Rijk wil de oostelijke randweg ^spoedig" aanleggen van Delft plein tot Schipholweg Binnenbrandjes in Haarlem „Midas" of „Een ezel blijft een ezel" Zomerconcert Thomas Moolenijzer wint het treffen van Olympia en De Kampioen N. Ph. O. met Magyar ^uperMarb Het hart op de tong NAAIMACHINES BANDRECORDERS ALBERT HEIJN Westelijke randweg wordt voor door gaand verkeer onaantrekkelijk gemaakt Moderne Zonnebrillen Behoud van Beeckestein" nog mogelijk 117 25 47 Ontwerp- Streekplan Zuid-Kennemerland Museum Huis van Looy Expositie van werk van Bergense kunstenaars Films Onder auspiciën van „St. Odilia" „Alberdingk Thijm in Stadsschouwburg voor het voetlicht met tragi-comedie BADPAKKEN ^juperMals i/lees Magere runderlappen Slavinken, Veiling verse groenten „2 is nog voordeliger"- 52 95 55 99 rfOENSDAG 19 JUNI 1957 PAGINA 3 Bollengrond OPTICIEN WEBER STRAND-COMPLETS, GRETHA DE BRUIJN Prestaties Avondvierdaagse Eindexamen H.B.S.-B van het Mendel-College F ai Ilissementen Surséance van betaling uitgesteld WIELERWEDSTRIJD OP ZAND VOORTS CIRCUIT Hoogovens schenken 100.000 ZANDVOORT Scherp ijzer in zee Resten van Westwal worden opgeruimd Peddelaar in nood HEEMSTEDE s J. Th. Neeskensf H. J. MAERTENS N.V. WATERPOLO Haarlem 1Z.A.R. 1, dames: 31 heerlijk gekruid, 3 voor 98 20 juni a.s. Hagelwitte Hol landse bloemkool qq per stuk 03 Komkommers in le kwal. per stuk 40 Asperges 500 gram Stam Palna rijst Rode bessensap Tafelbeschuil grote rol 14 stuks GROTE HOUTSTRAAT 99 KNIPPERBOLLEN Orgelbespeling Beurs van Amsterdam •*- •- - •- Beurs van New York Gedeputeerde Staten van Noord-Hol land delen in hun antwoord op de be- zwaarschriften tegen het ontwerp- streekplan Zuid-Kennemerland mede, dat van rijkswege het uitdrukkelijk voornemen is uitgesproken de „ooste lijke randweg" om de agglomeratie Haarlem, Heemstede, Bloemendaal „spoedig" aan te leggen tot aan de „knik" in de Schipholweg, een punt in de Haarlemmermeer ongeveer een kilometer ten zuiden van de uitmon ding van de Uede in de ringvaart. De „oostelijke randweg" zal volgens het plan later zijn weg in zuidelijke richting vervolgen, hoewel de trace ring nog geenszins vast schijnt te staan. Zeker is, dat de „westelijke randweg" eerder tot stand gekomen zal zijn. Het gemeentebestuur van Bloemen daal had in zijn bezwaarschrift tegen het streekplan-ontwerp onder meer ge wezen op het feit, dat de „westweg" zou dienen voor het doorgaande ver keer. Van de zijde van G.S., die in dezen het advies van de vaste commis sie van de Provinciale Planologische Dienst volgen, wordt er echter op ge wezen, dat die weg niet voor het door gaande verkeer bedoeld is, maar als voedingsweg voor het centrale bebou- wingsgebied. Tussen het Delftplein en de Zandvoortselaan zullen tien tot elf tap-punten gemaakt worden, die niet kruisingsvrij zullen zijn en aansluiting geven voor het plaatselijke verkeer. De onderlinge afstanden tussen die punten zullen ongeveer zevenhonderd meter bedragen, zodat de „westweg" voor het doorgaande verkeer weinig aantrek kelijk zal zijn. Daardoor zal het door gaande verkeer in de toekomst onge twijfeld de „oostweg" kiezen, temeer omdat op die weg slechts vier tap punten zullen voorkomen, die door de Rijkswaterstaat kruisingsvrij zullen worden uitgevoerd. Dat de westelijke randweg echter eerder gereed is dan de oostelijke, en derhalve aanvankelijk voor het doorgaande verkeer benut zal moeten worden, wordt niet in de reactie vein G.S. opgemerkt. De westelijke randweg zal alleen bij Overveen en beoosten Aerdenhout door bestaande bebouwing voeren. In Overveen bij de Willem de Zwijger laan en de Waldeck-Pyrmontlaan, in Aerdenhout langs de spoorbaan. Het gemeentebestuur van Heemstede had er bezwaar tegen gemaakt dat de weg bij het station Heemstede-Aerdenhout Advertentie Alle merken dus ruime keuze ENGEL. Gr. Houtstr. 