Van de Weg verrast met zege op Bergamo (Italië) m Jruit iel la Radio en TV SCHEE PVAARTB ERIC HTEN PUISTJES, V proeft het fruit er bovenuit! Bijzonder ongunstig weer op eerste dag in Noordwijk Laatste seizoen afgesloten Feestelijk toiletje uit Londen GAUL voor de beslissende slag Franse ploegen voor de Tour Goed Zo Het allernieuwste van de cosmetologie tegen meeëlers en onvolmoakthedeo van een vette huid 535ste STAATSLOTERIJ Internationale tennistitels Handbal RKNHB Groningen-Bremen 2-1 BELGIË VERSLAAT IJSLAND MET S- -3 Vanavond FAVORIET WINT EPSOM DERBY DONDERDAG 6 JUNI 1957 PAGINA 7 Mmm Jong en oud zeggen van Europese honkbaltitel Nederland speelt weer eerst tegen Italië Vier autoraces in Italië afgelast Ronde van Italië TT eiland Man Sandford zegeviert bij kwart liters Gourses Hilversum 4. klos 12e lijst MARKTBERICHTEN Toernooi van N.N.B.B. groot-bil j ar t-libre Bleek er winnaar op de tien kilometer Bijzonder ongunstig waren de om standigheden toen woensdagmorgen op de banen van de Noordwijkse sport vereniging de wedstrijden om de in ternationale tenniskampioenschappen van Nederland begonnen. Enkelspelen waren op de eerste dag aan de orde van de dag en het ontbrak daarbij niet aan enkele verrassingen. Een ervan is de overwinning van Hans van de Weg op de nummer zes van de Italiaanse ranglijst, Bergamo en de tegenstand die Van Meegeren de Amerikaan Ste wart heeft geboden. Nu nemen wij direct aan, dat Ber gamo door de omstandigheden van wind en af en toe regen niet tot zijn sterkste spel is gekomen, een feit is dat Van de Weg in deze partij zeer goed voor de dag kwam. Meer vaart en een be tere spreiding deden de Haagse speler in de eerste set op 52 komen, waar na hij op de service van Bergamo twee setpoints kreeg om de game toch nog te verliezen. (53). Van de Weg won daarna zijn service op love en de set 6—3. In de tweede set was het initia tief volkomen aan de Italiaan: 61 en het pleit leek beslechts toen deze in de derde set op 51 kwam. Alles of niets dacht Van de Weg toen kennelijk, ging sterk aanvallend spelen, nam daar bij nogal wat risicio, maar het lukte. Bovendien werd Bergamo weer onvas- Afgelopen weekeinde is dan de com petitie van de Katholieke Nederlandse Handbalbond definitief verleden tvjd ge worden. Een belangrijk moment voor de katholieke handballers!sters), die daar mee een periode van spelen in eigen, principiële kring hebben afgesloten, daar rü komend seizoen hun krachten gaan meten in het Nederlands Handbalver- bond. Dat dit in vele opzichten rigoureuze veranderingen met zich brengt behoeft nauwelijks nader betoog. Het lijkt ons nuttig, dat de leden van onze verenigingen zich thans reeds ter dege bezinnen op wat hun te wachten staat. Het is immers van het aller grootste belang, dat de katholieke clubs zo beslagen mogelijk ten ijs komen, teneinde hun posities speltechnisch bezien allereerst te consolideren en voorts zo snel mogelijk een stijgende lijn mee te geven. Over een en ander, dit chapiter betreffende, hopen wij te zijner tijd uitvoerig terug te komen. En nu dan het restje van de laatste competitiezondag. In de eerste klasse dames sloot Amstelzwaluwen het sei zoen af met een zege (6-3) over Wils kracht Sport. In Kudelstaart kreeg RKDES bezoek van DTS. Het werd. een forse overwinning van laatstgenoemde ploeg (1-5), die het echter vrij gemak kelijk had, daar RKDES slechts met ne gen speelsters in het veld kwam. Het eerste kwartier verdedigde de thuisclub zich uitstekend, maar zij kon wegen^ haar numerieke minderheid tenslotte geen stand houden. Na een achterstand van 0-1 werd het weliswaar gelijk, het geen echter te wijten was aan de ar biter, die zich verkeek, toen de keep- ster van DTS een schot over de lat werkte, waarna de bal door een gat in het net tóch in het doel terecht kwam. Bij rust wees de score 1-3 aan, waar na DTS nog twee treffers aan zijn to taal toevoegde. In klasse IIA trok Roda tegen Wils kracht Turnen aan het langste eind (5-2), terwijl RKAV en DTS (A) n IIB de eer deelden: 3-3. De reeds tevoren gespeelde wedstrijd In de eerste klasse heren tussen Am stelzwaluwen I en II eindigde in een overtuigende overwinning (19-2) voor het eerste. Wat overtuiging betreft: DTS2 deed het tegen Wilskracht Turnen 2 nóg nadrukkelijker: 21-7. Uitslagen: Eerste klasse dames: A- zwal.