Nederland blijkt in net te sterk voor Vlaardingen de en Sp Gutowski met de polsstok ruim 4.80 meter hoog IRENE JANSEN de ster van Haags concours hippique eer van Fikkert suist naar een nieuw nationaal record Verhoef wint overtuigend in Ronde van Brabant Piet van Est legt beslag op zesde plaats in tijdrit Bischoff van Heemskerck beslist fel duel met Koster na barrage in zijn voordeel Overwinningen voor HCC I, Rood en Wit en Hennes DVS ATLETIEK OP GLOEIENDE SINTELS Wereldrecord op de 100 yards weer vier keer geëvenaard „COMET" WINT DE DERBY VAN HOORN nu kampioen 25 km Nieuwe records bij de dames Althéa Gibson eerste in Kent Met De Jongh bij de eerste tien Meer dart 400 deelnemers Nieuw wereldrecord in de Verenigde Staten Fraaie race van jockey-trainer Franse Tour-ploeg ook compleet Geldermans beste in Zuid-Holland Rohrbach wint Dauphiné DUITSE RUITER VERONGELUKT 2 km zwemmen Motorbootrace Nederlands succes in Oostenrijk CRICKETCOMPETITIE MAANDAG 17 JUNI 1957 PAGINA 7 nét cbP, (Van onze verslaggever) Op de schier wit gloeiende sintels van het Vlaardingse sportpark „de Vijfsluizen" heeft de Nederlandse he- ren-atletiekploeg haar Belgische te genstanders bedwongen. Dit na een felle strijd waarin de zengende hitte en de noordoostenwind een grote rol speelden. De prestaties van de atle ten, die tijdens de wedstrijden onge twijfeld vaak aan het nabij gelegen zwembassin gedacht zullen hebben, waren dan ook ietwat teleurstellend. Alleen de Amsterdammer Joop Fik- kert scheen zich onder de welhaast tropische weersomstandigheden thuis te voelen. De AAC'er had deze zon dagmiddag bijzonder veel kracht in de armen, want hij joeg de speer 70 meter en 40 centimeter verder de grasmat in. Dit betekende dat Fik- kert ziin nationale record met onge veer een meter had verbeterd. Het betekende voorts dat Nederland de achterstand in het puntenklassement wegwerkte en een kleine voorsprong nam, een voorsprong die in het laat ste nummer de hink-stap-sprong tot tien punten uitgroeide. Door deze overwinning van 214 tegen 204 punten, heeft de Nederlandse ploeg revanche genomen voor de nederlaag in Antwerpen. Die nederlaag daar, was voor een groot deel te wijten aan de achterstand op de loopnummers. In Vlaardingen is van geen achterstand sprake geweest, want de ploegen hebben uit de loopnummers ieder zes overwin ningen gesleept. Van Nederlandse zijde viel daarbij vooral op, de zeer tactisch gelopen 800 meter van de Hagenaar Blankenstijn. De atleet van Trekvogels vertoefde tot de laatste 200 meter in „het zog" van zijn landgenoten Koudijs en Haus om dan met een korte tussensprint een beslissende voorsprong te nemen. Koudijs weerstond tijdens de laatste me ters nog een felle aanval van de Belg Mortier en eindigde als tweede, hetgeen dus neerkwam op een dubbele zege. De tijd van Blankenstijn bedroeg 1.54 sec., zodat Frits de Ruyter de door hem uit geloofde beker voor een geslaagde re cordpoging op deze afstand weer kon Henk Visser, in volle actie tijdens het verspringen. opbergen. Nederland greep ook de zege op de 110 m hordenloop. Parlevliet wrong zich als eerste over de eindstreep, op de hielen gevolgd door de Belg Marien en Kamerbeek. Wim Roovers, de man die zich nooit ^wonnen geeft, kreeg het op de 5000 meter door het uitvallen van de Belg Hanswijk en het falen van diens landge noot Herman, niet al te moeilijk. De Bel- gische atleet Van Hoof hield weliswaar lange tijd de kop, maar in de beslissende fase nam de sterke Roovers resoluut de kop en won onbedreigd. Viset