Rapg Tegengestelde meningen over de huurverhoging Instemming met de 25 pet.; niet met compensatieregeling Hoog boven alle lof verheven i I TJlcT/Umm'j De textielbeurs is geen succes Verbinding met de west kust van Amerika is in de toekomst zeker mogelijk KWATTA Geknoei met advertenties Rotterdams luchtverkeer in gevaar Politie-auto geen doorgang verleend ort van de Tweede Kamer Ag Ré'GO LA 60 Middelen tegen melaatsheid W/S* SU fe, Franse monster-telescoop Directeuren van internationale warenhuizen teleurgesteld Ook inwoning afgezien van de woningnood Los Angeles niet te beschouwen als Lost Angeles Senaat wil macht van president beknotten BueteAtwv Uwif- Jaarverslag W.G.O. l* 20 st. 95 ct. de meest begeerde King Sixei tccCtociT Waardering voor de inrichting Ir. Aler over luchtvaartakkoord met V.S. 7 is weer Huwelijksmakelaar voor de rechter LUCHTVAART MAATSCHAPPIJ IN OOSTENRIJK OPGERICHT Door tariefsverhoging Britse maatschappij overweegt lijn stop te zetten Bevestiging van vonnis tegen burgemeester gevraagd Detailhandel vraagt vroeg haringseizoen Staking in haven van Londen Vorm en omvang der verhoging -GOrf kjudkyn 4+o uoUxrwdAüd lar, a begroting beloopt 10.200.000 dol- gra'rn!L dragen krachtens hun pro- enbr,„„ voor technische bijstand daar- 88 ia®h 5.400.000 dollar bij. Thans zijn de h hd of geassocieerd lid van G] 'azenwasser omgekomen De compensatie Compromisafspraak bij kabinetsformatie waar woorden te kort schieten, spreekt de kwaliteit dag in dag uit een steeds overtuigender taal. Dat is de grote kracht van HUNTER American! Daarom groeit de vriendenkring van HUNTER American iedere dag en maakt haar tot Alléén Hunter American is: Wat kiest U op Uw brood? Pindakaas? Een prima idee! Maar neem dan meteen de beste die er is: Mc Millan's pindakaas! Beter van samenstelling, overheerlijk van smaak Bovendien: voed zaam en gezond! Beslist, al Uw huisgenoten roepen in koor: Wij willen Woning- en gezinstelling Luchtvaartovereenkomsten 1 Koop zo'n Kwatta pakj ...elke week! 100 gram (Van onze Haagse redactie) Over1 jVerslaK> dat de Tweede Kamer ho-j e voorstellen voor een huurver- en de daarbij behorende gedeel- Beeft blokkering heelt uitgebracht *Vel °bts °P eon enkel punt een vrij- Vrii^femene overeenstemming te zien. dat a'.'e Partijen zijn van oordeel, Vo' °;m- in het belang van de woning- VeJening een vermindering van het Hei 'ussen de huren van oude en hoe-- 6 koningen en dus een huurver- jj.r'n.B voor de eerste categorie nood- ove 's" Daarmee houdt echter alle v ereenstemming op. Over de omvang hebi t"e verh°ging, de rechtvaardig- jjj'? en het praktische effect van de he j. r'nB en tal van bekomende as- Ben Keeft het verslag de meest te- 'trijdige meningen weer. ,Het doel van de verhoging: het ver- onderen van het verschil tussen de noude" en „nieuwe" huren gaf van .^schillende zijden aanleiding tot de Pïherking, dat dan ook moet worden Bezorgd, dat de bouwkosten voor nieu- e woningen niet verder stijgen. De re- B®ring heeft daarover een bepaalde Prognose vastgesteld maar die kan jnen evengoed optimistisch als pessi mistisch noemen. Vele leden bepleiten oaarom straffe maatregelen van de mi- nister van economische zaken indien de jïilging van de bouwkosten niet spoe- aiS ophoudt. Over de vorm en de omvang van de huurverhoging is men vooral in de klei nte partijen niet erg te spreken. Een »an te voren vastgestelde periodieke ^erhoging van b.v. 10 pet lijkt hen een voudiger en effectiever. De verhuur ders zouden weinig minder ontvangen dan bij de thans voorgestelde verhoging "et geval zou zijn. Zij zouden voorts Van veel onrechtvaardig ingrijpen hun rechten en van veel omslag ver schoond blijven. Daarenboven zou een geringere looncompensatie noodzakelijk 2ijn. Een lid bepleit daarentegen een zo drastische verhoging dat in één keer Advertentie N.V. PHILIPS-ROXANE Amsterdam TJit het jaarverslag over 1956 van de wereldgezondheidsorganisatie der