Grote drukte tijdens de beide Pinksterdagen „COPPELIA in Bloemendaals Openluchttheater In vrijwel alle klassen sterk buitenlands overwicht NAAIMACHINES Duizenden bezochten De Kennemer Duinen rs Brandtoren in Kennemerduinen „Benedictus" gaat bouwen Ballet der Lage Landen ontmoet dankbaar publiek Oversteekplaatsen in Haarlem E.D.O. wint met gemak (5-1) van Blau Weisz Gedeputeerde Staten van Noord-Holland teleurgesteld over toe zegging Rijk financie ring westelijke rand weg Haarlem Films N.N.T.G. SPEELT „ALS 'T KINDJE BINNENKOMT" MOLENDIJK DAMESKAPPER Twee Hageveldse leraren aangereden FEDERMANN Wim v. d. Aar wint DINSDAG 11 JUNI 1957 PAGINA 2 LAAT VADER NU EENS LACHEN. GEEF VADER DAN Z'N ZIN OP 16 JUNI Grote Houtstr. 49, Tel. 20049 Burgerlijke Stand Haarlem Kampeerders Zandvoort ENGEL, Gr. Houtstr. 181. Tel. 14444 Geen spreekuur - BLOEMENDAAL Werkkampen 24 woningwetwoningen in Bloemendaal Politie vraagt getuigen van aanrijding op Zeeweg Auto op Zeeweg over de kop Diefstal EEN BRIL NODIG? Kleine man *op inbrekersvoeten Elfjarige jongen lichtte offerblokken BOUW BEGONNEN VAN H.H. PETRUS EN PAULUSKERK Jongetje uit Hillegom oververmoeid in Haarlem aangetroffen Internationaal tafeltennistoernooi Knipperbollen sinds vanmorgen in werking V erkeersongevallen in Haarlem Amsterdams conserva torium vraagt verhoging subsidie Bromfiets weggehaald HEEMSTEDE Kinderoperette „De Sneeuwkoningin" Benoeming bisdom Rotterdam R.C.H. meester in eigen toernooi Beurs van Amsterdam Beurs van New York Hoewel de Pinksterdagen minder zon hebben gebracht dan de Paasdagen heeft toch menigeen de vrije dagen be nut om ontspanning te zoeken aan het strand, maar meer nog in de bossen en de duinen. Over het algemeen was de drukte op eerste Pinksterdag groter dan op Pinkstermaandag. Dit was niet alleen zo bij het strandbezoek, maar ook bij het bezoek aan het nationale park De Kennemer Duinen, dat eerste Pinksterdag achtduizend bezoekers ont ving en op tweede Pinksterdag zesdui zend. Mede door de wedstrijden op het Zandvoortse circuit is het verkeer zon dag in Aerdenhout en Overveen tijdens de afvoer weer enige tijd gestagneerd geweest. Een negenjarig Haarlems jongetje ls maandag van de verdrinkingsdood ge red. Hij behoorde tot het vrij grote aan tal strandbezoekers dat de koude ten spijt in zee verkoeling zocht. Bij het spe len met een bal werd hij door de stroom meegesleurd. Een onbekend ge bleven meisje, dat het gevaar daarvan zag, heeft de geheel overstuur geraak te jongen naar het strand gebracht. Daar heeft de inmiddels gewaarschuw- Advertentie Hij wil graag 'n GOED HORLOGE want die ouwe doet 't niet meer. Bij ons vindt U alleen goede merken, b.v. een Pontiac - Zentra - Union - Cazal - Indus of een REMOVA. Reeds vanaf 45.geeft U iets goeds. heeft 't voor U. de kleine zaak met de grootste keuze In de aanleg van het wegvak Heus- sen straat-Zijl weg van de noord-zuid ver binding ten westen van Haarlem zal het Rijk een derde deel van de op 7.600.000 geraamde kosten tot een -dmaxium van ƒ2.600.000 bijdragen, on der voorwaarde, dat bjj de openstelling van dat wegvak het thans door het Rijk In uitvoering genomen weggedeelte Zijl weg-Wagenweg zonder vergoeding in beheer en onderhoud bij de Provincie zal worden genomen. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland stellen aan Provinciale Staten voor met de genoem de regeling akkoord te gaan en het weg vak Zjjlweg-Wagenweg van Provincie weg-- aan te leggen. Wanneer de werkelijke kosten van de wegaanleg de raming overtreffen, zal het gestelde maximum van 2.600.000 worden verhoogd door het Rijk. Even eens is een bijdrage in het uitzicht ge steld voor het gedeelte van de noord- zuidverbinding ten zuiden van het punt, waar het wegvak Zijlweg-Wagenweg zal afbuigen naar de Leidsevaart. Die verlenging van de noord-zuidverbinding zal dan verder door Aerdenhout voer en, langs Vogelenzang in de richting van Zuid-Holland. Gedeputeerde Staten van Noord holland delen mede, dat zij door de toezegging van het Rijk over de financiering teleurgesteld zijn, omdat zij op grond van het verloop van de onderhandelingen een hogere bij drage verwacht hadden. In verband met de Velser tunnel, die eind sep tember in gebruik genomen zal wor den, achten G.S. de aanleg van het wegvak Zijlweg-Heussensstraat der mate urgent, dat zij voorstellen op de genoemde voorwaarden dat gedeelte aan te leggen. Het verkeer wordt daardoor langs de bebouwde kom van Haarlem geleid. CINEMA PALACE: Kitty in de grote we reld, a. 1., 2, 4.15, 7, 9.15. TRANS HALS: Santiago, 14 jaar, 2.30, 7, 9.15. Di. één avondvoorstelling om 8 uur. LIDO: Zwijgend Heldendom, 14 jaar, 2, 4.15, 6.45, 9.15. LUXOR: Dwars door Parijs, 14 jaar, 2, 7 en 9.15. MINERVA: tot en met di.: Je komt er wel uit, a. 1. Di. 2.30, 8.15. Wo. geen filmvoorst. REMBRANDT: Tlroler Blut, a. 1„ 2, 4.15, 7, 9.15. ROXY: tot en met do.: De rode baret, 14 j., 2.30, 7. 