^aarlemmers trokken de stad uit, v,^emclelinaeii trokken er binnen A NECCHI v Tijdens drukste Paasweekeinde sinds mensenheugenis Stortvloed van bezoekers in Zuid-Kennemerland op bekwame wijze opgevangen m v rJ5 m I I Gigantische verkeersrotonde ontworpen op de grens van Haarlem en Velsen ende auto's ir. Jansstraat n 2 .f/, FEEST VAN ZON EN LICHT BIJ EEN ENORME DRUKTE Drukte op Herenweg herplaatsen in Zandvoort vol 0,T|erse dagen aan het strand 1I#I Ter distributie van het verkeer van en naar de Veiser tunnel Santpoortse Hoofdstraat en Haarlem se Vondelweg worden verbonden O VERLAAGT DE RENTE KUIPERS NAAIMACHINES DINSDAG 23 APRIL 1957 PAGINA 3 y a rv i In Zandvoort Kennemerduinen Bollenstreek Lof voor politie Hoge scores in School- voetbaltoernooi Veroordeeld wegens flessentrekkerij Viaduct Tunnel bij Slaperdijk Films Beurs van Amsterdam - - Ai \j pQ asdagen had de Haarlemse verkeerspolitie in de stad extra posten 'e» die voor een snelle doorstromina van het verkeer moesten zoraen. 'e4 l' k de voor een snelle doorstroming van het verkeer moesten zorgen. 5'cte fj VerPleatsbare verkeerslichten op de Jansbrug en de Houtbrug heb- e 9en gefunctioneerd. Bovenstaande foto geeft een overzicht van n file wachtende auto's in de Jansstraat te Haarlem. Ook Haarlem heeft als schutsluis gefunctioneerd bij het verwerken van de honderdduizenden vreemdelingen, die tijdens het Paasweekeinde ons land en voornamelijk het westen hebben overspoeld. Niet minder dan vijfentwintighonderd vreemdelingen, hoofdzakelijk Duitsers, hebber, bij particulieren in en om Haarlem een of meer nachten doorgebracht. Zij werden door bemiddeling van de V.V.V.-Haarlems Bloei aan een bed ge holpen. In Zandvoort waren evenals, in Haarlem trouwens de hotels en pensions op Goede Vrijdag reeds volgeboekt. Ook daar werden de dui zenden vreemdelingen bij particulieren ondergebracht. Toen zondagavond echter nog een grote groep buitenlanders arriveerde heeft Touring Zand voort, omdat de particuliere overnachtingsadressen waren uitgeput, de hulp van de dorpsomroeper Klaas Zwemmer ingeroepen, die een „noodkreet" heeft geslaakt om onderdak voor de vreemdelingen. Het gevolg was, dat voor hen onderdak gevonden kon worden. Het behoeft geen betoog, dat de Keukenhof in Lisse de beide Paasdagen vele bezoekers heeft getrokken. Op Eerste Paasdag bezichtigden niet minder dan vijftigduizend mensen deze internationaal vermaarde tuin en op Paasmaandag ruim vijf en zestig duizend. Vanaf Goede Vrijdag tot en met Tweede Paasdag waren er meer dan honderdzeventigduizend bezoekers. e ^ee tts de verkeerstoeloop op het kruispunt HerenwegZandvoortselaan In de ochtenduren van de Paasdagen hadden de verkeers- Jl Van de Heemsteedse politie hun handen vol aan het verkeer naar ias de Bloembollenstreek, waar Keukenhof te Lisse een grote trek- to !n de late middag en avond werd het op dit befaamde punt weer de toeristen de bloeiende bollen en het strand gezien hadden. In het Verkeershuis aan het Stations plein te Haarlem hebben de laatste vier dagen zes meisjes en vier heren ontzet tend hard gewerkt om de vreemdelin gen zoveel mogelijk te helpen. Het is nog nooit zo druk geweest, verklaarde de heer W. van Willige, een geluid, dat wij zaterdagavond al hadden gehoord van Anneke Krul, die nu drie jaar in de Haarlemse vreemdelingenindustrie werkzaam is. Het was te voorzien, zei