m Haarlem beleeft de primeur van buitenlands vlootbezoek Brits oefensmaldeel een week aan het Binnen Spaarne gemeert JgJ V erkeersplan- Anegang door B. en W. met veel waardering ontvangen Wethouder Angenent opent tienjarige feestmarkt in de Floresstraat KLINGDECOR kolen CONT ANT modelkamers NAAIMACHINES ZWITSAPI 1 J. VAN KOOTEN Parkeerprobleem weer aan de orde Eigen plaats in Haarlem-Noord verworven Duinbrand bij Beverwijk N.V. DE HOITWERF Moeder en zoon van balkon gevallen Record water verbruik in Haarlem Indische kraan vogel geboren Vï DONDERDAG 20 JUNI 1957 PAGINA 5 Passagierende „navy" in het stadsbeeld Gen. Croniéslraat la.lb Burgerlijke Stand Haarlem Britse gin en een overstelpend grote sortering woningtextiel ervaren adviseurs en binnenhuisarchitecten geven kosteloos adviezen vraagt onze folder Naam van Korte Veerstraat blijft gehandhaafd Nog meer huiselijkheid in de Anegang Geraniums in pastel- kleurige bloembakken ENGEL, Gr. Houtstr. 181, Tel. 14444 Operette in Jongensstad Parkeren Korte Veerstraat 250.000 m2 verloren De Vereniging van Brandstoffenhandelaren Haarlem en omstreken deelt mede dat de aflevering van dient te geschieden. „Kasteel Staverden" weer in Haarlem Als Rode Kruis- hospitaalschip de betere pleister TWEE MAANDEN GEËIST WEGENS DOOD DOOR SCHULD Twee aanrijdingen in Haarlem i Maandag: 20237 tn3 In Heemsteeds Herten kamp Houtplein 20 Telefoon 12000 Grote Houtstr. 140 - Tel. 12349 Beurs van Amsterdam soil Beurs van New York iS5 V" V,-'Wyw.-.w 'WV/ v.\- .- V wv*? m mmmgm Voor de eerste maal in zijn geschie denis, in elk geval voor het eerst sinds mensenheugenis, geniet Haarlem de eer van een buitenlands vlootbezoek in zijn stads-centrum. Een „British Coastal Forces Special Service Squadron" arri veerde gistermiddag tegen half vijf in het Binnen Spaarne, waar het ligplaats gekozen heeft voor het gebouw der Hollandsche Maatschappij van Weten schappen. Het smaldeel, uit drie pa trouille- en kustbewakingsvaartuigen bestaande, zal een week in Haarlem blijven. In ons land bezoeken de Britse marinevaartuigen alleen Haarlem, als sluitstuk van een korte „training-trip". Gistermiddag zijn de Engelse gasten via IJmuiden en de Spaarnadmse slui zen gearriveerd, woensdagmorgen 26 juni zullen zij via de Engelse badplaats Ramsgate naar Londen terugkeren. De drie schepen „Bold Pathfinder" (P 5720), „Dark Hero" (P 1115) en „Ickford" (P 3616) genaamd hebben Advertentie Voor Uw vakanties SPORTSHIRTS in de nieuwste Italiaanse en Franse modellen v.a. f 13.50 „NIET STRIJKEN" Overhemden vanaf f 14.90 GEBOREN: z. v. C. F. Buytenhuijs- Christoffels; z. v. J. Smit-Peperkoorn; z. v. J. M. Smit-Goes; z. v. H. J. S. de Graaff-Hoek; z. v. H. Sehuler-Heidin- ga; z. v. G. Hendriks-Jongerbloed; z. v. A. Möhringer-van der Heijden; z. v. G. van der Vlugt-Janssen; z. v. W. G. van Tongeren-Rusman; z. v. E. Geer- lings-Lieverse; z. v. S. van Dorth-Mar- bus; z. v. J. Langius-Bouma; z. v. M. L. van Wijk-van Werven; z. v. M. D. J. M. van Maris-Loos; d. v. M. E. Nijk- Jaspers; d. v. D. H. de Ruiter-Hage- man; d. v. E. C. Pellerin-van den Berg; d. v. A. J. H. Strjjbis-Horst; d. v. B. P. H. Roelofs-Heijne; d. v. H. A. Beinema- van Dijk; d v. H. F. Kampkes-Reijer; d. v. J. E. Chr. Sehrama-Boersma; d. v. F. W. Bosch-Tuitel; d. v. C. E. Kos ter-van der Tol; d. v. J. M. Oljjerhoek- Visser; d. v. J. H. Frima-Eissing; d. v. G. Bos-van der Veen; d. v. H. C. M. Raymans-Vink; d. v. H. G. Meekel- Broxterman; d. v. M. C. P. van Loon de Mol. ONDERTROUWD: E. Versterre en M. F. van Sabben; C. Duk en J. P. Hendriks; L. G. Habers en H. van Wij- he; G. j. van Veldhuijsen en J. S. A. Rijbroek; p. van der Ree en J. L. H. van Lieshout; N. C. Rol en A. G. Vel- lekoop; P. J. Das en G. J. Hugtenburg; C. Groet en H. Crujjff; Ph. M. M. van Rijn en C. H. M. van der Meij; F. A. Rooijers en A. M. van Galen; H. de Kluiver en T. Oltmann; M. Javaux en W. Bosch; W. F. Ras en B. P. Idzin- ta; A. Eichhom en P. C. Houthuijzen; J. Jansen en F. Gortenmulder; J. Joosten en R- de Jong; C. P. Bel en B. G. van Roon; A. M. Jochem en J. van Maurik; A. Tanis en Th. A. Zonne veld; J. P. de Boer en G. M. de Lan ge; G. 