Landjuweel voor „Ludamus uit Haarlem Kennemer Balletstudio LANATÜGEN DE BLAUWE LOTUS Wi K'S' bi Eerste declamatieprijs voor Ida Rooyers Welpen hielden een jubileum rimboe jacht VASTE COMMISSIE REAGEERT OP DE HAARLEMSE BEZWAREN Zuidelijke stadsrandweg niet over het H.F.C. -terrein Leerlingen-avond echtpaar Van der Glas ALBERT HEIJN ~jp rjrwMIllMM BIJ JUBILEUM VAN W.K.A. Twee auto's in botsing op het Prinsen Bolwerk Komende zondag Demonstratie zeilen op zee in Zandvoort Moderne Zonnebrillen Ontwerp-Streekplan Zuid-Kennemerland Geen weg ten westen van Schalkwijk C ricket Haagse scholieren wonnen cricketwed strijd van Haarlemse collega's Villapark Duin en Daal Griesmeelpudding: Roompudding: Geen audiëntie Schoolverkeersexamen in Zandvoort DE AVONTUREN VAN KUIFJE EN BOBBIE door HERGÉ T (Kcar IP$s MAANDAG 17 JUNI 1957 PAGINA S BLOEMEN DAAL Onwillig bad in de Bakenessergracht Feestbij eenkomst voor geslaagden verkeers- examen OPTICIEN WEBER BRANDEN IN DUIN H.F.C.-terrein BLOEMENDAAL CASTRICUM S.S.S.-DAMES IN KEURPLOEG juffer Mart dees ^uperMals* dees 18 en 19 juni Gehakt half om half, 500 gram 158 Doorregen varkens lappen 500 gram 128 Saucijzen, heerlijk Veiling verse groenten 18 en 19 juni Gesneden andijvie - 500 gram Z I Soepiomaten - Q kilo per zak g{J Uit onze afd. kruidenierswarent Nieuw AH-pudding voor een hele liier per pak met vruchten 39 met amandelen 49 met bitterkoekjes 39 met ananas 49 GROTE HOUTSTRAAT 99 -"V Ik kan er niet meer tegenop V 's-GRAVENHAGE 1957 ZEER BELANGRIJKE VEILING WEGENS OPHEFFING Kon ik die uuto rrtjjr bereiken Oorlogsdepar tement, Tokio. 5top - Chinese bandieten de- c/en spoorbaan in de tucht vlie gen Goed. We zullen het belangrijk ken ma de trein stoppen en overvielen toen de rei zigers ïiPbU (Van een onzer redacteuren) Zonneschijn en kookhitte ten spijt heeft een weliswaar kleine doch selec te groep zaterdag en zondag in Marcan- ti te Amsterdam het tienjarig bestaan van het Werkverband Katholiek Ama teurtoneel gevierd. Zaterdag is er ge noten van het optreden van de winna res van het landjuweel 19561957 van het W.K.A., de Haarlemse toneelgroep Ludamus. Zondagmiddag hebben niet minder dan negen sprekers het hunne gezegd over de jubilerende organisatie. Na een begroetingswoord van de organisator van het feest, de lande- lijk-secretaris Frits Bloemkolk, gaf zondagmiddag de voorzitter van het W.K.A., mr. Th. van Schaik, nog eens een duidelijke omschrijving van het streven en de taak van het Werkver band. Wij kunnen, aldus spreker, het gods dienstige niet los zien van het profaan- culturele. De acteerkunst heeft slechts waarde als zij dienstbaar kan worden gemaakt aan onszelf, de gemeenschap en aan God. Juist omdat de acteer kunst zo nauw verbonden is met de menselijke natuur kan men deze kunst misbruiken en daardoor tekort doen aan zichzelf, zijn mede-mensen en God. Daarom moet toneel spelen uiteindelijk steeds een eer brengen aan God zijn. Wanneer het toneel zich voor deze taak inzet, dan mag dit niet beperkt blijven tot godsdienstige en min en meer reli gieuze stukken, doch dan gaat het om alle stukken, namelijk of deze zijn èn gebracht worden in overeenstemming met de waardigheid van de menselijke persoon en diens eindbestemming. Slechts dan is er pas sprake van- goed toneel. Dit te bevorderen en na te streven is de wezenlijke taak van het W.K.A. en de reden waarom het zijn