1 ZOMER KOCH werpt discus naar nieuw nationaal record Willy Cysouw nadert Fanny's prestatie op 80 m. horden Vliet en Triton winnen de topnummers op Bosbaan 1 OOK HCCII boekt fraaie zege in cricketcompetitie IN DE SPORT Nederlands schaaktiental verliest landenwedstrijd BOWDEN loopt mijl in 3.57.7 SELECTIES IN UTRECHT Zweed Davidson wint in Parijs DE ROBBEN en HZ en PC winnen Ook overwinning van V.R.A. Odette Rousseau op de Ilsy West-Duitsland wint met 12-8 Chelsea winnaar jeugdtoernooi !!S"—-A;.:, JUBILEUM WILLEM III WEST-INDIË NOG 186 RUNS VOOR Zeilen in Rotterdam MAANDAG 3 JUNI 195? PAGINA 5 -M. N-» A Mw >.j v Wereldrecord horden geëgaliseerd De jeugdige aileei Kees Koch heefi hei Nederlandse record discuswerpen weer scherper gesteld. Tijdens de nationale wedstrijden ie Utrecht wierp de Rotterdammer de schijf 52,12V2 meier ver. Met deze worp verbeterde hij zijn record van september hei vorig jaar mei 1,76V2 meier. Door deze prestatie heefi Koch, die mei 14,78 meier ook de eerste plaats in het nummer kogelstoten voor zich opeiste, bewezen dat hij in het internationale milieu gaal meetellen. Een bijzondere verrassing vormde voorts de 80 meter horden van Willy Cysouw. De snelle atlete van Marathon bereikte een tijd van 11,3 sec., de snelste na het record van Fanny Blankers-Koen in 1948. Frits de Ruyier houdt de beker, die hij had uitgeloofd voor degene die zijn record van 1.51.8 op de achthonderd meier zou ver- beleren, voorlopig nog in zijn bezit. Ondanks een zeer vlotte start slaagden de deelnemers er niet in dit record omver te werpen. Tennis Polodagen Zware opgave voor sportvliegers Dirks winnaar van cross in Norg Eerste testmatch Demonstratie van t,vrije val" Pachman, Benko en Gligoric in het interzonale toernooi Italië wenst: Meer veiligheid bij motorraces Volendam koopt en verkoopt niet ZOMER in NEDERLAND s - jr «^x^«ss5^3tfs»)aga&tfr» V Bowden heeft als eerste Amerikaan de mijl binnen de 4 minuten gelopen. Tijdens wedstrijden te Stockton w< hij dit nummer in 3 min. 58,7 sc Slechts de Australiërs Landy en Bailey hebben in het verleden snellere tijden gemaakt. Landy is houder van het we reldrecord met een tijd van 3 min 58 sec.; een prestatie die hij op 21 juli 1954 te Turku leverde en Bailey liep op 4 mei 1956 te Los Angeles 3.58.6. De Amerikanen Campbell en Gilbert liepen bij wedstrijden te Compton de 120 yards horden in de wereldrecord tijd. Campbell versloeg Gilbert met en kele centimeters, maar voor beiden werd 13,4 sec. afgedrukt, de tijd waarmee Davis het wereldrecord sedert juni 1956 op zijn naam heeft staan. Volgens de officials zal een recorderkenning bij de IAAF alleen voor Campbell worden aangevraagd. Een verrassende race werd de 100 yards, waarop de drievoudige Olympische kampioen Morrow op het laatste moment verslagen werd door White, terwijl Agostini als derde fi nishte. White en Morrow beiden 9.4 sec. Ill (Van onze roeimedewerker) Willem III kan op een paar succesvolle dagen terugzien. Geen invloed van slecht weer, een prachtige inschrijving en een Ïirima wedstrijdleiding hebben de jubi- eumroeiwedstrijden op de Bosbaan tot een onvergetelijk begin van de lustrum viering van de jubilerende roeivereni ging gemaakt. Helaas waren er voor de jubilaresse niet veel prijzen weggelegd. De laatste jaren is Willem III verstoken van „oude" roeiers en de leemte is nog niet opge vuld. Bij de heren kwamen alleen Brug gen en De