j S. Daum geïnstalleerd als voorzitter Raad van Arbeid m Dronken weggebruikers voor de Haarlemse rechtbank KOLEN CONTAXT Vestiging van een tweede basis industrie aan de IJmond ontoelaatbaar geacht Agenda voor Haarlem en omöevms SPORTITIEUWS Een deskundig ambtenaar met een grote kennis op het terrein van de sociale verzekeringswetgeving ra Vertegenwoordiger reed door na - rijding Knipperhollen i Tiveede autotunnel bij Veisen niet nodig Geldelijke zorgen van de gemeente „Lollig" feest ter ere van St.-Antonius Gemeente-congres Haarlem ontvangt echtgenoten der deelnemers actie Mevrouw Hazevoet Renout overleden 3e prijs herenkappen Kapsalon „Apart" Films Huishoudshow in de Vleeshal LICHTVAARDIGE VERDACHTMAKING GEMEENTE WIL „CAPRERA" VERKOPEN Naaima cliines JAN GEYLVOET Jr. VRIJDAG 14 JUNI 1957 PAGINA 3 Het zijn niet altijd de cijfers, die de doorslag gaven een goed en mooi HORLOGE Grote Houtstr. 49, Tel. 20049 Burgerlijke Stand Haarlem „COVELINE" De Vereniging van Brancfstoffenhandelaren Haarlem en omstreken deelt mede dat de aflevering van dient te geschieden. Streekplan Zuid-Kennemerland Vroegere gemeente-arts voor bijzondere scholen Muziek Toneel Diversen T entoonstellingen Contact onderwijs bedrijfsleven Uitspraak Rechtbank Jac. P. Thijsse-lyceum Overveen ONDERLINGE COMPETITIE „ORANJE ZWART" Kampioenschappen kring Haarlem K.N.Z.B. Waterpolowedstrijden van D.W.T. BLOEMENDAAL Bouw van 80 woningen in Zandvoort gegund Verenigde Katholieke Dammers T.Y.B.B.—Blauw Wit Haarlem 1—H.D.Z. 1 (dames) 12 V.Z.V. 1—D.W.T. 1 0—4 Nereus 1—H.V.G.B. 1 1—1 W aterpolo-uitslagen Cricketwedstrijd tussen scholieren Beurs van Amsterdam •- Beurs van New York Donderdagmiddag is in aanwezig heid van talrijke autoriteiten de heer S. Daum als voorzitter van de Raad van Arbeid te Haarlem geïnstalleerd. De heer Daum, die met ingang van 1 juni bij Koninklijk Besluit in deze func tie werd benoemd, volgt mr. G. A. A. M. Boot op, die ongeveer drie jaar het voorzitterschap van de Haarlemse Raad van Arbeid heeft bekleed. De mi nister van Sociale Zaken en Volksge zondheid had zich laten vertegenwoor digen door het plaatsvervangend hoofd van de afdeling Sociale Verzekeringen van het ministerie, de heer G. Meye- rink. De bijeenkomst stond onder leiding van de vice-voorzitter van de Raad, de heer P. J. Kapteyn. die zei, dat de Raad van Arbeid in Haarlem na de oorlog was geleid door mannen, die volledig op de hoogte waren van de so ciale verzekeringswetgeving. Toen het bestuur en de ambtenaren hoorden, dat de heer Daum tot opvolger van de heer Boot aan wie de Haarlemse Raad de prettigste herinneringen bewaart was benoemd, was de vreugde alge meen geweest. Immers de man die in Haarlem zou komen beschikte over een grotere ervaring dan wie ook van zijn voorgangers. De heer Kapteyn hoopte, dat de heer Daum in Haarlem bijzon der prettige jaren zou hebben. Met het overhandigen van de voorzittershamer werd de installatie een feit. De heer Daum, die tien jaar lang voorzitter van de Raad van Arbeid m Zwolle is geweest, hoopte een zelfde prettige geest en sfeer aan te treffen, zoals hij die gekend had in zijn Zwolse jaren. Daarna spraken velen een felici tatie-woord. Mr. Waslander van de di rectie van de Sociale Verzekerings Bank zei, dat de Raad een goed leider, het personeel een humane chef heeft sekreten. De heer A. W. Rengelink, se cretaris van de Vereniging van Raden van Arbeid en voorzitter van de hoofd stedelijke Raad van Arbeid, somde het grote aantal functies op, dat de heer Daum in de vereniging bekleedt. Hij roemde zijn grote kennis op het terrein van de sociale verzekeringswetgeving. De algemeen secretaris van de Sociale Verzekerings Raad, de heer C. M. Swie- bel, noemde de heer Daum een des kundig ambtenaar. De heer V. de Kruyff, chef de bureau van de Haar lemse raad, verwelkomde de heer Advertentie maar de moed en wil om door te zetten. Geef daarom Uw FLINKE JONGEN of MEISJE na het ge slaagde examen dat hebben ze verdiend! v.a. 45.heeft U iets goeds. heeft 't voor U de kleine zaak met de grootste keuze GEBOREN: J. A. de Jong-Versluys, z.A. Steffers-Huijzer, z.B. H. M. van der Aart-Harmes, z.; J. P. M. Pe- terse-Verzi.jlberg, z.; S. Weber-Coen- raad, z.; A. M. Meijer-Kloes, z.; A. H. M. Westerman-van