gelijk Deblokkering huurgelden sneller mo gemaakt Kosten voor verbetering moeten dan 30 procent van jaarhuur bedragen Noorse geleerden kanten zich tegen atoomproeven af Amsterdam bouwt IJ-tunnel Hereniging van Duitsland moet voorafgaan aan een algemene ontwapening Regering komt de Tweede Kamer tegemoet Op 2 straaljagers op één dag neergestort Roeiboot op Bergse Plas omgeslagen Financiering door lening bij de burgerij Ovatie voor Adenauer in het Huis van xAfgevaardigden J. J. VAN KOOTEN zijn vroegst huurverhoging per 1 augustus Amerikaans plan voor „ondergrond ontploffingen van kernwapens se Brandenburger Tor in de steigers Angstig avontuur goed afgelopen Auto door trein gegrepen Verklaring in gemeenteraad Hembrug dient ook te verdwijnen Bondskanselier vraagt een vier-ministers-conferentie over de Duitse kivestie Met weer Proef met projectiel voor lange afstand in de V.S. So vj et-w alvisvaar der s smokkelen duikboten naar Middellandse Zee Amerikaanse piloot gedood; Nederlander gered I Verklaring van Eisenhower en Adenauer 10.000 op nr. 3291 m MUKKIO befoteycu oiüfj, WOENSDAG 29 MEI 1957 81ste JAARGANG No. 26918 Waarschijnlijk vrijdag 100-jarige in Gouda Vrouw aan verwondingen bezweken Wegens het feest van 's He ren Hemelvaart zal ons blad morgen, 30 mei, niet verschijnen. DE DIRECTIE. Het gemeentebestuur van Amsterdam kan, gezien zijn verantwoor delijkheid voor de toekomst van de stad, de uitvoering van de tunnelwerken niet stopzetten. Het standpunt van de regering inzake de noodzaak van bestedingsbeperking aanvaardend zal het gemeente bestuur een zodanig investeringsbeleid volgen, dat een aantal andere werken voorshands zal blijven rusten. Indien noodzakelijk zullen bovendien de tunnelwerken getemporiseerd tot uitvoering komen. Op de burgerij van Amsterdam zal een beroep worden gedaan om de financiering mogelijk te maken door een lening. B. en W. van Amsterdam vertrouwen, dat de regering overtuigd zal kunnen wor den van de redelijkheid van het standpunt van Amsterdam en dat uiteindelijk een gunstige financiële regeling zal kunnen worden getroffen. Dit verklaarde de loco-burgemeester van Amsterdam, mr A. de Roos, vanmiddag in de Amsterdamse gemeenteraad naar aanleiding van het besluit van de regering om de tunnelbouw over het IJ voorlopig stop te zetten. Eng.suède Dames/Herenjasjes Droog weer Houtplein 20 - Telefoon 12000 Grote Houtstr. 140 - Tel. 12349 BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. Umuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte Omroepers 16 cents per m m -hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRI3S 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds Tel. 21544. §|É|$$gp8^— Na het overleg met de commissie van voorbereiding uit de Tweede Ka mer heeft de regering in het ontwerp van wet op het grootboek woningverbe tering (blokkering van een gedeelte van de huuropbrengst) opnieuw belang rijke wijzigingen gebracht. De voor naamste wijzigingen zijn, dat deblok kering van op liet grootboek ingeschre ven gelden reeds dadelijk na de tot standkoming van verbeteringen moge lijk zal worden, dat ook voor bepaalde onderhoudswerken deblokkering kan plaats hebben en dat nu ook de ge meenten als eigenares van woningwet woningen onder de stortingsplicht wor den gebracht. De huurverhoging en blokkering zul len niet op 1 juli maar op zijn vroegst op 1 augustus ingaan. Om versnippering der te blokkeren bedragen te voorkomen, hetgeen niet in het belang van de volkshuisvesting zou zijn en ook de administratie van het grootboek extra zwaar zou belas ten, is een minimum gesteld aan de verbeteringskosten die voor deblokke ring in aanmerking komen. Deze kos ten dienen tenminste 30 procent te be dragen van het totaal dat tot 1 januari 1967 voor de betrokken woningen zal moeten worden gestort. Dat komt neer