181. Tel. 14444 Op zaterdag 22 juni wordt in het mu seum „Het Huis Van Looy" te Haarlem, onder auspiciën der gemeente, een ten toonstelling geopend van schilderijen* aquarellen, tekeningen, grafische wer ken en kleinplastiek door Bergense Kunstenaars. De tentoonstelling is sa mengesteld uit werken van meer dan vijfentwintig inzenders. Er zijn kleurige en expressieve land schappen van Leo Gestel, een bronzen mijnwerkersgroep door John Rödecker, het .aangrijpende schilderij van Charley Toorop „Rotterdam 1940", afkomstig uit het bezit van een verzamelaar uit Brussel, religieuze taferelen door Mat- thieu Wiegman, zoals de onlangs ge schilderde „Piëta", die thans voor het eerst geëxposeerd zal worden, benevens Wiegmans bekende portret van de Ber gense dichter A. Roland Holst, en van A. Colnot een groot winterlandschap en enige bosgezichten uit de omgeving van Haarlem, zoals een tekening bij de be kende monumentale laan der twaalf apostelen te Overveen. Voorts zullen er aquarellen en cera- mische voorwerpen te zien zijn van Piet Wiegman, strandgezichten met baders van Harry Kuyten, decoratieve hout sneden door B. Essers en landschappen en portretten door Jan van Herwijnen, D. H. W. Filarski, Germ, de Jong e.z. Onder de exposanten bevinden zich eveneens verscheidene jongere kunste naars als Jaap de Carpentier, Ad. Sel- horst, Van den Idsert en J. W. Rade- cker. De geëxposeerde werken zijn afkom stig uit musea, particuliere collecties en uit het bezit van de kunstenaars zelf. De tentoonstelling zal zaterdagmiddag geopend worden door mr. A. F. Kamp, voorzitter van het „Kunstenaars Cen trum Bergen." ter plaatse van het Roemer Visscher- plein ontworpen is, inplaats van door de duinen. Een weg door de duinen zou volgens Heemstede niet alleen een be langrijk gebied openleggen, maar te vens kostelijke bollengrond sparen. Op het Roemer Visscherplein zou een mas sief dijklichaam moeten verrijzen ten behoeve van de weg. Op het Heemsteedse bezwaar wordt geantwoord, dat de helft van het plein behouden kan worden en dat het zuid waarts kan worden verlengd. Voorts wordt er op gewezen, dat ook zonder verkeersweg op het Roemer Visscher plein weldra een massief spoorweg talud zichtbaar zal zijn. De westelijke randweg zou volgens het ontwerp-streekplan de landgoede ren Leijduin en Koekoeksduin doorsnij den en daardoor schade aan het natuur schoon aanbrengen, naar onder meer van Bloemendaalse zijde als bezwaar is aangevoerd. De vaste commissie van de Provinciale Planologische Dienst wier advies op dit punt even eens door G.S. is onderschreven stelt voor de verbinding Leijduin-provinciale grens langs de spoorlijn aan te leg gen, waardoor weliswaar aan de be zwaarschriften wordt tegemoetgekomen maar tevens naar wordt opgemerkt kostbare bollengrond geschaad. Dat zal aanzienlijke financiële consequen ties hebben, die echter naar het oor deel van G.S. op den duur niet zullen opwegen tegen de bezwaren van een weg ten westen van Vogelenzang. De eigenaar van een café in de Ko ningstraat en zijn echtgenote hebben gisteravond na sluitingstijd enkele angstige momenten beleefd, omdat er in hun zaak een brandje uitgebroken bleek te zijn, toen zij in de Smede- straat croquetten aten. De brand richt te slechts geringe schade aan en kon door het echtpaar met behulp van twee politie-agenten geblust worden, terwijl de brandweer later nabluste. Na sluiting van hun café gingen de eigenaar en zijn echtgenote als ge woonlijk de asbakken ledigen onder de Advertentie GROTE HOUTSTRAAT 166 b/d Houtbrug Onweer heeft gisteren in vele delen van het land verkoeling gebracht, maar