9.15. Zo. en ma. 2, 4.15, 7, 9.15. STUDIO: Lady and the tramp, alle leeft., 2.15, 7. 9.15. Dinsdag 11 juni Groote Kerk: Stadsorganist Albert de Klerk bespeelt het orgel. Werken van Ti- telouze, Buxtehude, Muffat, Franck, e. a„ B uur. Stadsschouwburg: Uitstekend Mylord, Personeelsvereniging Stadhuis. 8 uur. Woensdag 12 juni Stadsschouwburg: Uitstekend Mylord, Personeelsvereniging Stadhuis. 8 uur. Minerva (Heemstede): De sneeuwkonin gin, operette naar sprookjes van H. C. An dersen, r.-k. Kinderkoor o. 1. v. Evert Haak, regie Bob Jansen, 7.30 u. Groote Kerk: Sluitingsconcert Zang en Vriendschap, m. m. v. stadsorganist P. Kee en Radio Philharmonisch Koperkwar tet. GEBOREN: C. C. Lenterman—Hijnen, z.; J. G. EvertsOtte, z.\ A. A. van der SteenhovenJansen, z.; G. G. Vethaak Roode, z.; C. M. Th. van Liemt—-Smit, z.; M. H. Hetemde Jong, z.; L. M. v. d. V. de WildZeppenfeldt, d.; B. J. Veer manErftemeijer, d.; M. J. Vreeken Stolwijk, d. ONDERTROUWD: L. J. Lemmers en J. M. Goedemans. GETROUWD: G. Hamer en C. H. de Boer. OVERLEDEN: J. Breek, 66 j., Haitsma Mulierstraat; J. A. Fleur, 89 J., Crayenester- Jaan; E. Menger, 81 j., Kamperlaan; J. M. Thierry. 56 j., Marnixplein; L. Corij- nus. 70 j.. Nijlstraat: A. WeesmanTames, 68 jaar, Tetterodestraat. de Bloemendaalse reddingsbrigade zich verder over de jongen ontfermd. Een vrouwelijke arts uit Amsterdam constateerde dat de onvoorzichtige jon gen geen nadelige gevolgen had opge lopen. Van de duizend bezoekers die op de kampeerterreinen De Lakens en De Liguster in de Kennemer Duinen ge kampeerd hebben, was ongeveer tien procent uit het buitenland afkomstig. Het grote tekort aan kampeerterreinen in deze omgeving heeft zich duidelijk gedemonstreerd en ir. E. C. M. Roder- kerk, directeur van De Kennemer Dui nen, hoopt op een verandering van de Bloemendaalse politieverordening waak bjj het kamperen in deze gemeente ver boden is. Ér is slechts toestemming voor duizend kampeerders in het natio nale park, dat echter een capaciteit heeft voor zeker 1400 kampeerders. Reeds zaterdagmorgen vóór twaalf uur waren beide kampeerterreinen vol. Ir. Roderkerk zal deze week met de ANWB en de kampeerraad overleggen op wel ke wijze men het beste Bloemendaal tot andere gedachten kan brengen. Niet minder dan 3500 kampeerders hebben tevergeefs getracht hun tent in de Kennemer Duinen te plaatsen zodat terecht van een noodtoestand kan wor den gesproken. Het waren voor een groot Eedeelte buitenlanders, waaronder vele 'uitsers, die na een vermoeiende reis een vol kampeerterrein vonden en uit eindelijk hun tenten moesten opslaan op het uitgebreide Bloemendaalse strand en zelfs langs de Zeeweg. Op een ge geven moment stonden langs het Bloe mendaalse strand zeker zevenhonderd tenten opgeslagen. Amsterdamse fami lies die in de Kennemer Duinen wilden kamperen, werden aangeraden terug te keren naar huis omdat men de plaats vrij wilde houden voor bezoekers die van ver kwamen. Er zal iets moeten gebeuren ten behoeve van het Neder landse publiek en het vreemdelingen verkeer om op topdagen over een nood- kampeerterrein te kunnen beschikken waarbij uiteraard het verlenen van ont heffing van de politieverordening een eerste vereiste is. De Kennemer Dui nen heeft dit weekeinde de eerste hon derdduizend bezoekers volgemaakt. Ver leden jaar om deze tijd waren er pas vijftigduizend de toegangspoorten ge passeerd. In Zandvoort was de drukte niet min der. De beide gemeentelijke kampeer terreinen waren zaterdagmiddag reeds vol. De pensions in de badplaatsen wa ren volledig bezet met de Pinksterda gen, maar men hoefde geen gebruik te maken van particuliere logiesadressen zoals met de Pasen. Zondagmiddag brachten de koersen op het circuit nieu we drukte terwijl het redelijk goede weer ook nog velen naar het strand trok. Zondagavond was in Zandvoort de broodvoorraad