Midden op de Stille Oceaan GROTE BRITSE WATERSTOFBOM ONTPLOFT Helle lichtschijn op ruim vijftig kilometer afstand zichtbaar Super H-bom in Rusland? President Coty wraakt de gruweldaden van de Algerijnse rebellen Arthur Miller schuldig aan „minachting van het Congress" bevonden Stijlvolle herdenking hij het monument voor de gevallenen E Huurdebat m Compensatie huurverhoging onderwerp van gesprek met minister Zijlstra !l iiilllllii -■■■■«' Aardbeving in Turkije Joegoslavische minister naar Moskou Voordeel voor overwerkers IMRE NAGY naar Boedapest teruggebracht? VOOR RADIO EN TELEVISIE Dringend beroep op beschaafde volkeren Uitspraak van rechter te Washington Botsing tussen militaire jeep en bromfietsers Kind bij brand levensgevaarlijk gewond cfeg MORRIS hfjote ifcii êm/l Het weer «pi Voorwalt-foto ZATERDAG 1 JUNI 1957 81ste JAARGANG No. 26920 Tunnellening woens dag bij Ged. Staten Bemiddelingsverzoek van Baron de Vos van Steenwij k Nansen-medaille voor Rode Kruis - Mgr. prof. Mulder Huisprelaat '-•< Kostbare monstrans met H. Hostie ont vreemd Uit Sacramentskapel in Eindhoven Opleiding tot revalidatie- assistent Vijftig jaar on der zeedienst te Rotterdam Sociaal commentaar Eén dode en één zwaar gewonde Redder loopt ook brandwonden op STRAND/BADKLEDING Droog en overwegend zonnigweer FILM 8 en ló'mm Overveen, tel. 16012 BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. Umuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severln. NIEUWE HAARIEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte. Omroepers 16 cents per m m -hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. Tussen Kerstmis-eiland en het eiland Malden, in het midden van de Stille Oceaan, heeft Groot-Brittannië gisteren, als onderdeel van de operatie „En terhaak" een tweede, zwaardere waterstofbom tot ontploffing gebracht. Volgens te Londen ontvangen berichten betreft het hier de eigenlijke, grote waterstofbom. De ontploffing van 15 mei j.l. zou slechts een proef met een Werkmodel zijn geweest. De ontploffing van gisteren was voorzover bekend de elfde Britse kern-ontploffing. Voor de ontploffing zocht een groep Vliegtuigen een uitgestrekt zeegebied af om er zeker var te zijn dat er geen schepen voeren. Een viermotorige Vic- kers „Valiant" straalbommenwerper, die beschilderd was met een witte, hitte-werende verf en waarvan de ca bine-ruiten voorzien waren van specia le zonneschermen en stalen luiken te gen d„ helle lichtschijn en explosie- hitte, wierp de bom af. Onmiddellijk na de explosie stegen Canberra-straal- bommenwerpers op teneinde op grote hoogte de eerste meteorologische ver kenningen te doen, en de radio-activi teit te meten. Andere Canberra's volg den de explosie-wolk, en meldden regel matig zijn koers, zijn snelheid en ande re gegevens. Op verscheidene eilanden rondom Kerstmis-eilana, en zelfs in Adelaide en Brisbane in Australië, zijn instru menten opgesteld die de mate van ra dio-actieve neerslag meten. Britse jour nalisten zijn getuige geweest van de ontploffing, op ongeveer 54 kilometer a'.tand van de plaats waar de bom hoog boven de zee ontploffen zou. Bij de proef van 15 mei zijn geen verslag gevers toegelaten. De thans geëxplodeerde H-bom zou door V aliant"-straalbommenwerpers die van Engelse vliegvelden zijn opge stegen, boven Moskou kunnen worden afgeworpen. De wetenschappelijke leider van de Proefnemingen. William Cook, heeft te- kpnover journalisten verklaard dat de fadio-actieve neerslag van de Ameri kaanse en Russische atoomproeven door de proef van gisteren slechts biinimaal verhoogd zal worden. Op zee- hiveau zal de radio-activiteit echter Wel stijgen tengevolge van de gam- tna-stralïng en de neutronen-produktie. Daarom zijn extra voorzorgsmaatrege len genomen teneinde er zeker van te zijn da', niemanc, zich op de eilanden kan begeven, voordat de radio-actieve besmetting verminderd is. Bovendien is ervoor gezorgd dat op de