zorgde voor een fraaie derde plaats, terwijl een nog lang niet in vorm zijnde Künen (was door een blessure geruime tijd uitgescha keld) moedig volhield ondanks zijn grote achterstand en voor het ene belangrijke puntje zorgde. De 400 meter hordenloop werd door Parlevliet gemakkelijk gewonnen voor de Belg Lambrechts en de Nederlander v. Leeuwen. Geen nieuw record op de 4x100 meter estafette. De start van Saat en Aret was niet bijster scherp. Har- develd moest in de laatste meters alles geven om de snelste Belgische man Perin enige centimeters voor te blijven. De tijd 42.9 sec. is ruim onder het nationale re cord, dat op 41.3 sec. staat. De Belg Perin met het ringbaardje is bijzonder snel. Hij bewees dit op de 100 meter. De kleine man ging net iets eerder over de streep dan Henk Visser en Hardeveld. Roger Moens toonde zijn klasse op de 400 meter, die hij won zoals hij wilde. De Rotter dammer Moesman liep zich „leeg" voor een tweede plaats en IJska werd derde. Moens won voor België ook de 4x400 meter estafette. Toen Haus van PSV de laatste 400 meter met ruime voorsprong inging, werd hij door de snelle Belg nog gemakkelijk achterhaald. De enorme hitte heeft vooral tijdens de 10.000 meter een woordje meegespro ken. Daar was op de eerste plaats de Nederlandse B-atleet De Bruin, die al na een paar ronden volledig uitgeput bleek en beslist meer wankelde dan liep. Terwijl iedereen wachtte op het moment ?i t®ffen do sintelbaan zou slaan, bleef De Bruin volhouden en sleepte zich moeizaam voort. De jury was de tel kwijtgeraakt. Toen De Bruin vroeg hoe veel ronden hij nog moest lopen, kreeg hij zoiets te horen als; „zes, nee zeven, ja toch zes Ook de glimlachende Belgische winnaar v. d. Driessche, die zijn tegenstanders de ene „lap" na de andere bezorgde en tijdens zijn rondjes steeds vriendelijk naar zijn landgenoten knikte, werd het slachtoffer van de blun der, die de rondertellers maakten. Men Het v. d. Driessche een ronde te veel afleggen. Het schema klopte niet en de i?effrpeP dat er fouten gemaakt wa ren. De tijden werden dan ook niet be kend gemaakt. Een fraaie prestatie leverde de Rotter dammer Eddie v. Praagh, die op het nummer polsstokhoogspringen met een sprong van 3.80 de tweede plaats behaal de, pal achter de Belg Pirlot. De sterke De wedstrijden om de universitaire atletiekkampioenschappen hebben, zoals gebruikelijk in de laatste jaren, weer tal van opmerkelijke prestaties opgele verd. Het belangrijkste wapenfeit kwam van Gutowski, die het wereldrecord polsstokhoogspringer dat hij op 28 april op 4.78 meter had gebracht, nu verbe terde tot 4.81 meter. Wereldrecords die ook bijzonder scherp staan werden ge ëgaliseerd. Zo liepen zowel Morrow als Murchison ile 100 yards in 9.8 seconde. Zij schaarden zich zodoende bij hun landgenoten Patton, Golliday, King en Sime, de Australiër Togan en Agostini (Trinidad), die deze tijd al op hun naam hebben staan. Robinson egali seerde het wereldrecord 220 yards hor den, dat met 22.2 staat op naam van Sime. Bjj de militaire kampioenschappen van de VS werd de 100 yards ook al in 9.3 gelopen. Williams en Kave bereikten deze tijd. Van het Europese atletiekfront werd ook een prestatie van formaat gemeld. Derek Ibbotson liep tijdens een invitatie- wedstrijd in het Ibrox Park in Glasgow de mijl in 3 min. 58.4 sec; 0.4 sec. boven het wereldrecord van de Australiër John Landy. Het is de tweede keer dat Ibbotson onder de 4 minuten-grens bleef. Voor het eerst was dat tijdens wedstrij den in Londen in