Ruyter in het ouder nummer uit, waarin zij beide malen succes oogst ten en de eer van de vereniging hoog hielden. De dames dubbel vier, die het ditmaal tegen Nautilus moest opnemen, De Zweed Davidson heeft te Parijs tijdens de internationale tenniskam pioenschappen te Parijs het heren en kelspel gewonnen. fjij versloeg in de eindstrijd de Amerikaanse favoriet met 6364 en 64. De titel hij de dames ging naar de Engelse Shirley Bloomer, die haar Amerikaanse tegenstandster Dorthy Knode er met 6—1 en 6—3 on der hield. Op de laatste dag hebben de Austra liërs Cooper en Anderson het heren dubbelspel gewonnen. In de eindstrijd versloegen zij hun landgenoten Candy en Rose met 63 60 63. Shirley Bloomer en Darlene Hard (GB/VS) ze gevierden in de eindstrijd dames dubbel spel over de Mexicaanse speelsters mej. Y. Ramirez en mej. R. Reyes met 75 4—6 7—5. De finale van gemengd dubbelspel ging naar mevr. Puzejova en Javorsky (Tsjechoslow.) slaan Edda Buding (Duitsl.) en Ayala (Chili) 63 64. In het zwembad De Liesbos bij Utrecht is zaterdag' en zondag het groot ste waterpolotoernooi ter wereld, de wa- terpolodagen van de UZSC, gehouden. Het was voor de veertigste keer, dat dit evenement in Utrecht plaats vond. Niet minder dat 161 zeventallen hebben in de verschillende afdelingen op zes vel den hun wedstrijden gespeeld. In de eerste afdeling van de heren werd de beker gewonnen door HZ en PC uit Den Haag. Bij de dames waren het meisjes van De Robben (Hilver sum), die voor de zoveelste maal met de eer gingen strijken. ZIAN (Den Haag) won opnieuw de beker bij de Jeugd. Nadat de wedstrijd een week tevoren wegens te zware wind was afgelast, is zaterdag door sportvliegers de jaar. lijkse handicaptocht om de Joop van der Mark-bokaal gevlogen. Twaalf sportvliegers startten van het vliegveld Hilversum voor een tocht, waarin zij voor vele raadsels kwamen te staan, om dat zij op bepaalde plaatsen op de grond cijfers moesten ontdekken, die de sleutel vormden voor hun verdere par cours. De opgave bleek zo moeilijk, dat geen der deelnemers, ondanks hun nut tige handicaplanding op het vliegveld Hilversum, met een positief puntenaan- tal wist te eindigen. De uitslag van de tocht was tenslotte; 1. A. L. Bruijs, Bergen op Zoom, 160 strafpunten. 2. Mr. W. J. Blaisse, Hilversum, 255 strafpunten. 3. P. W. Lang, Amsterdam, 280 straf punten. 4. A. G. J. van der Sluijs, Amstelveen, 355 strafpunten. 5. K. de Jong, Bentveld, 385 straf punten. Dirks uit Eindhoven is winnaar ge worden van de internationale motorcross in Norg. Uitstekend rijden bracht hem in de drie manches tweemaal de derde en eenmaal de eerste plaats, waardoor hij zich als eerste in het algemeen klas sement plaatste. Niet minder dan 23.000 toeschouwers hadden zich langs het 3 km lange circuit in de bossen en duinen van Norg ver iameid rond een parcours, dat vol zat met klims en „springkuilen". kwam niet tot de gewenste krachtsont plooiing. Het in dit nummer roeiende Vliet- ploegje was de over winnares van het hoofdnummer jong dubbelvier. Het ho gere tempo van 1 i 2 slagen boven dat van Nereus was net voldoende om de Amsterdamse dames naar het tweede plan te verwijzen, want Nereus kwam niet verder dan een halve lengte. 