-Wilskracht Sport 6-3; RKDES- DTS (N) 1-5. II A: Roda-Wilskracht Turnen 5-2; IIB: RKAV-DTS (A) 3-3. Jun.; 3-3. NEA-A-zwaluwen 1-7. Eerste klasse heren: A'zwaluwen I-A'zwalüwen II 19-2; DTS 2-Wilskracht Turnen2 21-7. De stedenwedstrijd Groningen-Bre men woensdag op het Oosterparkers terrein gespeeld, heeft de Groningers een benauwde 2-1 overwinning ge bracht. De wedstrijd was er een zon de sfeer en had meer weg van va kantievoetbal dan van een internatio naal treffen. Het Groninger elftal, een versterkt GVAV-team naast acht GVAV'ers stonden Blom (WW), K. v.d. Berg (Veendam) en Smit (Be Quick) opgesteld ging overigens vlot van start en door verrassend open spel waarop de Duitse gasten vermoe delijk niet hadden gerekend, werd bin nen een kwartier een 2-0 voorsprong genomen. De openingsgoal viel reeds na vier minuten toen stopper Benninga een fraaie pass lanceerde op de vrij staande La Croix. Diens voorzet bereikte zijn clubge noot De Grooth, die van dichtbij doel man Ldhr (Bremerhafen) kansloos passeerde. Groningen behield het ini tiatief en na veertien minuten ver grootte De Grooth met een ver en hard schot de voorsprong. De Duitsers begonnen zich toen meer te roeren doch de Groninger defensie vond de juiste afweer en liet zich voor de rust niet verrassen ofschoon de internatio naal Schroder (Werder) eens heel dicht bij een doelpunt kwam. Doelman Roffel verwerkte het listige boogbal- letje echter tot corner. In de tweede helft had Bremen de opstelling gewijzigd. Rechtsachter Hagenacker speelde nu rechts-binnen, Schröder links-binnen terwijl Galle was vervangen door Kapteina. Deze omzet ting kwam het spel van de gasten, die in taktisch en technisch opzicht de meerderen van de Groningers waren, ten goede. De fraai uitgevoerde com binaties, te ver doorgevoerd echter, resulteerden tenslotte slechts in één doelpunt (met buitenspelluchtje) gescoord door Hagenacker. Het laat ste kwartier bracht nog enige opleving en meer enerverende strijd waarbij doelman Roffel enkele malen fraai redde en een magnifieke kopbal van t>» Koe beter k>t had verdiend. ter op zijn service en de Nederlander liep zijn achterstand geheel in. Van de Weg vocht als een leeuw en sleep te de derde set tenslotte met 97 in de wacht. Jonge spelers als Kloezen, Biesheuvel, Koerts en Maris brachten het niet ver. Gourovitsch noteerde tegen Drobny in totaal 14 punten: 60, 60 voor Drobny. De uitslagen Heren enkelspel: Rose (Austr.) versl. Vekemans (Ned.) 62, 61; Schwartz (VS) versl. Bouwer (Ned.) 64, 63; Dehnert (Ned.) versl. F. Koerts (Ned.) 63, 61; Garrido (Venezuela) versl. Krijt (Ned.) 64, 61; Argon (Uru guay) versl. Saarberg (Ned.) 64, 62; Drobny (Egypte) versl. Gourovitsch (Ned.) 6—0, 6—0; Stewart (VS) versl. Van Meegeren (Ned.) 75, 97; Alva rez (Columbia) versl. Maris (Ned.) 62, 61; Goris (Ned.) versl. Aguirre (Chili) 61, 6—1; Fachini (It.) versl. Karamoy (Ned.) 62, 63; Rodriquez (Chili) versl. Kloezen (Ned.) 75, 62; Van de Weg (Ned.) versl. Ber gamo (It.) 63, 16, 97; Candy (Austr.) versl. Biesheuvel (Ned.) 75, 4—6, 6—4. Damesenkelspel: mej. de Chambure (Fr.) versl. mej. Rosveld (Ned.) 68, 63, 63; mej. Fredy Marinkelle (Ned.) versl. mej. Crowet (Belg.) 64, 61; mej. Lazzarino (It.) versl. mej. Wie- nese (Ned.) 16, 61, 86; mej. Thung (Ned.) versl. mevr. Vletter (Ned.) 62, 63; Nel van der Storm (Ned.) versl. mej. Rinkel (Ned.) 60, 61; mevr. Peters (Ned.) versl. mej. Wilmink (Ned.) 6—1, 62; mevr. Reus (Ned.) versl. mej. Rollin Couquerque (Ned.) 75. 26, 64; mej. Newcombe (Austr.) versl. mevr. Blaisse (Ned.) 64, 6—2; mej. Reyes (Mexico) versl. Jacqueline Ferir (Ned.) 60, 62; mej. Liguori (VS) versl. mevr. Scholten (Ned.) 46, 62, 63; mej. Mercelis (Belg.) versl. mevr. Rouwenhorst (Ned.) 63, 63; mevr. De Soet (Ned.) versl. mej. Van Rijn (Ned.) 46, 61, 64; Joyce Ma rinkelle (Ned.) w.o. Gemengd dubbelspel: mevr. Blaisse en Karamoy (Ned.) versl. mej. Wil mink en Bitter (Ned.) 60, 119; Joyce Marinkelle en Maris (Ned.) versl. mej. de Chambure en Goris (Fr./Ned.) 26, 64, 60; Fredie Marinkelle en Schwarzt (Ned./VS) versl. mej. Rollin Couquerque en Van de Weg (Ned.) 75, 64; Nel van der Storm en Deh nert (Ned.) versl. mej. Liguori en Kuy- pers (VS/Ned.) 61, 63; mej. Mer celis en Bergamo (Belg./It.) versl. mevr. Reus en Saarberg (Ned.) 61, 62; Fenny de Soet en Garrido (Ned./Ve- nezuela) versl. mej. Grosveld en Ta- miniau (Ned.) 26, 63, 61; mej. mej. Reyes en