Ver- fhigde Naties, dat op 7 mei in het yolkerenpaleis te Genève op de tien de jaarvergadering van de organisatie worden besproken, blijkt dat deze Internationale instelling in het afgelo pen jaar vooral aandacht heeft besteed dan de strijd tegen de malaria. Men "eeft voorts goede hoop dat een mas- ?ale behandeling met antibiotica resul- :aten zal afwerpen in de strijd tegen ruchoom, een ernstige oogziekte, die tot 'gehele blindheid kan leiden. ...Sinds de ontdekking van de heilzame uitwerking van sulfone-middelen tegen jhelaatsheid zijn de vooruitzichten voor h®t beheersen van deze ziekte veel gunstiger geworden. Levenslange afzon- ??ring in melaatsenkolonies is thans k» meer te rechtvaardigen en er zijn jdhsen dat na beëindiging van de be- ljhiettelijke periode de verdere behande- Wo a v'eilig in de huiselijke kring kan i^den voortgezet. Una6 organisatie coördineert ook het suit rzoek naar het gebruik en de re- kji ?ten van het nieuwe vaccin tegen kojderverlamming, dat reeds sedert zijn is „.bestaan een doeltreffend middel ho0 ken en dat in landen met een Zjp.g Percentage gevallen van deze title de ernstige gevolgen van besmet- jf zal kunnen verminderen. Waa® organisatie heeft regeringen ge- tetl v uwd v00r de mogelijke geva- vP0r de gezondheid door het gebruik dat 5®rnenergie en er op aangedrongen *aarn en de Plannen vo<>r het vreed- hapw ge,5ruik van atoomenergie in aUtori4°Verleg met de verantwoordelijke hejd"tejten voor de openbare gezond- Dp u maken. kehd6 B gezondheidsorganisatie. Men pp,, »3 beurzen toe en nam deel ian<j en '00 gezondheidsprojecten in 120 eu gebieden. *cker g'azenwasser T. G. is te Pijn end v;iidens werkzaamheden a .n een h*et ,:?h de ladder gegleden. Hij kwam JJerW? hoofd op straat terecht en r°Uw er Plaatse. De man laat een ea negen kinderen achter. de sprong naar het huurpeil van nieu we woningen zou zijn gemaakt. Een zodanige verhoging zou dan b.v. over vijf jaar in kunnen gaan. Van andere zijde betuigt men ech ter zjjn instemming met het percen tage van 25. Vele kleine en telkens terugkerende verhogingen zouden even zovele malen de rust verstoren. Van de andere kant wordt met een verhoging van 25 pet reeds een be langrijke stap in de richting van een gelijk huurpeil gedaan. De afwijkende regeling voor be drijfspanden geen vast percentage maar een maximum van 25 pet en geen blokkering kan sommigen al evenmin bevredigen. Op de eerste plaats vreest men dat van de vast stelling van een maximum een zeke re magneetwerking uit zou gaan. Vele andere leden bepleiten eveneens een beperking van de verhoging voor deze categorie. Verder vraagt men wat de invloed van doorberekening van de huurverhoging voor bedrijfspanden zal zjjn op de kostenindex. Weinig ingenomen is de Kamer met de welgeteld tien woorden, waarmee de regering zich van het vraagstuk der compensatie afmaakt. Zo eenvoudig ligt de zaak toch werkelijk niet, zo meent men. Is een compensatie van 2 pet zoals door de SER was voorgesteld en thans door de regering wordt over genomen werkelijk voldoende, vooral voor de stedelijke gemeenten? En wel ke compensatie krijgen de niet loon- trekkenden: de kleine zelfstandigen, de weduwen, de middenstanders en niet te vergeten de grote gezinnen, die toch al bijzonder door de bestedingsbeperking worden getroffen? De politieke verschillen spreken uiter aard het sterkst bij de behandeling van de voorgenomen blokkering van de helft van de méér-huuropbrengst. Vele (P.v.d.A.)