gistermorgen zag onze fotograaf dit kleine zwartje nog met wellust genieten van een even verfrissing gevend ijsje. CINEMA PALACE: Kitty in de grote we reld, a. 1., 2, 4.15, 7, 9.15. TRANS HALS: Het laatste bedrijf, 18 jaar, 2.30, 6.45, 9.15. HDO: De man In de regenjas, 14 2, 4.15, 7, 9.15. LUXOR: Schuld en boete, 18 Jaar, 2, 7, 9.15. MINERVA: wo. en do.: De man die te veel wist, 14 Jaar, 8.15. REMBRANDT: Met zachtheid en geweld, a. 1., 2, 4.15, 7, 9.15. ROXY: Gevecht op pier 14, 18 Jaar, 2.30, 7, 9.15. STUDIO: De witte sjeik, a. 1„ 7, 9.15. Het wonder der geboorte (alleen 's mid dags) 2, 3, 4 uur. Donderdag 20 Juni Groote Kerk: Orgelbespeling door stads- organist Piet Kee, 15 uur. Beiaard bespeling door stadsbelaardier Arle Peters, 20 uur. Stadsschouwburg: Koning Midas, opvoe ring door r.-k. Rederijkerskamer Alberdingk Thijm voor „Jong Haarlem, vooruit 20 uur (besl.). Concertgebouw: Jaarvergadering Neder- landsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel, 9 uur, onderwerp „Gezond Geld. •n de betekenis ervan voor onze vólks- Welvaart". In een benauwende jasjes-uit-tem- peratuur is de r.-k. rederijkers kamer „Alberdingk Thijm" gis teravond in de Stadsschouwburg voor het voetlicht gekomen met de tragi-comedie „Midas", een spel van Jan Naaykens. Enkele maanden ge leden hebben wij de eerste Midas- voorstelling van Thijm gezien, doch een bespreking moest achterwege blijven, omdat er gespeeld werd in de strijd om het Nationaal Landju weel. De omstandigheid, dat Thijm onder auspiciën van het rayon Noord-Holland van de Nederlandse R.-K. Blindenbond „St.-Odilia" met een reprise kon komen, maakt het ons nu mogelijk alsnog spel en spe lenden onder de loupe te nemen. Die aandacht achteraf is alleszins ge rechtvaardigd de rederijkerskamer heeft met „Midas" een belangrijk stuk werk verzet, dat van moed en grote krachtsinspanning getuigde. Jan Naaykens heeft van een boeiend en intrigerend gegeven uit de Griekse mythologie een interessant, levendig en gespannen spel gemaakt. De figuur van koning Midas, vorst van Phrygië, bood hem voldoende stof om een stuk te componeren, dat aan de actualiteit appelleert. Waar hij stof tekort kwam, vormde hij die zelf uit een rijke bron van fantasie, waardoor de lerende ten dens meer accent kreeg. Zijn verhaal komt hierop neer, dat Midas op instigatie van de boze sater Silenus als scheidsrechter optreedt in een muzikale strijd tussen Pan en Apol lo. Hij beslist ten nadele van de laat ste, die zich op hem wreekt en hem straft met ezelsoren. Midas lijdt daar ontzettend onder en een minderwaar digheidscomplex maakt zich vein hem meester, mede omdat hij door ieder een, ook door zijn vrouw, als een onbe duidend man beschouwd wordt. Een uitzondering is de lieve Medea, een nicht, die hem met raad en daad steunt. Midas werkt zich intussen nog ver der in de put, door wanneer de sater zijn gevangene is geworden deze zijn vrijheid te hergeven onder voor waarde, dat de wens, die Midas mag doen, ook vervuld zal worden. Zyn vrouw is hier weer de boze geest en zij laat hem wensen, dat alles wat hij aanraakt in goud zal veranderen. Die wens wordt vervuld met het fatale ge volg, dat Midas van honger en dorst dreigt om te komen, omdat ook de drank en het voedsel onder zijn aan raking in goud veranderen. Medea is tenslotte de reddende engel, hoewel Midas zijn lange oren houdt, want „een ezel blijft een ezel", aidus de ondertitel van het spel. Een pakkende historie dus, die niet aan de eerste de beste dilettanten- groep toevertrouwd kan worden. Wil de voorstelling slagen, dan mag er bovendien niet op een gulden geke- Advertentie Enorme sortering van alle bekende firma's. shorts in pittige modellen Heren- en Jongenszwembroeken