eigen zelf standige organisatorische plaats heeft gemeend te moeten innemen. Vervolgens memoreerde de heer van Schaik de\ vruchtbare samenwerking op technisch-organisatorisch terrein met de Nederlandse Amateur Toneel Unie. Dank bracht hij aan de kerkelijke en wereldlijke overheid voor haar voortdu rende steun en belangstelling. Zijn vreugde sprak hij uit over het schoons en goeds dat reeds is bereikt. Tenslotte Familie, geburen en vrienden waren zaterdagavond in de stadsschouw burg present om hun favorieten, leerlingen van de Kennemer Balletstu dio, aan het werk te zien. Ondanks de drukkende temperatuur hebben zij hun genoegen beleerd aan het gevarieerde programma, dat de leiding van de Stu dio nad samengesteld. Om al dat kleine goed tenminste één keer voor het voetlicht te laten komen waren er tien pretentieloze nummertjes by eikaar ge bracht onder de titel „Ken dag met Johann Strauss". Die dag werd een op recht kinderfeest, met veel afwisseling, waarbij dankbaar van Strauss ge brunt gemaakt werd. Voor wie deze vondst met representabel voor de Studio mocnt achten, was het moeilijk houdbaar te beweren, dat de compositie geen mo gelijkheden bood tot allerhande lieve tafreeitjes, welke het op zo n vrienuen- avond ais deze immer uitstekend doen. Het werd een vertederend geval, charmant door de fleurige kostuums en levendig door het zorgeioos gestap en gespring aer allerjongsten. Ken speci aal saiuut voor ue „DnevenDesteuer" en zijn maarj secondanten. De groteren zagen wy allereerst in een paar klassie ke variaties uit ,,'ihe sleeping Beauty" van Tscnaikowsky in de cnoreograiie van Betipa. kien wat log geuanste „Blue Bird" van Mariette jxryen werd gevolgd aoor een iraaie vertolking van ue „sugar Blum 1 airy", geuanst door Oiseia rteinnoid. ivret Aioert Koster, en ook later op de avonu, Dewees zy over oyzonuer taient te bescnikken, dansena de „Entree pas ae deux luaai.je .«.euz.eujs.amp uanste „iniac iarry" uiterst gestileerd. rsen aLuactiei. nummer werd de „Cho- piniana", cnoreograne aan Deo Zieistra. vooral de iNOCturne en ue Mazurka bonen de meisjes goede kansen om naar voruermgen te uemonstreren. z.y ueuen dat ook teruege. ue foionaise kreeg ueiaas niet uie vaart, welke men nau mogen verwacnten. uloria Tscnernova hau van naar impromptu en öcnerzo, op muziek van öcnuoert een goed uit gewogen nummer gemaakt, uat ue uitvoerende meisjes ook oieex te liggen. jan Deo Kieisua nad met zyn „La Princesse au jaruin voor een fraaie apouieose gezorgd. Hij hau het zyn leer lingen met geniakkeiyk gemaakt, maar een emreie keer is net wei goed iets meer uan net uiterste te vragen, net uwingt tot grote concentratie tn voor sonmugen kan net geen kwaad zich De- wust te worden, dat zy lang nog met anes kunnen, wy wmen niermede m het algemeen dus ook ten aanzien van andere oai- letscholen duiden op de noodzaak van zelfkritiek bij de oudere leerlingen. Wij gunnen hun van harte de bloemen, die vanwege familieleden worden aan geboden, maar bloemen maken van een balletmeisje geen ballerina. Moeders kunnen hierin veel ten goede doen, en naar de ervaring leert helaas ook veel ten kwade. W. H. deed hij een beroep op de medewerking van hen, die door kennis en gaven lei ding kunnen geven aan het zo belang rijke werk van het bevorderen van goed amateurtoneel. Namens het Hoogwaardig Episcopaat sprak de vicaris-generaal van de aarts bisschop van Utrecht, mgr. C.