uitgeput, zodat de bak kers zondagnacht zijn gaan werken. Op Pinkstermaandag was de drukte iets minder. De voortdurende regenbui en deden de belangstelling voor het strand en de zee afnemen maar daar van profiteerden weer de exploitanten van de lunaparkattracties. De hele mid dag heeft op de rotonde in Zandvoort het draaiorgel Jupiter gespeeld. Was de logeerdrukte dus meer dan bevredi gend, de verkeersdrukte was minimaal gedurende het Pinksterweekeinde. Van opstoppingen is vrijwel geen sprake ge weest ondanks de verkeersobstakels op de Zandvoortselaan. Men kon zelfs spreken van een geringere drukte dan op normale zondagen. Advertentie Aiie merken du* ruime keuze In de stadsschouwburg heeft het Nieuw Nederlands Toneelgezelschap zaterdag en zondag gezorgd voor een stukje kostelijk en lichtverteerbaar amusement: „Als 't kindje binnen komt" van André Roussin. Men kent deze Franse auteur ook ten onzent als de schrijver van „Bobbeltje", „De kleine hut", „De man, de vrouw en de moord" en „De grote liefde", stuk voor stuk blijspelletjes zonder pretentie, met groot gemak geschreven, zonder diep zinnigheden, luchtig, pikant, ondeugend hier en daar en met een tikkeltje le venswijsheid en moraal overgoten. „Als 't Mndje binnenkomt" vormt daarop geen uitzondering. Een minister van Sociale Zaken blijkt op latere leeftijd nogmaals vader te worden en dat geeft complicaties in verband met zijn carrière. Zijn zoon blijkt eveneens vader te worden, al is dat dan een beetje vroeg en tegen zijn zin. En de dochter des huizes, die zich aanvankelijk van de ooievaarpraatjes van haar mannelijke huisgenoten dis- tancieert, vaart ook in hetzelfde schuit je. Evenals de dienstbode trouwens. Natuurlijk komt alles op zijn pootjes terecht, maar eer het zover is, heeft Roussin de kans waargenomen om hele reeksen „bons mots" te spuien en aller lei vermakelijke situaties te scheppen. De voorstelling onder regie van Frits van Dijk had een voortreffelijk tempo, egn lovenswaardige kwaliteit voor zulk een blijspel. Terecht forceerde hij ner gens de tekst door ze al te nadrukke lijk te laten zeggen. John Gobau excel leerde als de excellentie, rad en welbe spraakt: waar dat maar even kon de zaal in zijn spel betrekkend. Met een enorme beweeglijkheid typeerde hij de minister ten voeten uit. Ellen de Thou- ars was wel niet helemaal het type voor het kind-vrouwtje van zijne excel lentie, maar zij wist niettemin volko men te overtuigen door haar speelse voordracht. Manon Alving als het ver standelijke dochtertje was wel eens een enkele keer wat al te nadrukkelijk, maar wist toch een verbazend char mante rol op te bouwen. Ger Smit luk te dat niet helemaal als de baardige zoon, omdat hij kennelijk nog te weinig feroutineerd is in het blijspelvak. Bé chenk speelde de lastige rol van de vroegere vriendin van de minister heel verdienstelijk, maar vatte haar tekst nog wat te serieus op, en 'Petra Ver beek speelde haar dienstbode-rolletje zeer verdienstelijk. Frits van Dijk zelf tekende met efl zijn routine en vakman schap een heerlijk malotige grootvader. Wijnand Grijzen had voor het stuk een verdienstelijk salondecor ontworpen. J. W. v. d. V. Wethouder J. C. Hüszeler van Bloe mendaal zal vanavond geen spreekuur houden. Wethouder W. Happé zal woensdag 12 en 19 juni geen spreekuur houden. EfOOO Zondagavond omstreeks half elf sloeg op het Verwulft in Haarlem een auto over de kop. De wagen, die op de Gedempte Oude Gracht in de richting van het Verwulft gereden had, werd bij de Grote Houtstraat aangereden door een uit die straat komende auto, die dus geen voorrang gegeven had. Dat geschiedde met zoveel kracht, dat de in de flank aangereden auto kantelde en met zijn wielen omhoog bleef liggen. De bestuurder, een 22-jarige vertegenwoordiger uit Haarlem, kon uit de wagen kruipen, die enige tijd in zijn zonderlinge stand bleef, tot hij met een kraanwagen weggehaald werd. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. De auto's werden zwaar beschadigd. De wagen, die geen voorrang gegeven had, werd bestuurd door een 50-jarige metselaar uit Haarlem. De politie heeft van het voorgevallene proces-verbaal opgemaakt. Ter hoogte van het Bloemendaalse Kopje achter het voor uitbreiding van Bloemendaals algemene begraafplaats bestemde terrein is dezer dagen in de Kenmemerduinen de eerste brandtoren geplaatst. De toren met een zogenaam de duiventil op een ijzeren paal heeft een hoogte van vijftien meter. Met de Pinksterdagen was de brandtoren voor het eerst bezet. Dit geschiedde met twee mensen doordat men nog niet over een telefoonaansluiting op het locale net beschikt. Deze is echter aange vraagd en kan binnenkort worden ver wacht. De brandtoren zal worden be zet indien door droogte brandgevaar aanwezig is. Dit is vooral in het voor jaar het geval. Het ligt in de bedoeling op een van de hoge duintoppen langs de Zeeweg een tweede brandpost te vestigen. Door vele werkzaamheden en gebrek aan personeel er zijn bij het vaste per soneel thans twee haast niet te vervul len vacatures zal het waarschijn lijk 1958 worden voor de tweede brand post er zal zijn. Dan zal het door recht streeks contact en peiling gemakkelijk zijn de juiste plaats van een eventuele brand te bepalen in het dan acht jaar geleden opengestelde recreatiegebied. Van 24 juni af zullen in de Kennemer duinen weer internationale werkkampen worden gehouden. Er komen zeven kam pen van twee en één kamp van een week. Elk kamp telt ongeveer vijfen twintig deelnemers, die op het kam peerterrein „De Lakens" zullen verblij ven. De nieuwe piasvijver in het park ter hoogte van de ingang Zeeweg bij de watertoren zal waarschijnlijk over enige weken gereed zijn, Oorspronkelijk werd verwacht, dat de vijver op 1 juni zou zijn voltooid. Naar wij vernemen kan binnenkort een voorstel van B. en W. aan de raad worden verwacht, om de r.-k. woning bouwvereniging „St. Benedictus" in staat te stellen vierentwintig woning wetwoningen te bouwen op het terrein van „de Goede Herder" aan de Noord laan en Duinlust Parkweg in Bloemen daal -Noord. Slechts zestien huizen van het door de architect Jos. van Engelen ontwor pen plan zijn voor leden van St. Bene dictus bestemd. De voorkeursregeling eist drie woningen voor het Rijk en vijf voor de gemeente op. Het plan werd reeds in het begin van dit jaar bij het gemeentebestuur van Bloemendaal inge diend. Toen waren de huurprijzen be rekend op een weekhuur, die varieerde van 10.35 tot 12.50. Indien de raad het plan van Bene dictus kan ondersteunen, kan na het ontvangen van de betreffende goedkeu ringen tot aanbesteding en gunning wor den overgegaan, hetgeen op korte ter mijn wordt verwacht. Op de zuidelijke rijweg van de Zeeweg is zaterdagmorgen tegen elf uur ter hoogte van de Erebegraafplaats de 34- jarige W. J. K. uit Amsterdam met zijn motorfiets in de berm geraakt en over de kop geslagen. Hij werd, evenals zijn op de duo zittende echtgenote, met zwa re verwondingen naar het Marine-hospi taal vervoerd en vandaar overgebracht naar het Grote Gasthuis in Haarlem, waar beide slachtoffers werden opgeno men. De heer K. zou door een inhalende auto gedwongen zijn naar rechts uit te wijken. De politie verzoekt de betref fende autobestuurder en eventuele ge tuigen zich te willen melden aan het Politiebureau in Overveen, tel. 10960 en 12769. Tijdens de drukte van het van Zand voort komende verkeer zondagavond omstreeks zes uur is een auto van een familie uit Amsterdam op de zuidelijke rijbaan van de Zeeweg ter hoogte van het Helmmonument in de berm terecht gekomen en enige malen over de kop geslagen, waarna de auto weer op de wielen terecht kwam. De inzittenden kwamen met de schrik vrij. De bestuur der wilde zich ï.a het passeren van de linker- in de rechterfile begeven. Dat deed gelijktijdig ook zijn voorganger, waardoor hij uitweek en in de berm te recht kwam. In het consumptiebedrijf van de heer van E. naast de politiepost aan de kop Zeeweg is in de nacht van zondag op maandag ingebroken. Voorzover kon worden nagegaan is er alleen een klein bedrag aan geld meegenomen. Reeds eerder in dit jaar bleek het bedrijf van de heer van E. aantrekkingskracht uit te oefenen. De vele liefhebbers van de dans die verwacht hadden dat het Ballet der Lage Landen, ?.o kort na zijn jubileumvoorstelling in Amsterdam optredend in Bloemen daals Openluchttheater, het jubi leumprogramma zou uitvoeren, zijn in hun verwachtingen die even rede lijk als door de aankondiging op het affiche gewettigd waren, teleurge steld. Maar toch niet zo zeer, dat zij de dansers tijdens de uitvoering van de totale „Coppelia" niet vele open doekjes gunden. Het jubileumprogramma met „De Notenkraker" en twee premières „Hoepels" en „Het Geschenk" zou zich volgens de zakelijk leider