der Aar, z.; W. Dirks-van der Linden, d.; N. Volkerts- de Leeuw, d.; C. Overdam-Kuperus, d. ONDERTROUWDD. F. Vos en M. G- M. Soen; H. J. C. van Kleef en A. Boschma. GETROUWD: C. B. van der Aar en P .M. Ruigrok; B. Verkerk en M. A. Mesman; g. van der Geer en J. W. Karrenbeld; j. iJkema en J. H. Roos- jen; J. W. Siertsema en G. de Vries. OVERLEDEN: F. van Zalen, 58 j., Acaciastraat; C. H. Faase, 79 j-, Kleine Houtweg; W. A. Gerlach, 47 j., Gast- huisvest: F. W. Stroer, 78 j., Meeuwen straat; S. R. Schouten, 52 j., Jan Luy- kenstraat; C. M. Furley, 5 d., Kam perlaan; M. Appelboom-Kossen, 87 j., Atjehstraat; M. A A. de Man-Albers, 90 j., Oranjeplein. De Raad van Arbeid te Haarlem heeft een nieuwe voorzitter. Donderdagmid dag is de heer S. Daum in die functie tijdens een bijeenkomst in Brinkmaan geïnstalleerd. Uit handen van de vice- voorzitter van de Raad., de heer P. J. Kapteyn, ontvangt de heer Daum (rechts) de voorzittershamer. Daum namens het personeel. Hij ver zekerde zijr% hoogste chef, dat hij een kundig en ijverig ambtenarencorps in Haarlem zou aantreffen. Het raadslid van de Zwolse Raad van Arbeid, de heer J. Heeres, hoopte, dat de heer Daum.. ',n Haarlem zou terugvinden, wat hij in Zwolle had achtergelaten. De heer J. Noordhoff, chef de bureau van de Raad te Zwolle, tenslotte vroeg van zijn Haarlemse collega's goed voor zijn oud-chef te zijn. ,,Hij is het waard." Na een dankwoord van de heer Daum en een welkomstwoord van de heer Kapteyn tot mevrouw Daum kreeg de bijeenkomst een officieuzer karakter, toen het personeel van de Haarlemse Raad gelegenheid kreeg kennis met de nieuwe voorzitter te maken en toen de vele personeelsleden van de Raad van Arbeid van Zwolle voor het laatst de gelegenheid aangrepen om hun oud-chef de hand te drukken. Zijn wij vorig jaar op het feest van Sint Antonius naar de paterskerk aan de Nieuwe Groenmarkt getrokken om getuige te zijn van de traditionele kin derzegen, gisteren hebben wij het ge zellige spektakel bijgewoond in de kerk aan het Kleverpark. Omstreeks vier uur stonden daar voor de kerk vele kinderwagens gepar keerd, fietsen met kinderzitjes en wan delwagentjes, terwijl binnen moeders met kinderen sjouwden om met volle teugen van het feest te genieten. Het is ook een oprecht feest geworden. Terwijl de organist de melodie van het befaamde Antonius van Padua, zo heilig en zo goed" speelde, vermaak te de jeugd van 0 tot 6 jaar zich uitste kend. en kwam zij er weldra achter, dat de kerklerarende Padaan inderdaad niet alleen heilig, maar ook goed is. Pastoor M. Louwe in vol ornaat en geassisteerd door twee zijner kapelaans stond voor in de kerk, en de moeders met hun kleuters dromden naar voren, waar zij zich een frisse bui wijwater van harte lieten welgevallen. Maar de goedheid van Sint Antonius kwam met recht tot uiting, toen bij het relikwie vereren, iedere kleuter een lollie in de handen gestopt kreeg. Dat werd in het Kleverpark bi) al die zon wel een kle verige boel, maar iedereen was dank baar, dat heiligheid en goedheid zo de monstratief samen waren gegaan. Ten stadhuize zijn gistermiddag onge veer honderd dames ontvangen, die haar echtgenoten begeleiden naar het internationaal Gemeentecongres, dat op het ogenblik in Den Haag wordt gehou den. Terwijl de heren zich verdiepten in de officiële agenda van het congres, hadden de organisatoren voor de dames een excursie georganiseerd, die hen o.m. naar Haarlem voerde. De dames, die uit verschillende lan den afkomstig zijn, hebben gistermid dag een bezoek gebracht aan het Frans Halsmuseum, waarna zij in de Grote Kerk op de Markt een orgelconcert hebben bijgewoond. Vervolgens werden de dames door het College van B. en W. ten stadhuize ontvangen en toege sproken. Advertentie HOUTWORM? Gegarandeerde vernietiging met ANTIBOCKTOR „COWOREX" Ged. Oude Gracht 95 - Tel. 16507 Vijf jaar ontzegging van de rij bevoegdheid, twee maanden gevange nisstraf en verbeurdverklaring van de auto, waarmede het verkeersdelict ge pleegd was, eiste de officier van justi tie bij de Haarlemse vertegenwoordiger, die bjj verstek terechtstond wegens het doorrijden na een aanrijding. De verdachte had zondagavond 17 maart