-leden hadden liever gezien, dat de huren door belasting zouden worden afgeroomd. De K.V.P. is begrijpelijkerwijs ook niet enthousiast, zij het natuurlijk om andere redenen. De meerderheid be- toogt echter dat het huidige voorstel het gevolg is van een compromisaf- spraak tijdens de kabinetsformatie, een compromis dat kon worden aan vaard omdat, naar zij meenden, de bewering dat met de blokkering in beginsel een strikt onrecht wordt ge pleegd, onjuist is. Daarmee wordt te zwaar geschut opgesteld, mede in aanmerking genomen de concrete si tuatie waarin wij ons bevinden en waarbij de huurder praktisch gedwon gen is zijn huis te blijven bewonen ook indien de verhuurder geen nei ging vertoont deze aan de moderne eisen aan te passen. Een tijdelijke, bepaalde bestedingsdrang achten de ze leden daarom niet zonder meer verwerpelijk en een zekere waarborg voor de huurders niet onredelijk. Daarbij stellen zij echter als voor waarde en de regering zal met cij fers op tafel moeten, komen dat de verhuurder ondanks de blokkering een redelijk rendement van zijn bezit geniet. Enige K.V.P.-ers verklaren zich nief aan het compromis gebonden te achten. Zij waren destijds alleen bereid ge weest tot dit offer indien daardoor de totstandkoming van een parlementair kabinet kon worden bereikt. Dit nu is niet het geval geweest. Vooral van de zijde der kleinere par tijen komen principiële en praktische bezwaren tegen de blokkering. Princi piële omdat de huiseigenaar in zijn rechten wordt beknot en daarmee de weg vrij komt voor een soortgelijke be handeling van b.v. effectenbezitters; praktische, omdat men van oordeel is dat de huiseigenaar, die maar moet afwachten wanneer hij zijn geld krijgt, waarschijnlijk eerder minder dan meer bereid zal zijn verbeteringen aan te brengen. Bovendien vergt de admini stratie een omvangrijk apparaat. De vrijstelling die de gemeenten krij gen van de blokkering vindt men vreemd. Beheren dezen hun huizenbe- zit werkelijk zoveel beter dan b.v. gro te institutionele beleggers en woning bouwverenigingen De Kamer heeft nog tal van wensen, ook voor een betere regeling van de be lastingheffing over de geblokkeerde huur, wanneer deze wordt vrijgegeven. Bijzonder krachtig is echter de aan drang om de gelden ook beschikbaar te stellen voor het onderhoud, dat door het onvoldoende huurpeil van na de oor log wel moest worden verwaarloosd. Advertentie <ét. l Een Nederlandse delegatie van in dustriëlen onder leiding van de minis ter van economische zaken, prof. dr. J. Zijlstra, is donderdag per vliegtuig te Johannesburg in Zuid-Afrika aange komen. Minister Zijlstra zal dinsdag het Nederlandse paviljoen op de jaarbeurs te Johannesburg openen. Verder zal de minister tijdens zijn verblijf van veer tien dagen in Zuid-Afrika een aantal fabrieken bezoeken. Advertentie In het Franse plaatsje St. Michel de Provence is men op het ogenblik bezig met de bouw van wat de op een na grootste telescoop ter wereld gaat worden. De grootste staat nog steeds op de Mount Palomar in de V. S. Hier ziet men een beeld van het plaatsen van de enorme as, die in de koepel van het observa torium, een 45 voet boven de grond, zweeft. De deskundigen hebben aan dit precisiewerk de handen vol gehad. De spiegel, die anderhalve ton weegt en weldra ook zal worden geplaatst, wordt op het ogenblik in Parijs gepolijst. „Enkele van uw textielfabrikanten zijn te zelfvoldaan over hun huidige orderportefeuille". Dit verklaarde gister middag de heer G. S. Lloyd, directeur van een groep warenhuizen uit Austra lië tijdens een bezoek aan de textieljaar- beurs te Utrecht. De heer Lloyd betreurde het, dat de textieljaarbeurs geen representante kan worden genoemd van de gehele Neder landse textielindustrie. Hij miste be langrijke groeperingen zoals de wol fabrikanten, de herenconfectie en de kousenindustrie. Dergelijke reacties kwamen ook van de zijde der andere directeuren van in ternationale warenhuizen, die een be zoek aan de Nederlandse textieljaar beurs brachten. Vertegenwoordigers van warenhuizen uit Zuid-Afrika en Zwe den, die vooral geïnteresseerd zijn in huishoudelijk linnen, slaagden evenmin op de beurs. Overigens had deze buitenlandse groep grote waardering voor de in richting van de textielbeurs en de daar geëxposeerde produkten. Er zijn tijdens dit eerste bezoek reeds vele goede zaken gedaan. Vooral de dessi nering van de geëxposeerde