1. De Vliet 3 min. 37,2 sec.; 2. Nereus 3 min. 38,9 sec.; 3. De Hoop; 4. D.D.S. De finale van de jonge vier A heren als sluitstuk van de dag, tevens het hoofdnummer, bracht de enige valse start, maar de tweede maal trokken de vier finalisten, De Hoop, Aegir, Willem III en Triton, er vlot van door. De Gro ningers lagen in eerste positie gevolgd door Triton en met zeer kleine verschil len Willem III en De Hoop. Tegen de helft van de baan had Triton echter de leiding overgenomen. Ook Willem III verbeterde zijn plaats, zelfs tot op twee lengten voor Aegir. 1. Triton 7 min. 10,8 sec.; 2. Willem III 7 min. 16,6 sec.; 3. Aegir 7 min. 22,2 sec.; 4. De Hoop 7 min. 22,8 sec. Laga won met royaal verschil het stuurmanloze nummer van Aegir. De vier heren waren kwalitatief verre de meerdere van de Groningse ploeg en de overwinning was dan ook welverdiend. Het waterwerk was volmaakter, de ba lans praktisch feilloos, terwijl vooral de winst van zeker driekwart lengte door een tussenspurt van 39 slagen in de mi nuut een harde klap voor Aegir beteken de. Tijden 6 min. 51,1 sec. contra 6 min. 57,6 sec. De dames van de Kon. Dordtse boekten twee mooie overwinningen in het num mer jonge vier en oude vier. Zonder moeite en in een stevig baantempo, waar mede zij ongetwijfeld hun tegenstand sters ontzag inboezemden, kwamen zij in beide nummers royaal als eerste aan. Hierdoor boekte de Dordtse 454 punt en behaalde de dameswisselprijs. Het is de derde maal, dat Koch het Nederlands record omhoog bracht. In juli van het vorige jaar kwam hij bij de landenwedstrijd te Praag als eerste Nederlander boven de 50 meter (50,07), een prestatie waarmede hij het record ontnam aan Aad de Bruyn, die het vanaf 1942 in zijn bezit had gehad en twee maanden later bracht hij het te Rotterdam op 50,36 meter. De prestatie van Koch vormde het hoogtepunt van deze wedstrijden, die bedoeld waren als een selectie voor het komende internationale seizoen. De beste atleten van Nederland verschenen aan de start en ook op enkele andere nummers werden goede prestaties ver richt. Helaas waren de meisjes van Hol- landia niet vertegenwoordigd. deze maken immers een tournee door Frank rijk en Italië zodat enkele dames- nummers niet de sterkste bezetting had den. Zo misten wij bijv. Corrie Huygen bij het discuswerpen voor dames, zodat deze keer de overwinning ging naar Corrie van den Bosch. Deze leverde een uitstekende prestatie met 41.26 me ter, een verbetering van haar persoon lijk record, dat zij vorig jaar op 40,80 meter had gebracht. In haar serie op de 80 meter horden ging Willy Cysouw licht over de horden en noteerde de prachtige tüd van 11,3 sec. Dit betekende, zoals gezegd, de beste Nederlandse prestatie sinds het record dat Fanny BlankersKoen in 1948 vestigde. Als tweede op de Ne derlandse rangliist stond Gerda Koudijs met 11,4 sec. (1946), maar Willy, wiens beste tijd het vorig jaar 11,9 sec. be droeg, heeft zich daar keurig tussen- geschoven en volgt nu direct op Fanny BlankersKoen. In de finale lukte het haar niet de prestatie te evenaren. Toen kwam zij tot de toch nog goede tijd van 11,9 soc. Op dit nummer maakte Corrie van den Bosch eveneens een goede tijd. Zij won haar serie in 11.8 sec. Haar finale-tijd werd 12 sec. pre cies. Tot de interessantste races be hoorde tenslotte de 800 meter heren, waarbij felle strijd werd geleverd om het record van Frits de Ruyter. Deze immers had een speciale beker uitge loofd voor degene die zijn record van 1.51,8 zou verbeteren. De poging mis- inillllllllllllllllllllllllllillllllillillllliiiiiilliillllllllllllllllll HCC II heeft in de eerste