augustus van verleden jaar toen hij 3 min. 59.4 sec. voor zich liet afdrukken. Het werd trouwens een bijzondere dag voor Ibbotson. Nauwelijks had ht) de finishlijn overschreden of er kwam een bericht dat Ibbotson vader was gewor den van een dochter. Tijdens internationale wedstrilden te Praag zijn de verwachtingen over EmiJ Zatopek, die op de 5000 meter startte, diet uitgekomen. Hi) eindigde op de derde plaats achter zvjn landgenoot Graf ®n de Rus Bolotnikov in 14 min. 12 sec. Voor Graf werd 14 min. 6.2 en voor Bolotnikov 14 min. 10 sec. afgedrukt. De Tsjech Merta leverde met een discusworp van 54.60 meter de beste Europese prestatie van dit jaar. Bij de dames won de vrouw van Merta het discuswerpen met 51.31 meter. De jaarlijkse derby, een ren voor Nederlandse hengsten en merriën van 3 jaar, gehouden op de banen van Duin- digt, is door „Cornet" in 2 min. 37.3 sec. gewonnen. De hengst werd gereden door i" jockey-trainer F. Delbrassine, die met groot overleg reed. Nadat het ge hele veld in een veel te hoog tempo van start was gegaan, wachtte Del brassine rustig zijn tijd af. „Staatsge heim", die in uitstekende conditie ver keert en met „Killalane" eveneens tot de favorieten behoorde, lag lange tijd aan kop. Maar de jockeys van beide paarden ontging de overwinning, door dat zij de krachten niet goed verdeeld hadden, in tegenstelling tot Delbrassine. Laatstgenoemde zette zijn hengst pas 500 meter voor de finish tot de grootste snelheid aan. Het paard kwam van bui tenom sterk opzetten, passeerde alle concurrenten en ging, na een impone rend gereden ren, als winnaar over de v. .dstreep. Koch bleek weer goed voor twee over winningen en wel op de nummers kogel slingeren en discuswerpen. Een sprong van 7.45 bleek voor Henk Visser vol doende om het nummer verspringen te winnen. Uitslagen: 110 m hordenloop: 1. Parle vliet 14.9 sec.; 2. Marien (B.) 14.9; 3. Kamerbeek 14.9. Kogelslingeren: 1. Haes» (B.) 51.99 m; 2. Druyts (B.) 47.47; 3. Ro- mani 46.43. Polsstokhoogspringen: 1. Pirlot (B.) 3.80 m; 2. v. Praagh 3.80; 3. v. Dijk (B.) 3.60. Kogelstoten: 1. Koch 1445 m; 2. v. d. Zande (B.) 14.41; 3. Meijer 13.54. Hoogspringen: 1. Rahir (B.) 1.85 m; 2 v Slijpe (B.) 1.80; 3. v. Kleef 1.80. 100 m: 1. Perin (B.) 10.8 sec.; 2. Visser 10.8; 3. Hardeveld 10.8. 800 m: 1. Blanken stijn 1.54 sec.; 2. Koudijs 1.54.8; 3. Mortier (B.) 1.55. 400 m: 1. Moens (B.) 49.2 sec.; 2. Moermans 50.1; 3. IJska 50.6. 5000 m; 1 Roovers 14.53.4 sec.; 2. v. Hoof (B.) 14.55.8; 3. Viset 14.58.6. Discuswerpen: 1. Koch 49.40 m; 2. Rebel 46.18; 3. Dewaay (B.) 44.85. 400 m hordenloop: 1. Parle vliet 54.6 sec.; 2. Lambrechts (B.) 54.8; 3. v. Leeuwen 56.5. Verspringen: 1. Vis ser 7 45 m; 2. Salmon (B.) 7.16; 3. Soetens (B.) 6.81. 200 m: 1. Hardeveld 21.9 sec.; 2. Thournout (B.) 22; 3. Vercruysse (B.) 22.2. 3000 m hindernisloop: 1- Leenaart (B.) 9.29.6 sec.; 2. v. d. Veerdonck 9.47.6; 3. v. d. Hoeven (B.) 9.51.7. 1500 m: 1. Ver beuren (B.) 3 50.6 sec.; 2 Delnoye 3.54.9; 3. Langenus (B.) 3.58.5. 10.000 m: 1. v. d. Driessche (B); 2. Verra; 3. Depauw. Hinkstapsprong: 1. Verschoor 14.33 m; 2. De Jong 14.15; 3. Delcourt (B.) 14.09. Speerwerpen: 1. Fikkert 70.40 m; 2. Van Zenne (B.) 63.77; 3. v. d. Heiden 61.81. 4x100 nr 1 Nederland (Aret, Saat, Tem pelaar en Hardeveld) 42.9 sec.; 2. België (Perin, Kovari, Thournout en Vercruys se) 42.9. 