MARTINI HET AFGELOPEN TONEEL SEIZOEN IN HAARLEM Spelpeil doorgaans hoog maar te weinig vernieuwingsdrift In oostelijk Driehuis is de rust verstoord DOOR EEN ZATERDAGSE BRIL ZWITSALINE Grootste aquarellist van Hongarije Tien nieuwe gezinshelpsters in Haarlem en omgeving Koolmezen wandelen op afgedankt stuk van Hagelingerweg Dronken auto mobilist reed op agent in Spoel om die fles! Toneelaccommodatie onvoldoende Expositie van prof. Illes in De Waag VOOR ALLE BEDDENREPARATIE ZATERDAG 1 JUNI 1957 PAGINA 3 Martini: échte vermouth met WIJN als basis! Koel geschonken Goed gedronken Een jaar geëist HAARLEMS MATRASSENHUIS H. DE GRAAFF GROTE HOUTSTRAAT 103 Internationaal bekend Melkfolder-dag in Haarlem en omstreken HPC 1 versloeg Nereus 1 met 52 tuw MARTINI Zo heel anders, zoveel edeler. Sop het repertoire genomen heeft en dat daar ongetwijfeld nog wel een of twee jaar op zal blijven staan: „Het dagboek van Anne Frank". Het heeft als toneel stuk misschien geen overweldigende kwaliteiten, maar het is een aangrij pend document humaine. dat door de uiterst beheerste vertolking door de Arnhemmers aan overtuigingskracht nog gewonnen heeft. Het is het afge lopen seizoen verschillende malen in Haarlem gespeeld en het zal ongetwij feld nog verschillende malen gespeeld Daarmee is in kort bestek een over zicht gegeven van het afgelopen toneel- seizoen: Vaak goed toneel met enkele uitschieters naar boven en enkele uit schieters naar beneden, maar zonder die vernieuwingsdrift, die het toneel tot een levende realiteit maakt. Knappe regie- en spelprestaties, maar nergens die plot selinge vonk van het heilige vuur. Dat is uiteraard niet de schuld van Haarlem. Misschien is het zelfs niemands schuld. Het is alleen een feit, dat men zo graag anders zou wensen. Accommodatie Helaas moet geconstateerd worden, dat de toneelaccommodatie van de Haar lemse schouwburg nog altijd onvoldoen de is om alle stukken hier te kunnen brengen. Het toneel moet nodig worden uitgebreid. De belichtingsinstallatie moet nodig worden vernieuwd en gemoderni seerd. Met dit laatste was men wat de voorbereiding betreft al een heel eind op weg, toen de financieringsmoeilijkhe den bij de gemeente roet in het exen gooiden. Men moet zich dus nu voorlo pig nog behelpen. Daar staat tegenover, dat bij het begin van het afgelopen sei zoen de schouwburgbezoeker een ver nieuwde zaal kon betreden, in lichte kleuren geschilderd en verlicht met lam pen in nieuwe ornamenten. Het brand- scherm voor het toneel is aan het oog onttrokken door een siergordijn en de krakende stoeltjes hebben plaats ge maakt voor nieuwe, met rode pluche beklede fauteuils. Het is jammer, dat de doorgangen tussen de rijen nog altijd nauw zijn en daardoor ongemak veroor zaken. Dit neemt echter niet weg. dat de Haarlemse schouwburg voor wat te- Driekoningenavondwerd een bijzonder vrolijke voorstelling door de grote treft de toeschouwersruimte een nieuw, toewijding van de spelers van de Haagse Comedie. Het toneelseizoen is voor wat Haarlem betreft, vrijwel ten einde. Alleen gedurende het Pinkster-weekeinde brengt het be roepstoneel nog een bezoek aan Haarlem. Daarna wordt de schouw burg voor ongeveer een maand uit sluitend het domein der dilettanten. Het afgelopen toneelseizoen heeft be trekkelijk weinig opzienbarende din gen te zien gegeven, al zij toegege ven dat het spelpeil doorgaans hoog was. In zoverre was het Haarlemse toneelseizoen een afspiegeling van het vaderlandse toneelleven. Hoe kan het ook anders? «Het