een op de Botermarkt gepar keerde auto van een Amsterdamse chauffeur aangereden en was zonder te stoppen weggereden. De eigenaar van de aangereden wagen had het nummer genoteerd en had getracht de auto van de verdachte achterna te rijden. Daarbij was hjj op de hoek van de Doelstraat en de Lange Lakenstraat opnieuw aan gereden, zonder dat hij de verdachte te zien of te spreken kon krijgen. Aan de hand van het genoteerde autonum mer kon de politie de identiteit vast stellen van de eigenaar, die geen on bekende van de justitie bleek, omdat men zelfs een foto van hem had. De echtgenote van de Amsterdamse chauf feur, die in de aangereden auto zat, her kende op de foto een vertegenwoordi ger, die regelmatig in de winkel van aaaJ. zus kwam. Zij meende ook, dat zij die man in de auto had zien zitten. Eigener beweging had de vrouw van j6rtfgenwoordiger aangeboden drie honderdvijftig gulden schadevergoeding te betalen voor de aanrijding. Haar man hield z'ch echter schuil. Uit een en an der leidde de officier van justitie de schuld van de verdachte af. Hij ver moedde tevens, dat deze onder 'de in vloed van sterke drank was, omdat de verdachte daarvoor reeds eerder ver- oordeeld was. Volgens zijn eigen opgave had een 40-jarige vishandelaar uit Haarlem op de avond van de zesde mei vijf pilsjes en twee of drie cola s met jenever ge dronken voordat hij achter het stuur van zijn wagen ging zitten. Wegens het besturen van een auto onder invloed werd hij op de Schoterweg geverbali seerd De verdachte gaf zij schuld rui terlijk toe De eis tegen hem luidde: twee maanden gevangenisstraf en twee jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. „Schoft, schooier, lelijke rhad een 39-jarige koopman uit Haarlem ge- zegd togen een politieagent, die hem geverbaliseerd had wegens het in open bar© staat van dronkenschap besturen van een automobiel. Op de avond van de vijfde mei had de verbalisant de verdachte aangetroffen, versuft staand bij zijn wagen, die op de Nieuwe Rijweg onder Spaarndam half in de wegberm, In het algemeen moeten voetgangers binnen een afstand van 50 meter van de beschermde over steekplaats gebruik ma ken. Dit geldt niet. als zij gaan van het dichtst bijzijnde voetpad naar een openbaar vervoer middel of omgekeerd. Op het plaatje ziet U de twee mensen, die uit de tram komen, naar het voetpad gaan, dat het dichtst bij hen is. De twee voetgangers, die in de richting van de tram lopen, moeten er ook instappen, maar mogen niet naar het trottoir aan de overkant paan. Trampassagier A loopt fout, want, hij gaat niet naar het dichtstbijzijnde voetpad. half in de sloot stond. De koopman wond zich zeer op, toen de agent proces-ver baal maakte. Hij uitte een stortvloed van verwensingen, waarvan de agent er enige noteerde. Dit ziende, sprak de koopman: „Het kan mij niets schelen, al krijg ik er driehonderd gulden extra boete voor. Schrijf dat ook maar op. Je moet er zeker een paar strepen bij heb ben". Getrouw legde de verbalisant de zakelijke inhoud van een en ander vast. De officier van justitie achtte de hou ding van de verdachte weinig gunstig, temeer daar hij tijdens de zitting ver klaarde, wel in staat geweest te zijn om de auto te besturen. Volgens de officier was de man echter stomdron ken. De eis was: twee maanden gevan genisstraf, drie jaar ontzegging van de rijbevoegdheid en verbeurdverklaring van de inbeslaggenomen auto. Advertentie By Gedeputeerde Staten van Noord- Holland zjjn 59 bezwaarschriften bin nengekomen tegen het ontwerp-streek- plan Zuid-Kennemerland, dat in de ver gadering van de Provinciale Staten van 1 juli aan de orde zal komen. De be zwaarschriften zyn behandeld in de vaste commissie van de planologische dienst der provincie. Gedeputeerde Sta ten kunnen zich met de inhoud van het verslag der commissie verenigen. Zij willen ook tegemoet komen aan een aantal punten van bezwaarden, over eenkomstig het advies der commissie. Gedeputeerde Staten staan op het standpunt, dat in het plan niet vastge houden moet worden aan het vestigen van een tweede basis-industrie in IJmuiden ten zuiden van het Noordzee kanaal. De gedachte aan vestiging van een dergelijke industrie stamt uit de tijd van kort na de tweede wereldoor