-Venings, een gelukwens uit. Hij bracht in herin nering, dat het W.K.A. destijds is op gericht niet slechts om het veiligstel len van eigen waarden en ontwikke ling daarvan in eigen geest, maar zeer zeker ook om op die manier, zonder eigen karakter en eigen mogelijkheden prijs te geven, vruchtbaar te kunnen samenwerken met anderen en op die wijze een eigen bijdrage te leveren voor het geheel van onze Nederlandse cultuur. De vicaris-generaal meende voorts te mogen zeggen, dat het W.K.A. zich op zijn terrein reeds vele ver diensten had verworven. Ik moge u daarmede niet alleen gelukwensen maar u er ook zeer bewust en beslist voor danken, aldus de vicaris-generaal tot het landelijk bestuur De heer E. Schüttenhelm, vertegen woordigend de minister van O. K. en W., huldigde behalve het bestuur van de organisatie ook de vele stille werkers en de adviseurs voor hun streven „naar wat mooi en de moeite waard is." Bernard Verhoeven schetste in zijn feestrede de status van de toneel kunstenaar in het algemeen en die van de amateur in het bijzonder. Aan de hand van het verhaal van Jozef, de dromer, en zijn broers, voerde hij zijn gehoor naar het Beloofde Land. dat ook de amateur in bezit tracht te nemen. Voorts voerden nog het woord mr. P. Cleveringa, de voorzitter van de N.A.T.U., die de hoop uitsprak dat de samenwerking tussen de beide ama teur-toneelorganisaties bestendigd en verdiept mag worden, de ere-voorzitter van het W.K.A., Floris Eysink jr. en P. Walstra, voorzitter van het provin ciaal W.K.A.-bestuur in Frieslanod, die het landelijk bestuur namens alle verenigingen een feestgave aanbood. In zijn slotrede dankte de geestelijk adviseur van het W.K.A., de zeereerw. beer G. v. d. Poel, allen die het lus trum-congres hadden georganiseerd. Bo vendien deed hij een krachtig beroeD op alle katholieke toneelverenigingen, zich aan te sluiten bij hun eigen over koepelend werkverband. Artistieke prestaties Zaterdagavond, na de voorstelling van Er komt een vriend vanavond, volgde de prijsuitreiking van het landjuweel. Ludamus uit Haarlem ont ving het fraaie juweel, een grote wis- selbeker. Magna Pete uit Rotterdam bleek de tweede te zijn, Sint Antonius uit Utrecht derde, Tierelantijn uit Weert en Onderling Kunstgenot uit Nij megen respectievelijk vierde en vijfde. De uitslag van de zondagmiddag ge houden finale der declamatiewedstrijd luidde: 1. Ida Rooyers uit Haarlem-, zij droeg voor De overspelige vrouw, door Michel van der Plas, 2. Riekske Jan sen, Alverna; 3. Jeanette Bus, Hoens- broek; 4. Frater Arnulphus uit Zeist; 5. Netty van Lier, Den Haag. De zondagmiddagbijeenkomst werd opgeluisterd door Ton Lutz met Van en over Bredero en door Vera Bondam, die Liefde en hermelijn voordroeg. Zaterdagochtend om half twaalf wil de een 50-jarige garagehouder uit Heemstede vanaf de Jansweg rechtsaf het Prinsen Bolwerk opdraaien met zjjn personenauto. Hij nam echter de bocht te ruim, zodat hij midden op de rijbaan in botsing kwam met de auto van een 40-jarige verffabrikant uit Haarlem, die over het Prinsen Bol werk reed in de richting van het Ken- nemerplein. Deze laatste wagen reed teveel links. Beide wagens werden bij de botsing aan de voorzijde ernstig be schadigd en de wagen van de verffa brikant moest worden weggesleept. Persoonlijke ongelukken dedén zich niet voor. Toen een 28-jarige rangeerder uit