Haarlemse to- neelseizoen wordt immers bepaald door de artistieke potentie van gezel schappen, die buiten Haarlem geves tigd zijn. De toneelconstellatie in den lande kreeg in april van dit jaar een gevoelige schok te ondergaan, toen het bestuur van de Toneelcoördinatie aftrad, als gevolg van het besluit van minister Cals om tegen het ad vies van de Toneelcoördinatie in, toch het komend seizoen het Nieuw Nederlands Toneelgezelschap te sub sidiëren. De gevolgen van die veran dering zullen waarschijnlijk in de toekomst niet uitblijven. Het afgelopen seizoen vormde geen uitzondering in de reeks van na-oor- logse toneelseizoenen. Men leverde knappe prestaties, maar niettemin ontkomt men niet aan de indruk, dat het toneel lijdend is aan een sle pende kwaal. De vernieuwingsdrift ontbreekt. Af en toe verneemt men dat in Amsterdam of in Den Haag experimentele groepen optreden, maar in Haarlem krijgt men die he laas niet te zien. Het ware te wen sen, dat het komende seizoen bij voorbeeld de toneelgroep „Test" een of meer avonden beschikbaar krijgt. Nieuw was het optreden van het Nieuw Nederlands Toneelgezelschap, het mon sterensemble dat in triplure speelde ter voldoening aan de vraag naar toneel spreiding. Dat optreden is geen succes geweest, zeker niet in artistiek opzicht. Slechts een enkele maal werd door dit ensemble een stuk gebracht, dat het ge middelde niveau van de andere gezel schappen haalde. Helaas heeft de direc tie van de schouwburg voor dit gezel schap een niet onaanzienlijk aantal speel avonden beschikbaar gesteld. Voorstel lingen als „Tsantsa" en „De sneeuw was vuil" waren beslist beneden peil. De overige avonden werden verdeeld onder de vier grote gezelschappen: De Nederlandse Comedie, de Haagsche Co medie, Het Rotterdams Toneel en de Toneelgroep „Theater". Het Zuidelijk Toneel, eveneens een_ nieuw ensemble, kwam in december één avond met een neit sterk stuk „Jeanne en de Rechters". Graag hadden we dit gezelschap nog eens teruggezien, maar dan met bijvoorbeeld „Nacht in de middag" of „Je kunt het nooit weten". Enkele jeugdgroepen kwa men voor de scholen besloten voorstel lingen geven. Daarvan was de nieuw- opgerichte „Arena" het meest-belovend met zijn „Reis naar Bombola" en „Het dansende ezeltje". Hoogtepunten Hoogtepunten van het seizoen waren wel de grootse vertolking van „Iwanow" van Tsjechow door de Nederlandse Co medie onder regie van Peter Scharoff, met Han Bentz van den Berg in de titel rol. Niet minder indrukwekkend was Shakespeare's „Driekoningenavond" van de Haagsche Comedie onder regie van Cees Laseur met prachtige rollen van Albert van Dalsum als Malvolio en Due Lutz als jonker Bibberwang. Het Rotter dams Toneel verzorgde een alleszins lichtvoetige „Parvenu", een moderne vertaling van Molière's „Burger-edel- man" onder regie van Ton Lutz en met Bob de Lange in de titelrol. „Theater" bracht een zeer knappe vertolking van „Tocht naar het duister", een van de laatste werken van Eugene O'Neill met een sterk autobiografisch karakter. Ri chard Flink had de regie en Elise Hoo- mans vertolkte de moederrol op een sublieme wijze. De Haagsche Comedie bracht tegen het einde van het seizoen onder Peter Scharoff nog Gogolj's „Hu- fris uiterlijk heeft gekregen, zonder in te boeten aan zijn oude, intieme charme. „Iwanow" van Tsjechow door de Nederlandse Comedie is een van de meest ver zorgde voorstellingen geweest van het seizoen. welijk", een prachtige klucht, die op onnavolgbare wijze ten tonele werd ge