ze, maar dat de toeloop zo groot zou worden had niemand verwacht. Zij sprak verder nog van een complete Duitse invasie en vertelde van de moei lijkheden, die sommige hotels hadden ondervonden toen aan de staking van de Franse Spoorwegen een abrupt ein de kwam. Vreemdelingen die niet meer verwacht werden stonden eensklaps voor de neuzen van de verbaasde hote liers. Over het algemeen heeft de VVV in Haarlem weinig moeilijkheden onder vonden bij het onderbrengen van bui tenlanders. Alleen zondagavond dreigde de boel spaak te lopen, toen plotseling vijftig vreemdelingen om een bed kwa men vragen. Vijverduin in Bloemendaal bracht uitkomst en bood allen de zo begeerde overnachting. Met een koe rier voorop vertrok de stoet auto's naar Vijverduin. Ofschoon er dus plaats ge noeg in Haarlem was de politie be schikt ook nog over dertig adressen, die in uiterste nood worden aangesproken heeft blijkbaar nog een aantal bui tenlanders in hun auto's overbacht. De toiletjuffrouwen van het Haarlemse sta tion hadden maandagmorgen veel klan ten, die zich alleen maar kwamen sche ren en wassen. Inmiddels is men in het Verkeershuis weer overgeschakeld op de normale werkzaamheden, die gisterenmiddag reeds begonnen en het personeel, dat enkele uren geleden nog handen vol werk had, een wonderlijke ervaring be zorgden. Enkele uren geleden immers zag men niets anders dan Duitsers ach ter de balie en nu waren het Fransen, Belgen, Engelsen en Denen, die om in lichtingen kwamen vragen, die morgen en misschien ook overmorgen naar het Frans Halsmuseum willlen gaan kij ken of een bezoek willen brengen aan de Oude Sint Baaf. De telex in het Verkeershuis heeft goede diensten bewezen en is vaak ook het middel geweest om de collega's in Amsterdam, Alkmaar, Den Haag en Arnhem, met wie regelmatig contact werd onderhouden, sterkte en moed toe te wensen. En 's avonds wanneer de benen gestrekt konden worden ratelde nog eenmaal de telex om de vrienden in die plaatsen goede nacht te zeggen. In Zandvoort is het eerste Paasdag drukker geweest dan maandag. Ver klaarbaar, want toen begonnen de vele Duitsers, die de badplaats tijdens een vredige invasie op de voorgaande da gen hadden veroverd, aanstalten naar huis te maken. Op beide dagen was het strand goed bezet. Er werd veel gezon nebaad, maar in zee waren weinig of geen baders. Langs de boulevards ston den op de parkeerstroken duizenden auto's en honderden bussen. De par keerplaatsen in de omgeving van de hotels waren goed bezet. Verder waren i hot CerSJr0'cen 'an9s de boulevards en op de parkeerhavens van de lorden S Zan^voort stonden beide Paasdagen duizenden auto's en le'e te/ bussen geparkeerd. De eigenaars en de passagiers ervan zaten rasïes of maakten een strandwandeling langs de zee, waarin zich weinig of geen baders bevonden. In Zandvoort was het zondag drukker dan maandag. Op Paas maandag namelijk waren de Duitsers, die vanaf Goede Vrijdag met duizenden tegelijk bezit van de badplaats hadden genomen, al weer op weg naar de grens. Er waren dan op die dag veel Nederlanders in Zandvoort. Óp het strand was van de oostenwind maar weinig te mer ken. Vandaar ook, dat velen de ge legenheid te baat namen om eens lekker lui in een strandstoel te gaan zitten. - ,,.