log, toen de noodzaak van krachtige industrialisatie van Nederland pas was onderkend en toen men tot het uiterste moest trachten deze met de minste op offeringen van geldelijke aard te bevor deren. Inmiddels zijn echter andere mo gelijkheden naar voren gekomen, men denke aan het Delta-plan, aan Delfzpl, In de nacht van woensdag op donder dag is in haar woning aan dc Buiten rustlaan op 74-jarige leeftüd overle den mevrouw A. M. Hazevoet-Renout. Mevrouw Hazevoet is ouder de dokters van Konijnenburg en Smit 23 jaar ge meentelijk schoolarts geweest in Haar lem. Zfj was speciaal belast met het ge neeskundig toezicht op de leerlingen van de bijzondere scholen in Haarlem. Uit dien hoofde was zij bij vele onderwü- zers en leerlingen van katholieke scho len een geziene figuur. MevrouwHazevoet was gedurende 30 jaar bestuurslid van het Centraal Genootschap voor Vacantiekolonies en Herstellingsoorden. Juist twee weken geleden was haar voor haar buitenge wone werkzaamheden voor dit genoot schap de zilveren Schukking-Koolme- daille uitgereikt. De crematie van haar stoffelijke res ten vindt zaterdag om 12 uur plaats te Driehuis-Westerveld. A dvertentte Bij de Kampioenswedstrijden van Nederland behaalden wij de DIT ZEGT U ALLES. Wilt u modern geknipt worden dan is het adres voortaan: J. F. GEIJSBERTS Warmoesstraat 28 Haarlem CINEMA PALACE: Kitty in de grote we reld, a. 1.. 2, 4.15, 7, 9.15. FRANS HALS: tot en met zo.: Miljoenen complot, 18 jaar, 2.30, 7, 9.15. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15. Ma. tot en met do.: Het laatste bedrijf, 18 jaar, 2.30, 6.45, 9.15. Di. één avondvoorstelling om 8 uur. LIDO: De man in de regenjas, 14 j., 2, 4.15, 7, 9.15. LUXOR: Schuld en boete, 18 jaar, 2, 7. 9.15. Za. en zo. 2, 4.15, 7, 9.15. MINERVA: tot en met zo. Safari, 14 jaar, vr. 8.15. Za. en zo. 7, 9.15. Za. en zo. (alleen in de matinees): Van de regen in de drup, a. 1. Za. 2.30, zo. 2, 4.15. Ma. en di.: Drie mannen in de sneeuw, a. 1., 8.15. Wo. en do.: De man die te veel wist, 14 jaar, 8.15. REMBRANDT: Met zachtheid en geweld, a. 1., 2, 4.15, 7, 9.15. Tot en met zo.: De stad der verschrikking, 14 jaar, 2.30, 7, 9.15. Zo. 2. 4.15, 7, 9.15. Ma. tot en met do.: Gevecht op pier 14, 18 jaar, 2.30, 7, 9.15 STUDIO: De witte sjeik, a. 1.. 7, 9.15. HoJ ,w2ndcr der geboorte (alleen 's mid- uagsj z, 3, 4 uur Zo. ook 10.30, 11,30 en 12.30. Zaterdag 15 juni Jeugdhuis Donkere Laan Bloemendaal: Leerlingenuitvoering Pie en Chris van der Glas, 19.30 uur. Maandag 17 Juni Groote Kerk: Beiaardbespeling door Arie Peters, stadsbelaardier, 15.30 u. Dinsdag 18 Juni Concertgebouw Leerlingenuitvoering Haarlems Muziekinstituut, 19.30 uur. Groote Kerk: Orgelbespeling door stads- organist Albert de Klerk, composities van Sweelinck, J. S. Bach, Jos van Amelsvoort, Hans Kox en Albert de Klerk, 20 uur. Openluchttheater Provinciaal Ziekenhuis, Santpoort. 19.30 uur: concert door Harmo nie Haarlem. Sociëteit Teisterbant: Marijke van der Eist zingt Franse chansons, 21 u. (besl.). Donderdag 20 juni Groote Kerk: Orgelbespeling door stads- organist Piet Kee, 15 uur. Beiaardbespeling door stadsbelaardier Arle Peters, 20 uur. Vrijdag 14 juni Stadsschouwburg: In het kleine geluk, Personeelsvereniging „Figée", 20 u. (besl.). Zaterdag 15 Juni Stadsschouwburg: Leerlingenuitvoering Kennemer Dans- en Balletstudio, 20 uur. (besl.). Dinsdag 18 Juni Stadsschouwburg: Koning Midas, opvoe ring van ..Alberdingk Thijm" voor r.-k. Blindenbond St. Odilia, 20 u. (besl.). Donderdag 20 juni Stadsschouwburg: Koning Midas. opvoe ring door r.-k. Rederijkerskamer Alberdingk Thijm voor ,,Jong Haarlem, vooruit 20 uur (besl.). Zondag 16 juni Parochiehuis Domi, Overveen: afscheids receptie pastoor J. Th. van Galen, 13—14 u., voor parochianen en andere belangstellen den. Donderdag 20 juni Concertgebouw: Jaarvergadering Neder- landsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel, 9 uur, onderwerp „Gezond Geld, en de betekenis ervan voor onze volks welvaart". Bisschoppelijk Museum: Oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Geopend van 10—17 uur. zon en feestdagen van 13—16 uur. Cruquiusmuseum Heemstede: Historische stoommachines en grote maquette van Nederland, 9—12.30 en