en shorts in diverse kleuren. SPORTMAGAZIJN Twijnderslaan 7 Haarlem - TeL 15116 100 SERVICE ken worden; décors en costuums vra gen namelijk de hoogste attentie. Die aandacht is er volop geweest en met name willen wij toneelmeester Voskui len met zijn décors complimenteren. „Alberdingk Thijm" heeft bewezen een stuk als „Midas" naar behoren op de planken te kunnen zetten. Wij kunnen niet schrijven van een feilloze voorstelling de versprekingen waren soms opvallend maar over het ge heel genomen voldeed zij beter dan de vorige keer; natuurlijk, zal de in gewijde zeggen! Regisseur Wim Bary is er in geslaagd de mise-en-scène goed op te bouwen, zij het dat het slot van het tweede bedrijf niet zo overtuigd uit de doeken kwam als men mocht wensen. Zijn taak was niet eenvoudig, omdat de illustrerende muziek van Jurriaan An- driessen speels en melodieus soms een vlotte ontwikkeling afremde. Koning Midas kreeg van de nog steeds jubilerende Joop Kruyver een gedegen vertolking. Uit heel zijn spel bleek, dat hij zich mentaal goed had voorbereid. Hij gaf van de Phygische koning een even tragische als vorstelijke creatie. Een scherpe en perfide tegenspeelster trof hij in Willy Poierrié, die de konin gin als intrigante ten voeten uittekende. Ria Brok maakte Medea net niet te lief; zij kweet zich uitstekend van haar taak: een charmante en verstandige paladijne van de koning en een heer lijk duiveltje voor de sater. Jan van de Ven had van de sater een smerig en gemeen monster kun nen maken. Hij heeft dat kennelijk be wust niet gedaan. Een goedmoedige drinkjas-figuur ligt hem beter en in die gedaante verscheen Silenus ten tonele. Die opvatting respecterend kunnen wij van zijn spel zeggen, dat het gaaf en zonder overspanning was afgewerkt. Daan de Heij had, ronduit geschre ven, een vervelende rol. De schrijver heeft er vermoedelijk zelf mee gezeten. De creatie kon moeilijk tot leven komen, maar De Heij heeft zijn best gedaan. Johan van Zwieten is van na tuur een martiale figuur, de generaal was bfl hem dus in vertrouwde handen. Wiebe Postma had het niet moeilijk als de magiër, maar wat hij deed, was af. De drie ko-mannetjes, plezierige ke reltjes, vonden hun stut en steun in Jan Yeas van Dijk, Jan Leeflang en Cor Campfens. Iedereen hoorde en zag, dat het nog al eens rammelde, en toch had iedereen plezier. Er zijn mensen, die bij het publiek geen kwaad kunnen doen; tot hen behoort Jan Icas; wij vin den, dat hij nog minstens tien jaar op de planken moet blijven. De figuranten tenslotte deden wat van hen gevraagd werd. Een mislukking zonder meer is het ballet geworden; de meisjes konden de muziek van Andriessen niet aan. Slechts de solo-dans bij de maaltijd kon de toets der kritiek doorstaan. Over het algemeen dus een bevre digende voorstelling. Dat al onze wen sen niet vervuld werden, is misschien goed. Midas heeft dat geleerd. Morgenavond is er nog een voorstel ling, dan onder auspiciën van „Jong HaarlemVooruit". W. H. Vanavond start het grote legioen voor de veertiende avondvierdaagse van de Nederlandse Wandelsport Bond van het gebouw Domi in Overveen uit. Dinsdag avond hebben ruim tachtig deelne mers het parcours van twintig kilome ter van komende zaterdag gelopen. Dat waren degenen, die door hun werk niet op zaterdag kunnen wandelen. Vanavond l'eidt de eerste van de vier avondtochten van Overveen uit naar Aerdenhout, om vandaar langs de Lo- rentzkade en Zijlweg naar het punt van vertrek terug te keren. De junioren blijven aan de noordzijde van de Zand voortselaan. De ouderen, die vijf kilo meter meer wandelen, steken deze laan over om door de Van Vollenhovenlaan en Boekenrodeweg de vijftien ki-lometer vol te maken. Zij wandelen bovendien een grote