op ongeveer 30 procent van de na de verhoging geldende jaarhuur. Op het grootboek ingeschreven gelden *Ullen niet alleen worden vrijgegeven Voor woningverbeteringen, maar ook Voor schilders- en stucadoorswerkzaam- heden binnenshuis. Wat deze laatste betreft geldt, dat zij alleen tot deblok kering aanleiding kunnen geven als zo binnen bepaalde tijdvakken, afhanke lijk van de situatie op de arbeidsmarkt, zijn uitgevoerd. Voor andere onderhoudswerkzaamhe den worden geen gelden terugbetaald, behalve voor onderhoudswerk dat on middellijk verband houdt met uitge voerde verbeteringswerkzaamheden. De bij de vorige wijziging van het wetsontwerp opgenomen mogelijkheid, dat gelden worden gedeblokkeerd ten De Amerikaanse luchtmacht zal waar schijnlijk vrijdag een eerste proef met een intercontinentaal ballistisch projec tiel nemen, zo heeft James Patterson, een lid van de commissie voor atoom energie van het Amerikaanse Congres, meegedeeld. Het projectiel, van het type „Atlas", zal worden afgevuurd van de luchtmachtbasis Patrick in Florida. Het zal een hoogte van ruim elfhonderd kilometer bereiken en vervolgens in een horizontale baan naar het zuid oosten vliegen. Men verwacht dat de Atlas daarbij een afstand van ruim 3500 kilometer zal afleggen. Duizenden te land en ter zee zullen het projectiel kunnen waarnemen. Als de proef slaagt, zal het feit dat Amerika een echt inter continentaal projectiel bezit, niet ge heim gehouden worden, aldus Patterson. Hij hoopte, dat Russische waarnemers dan de gelegenheid zullen krijgen de „Atlas" in volle vlucht te zien. (Rtr.) Volgens het Amerikaanse weekblad „Newsweek" heeft de inlichtingendienst van de Amerikaanse marine ontdekt, dat Russische duikboten de Middelland se Zee binnen komen aan boord van walvisvaarders. „Die grote vaartuigen kunnen elk twee duikboten van middel grote omvang meenemen en hebben een speciale installatie in hun ruimen om de duikboten naar buiten te laten," aldus het tijdschrift. „Zeven walvis vaarders zijn dit jaar de Middellandse Zee overigens geen gebied, waar men walvissen aantreft binnengeva ren. De oudste ingezetene van Gouda, me vrouw Dederika Geertruida Versloot- van Rooy<_n, heeft dinsdag gezond en Wel haar honderdste verjaardag ge vierd. behoeve van andere woningen van dezelfde eigenaar, dan die waarvoor ze zijn ingeschreven, zal pas ontstaan na dat de stortingsplicht is geëindigd, dus na 31 december 1966. Voor die tjjd zal deblokkering van gelden dus slechts kunnen geschieden voor verbe tering van woningen, waarvoor die gelden zijn ingeschreven. Als de kosten van verbetering van een woning meer bedragen dan drie vijfde der voor de betrokken woning ingeschreven gelden, kan op verzoek van het meerbedrag ontheffing van ver dere storting worden verleend. Tegen een eventueel afwijzende beschikking van de directeur van het grootboek op zulk een verzoek staat beroep op de minister van volkshuisvesting en bouw nijverheid open. De uiterste datum, waarop jaarlijks de storting moet zijn gedaan, wordt ver schoven van 31 december naar 31 juli. Dit heeft het voordeel, voor de post cheque- en girodienst, dat de grote druk te bü de jaarwisseling niet nog wordt vergroot. Door deze wijziging komen er negen stortingsjaren van 1 augustus tot en met 31 juli en een slotperiode waarover moet worden gestort van vijf maanden. Dat is de periode van 1 augustus 1966 tot en met 31 decem ber 1966. Teneinde de administratie zo eenvou dig mogelijk te houden zal de rentever goeding alleen geschieden over die gel den, welke jaarlijks op 31 juli een ge heel stortingsjaar ingeschreven zijn ge weest. Aangezien het niet mogelijk zal zijn de behandeling van het wetsontwerp voor 1 juli te beëindigen, zullen huur verhoging en blokkering niet op 1 juli kunnen ingaan. Deze datum is in de nota van wijzigingen op de wetsont