Argon (Mex./Uruguay) versl. mej. Rinkel en Rodriguez (Ned./ Chili) 63, 61; mevr. Thung en Van Dalsum (Ned.) versl. mej. Crowet en Gourvitsch (Belg./Ned.) 61, 60; mej. Newcombe en Alvarez (Austr./ Columbia) versl. mevr. Peters en Kloe zen (Ned.) 6—4, 26, 63. Heren dubbelspel: Drobny en Ste wart (Eg./VS) versl. Biesheuvel' en Koerts (Ned.) 6—2, 6—1. Advertentie Trakteer Uw kinderen en Uzelf op het nieuwe heerlijk frisse snoepje Pon Melle Fruit teila's de zachte frnitcarréV in het „vierkante rolletje". Van Melle Fruit teila'sin kleurige staniol verpakking, zijn verkrijgbaar in 3 smaken: citroen, sinaasappel en aardbei. Nederland zal, evenals vorig jaar te Rome, in de eerste ronde van het toer nooi om het Europese honkbalkampioen schap, dat van 7 t/m 14 juli a.s. te Mannheim wordt gehouden, tegen Italië spelen. Na loting werd het programma voor de eerste dag (zondag 7 juli): België Spanje: NederlandItalië; Duitsland Frankrijk. Tunis heeft vrijgeloot. Het toernooi wordt gespeeld volgens de z.g.n. „Olympische formule", d.w.z. dat een team na twee nederlagen is uitgeschakeld. Wint Nederland de eerste wedstrijd, dan speelt het in de tweede ronde tegen de winnaar van BelgiëSpanje. Verlie zen onze landgenoten, dan spelen zij tegen de verliezer van dezelfde wed strijd. Blijkens een kennisgeving van de sportcommissie van de internationale automobiel federatie zijn de volgende wedstrijden in Italië afgelast: de ronde van Umbrië (2 juni), de Targa Florio (9 juni), de ronde van Calabrië (16 juni) en de wedstrijd om de gouden beker van de Dolomieten (14 juli). De 86 pedaalridders die nog meedoen aan de Ronde van Italië hebben woens dag een rustdag genoten in Como, en zij allen met uitzondering wellicht van Gaul dachten met schrik aan de etappe van vandaag, de achttiende, die 233,5 km. lang is en de karavaan naar de 1300 meter hoge Bondone zal voeren. Erger nog: de finish is op de Bondone. Vorig jaar hebben 44 renners in een sneeuwstorm op de Bondone moeten opgeven. Het peloton werd gehalveerd, aanvallen van hysterie waren even veel vuldig als wanhoopskreten. Het was ook de Giro waarin Gaul van de 24ste plaats omhoogschoot naar de eerste en daarmee de Ronde op zijn naam bracht. De weerberichten maken het onwaar schijnlijk dat opnieuw zo'n zware etap pe te wachten is. Maar de steile hel ling van de Bondone zal Gaul waar schijnlijk wel de gelegenheid bieden om zijn voorsprong aanzienlijk te ver groten. Het enige belangrijke dat zich gis teren voordeed was, dat Nencini de straf van twintig seconden niet is kwijtgescholden. De Italiaan, tweede in het klassement, staat 56 seconden ach ter op Gaul. Hij had die twintig se conden gekregen omdat hij herhaalde lijk door de toeschouwers was geduwd bij de klim naar Varese. Alle Franse ploegen voor de Tour de France zijn nu in grote lijnen samen gesteld. Nadat Marcel Bidot reeds acht van de tien renners voor de na tionale ploeg had aangewezen, hebben nu ook de ploegleiders van de regiona le equipes acht renner# geselecteerd. De overige namen zullen worden bekend gemaakt na de „Dauphiné Libéré, (16 juni) en de wedstrijd om het Franse wegkampioenschap (23 juni) Drie renners, die vorig jaar voor de Franse nationale ploeg reden, zijn dit maal opgenomen in een der regionale ploegen: Geminiani, Rolland en Bergaud. De ploegen zijn tot dusverre samen gesteld: Nationaal: Anquetil, Bauvin, Bouvet, Darrigade, Forestier, Privat, Mahé en de winnaar van 1956, Walkowiak. Ploeg leider is Marcel Bidot. lie de France: Barone, Bellay, Jean Bobet, Fournier, Hoorelbeke, de debu tanten Gouget, Plaza en Wasko. Ploeg leider is Prunier. Noord-Oost-Centraal: Cohen, Gemini ani, Hassenforder, Ruby, Stablinski, de debutanten Annaert, Graczyk en Rohr- bach. Ploegleider is Ducazeau. West: Le Ber, Morvan, Picot, Thomin, de debutanten Carpentan, Groussard, Pipelin en Poulinque. Ploegleider is Le Drogo. Zuid-Oost: Dotto, Elena, Gauthier, Lauredi, Meyzenq, Rolland, de debutan ten Anastasi en Angelade. Ploegleider is Guiramand. (Een op papier sterke ploeg, sportred.) Zuid-West: Bergaud, Colette, Dupont, Gjbanel, Huot, Lampre, Subbadini en de debutant Bianco. Ploegleider is Maye. Dit fleurige ensemble, waarin Mar garet Brown een bezoek bracht aan het feestterrein in het Batter- sea Park te Londen, maakt deel uit van de zomercollectie van Elizabeth Winter. De rok is van