecht komen Vree rn et ZA '•4- H|#«f Voorzichtig. Ik hoor voetstappen Eert deur... 0 C O r door Hergé, copyright Casterman Mi iV' Copyright r. I. B. Bo* 6 Copenhoger» MOCO

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 8