Aantrekkelijk zomerprogram- ma in Openluchttheater te Bloemendaal Oude Bijenkorf naaimachines Op het tramemplacement in Zandvoort worden de „dode sporen" reeds verwijderd Uitvoering door leerlingen van Aad en Jan Plas sunart DE BLAUWE LOTUS n Alfredo CHRISTraANS' Moderne Zonnebrillen Nachtwaker die olie stal veroor deeld tot een jaar Lauwe stemming op veiling van stoffelijke resten in Rotterdam LOCOMOTIEF „En Jacob diende. Vrolijk blijspelletje door „Rokato" „DE ZYLPOORT" Interpellatie over IJ-tunnel volgende week Naaimachines JAN GEYLVOET Jr. SPORTHUWELIJK „DE FIETS" A. v.d. BOGAARD DE AVONTUREN VAN KUIFJE EN BOBBIE door HERGÉ DONDERDAG 6 JUNI 1957 PAGINA 9 II1JWIEI.EN Reeds vanaf 124.75 NICO V/IN SCHAGEN ZONEN Gierstr. 42 - Haarlem - tel17768 HEEMSTEDE Burgerlijke Stand KOSTUUMS AUTOCOATS OVERHEMDEN WEEKENDERS Kindervoorstellingen Eindexamens Rijkskweek- school Haarlem OPTICIEN WEBER Uitspraken Rechtbank SHERRY van Beaufort EnGel, Gr. Houtstr. 181, Tel. 14444 Naderend einde van de tram Wiener Bonbonnière vrijdag open Ziekentriduum in Bloemendaal Zwemclub Haarlem naar Spanje Waterpolo-uitslagen Haarlemse Reddingsbrigade moderne |l interieurkunst zeergrote verscheidenheid Mitsuhirato, ja zeker, en hij is lerens een ven de meest actieve en misdadige geheime agenten ran Japan in China. 7^ HalloTokio Prachtig.Nu hebt U vrij spelIndien U in uw opdracht staagt, ontvangt U het Groot- li nt van de Orde van de Heilige Berg. c-rr Advertentie Het bestuur van de Stichting Open luchttheater te Bloemendaal heelt voor het komende zomerseizoen een bijzon der aantrekkelijk programma samen- f'esteld met verschillende hoogtepunten, n het kader van het Holland Festival treedt op 12, 13 en 14 juli op het voor-* al in de Skandinavische landen beroem de Zweedse ballet „Gymnastique ïdla". Dit ballet geelt in Nederland slechts een eenmalige voorstelling- De groep omvat 32 jonge meisjes, die onder lei ding van prol. Ernst Idla een Est van geboorte voor het voetlicht zul len treden in een aantal ritmische danstaferelen. Naar wij vernemen zal de Zweedse ambassadeur deze voor stelling bijwonen. Het, Ballet der Lage Landen onder leiding van Mascha ter Weeme treedt zaterdag 8 en zondag 9 juni op. Van avond kan men de generale repetitie van dit ballet, dat dit jaar zijn tien- Jarig bestaan viert, meemaken. Zij begint om half negen. Op 22 juni zal er voor het eerst in het" openluchttheater ®en pantomimespel te zien zijn. Voor dit experiment heeft het bestuur beslag weten te leggen op het Franse ensem- D'e van Jean Soubeyran, (lat zijn tour- bóe door Nederland in Bloemendaal begint. Op 23 juni is er een leerlingen avond van de balletschool Maud Kool. De toneelgroep ..Theater" geeft op 29 Advertentie GETROUWD: J. C. Tieken en M. G. M. Deelissen; H. F. Kassing en C. L. Stoutjesdijk; J. K. A. Stutter- heim en L. Smit; H. H. Jonkman en Th. B. C. Striekwold. GEBOREN: J. C. Grannetia en M. H. C. van Lent, z.; J. M. B. G. v. Vlij men en J. G. M. Grapperhaus, d.; W. de Vries en C. C. van Tongeren, d.; J. Kapiteijn en Ch. H. Jansen, d.; C. L. A. Medenblik en W. K. M. v. Bruggen, d. OVERLEDEN: H. J. Bijster, 73 jr.; H. Verdel, 81 jr.; C.M. Flumans, 83 jr.; E. Th. H. Bast-B'ertling, 65 jr.; J. Piët-Schröder, 87 jr.; F. H. Bur ger, 85 jr. Advertentie GOEDERENHANDEL enz. enz. Ruinle sortering in moderne Italiaanse dessins. ZEER SOEPELE