Haarlem gistermiddag omstreeks half drie met zijn bromfiets over de Bake- nessersgracht reed, botste hij plotse ling tegen het portier op van een daar geparkeerd staande bestelauto. Een zesjarig meisje, dat in de wagen zat, opende namelijk onverhoeds het por tier. De rangeerder raakte de macht over zijn stuur kwijt en reed op het water van de gracht af. Zelf kwam hij in het water terecht, maar zijn brom mer bleef behouden op het droge achter. Advertentie Deze week worden, op donderdag 20 en vrijdag 21 juni, in het parochiehuis Domi te Overveen feestelijke bijeen komsten gehouden voor de geslaagden van het jaarlijkse onderwijsverkeers- examen. Het praktische deel van dit examen werd voor alle vijftien Bloe- rnendaalse lagere scholen in mei ge houden in Overveen van de Ernst Ca- Eimirlaan af. Van de 580 deelnemende jongens en meisjes blijken er 481 voor het gehele examen te zijn geslaagd. Voor het volledige examen werden 38 leerlingen afgewezen evenals nog drie voor onderdelen van het examen. Van de 481 geslaagden hebben 51 kinderen aan het examen deelgenomen zonder fouten te maken. Van de katholieke scholen waren zo gelukkig zes jongens van de St.-Aloysiusschool, vier van de St.-Antoniusschool en drie meisjes van de Mariaschool. By hen allen stak de Koningin Wilhelminaschool in Overv wel zeer bijzonder af met veertien leer lingen, die nul fouten hadden gemaakt bij het verkeersexamen. Zy allen krij gen tijdens de feestelijke bijeenkomsten deze week in Domi een extra verras sing. GROTE HOUTSTRAAT 166 b/d Houtbrug De welpen, de jongsten onder de padvinders van de twee padvindersbe wegingen de verkenners van de ka tholieke jeugdbeweging en de vereni ging De Nederlandse padvinders heb ben zaterdagmiddag gezamenlijk in het terrein van de Amsterdamse wa terleiding in Aerdenhout een jubileum- rimboejacht gehouden. Dit ter gele genheid van het dit jaar te vieren gou den jubileum van de padvindersbewe ging en het herdenken van de hon derdste geboortedag van de stichter van deze beweging lord Baden Powell. Het spel was gegoten in de vorm van een jacht door Afrika, het land waar Baden Powell veel avonturen be leefde. Over het leven van B.P. werd de jongens uitvoerig verteld. De jacht behelsde, dat de welpen als negerstam men zouden aantreden en aan de ver momming bleken de jongens niet al leen heel veel werk te hebben besteed maar eveneens de leiders. Zij werden ontvangen door het grote opperhoofd Dinizoeloe en maakten vervolgens aan de hand van sporen van inboorlingen en dieren als tijgers, olifanten en zwij nen een denkbeeldige tocht door Afri ka, die werd besloten met het dansen van verschillende stammen, zang en orkestmuziek. Voor dit laatste waren de welpen op het Vinken veld in een kring samengekomen. De ongeveer vijf honderd jongens waren de middag be gonnen met het zeggen van de wet, het hijsen van de nationale vlag en het afnemen van de horderoep door akela H. J. H. Weyburg uit Santpoort, assis- tent-districts-commissaris voor weipen. De NZH had de jongens uit Haarlem en Aerdenhout gebracht en zorgde des avonds omstreeks acht uur tevens voor een vlotte afvoer van de zwart gesminkte „neger"-jongens. Van hun belangstelling voor de jubi leum-rimboe jacht gaven in de loop van de middag blijk de burgemeesters van Bloemendaal en Zandvoort, dr. D. H. Peereboom Voller en mr. H. M. van Fenema, beiden met