bracht. door Cees Laseur, Myra Ward, Paul Steenbergen en Fie Carelsen. Nederlandse stukken Een moeilijk punt in de samenstelling van het repertoire der Nederlandse ge zelschappen is altijd het Nederlandse stuk. Behalve de obligate Vondelverto ningen - dit jaar kregen we behalve de -Gysbrecht ook Lucifer te zien - komen er vrijwel geen Nederlandse stukken voor op het repertoire van onze gezel schappen. Het is hier niet de plaats om in te gaan op de oorzaken daarvan. Ge lukkig kan worden geconstateerd, dat het afgelopen seizoen twee stukken van Nederlandstalige auteurs ten tonele zijn gevoerd: „Het lied van de moordenaar" van Hugo Claus en „De Medeplichtigen" van Max Croiset. Het eerste stuk, door het Rotterdams Toneel gespeeld, stelde teleur na de eersteling van dezelfde auteur, genaamd „Een bruid in de mor gen". Het tweede stuk daarentegen, dat de Haagsche Comedie op het repertoire nam, bleek van zeer goed gehalte en steekt met kop en schouders uit boven het niveau van de stukken die uit het buitenland afkomstig zijn. Buiten de eigenlijke artistieke pre tenties der Nederlandse gezelschappen staat het stuk, dat „Theater" dit jaar Advertentie RODE MARTINI: de beste rode vermouth die U ooit dronk MARTINI BIANCO (wit): een witte vermouth met een bijzonder rijk aroma. Voor ieder die een zoetere vermouth prefereert. MARTINI DRY: de beroemde droge vermouth „puur"gedronken... voortreffelijk voor Uw cocktail... onontbeerlijk. per literfles f 6.85 per I/2 literfles f 3.50 Nog maar enkele weken geleden la gen de villa's in het gedeelte van Drie huis ten oosten van de Driehuizerkerk- weg te dommelen in een landelijke rust. Het verkeer door Driehuis repte zich steeds over Driehuizerkerkweg en De Genestetlaan om dan vla Hagelinger weg en Duin en Kruidbergerweg naar het zuiden te verdwijnen. Dit alles nu is volkomen veranderd sedert de vo rige week de verbinding tussen het Santpoortse deel van de Hagelinger weg en de Van den Vondellaan in Drie huis voor het verkeer is geopend. Het verkeer snort nu onder het viaduct door, dat daar is gemaakt ten behoeve van het treinverkeer en waar straks het station Driehuis-oost zal komen. De Van den Vondellaan is een drukke ver keersweg geworden en de kruispunten met P.C. Hooftlaan en Da Costalaan vragen extra aandacht van de wegge bruiker. Het 's gedaan met de lande lijke rust. Dp de Driehuizerkerkweg is het stiller geworden nu deze weg al leen nog dient voor het lokale verkeer en voor de verbinding met Santpoort- station en Bloemendaal. En op de bocht, die de Hagelingerweg maakt langs het Missiehuis, komt ",o goed als geen verkeer meer. Koeien liggen met grote verwonderde ogen uit een aan grenzend weiland te kijken naar die selinge stilte. En brutale koolmezen maken een wandelingetje op de stenen van deze weg, die verderop, bij de spoorwegkruising, al opgebroken is. Een snellere en minder gevaarlijke verbinding tussen IJmuiden en Sant poort is groeiende. Driehuis brengt er het offer van de rust voor. En op het ogenblik ,ok het offer van extra ge vaar. Want op het ogenblik is het er nog lang niet zo veilig als men wel zou Een 57-jarige automobielhandelaar uit Haarlem is vrijdag door de Haarlemse rechtbank op eis van de officier van jus titie, mr. G. W. v. d. Valk Bouman, tij dens de terechtzitting gevangen geno men. Tegen de automobielhandelaar werd een jaar gevangenisstraf geëist om dat hij op 21 maart van dit jaar op de Spaamdammerdijk in Spaarndam op een agent zou zjjn ingereden, die hem een stopteken