verscheidene eilanden in de Stille Oceaan vis zal kunnen worden gekocht welke op ra dio-activiteit getest is. Het centraal meteorologisch instituut in de Japanse hoofdstad heeft ver klaard, dat de instrumenten te Tokio op geen enkele wijze hebben gerea geerd op de Britse atoomproef. (Reuter, U.P.) Woensdag a.s. znllen Ged. Staten van Noord-Holland moeten beslissen of zij hun goedkeuring zullen geven aan het Amsterdamse voornemen om een IJ- tunnellening uit te schrijven. Verwacht wordt dat, zo deze goedkeuring spoedig mocht komen, de uitgifte van de lening en de opening van de intekening op het Grootboek snel zullen volgen. Uiter aard zal de uitgifte van de geldpapie- ren geleidelijk gaan, omdat ook de fi nanciering van de bouw in stadia ver loopt. Inmiddels heeft het lid van Provinciale Staten van Noord-Holland mr. C. Ba ron de Vos van Steenwijk een aantal vragen aan Gedeputeerde Staten van Noord-Holland gesteld. Hij informeert bij Gedeputeerde Staten of zij, gezien bet grote belang van de Ij-tunnel voor de provincie, bereid zijn in het conflict tussen regering en Amsterdam te be middelen. Tevens dringt hij er op aan de lening en het Grootboek van Am sterdam zo spoedig mogelijk goed te keuren en tevens voor een bepaald be drag als provincie op dit Grootboek of de lening in te tekenen. De oud-commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland en oud- voorzitter van de commissie van advies mzake Oeververbinding Noordzeekanaal IJ, dr. J. E. baron de Vos van Steen- Wijk, heeft het gemeentebestuur van Amsterdam een schryven doen toeko men, waarin ht) het college van B. en W. gelukwenst met de inhoud en for mulering van het besluit van de ge meenteraad van 29 mei j.l. inzake de U-tunnel. Hij verzoekt het gemeentebestuur de perste obligatie van de „IJ-tunnel lening 4857 a 1.000 gld. voor hem te willen re serveren. De Nansen-medaille zal dit jaar wor- Sen toegekend aan het verbond van fJode Kruis-organisaties. wegens de ,U'P, die is geboden aan de Hongaarse vluchtelingen. De onderscheiding zal 16 september a-s- te Genève aan een vertegenwoordi ger van het Rode Kruis worden uit gereikt. De Sovjet-Unie beschikt thans over een zo krachtige H-bom, dat deze niet kan worden beproefd vanwege het ge vaar voor de nabuurlanden, aldus heeft de Russische communistische leider Khroesjtsjev tegenover een groep Pool se journalisten verklaard, die twee we ken geleden de Sovjet-Unie bezochten. Van zeer betrouwbare zijde te Moskou is vernomen dat de tekst van Khroesjts- jevs redevoering binnenkort zal worden gepubliceerd. De Russische partijleider weigerde nader in te gaan op het type of de omvang van de bom noch op de mogelijkheid, dat de ijskap van een der Polen door een ontploffing zou smelten. „Wy wilden een dergelijke bom be proeven", aldus Khroesjtsjev, „maar zagen hiervan af vanwege het gevaar voor omringende landen". (U.P.) Het Joegoslavische nieuwsbureau Tan- jug heeft gisteren gemeld, dat de Joe goslavische minister van defensie, gene raal Gosnjak, op 7 juni naar Moskou zal vertrekken voor een bezoek van twee weken aan de Sovjet-Unie op uit nodiging van de Russische minister van defensie, maarschalk Zjoekov. Gosnjak zal worden vergezeld door verscheidene generaals en andere hoge officieren. (Reuter) (Van onze Haagse redactie) Minister Hofstra heeft de in specteurs der belastingen medegedeeld, dat vanaf 1 juni de heffing der loonbelasting op overwerk zal dienen te geschieden volgens het tarief Bijzondere Be loningen. Tot nu toe was het zo, dat slechts wanneer de werkgever de beloning voor het overwerk in een ander tijd vak uitbetaalde dan dat waarin het overwerk werd gedaan, dit tarief werd toegepast. Slechts een bepaalde categorie profiteerde daarvan. Het besluit van minister Hofstra bete kent een voordeel voor allen die overwerken. Het tarief Bijzondere Beloningen doet de progressie weg vallen. Bij het gewone salaris wordt ae beloning