F. W. Basast niet lenen voor uitvoering in de open lucht, maar in december komt het gezelschap daarmee in de Haarlemse Stadsschouwburg. Het Coppeliaballet, een repertoire van het Ballet der Lage Landen dat in Bloemendaal nog geen uitvoering be leefde, is gedanst op een- choreografie die gabaseerd is op de zetting van Iva- nov en vulde met zijn drie aktes de gehle avond. Op de melodieuze muziek van Léon Delibes, strak en zonder haperingen gespeeld op twee vleugels door Wim de Soet en Albert Bocaï (we kregen wel de indruk dat het tempo waarop Swa- nilda haar solo vlak voor de finale moest dansen te traag was), wordt het verhaal ontwikkeld van een dorpsscho- ne wier aanbidder ontrouw wordt door Coppelia, de dochter van de poppendok ter, van wie het publiek weet dat dit een mechanische pop is. Marijke Mur- man heeft het voorwerpelijke karakter van deze figuur in strikte onbeweeglijk heid kunnen volhouden. Het meisje Swanilda, binnen gedron gen met haar vriendinnen in de werk plaats van doctor Coppelius in een kos telijke scène ontdekt dat haar rivale een levenloze pop is en neemt haar plaats in. De poppendokter meent zijn maak sels zo te kunnen perfectioneren dat ze mensen worden van vlees en bloed, be dwelmt de eveneens bij hem binnen gedrongen verliefde jongeman en pro beert diens leven magisch over te bren gen op de pop Coppelia. Swanilda, po serend als Coppelia speelt de tot leven komende pop en houdt de poppendokter met haar fratsen bezig tot haar verloof de uit zijn bedwelming ontwaakt. In een bruiloftsdans met pas de deux van de gelieven komt het verhaal tot een ein de. Men begrijpt: een thema waar pan tomime en akteertalent aan hun trekken komen en de dans in feitelijke bijzaken wordt binnengehaald. Zo heeft doctor Coppelius (Johan Mittertreiner) geen pas gedanst, evenmin als het burge meestersechtpaar, maar hij heeft ver rukkelijk geakteerd, het zoeken naar de verloren sleutel was verontrustend, zijn magie komisch, zijn mimiek voortref felijk. Angela Bayley in de rol van Swanilda was de ballerina van de avond: met haar gemakkelijk, lichtvoetig dansen en haar typeer talent wist zij de humor over het voetlicht te brengen. Bewonde renswaardig was zij in het realiseren van de overgangen van de schokkende mechaniek van de poppenfiguur naar het meisje van vlees en bloed en haar Advertentie HAARVERVEN en KLEURSPOE- LINGEN in natuurlijke kleuren SANTPOORTERPLEIN 1 - Tel. 19706 Buslijn 3-4 Op de rijksweg tussen Sassenheim en Oegstgeest werd vrijdagavond een scoo ter, bestuurd door de Hageveldse leraar Chr. de Waard, oud-kapelaan van de Drievuldigheidskerk te Bloemendaal, aangereden door een achterkomende auto. Een autobus, die rechts van de weg geparkeerd stond, ging plotseling rijden, waardoor de scooter naar links moest uitwijken. Daardoor werd hij aangereden door een achteropkomende auto, die ondanks krachtig remmen een aanrijding niet kon voorkomen. De weleerw. heer De Waard viel door de aanrijding op de weg en moest met een bloedende hoofdwonde vervoerd worden naar het academisch zieken huis in Leiden. Daar constateerde men een schedelfractuur, die een spoed operatie noodzakelijk maakte. De toe stand van het slachtoffer is zeer bevre digend. De duorijder de Hagevedse le raar L. Nederstigt, liep vrijwel geen verwondingen op. speelse baldadigheid met de mechani sche poppen. Zeer geloofwaardig was Madeleine Duynstee als de Chinese pop. De regie van Jack Caster komt in de beheerste dosering van dit alles mede lof toe, en voor de trouvailles en tref fende momenten (het ruisen van de ko ren-aar, de griezelende angst van de vriendinnen, en later hun meisjesachtig plezier met de levensgrote poppen). De minnaar (Ben de Rochemont) had als danser een ondergeschikte rol, toon de echter in zijn solo na de Pas de deux een grote stabiliteit; als partners wa ren de beide hoofdfiguren goed aange past. Twee ensembles vulden de handeling: de vriendinnen van Swanilda en de niet altijd even correct volksdan sen uitvoerende dorpsjeugd waarbij Marten Molema ons is opgevallen als een geserreerd, kantig danser. De meisjes van beide groepen dansten te zamen de urenwals en het gehele corps maakte, als een fraaie apotheose, ver velend van beweging maar bewonde renswaardig ordelijk, transparant en overzichtelijk de finale: een enthousi astmakend spektakel, dit helaas korte besluit van een onderhoudende voorstel ling waartoe de décors, onpraktisch en weinig deelhebbend in de handeling evenals de uit de toon vallende „echte" klapstoeltjes minimaal hebben bijge dragen. AD INT. Advertentie Sinds 1850 GROTE HOUTSTRAAT 37 RIJKSSTRAATWEG 246 B Zondag kreeg de politie bericht, dat er bij een kleedhuis aan de Vergierde- weg een ruit was ingeslagen en nat er uit het lokaal enige koeken en een paar flesjes limonade werden vermist. 