BETALING HERENSINGEL 167 - TEL. 13250 In het kader van het Holland Festival treedt op 12, 13 en 14 juli in het Open luchttheater te Bloemendaal de be roemde Zweedse balletgroep „Gymna- stique Idla" op, waarvpn men op de foto enige meisjes in actie ziet. juni een voorstelling van Shakespeare's „Midzomernachtsdroom" onder regie van de Engelsman Michael Warre. Voor deze voorstelling schreef de Ne derlandse componist Jurriaan Andries- sen de illustratieve muziek. Zaterdag 6 juli mag men een optreden van het Dutch Swing College tegemoet zien en op 20 en 21 juli een optreden van het beroemde Spaanse danspaar Susana y Jose met oude eh nieuwe Spaanse dansen. Het Nederlands Ballet onder leiding van Sonia Gaskell geeft 27 juli een voor stelling en het negerballet van Keita Fodéba, dat al eens eerder de gast van het bestuur van het Bloemendaals Openluchttheater is geweest, komt op 1, 2 en 3 augustus met een uitgebreid programma. Na hun optreden in Ne derland vertrekken de dansers uit Frans Equatoriaal Afrika, waar Fodé ba een ambtelijke functie vervult, naar het Festival van Edinburg. Het Ural Kozakkenkoor een groep uitgeweken Wit-Russen begint zijn Nederlands toernée met twee voorstel lingen in Bloemendaal, namelijk op 10 en 11 augustus. De Sangerknaben vom Wiener Wald geven op 18 augustus een concert en het seizoen wordt besloten met een voorstelling van ,,Les Roma nesques" van Edmond Rostand door de Toneelgroep Studio op 24 augustus. In het programma is ook dit jaar weer ruimte gelaten voor een aantal kindervoorstellingen. Woensdag 26 juni geeft het Aerdenhouts Kindertoneel een voorstelling van „Assepoester", op 3 juli is er een voorstelling van „Repel steeltje", op 24 juli een voorstelling van „De A van Abeltje". Op 1 augustus wordt er onder auspiciën van de Haar lemse Katholieke Vereniging voor het Gezin een kindervoorstelling gegeven. Circus „Elleboog" treedt woensdag 21 augustus op. Het spreekt vanzelf dat deze kindervoorstellingen in de middag uren plaats vinden. Geslaagd voor nuttig handwerken de dames: R. Gorter, Heemstede; R. Kerk- hoff, Haarlem; J. Lazeron, Haarlem; A. Naastepad, Haarlem. De examens zijn geëindigd. GROTE HOUTSTRAAT 166 b/d Houtbrug Een 58-jarige nachtwaker, die veer tien dagen geleden voor de Haarlemse Rechtbank terecht stond, omdat hij er van verdacht werd van een oliefabriek te West-Knollendam ongeveer twintig duizend liter lijnolie gestolen te hebben, is vanmorgen veroordeeld tot een ge vangenisstraf van 1 jaar. De eis van de officier van justitie was een jaar en zes maanden. Met de malversaties was de verdach te reeds in de hongerwinter begonnen. Hij tapte tijdens zijn nachtelijke dienst spijsolie uit de vaten, die hij ten dele voor zijn gezin gebruikte en voor de rest via een bedenkelijke juffrouw „zwart" verkocht. Na de oorlog legde de nachtwaker zich toe op diefstal van lijnolie. Hij maakte er een gewoonte van na afloop van zijn nachtwake met twee jerrycans vol olie naar huis te ke ren. Een 72-jarige Beverwijker, die de olie van de nachtwaker steeds kocht, werd veroordeeld tot zes maanden, waarvan twee voorwaardelijk. Tegen hem was veertien dagen geleden zes maanden met aftrek geëist. 11 Het r.