echtgenote. Ondanks de waarschuwingen voorzich tig te zijn met vuur zijn er toch al tijd nog onvoorzichtige lieden, die eind jes sigaar of sigaret uit rijdende auto's of treinen gooien. Dit laatste was reeds zaterdag voldoende om circa der tig are duingrond langs de spoorlijn Overveen Zandvoort tussen de Zande rijvaart en het Zwarte pad te vernielen. De Vrijwillige Brandweer Bloemendaal moest er aan te pas komen. Dat hoef de niet bij een begin van brand zon dagmiddag in de Kennemerduinen ach ter het Bloemendaalse kopje en in de berm van de Zeeweg. Omstanders kon den het vuur vlug genoeg keren. In Bloemendaal werd ook nog een klein brandje gemeld op het landgoed Scha penduinen aan de Brederodelaan. De vaste commissie van de Provin ciale Planologische Dienst van Noord- Holland wijst er in haar thans versche nen, voor Gedeputeerde Staten goed deels onderschreven, advies betreffen de de negenenvijftig bezwaarschriften tegen het ontwerp-streekplan Zuid-Ken nemerland op, dat de in het streekplan vervatte voorschriften altijd globaal bedoeld zijn, maar tevens een bovenge- meentelyk belang belichamen. Het glo bale karakter komt tot uitdrukking in het voorschrift, dat beperkte afwijkin gen in gemeentelijke plannen kunnen worden toegelaten, mits het streekplan naar zjjn bedoeling niet wordt aange tast. Op 1 juli zullen Ptovinciale Staten het ontwerp-streekplan behandelen. Het gemeentebestuur van Haarlem had, zoals bekend, in zijn bezwaar schrift tegen het ontwerp-streekplan onder meer gevraagd de mogelijkheid te verruimen om van het streekplan af te wijken, indien plaatselijke omstan digheden dat noodzakelijk maken. De vaste commissie antwoordt daar op, dat met behulp van de tekst van het streekplan het in vele gevallen mogelijk zal zijn om te komen tot aanpassing aan plaatselijke omstandigheden. Wanneer echter ook onbeperkte afwijkingen van het streekplan zouden worden toegela ten, zouden daardoor bovengemeentelij- ke belangen worden aangetast. Indien grote afwijkingen van het streekplan gewenst blijken, zal moeten worden overwogen het streekplan te wijzigen. Het verdient aanbeveling, naar de vaste commissie opmerkt, de gemeen ten vrij te laten bij de reconstructie van het regionale wegennet, in het tsreekplan voorkomende, voorzover die wegen lopen door de bebouwde kom men. Een desbetreffende opmerking kwam voor in het bezwaarschrift van Haarlem. In beginsel heeft de commissie geen bezwaar tegen het Haarlemse verlan gen de oost-westverbinding door Haar lem te laten samenvallen met de Span jaardslaan. In het ontwerp-streekplan werd de weg gedeeltelijk over het HFC- terrein geprojecteerd. Te zijner tijd kan het aantal vrije kruisingen van de weg die immers verschillende wegen tus sen Haarlem en Heemstede kruist worden bepaald. De oost-westverbin ding, door Haarlem gezien als een on misbare zuidelijke stadsrandweg, kan volgens de commissie zowel de functie van verdeelweg of voedingsweg voor het verkeer vervullen als die van door gaande traverse. De vaste commissie adviseert niet te gemoet te komen aan het verlangen van Haarlem de ontworpen weg voor super regionaal verkeer, welke beoogt het verkeer uit zuidelijke en oostelijke rich ting naar Haarlem te voeren, niet ten oosten maar ten westen van Schalkwijk wordt aangelegd. De commissie vreest dat een westelijke randweg om Zuid- Schalkwijk bjj de Buitenrustbrug, waar die weg