witte Soe- dan-katoen met de originele deco ratie van Arabische vazen in terra cotta, gentiaan-blauw, petunia en zwart. De blouse is van katoenen popeline. Ter completering van het toiletje dient de brede zwart-lede- ren band, bezet met zilveren figuur tjes. Het Belgische voetbalelftal heeft woensdagavond te Brussel een zege van 8-3 behaald op de ploeg van IJsland. De ruststand was 7-1. De wedstrijd gold voor de voorronden van het toernooi om het wereldkam pioenschap 1958. De stand in deze groep is thans- Frankrijk 2 2 0 0 4 14-3 België 2 10 12 11-9 IJsland 2 0 0 2 0 3-16 Het Nederlandse militaire voetbal elftal heeft woensdagavond met 1—2 van Alkmaar verloren. De ruststand was 1—0 voor Alkmaar, De befaamde Goed Zo actie is gister avond voor radio en televisie geëindigd met een uitzending uit het Concertge bouw in Amsterdam. Daarbij bleek, dat de bedelaar nr 1. Johan Bodegraven, ruim 2.870.000 bijeen heeft weten te garen, waarvan 1.000.000 gld naar het Prinses Beatrix poliofonds gaat. Het was een spectaculaire avond in de zeer mooi versierde zaal, met hu moristische en met ontroerende hoog te punten. Johan Bodegraven is niet alleen een goed bedelaar, hij is ook een voortreffelijke radioman en daar naast wist hij voor de TV uit alles wat te maken. Werden er eerst nog alsmaar bedragen en geschenken aangeboden, later kwamen de geschenken van de kant van Goed Zo: een vleugel voor een blin deninstituut, een autobusje voor een te huis voor invalide kinderen en een com pleet tentenkamp voor een doofstom- meninstituut. En van het Philipsperso- neel kreeg iedere inrichting, die polio patiënten verpleegt een televisietoestel. De actie is in het najaar begonnen en had oorspronkelijk alleen drie chris telijks instituten tot doeL Het Prinses Beatrix poliofonds verzocht echter ook mee te mogen doen en werd daarna aangewezen als voornaamste doel. In de novemberdagen wist Bodegraven nog terloops twee ton voor Hongarije bij el kaar te krijgen. De uitzending van gisteren was zeer boeiend, vooral ook voor de TV. Men zag allerlei bijzonderheden, zoals b.v. hoe Prof. Diepenhorst een cheque van een half miljoen gulden op het spreek gestoelte liet liggen.... J. v. S. Het Radio Filharmonisch Orkest speelt vanavond voor de AVRO o.l.v. Maurits v.d. Berg o.m. de Vierde sym fonie, de Italiaanse, van Felix Mendels sohn. (298 m. 21 uur). Voor Luxemburg speelt het groot or kest o.l.v. Henri Pensis o.m. de Tweede symfonie van Dvorak. (1293 m. 22.15 uur). Het kamerorkest van Lausanne speelt voor Sottens o.l.v. Eduard Gracis, waarbij de pianiste Clelia Ardella het Concert van Jommelli zal spelen. Het Srogramma omvat verder moderne Ita- aanse muziek. (392 m. 21.30 uur). De Engelsman Cecil Sandford heeft op Mondial de rit der kwart liters ge wonnen in de T.T. van het eiland Man. Sandford legde de 10 ronden van in to taal 167,9 mijl af met een gemidelde snelheid van 75.8 mijl per uur. In de laatste ronde was Sandford gepasseerd door de Schot Sammy Miller, doch diens Mondial raakte defect toen nog een mijl gereden moest worden. Miller duw de zijn motor naar de finish en werd vijfde. Tweede werd de Zwitser Taveri, op Mondial, met een gemiddelde van 74.24 mijl; derde werd Colombo, op MV- Augusta, met een gemiddelde van 74.1 mijl. Het ronderecord van 73.13 mijl per uur werd driemaal gebroken. De derde maal door de Italiaan Provini, die zijn vierde ronde met een gemiddelde snel heid van 78 mijl draaide, doch die hal verwege de wedstrijd door motorpech moest uitvallen. Ook de wereldkampi oen Carlo Ubbiali, op MV-Augusta, werd door motorpech uitgeschakeld. De Schot Rutherford, maakte op zijn N.S.U. een val, doch hij liep geen ern stig letsel op. In de race in de 125 cc-klasse was Pro vini gelukkiger. Hij behaalde niet slechts een overwinning op zijn grote rivaal Ubbiali, maar draaide ik de snelste ronde, in 8 min 41,8 sec (verbetering van het bestaande record). Niet minder dan een half dozijn rijders bleven trou wens opder de oude recordtijd. Hillebrand zorgde voor de vierde maal in successie voor een Duitse overwinning in de zijspan-races Waren in de 125 cc- klasse en de 250 cc-klasse de Italianen oppermachtig, in de zijspan-klasse ble ken het de Duitse BMW's te zijn, die de strijd beheersten. Direct na het start signaal namen de drie Duitse machines de leiding en zonder eigenlijk werkelijk bedreigd