-k. Toneelgezelschap „Rokato" besloot gisteravond in gebouw Sint- Bavo zijn toneelseizoen met een op voering van het blijspel „En Jacob diendevan Christien van Bommol en Henk Bakker, geregisseerd door W. J. Vogel. De toeschouwers genoten van het stuk, dat de verwikkelingen vertoont, ontstaan doordat een rijke, rentenierende jongeman door een ex centrieke tante genoodzaakt wordt een betrekking als chauffeur-huisknecht te aanvaarden. Het stuk speelt in een aristocratisch milieu en in de tekst wordt nogal eens gezeurd over „onze stand" en andere atavismen. Ook wordt wat huis. tuin en keuken-gemoraliseer ten beste ge geven over echtscheidingen en het ziele- leed van kinderen uit mislukte huwe lijken-elementen, die het helaas altijd „wel doen". Dat neemt niet weg, dat zulk een stuk dikwijls mogelijkheden biedt voor toneelspel. „Rokato" is in h'et benutten daar van tot op zekere hoogte geslaagd, al waren er spelers die kennelijk niet in staat waren de juiste typering te vinden en daardoor burgerlijk-geaffec teerd gingen doen. Daar staat tegen over, dat er ook van aardig spel te ge nieten viel. Mevrouw Ans Erkens-van der Erf maakte ten creatie van de ouderwetse freule, de excentrieke tante van de „dienende Jacob". Wim Hartog, die deze laatste rol vertolkte, speelde met veel élan, evenals Ben Erkens een joviale advocaat. Suze van Hulst was enigszins schuchter als de kwasi-ouderwetse pleegdochter van de tante. De Haarlemse Rechtbank heeft van morgen een 24-iarige Haarlemse metse laar veroordeeld tot 1 jaar en een 20- iarige automonteur eveneens uit Haar lem tot een jaar jeugdgevangenis. De verdachten, broers, 'stonden veertien dagen geleden terecht terzake van dief stal door middel van inklimminnr en braak. Een 24-jarige lasser uit Haar lem werd vanmorgen veroordeeld tot 1 jaar en zes maanden, omdat hij in Haarlem en omgeving verschillende in braken heeft gepleegd.' Veertien dagen geleden hoorde hij anderhalf jaar ge> vangenisstraf tegen zich eisen. Advertentie 5.50 per fles Telefoon 10717 Kinderhuisvest 47-51 (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft besloten de Interpellatie over de IJ-tunnel de vol gende, week woensdag of donderdag te «ouden. Op de agenda staat ook een interpel- Jatie van de heer Ruygers (P.v.d.A.) oyer de besteding van de 25 miljoen, "ie op de begroting voorkwamen voor o® onderontwikkelde gebieden. Wan eer deze zaak in het parlement is be- Proken, zal de kwestie van de Amster- «Ohise IJtunhels aan de orde komen. orrnoedelijk zal dit wel woensdag in e namiddag worden. Advertentie Alle merken dus ruime Keuze Tussen drie- en vierduizend kijkers hebben vijf dagen van de vorige week de tijd genomen om de complete in ventaris van de oude Bijenkorf in Rot terdam naar waarde te schatten. Op de kijkers volgen nu de kopers. Want wat is het geval. Die inventaris gaat de eerste vijf dagen van deze week in stukjes en beetjes onder de hamer door van de bekwame veilinghouder, die door de veüingdirectie N.V. Vendu Notarishuis in Rotterdam afrekent met de stoffelijke resten van wat in Rotterdam nu een begrip is geworden; De oude Bijenkorf. Want immers de samenstellers van de veilingcatalogus hebben het goed gezien op de ha mer van de veilinghouder volgt het houweel van de sloper. Slechts het be grip zal blijven. De architect Dudok bouwde in Rot terdam op het eind van de twintiger jaren een groot warenhuis aan het Van Hogendorpsplein. In 1930 werd dat warenhuis geopend en in gebruik genomen. Bij het bombardement van Rotterdam in de meidagen van 1940 kwam