Huurvoorstellen in de Kamer Eerste ronde van liuurdebat voor de regering gunstig De looncompensatie kan echter nog moeilijkheden opleveren Huurdebat Melk 6 cent duurder s Talrijke bomaanslagen in het centrum van Algiers eisen negen doden Pal Maleter zou ernstig ziek zijn Prinses Beatrix laat haar schip te water Ontzettend Zware straffen voor „Ajax" Per 1 juli r, J. J. VAN KOOTEN Verhoging van de uitkering A.O.W. Bij het plaatsen van de hommen wordt nieuwe techniek gevolgd Aanval op Tlemcen Inschrijving thans opengesteld flee MORRIS Hefwew êiuj/ Het weer. Gevluchte politieke delinquent aan de grens gearresteerd Minister vraagt S.E.R. om advies Verloren zoon na 4/4 nur terug Katholiek weekblad in Hongarije weer verschenen Negerstam in Zuid-Afrika moet verhuizen Kwestie-Sai V erontwaardigd bestuur gaat in hoger beroep Minister Algera antwoordt Gortzak woensdag 5 juni 1957 81ste JAARGANG No. 26923 K.V.P. verdeeld Nog vijf jaar te goed Bij terugkomst in Nederland Grootboek IJ-tunnel IJ-tunnel Falcon popeline regenjassen Koel en onbestendig Houtplein 20 - Telefoon 12000 Grote Houtstr. 140 - Tel. 12349 BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk Breestraat 171, tel 4790 Bijkantoor en Red. Ilmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severin. E HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRI3S 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.3t uur 's avonds tel. 21544. (Van onze parlementaire redacteur) De voorpostgevechten over de huur voorstellen z(jn voor de regering niet ongunstig verlopen. Reeds acht spre kers zijn aan het woord geweest. Van daag zullen waarschijnlijk reeds minis ters antwoorden, maar eerst moet nog de moeilijkste klip omzeild worden: de loonsverhoging, die als compensatie voor de verhoging van de huren met 25 pet, zal worden gegeven. Hoe dat zal aflopen is nog geheel onzeker. Zelfs de K.V.P. heeft laten weten dat zij deze compensatievoorstellen zeer kritisch zal bekijken. Hét is geen geheim meer, dat de fractie er grote moeite mee heeft en er vanmorgen nog een extra vergadering over heeft gehouden. Voor de rest kan de regering tevreden zijn. Er zijn zeer bevredigende voorlopige redevoeringen gehouden door twee K.V.P.-sprekers, de heren Andrïessen en v. Vliet, en ook het betoog van de In het gisteren begonnen huurde bat zijn nu sprekers van alle partijen, op de P.v.d.A. na, aan het woord geweest. Zij hebben de toe hoorders eendrachtig de indruk gege ven, dat het kabinet zich over huur verhoging en huurblokkering geen al te grote zorgen hoeft te maken. Be zwaren zijn er uiteraard genoeg, maar het waren dezelfde als die, Welke de afgelopen maanden onop houdelijk geklonken hebben. Zij zul len waarschijnlijk niet kunnen belet ten, dat een beslissend deel van de Kamerleden zich op politieke maar ook op zakelijke gronden bij de voor stellen van de regering zal neerleg gen. Waarschijnlijk, zeggen wij, want verrassingen zijn natuurlijk niet uit gesloten. Er zijn met name twee punten, welke de stemverhouding ten ongunste van de regering zouden kunnen wijzigen. Op de eerste plaats is er de kwes tie van de looncompensatie, welke eerst vandaag in volle omvang aan de orde komt. De werkgeversorgani saties zijn van mening, dat de rege ring met haar toezeggingen verder gegaan is dan goed kan zijn voor prijsstabilisatie en bestedingsbeper king. Het zou niet onmogelijk zijn, dat Kamerleden deze mening delen. Op zichzelf hoeft dit echter nog niet tot afwijzing van de huurvoorstellen te leiden, maar er zou nog wat bij kunnen komen. Vandaag spreekt im mers minister Zijlstra met de werk gevers over de prijsstabilisatie. Zou deze bespreking voor de minister een ongunstig resultaat hebben, hetgeen