-s er op Tweede Paasdag duizenden dag jesmensen uit Haarlem en Amsterdam, die met extra treinen en extra trams van de NZH waren aangevoerd. In het dorp maakten de winkels, die zondag avond tot tien uur open mochten zijn, goede zaken. Ofschoon het in Zandvoort druk geweest is, mag men toch niet spreken van een topbezoek. Een topdag hadden de Kennemerdui nen in Bloemendaal, waar op Paas maandag ongeveer tienduizend mensen verpozing hebben gezocht. De dag daar voor waren er zevenduizend geweest. Het overgrote deel kwam uit Haarlem en omgeving en uit Amsterdam. Op de kampeerplaatsen „De Lakens" en „De Liguster" verblijven momenteel onge veer achthonderd mensen, onder wie een belangrijk contingent buitenlanders. De Linnaeushof te Bennebroek heeft vijfentwintig duizend bezoekers gehad tjjdens het weekeinde. Veel vreemde lingen natuurlijk, die zich lovend uit lieten over de fraaie aanleg van de tuin. De Keukenhof in Lisse en de bloeiende bollenvelden waren natuurlijk belangrij ke trekpleisters voor het vreemdelin- genbezoek. Sinds mensenheugenis is het in de bollenstreek niet zo druk geweest als tijdens dit Paasweekeinde. Vooral op Tweede Paasdag waren er lange rijen auto's, bussen, fietsers, scooters en bromfietsers in het bollenland op de weg. Zeventig procent van de bezoekers aan de Keukenhof op Eerste Paasdag bestond uit buitenlanders. Maandag zakte het percentage tot 55. Op beide dagen stonden er op de drie parkeer plaatsen meer dan achtduizend auto's geparkeerd. Opvallend was dat op Tweede Paasdag de meeste Nederland se bussen afkomstig waren uit Fries land, Groningen, Drenthe en Zeeland, uit de overwegend christelijke gebieden van ons land dus. Behalve Duitse bus sen waren er ook zeer veel Belgische, Deense en enkele Franse. Het verkeer in de bollenstreek was zondag van een geheel andere samen-n stelling dan maandag. Zondag waren er meer personenwagens en bussen, maan dag waren beide categorieën goed ver tegenwoordigd. Er waren deze dag op vallend meer fietsers, scooters en brom mers dan Eerste Paasdag, niet alleen uit Amsterdam, Leiden en Haarlem, maar ook uit verderaf gelegen steden, zoals Rotterdam, Utrecht en Den Haag. De busverbindingen vanuit Haar lem en Leiden functioneerden uitste kend. De NZHVM te Haarlem had to taal op beide dagen in de recreatie gebieden ongeveer honderdvijftig bus sen, bemand met bijna driehonderd chauffeurs en conducteurs, rijden. „Ik heb sinds ik bij het bedrijf werkzaam ben, nog nooit zoiets meegemaakt," was de commentaar van de heer J. j. Jurrissen, toen wjj hem vroegen hoe of het met Pasen „gegaan was." Hij toonde zich uitermate tevreden over zijn personeel, een geluid, dat ook de passagiers lieten horen. De bussen hadden vanzelfsprekend met grote vertragingen te kampen, maar het wonderlijke was dat niemand in de toeristencentra lang heeft behoe- van te wachten. Er waren genoeg bussen. De zwaarste taak heeft naar wij me nen deze dagen op de schouders van de politie gerust. Zij moest overal tegelijk zjjn en wij willen op deze plaats dan ook getuigen van onze bewondering voor het werk, dat zij de afgelopen da gen heeft verricht. In de bollenstreek waren beide dagen vierhonderd rijks politiemannen op de been, die de ver- keersgolven koelbloedig weerstand bo den. Boven het gebied tussen Leiden en Haarlem cirkelde de PH-RP- 200 van de Rijkspolitie, die in verbin ding stond met de centrale post in Lis se ,van waaruit instructies per mobilo foon gegeven konden worden. Heemste de had ongeveer vijfentwintig