'Galenkamp en A. Hoogteijling; M. J. Scharroo en L. M. Hulsen; Th. F. Oerlemans en J. Chr. M. E. van Halst; W. de Vink en G. A. H. Moot); L. M. Wubbe en E. M. Janssen; A. H. Roose boom de Vries en A. E. Brinkman; F. W. van de Laarschot en K. J. A. Strij- land; F. J. Vaars en A. W. Smit; J. de Jong en P. A. van der Linden; W. Pie- penbrink en P. A. Teunisse; C. G. van Velzen en W. Brouwer. GETROUWD: G. C. Vermeulen en A. Terreehorst; H. B. Estella en P. A. Bo gaard; H. H. Kuijpers en N. J. L. Mark- mann; A. P. J. Korver en H. M. van Kessel; J. H. J. Rijkenberg en Th. L. M. Uitermark; A. J. M. Coppens en N. Mohr; H. Klees en H. M. Hameteman; M. W. M. Sebregts en M. G. Th. Steen tjes; A. P. J. Spook en E. Zijlstra; C. A. de Oude en J. M. H. Turnhout; J. S. Braak en J. van Schooten; K. Stuut en C. van Hoof; T. van Zwol en G. J. Veldhoen; A. Oldenburg en M. E. de Vries. OVERLEDEN: W. J. Kleijn, 79 j. Ha vikstraat; P. Houniet, 56 j., Witte Hee renstraat; J. A. F. Kok, 71 j., Maerten van Heemskerkstraat; E. A. B. Janse, 6 j., Gasthuisvest: K. G. Schuring, 17 j., J. J. Hamelinkstraat; J. G. Heyman- Brachthuizer, 84 j.. Kleverparkweg; J. Chr. Berton-Berton, 82 j., Gasthuisvest; W. H. van Egmond, 21 j., Kamperlaan; W. Zwart-van Beaumont, 66 j., Lorentz- kade. een lengte van ongeveer veertig meter, diesel-motoren en zijn zeer snelle pa trouillevaartuigen van een recente bouw datum. Brandnieuw is de prachtige, zwartgeschilderde „Black Hero", een tor pedo-schip, dat aan stuur- en bakboord lange buizen heeft, van waaruit vier torpedo's (voor oefendoeleinden) kun nen worden uitgeschoten. De beide an dere schepen zijn loodgrijs geverfd De bemanning was gistermiddag on middellijk na aankomst druk in de weer om met zwabbers en witkwas ten het aspect van hun smaldeel nog verder te verfraaien, mede met het oog op het tegenbezoek dat de Haarlemse gemeentelijke en militaire autoriteiten vanmorgen gebracht hebben. Defensie- en gemeentelijke autoritei ten hebben zich uiteraard niet onbe tuigd gelaten bij gelegenheid van het Britse vlootbezoek. Haarlems Bloei heeft een voor officieren en manschap pen aantrekkelijk programma samen gesteld. Om de verschillende contac ten te vergemakkelijken is van defen sie-zijde de eerste-luitenant Schulte aan gewezen als verbindings-officier bij het buitenlandse vlootbezoek, dat in meer dan een opzicht een unicum is. De commandant van het smaldeel, de „lieutenant-commander" D. Lembat die ons in zijn hut met Britse hoofs heid en gastvrijheid ontving, verklaar de de reden, waarom hij juist Haar lem had uitgezocht voor de oefentocht. Twee jaar geleden had hij namelijk deelgenomen aan de door Haarlems Bloei tijdens de zomer-feestweek geor ganiseerde „Pavilion d'Or" op het Spaarne, een watersport-evenement, waaraan hij de aangenaamste herinne ringen bewaart en dat hem naar Haar lem deed terugverlangen, mede om dat hij het Spaarne bijzonder geschikt achtte voor een „training-trip" met zijn patrouille-schepen. De „Black Hero" maakt thans haar „maiden-voyage". Het schip zou vol gens de oorspronkelijke plannen niet meekomen naar Haarlem, maar is la ter aan het eskadertje toegevoegd. De bemanning bestaat uit mariniers en het schip is kortelings „experi menteel" gebouwd. Aan boord zijn twee gas-turbines en door middel van radar kan de „Black Hero" de ver binding met onderzeeboten onderhou den. De passage bij de Spaarndam- se sluis leverde voor het smaldeel enige moeilijkheden