een aansluitingspunt vindt met het centrum van Haarlem, moeilijkheden zou opleveren, omdat bij de Buitenrustbrug ook de Schipholweg de stadskern bereikt. De door Haarlem bepleite weg zou voorts volgens het advies van de vas te commissie nodeloos een grove doorsnijding van de Haarlemmer meer tot gevolg hebben en veel land bouwgrond opeisen, hetgeen minder het geval is bij een weg aan de ooste lijke rand van Schalkwy'k. De voorge stelde weg zou bovendien landschap pelijk zeer ongunstig gelegen zijn en de in Schalkwijk ontworpen stadswijk of verkeerstechnisch, of visueel te zeer van het Spaarne afsnijden. Schalkwijk zou immers ook aan de zuid. en oostzijde door een drukke stadsrandweg worden begrensd en door het Haarlemse voorstel volledig ingesloten worden door verkeerswe gen. Geen bezwaar heeft de commissie te gen het Haarlemse voorstel de stads randweg beoosten Parkwijk naar het oosten te verschuiven. Die weg is be stemd voor overwegend super-regionaal verkeer in noord-zuidrichting tussen de Amsterdamse Vaart en de Schipholweg. Een cricketwedstrijd tussen scholie ren-elftallen uit Haarlem en Den Haag werd door de Hagenaars gewonnen met 17 runs. Haarlems elftal: 57, D. Wiers- ma 14, P. van Steenwijk 13 n.o. Haags elftal: 74, P. Dodd 3-16, T. Vogelaar 3-12, S. Post 1-9, R. Onstein 2-8. Vooral het fielden was bij de Haarlemmers goed verzorgd, in aanmerking geno men dat tien spelers van het elftal de cricketsport niet regelmatig beoefenen. Voor de competitie won BMHC 2 met 5 wickets van Haarlem 3. Haarlem: 135, P. van Bueren 19, G. Goossens 36, K. v. Giffen 12, J. Boot 19, M. Vissers 18. E. Brongersma 7-60, P. Doelwijt 1-19 ,H. de Jong 1-7 Ph. Schouw 1-43. BMHC: 137-a, E. Bron gersma 73 n.o., C. Nolte 16, J. Schouw 19, P. de Jong 11 n.o. J. Fortgens 1-48, H. Vermeulen 1-29, G. Strik 1-20, G. Goossens 2-21. Rood en Wit D won na een spannend slot met vier runs van Rood en Wit G. Goossens 2-21. Rood en Wit D won na een, spannend slot met vier runs van Rood en Wit B. Rood en Wit D: 84, G. Vermeer 20 n.o., C. Vogelsang 16, F. van Muiswinkel 4-14, J. Kersten 3-33, E. Diets 1-11, E. van Liemt 1-19. Rood en Wit B: 80, W. Rijpma 20, F. van Muiswinkel 23, G. van Marcelis Hartsinck 5-22, O. Koen- ders 4-11, 'H. Randag 1-10. Dat de Haarlemse jeugd de muziek een warm hart toedraagt is zaterdag avond wederom bewezen, toen een groot aantal piano- en vioolleerlingen van het echtpaar Van der Glas-Boos- man een voordrachtsoefening gaf in het Jeugdhuis Donkerelaan te Bloemen daal. Het programma, dat zeer afwisse lend was samengesteld, werd ingeluid door de Big-Ben, een quatre mains van B. Kirkby-Mason, gespeeld door de al lerkleinste executanten, en eindigde met de Sequidillas van J. Albeniz. Alle préstaties van deze avond dwon gen respect af, en het is onmogelijk om binnen dit bestek een afzonderlijke be oordeling te geven. Wat bijzonder op viel was de uitvoering van een Adagio en Fuga voor 3 violen en piano van de 18-eeuwse Franse componist M. Coret- te. De talrijke violisten (met goed ver zorgde stokvoering) stemden ons opti mistisch voor de uitbreiding van de schoolorkesten. De pianisten maakten een zwerftocht door de rijke pianolitera tuur met namen als: Paradies, Mozart, Bartok, etc., ook hier een goed toucher en fraaie articulatie. Deze avond toonde ons de grote pae- dagogische en artistieke kwaliteiten van het echtpaar