voor overwerk dus niet opgeteld, zodat men niet de kans loopt door over te werken in een hogere belastingklasse te vallen. Volgens doorgaans betrouwbare krin gen in Wenen zouden er in Boedapest „hardnekkige" geruchten gaan, dat de voormalige Hongaarse premier Nagy uit Roemenië naar Boedapest is terug gebracht. Nagy zou tijdens de oktober-revolutie van het vorig jaar, na eerst zijn toe vlucht by de Joegoslavische ambassade in Boedapest te hebben gezocht, naar Roemenië zijn gebracht. Hij zou zich volgens gemelde geruchten op het ogen blik in de staatsgevangenis van de vei ligheidspolitie in Boedapest bevinden. Voorts gaan er geruchten, dat de Hon gaarse regering een proces voorbereidt tegen hem, generaal Pal Maleter, die minister van defensie in de regering- Nagy was, en andere voormalige mili taire leiders. (Reuter) Een overzicht tijdens de plechtige her denking van de gevallenen bij het on- derzeedienstmonument in Rotterdam ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de onderzeedienst. Morgen viert mgr. prof. dr. Alph. Mulders, hoogleraar aan de theologische faculteit te Nymegen, zyn 40-jarige priesterfeest. Z.H. de Paus heeft hem bij die gelegenheid benoemd tot Huis prelaat van Zyne Heiligheid wegens zijn bijzondere verdiensten voor de uitbrei ding van het geloof. De president van de Franse repu bliek, René Coty, heeft gisteravond in een tot alle Fransen gerichte toespraak tijdens een speciale radio- en televisie uitzending de aandacht van „de open bare mening in de gehele wereld" ge vestigd op de gruwelijke daad van Al gerijnse rebellen, die in een dorp meer dan 300 Mohammedanen, mannen en jongens, hebben onthoofd. In groepen van tien tot twaalf man waren de op- jHWow' De super-gestroomlijnde M.G.-racewagen, waarmee de Engelse coureur Stirling Moss in augustus op de zoutvlakten van de Amerikaanse staat Utah een aanval zal doen op het wereldrecord op de „Vliegende Mijl" in de 1500 c.c.-klasse Men verwacht, dat deze speciaal gebouwde wagen meer dan 240 mijl per uur zal rijden, hetgeen ruimschoots genoeg zou zijn voor het verbeteren van het record dat oo 203 mul per uur staat. De 41-jarige Amerikaanse toneel schrijver Arthur Miller is gisteren door de Washingtonse rechter Mclaughlin schuldig bevonden aan „minachting van het congres". Er zijn tegen Miller twee aanklachten ingediend en hij is aan beide schuldig bevonden. Dit betekent, dat hij in beide gevallen minimaal tot een maand hech tenis of honderd dollar boete en maxi maal tot een jaar gevangenisstraf of duizend dollar boete kan worden ver oordeeld. De rechter kan ook gevan genisstraf en boete opleggen. Miller is gisteren nog niet veroordeeld. De normale gang van zaken in derge lijke gevallen is, dat de beklaagde on geveer een week, nadat hy schuldig is bevonden, opnieuw voor de rechter ver schijnt, om zyn vonnis te vernemen. De rechter heeft schriftelijk uitspraak ge daan; Miller was hierbij niet aanwezig. Verwacht wordt, dat hy hoger beroep zal aantekenen. Dit houdt in, dat zyn zaak eerst door de verscheidene hoven van beroep zal worden behandeld, om uiteindelyk eventueel voor het Ameri kaanse opperste gerechtshof te dienen. Arthur Miller blijft, tegen borgstelling, op vrije voeten. Miller heeft geweigerd tegenover een subcommissie van het huis van afge vaardigden voor het bestrijden van on Amerikaanse activiteiten de namen te noemen van de aanwezigen op een in 1947 gehouden en door hem bijgewoon de bijeenkomst van Amerikaanse com munistische schrijvers. Ook wilde hij niet zeggen of een bij name genoemde persoon toen als voorzitter was opge treden. Rechter Mclaughlin heeft in zijn oordeel verklaard, dat het er uiteinde- lij om ging of de vragen, die Miller niet wenste te beantwoorden, betrek king hadden op het onderwerp, waar mede de congressionele ondercommis sie zich bezig hield. Dit onderwerp was „het vervalsen en misbruiken van Amerikaanse paspoor ten door