afstand door het Brouwers kolkpark in Overveen. HAARLEM. Geslaagd de heren: J. Chr. J. Bart, Santpoort; J. K. Bosscher, Santpoort; A. M. M. J. Bijvoet, Haar lem; H. Th. J. F. Duyn, Haarlem; P. J. Geerlings, Haarlem; R. M. F. van Ger- wen, Haarlem; P. A. de Groote, Bloe mendaal; W. L. Jansen, Haarlem; L. A. M. Leeuwenberg, Haarlem; J. S. M. van Minnen, Beverwijk; G. W. Nelis, Haar lem; A. I. J. Nieuwenhuys, Bloemen daal; L. Chr. J. Nieuwenhuys, Bloemen daal; A. J. van Noort, IJmuiden; M. P. M. van Poppelen, Haarlem; G. M. Rutte, Bloemendaal; S. J. A. van Schaik, Haarlem; A. P. M. van Soest, Haarlem; R. Sommerhalder, Beverwijk; J. H. de Swart, Beverwijk; H. J. Terra, Haar lem; H. M. Walker, Haarlem; W. H. ten Wolde, Aerdenhout. Afgewezen: één kandidaat. Dinsdag 18 juni werden door de arron- dissements-rechtbank te Haarlem geen fail lissementen uitgesproken. Opgeheven werd wegens gebrek aan ac tief het faillissement van: M. G. Pels. te Beverwijk, uitgesproken d.d. 12 maart 1957. Rechter-commissaris: N. Smits. Curator mr. A. A. M. Leesberg, te Beverwijk. Opgeheven werd wegens gebrek aan ac tief het faillissemment van: B. van Opzee- land, te Wijk aan Zee, uitgesproken 19 maart 1957. Rechter-commissaris: N. Smits. Curator mr. A. A. M. Leesberg, te Beverwijk. Bij beschikking van de Arrondissements- Rechtbank te Haarlem van 18 juni is de op 23 november 1955 aan G. P. Handgraaf te Santpoort, verleende definitieve surséance van betaling verlengd voor de duur van an derhalf jaar ingaande 18 april 1957. THOMAS MAGYAR De „Olympiaan" Harry Moolenijzer is winnaar geworden van de hoofdwed strijd in het treffen tussen de wieler clubs „Olympia" (Amsterdam) en „De Kampioen" (Haarlem), dat dinsdag avond op het circuit van Zandvoort plaats vond. Ook de bijwedstrijden voor nieuwelingen en beginnelingen werden door renners van „Olympia" gewonnen. Winnaars waren Hoopman en Tol. Door deze drievoudige triomf wonnen de Am sterdammers ook de clubprijs, zodat zij in het bezit bleven van de „Olympia- beker". Deze trofee was tweemaal in successie door de Haarlemmers ge wonnen en indien dezen erin geslaagd waren om ook gisteravond te zegevie ren, dan was deze beker definitief in de Spaarnestad gebleven. Precies honderd renners hebben aan deze clubontmoeting deelgenomen. Voor al de hoofdwedstrijd der profs, onafhan- kelijken en amateurs (44 deelnemers) was bijzonder interessant. Na verschil lende schermutselingen en demarrages, waarbij Girorenner Ap Donker en ook Henk Buis en Henny Marinus zich ac tief toonden, kwam er halverwege de ze race meer tekening in de strijd. Piet Steenvoorden, Moolenijzer en Koolhof trokken toen ten aanval en veroverden een flinke voorsprong. Men liet deze drie demarranten evenwel niet zonder tegenstand gaan en na verschillende jachten kwam er met nog 10 km te rij den een definitieve kopgroep van negen man waarbij ook nog da buiten me dedinging meerijdende Ap Gelder mans tot stand. Deze renners hebben het verdere verloop van de strijd be heerst. Hoewel er nog wel enkele de marrages werden gelanceerd bleef de ze kopgroep tot de finish compleet en daar won Moolenijzer het beslissende eindsprintje. De strijd der nieuwelingen stond aan vankelijk in het teken van de Haarlem mer Toon Rutte, die geruime tijd met een flinke voorsprong alleen aan de lei ding heeft gereden. Maar uiteindelijk werd hij weer door het fel jagende pe loton achterhaald. Een eindsprint moest ook hier de beslissing brengen en deze werd een prooi voor Hoopman. De uitslagen: Beginnelingen: 1. J. Tol (0), de 29 km in 52 min. 13 sec.; 2. J. Walters (K); 3. E. Sminia (K). Nieuwelingen: 1. J. Hoopman (O), de 58 km in 1 uur 32 min. 59 sec.; 2. R. Redecker (O); 3. H. Timmermans (O); 4. A. Kalee (O); 5. J. Borghart (O); 6. J. van Egmond (K); 7. A. Rutte (K); 8. P. Leemeyer (O)9. C. v.d. Aar (K) 10. P. Noomen (O). Profs, amateurs en onafhankelijken: 1. H. Moolenijzer (O), de 58 km in 1 uur 29 min. 33 sec.; 2. P. Steenvoorden (K); 3. S. Schipper (O); 4. L. Stoete (O); 5. H. Koger (K); 6. H. van Nek (O); 7. H. van Weeren (K); 8. H. Buis (K); 9. Koolhof (O); 10. A. Voorting (K). Clubklassement: 1. „Olympia" 92 pun ten; 2. „De Kampioen" 46 punten. Op donderdag 27 juni zal het eerste Zomerconcert van het Noordhollands Philharmonisch Orkest plaatsvinden onder leiding van Henri Arends met so listische medewerking van de violist Thomas Magyar. Het concert wordt ge opend met de Holberg Suite van Grieg. Hierna volgt een uitvoering van de Zwaan van Tuonela van Sibelius. Na de pauze wordt de Ouverture „Romeo et Juliette" van Tschaikowsky uitge voerd, waarna het concert besloten wordt met het Vioolconcert van dezelf de componist door de violist Thomas Magyar. Thomas Magyar werd in 1913 te Boe dapest geboren. Als leerling van Hubay studeerde hij aan de Muziek Academie, waar hij in 1932 de Reményi-prijs ver wierf. Daarna studeerde hij enige tijd bij Carl Flesch. Sinds 1936 maakte Tho mas Magyar vele concertreizen naar verschillende landen in Europa, o.a. Polen, Finland, Oostenrijk, Italië, Bel gië en Nederland. Enige jaren geleden heeft hij zich in Nederland gevestigd, waar hij leraar is aan het Toonkunst Conservatorium te Rotterdam. Het historische buiten Beeckestein, in Velsen waarover de laatste tijd veel te doen is geweest in verband met een slopingsbesluit door de Velsense raad, waaraan een „ultimatum" tot 1 augustus was verbonden, wanneer er voor die tijd niets zou gebeuren, dat naar behoud kon leiden, is dinsdag avond wederom ter sprake gekomen in de Velsense raad. Er waren namelijk uit de socialistische fractie vragen ge steld over het al dan niet inschakelen van deskundigen. Van het begin af, al dus de betrokken wethouder, de heer R. Verbeek, is deze hele affaire afge stemd op het overleg met deskundigen. Hij knoopte er een, naar hij zeide, ver blijdende mededeling aan vast; Als ge volg van de toezegging ener bijdrage van 100.000, is het grondkapitaal voor de restauratie van het buiten nu ge stegen tot 300.000 gulden. Eerder na melijk heeft het ministerie van O.K. en W. 200.000 toegezegd. De heer Ver beek deelde mee, dat de directie van het Hoogoven bedrijf te IJmuiden, naar aanleiding van vroegere opmer kingen in de gemeenteraad over het uitblijven van belangstelling door de grote industrie voor dit buiten, een bij- darge van een ton heeft toegezegd. Het buiten Beeckestein, dat met zijn „Le Notre"-tuin wordt beschouwd als een der gaafste rococobouwwerken in West-Europa en als zodanig een uni cum is, ligt aan de weg van Velsen naar Haarlem tegenover de nieuwe op rit over het tunnelviaduct. tapkast. Daar staat doorgaans een as- trommel, die er gisteren echter niet was, zonder dat men zich daarvan op dat moment bewust was. Een nog bran dend peukje, een fles aansteker-ben zine en enige handdoeken maakten, dat er, toen het echtpaar reeds in de Smedestraat was, een brandje ont stond. Twee surveillerende agenten merkten dat op, evenals voorbijgan gers. Een der laatsten waarschuwde het echtpaar, dat ijlings huiswaarts keerde, en de agenten er op attendeer de, dat in het huis vier kinderen slie pen. Via het dakraam van een belen dend perceel zag een jeugdige agent kans de slaapkamer van de kinderen te bereiken. Op dat moment was het vuur echter reeds zo goed las bedwon gen. In de keuken van een huis in de Lindenstraat in Haarlem-noord brak gisterochtend een klein brandje uit, toen twee loodgieters de gasleiding van een