4x400 m: 1. België (Moens, Mor tier, Calloens en Lambrechts) 3.20.5 sec.; 2. Nederland (Haus, Moerman, IJska en Groothuis) 3.21.8. Het atletiekkamploenschap van Neder land over 25 km is gewonnen door Van Hoorn van AVON uit Heerlen. Slechts zestien van de 29 gestarte deelnemers liepen deze wedstrijd uit. De anderen, bij wie de titelhouder Bleeker, moesten de strijd staken. De brandende zon, de stevige, droge bries die de ademhaling belemmerde, maar vooral het gloeiende plaveisel van de Middelburgse singels maakten het de atleten extra moeilijk om de 25 km te volbrengen. Het parkoers van 614 km moest vier maal worden gelopen. Bleeker had het drie ronden lang volgehouden. Toen lag hij nog bij de zes die met kleine onderlinge verschillen de kopgroep vormden. In de laatste ronde viel even wel de beslissing. Van Hoorn liep verder uit en ook de meters ussen zijn achter volgers onderling groeiden. Bleeker moest het opgeven en verdween uit de strijd. Van Hoorn werd de nieuwe kampioen in 1 uur 36 min. 1,4 sec., ge volgd door zijn clubgenoot Weusten. Huygens van Olympia '47 werd derde. Bij nationale damesatletiekwedstrij den, die in het Vughtse sportpark onder ideale weersomstandighed<-.. zijn gehou den, heeft Corry van den Bosch het nationale record kogelstoten dames, dat sinds 27 juli van het vorige jaar in Vlaardingen met 12.62 meter op haar naam stond, met niet minder dan zeven en-zeventig centimeter verbeterd en gebracht op 13.39 meter Zij werd even eens eerste op de nummers versoringen (5.20 meter) en discuswerpen (39.41 me ter). Bij de meisjes verbeterde Yvonne Roe ken (Thor-Roosendaal) opnieuw het Nederlands record kogelstoten met een worp van 14.15 meter. Acht dagen ge leden kwam zij een-en-dertig centimeter boven het negei. jaar oude record van Nel Zwier (13.59 meter). Althéa Gibson, het New Yorkse neger meisje, dat favoriet is voor de Wimble- dontitel, heeft de finale van de ten niskampioenschappen van Kent gewon nen. Zij versloeg Darlene Hard met 63, 36, 64. Het was haar derde over winning op de grasbanen. die zij in en kele weken tijds behaalde. Bij de he ren won de Australiër Anderson in de eindstrijd van Flam (V.S.) 6—2, 46, 8—6. In het toernooi van Birmingham werd de Zweed Davidson winnaar. Hij won in de finale van de 21-jarige Peruaan Olmedo met 61, 64. Bij de dames ging de titel naar Louise Brough (V.S.), die haar landgenote Dorothy Knode met 62 1—6 6—3 versloeg. Lew Hoad, Australische Wïmbledonkampioen. be haalde de West-Engelse titel in Bristol door met 62 60 60 van de Engels man Becker te winnen. De nationale Franse ploeg voor de Ronde van Frankrijk is nu definitief samengesteld. De twee open plaatsen in het team zijn ingenomen door Ber- gaud en Stablinski. De volledige equipe is als volgt: Darrigade, Anquetil, Bouvet, Bauvin, Forestier, Mahé, Privat, Wal- kowiak, Bergaud en Stablinski. De Fransman Dupont heeft de wed strijd ..Boucles de la Seine" gewonnen. Tweede werd Hassenforder. De Ronde van Brabant, een twee daagse etappewedstrijd voor amateurs, heeft een duidelijke overwinning opge leverd voor de Rotterdammer Verhoef. In de eerste etappe bezette hij de twee de plaats, in de tijdrit van zondag werd hij winnaar en tot slot legde hij in de tweede halve etappe beslag op de vier de plaats van een kopgroep van negen man. Tweede werd Adri Roks, de win naar van Olympia's Toer door Neder land. In de eerste etappe kwamen van de 107 renners die in Roosendaal van start gingen, slechts 49 op het eindpunt in Ossendrecht aan. Verhoef die reeds na 30 km. er vandoor ging en die ruim 100 km. op kop heeft zitten jagen, ver diende te winnen, maar hij werd in de eindsprint met ban'ddikte