man in dienst. Vier ervan waren constant in de weer op het kruispunt Zandvoortse- laan-Herenweg. Doordat de automobi listen en de overige weggebruikers over het algemeen snel de instructies van de agenten opvolgden werden grote op stoppingen op de Zandvoortselaan voor komen. In Haarlem waar de binnen stad een groot deel van de dag leek uit gestorven werd het verkeer met on geveer vijf en zestig man geregeld. Op beide dagen maakte de Haarlemse po litie gebruik van de verplaatsbare ver keerslichten op de Jansbrug en de Hout- brug. Verder waren er in verschillende de len van de stad extra verkeersposten ingericht. Ongelukken zijn er bijna niet gebeurd. Op Eerste Paasdag botsten op de Kruisweg ter hoogte van de Nieuwe Gracht een Duitse en Amerikaanse auto tegen elkaar. Twee Amerikaanse mili tairen werden ter verpleging in het Dia- conessenhuis te Haarlem opgenomen. In de middag van dezelfde dag werd op de Spanjaardslaan een Duits jon getje, dat zonder uit te kijken de weg overstak, door een auto aangereden. Hij hoefde niet naar een ziekenhuis. Tot half acht gisteravond waren er Twee de Paasdag geen ongelukken in de stad gebeurd. Ook het personeel van de Spoorwegen in Haarlem heeft het de afgelopen drie dagen druk gehad. Er werd veel gereisd en gistermorgen hadden naar schatting n het verkeershuis van de VVV Haarlem op het Stationsplein heeft het personeel drie dagen achtereen hard moeten werken om de vreemdelingen onderdak te brengen. Meer dan vijfentwintighonderd buitenlanders, voor het merendeel Duitsers, konden aan een bed worden geholpen. Bij particulieren uiteraard, want de hotels en pensions waren reeds vorige week vrijdag volgeboekt. In het schoolvoetbaltoernooi waren de uitslagen zaterdagmorgen aan de ho ge kant. De Th. M. Ketelaarschool 2 liet er in de C-afdeling tegen de Pr. Ireneschool 2 geen gras over groeien: 17o. In de verliezersronde van de D- afdeling won de L.T.S. 5 met 14—0 van het Coornhertiyceum 6, terwijl in de zelfde afdeling de St.-Jeroenschool 2 met een zege van 100 zich als serieus candidaat voor de titel stelde. Overi gens valt van de krachtsverhoudingen nog niet veel te zeggen. Sommige elftal len behalen stevige overwinningen niet zozeer door eigen talenten als wel door de zwakheid der tegenstander, die wel licht met acht of negen man is opge komen. De organisatie van het toernooi ver loopt vlot en met weinig moeilijkhe den, vooral ook door het mooie weer. Zaterdag ontstond een organisatori sche verwikkeling aangezien het TYBB-terrein niet beschikbaar bleek. De teams, die op dit terrein moesten spelen, hebben toen hun balletje ge trapt op de gemeentelijke sportterrei nen aan de Schalkwijkerweg. De uitslagen waren: B Afdeling: Bedrijfsschool N.S.Th. M. ketelaarschool 2—6; Louise de Co- lignyschoolPr. Ireneschool 23; Kon. WilhelminaschoolSt.-Jozef Ulo 00; Kon. Wilh. wint. C. Afdeling: H.B.S.A. 3—KI. de Vries- school 3 3—1; Coornhertiyceum 3—Har- tenlustschool 2 0—6; L.T.S. 4—Louise de Colignyschool 2 1—8; Kennemerly- ceum 2KI. de Vriesschool 2 05; Lorentzlyceum 3—K. Wilhelminaschool 2 o7; Pr. Ireneschool 2Th. M. Ke telaarschool 2 017; A. H. Gerhard- school 2—Hildebrandschool 1—0; r.-k. L.T.S.—Triniteitslyceum 3 0—5; St.-Jo- zef Ulo 2—St.-Henricusschool 1—5; Men- delcollege 2r.-k. L.T.S. 3 51; St.-Jo zefschool 3r.-k. V.G.L.O. 14; Men- delcoilege 3r.-k L.TS. 2 a3; St-Je- roenschool 2St.