niet helemaal uitgesloten is, dan zou den sommige twijfelende Kamerleden daardoor tot tegenstemmers gemaakt kunnen worden, bijvoorbeeld tot stem mers tegen een huurverhoging van 25 procent. Daarmee zou het amen dement van de C.H.U., dat een verho ging van slechts 12,5 procent beoogt, krachtiger steun krijgen dan nu te voorzien valt, terwijl de regering er niet over zal denken om haar blok keringsplannen bij een dergelijke ge ringere huurverhoging door te zetten. In dat geval zou dus het hek van de dam kunnen gaan, maar wij zien dat toch nog niet zo gauw gebeuren. On mogelijk is het echter niet, vooral wanneer men bedenkt, dat er nog een andere verrassing kan opduiken in de vorm namelijk van een amen dement van de K.V.P.-er Andries sen. De heer Andriessen wenst de huur blokkering niet te aanvaarden als iets, dat bij iedere nieuwe huurver hoging in de toekomst automatisch terug zal keren, maar slechts als een voorlopig eenmalige aangelegenheid. De Kamer zal volgens hem iedere nieuwe huurblokkering op eigen ver diensten en feilen moeten beoorde len. Indien de regering hier niet mee instemt zou haar dat opnieuw enige Voorstemmers kunnen kosten. Voor vele Kamerleden is de be slissing over hun stem zeer moei lijk. Er zijn zakelijke en politieke overwegingen om vóór te stemmen. De zakelijke hebben wij op deze plaats eerder uiteengezet. De poli tieke overwegingen zijn duidelijk: het voortbestaan van de brede basis, of althans van dit brede basis-kabinet, staat op het spel. Nu geldt het po litieke motief voor soepelheid aan weerskanten. De Kamer kan even goed van de regering een tegemoet komende houding verlangen als om gekeerd. Als de regering te sterk speelt op de politieke kant van de zaak, kan de Kamer terecht menen te worden gechanteerd. Het is der halve een belang van het kabinet Zoveel mogelijk stemmen te werven °P de zakelijke mérites van het re geringsvoorstel. Afwijzing van de Suggestie van de heer Andriessen kan voor verschillende Kamerleden he schaal doen omslaan. A.R. heer v. Eibergen was geen aan val op principiële gronden. Toen om vijf uur deze spreker aan het woord kwam, was ook dr. Drees even in de Kamer om te luisteren hoe z(jn ambt genoot prof. Z ijlstra door zijn A.R. partijgenoten zou worden aangepakt. Er hadden ernstige politieke moeilijk heden uit voort kunnen komen, zelfs een kabinetscrisis. De A.R. woordvoerder voorspelde wel een „losbarsting van de prijzen", die door zijn fractie ernstig gevreesd werd in verband met de vrij zware huurver hoging van 25 pet. Met de CH, die een amendement had ingediend om de huur verhoging te halveren, en de V.V.D., die zich verheugde dat een van de re geringspartijen zelf zover was gegaan, bleek ook de A.R. sterk voor een meer geleidelijke huurverhoging geporteerd. Deze klap met één kwart van het gehe le huurbedrag ineens omhoog vond men volkomen indruisen tegen de noodzaak tot bestedingsbeperking en tegen de be langen van de kleine ondernemers, die zo'n last ineens niet kunnen opbrengen. Het bleef echter bij materiële bezwa ren. Enige malen klonk uit de mond van de heer v. Eibergen het „onaan vaardbaar", o.a. tegen de deblokkering die eerst na een termijn van ongeveer tien jaar kan worden verwacht. Ande re fracties hebben juist de toegeeflijk heid van de regering geprezen, om de blokkering, voor zover die betrekking heeft op bepaalde verbeterings- en on derhoudswerkzaamheden aan de huizen, reeds aanstonds vrij te maken (kleine deblokkering). Ook dit bezwaar was dus niet zo ernstig en zeker niet van prin cipiële aard. De heer v. Eibergen behoorde tot de Kamerleden die zich niet hielden aan de suggestie van de voorzitter, dr. Kor- tenhorst, om de gehele looncompensa tie apart in