door Roks geklopt. Ook op de tweede dag is Verhoef de dominerende figuur geweest. Wel had hij de pech, dat hij in de tijdrit van Wuestwezel (Belg.) naar Goirle een verkeerde weg werd gewezen, waardoor h(j vijf minuten verspeelde, doch de jury heeft hem deze tijd vergoed, waar door de Rotterdammer de beste tijd maakte. In de laatste etappe van Goirle naar Vlijmen nam Verhoef geen enkel In Parijs heeft zondag een Franse ploeg gewonnen van een internationaal team, dat was samengesteld uit de Brit Harris, de Duitser Potzerheim, onze landgenoot Van Vliet en de Italiaan Ogna. Nadat de leiderstrui in het criterium van de Dauphiné Libéré een week lang na elke etappe van eigenaar was ver wisseld, is de Fransman Rohrbach er in geslaagd de leiding van het algemeen klassement één dag te prolongeren. En omdat het op de laatste dag gebeurde, werd hij dus winnaar van de Dauphiné 1957. De laatste etappe-zege was voor Picot. Rohrbach was zaterdag in het bezit van de leiderstrui gekomen na de tijd rit. Voor de tweede maal werd de Fransman Privat van de eerste plaats in de algemene rangschikking verdron gen. De tijdrit bracht de zege aan de Fransman Forestier, die de favoriet voor de strijd tegen het uurwerk, de Belg Brankart, met 13 sec. klopte. De beste Nederlander was opnieuw Piet van Est, die met zijn zesde plaats in 1.44.45 een uitstekende prestatie leverde. De uitslag van de tijdrit over 68.6 km luidt: 1. Forestier (Fr.) 1.39.51; 2. Bran kart (Belg.) 1.40.04; 3. Pipelin (Fr.) 1.43.06; 4. Trochut (Fr.) 1.44.07; 5. Agut (Fr.) 1.44.29; 6. Van Est 1.44.45; 7. Schmitz (Lux.) 1.45.11; 8. Rohrbach (Fr.) 1.45.41; 9. Van Aerde (Belg.) 1.45.47; 10. Picot (Fr.) 1.45.53. 18. ex aequo Senn (Zwits.) en De Jongh 1.47.20; 28. Bergmans 1.49.10; 37. Van der Brand 1.49.57. Van de negende en laatste etappe is de uitslag: 1 Picot (Fr.) 6.26.28; 2. Vil- lard (Fr.) z.t.; 3. Quentin (Fr.) z.t.; 4. Polo (Fr.) 6.27.06; 5. Lampré (Fr.) 6.29.56; 6. Van Est z.t.; 7. Queheille (Fr.) 6.30.44; 8. Ponzini (It.) 6.30.50; 9. Trochut (Fr.) 6.30.55; 10. Van der Brand z.t., 14. De Jongh z.t. Het eindklassement ziet er als volgt uit: 1. Rohrbach (Fr.) 49.05.20, 2. Privat (Fr.) 49.07.00, 3. Schmitz (Lux.) 49 08.28, 4. Dotto (Fr.) 49.11.55, 5. Van Aerde (Belg.) 49.12.35, 6. Rostollan (Fr.) 49.14.56. 7. De Jongh 49.19.03, 8. Van Est .49.21.52. «WK jgssgll WS3 In het Haagse Westbroekpark organl-i Bertie Uytendaal, M. M. Koster, ver seerde de Zuid-Hollandse Jachtvereni- schenen in de ring. Het terrein was ging dit weekeinde een nationaal eon- zeer glad door de droogte. Ongetwijfeld Brazilië heeft de internationale voet balwedstrijd tegen Portugal gewonnen met 3—0. cours hippique, waaraan o.a. door een groot aantal bekende ruiters werd deel genomen. Een uitstekende prestatie werd geleverd door de zeventienjarige Irene Jansen uit Ubbergen op het paard „Adelboom". Zij dwong ervaren ruiters als de heer Koster en de majoor Bischoff van Heemskerck tot een uiter ste krachtsinspanning. Slechts met geringe achterstand op deze twee, ein digde de jeugdige amazone op de derde plaats. Door deze voor haar zeer eer volle uitslag, maakt Irene lansen veel kans straks in Londen uit te komen tijdens de internationale jeugdkam pioenschappen. Een paar duizend toeschouwers heb ben zondagmiddag voor dit concours hippique de drukkende warmte en de brandende zonnestralen getrotseerd. Te leurgesteld zijn zij zeker niet naar huis gegaan, want er is goed werk geleverd door verschillende combinaties. Er ston