stoffen had de aandacht van tal van directeu ren van buitenlandse warenhuizen. In een onderhoud met het A.N.P. ver- De uitgewerkte resultaten van de wo ning- en gezinstelling 1956 zullen, naar het zich laat aanzien, binnenkort be schikbaar komen. Dit deelt de minister van Volkshuisvesting mee in zijn Me morie van Antwoord aan de Eerste Ka mer. Uit de gegevens verkregen door een steekproef uit het materiaal van de wo ningtelling 1956 kan worden afgeleid, dat van de inwonende huishoudens er rond 60.000 hebben verklaard, dat de inwoning voor hen geen verband hield met de bestaande woningnood. Voor bij na 40.000 van deze rond 60.000 gevallen was sprake van samenwoning van ge huwde kinderen bij ouders of omge keerd. klaarde de directeur van de Nederland se textieljaarbeurs, de heer A. G. Bie- mond, dat de kritiek van de buiten landse gasten gerechtvaardigd is. De Nederlandse Textieljaarbeurs, aldus de heer Biemond, heeft gedurende de jaren van haar bestaan getracht alle groe peringen van de Nederlandse textiel industrie te bewegen mee te doen aan deze jaarlijkse internationale manifes tatie. Er zijn echter nog enkele niet on belangrijke groeperingen, die menen, dat zij aan een dergelijke manifestatie niet behoeven deel te nemen. „De nu afgesloten onderhandelingen betekenen een zeer geslaagde ronde in de ontwikkeling van de luchtvaart verhoudingen tussen de Verenigde Sta ten van Amerika en Nederland. Hoewel voor de verbinding met de Amerikaan se westkust, de lijn naar Los Angeles, die voor de K.L.M. de grootste priori teit had, geen rechten zijn verleend, is de mogelijkheid om die rechten alsnog te verkrijgen opengebleven. We be schouwen Los Angeles dan ook niet als Lost Angeles," aldus ir. I. A. Aler, de president-directeur van de K.L.M.tij dens een donderdagmiddag naar aan leiding van het bereikte luchtvaartak koord met Amerika gehouden perscon ferentie. Ir. Aler noemde het resultaat een par tieel geconsolideerd succes. Hij zei gro te bewondering te hebben voor de wijze waarop de Nederlandse delegatie on der leiding van staatssecretaris van der Beugel de onderhandelingen heeft ge voerd. Deze manier van onderhandelen versterkt de naam van Nederland in de wereld, aldus ir. Aler. Uit de bij de overeenkomst gevoegde corresponden tie tussen drs. van der Beugel en Her ter, de plaatsvervanger van Foster Dul les blijkt, dat Amerika terdege nota heeft genomen van het Nederlandse standpunt en dat het de mogelijkheid duidelijk aanwezig ziet om door nieuw overleg in de min of meer nabije toe komst tot een voor Nederland bevredi gende uitbreiding van de verleende rechten te komen. De overeenkomst met de V. S. zal voor onbepaalde tijd van kracht zijn met inachtneming van een opzegtermijn van een jaar, zo verklaarde de heer Aler verder. In zijn akkoord zijn de twee reeds bestaande lijnen, die de K.L.M. onderhoudt met New York en Montreal verankerd. De president-directeur van de K.L.M. noemde de nieuwe lijnen Am sterdam-Montreal-Houston en Am sterdam-New York-Curagao interes sant. De verbinding met Houston gelegen in Texas en de grootste stad in het zuiden van de V. S. zal aan vankelijk twee keer per week worden onderhouden. Waarschijnlijk zal men hiermee in juni kunnen beginnen. In Een dag nadat het Amerikaans-Neder lands luchtvaartverdrag in Washington werd ondertekend, heeft de Amerikaan se Senaat gisteren een wetsontwerp aan genomen dat de bevoegdheden van de president op het gebied van interna tionale luchtvaartovereenkomsten be perkt. De totstandkoming van de Ame rikaans-Nederlandse overeenkomst, wel ke door de regering werd goedgekeurd, ondanks protesten van Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen en congresle den, is de aanleiding geweest tot dit besluit. Er waren bij de behandeling van het wetsontwerp, dat thans naar het Huis van Afgevaardigden gaat, minder dan twaalf senatoren aanwezig. Een soort gelijk wetsontwerp is vorig jaar door de