een tweede ronde te behan delen. Hij betrok in zijn kritiek ook de invloed hiervan op het loonpeil. Maar weer volgde de uitspraak, dat de A.R. tegen compensatie als zodanig geen be zwaar had. Men richtte zich slechts te gen de „manier waarop". De fractie wilde een huurverhoging die met voor alle gemeenteklassen uniform zou zijn. Op dit punt kreeg de heer v. Eibergen de steun van de heer v. Vliet (K.V.P.), die eveneens pleitte voor een huurverhoging die procentueel verschillend zou zijn voor de diverse gemeenteklassen om te voorkomen dat de kloof in de hoog te van de huren in die verschillende klassen nog groter zou worden. De K.V.P. zal er echter genoegen mee nemen wanneer de minister wil toe geven dat hij bij komende huurverho gingen met deze wens rekening zal houden. De heer v. Vliet liet alvast weten, dat hij looncompensatie even hard nodig vond als deze gehele huur verhoging met 25 pet. Hij sprak over de noodzaak dat de huurders van nieuwe woningen, die geen huurver hoging krijgen, maar wel loonsverho ging, op die manier eindelijk eens in een wat gunstiger positie komen ten opzichte van degenen die in oudere en goedkopere huizen wonen. Uit het betoog van de heer Andries- sen kwam vast te staan, dat de K.V.P.- fractie verdeeld staat tegenover het ge hele huurcomplex en dat er waarschijn lijk nog al wat tegenstemmers zullen zijn. Ifjj zelf vond, dat men zich aan de afspraak bij de kabinetsformatie in 1956 gemaakt, moest houden. Anderen plegen echter geen woordbreuk als zij er anders over denken." Dat er dissi denten zijn werd bevestigd door de neer Welter, die wel voor een flinke huur verhoging was, maar grote bezwaren maakte tegen de blokkering. IVleii haalt daarmede een politiek compromis bin nen, dat zijn consequenties heeft on meer soortgelijke maatregelen, de heer Welter. Van dit soort partiele ingrijpen, nu hier en dan daar, vrees de hq een uithollen van de eigendom, welke juist de grondslag is van ons maatschappelijk stelsel. Vervolg op pagina 2) Aan de grenspost bij Zevenaar is dins dagmiddag een 35-jarige inwoner uit Emme.n gearresteerd, die nog vijf jaar gevangenisstraf als politiek delinquent voor de boeg had De man was in 1950 ontvlucht uit het voormalige concentratiekamp te Vught, dat destijds als gevangenis voor politieke delinquenten werd gebruikt. HU is toen naar het buitenland ontko men, maar dinsdag trachtte hij weer in Nederland terug te keren. Dank zij de waakzaamheid van de marechaussee werd hij terstond herkend en gearres teerd. Hp is naar de strafgevangenis te 's-Hertogenbosch overgebracht. (Van onze parlementaire redactie) Minister Mansholt heeft dinsdag middag in de Eerste Kamer meege deeld dat de melkprijsverhoging van zes cent per liter onder alle omstan digheden per 1 juli zal worden door gevoerd. De minister zei dit tijdens de behandeling van de begroting van landbouw. Hij noemde de melkprijs verhoging per 1 juli onvermijdelijk. (Van onze Haagse redactie) De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid heeft de Sociaal-Eco nomische Raad advies gevraagd over een verhoging van de uitkeringen krachtens de wet op de Algemene Ouderdomsverzekering. De uitkeringen zouden moeten worden verhoogd van 846 gulden tot 930 gulden voor onge- huwden en van 1404 gwAen tot 1512 gulden voor gehuwden. Drie redenen zouden lot deze ver hoging aanleiding geven. Allereerst is men bij het berekenen van de uitkerin gen uitgegaan van voorlopige cijfers. Nu zijn de definitieve gegevens bekend en het blijkt nodig verbeteringen aan te brengen met terugwerkende kracht van 1 januari 1957 af. Ten tweede is de loonindex gestegen. Ten derde is er de komende huurverhoging. Men zou de noodzakelijk geachte verhoging in drieën