van 1.30—5 u. Vishal: Tentoonstelling van etsen, houtsne den, litho's, tekeningen van Duitse ex pressionisten. Geopend van 1017 uur, zondags van 1317 uur. Di. en vr. ook van 19—22 uur (tot en met 24 juni). Huis Van Looy: Werken van leden van Kunst zij ons doel, 1012.30, 13.3017 u. Zo. van 14—17 uur (t. m. 16 juni). Galerie Espace: Zomertentoonstelling: wer ken van o.a. Corneille, Appel. Haber, Sha piro, 1117 uur. De Hoofdwacht: (Groote Markt 17): kerk-en stadsgezichten van de tekenaar Willem Horsman, 1012 en 25 uur. Tinholthuis: Vrijburglaan 17, Overveen. Geopend op werkdagen van 9—12 en 14— 16 uur, behalve 's ma. en 's zo. Eerste zond. van de maand van 3—5 uur. Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Hollandse, Italiaanse en Franse school 16e en 19e eeuw. Ge opend van 1117 uur, behalve maan dag. De eerste zondag van de maand van 1317 uur. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling van werken uit de Haarlemse School van de 16e eeuw tot op heden (o.m. Hals' meesterwerken). Geopend van 10—17 uur, zondag van 1317 u. Café „Irene" (bijzaal), Barteljorisstraat 10, Haarlem, tekeningen, aquarellen, schilde rijen van Herman Dootjes, 14—22 uur, tot en met 23 juni. De Jager, meubileerinrichting. Groote Houtstraat hoek Raamvest. tekeningen van Jacques Janssen, 9—18 uur, tot en met 22 juni. aan projecten aan het Haringvliet, de Westerschelde, de Maasvlakte, de Bra bantse Biesbosch en de zuidelijke oever van de Waterweg. Opgemerkt wordt, dat bi) vestiging van een basis-indus trie langs het Noordzeekanaal Haarlem en IJmuiden tot één agglomeratie zou den aaneengroeien. Zulks zou in de on middellijke nabyheid van de agglome ratie Amsterdam, die zich tot Halfweg zal uitstrekken, zulke grote nationale belangen aantasten, dat de vestiging van een basis-industrie ontoelaatbaar moet worden geacht. Gedeputeerde Staten verschillen van mening met de vaste commissie ten aanzien van het maken van een twee de tunnel te Velsen. Zij geven de Pro vinciale Staten in overweging bij het reserveren van ruimte in het streek plan voor de aanleg van een tweede tunnel slechts rekening te houden met de mogelijkheid van de aanleg van een tunnel voor voetgangers en fietsers. Het college acht gelet op de korte afstand tussen de plaats, waar deze ruimte is gereserveerd en de thans vrij wel voltooide Velser tunnel, en mede gezien de hoge kosten, die met de aan leg van een tweede tunnel voor auto verkeer gemoeid zullen zijn het re serveren van ruimte voor de aanleg van een tweede tunnel voor autover keer op deze plaats niet reëel. Tot en met 17 juni wordt er in De Vleeshal op de Grote Markt een show gehouden van de nieuwste huishoude lijke artikelen. Op deze expositie zal dagelyks gede monstreerd worden met de nieuwste snufjes op huishoudelijk gebied. De aan dacht der huisvrouwen zal gevraagd worden voor electrische koffiemolens, de nieuwe Nederlandse vaat-afwasma chine, die vroeger onbereikbaar was, maar nu in het bereik komt van de particulieren, vernuftige plastic huis houdelijke apparaten, moderne meta len strijktafels, snelkookpannen braad pannen, groentemolens, aardappelma chines, koelkasten en vele andere on misbare huishoudelijke artikelen. Het gezellige element zal op deze show niet ontbreken want er zullen iedere dag cadeaux worden uitgereikt terwijl voorts aan alle bezoeksters (en ook bezoekers) een kopje koffie of thee met versnapering zal worden aangebo den. De toegang is gratis. Iedere werk dag zal de show, die georganiseerd wordt door de Groothandel Baan te Haarlem, geopend zijn van des mor gens 10 tot des avonds 10 uur en op zondag 16 juni van des middags 1 uur af. Ook op zondag zal gedemonstreerd worden. Daar de techniek in de moder ne huishouding een grote plaats in neemt is deze show ook voor de huis vaders interessant. Tüdens de autoraces van afgelopen zondag vond een telefoniste van het circuit van Zaudvoort in de telefoon cel eeu portefeuille, die een belangrijk bedrag aan geld bevatte. Zij gaf de por tefeuille onmiddellijk aan de bewaker van bet circuit die er voor zorgde dat de eigenaar via de luidspreker-installa tie werd opgeroepen. 