te zijn door de Nortons gingen zij ruim anderhalf uur later over de eindstreep. De bekendste vlakkebaanren ter we reld, de zogenaamde Epsom Derby, over 2400 meter, opengesteld voor drie jarige volbloedhengsten, is gewonnen door het Britse paard „Crepello". De hengst, die 6/4 genoteerd stond, is het eigendom van Victor Sassoon. Het paard is getraind door Murless en be haalde met Jockey Lester Piggott een gemakkelijke overwinning. Met 1 lengte voorsprong ging „Crepello" uit een veld van 22 deelnemers als eerste over de finish. De grootste verrassing van de race was de tweede plaats voor outsider „Ballymoss" een Iers paard dat toebehoort aan een zakenman uit Philadelphia (V.S.), de heer Mc. Shain. Het paard, gereden door Burns, stond 33/1 genoteerd en kwam met één leng te voorsprong op „Pipe of peace" als tweede aan. Laatstgenoemd paard is getraind door de befaamde Britse jockey sir Gordon Richards en werd gereden door Breasley. Het behoort tot de stal van de Griekse miljonair Niar- chos. De overwinning van „Crepello" in deze 178ste Derby leverde zijn eige naar de som op van ruim 180.000.- De uitslagen van de woensdagavond te Hilversum gehouden draverijen luiden: Atoom-prijs (1960 meter): 1. Vita Kin- ley (Freundt) 2.57.- (1.32.2). 2. Vanuty Hanover (W. H. Geersen) 3.00.0 (1.33.8), 3. Uiver S 3.00.0 (1.33.9), tot.: w. 1.30, pl.: 1.10, 1.30, 1.40, gek.: 2.30, cov. 4.10. Raket-prijs (1900 meter): Eerste serie: 1. Tosca (W. H. Geersen) 2.44.4 (1.26.5), 2. Ralf Erebus 2.45.8 (1.25.5), 3. Quita Norma 2.46.2 (1.25.7), tot.: w.: 2.20, pl.: 1.30, 2.60, 1.80, gek.: 5.70, cov. 5.-. Tweede serie: 1. Trekvogels S (B. U. de Jong) 2.47.4 (1.28.1), 2. Unemde 2.48.- (1.28.4), 3. Sagne d'Or 2.48.6 (1.26.9), tot.: w.: 9.-, pl.: 2.80, 1.70, gek.: 15.-, cov. f 4.60; Kunstmaan-prijs (1960 meted): 1. Vi- vant Hollandia (W. H. Geersen) 2.54.7 (1.29.2), 2. Theo Scott (T. A. van der Veen) 2.55.8 (1.29.7), 3. Us Marja Koff 2.58.- (1.29.-), tot.: w.: 140, pl.: 1.30, 3.80, gek.: 5.50, cov. 6.20. Finale raket-prijs: 1. Ralf Erebus (W. Hof) 2.46.4 (1.25.8), 2. Tosca 2.46.5 (1.27.7), 3. Quita Norma 2.47.2 (1.26.1), tot.: w.: 3.30, pl.: 1.20, 1.10, 1.50, gek.: 6.30, cov. 4.10. Dampkring-prijs (2360 meter): 1. Re- gina Spencer (M. Sijpheer) 3.24.- (1.26.4), 2. Rosa Gregor (M. van Leeuwen) 3.24.8 (1.216.-), 3 Speedy Lady 3.24.9 (1.26.1), tot.: w.: 2.10, Pl.: 1.40, 4.-, 2.30, gek.; 5.80, cov. 20.-. Ruimtevaart-prijs (2360 meter): 1. Pe likaan S (M. Vergay) 3.17.8 (1.23.7). 2. Sunny Boy (W. H. Geersen) 3.18.8 (1.25.-), 3. Quick Star 3.20.2 (1.25.6), tot.: w.: 4.40, pl.: 2.60, 1.90, gek.: 9.-, cov. 6.-. Totalisator-omzet: 68.263.-. HILVERSUM I, 402 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.30 Gram. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.30 V. d. vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 11.00 Gram. 11.30 De jeugd vliegt uit, hoorsp. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.53 Gram. en act. 13.00 Nws. 13.45 Gram. 14.05 Schoolradio. 16.00 Caus. 16.15 Gram. 16.30 Strijkkwart. 17.20 Vocaal ens. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.15 Gram. 18.35 V. d. jeugd. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Gram. 19.15 Regeringsuitz. 19.20 Regeringsuitz. 19.30 Gram. 20.00 Radio krant. 20.20 Gram. 20.30 De jeugd vliegt uit. hoorsp. 22.00 Klankb. 22.30 Gram. 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.15 Caus. 23.35 Gram. 23.40-24.00 Idem. HILVERSUM II. 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Caus. VARA: 10.20 V. d. kleuters. 11.05 Operetteconc. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Lichte muz. 13.55 Beursber. 15.10 Gevar. progr. VARA: 16.00 Muz. caus. 16.40 V. d. kind. 17.05 Lichte muz. 17.25 Vakantietips. 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 Lichte muz. 18.50 Caus. 19.00 V. d. jeugd. VPRO: 19.30 Caus. 19.50 Ber. 20.00 Nws. 20.20 Het zin gende hart. 20.35 Caus. 20.45 Caus. VARA: 21.40 Amus. muz. 21.55 Buitenl. overz. 22.10 Gram. met .oelichting. VPRO: 22.50 Vaus. VARA: 23.00 Nws. 23.15-24.00 Omr. ork. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 20.00-22.00 Relais v. h. NIR: Jonkvrouw Edelwater, T.V.-spel. ENGELAND, BBC, Home Service, 330 m: 12.00 Gram. 12.30 Gevar. muz. 13.10 VRIJDAG Revue-ork. 15.00 Gram. 18.00 Nws. 19.45 Gevar. progr. 