kunnen splitsen: 1. de verhoging met ingang van 1 ja nuari 1957, die een algemeen corrige rend karakter draagt; 2. de verhoging naar aanleiding van de stijging van de loonindex per 1 juli van dit jaar; 3. de verhoging als gevolg van de huurver hoging per 1 augustus. Dinsdagmiddag omstreeks drie uur raakte de 4-jarige Vincent Versteeg uit Amsterdam op het Zandvoortse strand zoek. Aile nasporingen van de veront ruste ouders faalden en ook de hulp van de politie leverde geen resultaat op. Om half acht gaf de Zandvoortse reddingsbrigade een alarm-sein aan haar leden en binnen tien minuten wa ren veertig redders op patrouille op het strand en in de duinen. Na korte tijd werd het verloren kind ontdekt na bij de reddingspost Ernst Brokmeijer. In de armen van zijn vader vertrok hij onverwijld naar de hoofdstad. Sir Anthony Eden, de voormalige Britse premier, die na een operatie in Boston voor herstel in Canada heeft vertoefd, is nu met lady Eden aan boord van het passagiersschip „Empress of Britain" in de Engelse haven Liverpool aangekomen. Met het speciale vliegtuig van de Engelse koningin vloog het echtpaar naar zijn landhuis te Broadchalke in het graafschap Wiltshire, waar ter verwelkoming door vrienden een tuinfeest werd gegeven. Men ziet sir Anthony Eden c i lady Ed°" hier vrolijk lachend tijdens een persconferentie na aankomst in Liverpool. De „Jean Bart", het 35.000 ton me tende Franse slagschip, zal bij de reser ve worden ingedeeld, omdat de kosten van onderhoud en modernisering van het schip te hoog zijn geworden. De rebellen in Algerije verhogen hun militaire activiteit. In de stad Algiers, waar het sinds januari betrekkelijk rustig is geweest, zijn negen personen gedood bij tal van bomaanslagen in het centrum van de stad. De opstandelin gen passen bij het leggen van hun bommen een nieuwe techniek toe. Voor heen plaatsten zij de helse machines meestal op caféterrassen. Maar omdat de veiligheidsmaatregelen in de café's thans zeer scherp zijn, bevestigen de opstandelingen nu tijdbommen m straatlantaarns. Gisteravond werd mee gedeeld, dat Algerijnse rebellen, die waren voorzien van automatische wa penen, een uur lang de stad Tlemcen, 138 km teil zuidwesten van Oran ge legen, hebben aangevallen. Drie Mo hammedanen werden daarbij gedood en twaalf gewond. Onder een trein, die op weg was van Batna naar Biskra, is gisteren een bom ontploft, waardoor drie personen zijn gedood en vijf gewond. Nabij Mostaga- nem is een voormalig lid van de Alge rijnse Assemblée, Choesa Adda, dood geschoten. Zijn auto werd vervolgens in brand gestoken. Zijn zoon, die met hem in de auto zat, wordt vermist. De gematigde nationalistische be weging in Algerije, de M.N.A., heeft in telegrammen aan de secretaris generaal der Verenigde Naties ge vraagd een politieleger van de volke renorganisatie naar Algerije te zen- de en het Internationale Rode Kruis een onderzoek te laten instel len naar de juiste toedracht van de moordpartij in Melouza, waar 300 mannen en knapen in koelen bloede z(jn vermoord. Franse troepen in Algerije hebben de afgelopen 48 uur bij verscheidene acties tegen de rebellen 200 van hen gedood. In Tunesië blijven de betrekkingen tus sen de Tunesische autoriteiten en het Franse leger zeer gespannen. De laat ste tijd zijn enkele malen botsingen voorgekomen tussen Tunesische solda ten en Franse troepen, die tot taak heb ben de rebellen in Algerije van de bui tenwereld te isoleren. Tunesië en Frankrijk geven elkaar de schuld voor de incidenten. (AFP-Reuter-UP) Philippjjnen Een groep jagers heeft in het bergland van Cagayan, op het eiland Luzon, overblijfselen aan getroffen van een geraamte van een „reus". Deze „reus" moet meer dan vijf meter