111 verband daarmee heeit de politie een 11-jarig jongetje aangehouden, die bekend heeit zaterdagavond omstreeks 8 uur de ruit te hebben ingeslagen met een stok en de vermiste goederen ont vreemd te hebben. De buit had hü op gedeeld met een 11-jarig en een 14- jarig vriendje. Toen de politie het ondernemende jon getje eens nader aan de tand voelde, Dleek dat hij zich de laatste weken ook schuldig had gemaakt aan het legen van ofierblokken in een vijftai keraen in Haarlem en één in Heemstede. De Liduinakerk in Haarlem-noord werd door hem vijfmaal bezocht voor dit doel en de kerk aan de Jansstraat driemaal. Hij haalde telkens maar klei ne bedragen weg, die hü dan deelde met vier van zijn vriendjes. Bovendien bleek hij uit de Sionskerk aan de Ek sterstraat 20.- te hebben ontvreemd uit een linnen zakje dat aan een kapstok hing. Tegen deze jongelui is proces verbaal opgemaakt en hun ouders zijn op de hoogte gesteld van hun misdra gingen. Voor de parochianen van de kerk van de H.H. Petrus en Paulus in Oud-Scho ten is het vandaag in zoverre een be langrijke dag geworden, dat vanmorgen begonnen is met de directe voorberei ding tot de bou.w van een nieuwe kerk, die hopelijk in 1958 de hulpkerk zal ver vangen. Het terrein wordt nu afgezet en weldra zal men aan de slag gaan met de werkelijke bouw. Gistermiddag omstreeks vijf uur trof een automobilist op de rijbaan van de Zijlweg ter hoogte van het onbebouwde gedeelte een jongetje aan, dat daar op de grond lag. Hij nam het kind op en reed ermee naar het Marine-hospitaal, waar bleek dat de jongen niet gewond was, maar alleen oververmoeid. Het kind bleek de tienjarige Louis F. uit Hillegom. Hij is door de onbekend ge bleven automobilist naar zijn woning vervoerd. De politie vraagt nu of deze automobilist zich met haar in verbin ding wil stellen en of iemand iets meer kan vertellen over deze geschiedenis. Dn vrijwel alle klassen overheersten de buitenlandse spelers, op het op 2e Pinksterdag door Johez en te Zaanen georganiseerd tafeltennistoernooi. Onge veer 100 Saarlandse, Oostenrijkse, Duitse en Nederlandse spelers verschenen ach ter de tafels van dit vlot georganiseerd evenement. In de hoofdklasse over heerste de Oostenrijkse kampioen Se- deimayer, die het publiek door zijn trage, schijnbaar ongeïnteresseerde spef, nauwelijks kon boeien. In de halve finales kwamen nog drie Nederlanders uit: Jan Scheffer, die ech ter kansloos door Sedelmayer werd ver slagen en Schoofs, die Peereboom met flink verschil versloeg. In de weinig interessante finale kon Schoofs het bij lange niet tegen het technisch veel sterkere spel van de Oostenrijker bol werken. Sedelmayer opereerde met sponsrubber, en dit gaf de Amsterdam mer allerlei moeilijkheden. Na flink ver lies in de eerste games (2114 en 219) kreeg Schoofs een fraaie voorsprong in de derde game: 105. Deze ging echter vrij snel verloren en ondanks goed op halen tot 1919 ging Schoofs toch kans loos ten onder. In de dames-klasse overheersten de Sinds vanmorgen branden "bij de ver schillende officieel erkende oversteek plaatsen in Haarlem de oranje knipper- bollen. Om acht uur is het G.E.B. be gonnen met het monteren van de knip perlichten en om tien uur vanochtend konden de bollen in gebruik worden genomen. Voetgangers die zich op een afstand van minder dan vijftig meter van de zebrapaden bevinden, zijn voor taan verplicht van de officiële over steekplaatsen gebruik te. maken. Wan neer zich voetgangers op deze strepen bewinden, is het rijdend verkeer ver plicht te stoppen. Voetgangers mogen echter pas oversteken, wanneer zij redelijkerwijs kunnen aannemen, dat het rijdend verkeer nog tijdig vóór de oversteekplaatsen tot stilstand kan ko men. Bij iedere oversteekplaats met knip perbollen zullen de eerste dagen nog enkele verkeersagenten geposteerd word.en om een oogje in het zeil te houden. Vanmorgen gebeurde het op het Houtplein echter reeds, dat een bestelwagen doorreed, terwijl