den twee springconcoursen op het programma en een geschiktheidsproef voor jachtpaarden. Uiteraard ging de grootste belangstelling uit naar de beide springnummers. Het middel zware springconcours gaf een levendige strijd te zien. Niet minder dan 33 deel nemers hadden zich laten inschrijven voor dit 650 meter lange parkoers, waar in 13 hindernissen (16 sprengen) ge nomen moesten worden, waaronder een dubbel- en een driesprong. De maxi mum hoogte bedroeg 1.30 meter en de maximum toegestane rijtijd was vast gesteld op 112 sec. Ruiters zoals rit meester Gruppelaar, Tonny Timmer, zou het besproeien van het terrein ver lichting voor de paarden hebben be tekend. In dit nummer deden enkele jeugdcombinaties mee, die kans maken op een uitzending naar Londen. Tot de acht combinaties die zich voor de bar rage klasseerden, behoorde o.a. Irene Jansen. Het barrageparkoers leverde de nodige spanning op. Vjjf combinaties namen de tot 1.40 meter verhoogde zes hindernissen (zeven sprongen) weder om feilloos. Irene Jansen maakte dit foutloze parkoers in de uitstekende tijd van 29 2/5 sec. De heer Koster vond dit de eer van ervaren ruiters te na en startte met de vaste wil alles uit zijn 11-jarige bruine Ierse merrie „Cobbey" te halen. In een enorm snel tempo werd hindernis na hindernis genomen en met een foutloos parkoers in 28 3/5 sec. had hij Irene Jansen onttroond. Maar de heer Koster zou nog een grote concur rent krijgen en wel in de majoor W. F. K. Bischoff van Heemskerck, die zijn 9-jarige bruine Holsteiner ruin even snel over het barrage-parkoers liet gaan. Nul fouten in 28 3/5 sec., was het resultaat, waardoor Koster dus de eer moest delen. Besloten werd dat belde combinaties opnieuw zouden rijden teneinde de winnaar aan te wijzen. „Cobbey" wierp daarbij twee hindernissen om, terwijl „Pocholo" wederom zijn springkunst vertoonde door zonder fouten rond te komen. Ondertussen was de Bredase ruiter Bertie Uytendaal met „Manilla" ook het barrage-parkoers rond geweest. Foutloos in een tijd van 29 2/5 sec. was de uitslag, zodat hi) ex aequo op de derde plaats met Irene Jansen kwam. Niet minder spannend was het laatste nummer, het „Parijs springconcours'' bestaande uit vijf hindernissen, die in hoogte en zwaarte opklimmen. Winnaar werd de Hagenaar Wolf met zijn schim mel Merrie, die er blijkbaar zelf veel plezier in had, want het paard sprong uitstekend. De jeugdige Proetske Arts reed met haar 9-jarige vos Merrie, die een halfbloed draver is, zeer fraai in het parkoers voor dames. Mooi, vlot en in een regelmatig tempo sprong de combinatie over de obstakels. In de barrage reed zij foutloos in 301/5 sec. Kort daarna startte Mady Koster met haar 10-jarige bruine Hannoveraanse ruin. In vlot tempo nam zij de leiding over. Irene Jansen mocht hier de derde prijs de witte rozet in ontvangst nemen. De dressuurproef M.B. werd gewon nen door de Utrechtse ruiter J. Pollak, met Jagdheld, terwijl het lichte spring concours, bestaande uit 12 hindernissen met een maximum hoogte van 1.20 meter, een zege opleverde voor Timmer. Anneke Zwolsman reed het parkoers voor de jeugd met Marsh Mallow op voortreffelijke wijze, soepel en In een hoog tempo foutloos. De chronometers noteerden voor haar 221/5 sec., waar mee zij de leiding in dit nummer kreeg. Tenslotte eindigde Anneke Zwolsman gelijk met Rudie Pessel en zij besloten voor de eerste prijs opnieuw te starten. Rudie Pessel behaalde hier de over winning door alle hindernissen uitste kend te springen, terwijl Anneke Zwols