gaf en omdat hij dronken achter het stuur van zijn wagen gezeten zou hebben. De officier van justitie had hem voor het eerstgenoemde feit po ging tot doodslag of bedreiging daarmee ten laste gelegd. De verdachte beweerde dat hij de agent niet gezien zou hebben. Hij had voordat hij achter het stuur ging zitten een café In Spaarndam bezocht, waar men hem geadviseerd had niet te gaan rijden gezien zijn toestand. Hij achtte zich echter in staat een auto te besturen. De officier van justitie wees er in zijn requisitoir op dat de automobielhande laar reeds eerder veroordeeld is en dat er gevaar voor herhaling of vlucht bestond. De verdediger, mr. J. Roggeveen, wees er in zijn pleidooi op dat de verdachte de zekerheid had, dat de agent op zij zou springen wanneer hij met zijn auto door zou rijden. Er kan hem dus geen dood slag ten laste gelegd worden, te meer omdat de verdachte de agent niet ge zien beweert te hebben. Evenmin kan de verdachte er van beschuldigd worden dat hij het risico van doodslag zou ge nomen hebben. Ook achtte de raadsman de dronkenschap niet afdoende bewezen, zodat hij tot vrijspraak concludeerde. Na raadkamer wees de rechtbank de vordering tot onmiddellijke gevangenne ming toe, mede omdat de verdachte tij dens de zitting blijk gegeven had niet de ernst te beseffen van de hem ten laste gelegde feiten. Uitspraak donderdag 13 juni. Bij zijn dankwoord na de opening van zjjn tentoonstelling sprak de grijze professor Illes over een be scheiden collectie uit zijn werk. Staat men verbaasd over de buitengewoon knappe aquarellen, die ter expositie aanwezig zijn. als men de albums met kleurreproducties heeft doorgebladerd is de betekenis van de kenschets uit de mond van de exposant ten volle dui delijk. Want kleurrijker, meer omvat tend van onderwerp en gecompliceerder van compositie dan het in origine meegebrachte werk dat kennelijk klein en transportabel van formaat moest zjjn blijkt het oeuvre dat in reproductie te zien is. Illes blijkt een voortreffelijk observa tor en tekenaar te zijn, voor wie het beeldend materiaal geen enkele moei lijkheid meer heeft. Zo gemakkelijk no teert hij alles en zo gaaf is zijn weer gave. Waar hij tussen de bebouwing zijn onderwerpen vindt is hij minder aan zijn tijdvak gebonden dan in de uitzichten over het vlakke Hongaarse land met de "age horizon, hét egaal getinte ter rein en de hoge wolkenlucht. Verrassend van levendigheid en puntige notitie zijn de aquarellen die Advertentie TELEF. TELEF. 1.1.4.8.5. 2.0.1.1.5. 2 lijnen In 1 dag retour. Reeds 40 jaar ervaring. hij heeft gemaakt van kalveren. Een aquarel van een Hongaarse jongen is een briljant werkje, pretentieloos, maar van een zo hoge zuiverheid van materiaalbehandeling, expressie, le vendigheid en stofuitdrukking dat dit ene werkje al voldoende is om het meesterschap van de schilder aan te tonen. In een gesprek met de. nog altijd bezige, kunstenaar, die de grootste aquarellist van zijn land is, en wiens meesterschap door de modernen van de huidige generatie nog wordt erkend, hoorden we enkele bijzonderheden uit zijn loopbaan Tussen 1902 en '35 was hij als profes sor verbonden aan de Academie van Boedapest. Hij heeft geëxposeerd in de Royal Academy in Londen, aan het Royal Institute of Painters and Water- colourists: aan de Biennale van Vene tië heeft hij in de Hongaarse inzending met 28 schilderijen deelgenomen: in Milaan en Dresden was zijn werk te zien tijdens de Internationale Aquarel- listententoonstelling. De musea