op, omdat alles daar nogal smal was voor de sche pen. Dank zij de goede zorgen van de gemeentelijke havendienst waren er echter geen moeilijkheden bij de drie bruggen, die men in Haarlem moest passeren. Genietend van voortreffelijke Britse gin (van Coates &Co's) vernamen wij van de „lieutenant-commander" (in rang gelijkstaand met een luitenant ter zee eerste klasse), dat hij in 1932 bij de Royal Navy in dienst getreden is. Tijdens de oorlog was hij commandant van een onderzeeër, die onder meer bij de Dardanellen en bij de Straat van Malakka geopereerd heeft. Tijdens ons bezoek daalde van een loodrecht geplaatste ladder, uitkomend in de kapiteinshut, mejuffrouw Joke Koks af, van de „Haarlem Tourist In formation Service", die een groot aan tal, typografisch zeer fraai uitgevoerde programma's door de heer W. G. A. M. van Willige, directeur van Haarlems Bloei, samengesteld, van het bezoek aanbood. Morgen wordt om half zeven een cocktail-party aangeboden. Zater- Advertentie WONINGINRICHTING BEVERWIJK Breestr. 74-84 250 modelkamers Geopend 8-1730en 14-I8u Dinsdag8-13u. dag vindt waarschijnlijk een voetbal ontmoeting plaats tussen elftallen van de Britse bezoekers en van de Neder landse koninklijke landmacht, die door de eerste luitenant Schulte georgani seerd wordt. Zaterdag worden ook be zoeken gebracht aan Aalsmeer, het Ma rine-hospitaal in Overveen en het Bloe- mendaalse Openluchttheater. Zondag staat het bijwonen van een cricket match op het H.F.C.-terrein op het pro gramma. De officieren zullen maandag rondgeleid worden door de Grafische Inrichting Joh. Enschedé en Zonen, de manschappen bezoeken dan een bios- koop. Dinsdag zullen £andvoort en het Frans Halsmuseum bezocht worden. De Haarlemmers zullen dus de komen de dagen regelmatig passagierende En gelse „jantjes" in hun mooiste uit- gaansunifofmen kunnen, zien. Woens dagmorgen zal het smaldeel volgens het programma weer vertrekken naar Londen. Vanmorgen heeft de commandant van het Engelse marine-smaldeel, de „lieu tenant-commander" D. Lembat met enige officieren om kwart over elf een bezoek gebracht aan de garnizoens commandant van Haarlem, de kolonel F. van der Meij. Om kwart voor twaalf werd het gezelschap officieel ten stad- huize ontvangen door de Haarlemse loco-burgemeester, wethouder D. J. A. Geluk. Een half uur later hebben de Haarlemse gemeentelijke en militaire autoriteiten een tegenbezoek gebracht aan het oefen-eskader. Het Anegang-comité heeft onlangs een schrijven van Burgemeester en Wethouders van Haarlem ontvangen als antwoord op het door het comité ingediende plan, opgesteld door archi tect Komter, teneinde tot een betere verkeerssituatie te komen in de omge ving van de Anegang. B. en W. hebben het comité nu doen weten, dat zij „met grote belangstel ling en waardering kennis hebben ge nomen van het aangeboden plan en de daarin ontwikkelde denkbeelden inzake een eventuele wijziging op detailpunten van het globale verkeersschema voor de binnenstad, zoals dit van de zijde der gemeente is gepubliceerd". B. en W. schrijven verder: „Zowel het plan Komter als de Uwerzijds ontwikkelde denkbeelden staan in beginsel niet zo ver af van het globale gemeentelijke De Anegang wordt bewoond door hui selijke winkeliers, die veel prijs stel len op gezelligheid, waarmede zij ook hun klanten een plezier willen doen. De stijlvolle lampen getuigen daar van, en nu is reeds enige tijd de straat opgetooid met geraniums. Daartoe zijn er aan de gevels bloembakken, in pas telkleuren, aangebracht, waarin rode geraniums geplant zijn. In totaal heb ben de winkeliers 140 meter „bakken" benut. In de loop der jaren kan daar nog meer bij, tot de 500 meter zijn vol geboekt. Het voordeel van de gera niums is, dat zij tot in september een eigen kleur geven aan de Anegang en