Schandalige vertoning in Wenen Onsportiefste grofheden van de Oostenrijkse spelers niet één keer bestraft Oostenrijks eerste doelpunt, gevolgd door incident, brengt ommekeer Kans in het toernooi om de wereldtitel Wiersma in ziekenhuis Een gelijk spel minste wat het Oranjeteam verdiende Hannie Bloemhof snel op 100 meter Eindhoven verliest van Valenciennes thans aanzienlijk verkleind MAANDAG 27 MEI 1957 PAGINA 7 (Van onze sportredacteur) Aan de oever van de Donau, in hei oude koninklijke jacht gebied Prater, heeft Nederlands voetbalelftal de meest dramatische nederlaag uit zijn historie moeten incasseren. Slechts mei de hulp van de oneerlijke Duitse scheidsrechter Schmeizer heeft Oostenrijk mei 32 van hei Oranje-team kunnen winnen. Twee a drie minuien voor het eindsignaal beroofde de Duitse fluitist de Nederlanders van een vol- volkomen verdiend gelijk spel. Hij, die al vanaf het begin de indruk had gewekt niet voor zijn taak ie zijn berekend, schonk de Oostenrijkers een op zijn zachtst gezegd zeer twijfelachtige strafschop. Dat was het toppunt van de voor Oranje rampzalige reeks onjuiste beslissingen. De heer Schmeizer heeft namelijk meer op zijn geweten. Hij Was er de schuld van dat dit eerste treffen tussen Oosten rijk en Nederland in de voorronde van hei tournooi om hei wereldkampioenschap is ontaard in een ontmoeting, die niets meer mei voetbal te maken had. Zo geïntimideerd door hei gehuil van de meer dan 65.000 Oostenrijkse fanatici op de tribunes ontpopte hij zich als een der be ruchtste „home-referees", hei soort fluitisten dat bibbe rend van angst als een wezel alle objectiviteit vol komen heeft verloren. Hei resultaat was een schandalige vertoning, waarin de grofste uitingen van onsporiiviieii aan Oostenrijkse zijde ongestraft bleven en elke charge van de Nederlanders correct of incorrect, het deed er niet toe een snerpend fluitsignaal opleverde. Zo verloor Oranje, nadat hei geruime tijd bijzonder rooskleurige vooruitzichten voor een uitstekend resultaat heeft gehad. Nederland leidde immers mei de rust, volkomen verdiend, mei O2 en hei had tien minuien voor hei einde nog een voorsprong, zii het met slechts een doelpunt verschil. Hef slot kwam echter met een nederlaag, welke, hoe teleur stellend de cijfers ook zijn, in feite een morele triomf voor Oranje's voetbalteam betekende. Nimmer immers heeft hef de grofheden der Oostenrijkers mei gelijke munt betaald. SCHMETZER EN ARGAUER AAN HET WOORD Eén van de vele WEER 4 TOPSPELERS NAAR N.N.B.B. TUMPEK ZWEMT WERELDRECORD a Spelers Nederland-B tegen Noorwegen-B Duitse scheidsrechter doet Oostenrijk overwinning op Nederland cadeau doellat Kring;. Kort daarna was het raak. De Oostenrijkse linksachter Barschandt legrde de bal ln uiterste verwarring; voor de voeten van Van Melis. Nog geen mi nuut later was het zelfs 0-2, weer door Van Melis. Toen was de chaos aan Oos tenrijkse zijde compleet. Met iets meer geluk had Oranje ook nog een derde en vierde doelpunt gehad en niemand had dan kunnen zeggen dat die score ge flatteerd was. Tegenover de werkelijke kansen voor de Nederlanders stond na melijk niet één serieuze dreiging van Oostenrijkse zijde. Wat er ook gebeurde, de Oostenrijkse voorhoede bleek niet in staat een aanval op te bouwen van de kwaliteit als vele der Nederlandse attaques. Wel openbaarde zich in de laatste periode voor de rust iets van wat in de tweede helft aan onbehoor lijks en onsportiefs te verwachten was. Welk een dramatisch eind dus van een wedstrijd, die om geheel andere redenen echter met enige vrees tege moet gezien was. De Nederlanders wis ten voor zij begonnen, dat de Oosten rijkers hard kondenspeien. Maar die "frdheid vreesde men niet. Er was ™eer respect voor de herhaaldelijk naar voren gebrachte mogelijke