van Boedapest en Zara bezitten zijn werk. Gouden medailles heeft hij verworven in München, Barcelona, Milaan en Boedapest. Blijkens dit alles is de gast van K.Z.O.D. in de Waag een kunstenaar die tot ver over de grenzen van zijn land bekend is en wiens korte exposi tie (tot 8 juni) een bezoek ten volle waard is. L. T. TYT andelend door het Brabantse W Jand liep ik het vorige jaar het geklep van een klooster klokje tegemoet. Klokken kleppen aan mijn oren nooit tevergeefs, en op z°ek naar de schuilplaats van het klokje kwam ik terecht in de tuin van Mariënkroon, het kloos ter der Cistersiënsers te Nieuw Cuyk. Ik trof daar een bonte men geling mensen, vriendelijke man nen, vrouwen en kinderen, die op de vooravond van Sint Bernardus' leest een Maria-processie hielden. Dat ging er zingend, oprecht en vooral gezellig toe. Achter ferme vaandels en zwierige vaantjes zwermde het volk met zijn paters door de tuin. Als noorderling kon ik niet wennen in die barokke stoet, vol glinsterdingen en zoete schoonheid. Ik voelde mij (en was ook) meer toeschouwer dan deel nemer. Toevallig liep ik schuin achter een enorm, zwaar met goud be- stikt, vaandel, getorst door een boom van een kerel. Het kruis haakte krachtig in bij iedere vruchtboom die wij passeerden, en het gevolg was, dat ik vrijwel de gehele processie door bekogeld werd met appelen en peren. Maar onderwijl heb ik lopen peinzen, hoe het leven in het land van Bra bant, waar Maria op duizendvou dige wijze wordt gefêteerd, anders geleefd wordt. Zoudt u zich zo'n processie kunnen voorstellen in een Haarlemse kloostertuin? Sedert de Haarlemse Noon van 1578 zijn wij in het Noorden voor zichtiger geworden. Nuchterheid noemen wij dat nu. En ik geloof, dat wij ons met die nuchterheid ge lukkig mogen prijzen, 's Lands wijs, 's lands eer, maar die zuide lijke uitbundigheid, die voor de Noorderling wat overspannen aan doet, ligt ons niet. Wij kweken ons onze devoties zeer particulier aan, wij leven daarin ons eigen leven, en bij ons vindt ge geen rist dorpen, die ieder hun eigen Lieve Vrouw heb ben. Heiloo, Waddinxveen, Delft, Haarlem. Veel meer plaatsen zou ik niet kunnen opnoemen in het Westen, waar een speciale Lieve Vrouw gezeteld is. De overige hei ligen hebben het nog minder ge troffen, uitgezonderd natuurlijk Sint Antonius, die weergaloze minder broeder. Maar dat is er dan ook een. Haarlem heeft dus zijn eigen Onze Lieve Vrouw. Haar ge nadebeeld prijkt in de kapel van de Jansstraat-kerk, waar mor genavond honderden onder leiding van hun bisschop bijeen zullen ko men voor een traditionele hulde. Daar komen geen tientallen vaan dels bij te pas, geen fanfare, en geen misdienaars in rood, geel en blauw. Maar op zo'n ogenblik be kruipt mij toch het heimwee naar de tijd vóór de Noon, toen het Haarlemse volk, zingend en fanfa- ronerend, de Sint Baaf uittrok in een lange processie over de Markt, in gezelschap van gemijterde pre laten. Maar toen het Roomse leven te ruggedrongen was in schuren en kamers, trok het volk van Haar lem, dat de oude leer trouw was gebleven, in stilte langs de plaat sen, die het als heiligdommen had bezeten: een processie van bezin ning, zonder het gerucht van de uiterlijkheid. Die stille tocht van eeuwen her is nu in ere hersteld, niet bij wijze van abuis, maar als een wezenlijke voortzetting van een oer-Haarlemse traditie. Morgen ochtend om 6 uur begint die tocht weèr vanaf de kerk aan de Jans straat; zij voert door de oude bin nenstad en het verstilde Bakenes. De