-Henricusschool 2 7—0; Lorentzlyceum 4Chr Ulo (Bi. daal) 0—12. D. Afdeling; Jozef Ulo 5—Triniteitslyceum 6 7—0; Coornhertiyceum 4Pr. Ireneschool 3 3o; Coornhertiyceum 6L.T.S. 5 0 14; Kennemerlyceum 3—Lorentzlyceum 5 22; Kennem. lyc. wint. Winnaarsronde: St.-Jeroenschool 3— Mendelcollege 4 100; r.-k. L.T.S. 4 Triniteitslyceum 4 55 (L.T.S. wint) K. de Vriesschool 4—le Centrale school 2 o0, K. Wilhelminaschool 3L. de Colignyschool 2 02; H.B.S.B. 4A. H. Gerhardschool 3 0—6; Bronsteeschool 3M van St.-Aldegondelyceum 3 1— 6. Voor morgen luidt het programma: C. Afdeling: Coornhertiyceum 2L.T. S 3, 9.15 Heemst. Sportp.; H.B.S. B. 2Lorentzlyceum 2, 9.15 Heemst. Sportp.; H.B.S.A. 3—Hartenlustschool 2, 1030 Heemst. Sportp.; Louise de Co lignyschool 2—Th. M. Ketelaarschool 2, 10.30 Heemst. Sportp.: A. H. Gerhard school 2—Chr. Uo (BI. daal), 2 u. E.D.O.-terr.; Triniteitslyceum 3St.- Henricusschool, 2 u TYBB-terr.; r.-k. L.T.S. 2St.-Jeroenschool 2, 3.15 TYBB- terr.; Winnaar KI de VRiesschool 2— Kon. Wilhelminaschool 2 tegen winnaar Mendelcollege 2r.-k. V.G.L.O., 3.15 E.D.O.-terr. D. Afdeling; Mendelcollege 6St. Jeroenschool 4, 9.15 Tybb-terr.; r.-k. V.G.L.O. 3—Triniteitslyceum 5, 10.30 TYBB-terr.; St.-Jozef Ulo 5—St.-Henri cusschool 4, 9.15 Haarl. terr.; Coorn- herlyceum 4—L.TS. 5, 9.15 Haarl. terr;, Kennemerlyceum 3—2e Centrale school 1 10.30 Haarl. terr.; Hartenlustschool 4—Sted. Gymnasium, 10.30 Haarl. terr.; Lorentzlyceum 6—Pr. Bernhardschool. 9.15 E.D.O.-terr.; Hildebrandschool 2— Coornhertiyceum 5, 10.30 E.D.O.-terr. Winnaaarsronde: St.-Jozef Ulo 4r.-k V.GL.O. 2, 2 u. Kiev. p. weg.; St.- Henricusschool 3—Mendelcollege 5, 3.15 Kiev. p weg; Th. M. Ketelaarschool 3—L.T.S. 6, 2 u Schalkw. weg; H.B.S. B. 3—H.B.S.A. 4, 2 u. Schalkw. weg; le Centrale School 1Kon. Emma- school, 3.15 Schalkw.; St.-Jeroenschool 3—L.T.S. 4, 3.15 Schalkw.; K. de Vries school 4L.de Colignyschool 2, 2 u. Haarl. terr.; A. H. Gerhardschool 3— M van St.-Aldegondelyceum 3, 3.15 Haarl. terr. Overeenkomstig de eis van de offi cier van justitie heeft de Haarlemse rechtbank vanmorgen de 28-jarige ver tegenwoordiger W. L. J. de R. uit Haar lem. wegens flessentrekkerij veroor deeld tot een gevangenisstraf van zes maanden, met aftrek van voorlopige hechtenis en ter beschikkingstelling van de regering. Verdachte was ver slaafd aan marihuanasigaretten. Om aan geld te komen kocht hij dure voor werpen (zoals schrijfmachines en een gouden armband), betaalde die niet, doch verkocht of beleende ze terstond. Het gevolg van het roken is geweest, dat hij bovendien een onbedwingbare behoefte had aan jenever. Vaak dronk hij twee liter op één dag. Bij Haarlem se zaken bestelde hij telefonisch jene ver, soms twaalf liter ineens, doch ook Advertentie reeds bijna tienduizend mensen aan ze ven van de negen loketten, die het Haar lemse station in dienst kan hebben, kaartjes voor een dagje uit gekocht. Uit dit lang niet volledige overzicht moge biijken, dat Haarlem (en omge ving) een groot aandeel in het Paas- vreemdelingenbezoek heeft gehad. Er heerste overal waar men kwam een ge zellige drukte, overdag langs de weg in Haarlem nog gekruid door het op treden van de Bloemenmeisjes, die meer dan vijftienduizend tulpen hebben uitgereikt en 's avonds in de café's en restaurants, waar op het slagen van een gezellige dag vaak geklonken werd. Deze