's Avonds thuis gekomen werd de te lefoniste door de politie verhoord want de eigenaar van de portefeuille had aan gifte gedaan, dat daaruit een bedrag van plm. 2.000 werd vermist! De vol gende dag belde de bewaker haar op met de mededeling, dat de eigenaar van de portefeuille hem had gezegd, dat alles in orde was en dat hö het ontbrekende bedrag ergens anders had opgeborgen. Hü vond het kenneiyk niet nodig de telefoniste zyn verontschul digingen aan te bieden voor zijn licht vaardige verdenking en het feit dat hp eerder oneerlijkheid bij een ander dan slordigheid by zichzelf veronderstelde. Ter gelegenheid van de jaarvergade ring van de Nederlandsche Maatschap pij voor Npverheid en Handel wordt vrijdagmorgen 21 juni om half elf een bijeenkomst belegd in het kader van het Contact Onderwij.s-Bedri.jfsleven. In het Rembrandt-theater aan de Grote Markt zullen dan de voorlaatste klas sen der middelbare scholen in en om Haarlem samenkomen. De bijeenkomst wordt geopend door jhr. mr. B. W. F. van Riemsdpk, directeur der Joh. En schede Zonen Grafische Inrichting N.V., als voorzitter van het Departe ment Haarlem der Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Han del. Ir. P. van Delden, directeur van de Koninklüke Nederlandsche Hoog ovens en Staalfabrieken zal een inlei ding houden. Voorts worden bedrijfs films van de Hoogovens en van de Shell getoond. Het slotwoord wordt ge sproken door dr. L. M. van Dis, auc tor van het Coomhert Lyceum, als voorzitter van de Kring Haarlem en Omstreken van Rectoren en Directeu ren van Scholen voor VHMO. Donderdagmiddag is een autohande laar door de Haarlemse Rechtbank ver oordeeld tot een jaar gevangenisstraf en vijf jaar intrekking van het rijbe wijs. Veertien dagen geleden had hp te recht gestaan, omdat hü in beschonken toestand een auto had bestuurd en daar mee onder Spaarndam op een politie agent was ingereden. De autohandelaar werd tijdens de zitting op verzoek van de officier van justitie gevangen geno men, omdat gevreesd werd voor herha ling of vlucht. Geslaagd voor het eindexamen Gym nasium - B: De heren E. van Es, C. A. M. Molen schot, Th. W. van Ravesteyn, E. R. de Winter en mejuffrouw T. Niekerk. Het examen wordt met 1 kandidaat voortgezet. Na zeven weken spelen heeft „Oran je Zwart" zijn clubkampioen 1956-1957. De onderlinge competitie van deze Haarlemse katholieke tafeltennisver eniging kenmerkte zich door wedstrij den vol verrassingen en spanning tot het laatste toe. Doordat in de zesde ronde H. Can- jels de favorieten Jan Vosse en Piet van Gastelen had uitgeschakeld, stond het vast dat de wedstrijd II. Canjels-G. Boxelaar de beslissing zou moeten bren gen. Ruim twintig minuten lang heb ben deze spelers zich tot het uiterste moeten geven. Met tussenstanden van 77, 13—13 won H. Canjels de eerste game. Lange ralleys, afgewisseld met harde slagen van H. Canjels werden op meesterlijke wijze door G. Boxelaar ge retourneerd. De tweede game werd ge wonnen door G. Boxelaar maar de uit slag 2826 bewast wel, dat dit niet ge makkelijk ging. In de derde game ver hoogde II. Canjels het tempo en met zeer goede en verrassende aanvalssla- gen won hü deze game en dus ook het clubkampioenschap. H. Canjels, die met zijn tweede plaats in de Kennemerland-kampioenschappen bewees één van de sterkste spelers van Haarlem te zijn heeft dit clubkampioen schap zeer zeker verdiend. Rob Bauer, die zowel van H. Canjels als van G. Boxelaar won, behaalde de 5e plaats. De kop van de eindranglpst ziet er als volgt uit: gesp. pnt. H. Canjels 24 23 J. Vosse 24 21 G. Boxelaar 24 21 S. Bruijn 24 20 R. Bauer 24 19 Bij de dames ging de strpd voorna- mlijk tussen M. Ruurda en S. Geer- lings. S. Geerlings, die ook in het han- dicaptoernooi bewees de sterkste te zijn, behaalde met een voorsprong van 2 punten op M. Ruurda het kampioen schap by de dames. Een zeer goede prestatie leverde B. Putters door met slechts 1 pünt verschil op M. Ruurda op de derde plaats te eindigen. De r.-k. zwemvereniging „De Water trappers" organiseert zaterdagavond in de zweminrichting aan de Houtvaart de eerste ontmoeting van de wedstrijden om de kampioenschappen Kring Haar lem Koninklijke Nederlandse Zwembond. Tevens worden er wedstrijden gespeeld om de beste prestaties voor adspiran- ten. Het volgende programma wordt af gewerkt: 50 meter vrije slag meisjes. 