Van der Glas-Boos- man, dat zeer goed begrepen heeft dat een actief muziekleven voor onze he dendaagse jeugd goud waard is. A. Krt. Advertentie De dienst Publieke Werken van de gemeente Bloemendaal heeft twee par tiële uitbreidingsplannen ontworpen voor de gronden die sinds 1920 in eigen dom aan de gemeente toebehoren en die gelegen zijn aan de Midden Duin en Daalseweg en de Hoge Duin en Daalse- weg. Het eerste plan omvat het oplo pende en begroeide duinterrein tegen over de Mesdaglaan. Daar zijn twee vrijstaande eengezinswoningen met een minimuminhoud van 500 m3 gebouwd. Het tweede plan betreft de „Leeuwen kuil" aan de westzijde van de Hoge Duin en Daalseweg tussen het Bloemen daalse Kopje en de Karmeltrap, waar vijf villa's met een minimum inhoud van 500 m3 zijn ontworpen. Drie vil la's zijn aan de weg geprojecteerd en twee op het binnenterrein bereikbaar via een toegangspad. Op de Keurselectiewedstrijden van het district Haarlem, welke gisteren te Castricum plaats vonden werd me vrouw Burger-Schram van S.S.S. twee de achter mej. E. Twisk van V.I.O.S. Castricum. Hierdoor zal zy het district Haarlem vertegenwoordigen in de diocesane da- mes-keurwedstrijden, welke zondag te Amsterdam worden gehouden. Mej. Jeanne Hoogenboom, eveneens van S.S.S. bereikte gisteren de zevende plaats te Castricum en is daardoor als reserve voor de diocesane keur- wedstrijden aangewezen. Verder namen de dames Zuidweg en Pekel van S.S.S. gisteren resp. de negende en de 12de plaats in. Alleen dinsdag en woensdag Speciaal aanbevolen: gekruid 500 gram lui) Alleen dinsdag en woensdag Garantie voor kwaliteit Laagste prijzen m Rente winstaandeel Z. H. Exc. de bisschop van Haarlem zal woensdag 19 juni geen audiëntie verlenei». Zondag zal voor de eerste maal te Zandvoort een demonstratie van zeilen op zee gegeven worden. De „Flying Junior Club" zal met een twintigtal zeilboten naar Zandvoort komen. De ,,F.J."s zyn een verkleinde uitvoering van de zeilschepen van het type „Fly ing Dutchman". Zij zijn van plastic vervaardigd en wegen ongeveer 90 kg. Zij kunnen gemakkelijk op het dak van een Volkswagen vervoerd worden. Het zijn complete en snelle wedstrijdboten met grote stabiliteit en zij zijn onzink- baar. Het is de bedoeling, 's middags om 2 uur van het Zuidelijk strandgedeel- te af in zee te gaan. Over een lengte van twee kilometer gaat het parcours dan Noordwaarts waarna de steven naar zee wordt gewend. Op enkele kilo meters uit de kust buigt het parcours weer naar de startplaats. Het moet door deelnemende boten enkele malen worden afgelegd. Dit alles vanzelfspre kend onder voorbehoud, dat het mooi weer is. Het schoolverkeersexamen te Zand voort zal donderdag worden besloten met het practisch gedeelte voor voet gangers cn wielrijders. Het examen vindt in de morgenuren plaats. 's Middags worden in „Monopole" de diploma's uitgereikt door de heer H. P. Huijsman, hoofdinspecteur, korpschef van politie. Daarna zullen nog enkele films worden vertoond, die het Verbond van Veilig Verkeer beschikbaar heeft gesteld. Het examen wordt afgenomen aan de leerlingen der zesde klasse der lagere scholen. Bij de uitreiking der di ploma's en de filmvertoning zullen de „vijfde-klassers" als toeschouwers aan wezig zijn. Nerveus, afgetobd en overgevoelig. Een en al zenuwen Hoog tijd om Sanatogen te gaan ge bruiken. Sanatogen versterkt de zenuw cellen