sprookjesmachine kunt u deze week nog in huis hebben Wilt u de NECCHI niet in eens betalen? Dat kost u maar 4% extra en geen 13% zoals gebruikelijk. Vraagt inl. bij de districts vertegenwoordiger: KLEINE HOUTSTRAAT 112 HAARLEM TELEFOON 11142 Het bestaande verkeersplein bij het samentreffen van de Rijksstraatweg, Delftlaan en de Vondelweg te Haarlem, zal worden vervangen door een gigan tische verkeersrotonde van de allure van het verkeersplein ten zuiden van Utrecht. De nieuwe Rijksweg nr. 9 van de Velser tunnel naar Den Haag zal enkele honderden meters ten westen van het nieuwe plein komen te liggen, dat ongeveer tweehonderd meter ten noorden van de bestaande rotonde is ge projecteerd. Op het nieuwe verkeers plein zullen de te verlangen Hoofdstraat in Santpoort en in het verlengde daar van de Vondelweg en de Rijksstraatweg tezamen komen. Verder zijn er diverse aftakkingen gedacht naar de nieuwe Rijksweg. Thans ligt bij de afdeling Openbare Werken te Haarlem het ont eigeningsplan ter visie. In de omge ving van de Hoofdstraat en de Sla perdijk onder Santpoort en in de ge meente Haarlem zullen namelijk ver schillende percelen onteigend moeten worden. Belanghebbenden kunnen dus het onteigeningsplan ten stadhuize gaan be studeren en binnenkort zal een onteige ningscommissie uit Ged. Staten ten stadhuize te Haarlem zitting houden om de eventuele klachten der belang hebbenden te aanhoren. Het nieuwe ver keersplein ligt op de grens van Haar lem en Santpoort en zal dus deels tot de gemeente Haarlem en deels tot de gemeente Velsen behoren. Het werk zal door het Rijk worden uitgevoerd. Dit bestaat uit het maken van een gedeel te van een nieuwe weg en uit het ver beteren van een deel van de bestaan de Rijksweg. De nieuwe Rijksweg zal be ginnen bij de Velser Tunnel. Op een punt even ten noorden van de Slaperdijk komt een aftakking in westelijke rich ting, die op de Delftlaan zal aanslui ten. Ten behoeve van het doorgaan de verkeer zal de Rijksweg bestaan uit twee door een middenberm geschei den hoofdrijbanen, elke ter breedte van ongeveer 6,25 m. Het nieuwe weggedeelte zal de ver binding vormen tussen de Delftlaan in Haarlem en de thans in aanleg zijn de dubbelbanige Rijksweg nr. 9 aan de oostzijde van het dorp Santpoort. Langs elk der beide hoofdrijbanen zijn aan liggende parkeerstroken gedacht. De beide hoofdrijbanen van het nieu we weggedeelte, de middenberm en de parkeerstroken zullen onversmald wor den gevoerd over een viaduct, ter onge lijkvloerse kruising van de Hoofdstraat in Santpoort. De Hoofdstraat zal na melijk ter plaatse van het viaduct wor den verbeterd tot een weg met twee banen, elk met een breedte van onge veer zes meter en gescheiden door een middenvluchtheuvel. De bestaande Rijksweg komt over een groot gedeelte te vervallen en zal vervangen worden gerekend vanaf Haarlem door een ongeveer 12 me ter brede weg, overgaande in een dub belbanige weg, waarvan de banen elk ongeveer 6 meter breed zullen worden. Deze >e verbeteren Rijksstraatweg komt uit op het nieuwe circulatieplein. Op dat plein komen ook uit de ongeveer 12 meter brede Vondelweg en de in zuidoostelijke richting te verlengen, eveneens ongeveer 12 meter brede Hoofdstraat; voorts komt daar nog uit de 6 meter brede zuidelijke spruit van de oostelijke aftakking van de Delft laan, die dus de nieuwe Rijksweg nr. 9 zal worden. Het nieuwe verkeersplein