het er niet goed van af. Het werd deerlijk gehavend en slechts een deel kon worden behouden. Natuurlijk groeide dat warenhuis na de oorlog uit zijn al eerder gekrompen jasje De snelle groei, die de havenstad Rotterdam doormaakte, schiep boven dien de noodzakelijkheid om groot steedse verkeersvoorzieningen te tref fen. De oude Bijenkorf stond in de weg. Een nieuwe werd gebouwd en onlangs in gebruik genomen. De ge meente kocht het oude gebouw met inventaris voor vijftien miljoen gulden op. Nu sluiten veilinghouder en sloper de geschiedenis af. Straks Is er een verkeersplein op de plaats waar Du- doks gehouw stond. Geveild worden nu verkoopmeubi- lair, kasregisters, etalagematerialen, verlichtingsarmaturen, de lunchroom-, keuken- en bakkerij-inventaris, een grote en interessante partij hotelzil ver, de kantoorinventaris en kantoor machines, alsmede gereedschappen en machinerieën. De catalogus bevat een kleine eenendertighonderd nummers. Dat er vierduizend mensen kwamen tijdens de kijkdagen, behoeft geen ver wondering te wekken. De veiling is interessant, dat staat als een paal bo ven water. Op een hoog podium, opgebouwd in de glazen zaal van het Ahoy-gebouw, zitten de veilingfunctionarissen. De te veilen goederen zijn niet aanwezig. Luidt het begin van de „veilingcondi- tiën" niet aldus?: „Alles wordt ge kocht voetstoots, gezien of niet gezien, zoals de goederen zich bij de toewijzing bevinden en zonder dat de kopers eni ge reclame kunnen doen gelden". De inventaris blijft in de oude Bijenkorf en moet daar door de kopers worden weggehaald. Maandagmorgen begon de veiling. De stemming was lauw. De animo van de langzamerhand naar tweehonderd man groeiende groep kopers en be langstellenden was niet zo groot. De tweede etage was het eerst aan de beurt. Een geverfde vurenhouten stel ling voor bladmuziek ingezet op twintig gulden ging voor een tientje van de hand. Maar even later, twee nummers verder, werd een gebogen, grijs geverfde, vurenhouten vulpen toonbank ingezet op vijftig gulden voor tweehonderdzeventig gulden toe gewezen Na twee uur waren er hon derdtwintig nummers geveild. Er moesten er nog 2950 volgen, in vier- eneenhalve dag. Doet u nog mee? In zet: Een Bijenkorf. Vrijdag zal het bevrijdende woord klinken. Eenmaal, andermaal, niemand meer?, ver kocht. Er zijn in Zandvoort nu ook uiterlijke tekenen waar te nemen tot het nade rend einde van de tramverbinding Am sterdam - Haarlem - Zandvoort. Op het tramemplacement Zandvoort is men be gonnen met het wegbreken van de oos telijk gelegen „schapenhokken" en het verwijderen van de rails der „dode spo ren"; voorts is men met metingen be zig in het verlengde van de Prinsesse- weg. Het vonnis van de vertrouwde en ge trouwe Zandvoortse tram is onherroe pelijk: op SI augustus rond het midder nachtelijk uur zal de laatste tram van Zandvoort uit de reis naar Haarlem aanvaarden en in de vroege ochtend uren van 11 september zal de autobus verbinding Zandvoort - Haarlem - Am sterdam een feit zijn. Over het eindpunt van de autobus dienst is te Zandvoort heel wat te doen geweest. De Zndvoortse gemeenteraad heeft zich unaniem uitgesproken voor het Zwarte Veld als permanent auto busstation. De raad heeft de suggestie van de N.Z.H.V.M. (eindpunt op par keerterrein watertoren) verworpen; zelfs als tijdelijke oplossing, in afwach ting van het gereed komen van