20.15 Gram. ENGELAND, BBC. Light progr., 1500 en 247 m: 12.00 Sport. 15.05 Mil. ork. 15.45 Amus. muz. 17.00 Revue-ork. 17.45 Piano spel. 18.00 Gevar. muz. 19.00 Nws. 19.30 Gevar. muz. 20.30 Gevar. progr. 21.00 Ge var. muz. 22.15 Sport. 23.15 Amus. muz. NDR/WDR, 309 m: 12.00 Gram. 13.15 Omr. ork. en sol. 16.00 Kamermuz. 17.45 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.30 Turandot, opera. 1.15-4.30 Gevar. muz. FRANKRIJK, Nationaal progr., 347 m: 12.30 Ork. conc. 18.35 Kamermuz. 19.16 Gram. 20.05 Fortunio, opera. 22.45 Zang recital. 23.45-24.00 Nws. BRUSSEL, 324 m: 12.00 Gevar. muz. 12.34 Gram. 13.11 Gram. 15.45 Gram. 16.02 Gram. 17.10 Lichte muz. 18.00 Gram. 18.20 Gram. 19.00 Nws 19.40 Gram. 21.00 Symf. ork. en solist. 21.30 Gram. 22.45 Gram. 484 m: 12.00 Gram. 13.55, 14.00, 14.30, 15.30 en 16.05 Gram. 17.10 Verz. progr. 18.38 Gram. 19.10 Idem. 19.30 Nws. 20.00 Gram. BBC. UITZ. VOOR NEDERLAND 17.45-18.15 Nws., Londens Radiodagb. (Op 224 en 41 m). DUITSE T.V.-PROGRAMMA'S 17.00 V. d. jeugd. 17.50-18.00 Opspo ringsdienst. 20.00 Journ. 20.15 Weerber. 20.20 Napoleon Bonaparte, film. 21.25 Discussie. VLAAMS-BELG. T.V.-PROGR. 19.00 Feuilleton 19.05 V. d. vrouw. 19.30 Nws. 20.00 Jonkvrouw Edelwater, toneelstuk. 22.00 Nieuwe film. 22.30 TV- rally. 23.00 Nws. en journ. AMSTELSLOT 5 van Port Said naar Ant- wergen/Hamburg. ADONIS 5 te Curagao. ALCETAS 5 te Alicante. ANKER 5 op 350 mijl no. Azoren naar Hampton Roads. ARKELDIJK 5 te Port Swettenham. AARDIJK 4 te Cheribon. ALCYONE 5 te Philadelphia. ALPHARD 5 te Rotterdam. AXELDIJK 5 te New Orleans. ARIADNE 5 te Lissabon. ABBEKERK 5 te Marseille. AMPENAN 5 van Socotra n. Djibouti. ALDABI p. 5 Bahia n. Rio Janeiro. ANNENKERK 5 te Manilla. ALMKERK p. 5 Casquets n. Antwerpen. AKKRUMDIJK p. 5 Natal n. New York. AMSTELDIJK p. 5 Azoren n. Havana. ALPHERAT 5 te Santos. DELFLAND 5 van Maracaibo n. Guanta. DUIVENDRECHT 5 van R'dam n. Houston. ESSO DEN HAAG p. 5 Kaap Vilano naar Rotterdam. FELIPES 5 te Pladju. FRIESLAND 5 te Philadelphia. GORDIAS 5 van Pto. Limon n. Belize. CADILA 5 te Singapore. GAROET 5 te Ummsaid. GABONKUST 5 van Dakar n. Conakry, GAASTERLAND 4 te Hamburg. HERSILIA p. 5 Dungeness n. R'dam. HOOGKERK 7 te Aden verw. HERA 5 te Demerara. HELICON 5 te Trinidad. HECUBA 5 te New York. HAARLEM 7 te Havre verw. IVOORKUST p. 5 Kaap Verde n. Havre ISIS p. 5 Guadeloupe n. Curagao. JAPARA 5 te Balik Papan. ATTIS 5 te New York. ALPHARD 5 te Rotterdam. Advertentie Een nieuw preparaat dat radicaal en in recordtijd de onvolmaaktheden van de huid ten gevolge van overmatige afscheidingen (sebum) doet verdwijnen, brengt voortaan zelfs aün die personen wier huid slechts op sommige plaatsen vet is het middel om aan het hele gelaat een onberispelijke zuiverheid te verlenen. Dat is het Traitement Sénart, een waar achtig middel tot werkelijke verbetering van een vette huid Van de eerste toepas singen af zuivert deze de gelaatskleur omdat ze de huid gezond maakt door zeer diep in de poriën te dringen en de microben aan te tasten maakt ze snel een einde aan puistjes, rode vlekken, prikkelingen. Door de verbe tering van overmatige afscheidingen doet ze de uitgezette poriën samentrekken terwijl ze tegelijkertijd zwarte puntjes, meeëters en vetpuistjes verwijdert. Beter nog door het geregeld gebruik ervan slaagt men erin de huidcellen sneller nieuwe krachten te schenken die aan Uw gelaatskleur nieuwtt soepelheid en een nieuwe jeugd schenken. Eis vandaag nog bij uw apotheker, par fumeur of kapper het Traitement Sénart, het nieuwe middel tot verbetering van een vettige huid samengesteld in de Laboratoria Sénart te Parijs. Alle Apoth. Parfum, Dis tributeur voor Nederland, Import C. F, G. Bierkade, 10 Den Haag. HOGE PRIJZEN ƒ5000 16528 ƒ2000 18471 1500 8497 ƒ1000 1643 1645 3846 8052 11798 12396 13922 14602 16140 400 1799 3308 4178 4179 6978 7029 9698 11843 16695 17878 20974 ZOO 1698 2225 4580 4878 5140 5164 5374 5434 5676 5821 5880 6992 8S39 9281 9894 10158 10533 10559 11254 12492 14782 14961 15510 15516 17144 19822 20528 21424 1014 142 715 730 2010 031 8012 106 580 600 4069 237 954 969 8052 085 664 790 0014 078 7065 177 8091 238 8017 031 936 10034 064 392 413 11161 332 PRIJZEN VAN ƒ80.