lang zijn geweest. Bij de beenderen vond men snijtanden van 7,5 cm lengte en 5 cm breedte. De Hongaarse generaal Pal Maleter, een der leiders van de opstand in okto ber, is volgens berichten, die Weense bladen uit betrouwbare bron hebben ontvangen, ernstig ziek. Zijn vrouw zou van de autoriteiten toestemming hebben gekregen hem in de gevangenis van Boedapest, waar hij verblijft, te bezoe ken, aldus deze berichten. De regering-Kadar heeft bekend ge maakt dat met het episcopaat overeen stemming is bereikt inzake godsdiensti ge radiouitzendingen. Iedere maand zou volgens deze overeenkomst gedurende een half uur een godsdienstig program ma uitgezonden kunnen worden. Het Hongaarse katholieke persagent schap „Magyar Kurir" heeft onder dezelf de hoofdredactie en op hetzelfde adres zijn werkzaamheden hervat, die na het neerslaan van de opstand door de Rus sische troepen waren stopgezet. De in houd van haar nieuwsdienst beperkt zich evenals voorheen tot zuiver kerke lijk nieuws. Ook het katholieke weekblad „De Nieuwe Mens" is wederom verschenen. In het eerste nummer geeft het blad commentaar op de overeenstemming tussen regering en episcopaat inzake de vredesbeweging. In dit commentaar komt de volgende principiële verklaring voor. De hiërarchische organisatie der Kerk en haar wezenlijke leertaak ver eisen, dat aan onze kant het episcopaat de enige instantie is, die uitspraak kan doen in aangelegenheden, welke onder de autoriteit van de Kerk vallen. (AFP - KNP) De regering van Zuid-Afrika heeft be sloten de leden van de Mamatoia-stam naar andere woonplaatsen over te brengen, omdat „hun primitieve land bouwmethoden de watervoorziening van Letaba in gevaar brengen". Maandag avond arriveerden vrachtauto's van de overheid, om de gezinnen met hun be zittingen naar hun nieuwe woonplaat sen-, ca. vijftien kilometer verder, over te brengen. Aanvankelijk weigerden al le vierhonderd families en bloc zich te laten verhuizen. Doch gisteren gaf één gezin toe. „Dit is het begin van het einde", ver klaarde een der oudere stamhoofden. „Wjj hebben geen alternatief. De re gering heeft weliswaar verklaard geen geweld te zullen gebruiken, maar de ambtenaren blijven hier, in de Letsitele- vallei, om te zien wat wij doen". Een woordvoerder van het Zuidafri- kaanse ministerie voor naturellenzaken verklaarde dat er geen sprake van is, dat de gezinnen van de Mamatola-stam onder de blote hemel in hun woon plaats worden neergezet. „Er is bouwmateriaal opgeslagen en huizen kunnen in één dag worden ge bouwd. Wij hebben hun tevens een re delijke compensatie voor hun land aan geboden", zo zeide hij. (UP) 99 (Van een verslaggever) Met een werkelijke verrukte glimlach keek prinses Beatrix, terwijl een negenhonderd mensen het Wilhelmus zongen, naar de nog naschommelende Groene Draeck. Zojuist had zij het motor- en zeiljacht gedoopt en met de wens „Behouden vaart" te water gelaten. Het geschenk van het Nederlandse volk voor haar achttiende ver- I jaardag, alweer een jaar en vier maanden geleden, gleed dinsdag- middag bij G. de Vries Lentsch Jr. van de werf in het IJ te Amster- dam. „Ontzettend mooi", had de prinses al geestdriftig uitgeroepen toen ze in het gezelschap van vele autoriteiten het podiüm had be- stegen en het jacht gereed zag liggen. Een blauwe regenjas be- 1 schermde haar tegen de kilte en de regendroppels. Het ruikertje lelietjes van dalen, aangeleiden door de vierjarige Charlotte, het 'ochtertje van de directeur, ging omhoog toen zij haar riante ple- ■erjacht toezwaaide. In een bouwloods bezichtigde prinses Beatrix vervolgens de ge- schenken van particulieren en bedrijven. Vier scheerapparaten lagen er naast keukenuitrusting, kijkers, kompas, dekens, ligstoel, enz. uit- restald. In de cantine spraken tenslotte nog de voorzitter van het omité Varend Nederland, de heer E. Crone, en de directeur van de verf. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 5J (Van onze sportredactie) Het bestuur van de sectie Betaald Voetbal van de K.N.V.B. heeft het bestuur van de landskampioen Ajax gestraft in verband met de „kwestie- Sal". Het dagelijks bestuur, bestaan de uit de heren W. Volkers, voorzit ter, J. Elzenga, secretaris en F. Drukker, penningmeester, heeft een voorwaardelijke schorsing van twee jaar gekregen. De vier overige be stuursleden, de heren Beumer, Kei zer, Vunderink en De Wit ontvingen een berisping. De hoogst veront waardigde Ajacieden zullen het hier bij niet laten. Zij gaan allen in appèl bij de commissie van beroep van de K.N.V.B. Zo deze commissie niet tot een voor de Ajacieden bevredigende uitspraak komt, zullen zij zich wen den tot de rechter. Zjj verkeren in de heilige overtuiging het recht aan hun zijde te hebben. De voorzitter van het sectiebestuur Betaald Voetbal, de heer J. Martens, liet ons op een bevreemdend geïriteerde toon weten, dat hij geen enkel commen taar wenste te geven op de beslissing var .iet bestuur en over de reacties van Ajax. Het sectiebestuur Betaald Voetbal heeft zaterdag de beslissing aan Ajax bekend gemaakt. In de motivering wordt gesproken van het afleggen van onjuiste verklaringen en van het on der dwang laten tekenen van een con tract door Sal. Sal is, naar men weet, een Joegoslavische voetballer, die uit Zweden naar Nederland kwam en aan vankelijk overschrijving heeft aange vraagd naar Ajax. Later trok hij die aanvrage in en vroeg overschrijving aan naar „Amsterdam". Er werd toen een commissie van onderzoek ingesteld, welke liet weten, dat het bestuur van ..Amsterdam" geen enkele onreglemen taire handeling heeft gepleegd. Burgemeester en Wethouders van Amsterdam stellen thans de nschrijving open op het 4%% „Grootboek IJ- tunnel". Zoals bekend kunnen de in schrijvingen geschieden tot bedragen van 25, 50 en veelvouden daarvan; zij vinden plaats voor de duur van 30 jaren. Terugbetaling zal geschieden in 30 jaarlijkse termijnen, voor het eerst in 1958. De rente bedraagt 434%. De gemeente behoudt zich de bevoegd heid voor om na verloop van 2 jaren da inschrijvingen in het Grootboek om te zetten in obligaties, onder gelijktijdige aflossing van bedragen kleiner dan 250. Vervroegde aflossing van deze obligaties zal gedurende de eerste tien jaren van de lening niet mogen ge schieden, daarna uitsluitend eenmaal per jaar en wel gedurende vijf jaren alleen tegen een vergoeding van en gedurende de rest van de looptijd tegen een vergoeding van 1%. De inschrijving staat open bij de commissionairs in effecten, bankinstel lingen, gemeente-giro en het stadhuis. (Van onze Haagse redactie) Het kabinet is van oordeel, dat de hui dige financiële economische situatie de bouw van de IJ-tunnel en de Coen-tun nel momenteel niet toelaat. Dat is het korte antwoord van minister Algera op schriftelijke vragen van het communis tische Tweede-Kamerlid Gortzak. Om dat die financieel-economische situatie reeds herhaaldelijk in beide Kamer» der Staten-Generaal is uiteengezet, ziet de minister ook geen aanleiding tot een nota over de tunnelkwestie. Advertentie BARTELJ0RISSTR HAARLEM - TEL. 13439 FERO. B0LSTR. 48 A'DAM TEl. 717162 Verwachting tot donderdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Koel weer met veranderlijke be wolking en enkele buien. Matige tot krachtige wind tussen west en noord west. Zon: 4.25-20.57. Maan: 14.09-1.08. Advertentie C(Ur\ DE EERSTE EN Q/1Q Kfl üVMl/l DE BESTF va UTifstJU

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 1