personen, die de communis tische samenzwering in de V.S. willen bevorderen" Mclaughlin verklaart nu dat beantwoording van de vragen Inder daad van belang was voor het door de ondercommissie ingestelde onderzoek. Hij haalde vroegere gerechtelijke uit spraken aan er staving van zijn oor deelvelling, dat de rechtbank geen re kening kan houden met de door Miller aangevoerde beweegredenen voor het niet beantwoorden der vragen. (Reuter) standelingen uit Tunesië naar het dorp gekomen. Hun doel was een Moslem gezin te tuchtigen, dat ervan verdacht werd de zyde van de Fransen te heb ben gekozen. De dorpelingen protesteer den heftig tegen de eerste moorden een vader en zijn vier zoons maar bereikten allleen, dat de moordenaars in woede ontstaken en de gehele man nelijke bevolking van de huttenwereld doodden. „Er bestaat niet een Frans man", aldus zei Coty in zyn toespraak, en er is ook geen enkele man met een hart in de wereld, die thans niet door medelijden en afschuw is overweldigd bij het vernemen van de gruweldood, die verscheidene honderden van onze Algerijnse landgenoten in enkele uren moesten ondergaan". „Deze gruwelen zijn niet slechts het werk van enkele bandieten. De moor denaars gaan voort met het uitvoeren van de orders van hun leiders, dezelfde leiders, die nog donderdag j.l. via een buitenlands radiostatiipn hun vreugde uitten over de lafhartige en verrader lijke moord op een Algerijn (Aly Chek- kal), wiens enige fout was, dat hij van Frankrijk hield. En het zijn deze zelfde leiders, die reeds ongeveer 5.000 weer loze Algerijnen, mannen, vrouwen, ou den van dagen en kinderen, lieten af slachten", aldus Coty. „Ik richt mij tot alle beschaafde volkeren en ik vraag hun of zij niet het ogenblik gekomen achten om duidelijk te verklaren dat zij weigeren te luisteren naar de'aan stichters en de agenten van dit afschu welijk terrorisme, dat alle Goddelijke en menselijke wetten met voeten treedt", aldus de Franse president. Volgens berichten van Franse mili taire zijde in Algiers hebben in de nacht van donderdag op vrijdag Alge rijnse rebellen by Saida in westelijk Algerije 35 Mohammedaanse arbeiders gedood en 21 gewond. De slachtoffers zijn eerst gemarteld. Naar vrijdagmiddag is bekend gewor den is woensdagmorgen uit de Sacra mentskapel van de dekenale kerk St.- Catharina te Eindhoven een monstrans met H. Hostie ontvreemd. Het is een antiek zilveren werkstuk met edelste nen en uitgevoerd in barokstijl, hoogte 55 cm, gewicht 2.200 gram. De politie heeft een uitgebreid onderzoek inge steld. Als eerherstel wordt zondag na de Hoogmis het Allerheiligste ter aan bidding uitgesteld. Zondagavond om half acht zal een plechtige openlucht mis op het Wilhelminaplein te Eind hoven worden opgedragen. In september a.s. beginnen de R.-K. Leergangen te Tilburg in samenwerking met het Groot Ziekengasthuis te Den Bosch een cursus voor opleiding tot re- validatie-assistent. Dezer dagen wordt in Rotterdam het Vijftigjarig bestaan van de onder zeedienst gevierd. Allereerst zijn twee Amerikaanse en twee Engelse onder zeeboten naar Rotterdam gekomen om met de schepen van de jubilerende onderzeedienst „acte de presence" te geven aan de Parkkade. De burgerij kan de onderzeeboten bezichtigen, duik- demonstraties op de rivier gadeslaan en de aan de onderzeedienst gewijde tentoonstelling in het Flevogebouw be zoeken. Verder staan er sportwed strijden op het programma, zullen er enkele ontvangsten en diners voor of ficieren, manschappen en reünisten worden gehouden en zyn enige feest avonden belegd. Vrijdagochtend werd bij het monu ment voor de gevallenen op het ter rein van de onderzeedienst aan de Waal haven een herdenkingsplechtigheid ge houden, waarbij tal van burgerlijke- en militaire autoriteiten aanwezig wa ren. Nadat deze waren welkom geheten door de commandant van de onderzee- dienst, de kapt. lt. ter zee H. M. L. F. E. van Oostrom Soede, sprak de