wekker zal voor u en mij vroeg aflopen. Maar wij zijn er bij. Opgewekt. denken. Op verschillende punten is het zelfs zeer gevaarlijk. Bij het viaduct, aan weerskanten ervan, zijn de paral lelwegen voor het langzame verkeer, nog slechts gedeeltelijk aanwezig. De automobilist op de hoofdweg moet er voortdurend op bedacht zijn, dat wiel rijders en bromfietsers plotseling de hoofdweg opzwenken, omdat zij op de parallelweg eenvoudig niet verder kun nen Bijzonder gevaarlijk is de situatie bij het binnenkomen van Driehuis. De wiel rijders moeten daar weer de hoofdrii- baan nemen op een punt, waar echter midden op de weg gele verkeerszuil- tjes staan. Voor automobilisten is uit wijken daar niet eenvoudig, zeker niet als twee wagens elkaar daar juist in halen. Veel wielrijders moeten er ook nog aan wennen, dat zij bij het naderen van het viaduct plotseling de parallel weg moeten nemen. Het staat er met borden duidelijk aangegeven, maar de aanblik van het betonnen kunstwerk is kennelijk .0 fascinerend, dat tal van wielrijders daarvoor meer aandacht hebben dan voor duidelijke verkeers borden. Aan- en afrit van het viaduct heb ben nog een ander euvel, dat hope lijk in de loop van de tijd van zelf ver holpen zal worden. Als het zonnetje er op staat is alles van een verblin dende witheid. Het is een mooi ge zicht, maar voor het verkeer toch niet zonder gevaar. Mogelijk dat in de loop van de tijd weer en wind en re gen het beton wel een iets gedempter tint zullen geven. Het uit Santpoort komende verkeer moet nu de Waterloolaan nemen. Bij de kruising met de Driehuizerkerkweg is een overzichtelijke verkeerssituatie ontstaan, zodat, bij een verstandig weg gebruik, hier zeker geen ongelukken be hoeven te gebeuren. De Waterloolaan loopt thans nog dood by de spooriyn en het verkeer moet daarom via de Kriemhildelaan, die hiervoor verbreed is, de Zeeweg weer opzoeken. Daar is by de spoorwegovergang een flessen hals ontstaan, die echter maar van tü- deiyke aard is. Het ligt in het voorne men op zeer korte termijn te beginnen met de aanleg van de nieuwe spoorweg overgang in het verlengde van de Wa terloolaan, een overweg met automa tische beveiliging, waarvan wü alleen maar kunnen hopen, dat het er niet ge vaarlijker door zal worden. De deskun digen zeggen, dat het hier zonder enig bezwaar kan. En daar zullen we het dan voorlopig maar op houden. Uit een oogpunt van volksgezondheid en arbeidsbesparing verdient het aan beveling goede aandacht te besteden aan een folder, die dezer dagen door de melkhandelaren in Haarlem en omlig gende gemeenten zal worden afgegeven. Deze folder, een kleurige uitgave van het Nederlands Zuivelbureau, vraagt de huisvrouw de ledige flessen om te spoe len voordat zij die bij de melkhande laren inleveren. Door aan dit eenvoudige verzoek te voldoen dient men niet alleen zijn eigen belang maar dat van de gehele bevol king. Immers ook met de meest moder ne spoelmachine is het uitermate moei lijk ingedroogde melk- en vooral pap en yoghurtresten uit de flessen te ver wijderen. Een bezoek aan de afdeling van een melkinrichting, waar ledige flessen te rug worden ontvangen, zou een ieder zonder meer van de noodzaak van het direct omspoelen en direct teruggeven van de ledige flessen door de huis vrouwen overtuigen. Ook capsules en andere voorwerpen behoren niet in de ledige flessen, aldus een comité, waar in huisvrouwen, melkhandelaren en ver tegenwoordigers van melkinrichtingen, keuringsdienst van waren en melkcon- trolestation