techni sche meerderheid van de tegenstander. Vandaar ook, dat Oranje vanaf het be gin enthousiast en stevig, maar toch sportief ten strijde trok, in de hoop zo de vermeende technische achterstand te nivelleren. Die opzet bracht wonderwel succes. Terwijl voor de Oostenrijkse voorhoede de weg naar het Nederlandse doel telkens weer versperd bleek, kwam Oranje's aanval gaandeweg tot een spelletje zoals die linie dit seizoen in nog geen enkele interland had gede monstreerd. Wilkes, spelend als in zijn grootste dagen, was de dirigent. Tel kens weer bracht hij met solo's of ver bluffend zuivere passes zoveel variatie in het Nederlandse aanvaisspel, dat fraaie en degelijke combinaties werden getoverd op de Weense grasmat. Twee snelle treffers Dit verkwikkende spelletje, waarvopr ®p een gegeven moment zelfs het beest, dat bevooroordeelde toeschouwers massa heet, bewondering bleek te heb ben, leidde tot grote verrassingen. De scherp op winst spelende Van Melis kreeg plotseling kansen. De Oostenrijk se defensie wankelde en kraakte in haar voegen. De ene blunder volgde op de andere. Toen werd Oranje's eerste doelpunt spoedig ingeluid. Een rush van Wilkes langs vijf tegenstanders re sulteerde in een schot dat juist over de Eerste grofheden De wedstrijd was feitelijk nauwe- lijks begonnen of het bleek reeds, dat er in het Oostenrijkse elftal enkele Jieden rondliepen, die het met de nor men van fatsoen en sportiviteit niet zo nauw namen I egenover de Ne derlandse overtredingen van de spel regels zij vloeiden echter nimmer voort uit pogingen om de tegenstan der te verwonden stonden toen reeds duidelijkeonsportieve daden van in het bijzonder linksbinnen Dienst. Hij was kennelyk van plan Oranje's doelman Pieters Graafland zo snel mogelijk buiten gevecht te stellen, om zo te profiteren van de bepaling dat in de gehele wedstrijd geen invallers waren toegestaan. De eerste poging daartoe, al te opzette lijk uitgevoerd, kwam hèm op een waarschuwing ta staan. Later, toen Nederland reeds leidde met 2-0, trachtte hij Oostenrijk opnieuw aan een numerieke meerderheid te hel pen. Nu was Van der Hart de kan brancards, die aan alle zijden van het veld gereed werden gehouden. Wat er echter ook gebeurde, voorlopig had den de Oostenrijkers geen succes. Wiersma in ziekenhuis Het was duidelijk, dat de tweede helft nog veel meer staaltjes van onsporti- vlteit zou brengen. Vooral toen Oosten rijk de achterstand spoedig verkleinde, werd het gevaar voor excessen acuut. Tot overmaat van ramp leidde toen een botsing tussen Van Melis en de Oostenrijkse doelman tot een kniebles sure van de laatste. Meteen werd van alle kanten een brancard aangedragen. Doelman Schmied bleef echter, zij het pijnlijk met zijn leden trekkend. Vanaf dat ogenblik konden de Nederlanders geen goed meer doen. Wat zij ook on dernamen, telkens klonk het fluitje van de heer Schmeizer. Overtreding of niet, Oostenrijk kreeg de vrije schoppen. Een kwartier voor het einde beleefde deze vertoning haar hoogtepunt. Voor de tweede keer trachtte Dienst doelman Pieters Graafland uit te schakelen. Een arm ging in de nek van Oranje's doelman, een knie werd in de rug ge plant. Weer snelden de mannen met worden gebracht. De overtredingen, die behoorden te leiden tot het uit net veld zenden van de schuldigen, bleven onge straft. De kans om aan al deze grofheden, die naarmate de tijd verstreek steeds erger werden, te ontkomen, was voor de Nederlanders slechts geweest, dat zij een derde doelpunt zouden maken. De kansen daarop werden echter steeds kleiner. Oostenrijk bleek zich na de rust te hebben hersteld van de onzeker heden in de defensie en veroverde een duidelijk veldoverwicht. Dat de dubieu ze beslissingen van de scheidsrechter deze meerderheid in de hand hebben