klasse A van de cricketcompetitie een fikse over winning behaald. De wedstrijd' tegen Hermes DVS werd met liefst zeven wickets gewonnen. Winst behaalde ook het Amsterdamse VRA in de ontmoe ting met HBS. De wedstrijd VOC—Rood en Wit werd een draw. Hermes DVS scoorde tegen HCC II 189 all out. HCC II kwam tot 191 voor 3. Battingcijfers Hermes DVS; Stolk 38, Tettelaar 82, Royers 18, Van Meurs 11 no. Bowlingcijfers HCC II: Van Staay 6 voor 74, Van Arkel 0 voor 7, Ain 1 voor 15, Borgers 1 voor 48, Bosch voor 29. Battingcijfers HCC II: Planten 14, Van Apkel 63, Ain 82 no, M. Schuur 12. Bowlingcijfers Hermes DVS; Melief 0 voor 38, Bailey 1 voor 31, Van Meurs 1 voor 43, Tettelaar 0 voor 32; Royers 1 voor 31. VOC kwam tot 197 all out, Rood en Wit tot 155 voor 7 (tijd). Battingcijfers VOC: Bobbinga 18, Wiener 11, Wally van Weelde 57, Grijseels 31, Terwiel 16, J. B. van Weelde 17. Bowlingcijfers Rood en Wit: Bijleveld 2 voor 48, Wijkhuizen 1 voor 35, Winter 4 voor 23, Luining 2 voor 41, Onstein 0 voor 21. Battingcijfers Rood en Wit: Engelenberg 11, Bouwman 56 no, Onstein 25, Winter 30 no. Bowlingcijfers VOC: Madsen 1 voor 35, Terwiel 5 voor 44, Lochmann Ook op de derde dag van de eerste testmatch heeft West-Indië de voor sprong op Engeland kunnen handha ven. De West-Indiërs gaven in de eer ste innings hun laatste wicket pas prijs toen de score tot 474 runs was opgelo pen. Daarmee bedroeg de voorsprong' van deze innings 288 runs. Toen de stumps werden getrokken waren twee Engelse wickets in de tweede innings neer voor 102 runs, zo dat Engeland in de twee resterende dagen met 8 wickets in handen 186 runs nodig heeft om een inningsnederlaag te voorkomen. Smith sloeg in 6 uur en 50 minuten een totaal van 161 runs bijeen. Tegen het einde van de dag begon Engeland met wat meer zelfvertrouwen te batten, ofschoon Ramadhin, de kleine spinbow- ler, die in de eerste innings 7 voor 49 scoorde, ook de eerste twee wickets i van de tweede innings deed sneven. van Bennekom 1 voor 38, Wally van Woelde 0 voor 20, Stroo 0 voor 18. HBS-VRA werd door VRA gewonnen met 14 runs. VRA scoorde 188 voor 9 tegen 174 (all out) Battingcijfers VRA: Fisher 10, Klink 11, Jansen Schoonhoven 89, Mac Manis 10, Kummer 42. Bowlingcijfers HBS: Van der Vegt 2 voor 20, Hageman 2 voor 76. Broda 2 voor 40, Schoemaker 2 voor 20, Hardwick 1 voor 21. Battingcijfers HBS: Bousquet 21, Bruynestein 20, Van Kat wijk 47 (no), Boelhouwer 18, Schoe naker 13. Bowlingcijfers VRA: Mac Manis 5 voor 93, Glerum 5 voor 35. In de eerste klasse B versloeg Sparta VVV met 5 wickets. VVV scoorde 127 runs, terwijl Sparta op 130 stond voor het verlies van 5 wickets. Quick Nij megen zegevierde tegen het Haagse Quick met 38 runs. Quick (N) was all out voor 135 runs, Quick (H) kwam tot 97. Kampong behaalde met 26 runs de zege tegen Excelsior. Hier was de score: Kampong all out voor 153 runs, Excelsior 127 runs. PW tenslotte versloeg ACC II met 35 runs. PW scoorde 142 runs tegen ACC II 109. De Franse parachutespringster Odet te Rousseau, zal, vergezeld van haar man, Vincent Balesi, een van de voor mannen in de parachutistenwereid, op de Ilsy komen. Het echtpaar Balesie zal, nadat de le den van de eerste Nederlandse para chutisten club een massa-sprong met 45 man hebben volbracht, een demon stratie de zogenaamde „vrije val" ten beste geven, tezamen met drie le den van de E.N.P.C. Van grote hoogte zullen zij, nadat ze