100 meter rugslag dames. 400 meter vrije slag heren. 100 meter schoolslag dames. 50 meter rugslag jongens. 5 x 50 meter vrije slag estafette meisjes en 4 x 50 meter wisselsdag estafette heren. Maandagavond om 7 uur spelen in de zweminrichting aan de Houtvaart, drie zeventallen van de r.-k. zwemvereniging „De Watertrappers" een aantal polowed strijden. In de eerste wedstrijd bind DWT 4, dames, de strijd aan tegen VZV 2 uit Velsen. Daarna treedt het eerste dames zevental in het strijdperk tegen HZC 1 uit Hilversum en tot slot wordt gespeeld de heren wedstrijd DWT 1 Neptunus 1 uit Zaandam. Door de onmogeiykheid op de kapi taalmarkt leningen met lange looptijd af te sluiten zal het maximum, dat de gemeente Bloemendaal krachtens raadsbesluit aan kasgeld mag opne men, spoedig bereikt zijn, temeer daar er 450.000 nodig zün voor de finan ciering van de bouw van vierentwintig woningen op liet terrein van „De Goede Herder" in Bloemendaal door de wo ningbouwvereniging Sint Benedictus. B. en W. stellen de raad voor het bedrag, dat in dit jaar aan kasgeldle ningen mag worden opgenomen van een miljoen gulden te brengen op twee mil joen. Een beslissing op het verzoek van het gemeentebestuur om een hogere uitke ring uit het gemeentefonds zal nog ver scheidene maanden op zich laten wach ten, naar B. en W. mededelen. Het ver zoek werd ondersteund door Gedeputeer de Staten, die begrip toonden voor de Bloemendaalse geldelpke zorgen. Het begrotingstekort is door enkele bezui nigingen met 121.000.- verminderd. Bö de tweede suppletoire begroting werd het tekort geraamd op 422.000.- Vooral de woningbouw en ook de bouw van scholen veroorzaken een on rustbarende toeneming van vlottende schuld, hoewel op de burgerzinlening thans voor 600.000.- is ingeschreven. Er moeten veertien woningen aan de Donkerelaan, vierentwintig aan de Noordlaan, tweeëntwintig in het plan Bovenweg gebouwd of afgebouwd wor den. Daarbp komen de rioleringswerk zaamheden aan de Julianalaan en om geving, de bouw van een openbare kleu terschool in Overveen en van de Sint- Josephschool in Bloemendaal. B. en W. van Bloemendaal delen de gemeenteraad mede, dat zij een' koper hebben gevonden voor de buitenplaats „Caprera" aan de Brederodelaan in Bloemendaal met alle daarbij behoren de opstallen, tuin en bos, groot onge veer vpf en een halve hectare. Er is reeds een voorlopige koopovereenkomst gesloten tussen de gemeente en de heer Wijsmuller in New-^ïlc, die zich ver binden wil Caprera Tn zijn geheel als landgoed overeenkomstig de bepalingen van de Natuurschoonwet 1928 in stand te houden en het woonhuis uitsluitend tot particuliere bewoning te zullen be zigen. In de raadsvergadering van don derdag 20 juni zal over het voorstel be slist worden. De woningbouwvereniging „Een dracht Maakt Macht" te Zandvoort heeft aan de aannemingsmij G. W. 3. van Schaik te Laren (N.H.) opgedra gen de bouw van 80 woningen nabjj de van Uennepweg voor 1.320.200. Bij de op 8 april gehouden aanbesteding was de7,e maatschappij de laagste in- schrijfster. Het daarna met de instan ties van het departement van volks huisvesting en bouwnijverheid gevoer de overleg heeft dezer dagen tot een positief resultaat geleid. Het complex omvat 36 flatwoningen, welke gebouwd worden tussen het voet balterrein van „Zandvoortmeeuwen" en de van Lennepweg; 20 een-gezins woningen nabij de Jac P. Thijsseweg en 24 middenstandswoningen ten noor den van de algemene begraafplaats. Woensdag 5 dezer werd de 4e ronde van het toernooi-voor-onafhankeiyken van V.K.D. gespeeld. De uitslagen zijn: Luiten-Bandsma, 20; Blesgraaf-Konij nenberg, 02; v. Hoesel-Belterman, 2 0; v. d. Velden-Merriënboer (n.o.) 2 0. De resultaten van de 5e ronde, ge speeld 1.1. woensdag luiden: Bandsma- v. Hoesel, 11; Merriënboer-Luiten, 0 2: Belterman-Blesgraaf. 02: Konp- nenberg-v. d. Velden, onbekend. In het honkbalprogramma voor het a.s. week-end is een wijziging geko men. De wedstrijd T.I.W. T.Y.B.B. is uitgesteld. Hiervoor in de plaats komt de wedstrijd T.Y.B.B.Blauw Wit wel ke a.s. zaterdagmiddag om vier uur op het T.Y.B.B.