man ditmaal vier fouten genoteerd kreeg en als tweede eindigde. i j heer Koster in actie tydens het springconcours m. a. van het tweedaags concours-hippique, dat in Den Haag ■niet veel succes is gehouden. Bij een concours hippique te Koblenz kwam, de Duitse ruiter Ernst Zimmer- mann bij de vierde hindernis van een jachtspringconcours ten val, waarbij hij zijn wervelkolom ernstig verwondde Zonder bij kennis te komen is hij de zelfde avond nog overleden. risico en was bij elke uitlooppoging aanwezig. Er vormden zich telkens nieu we kopgroepjes. Tenslotte stoof een kopgroep van negen man op de finish in Vlijmen aan. Wolfs ging als- eerste over de eindstreep. Pos uit Vreeland, die steeds in de voorste gelederen was te vinden, werd kort voor het einde door de warmte bevangen en staakte de strijd. Van de eerste etappe was de uitslag. 1. Roks (Sprundel) 215 km in 5.35.35; 2. Verhoef op banddikte; 3. Pos 5.35.43; 4. Wolfs 5.38.50; 5. Heeren z. t.; 6. Van de Vliet z. t. De hitslagen van de tweede dag wa ren: tijdrit, 53 km.: 1. Verhoef (Rot terdam) 1 uur 27 min. 25 sec.; 2. Van der Vliet 1.29.05; 3. Van Houwelingen I.29.45; 4. Van Steen 1.30.58; 5. Beste- breurtje 1.31.15; 6. Steenvoorde 1.31.27; 7. De Jongh 1.31.32; 8. Wolfs 1.31.40. Laatste etappe. 1. Wolfs (Vlijmen) 3.57.49; 2. Damen; 3. Van Steen; 4. Verhoef; 5. Walravens; 6. Manders; 7. Van den Groenendaal; 8. Van der Maade; 9. Roks, allen in dezelfde tijd als de winnaar. Algemeen klassement: 1. Verhoef II.00.48; 2. Roks 11.05.39; 3. Wolfs 11.08.00 4. Van Steen 11.16.47; 5. Van der Vliet 11.19.31. Geldermans wint Een renner in top-conditie kan veel. Dit bewees de Beverweker Geldermans, die donderdagavond in het Olympisch Stadion kampioen van Nederland op het nummer achtervolging werd en zondagmiddag de vrij zware ronde van Zuid-Holland wist te winnen, na een vlucht van ruim 80 km in gezelschap van de jonge Scheveninger Van Eg- mond. De uitslag luidt; 1. Geldermans (Be verwijk) in 4 uur 58 min. 51 sec.; 2. op 9 sec.: Van Egmond (Schevenin- gen); 3. op 6 min. 12 sec.: De Haan (Klaaswaal); 4. op 6.14: v. d. Putten (Den Haag); 5. Swanfeld (Dordrecht). Volgens traditie heeft de Hilversumse zwemvereniging De Robben zaterdag middag op de Loosdrechtse Plassen de 2-kilometerzwemtocht georganiseerd, die weer buitengewoon grote belangstelling trok. Ruim 400 zwemsters en zwemmers waren naar Nieuw Loosdrecht gekomen om elkaar de eer op deze lange afstand te betwisten. Op de vrije slag startten 165 dames en 148 heren. Op de school slag 60 dames en 57 heren. De voornaamste uitslagen zijn: Vrije slag: 1. Judith de Nijs (Robben) 28 min. 49.4. 2. Corrie Schimmel (Gooi) 29 min. 16.6. 3. Jans Koster (Gooi) 30.17. 4. As- trid Sanderson (Robben) 30.9.5. 5. Lenie de Nijs (Robben) 30.30. Heren: 1. Herm- sen (Robben) 28.13.5. 2. Willemse (Rob ben) 28.58. 3. De Jong (L.Z.O28.58.5. 4. Van der Linden (Zwemlust) 29.25. 5. Ritton (D.J.K.) 29.25.5. Schoolslag: 1. Ada den Haan (Gooi) 33.24.5. 2. Rita Kroon (Robben) 34.05.5. 3. Nellie Wiegers (Robben) 35.36. 4. Rie Penders (Robben) 36.35. 5. Coby Baze- lier (Gooi) 37.25. Heren: 1. Pet (Robben) 33.28.5. 2. Bunschoten (Gooi) 33.40.5. 3. Wurster (Dolfijn) 33.48.5. 4. Vega (D.J.K.) 34.11.5. 