uit een aantal Tiger Moths" zijn gesprongen, omlaag suizen en pas na 40 a 50 seconden hun parachute open trekken. Odette Rousseau heeft enige jaren ge leden een recordsprong gemaakt van 8,5 km hoogte waarbij zij zich precies 150 seconden vrij liet vallen en daarna met haar parachute een behouden lan ding maakte. Bij de wereldkampioen schappen parachutespringen in Frank rijk heeft zij het wi reldkampioenschap voor vrouwen behaald. De voetballers gaan met vakantie. Het leek gisteren wel of het weer dit voor de beoefenaren der zomersporten heuglijke feit wilde meevieren, zo stralend was de eerste zondag in juni. En ziet welk een fleurig aanzien bij zulk weer de roeibaan, het cricketveld en het honkbalterrein krijgen. Up de bovenste foto ziet men de finish van het hoofdnummer van de jubileumwedstrijden van Willem III op de Bosbaan in Amsterdam. De jonge vier van Triton gaat het eerst door de finish. Dan volgen Willem III, Aegir en De Hoop. Daaronder een beeld uit de cricketwedstrijd tussen Haarlem en HCC. Dekker van Haarlem opende de innings op het bowlen van de Hagenaar Vriens. En tot slot dan weer een beeld uit Amsterdam, waar de honkbalploeg van Blauw Wit voor een verrassing zorgde door met 43 van EHS te winnen. Hier is vastgelegd, dat de eerste honkman van EHS, Van Huissteden, die in gestrekte houding de bal vangt, niet kon verhinderen, dat de Blauw Witter Maas het eerste honk bereikt. lukte. Er werd overigens hard gestre den tussen Flip Koudijs en Blanken- stein, welke strijd door Koudijs werd gewonnen. Voor beiden werd 1.52,9 af gedrukt en voor beide atleten bete kende deze tijd een persoonlijke re cordverbetering. Tijdens selectiewedstrijden van Franse atleten, die dit weekeinde in Lyon zijn gehouden met het oog op de samenstel ling van de Franse ploeg voor de wed strijden FrankrijkNederland heren en FrankrijkNederlandBelgië dames op 23 juni in Lille, zijn door enkele dames van de Rotterdamse atletiekvereniging Hollandia enige goede prestaties gele verd. De finale bij het hoogspringen werd een Nederlandse aangelegenheid. Imke Vaal werd eerste met een sprong van 1.54 meter. Koke kwam op de tweede plaats met 1.51 meter. Selma Heystek, die via de series in de finale van de 80 meter horden was doorgedrongen, liep een prachtige race en finishte als tweede achter de Franpaise Flament met 0.1.sec. verschil. De tijden waren res pectievelijk 11.5 sec. en 11.6 sec. Tiny Sies tenslotte werd eerste op het num mer verspringen met 5.01 meter. De beste prestatie werd geleverd door de Franse atleet Thomas, die het natio nale record kogelstoten verbeterde met een worp van 16.19 meter. De uitslagen te Utrecht luiden: Heren. Hinkstapsprong: 1. Verschoor (Volt), 13,43 meter; 2. Hofstede (AAC). 1500 meter: 1. Roovers (Thor), 3.55,4; 2. Jonkers (Sprint). 400 meter horden: 1. Parleviet (V en L). 54,1 sec.; 2. Van Leeuwen (Tempo). 400 meter: 1. Yska (AAC), 50 sec.; 2. Ruyters (Avon). 100 meter: 1. Van Hardeveld (V en L). 10,8 sec.; 2. Visser (AAC). Speerwerpen: 1. Van der Heijden (AAC). 61,76 meter: 2. Lutkeveld. Discuswerpen: 1. Koch (Pro Patria), 52,1254 m (nieuw Nederlands record); 2. Rebel (Quick). 800 meter: 1. Koudijs (V en L), 1.52.9; 2. Blanken- stein (Trekvogels). Verspringen: 1. Gel- dens (PSV), 6.74 m; 2- Weisschner (Es tafette). Kogelstoten: 1. Koch (Pro Pa tria), 14.78 m; 2. Meijer (DOS). 110 me. ter horden: 1. Bos (V en L), 15,3 sec.; 2. Parlevliet (V en L). 