eendrachtig samenwerken. De negende cursus van de stichting „Katholieke gezinszorg en gezinshulp', afdeling Haarlem is besloten met de di ploma-uitreiking. Tien meisjes gekleed in het frisse uniform van gezinshelp ster, hebben een getuigschrift ontvan gen waarmede zij officieel in het selec te corps van gezinshelpsters zjjn op genomen. De heer W. van Liemt, voorzitter van de stichting katholieke gezinszorg en gezinshulp, afd. Haarlem sprak een woord van welkom tot de besturen van de stichtingen uit Heemstede, Santpoort en Velsen-noord en tot de docenten van de cursus. Vooral richtte de heer van Liemt het woord tot de geslaagde cursisten. De voorzitter zei tevreden te zpn over de verrichte prestaties maar waarschuwde de meisjes voor de zware taak die wacht: „Jullie moe ten jezelf kunnen wegcijferen het is geen kwestie van help enalleen, je moet idealisme hebben om de noden van deze tijd te durven zien en op ons eigen ter rein al je krachten geven, om bij te dragen voor wat meer menselijk geluk". Na de uitreiking der diploma's sprak dr. H. Kuipers, secretaris van het bis dom Haarlem, tot de cursisten. De se cretaris bedankte de meisjes voor de aandacht waarmede de lessen gevolgd waren. De spreker zei als docent wel richtlijnen te kunnen geven maar dat uiteindelijk ieder mens zelf zijn eigen levenshouding moest zoeken en bepa len. Verder sprak hü de hoop uit dat de meisjes al het geleerde niet alleen nu in de gezinnen maar mogelijk later ook in hun eigen huwelijk in praktijk zouden brengen. De leidster van de cursus, mejuffrouw A. M. v. d. Linden bedankte de cur sisten voor de prettige sfeer waarin de afgelopen maanden was gewerkt. Zy had met veel geestdrift de richtlijnen voor hun vorming voorgehouden, maar zij hoopte dat de meisjes in de toe komst zich nog verder zouden bekwa men om vooral capabel te blijven voor het mooie beroep van gezinshulp. De nieuwe cursus voor gezinshelp ster begint in september. Verschillende meisjes hebben zich reeds hiervoor op gegeven, maar nog vele kunnen er geplaatst worden. De aanvragen om hulp die iedere dag op het Kantoor aan de Wagenweg binnen komen kun nen nog niet onmiddellijk geholpen wor den, daar er wel vele maar nog niet voldoende meisjes beschikbaar zpn. Na al de propaganda die in de af gelopen maanden voor dit prachtig be roep van gezinshelpster is gemaakt en waarin juist de ouders zjjn voorgelicht op het vormend werk dat dit beroep voor de toekomst van hun dochters biedt, verwacht het bestuur van de stichting, dat de a.s. jubileumcursus volgeboekt zal worden. De geslaagde dames zijn: voor de stichting Haarlem, I. Drost, B. Duine- veld, T. Handgraaf, T. Lemmers, T. Taman. Voor de stichting Heemstede, H. Kuipers, E. Kokkelkoren, A. v. Poecke. Voor de stichting Santpoort R. Wigchert en voor de stichting Vel sen-noord R. Stam. De ontmoeting HPC 1-Nereus 1 is één van de weinige vastgestelde water polo wedstryden die zjjn doorgegaan. Door de lage temperatuur van het wa ter werd in Haarlem alles afgekeurd. HPC speeide een aardig open spel op het grote veld, dat voor Nereus een struikelblok was, daar het op een klein veld gewend is. Uitslag: 5-2. De reserves van HPC moesten in de strijd tegen Nereus 2 het hoofd buigen. Voor de rust was het een geiyk opgaan de strijd, waarin HPC enkele kansen onbenut liet. In de tweede helft nam Nereus de leiding om via de stand 11 met een 21 overwinning uit de strijd te komen. Advertentie

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 3