— 168 218 224 858 862 874 049 169 495 164 238 304 622 729 882 481 502 674 115 157 236 850 906 943 223 407 408 875 477 687 364 531 596 280 293 362 074 081 112 513 656 688 435 440 442 312 360 376 591 661 795 837 334 353 942 955 717 753 303 579 982 466 477 710 762 635 661 409 439 196 341 744 861 602 634 847 938 962 465 488 506 861 885 906 617 646 658 504 869 986 778 860 921 923 635 708 879 351 373 382 992 710 911 12016 047 060 077 201 204 215 327 329 355 406 481 544 760 1S150 lo8 253 260 298 430 437 485 525 657 680 694 720 726 750 771 858 974 14082 153 171 228 242 281 312 323 353 386 555 596 729 734 756 854 15064 227 364 391 410 441 446 504 523 16025 086 203 392 530 654 664 767 771 902 915 17002 297 329 524 555 592 645 671 703 714 726 727 766 807 997 18061 114 137 271 371 426 646 697 762 789 874 19012 024 093 296 310 320 441 519 553 578 713 734 758 20124 141 195 268 273 454 689 706 798 962 21130 169 249 267 300 305 342 358 400 636 646 671 845 889 909 975 1015 269 475 667 993 2007 327 645 945 8010 228 474 812 4018 196 326 567 813 8074 378 620 911 «028 220 472 821 7015 306 564 694 8020 293 609 791 966 9036 434 603 889 10052 451 820 11007 385 024 026 283 307 490 506 719 787 2000 -101 110 459 463 663 686 950 969 063 064 232 244 482 526 832 876 023 048 197 209 327 329 578 594 814 902 101 136 402 410 625 627 914 915 053 077 237 296 526 538 839 865 077 080 312 346 567 571 742 811 055 103 344 350 651 660 809 823 999 068 095 436 458 657 662 903 904 062 166 520 553 832 857 040 043 392 417 058 061 329 402 531 535 788 807 122 125 490 507 698 714 069 145 318 326 587 613 897 941 060 062 248 254 412 427 624 640 912 946 148 176 411 417 633 637 927 934 084 112 303 318 560 565 900 906 084 102 348 362 572 576 859 861 127 184 351 414 676 684 824 828 122 186 473 485 706 735 939 952 171 216 611 651 858 868 063 081 421 441 135 199 200 417 436 444 558 571 610 867 871 892 143 160 187 524 533 536 766 781 785 149 151 153 355 365 367 621 690 739 947 951 976 065 087 102 272 287 293 432 447 490 704 740 746 996 188 220 243 431 503 513 762 786 796 119 134 135 363 409 437 581 596 668 930 991 993 137 148 173 374 405 467 585 600 630 883 892 905 234 246 260 500 513 517 713 731 739 874 879 915 188 232 315 513 522 525 737 744 748 983 986 231 303 384 665 705 735 887 925 112 143 148 444 462 474 NIETEN 225 256 456 464 636 649 905 930 255 264 583 627 786 893 181 193 428 472 763 764 989 997 157 166 314 319 519 566 767 791 283 337 528 593 797 810 154 165 442 455 702 738 997 193 228 490 548 663 683 916 984 264 265 522 526 753 771 924 944 404 413 529 596 785 797 418 419 771 813 197 290 534 606 837 12008 339 553 757 907 1S004 211 597 783 14048 403 586 954 15009 328 573 843 16035 290 807 17030 252 599 770 941 18013 196 497 856 19042 237 525 780 20085 324 685 943 21030 334 496 810 612 697 866 871 034 072 349 362 600 601 764 802 967 014 027 321 334 608 621 793 805 110 131 462 484 659 712 992 037 060 380 394 575 586 851 885 043 057 302 317 870 908 045 065 267 345 615 627 802 844 968 977 020 021 211 217 545 607 877 887 044 050 295 299 577 580 857 864 112 113 339 369 708 733 991 052 091 354 369 505 548 836 857 700 724 785 789 825 828 836 967 980 988 075 079 094 157 170 173 300 436 453 477 487 501 512 524 609 629 661 738 748 749 756 803 818 847 863 873 888 890 048 056 108 152 369 501 522 531 624 642 707 711 812 813 880 944 202 237 253 266 485 491 527 529 850 852 853 886 106 216 257 285 418 473 476 499 601 629 651 721 887 917 931 934 0S2 154 155 156 345 511 539 661 930 956 972 997 088 117 173 179 346 407 426 429 633 643 652 656 846 881 903 917 162 164 199 537 583 587 725 746 747 947 981 2S4 330 377 558 563 568 896 903 922 298 309 312 531 537 559 755 807 831 974 996 179 246 289 668 693 745 195 221 229 446 478 523 668 679 746 930 932 936 AMSTELPARK p. 5 Kaap Selatan naar Bombay. AMYNTAS 6 te Hamburg. BATJAN 5 te BangKok. BENGALEN p. 5 Ouessant n. Genu.' BANKA p. 5 Kaap Vilano n. Amst. BALONG 5 te Surabaia. BOSCHKERK 5 te Amsterdam. BOREAS p. 5 Finisterre n. Genua. BINTANG p. 5 Kaap Guardefui n. Aden. BENINKUST p. 5 Kaap Verde n. Havre. BORNEO 5 te Semarang. BANTAM p. 5 Malta n. Port Said. CERONIA 5 van Soerabaja n. Auckland. CORYDA 5 te Pladju. CALTEX THE HAGUE p. 5 Ouessant naar Stockholm. CASAMANCE p. 5 Oporto n. Nantes. CRADLE OF LIBERTY 9 te Philadelphia verw. CAMEROUNKUST 5 te Amsterdam. CALTEX DELFT p. 5 Gibraltar n. Barl. DAPHN1S 5 te Mobile. HISPANIA p. 5 Dungeness n. Bilbao. HEELSUM 5 van Antwerpen n. N. Orl- KOTA GEDE 5 te Palembang. KREBSIA 5 te Singapore. KERMIA 5 van Fao