200 meter: 1. Van den Burg (Trekvogels), 22,8 sec.; 2. Visser (AAC). 3000 meter: 1. Viset (Cialfo), 15.12; 2. Vergeer (AV '47). Hoogspringen: Van Kleef (DOS). 1.79 meter; 2. Nummerdor (Olympia). Pols stokhoogspringen: 1. Van Praag (DOS), 3.60 m; 2. en 3. Bagi (Trekvogels) en Wezel (Haarlem). Dames. Verspringen; 1. Wemmie Scholtmeyer (WIK), 5.55 meter; 2. Mieke Schenk (Olympia W). 800 meter: 1. Stien Scharleman (Victoria). 28 min. 22 sec.; 2. Corrie Beentjes (DEM). 200 meter: Hannie Bloemhof (Palthene), 25,6 sec.: 2. Ria van Kuik. Discuswer. pen: 1. Corrie van den Bosch (Taxan dria), 41,26 meter; 2. Ans Panhorst—Nie- sink (Sagitta). Speerwerpen: 1. mej. Van Zelm (ADA), 38.85 meter; 2. Willie van Montfoodt (Oss/Volo). 80 meter hordent 1. Willie Cysouw (Marathon-V). 11.9 sec. (in de serie 11.3 sec.); 2. Corrie van den Bosch (Taxandria). 100 meter: 1. Han nie Bloemhof (Palthene). 12 sec.: 2. Inge Spijk (RKEAV). Kogelstoten: 1. Corrie van den Bosch (Taxandria). 12.34 meter: 2. Jo Aarts (Thor). Hoogsprin gen: 1. Nel Zwier (Olympia W). 1.55 meter; 2. Loes Boling. Het Nederlandse schaaktiental heeft de landenwedstrijd tegen West-Duitsland met de teleurstellende cijfers 128 ver loren. Had de Nederlandse ploeg na de eerste zitting redelijke hoop op een goe de, althans eervolle afloop de stand was toen 55 in de tweede ronde kwam de teleurstelling. Weliswaar boek te Orbaan een snelle zege, maar daar mee Is het grootste wapenfeit aan Neder landse zijde ook vermeld. Na korte remise-partijen van Donner en Cortlever trad een periode in, waarin de Neder landers nederlaag na nederlaag moesten incasseren. Achtereenvolgens gingen de partijen van Roessel, Bouwmeester, Van den Berg en Barendregt verloren. Ook dr. Euwe had moeten verliezen, doch Unzicker liet de kans op de overwinning glippen, waarna onze landgenoot het gelijke spei niet meer uit handen gaf. Een goede remise van Spanjaard bracht de score aan het einde der eerste zitting op 63 ten gunste van West-Duitsland. De partij KramerLehmann was de enige, welke in een tweede zitting moest worden voortgezet. Kramer had bij het afbreken reeds een moeilijke stelling. Hoewel hij zich nog 2uur hardnekkig verdedigde, moest ook hij zich tenslotte gewonnen geven. De tweede ronde werd dus door West-Duitsland met 73 gewonnen. In de eerste zitting was de strijd aan weers zijden zo hevig, dat slechts twee partijen, die van Donner en Roessel tot een beslis sing kwamen. Na de hervatting kwamen de partijen van Bouwmeester en Euwe spoedig tot een vreedzaam slot. Daarna duurde het ruim twee uur alvorens de volgende partijen tot een beslissing kwa men. Hierbij zat het de Nederlanders niet mee. Cortlever, Van den Berg en Spanjaard zagen hun voordeel verloren gaan. Daarentegen won Barendregt op fraaie wijze. De uitslagen luiden: Eerste ronde: Un zickerdr. Euwe DargaDonner 10, NiephausBouwmeester 54'4, TeschnerVan den Berg 5454, Heiniclce De Tsjech Pachman heeft het zone- schaaktoernooi te Dublin met 14% pnt. gewonnen. Benko (Hong.) en Gli goric (Joegosl.) delen de tweede plaats in het eindklassement. Deze drie spelers hebben zich geklasseerd voor het inter zonale toernooi, dat in 1958 wordt ge houden. De eindstand luidde: 1. Pachman 14% pnt. 2. en 3. Benko en Gligoric ieder 13 pnt. 4. Schmid (Did.) 12% pnt. 5. Alexander (G.B.) 11 pnt. 6/7/8 Van Scheltinga (Ned.), Gustolisi (It.) en Llado (Sp.) ieder 9 pnt. 9. Walther (Zw.) 8% pnt. 10/11 Stenborg (Zw.) en Dunkelblum (Belg.) ieder 8 pnt. 12. Plater (Polen) 7% pnt. 13. Fairhurst (Schotl.) 