Senaat goedgekeurd, maar door het Huis verworpen. Senator Warren Magnuson, voorzit ter van de senaatscommissie voor handelsaangelegenheden, verklaarde, dat de overeenkomst met de K.L.M. voor buitenlandse luchtvaartmaat schappijen ,,de deur opent" voor het binnenlands luchtverkeer, terwijl Ame rikaanse maatschappijen gesubsidieerd moeten worden om in stand te blij ven. De Amerikaanse regering is volgens betrouwbare inlichtingen voornemens, de Belgisch-Amerikaanse luchtvaartbe sprekingen, die volgende week dinsdag zouden beginnen, uit te stellen tot mei, dit in verband met de „geweldige te genstand, die de onderhandelingen met Nederland teweeg gebracht hebben." De lange duur der onderhandelingen met Nederland hadden reeds eerder uitstel van het overleg met België nood zakelijk gemaakt. Advertentie De officier van justitie bij de recht bank te 's-Gravenhf.ge heeft donderdag een gevangenisstraf van drie jaren ge- eist tegen een 49-jarige makelaar uit 's-Gravenhage, die ervan werd beschul digd met zijn huwelijksbureau oplichting te hebben gepleegd. Als bijzondere voor waarde vroeg de officier van justitie dat verdachte zich gedurende zijn proef tijd strikt zal onthouden van alle huwe lijksbemiddeling. Verdachte was op lichting van twee dames tenlastege- legd, maar, zoals tijdens het onderzoek ter zitting bleek, zouden vele vrouwen het slachtoffer zijn geworden. Verdach te plaatste aanlokkelijke huwelijksad vertenties in enige Haagse dagbladen, waarin goed gesitueerde zakenlieden een levensgezellin zoeken. Volgens dames, die op dergelijke advertenties schreven kwam verdachte haar opzoeken en ver telde dan dat hij in opdracht de adver tenties had geplaatst. Na enkele dagen kwam verdachte dan bij de dames in kwestie terug met de teleurstellende mededeling dat de keus van de man op een andere vrouw was gevallen. Maar „als mevrouw zich wiide inschrij ven bij zijn bureau de kosten vari eren van vijftig tot honderdvijftig gul den dan zou het niet langer dan drie jaren duren, voordat mevrouw de man van haar hart had gevonden". Uitspraak 18 april. Officieel is bekendgemaakt, dat de beide Oostenrijkse regeringspartijen overeenstemming hebben bereikt over de oprichting van een enkele Oostenrijk se luchtvaartmaatschappij op voor waarde, dat de beide reeds-opgerich- te maar nog niet in bedrijf zijnde lucht vaartmaatschappijen Air Austria en de Austrian Airways tezamen met de Scandinavian Airlines System en de Noorse maatschappij Fred Olsens Fly- selskap tot overeenstemming komen over het bijeenbrengen van een aan delenkapitaal van maximaal 60 miljoen schillingen. Volgens vroegere plannen zou de KLM met een van beide maat schappijen, die door een regeringspar tij gesteund werd, in zee gaan. Dit plan ging niet door toen de andere politieke partij de SAS in de arm nam en ook een luchtvaartmaatschappij oprichtte. Het aandelenkapitaal van de nieuwe maatschappij zal als volgt verdeeld worden: 15 procent van de aandelen voor de Scandinavian Airlines System, 15 procent voor de Fred Olsens Fly- selskap, 28 procent voor de tegenwoor dige Oostenrijkse aandeelhouders van de „Austrian Airways" en 42 procent voor de tegenwoordige Oostenrijkse aandeel houders van de „Air Austria". De nieuwe maatschappij zal de éér ste diensten op het Europese vasteland op 1 juni a.s. beginnen met vier Vickers Viscount-toestellen van Fred Olsen. De overeenkomst is gisteren te Wenen on- dertekend. de winterdienstregeling zal de „Texas-Express", zoals deze eerste rechtstreekse verbinding van Europa met Texas wel wordt genoemd, drie maal per week worden gevlogen. De andere lijn, naar Curasao moet, aldus ir. Aler, allereerst gezien worden als een prima verbinding van New York met het Caraïbische gebied. Ook van deze lijn zei hij een gunstige com merciële ontwikkeling te verwachten. Op de duur zal de dienst op Curacao een dagelijkse dienst worden; in de win terdienstregeling zal men waarschijnlijk