warmwatergeiser wilden repare ren. Zij benutten daartoe een propaan- gasbrandertje. Plotseling sloeg een vlam in de slang, waardoor een grote steekvlam ontstond, die een begin van brand tot gevolg had. Gordijnen en houtwerk in de keuken schroeiden. Een 56-jarige loodgieter kreeg, brandwonden aan zijn rechterarm, terwijl zijn hoofdhaar schroeide. Door de ongevallendienst ter plaatse behan deld. De 19-jarige loodgieter was er erger aan toe. Hij kreeg brandwonden aan zijn gezicht en linkerarm en moest ter verpleging worden opgenomen in het ziekenhuis Sint-Joannes de Deo. In november van het vorig jaar heeft het gemeentebestuur van Zandvoort zich tot de hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat gewend met het verzoek te bevorderen, dat de nog in zee aanwezige resten van de tijdens de oorlog aangebrachte versperringen worden opgeruimd. Het verzoek werd gedaan teneinde te voorkomen, dat ba ders en zwemmers zich aan deze obsta kels zouden kunnen verwonden. Thans is bericht ontvangen, dat eni ge maanden geleden tijdens oostenwind reeds met het opruimen is begonnen, doch dat dit door het spoedig daarop gevolgde ongunstige weer slechts in bepaalde mate kon geschieden. Het ligt echter in de bedoeling dit werk voort te zetten zodra de laagwaterstand in de Noordzee daarvoor gunstig is. Een 15-jarige jongen, die gistermid dag omstreeks vier uur met een kano in zee peddelde ter hoogte van Bad Zuid, geraakte daar in moeilijkheden omdat hij ten gevolge van de oosten wind te ver in zee dreef en de kust niet meer kon bereiken. De jongen kon door met zijn roeispaan te zwaaien de aan dacht trekken van het personeel van de badinrichting, dat hem ijlings met de motorvlet te hulp snelde. Het bleek, dat de kano beschadigd was en al wa ter maakte, zodat de jongen, die onge veer driehonderd meter uit de kust was gedreven, nog op het nippertje gered kon worden. Advertentie Na een kortstondige ziekte is in de ouderdom van 71 jaar in de Mariastich- ting overleden, de vroegere opzichter bij de dienst van Openbare Werken te Heemstede de heer J. Th. Neeskens. In de 42 jaar dat hij de gemeente Heem stede heeft gediend, heeft hij uitstekend werk verricht en hij heeft Heemste de zien groeien tot wat het nu is. Toen hij met pensioen ging, werd hij onder scheiden met de zilveren medaille, ver bonden aan de orde van Oranje Nassau. Als lid van de commissie tot viering van de Koninginnedag heeft hij een be langrijke bijdrage geleverd tot het vie ren van de Oranjefeesten zoals het be hoort en vooral bij het organiseren van de volksvermaken was hij een onmisba re kracht. Ook na zijn pensionering heeft hij dit werk met groot plezier verricht en hij zal in de commissie zeker gemist worden. Met hem is een oudgediende heenge gaan aan wie Heemstede veel te dan ken heeft. Advertentie Nassaustraat 5 - Haarlem - Tel. 15220 Nieuwe Groenmarkt 2 Haarlem - Tel. 15228 Voor de tweede klasse dames, kwam ZAR dinsdagavond in Stoop's bad in Overveen b(j Haarlem op bezoek. Het was geen onaardige strijd. Zij stelde Nanny Franke en Corry Holm in de ge legenheid om Haarlem de leiding te be zorgen. ZAR zette alles in om de stand in evenwicht te brengen, maar de Haar lem-verdediging dacht er anders over. Tineke Steensma onderschepte de ZAR- aanval en plaatste de bal naar Nanny Franke. Intussen was EIl.v Schreuder vrij komen te liggen, kreeg de bal en schoot in. Met de stand 20 werd aan de twee» de helft begonnen. ZAR zette een aan val in, waarbij de ZAR-verdedigsters uit elkaar kwamen te liggen en het was, nadat de Haarlem-keepster een schot van ZAR had gestopt, voor Nanny Franke een kleine moeite om door de ZAR-verdediging heen te zwemmen en er 3—0 van te maken. Ten slotte benut