gewerkt, lijdt geen twijfel. De druk, die op de Nederlandse verdediging werd uitgeoefend, werd zodoende steeds gro ter en ook daar leed de afweer onder de gedragingen van de scheidsrechter. Dat de Oostenrijkers tien minuten voor het einde dan ook gelijk maakten, lag volkomen in de lijn der verwachtingen. Sterker nog, bü de toen geldende krachtsverhoudingen was de stand 2-2 volkomen juist. Maar de zich steeds meer misdragende Oostenrijkers op het veld en op de tribune wilden meer. Zij wensten een overwinning. Toen Wiersma uit het veld werd ge slingerd, leek de dreiging wel groter, maar toch nog niet fataal. Oranje ver- de brancards toe, maar Pieters Graaf land kon na over de eerste schrik heen te zijn verder spelen. De climax kwam ruim vijf minuten voor het einde. De Oostenrijkse linksbuiten Haummer werkte Wiersma met een heupworp bui ten het veld. Wiersma kwam met zijn hoofd op de sintelbaan en moest met een hersenschudding naar het ziekenhuis FAAS WILKES dirigent sterkte de verdediging immers prompt. Van Wissen kwam op Wiersma's plaats en ook Wilkes trok zich terug. Ten onrechte slrafschop Twee minuten voor het einde nam toen scheidsrechter Schmetzer de grof ste beslissing van deze dag. Terwijl de naar links gezworven rechtsbinnen Walzhofer feitelijk een overtreding be ging door de bal op veel te geringe hoogte te willen koppen en Van Wissen niets anders deed dan de bal over de zijlijn werken, speelde Walzhofer de rol van de onheus bejegende met het ta lent van een volgroeid acteur. Kwasi gewond sloeg hij tegen de grond en ge had eens moeten zien met welk een spoed de heer Schmetzer naar voren holde om te beduiden dat Oostenrijk een strafschop mocht nemen. Zo zegevierde Oostenrijk. Commentaar Hevig was de verontwaardiging in het Nederlandse kamp. De deur van de Nederlandse kleedkamer bleef lange tijd dicht. De spelers moesten de on heuse behandeling enigszins verwerken. De commentaar van de Nederlandse officials was niet mals. De heer Kruy- ver, de leider van het gezelschap, ver klaarde ronduit: „De scheidsrechter heeft de wedstrijd voor Oostenrijk ge wonnen. De Oostenrijkers speelden bo vendien met opzet gemeen." Later, in de kleedkamer, werd door de diep te leurgestelde spelers ook duidelijke taal gebruikt. De Munck, wijzer geworden door de ervaring van zijn Duitse tijd, vertelde hoe hij in de rust nog had ge waarschuwd. Klaassens beet een Oos tenrijkse journalist toe: „U hebt met Schmetzer gespeeld." Van der Hart, de aanvoerder, voegde eraan toe: „HU heeft ons bestolen." Zo ge al deze uitlatingen nog wilt bezien in het kader van enig chauvinis me, dan wordt de conclusie van Hard- wick, de oefenmeester, de man met wie Nederland noch Oostenrijk verder enig contact zal hebben, omdat hij naar Engeland terugkeert, belangrijk. „Wat zich hier heeft afgespeeld, is een schan daal," aldus de man die in zijn tijd als voetballer voor Engelse clubs en het Engelse nationale elftal het nodige heeft meegemaakt. En inderdaad, deze wedstrijd was een schandaal. Een schandaal van opzettelijke grofheden aan Oostenrijkse zijde en van intriges van de Duitse scheidsrechter. Van voet bal was geen sprake meer. De scheidsrechter, de heer Schmetzer, weigerde op onze vraag een oordeel uit te spreken over de waarde en de kwa liteiten van de beide ploegen, aangezien het spel te snel was geweest dan dat zijn aandacht ook maar een ogenblik kon verslappen. Hij zeide het evenwel te betreuren dat, waarschijnlijk wegens te grote nervositeit, over en weer ge speeld was met een hardheid die grens de aan bruutheid. De samensteller van het Oostenrijkse elftal, Josef Argauer, meende dat de Oostenrijkers de zege ruimschoots ver diend hadden, omdat zij met verbeten heid hadden gespeeld en zich niet had den laten ontmoedigen door