dat zij inderdaad de huiselijke gezel ligheid verhogen. Inmiddels hebben ook andere winke liers in Haarlem dit voorbeeld gevolgd met het gevolg, dat de bloembakken favoriet zijn geworden. Advertentie Alle merken flus ruime Keuze Vanmorgen om tien uur heeft wethou der A. J. M. Angenent het opgenomen tegen het college van beroepsstandwer kers. Hij beklom het podium dat was opgesteld in de Lombokstraat om met enige welgekozen woorden de feestelij ke markt in de Floresstraat plechtig te openen bjj gelegenheid van het tienjarig bestaan van deze weekmarkt. De hoofd commissaris van politie, de heer J. Fon- tijne, de directeur van de gemeentelij ke dienst voor haven- en marktwezen, de heer J. Scholte, maarktmeester L. Vrij en vele andere autoriteiten waren aanwezig om samen het tienjarig be staan te gedenken. Niet heel erg plech tig maar gemoedelijk en hartelijk zoals de markt zelf is. Terwijl de wethouder bezig was te openen, werd hij haast overstemd trouwens door de kooplui die in de Floresstraat al druk doende wa ren hun goederen aan de man en aan de vrouw te brengen. De heer Scholte herinnerde aan de moeilijkheden die ook de markt in Haar lem-noord had gekend maar de week markt aan de Floresstraat mocht nu met recht en reden gezond genoemd worden. Hij wenste de kooplui goede za ken in de toekomst en bracht hen en het publiek dank voor hun trouw aan deze markt die een aanzienlijke verle vendiging van het stadsbeeld teweeg brengt. Wethouder Angenant gaf een histori sche schets van het marktwezen, van oudsher de ontmoetingsplaats tussen producent en consument. Ook in onze tijd kan en moet de markt nog een eigen functie hebben, aldus de wethouder. Langzamerhand erkent iedereen de markt als een eerlijk bedrijf. Het wan trouwen jegens de koopman en de koopvrouw! is weggenomen en in de kraampjes treft men bordjes aan met naam en adres van de kooplui. Ook de heer Angenent sprak de wens uit dat de markt aan de Floresstraat zich in de toekomst in een toenemende belangstel ling zou mogen verheugen. Namens de centrale vereniging voor In Jongensstad aan de Eemstraat is woensdagavond een ouderavond gehou den van een apart karakter. Jeugdige leden van „Romana" en „Jongens stad" hebben onder regie van de heer Bob Jansen de operette „Goudhaartje en de Troubadour" opgevoerd en dit op een voor allen verrassende wijze. De voorbereiding had wel maanden in be slag genomen, maar het resultaat was buitengewoon goed. De jeugdige artisten hebben waarlijk getoond, wat onder leiding kan worden bereikt. Spel en zang werden heel be schaafd gebracht en dit miste zelfs op de medewerkenden zijn uitwerking niet. Met trots kon pater Van Baarle dan ook in zijn dankwoord getuigen, dat hier ge toond werd, wat met toewijding en in spanning van de beste krachten te be reiken is. De jeugd heeft het er keurig afgebracht en de dames die er heel veel tijd aan offerden werden door de mede spelenden met bloemen geëerd. Na mens de ouders sprak de voorzitter van de vaderclub de wens uit. dat de heer Jansen nog eel van dergelijke verras singen in petto zou houden. de markt-, straat- en rivierhandel sprak de secretaris van het hoofdbestuur een woord van gelukwens. Hij herinnerde aan de goede samenwerking tussen alle belanghebbenden en vestigde nog eens de aandacht op de twee attractieve feestmarktdagen die de afd. Haarlem van de centrale vereniging vandaag en volgende week donderdag heeft georga niseerd. Tijdens de rondgang van de autoritei ten over de markt bleek wel dat de Haarlem-noordse weekmarkt zich volop mag verheugen in de belangstelling van het publiek. Voor iedere kraam ver drongen zich de kooplustigen, mede aangetrokken door de grote loterij waar voor de standhouders gratis loten afga ven. Wethouder Angenent bleek meer dan een officiële belangstellende