staatssecretaris van marine, H. C. W. Voorman, een rede uit, waarin hij al lereerst herinnerde aan de taak van de onderzeedienst in de voorbije oorlog en vervolgens zijn taak in de huidige tijd belichtte. Hij merkte op, dat thans op het ge bied van onderzeeboten een evolutie wordt doorgemaakt. Snelheid, duikdiep- te, voortstuwing en bewapening onder gaan principiële wijzigingen. Daardoor zullen de plaats en de taak van de onderzeeboot ook een principiële wijzi ging ondergaan. Wat de taak van de Nederlandse onderzeedienst betreft: de taken die hem in NATO-verband wor den toebedeeld worden nauwkeurig ver vuld en met de bondgenoten wordt de ontwikkeling gevolgd. Als de tijd rijp is zullen de juiste plaats en taak van de onderzeedienst bepaald kunnen worden. De staatssecretaris deelde tenslot te mede, dat het H.M. de Koningin had behaagd enige onderscheidingen te verlenen. Kapitein luitenant ter zee, N. J. H. Gregory werd benoemd tot officier in de orde van Oranje Nas sau, luitenant ter zee eerste klasse R. van Wely tot ridder in de orde van Oranje Nassau, opperschipper A. J. van Kuyk, chef d'équipage, ontving de ere-medaille in goud verbonden aan de orde van Oranje Nassau, ser- gant-torpedomaker W. Weener en korporaal-machinist L. J. Landini de ere-medaille resp. in zilver en brons, verbonden aan de orde van Oranje Nassau en voor alle onderscheidenen gold de toevoeging „met de zwaar den". f (Van eer. bijzondere medewerker) igenlijk is het debat dat officieel a.s dinsdag in de Tweede Kamer gevoerd gaat worden, reeds jaren aan de gang. Naar zijn actuele inhoud gemeten toch ook zeker al meer dan een jaar en het typische is dat er vrij wel algemene overeenstemming is over het uitgangspunt. Er is een huurpro- bleem. Ër is een volkomen scheve ver houding tussen de huren van vooroor logse en nieuwe woningen. Vooral de oudere woningen worden onvoldoende onderhouden en gemoderniseerd tenge volge van het te lage rendement zodat ons nationale woningbezit in verval raakt. Bewoners van moderne wonin gen moeten een huur betalen, welke hun draagkracht vaak ver te boven gaat. Bezitters van vooroorlogse wo ningen, die uit dat bezil moeten be staan, lijden rondweg armoe, enz. enz. En nu liggen er een drietal wetten voor, die beogen dit complexe vraag stuk althans enigszins dichter bij een oplossing te brengen. Er is moeite gedaan door de ver schillende groepen van er bij betrok kenen om tot eensgezindheid te gera ken over de te volgen weg. Evenwel zonder gunstig resultaat. In de poli tieke sector kwam men tot een soort van compromis, in het sociale overleg bleek ook dat niet mogelijk, zodat de regering de knoop moest, doorhakken. Het politieke compromis is voldoende bekend: de P.v.d.A. wenste de helft van de noodzakelijk geachte 25 pet. huurverhoging zonder meer als belas ting in de staatskas te doen vloeien ten behoeve van de verbetering van de woningbouw. De K.V.P. zag hierin een aantasting van het eigendoms recht en stelde de blokkering voor, waardoor de verhuurder althans eigenaar blijft van de gehele huuropbrengst, zij het dan dat hij een deel van die opbrengst slechts op een bepaalde wijze en na bepaalde tijd zal mogen aanwenden. Het komt ons voor dat er weinig kans is dat aan deze compromissituatie veel veranderd zal worden. Deze overeen komst immers vormde een der basispun ten, waarop in november j.l. het vormen van een nieuwe regering mogelijk werd. Het lijkt dus waarschijnlijk, dat de Tweede Kamer voor de keuze komt te staan: de 25 pet huurverhoging hoe dan ook te accepteren of de regering naar huis te zenden. Maar in dat laat ste geval zal de consequentie zijn een stellig weer langdurige regeringscrisis Niet gemakkelijk zal men dat risico willen lopen. (Vervolg op pagina 11.) Een klein beeld van de enorme schade, welke door een aardbeving werd aan gericht in de Turkse provincie Boloe. Tachtig personen kwamen om het leven bij deze ramp. Grote