de achter stand na de eerste helft. De wedstrijd werd bijgewoond door tal van vooraanstaande figuren, bij wie de heer H. Drimmel en F. Graf, on derscheidenlijk minister van Opvoeding en van Defensie in het Oostenrijkse ka binet, en mr. E. Star Busman, buiten gewoon gezant en gevolmachtigd minis ter van Nederland te Wenen. Een van de vele onverkwikkelijke incidenten in de wedstrijd Oosten rijkNederland. Een ongelukkige botsing van Van Melis met de Oos tenrijkse doelman Schmied, die men hier op de grond ziet liggen, was bijna aanleiding van een vecht partij geworden. Wij zien hier Van Melis (tussen de nummers 3 en 10) omringd door boze Oostenrijkers. Tweede van rechts Van der Kuil. Tijdens de internationale wedstrijden te Munster, waaraan door enige Nederlandse atleten werd deelgenomen, heeft Hannie Bloemhof een zeer goede indruk achter gelaten. Ondanks de zeer sterke wind in de rug, waardoor een geflatteerde tijd voor Hannie Bloemhof werd genoteerd, liet zij haar sterke Duitse tegenstandsters in- doorkampioene Renate Nitschke en Erika Fischin 11.6 sec. achter zich. Renate Nitschke liet 11.8 sec. en Erika Fisch 11.9 sec. afdrukken Ook de 200 meter werd een Nederlandse overwinning. Hannie Bloemhof zegevierde in 25.1 sec. Winnares van de bronzen medaille Marianne Werner (Duits land) kwam op het nummer kogelstoten tot 15.12 meter. Hoe hevig de wind wel was bleek uit de tijd van de onbekende jonge Duitser Riede, die op de 100 meter 10.3 sec. noteerde, ge volgd door de Amerikaan Duckett in 10.4 sec.; derde Korbjun (Did.), 10.5 sec. en onze landgenootAad van Hardeveld in 10.8 sec. De 5000 meter werd een overwinning voor Porbadnik (Did.) In 14.34.0 met op de tweede plaats zijn landgenoot Ida 14.43.2 en op de derde plaats Henk Viset van Ciaifo uit Amhrni in 14.49.8. Een estafetteploeg van V. en L. uit Den Haag legde ln de 4 x 100 meter beslag op de derde plaats ln 42.8 sec. Eindhoven, gedegradeerd naar de eerste divisie van het betaalde voetbal, heeft zaterdagavond in een vriend schappelijke wedstrijd een 3-2 nederlaag geleden tegen Valenciennes. Bij de rust was de stand 1-1. Eindhoven verkreeg twee keer een voorsprong, beide malen werd deze echter weggewerkt door de Fransen. Een minuut voor tijd scoorde Valenciennes uit een vrije schop het be slissende doelpunt. Na de wedstrijd volgde een bespre king tussen de besturen van beide ver enigingen over een mogelijke transfer van Van Rhijn naar Eindhoven. Het is, hoewel nog geen definitieve overeen komst werd bereikt, nu vrijwel zeker, dat Van Rhijn komend seizoen voor Eindhoven zal uitkomen. Wederom hebben zich vier topspelerg van de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond gedistancieerd. De driebandenspelers H. Popeyus, H. de Ruyter, J. C. Baay en G. M. Louwers hebben zich ook aangesloten bij de Nieuwe Nederlandse Biljart Bond. De Hongaar Gyorgy Tumpek heeft tij dens wedstrijden te Boedapest een nieuw wereldrecord op de 100 meter vlinderslag fevestigd. Hij zwom de afstand in 1 min. .4 sec. Dit is eentiende seconde binnen de door de F.I.N.A. op 1 mei ingestelde 11- miettijd van 1 min. 3.5 sec. TlOee Nederlandse aoeipunten, aie lange tijd de hoop op een overwinning of een jmijJe spel levendig hielden, in beeld. Op de foto boven: een juichende Van stadt voor het Oostenrijkse doel na in de 23ste minuut het eerste Neder- j-jhdse doelpunt te hebben gescoord. Foto onder: zo kwam het tweede Neder- ndse doelpunt in de 33ste minuut tot stand. In het doel de verslagen Oosten rijkse doelman Schmied. (Van onze sportredacteur) De vrees die het kleine groepje Ne derlanders ln Wenens voetbalstadion bekroop, nauwelijks na het begin van de tweede helft van de in een veld slag ontaarde wedstrijd tussen Oos tenrijk en Nederland, is dus niet ten