-terrein aan de Schalk- wijkerweg wordt gespeeld. De ontmoeting Haarlem 1HDZ 1 werd donderdagavond in Stoop's bad te Overveen gespeeld voor de tweede klasse dames competitie KNZB. De HDZ verscheen met zes dames en kreeg een voltallig Haarlem tegen over zich, dat in schotvaardigheid te kort schoot. Na vele mislukte pogingen bezorgde Nanny Franke Haarlem de leiding. Uit een goed opgezette aanval maak te Jopie Troost gelijk. Gerda Brands werd in de tweede helft voor een over treding uit het water gestuurd. Kitty Wagen aar bracht na goed samenspel de stand in het voordeel van de HDZ. Toen kwam Gerda Brands de Haar lem gelederen weer versterken, maar de ploeg wist haar speelsters-meerder heid niet uit te buiten. Het eerste heren-zevental van DWT trok donderdagavond naar Velsen om daar voor de tweede klasse Bondscom- petitie in duel te gaan tegen VZV 1. VVZ is niet tot het maken van doel punten toegekomen. De DWT keeper Joop Melchior had weinig moeite met de schaarse schoten die hij te verwer ken kreeg. Aan de andere kant was het drukker. Na enige goede DWT com binaties stond DWT door doelpunten van George Westerman met 20 voor. Met deze stand ging de rust in. Na de hervatting bezorgde VZV DWT een spelersmeerderheid die Mart Molenaar benutte (03). Tenslotte maakte Mart Molenaar nog een doelpunt (04). Het was de tweede wedstrijd en de tweede overwinning van DWT. HVGB 1 speelde in Zaandam voor de eerste klasse heren de eerste wed strijd tegen Nereus 1. Het was een spannende strijd, waarin Meulenberg Dekker in de gelegenheid stelde HVGB de leiding te bezorgen. In de tweede helft was HVGB overwegend in de aan val. Een spelersmeerderheid leverde de ploeg van HVGB geen winst op. Uit een snelle tegenaanval van Nereus wist Gregorius de geiykmaker te scoren. Competitie Koninklijke Nederlandse Zwembond. Heren reserve eerste klas se: Nereus 2HVGB 2, 34. Reserve tweede klasse. DAW 2HPC 3, 10 0; Nereus 3HVGB 3, 45. Reserve derde klasse: Haarlem 4DWT 3, 13. Competitie Kring Haarlem KNZB. Da mes eerste klasse: DWR 2HWV 1, 32; Tweede klasse: HVGB 3DWR 3. 92. Heren eerste klasse: VZV 3 HP C4, 52. Tweede klasse: HPC 5— HVGB 5, 4—1; Haarlem 5—DWT 4, 7—1. Als besluit van het scholentoernooi 1957, wordt zaterdag op het terrein van Rood en Wit aan de Spanjaards laan een cricketwedstrijd gespeeld tus sen elftallen van Haarlemse en Haag se scholieren, Het Haarlemse elftal is samengesteld uit deelnemers aan het scholentoernooi, die, met uitzondering van de aanvoerder, de cricketsport niet in verenigingsverband beoefenen. Ge kozen werden: R. Onstein (aanvoer der), D. Oppedök (wicket-keeper), T. Vogelaar, P. van Steenwijk, allen van het Chr. Lyceum; D. Wiersma, W. de Graaff, S. Post, P. Heininga, Coorn- hert Lyceum; W. van de Brink, P. Borst, Triniteits Lyceum: P. Dodd, Jac. P. Thijsse Lyceum. De wedstrijd zal om 14.30 uur beginnen. Voor de competitie van de HCB wor den zaterdag gespeeld de wedstrijden Rood en Wit DRood en Wit B. Haar lem 4Rood en Wit A, BMHC 2 Haarlem 3. Bovendien speelt op het Heemsteedse Sportpark CVHW 2 tegen een VRA-elf- tal. Advertentie Doelstraat 35 - Tel. 13538 - Haarlem (Niet officiële Koersen) Vorig Opening slot 14/6 3% Ned. 1953 90% 3% Ned. 1953 89%$ 3% Ned. 1956 3% Ned. 1948 89H-H 8414 69% 3% Ned. 1950 84% 3% Ned. 1954 84% 31'. Ned. 1955 I 8614 3-3% Ned. 1947 93 %b 86H 3 Ned. 62-64 bel. fac 90& Inschr. Grtbk 1946 3 Ned. Handel Mij. cert. 160$ A.K.U. 202%-3 201V2 Van Berkel's Patent 201 Calvé-Delft cert. 363 Van Gelder 194$ Kon. Hoogvens cert. 313$ Unilever Cert. 476$-% 471 Ned. Kabel 295$ Philips 310§n'4 305 Kon. Petroleum 222.60 201.20 „Amsterdam" Rubber 72% 72 V* Holl. Amerika Lijn 174%-5 1753i Kon. Ned. Stoomb. Mij. 151% 177$4 151 Ned. Scheepv. Unie 179 K.L.M. 123.90 124 H.V.A. 116 120 Deli Mij. cert. 92 93 A'dam 2% 56 I 80%$ A'dam '56 n 100 A'dam III 100» Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp. General Electric Genera) Motors Kennecott Copper K.L.M. Montgomery Ward Radio Corp. Republic Stee) Royal Dutch Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Tidewater U.S. Steel Stemming i 12/6 6944 48% 75% 70 '43% 115% 32(4 36% 37% 5 56% 59 91% 43% 42% 40 63% nauwelijks 13/5 69% 48% 78% 69% 43% 115% 32 3614 37 5714 58% 91% 24% 42% 39 68% prijsh.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 3