te Hetty van Belkenende een kans om voor ZAR de eer te redden. Het was voor Haarlem de eerste overwinning uit drie wedstrijden; ZAR heeft er 2 ge speeld en 2 verloren. De herenteams van de clubs Haar lem en Rotterdam, speelden beiden hun derde wedstrijd voor de eerste klasse van de competitie KNZB. Rotterdam sleepte de punten in de wacht en staat ongeslagen aan de kop van de ranglijst; Haarlem heeft geen winst geboekt en is hekkesluiter. Haarlem begon de strijd goed en deed in het begin dan ook niet vermoe den dat zij verder in de strijd goede schietkansen onbenut zouden laten. Van uit het midden van het veld loste Mol een schot dat door de Haarlemse mid- voor Hölsken over de keeper heen het doel van Rotterdam werd ingetikt. Toen was het voor Haarlem gedaan: v. d. Wild (2) Vrolijk en Zuiddam brachten geleidelijk aan de Rotterdam se voorsprong op 4—1 waarmede de rust inging. Ook in de tweede helft liet Rotterdam goede combinaties zien en bleven zij produktief in de aanval. Tussen enkele Haarlem-aanvallen door voerden v. d. Wild (3) en Vrolijk de Overwinning voor Rotterdam op tot 81- Alleen donderdag 20 juni a.s. met randje vet, 500 gram 208 Alleen donderdag Uit onze afd. kruidenierswaren: Uit onze aanbieding: pak 500 gram im voor per fles 2 voor 2 voor Garantie voor kwaliteit Laagste prijzen Rente winstaandeel (De In deze rubriek oevlaatste BRIE VEN VAN LEZERS vallen bulten de ver antwoordelijkheid der Redactie Anoniem Ingezonden brieven worden terzijde ge legd.) Hulde aan de buschauffeurs van de N.Z.H. voor de wijze waarop zij de nieu we bepalingen ter bescherming van de voetgangers in de praktijk uitvoeren. Zjj doen vaak meer dan de wet letter lijk voorschrijft. De groep voetgangers, voor wie deze nieuwe bepalingen zo hard nodig zijn, durft niet van het trot toir te gaan als een motorvoertuig na dert. Maar de N.Z.H. bussen (en ook een. aantal andere weggebruikers stoppen voor de wachtende voetgangers. Op deze wijze wordt het een goed sa menspel en slagen de nieuwe bepalin gen. Nogmaals: Hulde! Het bestuur van de vereniging voor Veilig Verkeer Haarlem en omstreken. Stadsorganist Albert de Klerk zal don derdagmiddag tussen drie en vier uur het orgel bespelen van de Groote Kerk in Haarlem. Het programma luidt: 1. Praeludium und Fuga e moll Dietrich Buxtehude. 2. Twee Koraalvoorspelen: a. Nun komm der Heiden Heiland b. Herr Jesu Christ, dich zu uns wend, Joh. Seb. Bach. 3. Sonata V. d moll a. Allegro b. Andante c. Thema con Variazioni C. Ph. Em. Bach. 4. Canta bile César Franck. 5. Introduction und Passacaglia d moll Max Reger. (Niet officiële koersen) Vorig Opening slot 19/6 3% Ned. 1953 90% 3Mi Ned. 1953 89% 314 Ned. 1956 89ft 89% 3% Ned. 1948 84% 3y« Ned. 1950 3(4 Ned. 1954 85% 3% Ned. 1955 1 85% 3-3 Mi Ned. 1947 87ft 86H 3 Ned. 62-64 bel. fac. 90% 90tf Inschr. Grtbk 1946 3 Ned. Handel MiJ. cert. 160 A .K.U 205% 204% Van Berkel's Patent 210 Calvé-Delft cert 367 Van Gelder 198 Kon. Hoogvens cert. 317 Unilever Cert. 483% 482% Ned. Kabel 295 Philips 308% 306% Kon. Petroleum 223,10 222,70 „Amsterdam" Rubber 76 743% Holl. Amerika Lijn 179% 179 Kon. Ned. Stoomb. Mij. 149% 147% Ned. ScKeepv. Unle 176% 176% K.L.M. 122,30 122.60 H.VA 126% 127 Dell Mfl. cert. 96% 97 A'dam 2(4 56 I 80% A'dam '56II 100% A'dam III 99% 17/6 18/8 Anaconda Copper 67% 65 Bethlehem Steel 49% 48% Chrysler Corp. 77% 76 General Electric 69% 69%ex General Motors 43% 42% Kennecott Copper 114% 111% KX.M. 31% 31% Montgomery Ward 36 36 Radio Corp. 38 38e Republic Steel 56% 56% Royal Dutch 57% 58 Shell Union Oil 91% 90% Southern Pacific 43% 43% Southern Railway 42% 41% Tidewater 38 38% US. Steel 69% 68% Stemming) flauw

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 3