werpen gesteld op l augustus a.s. Een Amerikaanse piloot is dinsdag middag om het leven gekomen bij het neerstorten van een op Soesterberg ge stationeerde Sabre-straaljager van de Amerikaanse luchtmacht in een deel van onze oplage van gisteren maak ten wij reeds melding van dit vliegtuig ongeluk terwijl ongeveer twee uur later de tweede luitenant-vlieger W. de Jong van de Nederlandse luchtmacht zich met zijn schietstoel wist te redden, even voordat zijn „Thunderstreak" bij Vlieland in zee stortte. De Amerikaanse straaljager veronge lukte des middags om ongeveer half drie en kwam neer op het terrein van de verpleeginrichting voor geesteszie ken. de „Willem Arntzhoeve" in Den Dolder. De brand, die ontstond op de open plek in het bos, waar het toestel, dat in lichte laaie stond, in de grond sloeg, was na drie kwartier geblust Een halve hectare heide ging verloren Het stoffelijk overschot van de piloot werd tussen de wrakstukken gevonden. Het is te danken aan de gelukkige omstan digheid. dat het vliegtuig niet óp, maar juist tussen de paviljoens voor de ver pleegden en de woningen van de art sen terecht kwam, dat er niet meer slachtoffers te betreuren zijn. Onnodig te zeggen, dat het ongeluk in de Stich ting angst en schrik veroorzaakte. De „Thunderstreak" was ingeschakeld bij schietoefeningen boven Vliehorst bij Vlieland toen ze in moeilijkheden kwam. De luitenant-vlieger verliet het vliegtuig juist op tijd. Hij kwam onge deerd op de Vliehorst terecht. Het vlieg tuig stortte naar zee en dook in de golven. Zwitserland Studenten van de handelshogeschool in St. Gallen hebben een uitnodiging .voor een bezoek aan Moskou afgeslagen „omdat alle con tact met Moskou gezien moet worden als compromitterend voor hun overtui gingen en idealen". (Reuter) Een groep van 64 Noorse geleerden heeft gisteren een beroep gedaan op de Noorse regering te ijveren voor een on middellijk verbod op het nemen van kernproeven. De geleerden verklaarden bezorgd te zijn over de „toegenomen radio-activiteit, veroorzaakt door de vele proefnemingen met a- en h-bom- men sinds 1954". Met het oog op de vele tegenstrijdige verklaringen, die van gezaghebbende kringen over de gevolgen van deze_ proe ven zijn afgelegd, hetgeen duidelijk toont, dat er tot dusver geen voldoende solide wetenschappelijke basis bestaat om het risico precies af te meten, me nen de geleerden, dat het onder de om standigheden ongerechtvaardigd is met de proeven voort te gaan. Van de zijde van de Amerikaanse commissie voor atoomenergie is mee gedeeld, dat de commissie een Piaa ontwerpt om kernwapens onder de grond tot ontploffing te brengen. Hierdoor zon de radioactieve straling nagenoeg ni hil worden. Bij de huidige serie proe ven in de woestijn van Nevada worden de tot ontploffing te brengen apparaten geplaatst op vernogingen, die „gestut" worden door hoge torens en ballons. Het is reeds bekend, dat de hoogte waarop de ontploffingen geschieden van invloed is op de radioactieve stoffen, die vrij komen. Hoe hoger de bom tot ontploffing wordt gebracht, des te klei ner de kans op schadelijke bijprodukten. In de woestijn van Nevada zijn de Amerikanen gisteren met hun nieuwe serie atoomproeven begonnen. Het tot ontploffing gebrachte apparaat had een kracht van 10 miljoen kilogram T.N.T. Het was de 68ste kernproef, die door de Verenigde Staten is bekendgemaakt. De Japanse regering heeft gisteren of ficieel tegen de kemproef geprotes teerd. Van Amerikaanse regeringszij de is meegedeeld, dat de Verenigde Staten Japan zullen antwoorden, dat de Kernproeven in Nevada volgens plan en on?er bescherming van uitgebreide veiligheidsmaatregelen zullen worden voortgezet. <u. P. Reuter) De 62-jarige ambtenaar A. Caperus uit Castricum die bij zijr dochter aan boord van een aan de ringdijk liggende woonboot logeerde, ging