het ove rige verkeer stilstond voor een over stekende-dame. Door krachtig remmen kon de bestelwagen nog juist op tijd een aanrijding voorkomen. Het is dus zaak, dat alle weggebruikers bij de oversteekplaatsen met knipperbollen uiterst voorzichtig zijn en goed uit kijken. Zondagavond omstreeks half zeven vond een aanrijding plaats op de hoek van de Overtonweg en de Timorstraat. Een 16-jarige Haarlemse jongen reed op zijn bromfiets en verleende geen voorrang aan een naderende per sonenauto. Hij werd tegen het weg dek geslingerd en brak zijn rechter dijbeen. Aan de rechter bovenarm kreeg hij een slagaderlijke bloeding en aan het hoofd enige wonden. Hij is op genomen in het ziekenhuis Sint Joan nes de Deo. Zaterdagmiddag om half één lette de 12-jarige Loes Kooi, die op haar fiets de Banckertstraat uitkwam en de De Ruyterweg op wilde rijden, niet voldoend'e op het verkeer. Zij werd ge grepen door een van links komende bestelauto en moest met een hersen schudding in de Mariastichting worden opgenomen. De politie verzoekt even tuele getuigen van dit ongeval zich met haar in verbinding te stellen. Vannacht omstreeks nalf drie is een personenauto bij het inhalen op de Jansweg geslipt en tegen de gevel van de vroegere fabriek van Beynes gere den. De bestuurder, de 33-jarige IJmui- dense chauffeur H. P.. took bij onder zoek enigszins naar alcohol, hoewel er verder geen enkel teken van dron kenschap kon worden waargenomen. Zijn rijbewijs is ingehouden en zijn au to is in bewaring genomen. Een van de drie andere inzittende IJmuidenaren, de 31-jarige mevrouw C. V.-K., toonde tekenen van misselijkheid. Waarschijn lijk heeft zij een van haar ruggewer- vels beschadigd. Zij is opgenomen in het Sint Elisabeth's Gasthuis. Gedeputeerde Staten van Noord-Hol land zjjn bereid akkoord te gaan met het verzoek van de stichting Am ster- damsch Conservatorium om het in 1956 verleende subsidie met 2030 te verho gen. In 1956 werd de aan het conserva torium toegekende subsidie verhoogd tot maximaal ƒ22.944 per jaar, onder bepaling dat het rijk en de gemeente Amsterdam jaarlijks tezamen tenmin ste 189.086 zouden toezeggen of be schikbaar stellen. Het thans ingediende verzoek beoogt de toekenning van de drie procent uitkering ineens over 1955 en van de verhoging van de vakantie toelage van twee en vier procent over 1956 mogelijk te maken. Met een en an der is een bedrag van 16-930 gemoeid. Het rijk heeft terzake 7.450 toegezegd. De stichting heeft de gemeente Amster dam om eenzelfde bedrag gevraagd. Een bromfiets die door de heer A. J. B. uit Nieuw Vennep bij Treslong zaterdag avond om 10 uur werd gestald, bleek die zelfde avond om 12 uur verdwenen te zijn. Woensdagavond brengt het kinderkoor van het r.-k. gemengd koor te Heemstede de traditionele Jaarlijkse operette. Voor het eerst zal dat nu gebeuren in het Mi- nerva-theater waar velen ongetwijfeld zul len gaan genieten van de speciale charme van zo'n kindertoneeltje. Voor dit jaar is als stuk „De Sneeuwkoningin" in studie genomen naar een sprookje van Hans Ch-'stian Andersen. De regie en schmink worden verzorgd door Bob Jansen, de muzikale leiding be rust bij Evert Haak. Aanvang der voor stelling half acht. Mgr. M. A. Jansen, bisschop van Rot terdam, heeft tot kanelaan van de pa rochie van het H. Hart van Jezus te Rotterdam benoemd de weleerw. heer J. M. Schlatmann. Weense dames. Jo Barendregt was de enige Nederlandse, die het tot de halve finale bracht. Zij kon het niet bolwer ken tegen de Weense N. Buxbaum, die later ook nog haar stadgenote G. Dresch- ler zou verslaan. Het TYBB-koppel Kees RijkelijkhuizertNico Jansen boekte nog een goede prestatie door door te drin gen tot de finale in het dubbelspel 1/2 klasse. Hier verloren zij echter met flink verschil van de Weense spelers Oswald- Burg. Voorts eindigden de DSB-ers J. Huyer-H. Vrancken als tweede in het dubbelspel 3/4e klasse. De uitslagen zijn: Heren: hoofd/overg.kl.: fin.: Se delmayer (Wenen) sl. J. Scheffer (Quick Hilversum); Fr. Schoofs (Nedlloyd-Am- sterdam), sl. B. Peereboom (Nedlloyd- Amsterdam). Fin. Sedelmayer sl. Schoofs 21—14, 21—9, 21—19; 1/2 kl.: Laufer (Wenen) sl. Wilhelm (Siegen-Dld.) 9 21, 21—14, 21—17; 3/4 kl.: fin. Burg (Wenen) sl. Gassner (Bregenz-Oosten- rijk) 21—11, 16—21, 21—8. Dames enkelspel: 1/2 fin.: N. Bux baum (Wenen) sl. J. Barendregt (Johez- Haarlem), G. Dreschler (Wenen) sl. Fr. Plaschke (Bregenz-Oostenrijk), fin. N. Buxbaum sl. G. Dreschler 21—16, 17—21, 21—12, 21—18. Heren dubbelspel: Hoofd/overg.kl.: Sedelmayer-Lauffer (Wenen) sl. Kofler- Rigg (Brengenz) 2220, 218. 