krijgt een rijbaanbreedte van ongeveer 9,5 meter. Van de verlengde Hoofdstraat zal een ongeveer 6 meter brede weg langs de Delft voeren naar de bestaande weg langs de Slaperdijk. Voorts komt er een toevoerweg naar de oostelijke rijbaan van de nieuwe Rijksweg en een afvoer- weg van dezelfde rijbaan op de Hoofd straat. De Vondelweg en de Hoofd straat zullen namelijk belangrijke we gen worden voor het verkeer, dat uit Amsterdamse of IJmuidense richting komt. en dat dus de nieuwe Rijksweg ongelijkvloers zal kunnen kruisen. Het verkeersplein, dat op het ontmoetings punt zal komen te liggen van de te ver lengen Vondelweg en de Hoofdstraat, zal verschillende aftakkingen krijgen naar de nieuwe Rijksweg. De bestaande parallelweg langs de Delftlaan zal enigszins worden ver lengd en rechthoekig aansluiten op d® Rijksstraatweg, die dubbelbanig ge maakt zal worden. Door middel van een ongelijkvloerse kruising is ook de zuidelijke parallelweg van de Vondel weg bereikbaar. Beide parallelwegen zullen de grenzen vormen van de ste delijke bebouwing van Haarlem. Voor het voetgangers- en fietsersver- keer tussen Santpoort en de woningen aan de Slaperdijk en nabij de Vondel weg is een tunnel ontworpen in het ver lengde van de Slaperdijk onder de Rijks weg. Voorts zullen er verschillende voet- en rijwielpaden aangelegd worden. Nabij de verlengde parallelweg van de Delftlaan zal bijvoorbeeld een fietspad komen, dat op de bestaande Rijks straatweg uitkomt. Ook zal de Westlaan in Santpoort worden aangesloten op de rlieuwe Rijksweg. CINEMA PALACE: Mijn kinderen en ik® alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15. FRANS HALS: Odongo, 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 u. Di.avond één voorst, om 8 uu:. LUXOR: Abbott en Costello dansen de rock en roll, a. 1., 2, 7 en 9.15. MINERVA: De Hofnar, a. 1., di. 8.15, WO. en do. 2.30. Do. 8.15: Hongaarse Rhapsodie. REMBRANDT: Mijn hart zingt voor jou, alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15. ROXYTwee hoofdfilms, Geldhyena's en De veedieven van Santa Fé, 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 u. STUDIO: The solid gold Cadillac, a. 1.. 2.15, 7 en 9.15. CONCERTGEBOUWJeugdfilmvoorstelling „Assepoester", 13.45 en 16.15 uur. Woensdag 24 april Grote Kerk: Orgelconcert 's morgens van 11.30—11.50. door K. Bolt. Schouwburg: Nationaal Landjuweel. Uti le Dulci uit Schiedam met „En de vogels zwijgenvan J. Laird en J. Fernald. Voor de toneel ver. Alb. Thijm, 8 uur Concertgebouw: Concert door het Hon gaars Zigeunerorkest Toki Horvath met medew. van Czinka Panna, 8.15 uur. Begijnhofkapel: Concert door het Gem. Koor Polyhymnia, dir. Henk Arisz, 8 u. tNlet officiële koersen) Ned. 1953 3(4 Ned 1953 3(4 Ned 1956 3V. Ned 1948 3y. Ned 1950 31'. Ned 1954 Ned 1955 1 j-3',4 Ned 1947 3 Ned 62-64 bel fac tnsctu tirtbk 1946 3 Ned Handel Mtl eert A.K.U Van Berkens Patent Jaivé-Deift eert Van Ueider Kon Hoogvenscert Unilever Cert. Ned Kabel Philips Kon Petroleum .Amsterdam' Rubber Holl Amerika Lflb Kon Ned Stoomb Mn Ned Scheepv Unie HV-A Dell MIJ. Cert. A'dam 2',4 '561 A'dam '5« U A'dam III Vorig Opening slot 23/4 91% 90 90 90% 84 84% 851/2 85 86H 86tf 90H 90% 1661/4 195% 191 188 li 318 309 4021/4 402% 280 278 li 271% 182,20 185.— 781'8 174 li 174% 156% 155% 183% 183 90% 95% 83% 100 1003%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 3