dinsdagmor gen op de Bergse achterpias wat spele varen in een roeiboot. Op een gegeven ogenblik sloeg het vaartuigje lek en sloeg om. De man klampte zich aan het nog drijvende bootje vast, luidkeels om hulp roepend. Zijn dochter hoorde hem, ging te water en trachtte haar vader zwemmend te redden. Deze klemde zich evenwel zo stevig aan haar vast, dat zij met moeite zijn hoofd boven wa ter kon houden. Het drama speelde zich een twintigtal meters uit de kant af. Een voorbijganger zag het en rende naar de politiepost, die er vlak in de buurt is. Een agent kwam met een dreg de dochter, die aan het eind van haar krachten was, te hulp en weldra behoorde het angstig avontuur toen tot het verleden. Omstreeks elf uur dinsdagavond is op de onbewaakte overweg Sterrenkamp bij Emmen een kleine personenauto door een passerende trein gegrepen, waardoor de auto opzij werd gedrukt en het rechterportier werd vernield. De bejaarde echtgenote van de chauffeur van de auto, mevrouw Engelsman uit Emmen werd uit de auto geslingerd en in zeer ernstige toestand naar het zie kenhuis te Emmen vervoerd. Bij aan komst bleek zij te zijn overleden. De heer Engelsman en twee andere inzittenden liepen geen letsel op. Dit is wat er overbleef van de opslag ruimte en het deel van de ver werkings afdeling van de papierfabriek in Gen nep, die maandag door een zware brana is geteisterd. Slechts een spookachtig, verwrongen skelet bleef er van de gebouwen over Het in de Russische zone van Berlijn gelegen plein bij de Brandenburger poort gonst op het ogenblik van activi teit, nu arbeiders bezig zijn de schade te herstellen, welke de beroemde „Tor" tijdens de oorlog opliep. Reeds enige tijd zijn tussen het oosten en het wes ten besprekingen gaande over de restauratie van de beeldengroep boven op de poort, maar volkomen overeen stemming is nog niet bereikt. Op de plaats, waar de groep moet komen, waait op het ogenblik de rode commu nistische vlag. De loco-burgemeester lichtte het standpunt van B. en W. toe met de volgende verklaring. B. en W. betreuren het, dat de re gering deze beslissing heeft genomen In een gemeenschappelijk communi qué van president Eisenhower van de Verenigde Staten en de Westduitse bondskanselier Adenauer, dat gisteren na de besprekingen van beide regerings hoofden te Washington is uitgegeven, wordt verklaard, dat de oplossing van het probleem van de hereniging van Duitsland vooraf moet gaan aan een algemene ontwapeningsovereenkomst met de Sovjet-Unie. In het communi qué wordt voorts gezegd, dat Adenauer heeft voorgesteld opnieuw een conferen tie van de ministers van buitenlandse zaken van de Grote Vier over de her eniging van Duitsland te beleggen. De meest geschikte tijd voor een dergelij ke conferentie zou zijn na de onderte kening van de gedeeltelijke ontwape ningsovereenkomst tussen het Wes ten en de Sovjet-Unie. De Verenigde Staten zullen over een en ander met Groot-Brittannië en Frankrijk bespre kingen voeren. Eisenhower heeft Ade nauer meegedeeld, aldus het communiqué dat de in Europa uit te voeren ontwape ningsmaatregelen alleen door de Verenig de Staten zullen worden aanvaard, in dien de andere leden van de Noordatlan- tische Verdragsorganisatie ermee in stemmen. De president zegde de bonds kanselier toe, dat de Verenigde Staten de Westduitse regering op de hoogte zullen houden van alles wat op de ont wapeningsbesprekingen voor West-Duits- land van belang is. De Verenigde Sta ten zijn voornemens, aldus het commu niqué, hun strijdkrachten in Europa, met inbegrip van Duitsland, te handha ven, zolang dit gebied bedreigd wordt. Beëindiging van de „onnatuurlijke en onrechtvaardige verdeling van Duits land" is één van de belangrijkste doel einden van de buitenlandse politiek van de beide landen, aldus het communi qué. „Indien de Sovjet-heersers werke lijk vrede