1/2 kl.: Oswald-Burg (Wenen) sl. Jan- sen-Rijkelijkhuizen (TYBB-Haarlem) 22 —20, 21—10. 3/4 kl.: Schulte-Wpber (Siegen-Dld.) sl. Huyer-Vrancken (DSB-Haarlem) 15— 21, 21—13, 21—14. Dames dubbelspel: N. BuxbaumG. Dreschler (Wenen) sl. A. Budig-A. Os- walt (Wenen) 21—18, 21—12. Na de geruchtmakende wedstrjjd Oostenrjjk-Nederland bestond er uiter aard voor de wedstrijd welke een ver sterkt E.D.O.-elftal tweede Pinksterdag tegen de Oostenrijkse club Blaa Weisz speelde nogal belangstelling van de zijde van het publiek. Ruim vijf duizend toeschouwers' zagen E.D.O. op z'n akkertje winnen van de Oostenrij kers, die in vrijwel alle onderdelen van het spel in de Haarlemse club hun meerdere moesten erkennen. E.D.O. speelde een goede partij voet bal maar of dit nu op rekening moet worden geschreven van de versterking in de personen van Haarlems stopper De Voogd en de R.C.H.-spelers Bies- brouck en Mul, of aan de zwakte van de tegenpartij, we zouden het nief dur ven zeggen, maar feit is dat Blau Weisz een wel wat te zwakke tegen partij vormde. Daarom dient men de prestatie van de E.D.O.-ploeg niet al te hoog aan te slaan. Voor de rust was het al merkbaar dat E.D.O. de sterkere zou worden en de 1-0 voorsprong na een kwartier door Peters verkregen" was een schamele afspiegeling van de krachtsverhouding. Na de pauze was het binnen \drie mi nuten al 3-0 door doelpunten van Dui venvoorden en Peters en toen het een minuut later dank zij een blunder van Koeiemey, die een houdbaar schot van linksbinnen Xander liet glippen. 3-1 werd, kregen de gasten even wat meer zelfvertrouwen maar E.D.O.'s gaaf spelende ploeg werd gaandeweg weer zoveel sterker dat twee doelpunten, die in de 37e en 43e minuut door Bies- brouck en Peters werden gescoord ,een volkomen verdiende beloning vormden. Voor deze ontmoeting speelde het H.V.B.-jeugdelftal een wedstrijd tegen de Saarlandse jeugd. Deze laatste won met 4-2, ruststand 1-1. R.C.H. organiseerde op tweede Pink sterdag een junioren- en adspiranten- toernooi waaraan acht elftallen deel namen, namelijk Haarlem, Stormvogels, E.D.O., R.C.H., Xerxes, 't Gooi, D.O.S. en Enschede. Zowel bij de junioren als bjj de adspiranten bereikten de elftal len van R.C.H. en Stormvogels de fi nale. Beide wedstrijden eindigden in een gelijkspel, r»sp. 1-1 en 0-0, zodat strafschoppen de beslissing moesten brengen. R.C.H. was in beide gevallen de gelukkige. De eindstand luidde bij de junioren: 1: R.C.H., 2: Stormvogels, 3: D.O.S.4: 't Gooi, 5: Xerxes, 6: E.D.O., 7: Haarlem, 8: Enschede. Bij de adspiranten was de eindstand 1RO.H., 2: Stormvogels, 3: E.D.O., 4: D.O.S.5: Xerxes, 6: 't Gooi, 7: Haarlem, 8: Enschede. Evenals de eerste rit is ook de derde rit van de zomercompetitie welke de Haarlemse wielerclub „De Kampioen" pP Tweede Pinksterdag liet verrijden, in een overwinning geëindigd voor Wim van der Aar. Hij heeft nu de leiding in deze competitie. De uitslag der A- en B-klasse luidt: 1. W. v. d. Aar, 2. J. van Dijk, 3. H. van Steyn, 4. J. Hoogland. C-klasse: 1. J. van Egmond, 2. J. Walters, 3. C. Jansen, 4. J. v. d. Eem. «Niet officiële koersen» Vort* Opening slot 11/6 1% Ned 1953 90% 3% Ned 1953 89% 3% Ned 1956 89% 90 l% Ned 1948 85 %b IV4 Ned 1950 85 IV« Ned 1954 85% 1% Ned 1955 1 85% 1-3% Ned 1947 97% 87 •1 Ned 62-64 beJ tac 90% 90tf tnschr Grtbk 1946 3 Med Handel Mil cert. 160 A.K U 189% 192 Van berkel's Patent 197 Jalve-Delft cert 366 Van Geldei 188% 305% Kon Hooevens cert. Unilever Cert 468% 476 Ned Ka he' 282 Philips 289% 294% Kon Petroleum 219 225.60 .Amsterdam' Rubber 73% loll Amerika Lijn 173 172% lion Ned Stoomb Mlj 148 150 «Jed Scheepv Unie 174% 176 K.L.M 125.70 124 d V A 117% L)eh My Cert. 93% 93 A dam 2% '56 1 82 Vöam 5b LI 99% A'dam Hi 99% Anaconda „oppex BethJehern Steel *iei i nrp General Electrio General Motors Kennecott Copper K.L.M •'.i«,,mery Ward Radio Corp Republic SteeJ «••val Dutch ■^hell Union OU Southern Pacific .uthern Railway Tidewater J.S. SteeJ 7/6 67^4 4714 73% 69 42 111% 32% 36% 55 E 58 Va 92 43 24% 391/4 67% Stemming: onvast 10/6 68 47% 72% 68% 41% 112% 32% 36% 36 Va 54% 60 91ex 42% 41% 39 67

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 2