drie vluchten per week opnemen. Er zal worden gevlogen met de DC 7 C machines, de modernste Douglas-toe- stellen die deze zomer door de K.L.M. in gebruik worden genomen. De Antil len hebben grote behoefte aan de in schakeling in het toeristische verkeer. Wellicht zal de nieuwe lijn op Curagao een impuls zijn voor de bouw van een tweede nieuw hotel op dit eiland, al dus ir. Aler. Het gerucht als zou de IATA hebben besloten om het vrachttarief van de luchthaven Rotterdam naar Southend aanzienlijk te verhogen, dreigt voor het vervoer van en naar Rotterdam ernsti ge gevolgen te hebben. De heer A. J. D. Steenstra Toussaint, commissaris van Rotterdam-Air, een der gronddienst maatschappijen op de luchthaven, deel de donderdag mee, dat de Engelse luchtvaartonderneming Air Charter Ltd overweegt om de diensten op Rotterdam stop te zetten indien het verhoogde ta rief van kracht zou worden. Dat zou betekenen, dat het vervoer van de 750 automobielen en 4000 passa giers die voor de komende maanden zijn geboekt zou komen te vervallen. De IATA heeft voor de luchtlijn van Rot terdam naar Southend een tarief bere kend dat duurder is dan enige andere lijn in Europa, aldus de zegsman van Rotterdam-Air. Uiteraard zag hij in dit voorstel een grote onbillijkheid en een miskenning van de geografische positie van de Rotterdamse luchthaven. Het ta rief op de lijn Schiphol-Londen Airport, een afstand van 206 zeemijlen, bedraagt 4 shilling, 11 pence per ton per naijl, terwijl het tarief van Rotterdam naar Southend, 146 mijl vliegen, aanvankelijk gesteld was op 5 sh. 6 pence. Dit laat ste bedrag wil de IATA nu verhogen tot 6 shilling 4 pence, aldus heeft de Engelse luchtvaartmaatschappij aan Rotterdam-Air laten weten. Donderdag heeft de burgemeester van Roosendaal voor de Bossche rechtbank in hoger beroep terecht gestaan van een vonnis van de Bossche kantonrech ter. Deze had hem veroordeeld tot geld boeten van 25.- en 125.- en een half jaar intrekking van het rijbewijs omdat h0, toen hij met zijn auto in de Dorpstraat te Vught reed, geen voor rang en doorgang had verleend aan een poiitie-auto die met loeiende sirene op weg naar een brand was. De officier van justitie, mr. baron van Imhoff eiste bevestiging van het vonnis van de kan tonrechter. Mr. J. van Roosmalen uit Roosen daal die de verdachte vertegenwoordig de, meende dat er van de kant van de Vughtse politie van enige animositeit pas aangebracht nadat de burgemeester een aanklacht tegen de dienstdoende po litiemannen had ingediend. Het proces verbaal leek hem weinig objectief. Wat de zaak zelf betreft: de burgemeester heeft slechts gedurende enkele tientallen seconden over een afstand van 850 meter met gewone snelheid voor de politie auto gereden, zodat van een ernstige vertraging zeker niet gesproken kan worden. Een kleine boete is wel op zijn plaats, maar intrekking van het rijbewijs zeker niet, aldus mr. v. Roosmalen. Uitspraak op 18 april. De commissie detailhandel in vis heeft het produktschap voor vis en vispro- dukten gevraagd of het haringseizoen dit jaar op 7 mei kan worden geopend. In rederskringen heeft men het voor nemen de vangst op 21 mei te laten be ginnen. De detailhandel heeft het ver zoek tot vervroeging van het haring seizoen gedaan, omdat blijkt, dat de ver koop van haring in het algemeen sterk wordt beïnvloed door de aanvoer van groene haring. De commissie detail handel vis meent, dat verlenging van de periode, waarin groene haring aan de markt komt, voor alle bij de haring vangst betrokkenen van belang is, om dat daardoor de afzet van haring in het algemeen zal worden bevorderd. Meer dan duizend ladingklerken in de Londense haven hebben gisteravond besloten met ingang van vandaag het werk heer te leggen uit solidariteit met de ladingklerken in Tilbury, die staken uit protest tegen het te werk stel len van niet-georganiseerd personeel.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 3