het bus station, kon het watertoren-terrein geen genade vinden in de ogen van de ge meenteraad. Hij stelde vast dat gedu- Advertentie Doelstraat 35 - Tel. 13538 - Haarlem Woensdagmorgen werd te Heemskerk een sporthuwelijk gesloten tussen me juffrouw Rina de Wit, voorzitster van de dames-gymnastiek-vereniging ADO en speelster van ADO-handbal en de heer Cor Timmers uit Haarlem, vice- voorzitter van de afdeling handbal, district Haarlem-Zaandam. Voor de parochiekerk hadden ad- spiranten van de gym- en handbalaf deling van ADO een erehaag gevormd, allen gestoken in sportkostuum. Bij de receptie merkten wij op de voorzitter en de secretaresse van de handbalbond n.l. de heer H. van Turen- hout en mejuffrouw Koopman. Voorts was er o.a. nog dr. Vosse van Leonidas uit Haarlem met een cadeau van deze vereniging. Ook de gymnastiek-afde- lmg van ADO bedacht het jonge paar met een cadeau. rende die periode het tramemplacement als tijdelijk busstation moest dienen. Kon men daar op 1 september nog niet met de autobussen komen, dan moest het eindpunt maar gedurende korte tijd in het dorpscentrum gevestigd worden. De directie der N.Z.H.V.M. heeft zich zij het. node bij deze beslissingen van de Zandvoortse raad neergelegd. De werkzaamheden welke men thans aan het uitvoeren is, wijzen er op dat de maatschappij er naar streeft het tramemplacement op 1 september te kunnen gebruiken als busstation. Nog vóór de grote seizoendrukte aanbreekt, treft men de daarvoor nodige voorzie ningen voorzover de tramdienst die toe laat. Het schijnt in de bedoeling te liggen de Prinsesseweg te verlengen tot de Tramstraat en de bestrating van het tramemplacement uit te breiden, zodat men daarop met autobussen kan ma- noevreren. De autobussen zullen uit Haarlem komende dan via de Konin ginneweg de Prinsesseweg in draaien en over de Tramstraat het emplace ment bereiken. Over de Grote Krocht zal de reis naar Haarlem worden aan vaard. De opening van de „Wiener Bonbon nière", het cabaret waarin Weense ar- tisten zullen optreden, zal plaats vin den vrijdag om 6 uur. Aan de Boule vard de Favouge nabij het Schuitengat, is een tijdelijke vermaaksinrichting van behoorlijke afmetingen opgebouwd. Aan het interieur wórdt de laatste hand ge legd. Deze zaak is bedoeld als een zo- merbedrijf van de gelijknamige inrich ting aan de Leidsestraat te Amsterdam. Het jaarlijks Ziekentriduum in Bloe mendaal zal plaats hebben 9, 10 en 11 juli. Gelegenheid tot het aangeven van de zieken dinsdag 17 juni ten huize van mevrouw A. C. van Kranendonk Duf fels, Tomey Bloemendaalseweg 72, 's namiddags van 2 tot 5 uur. De patiën ten uit Haarlem kunnen worden opge- gèven bij mejuffrouw M. Beune, die dinsdag 17 juni en donderdag 20 juni van 3 tot 5 uur zitting houdt bij de Zusters, Nieuwe Gracht 72. Het tele foonnummer van mejuffrouw Beune is 39281. Advertentie Het goedkoopste vervoermiddel Een keur van modellen vindt U bij FLORESSTRAAT 15 Magneet - Simplex - R.S. rijwielen De jaarlijks terugkerende leerlin gen-uitvoering van de twee mu ziekpedagogen Aad en Jan Plas plegen een eigen cachet te bezitten. De kroonzaal bij Brinkmann was ook dit keer geheel bezet met belangstellen den, uiteraard merendeels ouders van de leerlingen. De prestaties bewegen zich op een avond als deze op ongelijk niveau. Zijn er leerlingen die op les hun stuk vol ledig beheersen, op de uitvoering