voor de weekmarkt te zijn toen bij het schei den van de markt mevr. Angenent met een grote boodschappentas de Flores straat kwam inwandelen. Zij werd on middellijk uitgenodigd om met de offi ciële genodigden een kopje koffie te ge bruiken. Bij die gelegenheid sprak de voorzitter van de afdeling Haarlem van de centrale vereniging een dank woord tot de genodigden voor de ge toonde belangstelling en overhandigde hij -de heer Scholte een vulpen en een grote kist sigaren namens de kooplui van de Floresstraat, terwijl marktmees ter Vrij eveneens een grote kist sigaren aangeboden kreeg. Wethouder A. Angenent opende van morgen de feestmarkt in Haarlem noord. Natuurlijk maakte ook hij een rondgang langs de kramen, om niet met lege handen thuis te komen. plan, waar ook dit de opleving beoogt te bevorderen van het winkelcentrum in de omgeving van de Kleine Hout straat en de Lange Veerstraat. Wij mo gen U dan ook verzekeren, dat evenbe- doeld plan en Uw nadere suggesties ter zake, welke veel aantrekkelijke punten bevatten, zullen worden betrokken in de detailstudie ten behoeve van de verdere uitwerking en vaststelling van het verkeersplan in onderdelen. Daarbij ligt het in de bedoeling overleg te ple gen met de belanghebbende organen van het bedrijfsleven". In het kort komt het plan-Komter hierop neer (destijds hebben wij daar over uitvoerig gepubliceerd)1. Een brug over het Spaarne bij de Ged. Oude Gracht zoals ook de gemeente dat wil echter alleen als aan de oostzijde van het Spaarne een ruim recreatiege bouw wordt opgetrokken met een zeer ruim parkeerterrein. 2. Handhaving van de Melkbrug. Geen brug tegen over de Damstraat. 3. Ligging recrea tie-gebouw moet anders zijn dan de ge meente het zich voorstelt. Het mag het beeld van het Spaarne niet sterk over heersen. 4. Er moet een stuk „gesne den" worden uit het gebouw van V D aan de Veerstraat. 5. Een win kelgalerij, door het wegnemen van de oostelijke zijde van de Warmoesstraat zou een belangrijke aanwinst zijn voor de stad. Daaraan waren nog enkele suggesties van het Anegang-comité zelf verbon den. Met name om de rechtstreekse aansluiting op de grote weg (Herevest) aanmerkelijk te verbeteren, eventueeel te verbreden. Het comité zou verder het gebouw van V D liever helemaal gesloopt zien. Bij diezelfde gelegenheid heeft het Anegangcomité het parkeerprobleem nog eens onder de aandacht van B. en W. gebracht. Het heeft toen gewezen op de zeer slech te en onvoldoende bestrating van het Spaarne. Er is daar genoeg ruimte om te parkeren, vooral tussen Gedempte Oude Gracht en Damstraat, maar de wal glijdt „onbehaaglijk" naar het wa ter. Voorts werd B. en W. in overweging gegeven de daar gevestigde expeditie bedrijven te verplaatsen. Ook deze sug gesties van het Anegangcomité zullen door B W nader worden bekeken en met belanghebbenden en deskundigen worden besproken. Overigens zijn wij gistermiddag zelf daar ter plaatse een kijkje gaan nemen, en wij hebben de indruk, dat er langs het Spaarne zeker een voorlopige oplossing voor het parke ren gevonden kan worden. De kwes tie is zo urgent, dat het niet verant woord is te wachten tot de algeme ne reorganisatie van de binnenstad aan de orde komt. Tenslotte zij meegedeeld, dat het Ane gangcomité van B. en W. van Haarlem mededeling hebben ontvangen, dat de naam Korte Veerstraat gehandhaafd zal blijven. Het comité had B W voor gesteld de Korte Veerstraat om te dopen in Korte Anegang. B. en W. moti veren hun beslissing met te verklaren, dat aan de naam Korte Veerstraat te veel historische herinneringen vastzit ten om haar zomaar uit het „straten boekje" te schrappen. Een achteloos weggeworpen sigaret zo neemt de politie aan heeft woensdagmiddag tot gevolg gehad dat in Beverwijk aan de Bosweg naar Wjjk- aan-Zee in de nabijheid van de