7 pnt. 14. Durao (Port.) 6% pnt. 15. Dreyer (Z.-Afr.) 6 pnt. 16. Catozzi (Frankr.) 5 pnt. 17. Conrady (Lux.) 3% pnt. 18. O'Sullivan (Ierl.) 2 pnt. De uitslagen van de nationale serie zeilwedstrijden in de Valken-, Vrij heids- en 16 m2-klasse, die zaterdag en zondag op de Kralingse plas te Rotter dam zijn gehouden luiden: Valken klasse: 1. „Tikoes", M. v. d. Spek, 64 punten. Vrijheidsklasse: 1. „Keep Steady 4", C. Neleman, 85 pnt. 2. „Still Going", J. de Ruyter, 59 pnt. 3. Stern". C. Wielders, 58 pnt. 16 m2 klasse. 1. „Taas", A. A. Taselaar, 93 pnt. 2. „Mascotte 2". J. v. d. Bosch, 52 pnt. 3. „Excelsior 2" P. Verhoeven, 42 pnt. Cortlever '4—54, LehmannKramer 54Keiningermr. Spanjaard 1-0, RellstabRoessel 54, Bialasdr. Ba- rendergt 01, J oppenOrbaan 01. Tweede ronde: Unzickerdr. Euwe 5414, DargaDonner 54, Niephaus Bouwmeester 10, TeschnerVan den Berg 10, HeineckeCortlever 5454» LehmannKramer 10, Kieningermr. Spanjaard V454, RellbstabRoessel 10, Bialasdr. Barendregt 10, Hoda- kowskyOrbaan 01. De ploeg van het Londense Chelsea heeft het jeugdtoernooi van A.D.O. ge wonnen. In de finale kwam Chelsea tegen het Belgische Patro niet verder dan een gelijk spel, 11. Strafschoppen moesten derhalve de beslissing brengen. De uitslagen zijn: BoldklubbenPatro 13, Chelsea Excelsior 10. Feijenoord—Lille 12, A.D.O.Ned. Jeugdelftal 16, Ajax Boldklubben 13, ExcelsiorBorussia 00, PatroFeijenoord 30, Ned. JeugdelftalChelsea 04, AjaxLille 21, A.D.O.Excelsior 20, Feijen oordAjax 10, BorussiaChelsea 0— Ned. Jeugdelftal 00, PatroAjax 21, ExcelsiorNed. Jeugdelftal 00, Feijen oordAjax 10, BorussiaChelsia 0 6, PatroLille 22. Om de 9e en 10e plaats: ExcelsiorAjax 26. Om de 7e en 8e plaats: A.D.O.Lille 1—1 (door A.D.O. ge wonnen na strafschoppen). Om de 5e en 6e plaats: BorussiaFeijenoord 21. Om de 3e en 4e plaats: Ned. Jeugdelftal—Boldklubben 31. Om de le en 2e plaats: ChelseaPatro 11 (Chelsea winnaar na strafschoppen). De Italiaanse motor federatie wenst een grotere veiligheid voor de coureurs bü motorwedstrijden. Zij zal daarom aan de internationale federatie een verzoek richten om na 1960 geen natio nale wedstrijden meer toe te staan in de 350 cc-klasse en 500 cc-klasse, dit teneinde de topsnelheden bij de wed strijden te verminderen. (Van onze sportcorrespondent) Het bestuur van Volendam heeft zijn standpunt bepaald Jen aanzien van aan- en verkoop van spelers. Op een verga dering van het bestuur is het besluit genomen geen spelers aan te kopen of te verkopen en dat tegen geen enkele prijs. Volendam is indertijd tot het betaalde voetbal overgegaan om de le den in eigen milieu tezamen te houden on stellig niet met de opzet er finan cieel beter van te worden. Dit stand punt wenst Volendam in het geestelijk belang van de vereniging te handhaven. De voetbalwedstrijd communistisch ChinaIndonesië, voor de voorronden van het toernooi om het wereldkam pioenschap, is geëindigd in een zege van 43 voor de Chinezen. West Bromwich heeft in de eerste wedstrijd van zijn Russische toernee met 11 gelijk gespeeld tegen Zenit, te Le ningrad. De tweede divisieciub Heracles heeft in een vriendschappelijke wedstrijd met 32 van de dit seizoen gedegradeerde Belgische eerste klasser Beringen, ge wonnen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 5