en vermindering van de in ternationale spanning wensen, kunnen zij dit niet beter bewijzen dan hereni ging van Duitsland door middel van vrije verkiezingen mogelijk te maken" aldus wordt hieraan toegevoegd. Van Duitse zijde in Washington wordt vernomen dat Adenauer telegrafisch het voorstel tot een vier-ministers-con- ferentie reeds voor zijn vertrek naar Washington heeft gedaan. President Eisenhower, aldus verzekerde men, stemde erin toe, indien het Westen te voren met de Russen tot een „gedeel telijke ontwapeningsovereenkomst" kan komen. Dat Eisenhower in het commu niqué niet als medeauteur wordt ge noemd zou diplomatieke redenen heb ben, namelijk dat de president de Brit ten en de Fransen niet voor het hoofd wil stoten door een initiatief, waar voor hij niet tevoren de Britse en Fran se goedkeuring heeft gevraagd. Op een persconferentie die de West duitse regeringsleider gisteren na de ondertekening van het communiqué in Washington heeft gehouden, verklaarde Adenauer onder meer, dat „de bespre kingen, die ik deze week met presi dent Eisenhower heb mogen voeren van de grootste politieke betekenis, zowel voor Europa, als voor West-Duitsland zijn". Hij stemde in met een verslaggever, die opmerkte dat het na de bespre- kin- i uitgegeven communiqué „niet slechts een belangrijk diplomatiek stuk, doch evenzeer een politiek document van gewicht is, dit in verband met de ko mende Westduitse verkiezingen". „Maar deze bekendmaking is niet met het oog op de verkiezingscampag ne uitgegeven. Onze kansen in dit op zicht zijn zo goed, dat wij ze niet op de ze wijze behoeven te vergroten", aldus Adenauer. De Westduitse bondskanse lier verklaarde ook, dat hij wilde, dat de Westduitse strijdkrachten de beschik king zouden krijgen over de beste en modernste wapens, „opdat zij kunnen voldoen aan hun bestemming, namelijk een eventuele aanvaller af te schrik- ken'LAdenauer werd ook gevraagd hoe West-Duitsland zou reageren, indien er in Oost-Duitsland een opstand naar Hon gaarse trant zou uitbreken. „Dit is een louter theoretische vraag. Ik geloof, dat de Oostduitsers, zovee1 zin voor disci pline heben, dat dit niet gebeuren zal", antwoordde de bondskanselier. Adenauer heeft gisteren tevens zo wel in het Huis van Afgevaardigden als in de Amerikaanse Senaat rede voeringen gehouden. In het Huis van Afgevaardigden ver klaarde de bondskanselier, dat nie mand in de Duitse bondsrepubliek er aan denkt gebruik te maken van ge weld of oorlog, ook niet als het om de hereniging van Duitsland gaat, die door de Duitsers zo vurig wordt ge wenst. In de Senaat verklaarde hij dat alle Duitsers oprecht verlangen naar eenheid én vrijheid, maar dat zijn regering misschien een aantal van de door andere partijen voorge stane oplossingen op het gebied van de buitenlandse politiek gevaarlijk oordeelt. De .leden van het Huis van Afgevaardigden brachten Adenauer staande een ovatie, toen hij de ver gaderzaal betrad. Hij werd begeleid door de democratische en republikein se fractieleiders. John W. McCor- mack en Joseph W. Martin, de voor zitter van de commissie voor buiten landse zaken,. Thomas S. Gordon en een vooraanstaand republikeins lid van deze commissie, Robert Chiper- field. De voorzitter van het huis, Sam Rayburn, stelde de bondskanselier voor: „Het is ons een bijzonder voor recht in dit Huis een der grootste leiders van de wereld de leider van een groot, trots en vrij volk en ik mag hieraan toevoegen een volk dat vastbesloten is, die vrijheid te behouden te kunnen begroeten". Een woordvoerder van de Westduit se socialistische oppositiepartij heeft gisteren te Bonn verklaard, dat zijns inziens, uit het Amerikaans-Westduitse communiqué blijkt, dat Adenauers po litiek, om het ontwapeningsvraagstuk te koppelen aan dat der Duitse her eniging, geheel en al Is prijs gegeven" (Rtr