zwerfstenen rol den van een berghelling af, toen de aarde heftig in beweging kwam. Wij vernemen, dat volgende week woensdagmorgen op verzoek van mi nister Zijlstra een gesprek gevoerd zal worden tussen deze minister en de or ganisaties welke betrokken zijn by de prijsstabilisatie. Aanleiding tot het ge sprek is de teleurstelling en de twij fel welke bij de werkgevers gewekt zyn door de beslissing van de rege ring over de loonsverhogingen ter compensatie van de komende huurver hoging. Minister Zylstra zal ongetwij feld op de hoogte willen zijn van de gevoelens en voornemens der organi saties omdat de compensatiekwestie een rol gaat spelen in het huurdebat, dat dinsdag a.s. in de Tweede Kamer begiut. Na peiling van de stemming in werk geverskringen is ons gebleken, dat de bewindsman weinig kans maakt op her nieuwde toezeggingen tot medewerking aan zyn stabilisatiepolitiek indien de regering haar compensatiebeslissing, welke volgens de werkgevers een aan- Op de Sliffertsestraat te Eindhoven is vrijdagmiddag een militaire jeep, die een paard en wagen wilde passeren, in botsing gekomen met twee van de an dere kant komende bromfietsers. Een van deze, de 85-jarige J. B., wonende aan de Zeelsterstraat te Eindhoven, werd op slag gedood. De andere, de 17- jarige Van de K. uit Veldhoven, werd zo ernstig gewond, dat hij in het r.-k. Binnenziekenhuis te Eindhoven moest worden opgenomen. zienlijke overcompensatie betekent, on gewijzigd handhaaft. Voorlopig is moei lijk in te zien hoe d'e regering op haar eenmaal genomen beslissing zou moe ten terugkomen. Komt zij er op terug, dan verwekt zij onrust in arbeiders kringen. Handhaaft zij haar besluit, dan komt de prijsstabilisatie in gevaar. In beide gevallen valt er weinig goeds te verwachten voor de politiek van beste dingsbeperking waarvan zowel loon- als prijsstabilisatie hoekstenen zijn. Men mag daarom verwachten, dat de com pensatiekwestie wellicht voor de rege ring in het komende debat een min stens zo zware hindernis wordt als de blokkeringskwestie. De 4-jarige Bertha Aarsen uit Roo sendaal is vrijdagmiddag bij een brand in een schuurtje achter de ouderlijke woning aan de Gastelseweg zodanig ge wond, dat voor haar leven moet worden gevreesd. Een buurvrouw ontdekte, dat de schuur in brand stond en samen met de moeder deed zij pogingen het kind, dat achter een ton bescherming tegen de vlammen zocht, te redden. De hoge vlammen, die uit het stro in de schuur sloegen, beletten de vrouwen echter bij het kind te komen. Een later te hulp gesnelde buurman C. van H. heeft zich toen, nadat omstanders begonnen wa ren emmers vater op het vuur te wer- pen.door de vlammen gewaagd en het kind naar buiten gebracht. Met een shock en derde graads verbranding is het slachtoffertje naar het Charitas- ziekenhuis vervoerd. De heer H. had ook brandwonden opgelopen, maar kon na verbonden te zijn huiswaarts keren. Advertentie 8ARTELJ08ISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD 80LSTR. 48 ADAM IEL 717162 Verwachting tot zondagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Vannacht hier en daar mist. Zwakke tot matige zuidwestelijke wind. Op nieuw iets warmer. Zondag: Zon; 4.27-20.53. Maan: 8.54-23.50. Maandag: Zon: 4.27-20.54. Maan: 10.13 Het eerste weekeinde van juni zullen wij nog profiteren van een hogedruk- gebied, waarvan het centrum bij de Azoren ligt. Een uitloper hiervan be weegt langzaam in zuidelijke richting, maar zal ook morgen het weer in ons land nog in gunstige zin bepalen. Er blijft een z-vakke wind staan, waarbij voornamelijk in de middaguren in het kustgebied iets koelere lucht van zee zal worden aangevoerd. In een groot deel van ons land zullen de temperatu ren ook morgen tussen 17 en 20 gr. C. schommelen. Er komen zonnige perio den voor en het blijft droog. Advertentie V ELEKTRISCHE BELICHTINGS METERS vanaf f 35.—

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 1