onrechte geweest. Alle symptomen wezen erop, dat Oranje ondanks de voorsprong van 20 met de rust nog niet veilig was. Voor er na de hervatting namelijk anderhalve mi nuut verstreken was, had Oostenrijk zijn achterstand verkleind. Toen stond het vast dat de Oostenrijkers, met welke middelen dan ook, zouden trachten in elk geval een gelijke stand te bereiken. Welnu, Oostenrijk heeft gewonnen. Vraagt niet hoe het is gebeurd wij hebben er elders al uitvoerig over gesproken. Een feit is echter, dat Oranje's voetbalteam voor een vrijwel onmogelijke opgave staat om toch nog de eindronden van het toernooi om het wereldkampioen schap te bereiken. Een trieste weten schap na zo'n droevige ervaring als die van gisteren in het Weense Prater De toss verloren en tegen de sterke wind in spelen, het waren kwade voor tekenen voor het Oranje-team, nog voor Van Melis de bal aan het rollen mocht brengen. Maar al gauw was er toch meer hoop in de Nederlandse harten. Terwijl de eerste Oostenrijkse aanval len nauwelijks enig gevaar hadden ge bracht, was Nederland in de zevende minuut reeds heei dicht bij een doel punt. Spil Stotz miste toen namelijk een voorzet van Carlier. Van Melis moest in een moeilijke positie schieten en de opgaaf bleek juist iets te zwaar. De bal ging naast het doel. Voorlopig was het toen even met Oranje gedaan. Ge steund door de wind, maar vooral door de massa op de tribune, die, in de laat ste dagen door de kranten opgezweept, van de Nederlanders niets duldde, be gon Oostenrijk aan een offensief. Maar al wat die aanvallen ook opleverden, zoals enkele corners, de eerste de beste uitval van de Nederlanders was veel gevaarlijker. Een voorzet van Carliër bUvoorbeeld was slechts enkele centimeters te hoog voor Van Melis. Nauwelyks was men voorts tot de ont dekking gekomen, dat er in de Oosten rijkse defensie soms merkwaardig vreemde dingen gebeurden, of hét on verwachte geschiedde. Wilkes legde in zijn eentje vijf Oostenrijkers in de luren en schoot. De bal vloog juist over de lat. Spelbeeld veranderd Vanaf dat ogenblik was het voorlopig gebeurd met de Oostenrijkers. Na tuurlijk, zij probeerden herhaaldelijk tot het Nederlandse doel door te drin gen, maar wat uit al die aanvalspo- gingen sprak, was de teleurstelling over het feit, dat Oranje's defensie nog niet eenmaal was overrompeld. Het superioriteitsgevoel had de Oos tenrijkers parten gespeeld en het ge volg was dat bü alles wat zU deden de overtuiging ontbrak. Sterker nog, men werd nerveus in het Oostenrijkse kamp en daardoor verdween de zui verheid uit het aanvaisspel en maak te de defensie steeds meer fouten. Een Nederlands doelpunt kon nog worden voorkomen. Maar eens zocht linksachter Barschandt toch zün heil in het trekken aan het shirt van Van der Kuil, toen die op het punt stond alleen naar de OostenrUkse veste door te breken. De ommekeer was in zicht en liet toen ook niet lang op zich wachten. Een nieuwe Neder landse uitval, nu via Wilkes geleid over de linker vleugel, resulteer de in een pass van Carlier. Van Melis werd afge schermd. Toch kreeg hij de bal. Barschandt wisl kennelijk niet waarheen hij trapte. Het gevolg was dat de ba! precies voor de voeten van Van Melis kwam en toen was doel man Schmied natuurlijk kans loos, 01. Nog geen minuut later de Oostenrij kers waren nau welijks van de schrik bekomen kwam Neder lands tweede doelpunt. Weer ging de aanval over links. Nu stormde Wilkes naar voren, zijn schot stuitte af op het lichaam van doelman Schmied en Van Wissen schoot de terug springende bal meteen weer in. Op nieuw bood Schmied tegenstand, nu sloeg hU de bal weg, maar precies voor VAN MELIS Twee doelpunten! de voeten van Van Melis. Dat beteken de toen uiteraard 02. De Oostenrijkers kwamen' er toen nauwelijks nog aan