met precies die krachtgevende opbouwstoffen die zij voor een alge heel herstel behoeven. Herwin Uw energie en levenslust, neem het zenuwsterkend tonicum FIRMA HENDRIK VAN ESSEN, G. K. REDERING, beëdigd makelaar in ma- chinerieën en metalen te ROTTERDAM, zal op WOENSDAG 26 JUNI 1957 des v.m. 10 uur in de Bovenzaal van Café-Rest. „KUYS WITZEN- BURG" aan de HAAGWEG no. 86 te RIJS WIJK, ten overstaan van Deurwaarder G. G. M. VERHAGEN, publiek verkopen: DE GEHELE INVENTARIS VAN DE RIJWIJEULAMPEN- EN MOTORENFABRIEK N.V. LEON VAN AVERMAETE staande aan de Binckhorststraat no. 23 c-1 te 's-Gravenhage. Hierbij komen voor: draaibanken, revolver- banken, automaten, univ. freesmachine, hor. boor- en freesmachine, gullllotineschaar, dlep- trekpersen, frictiepers, excenterpcrsen, pneum. persen, zware hydr. pers, sterkearmschaaf- machines, rondslypmachine steekbank, kolom en tafelboormachines, ovaalslijpmachine, Koud- Ijzerbeugelzaagmachine, cirkelzaagmachine, slin- gerpersen, elektr. draaibankslijpmachine, klep- penschuur- en slijpmachines, amarilsiypmachi- nes, hoon- en kotterapparaten, drijfstangen- uitdraaimachines, cylinderslypmachine, profiel- Ijzerknipmachine, wikkelmachines, luchtcom- pressor. elektr. lastransformator, elektr. punt- lasmachine, tapmachines, hydr. garagecricken, elektr. boortollen, complete nikkelinrichting met gelljkrlchters, omvormerinstallatie, volt- en ampèremeters, wikkeldraad, elektr. snoer, har dingsoven, moffeloven,- polljstmachines, verf- spuitinstallatie, exhausters, klokbascule's enz. enz. enz. Alsmede grote party gereedschap, spiraalboren draai beitels, ruimers, sny gereedschap, mantel- en modulfrezen, meetgereedschap, vylen, schroe ven, zuigerveren en -pennen, splitpennen, ver pakkingsmateriaal, grote party koperafval, chi. nikkeistaai, inzetstaal, bessemerstaal. fosfor- bronsstaf, hronsstaf, messingplaten, alum, pla ten, nylonstaf, oud Ijzer, 20 ton bandijzer, enz. Verder de kantoorinventaris met bureaux, stoe len, kasten, brandkasten, tel- en schryfmachi- nes, laboratoriumbalans enz. De goederen zyn te bezichtigen op zaterdag 22, maandag 24 en dinsdag 25 juni 1957, telkens van 94 uur, alsmede voor de veiling van 8.309.30 uur, in de fabriek aan de Blnckhorst- straat 23 c-f te 's-Gravenhage. Uitgebreide catalogus is op aanvraag gratis verkrijgbaar bij de firma Hendrik van Essen, Beukelsdjjk 33 te Rotterdam. Telefoon 36420 (K 1800), alwaar ook alle inlichtingen. ut zend mi /hoen ódmurêuHuifje! 17711 tussen Shanghai en Hanking.Stop Weinig materiële Schade. Stop- Hallo,hallo Hier, Radio Tokio.De bru to li te it der Chinese ban dieten wordt grenze loos.Wij vernemen zo dat zj een aanslag pleegd hebben \de spoorbaan... :.5hanqhai-Nan- kmg.Hadat zijde baan zelf heten sprmqepdeden de plunderaars waarvan ve ten gedood wer den toen zij zich tracht ten te verde - diqen Onder de slacht offers telt men twaalf Japanse onderdanen Toen zij hun slag qesia gen hadcien. namen de bandieten,die ongeveer hon derd man sterk waren, met hun buit de (Het Nieuws van Tokio Extra uitgave...De Chi nese bandieten vallen een passagierstrem aan Het Nieuws'. en Japan maq met vergeten dat het m ons Verre Oosten de bescher - wer is van Orde en Beschaving Ere zij dus onze heldhaftige solda ten die naar ginds vertrekken ter verdediging van de- jze nobele zaak!..

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 8