5. Van Empel (Eist) 35.06. Successen in Hamburg Tijdens de internationale zwemwed strijden in Hamburg heeft Jopie Troost van H.D.Z., Amsterdam, het nummer 100 meter rugslag gewonnen in 1 min. 15.4 sec. Zij versloeg de Hongaarse zwemster Katalin Boros, die verleden week de aandacht op zich vestigde door in Boedapest op hetzelfde nummer de fraaie tijd van 1.13 voor zich te laten noteren. De Hongaarse zwemster had nu 1.16 nodig. Ada den Haan onmiddellijk na haar zege in de 2 km in Loosdrecht naar Hamburg gereisd werd eerste op de £00 meter schoolslag in de matige tijd van 2.58.5. Ook de 400 meter leverde een succes op voor Gooi-zwemsters. Corrie Schimmel won in 5.09.6, Jans Koster werd tweede in 5.13. Cockie Gas telaars zegevierde op de 100 meter vrije slag in 1 min. 6 sec. Tweede werd de Duitse Ursula Brunner in 1.07.2. Een ploeg van de H.D.Z. won de 4 x 100 meter rugslag estafette in 5 min. 26.8 sec. Op de 4 x 100 m wisselslag leed de Amsterdamse damesploeg een nederlaag. Neptun Stockholm won in 5.22.9. H.D.Z. werd tweede in 5.24.0. De Nederlander Haak heeft in Wenen deelgenomen aan internationale races voor motorboten. In de eerste manche van de race in de klasse C (cilinder inhoud tot 500 cc) werd Haak derde. In de tweede die ging over 4 ronden, totaal 6400 meter werd hij eerste in de tijd van 6 min. 54 sec. Door deze prestaties werd de Nederlander win naar. Elinkwijk heeft in Utrecht de voetbal wedstrijd tegen de Duitse oberliga club Sodingen verloren met 24. In de hoogste klasse van de cricket- competitie is het na de opvallende scores met Pinksteren nu wat rustiger toegegaan. Verrassingen van formaat deden zich niet voor. Rood en Wit boekte zijn eerste overwinning. Het versloeg ACC met 99 runs. Winst was ook weggelegd voor Hermes DVS in de wedstrijd tegen HBS en voor HCC I tegen VOC. HCC I versloeg VOC met 11 runs. HCC I scoorde 107 runs (all out) tegen VOC 96 (all out). Battingcijfers HCC I: Gallois 63; Slingerberg 12. Bowlingcijfers VOC: Madsen 2 voor 29; Terwiel 5 voor 45; Lochmann van Bennekom 2 voor 20; Stroo 1 voor 12. Battingcijfers VOC; Wally van Weelde 35; Grijseels 10; Lochmann van Bennekom 10; Terwiel 20 (n.o.). Bowlingcijfers HCC I: Bakker 2 voor 16; Squires 6 voor 43; Vriens 1 voor 35. In de wedstrijd ACCRood en Wit scoorde Rood en Wit 209 runs voor het verlies van 7 wickets (gesl.), ACC scoorde 110 all out. Battingcijfers Rood en Wit: Engelenberg 28, Wijk huizen 15, De Nijs 63, Van der Togt 52 n.o. (Van der Togt bracht hierdoor zijn gemaakt aantal runs in de eerste klasse cricket op meer dan 6.000), Cor- beth 30 n.o. Bowlingcijfers ACC: Van der Hurk 477, Henk van Weelde 287 en Dick de Baare 18. Battingcijfers ACC: De Baare 20, Van Someren 13, Van der Hurk 21 n.o. en Disselkoon 19. Bow lingcijfers Rood en Wit: Wijkhuizen 3/37, Winter 1/9, Bijleveld 3/17 en Lui- ning 2/41. Hermes DVS bleef HBS de baas met 7 wickets. HBS was all out voor 103 runs; Hermes sloot op 169 voor 3. Bat tingcijfers HBS: Van Dijk 11, Bruyne- stein 28, Van der Vegt 20, Schoenmaker 20 n.o. Bowlingcijfers Hermes DVS: Van Meurs 2 voor 24, Tetteiaar 4 voor 27, Hille 1 voor 14. Battingcijfers Her mes DVS: Bailey 63, Stolk 56 n.o., Tetteiaar 25 n.o., Van Noordwijk 10. Bowlingcijfers HÉS: Hoekstra 2 voor 46, Felsenthal 1 voor 63. In de eerste klasse b zorgde Borrani voor een century. Hij bleef met 136 not out, maar deze hoge score baatte Sparta toch niet. PW won met vier wickets. Sparta scoorde 217 voor acht; PW kwam tot 220 voor zes. Quick (Den Haag) versloeg Excelsior met zeven wickets. Excelsior was all out met 112 runs en Quick sloot met 113 voor drie. Quick (Nijmegen) en ACC II kwamen een draw overeen. Quick sloot op 183 voor 9 en ACC IX kwam tot 122 voor 8 (tijd).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 7