n. Singapore KARA 5 te Larnaka. KOPIONELLA p. 5 Mozambique n. Durb. KOTA BAROE p. 5 Kreta n. Port Said. KOTA INTEN 4 te Semarang. KALINGA p. 5 Palawan n. Kawasaki LINDEKERK 5 te Rotterdam. IiUTTERKERK 5 te Port Said. LEERSUM 7 te Dakar verw. LIBERTY BELL p. 5 Port Elizabeth naar Philadelphia. LEMSTERKERK p. 5 Finisterre n. Antw. LIMBURG 5 te Hamburg. LEKKERKERK 5 te Bahrein. METULA 5 te Pladju. MAASLAND 5 te Bahia. MAASLLOYD p. 5 Sabang n. Colombo. MARNELLOYD 5 te Ras Tanura MYLADY 5 van Velsen n. Waasa MAETSUYCKER 7 te Fremantle verw. MYONIA p. 5 Townsvilie n. Pladju. MAASHAVEN p. 5 Vitoria n. Rio Jan. NANUSA 5 te Manilla. NIEUW HOLLAND 5 van Brisbane naar Sydney. ONDINA 5 van Kp. St. Verde St. Vin cent naar Las Palmas. OVERIJSEL 5 te Singapore. POLYDORUS p. 5 Simeuloe n. Colombo. PHRONTIS p. 5 Finisterre n. Amst. POSEIDON 5 te Hamburg. PURFINA HELLAS 5 te Genua. PRINS FREDERIK HENDRIK 3 te Ham burg. PURFINA NEDERLAND p. 5 Aden naar Koweit. REMPANG p. 5 Cochin n. Aden. ROELF 5 te Aarhuus. RAKI 5 te Basrah. ROTULA p. 5 Palawan n. Poro STAD BREDA p. 5 Kaap Verde n. Emden. SIBIGO 5 te Bangkok. STRAAT MALAKKA 5 te Durban. SINGKEP 5 van Suez n. Aden SLIEDRECHT p. 5 Makallah n. FahaheeL SAROENA 4 te Pladju. SCHELPWIJK p. 5 Aden n. Suez. STAD DELFT 5 te Narvik. STAD DORDRECHT p. 5 Ouessant n. R'd. STENTOR p. 5 Ouessant n. Amsterd TJILUWAH 5 te Singapore. TERN ATE 5 te Antwerpen TJIWANGI 6 te Singapore verw. TARAKAN 5 van Alexandrië n. Halifax. TAWALI 5 van Gibraltar n. Havre. TJIBANTJET 5 te Semarang. TROMPENBERG 5 te Bremen. TJINEGARA 6 te Hongk. verw. TOMINI p. 5 Casquets n. Gdynia. THEOBALDIUS p. 5 Las Palmas naar Spezia. THELIDOMUS p. 5 Minicoi n. Geelong. TABINTA p. 5 Finisterre n. Amsterd. TITUS p. 5 Finisterre n. Madeira. STRAAT COOK p. 5 Kaap St. Mary naar Durban. PASSAGIERSSCHEPEN BONAIRE 4 van Kp. Verde St. Vincent n. Amsterdam. BLOEMFONTEIN 5 van Southampton naar Antwerpen. COTTICA 9 te Barbados verw. JAGERSFONTEIN 5 van Las Palmas naar Kaapstad. STATENDAM 5 te New York. ZUIDERKRUIS 5 te Melbourne. KAASMARKT WOERDEN, 5 juni. Aan voer: 157 partijen. Notering le kw. f 2.33 2.39, 2e kw. f 2.25—2.32, extra kw. tot f 2.60. BIGGEN- EN LAMMERENMARKT WOER DEN, 5 juni. Aanvoer: 88 biggen. Notering le kw. f 5565, 134 lammeren, notering f 60—85. NUCHT. KALVERENMARKT UTRECHT - 5 jan. Aanvoer: 69 stuks. Pr ij s per kg lev. gew. f 1.35—1.60; per stuk f 27.50—60. VEILING TIEL, 5 juni. Aardbeien: (bak) 250—330 200—225, (koude grond) 190 —290 130—230. Appelen: Golden Delicious 66—83 3370 442. Goudreinette 59—66 36 52 843, Jonathan 7786 4267 4—41, Keuleman rood 13—25 5—14, idem wit 20 23 713, Winston 3468 425, Zuur kroet per 100 kg 3.00—9.00. Groenten: Bloemkool per stuk 7—29, 2—13, Sla per stuk 6—10, tomaten 157—175 109—115. Bloe men: Leeuwenbekjes'34. Alles in ets. per kg tenzij anders vermeld. 022 065 074 090 119 131 178 221 242 253 401 458 475 477 613 628 634 664 722 768 833 894 920' 969 19000 065 073 074 099 199 200 218 356 381 419 449 464 479 485 613 625 652 663 726 755 769 880 952 118 144 146 149 276 278 294 405 464 489 556 607 630 684 815 858 861 870 876 879 890 175 211 215 238 252 257 282 405 435 436 455 462 476 479 628 672 692 725 773 776 791 925 937 952 986 987 f 1.000: 139» De pas ongerichte Nieuwe Nederlandse Biljartbond houdt van vrijdag 14 tot en met zondag 16 juni a.s. in het clublokaal van de biljartvereniging „Eindhoven' te Eindhoven een dubbelrondig toernooi, groot-bilj art-libre, teneinde uit te maken, wie de N. N. B. B. zal vertegenwoordi gen bij het Europees kampioenschap groot- biljart-libre van de U.I.F.A.B., dat van 19 tot en met 22 juni in Barcelona wordt gehouden. Deelnemers aan het toernooi in Eind hoven zijn: C. van Oosterhout, C. de Ruy- ter Jr., A. Jacobs en H. Scholte (Eindho ven). Op de Nenyto-baan te Rotterdam heeft de atleet Bleeker van Lycurgus woens dag een 10 km baanwedstrijd gewonnen in 31 min. 49,4 sec. Op de tweede plaats eindigde De Bruin van Thor, die enkele weken geleden nog D-klasser was en pas vorige week laar de A-klasse was overgegaan. De uitslag luidt: 1. Bleeker (Lycur gus, Krommenie) 31 min. 49,4 sec., 2. De Bruin (Thor, Roosendaal) 32.34.-, 3. Smits (AV '36, Alphen aan de Rijn) 32.38.8, 4. Van Ginkel .(GAC, Hilversum) 33.00.-, 5. Willkomm .(Zwaluwen, Den Haag) 33.38-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 7