te pas. Zij hadden bovendien de pech even met tien man te moeten spelen, omdat rechtsback Kozlicek na een botsing met Van Wis sen in de kleedkamer werd opgeknapt. Intussen rolde een vloedgolf van Neder landse aanvallen op het doel der Oos tenrijkers. Telkens leek een derde doel punt nabU. Zo bUvoorbeeld, toen Schmied miste na een voorzet van Van Wissen en Barschandt bUna in eigen doel schoot. De bal kwam tegen de lat. Twee minuten voor de rust miste Schmied weer, nu na een voorzet van Carlier. Spil Stotz kon toen de bal nog juist voor de voeten van Van Melis weghalen. De OostenrUkse doelman mocht verder van geluk spreken toen een schot van Van der Kuil na een combinatie tussen Wilkes en Carlier precies over de lat vloog. Minder optimisme Ge ziet, Oranje's aanhang kon gedu rende de rust met een opgeruimd ge moed de verdere toekomst tegemoet zien. Anderhalve minuut na de hervat ting werd het optimisme echter klei ner. Uit een dubieuze vrüe schop tegen Van Wissen speelde Hanappi de bal naar linkshalf Koller. Meteen volgde een hard, effectvol schot op het Neder landse doel. Voor Pieters Graafland zag wat er gebeurde en voor h(j af doende kón reageren, vloog de bal in het doel. Dat was dus 1-2. En toen begonnen de Oostenrijkers prompt aan hun intimidatie van de scheidsrechter. Zij kregen onverwachte steun toen een wat ongelukkige botsing tussen Van Melis en doelman Schmied leidde tot c n incident. Vanaf dat ogenblik werd het Praterstadion een hel. Als wolven die bloed ruiken, zo huilde de massa op de tribunes. Geen Nederlander moest het wagen een tegenstander aan te val len, hU werd prompt onthaald op een hels spektakel. Een rumoer waarvoor kannibalen zich zouden hebben ge schaamd, zo onbehoorlijk was het. En in deze sfeer speelde de gehele tweede helft zich af. Intussen meenden de OostenrUkse spelers zich alles te kun nen permitteren. En ging er dan een Nederlander tegen de grond, de heet hoofden op de tribunes schreeuwden „show". Z(j gilden zelfs toen Wiers ma met een gezicht vol gruis en met een hersenschudding van de sintelbaan werd gedragen. Dat Oranje onder deze omstandighe den nog zo lang stand wist te houden, was reeds een compliment. Dat het zelfs tot twee keer toe nog dicht bU een doelpunt is geweest was het maar gekomen! is dan ook bijzonder prUzenswaardig. Eenmaal moest doel man Schmied zich voor de voeten van Van Melis werpen toen rechtsbuiten Halla, die rechtsachter was gaan spe len, de bal voor de voeten van de Ne derlandse midvoor legde. In het tweede geval redde Barschandt na een corner met veel moeite op de doellUn. De kan sen voor de OostenrUkers werden ech ter talrUker. Pieters Graafland kon slechts trappend redden na een kogel van Haummer en Hanappi presteerde het om voor open doel over te schieten. De wedstrijd belandde toen in het sta dium van de onbehoorlUkste aanvallen der OostenrUkers in de hoop een nume rieke meerderheid te krUgen. En zo kwam in de vöfendertigste minuut, na dat een overtreding van Hanappi niet was bestraft, de bal bU midvoor Buzek, die met een fraaie kopbal scoorde. Drie minuten voor het einde dan volgde de befaamde strafschop, waarmee Oostenrijk de overwinning behaalde. Stotz zorgde voor de treffer. Het Nederlands B-elftal, dat op 12 juni in Bergen tegen Noorwegen B en op 13 juni in Stavanger tegen een Noors bondselftal zal aantreden, wordt uit 16 spelers geselecteerd. 14 spelers zijn reeds bekend, t.w.: Van der Voort (RCH), Ockhuizen (DOS), Walhout (Noad). Kraay (DOS), Anderiesen (Ajax), Schilder (Volendam), Kruyver (KFC), Tol iVolendam), Coenen (MVV). Dahrs (Blauw Wit), Bisschops (Rapid JC), Koopal (Willem 2), De Koe (GVAV) en Louer (Noad). Twee spelers zullen nog nader worden aangewezen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 7