UP' In de 535e staatsloterij, 4e klasse, 7e lijst is een prijs van t 10.000 gevallen op nr. 3291. zonder voorafgaand overleg met het gemeentebestuur van Amsterdam. Zij achten het de plicht van het gemeen tebestuur, om in het kader van de ge meentelijke autonomie en binnen het raam der financiële mogelijkheden die projecten tot stand te brengen, welke voor de ontwikkeling van de stad noodzakelijk zijn. Het snel in omvang en intensiteit toenemende verkeer tussen de noord-en zuidoever van het IJ en de nieuwe ontwikkeling van het noordelijk stads deel dwingen Amsterdam tot het in het vereiste tempo tot stand brengen van de noodzakelijke oeververbindingen. De IJ-tunnel is zowel voor de verbin ding van de noordelijke provincies en van Noord-Holland benoorden het IJ met Amsterdam en zijn achterland als voor de verbinding van de stad ten zuiden van het IJ met het stadsdeel noord van bijzonder grote betekenis. In het stadsdf el-noord is een belang rijk deel van de industrie samengetrok ken; de bevolking vafl dat stadsdeel zal na de uitbreiding, welke omstreeks 1963 tot stand zal zijn gekomen, stij gen van 50.000 inwoners tot 100.000 inwoners. De voortdurende groei van de industriële bedrijvigheid en de toe neming der bevolking zullen een grote uitbreiding van het goederenverkeer ten gevolge hébben. De IJ-tunnfe! dient dus verschillende gewichtige belangen. B. en W. zijn van oordeel, dat het standpunt van de regering een misken ning van deze belangen betekent. Het gemeentebestuur van Amsterdam zal gegeven zijn verantwoordelijkheid voor de toekomst van de stad, de mede op grond van de door de minister van Verkeer en Waterstaat op 16 maart 1955 afgelegde verklaring aangevangen uit- veering der tunnelwerken, niet kunnen stopzetten. Het standpunt van de rege ring inzake de noodzaak van de beste dingsbeperking aanvaardende, zal het gemeentebestuur een zodanig investe ringsbeleid volgen, dat een aantal an dere werken, welke in 1957 tot uitvoe ring zou worden gebracht, voors hands zal blijven rusten. Indien zulks noodzakelijk blijkt, zullen bovendien de tunnelwerken getemporiseerd tot uit voering kunnen komen. Naast de bo ven omschreven middelen om de finan ciering van de tunnelbouw mogelijk te maken, zal een lening worden Uitge schreven. waarbij ook een beroep zal worden gedaan op de burgerij. B. en W. van Amsterdam spreken het vertrouwen uit, dat de regering overtuigd zal kunnen worden van de redelijkheid van het standpunt van Am sterdam en dat uiteindelijk een gunstige financiële regeling zal worden getrof fen. Inmiddels blijven B. en W. on verminderd op het standpunt staan, dat de Hembrug op de kortst mogelijke ter mijn door een tunnel dient te worden vervangen. Zij zullen de totstandkoming daarvan met kracht bij de regering blijven bepleiten. Advertentie BARTEUORiSSTR. HAARLEM TEL. 13439 PERD B0LSTR. 48 A DAM TEL 717162 Verwachting tot donderdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Droog weer met van zee binnen- drijvende wolkenvelden, maar vooral in het binr .land ook perioden met zonneschijn. Zwakke, tijdelijk matige wind tussen noordoost en noordwest. Weinig verandering in temperatuur. Donderdag: Zon: 4.30-20.50. Maan: 5.27-21.49. Vrijdag: Zon; 4.29-20.51. Maan: 6.28-22.37. Voor Hemelvaartsdag mag verwacht worden, dat het droge weer voortduurt, waarbij er in de ochtend vrijwel geen wind zai zijn. Tegen de middag komt er enige wind uit richtingen tussen noordoost en noordwest. In het binnen land zullen flinke perioden met zonne schijn voorkomen, maar aan de kust be staat een kans, dat de van de Noordzee afkomstige bewolking zich geruime tijd zal kunnen handhaven. In het tempera- tuurverloop komt weinig verandering. Advertentie CAT CY DE EERSTE EN QyfO M üVLM DE BESTE v.a dlt/.WU

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 1