mis lukt het prompt, hetgeen dan niet wil zeggen dat er geen talent aanwezig is. Zo was er een viooileerling, die het hele stuk door iedere toon net iets te laag of te hoog greep, en toch kan ik me voorstellen dat het op de les of thuis helemaal goed kan zijn. In ieder geval kan ik één ding con stateren: de muzikale ondergrond bij alle leerlingen van Aad en Jan Plas wordt op gedegen wijze gevestigd. Voor al het maatgevoel is bij alle leerlingen hogelijk te prijzen. Dat het echtpaar Plas op de lange duur ook met de be ginnelingen iets bereikt, blijkt uit de vorderingen die velen gemaakt hebben. Er waren zeer frappante voorbeelden bij. Vat ik de prestaties in hun geheel samen, dan roem ik bij de pianisten over het algemeen het opvallend goede toucher, bij de strijkers de zangerige toonvorming. Bij de laatste groep, en dan speciaal bij de meer gevorderden, viel dan nog de muzikale speelsheid op. Met een geslaagde uitvoering van Haydns pianoconcert in G dur, waar bij het strijkorkest onder leiding van Jan Plas begeleidde, werd deze avond besloten. De ouders hebben kunnen ho ren dat hun kinderen bij Aad en Jan Plas in goede handen zijn. J. L. De kunstzwemgroep van zwemclub Haarlem is uitgenodigd om tussen 3 en 18 augustus in Spanje bij de club de na tation Maressa kunstzwem-demonstra- ties te komen geven. Haarlem heeft de uitnodiging aangenomen. De ploeg gaat onder leiding van mevrouw A. Hölsken- Neve. Competitie Koninklijke Nederlandse Zwembond: dames tweede klasse: Ne- reus 1 - Haarlem 1 41. Reserve twee de klasse: Haarlem 2 - VZV 2 80. Heren reserve tweede klasse: Nereus 3 - Haarlem 2 41; De Vest 2 - Haar lem 3 31. Reserve derde klasse: DWR 3 - Haarlem 4 36. Competitie Kring Haarlem Koninklij ke Nederlandse Zwembond: Dames tweede klasse: Haarlem 3 - HVGB 3 11—0. Derde klasse: DWR 3 - HPC 3 21. Heren derde klasse: Wa tervrienden 2 - DW R4 34; Haarlem 6 - HZV 2 0—3. Dinsdagavond hebben 10 leden van de Haarlemse Reddingsbrigade voor Dren kelingen deelgenomen aan het examen tot het behalen van het Eenheidsdiolo- ma voor E.H.B.O. van de Koninklijke Nationale Bond voor Reddingswezen en E.H.B.O. „Het Oranje Kruis". Negen leden legden het examen met goed ge volg af: mej. M. Bakkenhoven, me vrouw A. v.d. Pol-v.d. Berg; mej. M. Laadstra; mevrouw G. Kooijmevrouw B. van Zanten; mevrouw H. M. Mebus- Hofboer en de heren G. Veenhof, H. Koofj en R. van Hamersveld. Advertentie VÜTT VRAAGT ONZE FOLDER Sunart de speciaal moderne afd van WONINGINRICHTING BEVERWIJK Breestr.74-84 280 modelkamers Geopend 8-12.30en 14-18u. Dinsdag 8-13 u. F=? Want. met alleenspionneertl hij,maar tevens staatnijIn ver binding met opiumhandelaars en helpt hen dit moordend product overal in de wereld, maar ppeciaal in China,te verspre/den. BESTEM - NAAM VAN HE.T SCHIP LADING MING Pt*. UCntïL* Hallo '...Hallo?,: Tokio luistert. Ha!bent U het, mijn beste Ja. ExcellentieAlles gaat goed..Huifje ..Op weg naar Indië.Een te - legram nep hem daar te rug. ..Heb ik natuurlijk zelf op gesteld... Heen,niet gemak kei'ijk.Die duivelse Zo nen van de Draak, wil - den hem weerhouden Ik moest de grote midde len gebruiken. Ik ben er van overtuigd dat ik zal sla gen, Exceltentie, op voor waarde dat ik dooreen goedepro\ paganda gesteund word.Dat zal gebeuren .Heel goed Tot ziens, Excellentie MOCO

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 9