Breed- bandfabrieken 250.000 m2 recreatiege bied, duin- en bosterrein, eigendom van de gemeente Beverwijk, van de Hoog ovens en van de papierfabriek van Van Gelder Zonen verloren is gegaan. Drie brandweren, die van Beverwijk en later van de Hoogovens en van Van Gelder Zonen zijn met behulp van tientallen particulieren tot laat in de avond bezig geweest om het vuur, dat gretig voed sel vond in de struiken en het kurk droge gras, te bestrijden. De vlammen naderden tot op drie meter het troep huis van de Banjaerttroep van de Ne derlandse verkenners, dat inderhaast ontruimd werd. Advertentie De FLASTICBEKLEDINGSPLAAT voor toonbanken, tafgls, barg enz. enz. Kampersingel 20-2* - Iel. 0 2500-11932 Advertentie Voor de tweede maal dit jaar heeft de „Kasteel Staverden", ingericht als hos pitaalschip voor chronisch zieken en invaliden door het Nederlandsche Roode Kruis, te Haarlem ligplaats gekozen in het Noorder Buiten Spaarne tegenover de Peul Krugerkade. Aan boord waren ditmaal eenenzeventig patiënten, vier enveertig dames en zevenentwintig heren, die uit de provincie Zeeland af komstig waren en door hun ziekte of gebrek doorgaans aan huis gebonden, thans voor een week genieten van een heerlijke vakantie op het water. Omstreeks half vier arriveerde het hos pitaalschip gistermiddag in Haarlem. Ter begroeting was namens de' afdeling Haar lem en omstreken van het Rode Kruis onder meer aanwezig dokter W. C. Kors. 's Avonds om acht uur was weer een feestelijke ontvangst georganiseerd, waaraan enkele fleurige meisjes een charmant cachet gaven. Zij deelden rui kers rode anjers uit, hetgeen hen zeer goed afging en enige ervaring in het bloemen-uitrijken deed veronderstellen. Op een tafel voor het schip aan de kade lagen weer de goede gaven van de Haar lemse middenstand uitgestald, lepeltjes, versnaperingen en souvenirs, die even eens werden uitgedeeld aan de gasten van de „Kasteel Staverden". Een har moniekorps en een dames-zangkoor lui sterden de feestelijke avond op, die door ds C. P. Hoekema, doopsgezind predi kant te Heemstede, werd besloten. Enige functionarissen van de afdeling Haarlem en omstreken van het Rode Kruis wa ren tevens aanwezig. Advertentie ■n 7 wit sal produd. De officier van justitie bij de Haar lemse rechtbank, mr. dr. R. W. H. Pitlo, heeft vanmiddag twee maanden gevan genisstraf geëist tegen de 35-jarige chauffeur uit Velsen, die op 28 ja nuari van dit jaar op het terrein van de Hoogovens door „hoogst roekeloos en onnadenkend" te rijden een dodelijk ongeluk veroorzaakt zou hebben. De man, die als chauffeur bij het be drijf solliciteerde, moest die dag proef rijden in een vrachtauto, waarvan hij de bediening niet geheel kende. Bij vergissing heeft hij vermoedelijk op de gaspedaal getrapt in plaats van op de rem, toen hij bij een overweg moest stoppen voor enige arbeiders, die in een kuil aan het werk waren. De sche del van een van de arbeiders werd daardoor verpletterd. Volgens de offi cier van justitie was het ongeluk aan de grove schuld van de chauffeur te wijten. De raadsman, mr. G. de Leeuw, betwistte dat. Gisterochtend om II uur reed een wielrijdster op de Jansstraat in de richting van de Grote Markt. Van de andere kant kwam een 24-jarige Duit ser aan op een scooter. De wielrijdster wilde de Korte Jansstraat inslaan, gaf aan de Duitser geen voorrang. Het gevolg was een aanrijding. De wielrijd ster moest met verwondingen naar de Mariastichting worden overgebracht. De verkeerspolitie verzoekt getuigen zich te melden in haar bureau aan de Lange Wijngaardstraat. Op ongeveer hetzelfde tijdstip ge beurde er een aanrijding op het Ken- nemerplein, waar een 12-jarig meisje, met op de bagagedrager een 16-jarig meisje, per fiets in westelijke richting reed. Naast haar reed nog een meis je. Het drietal was op weg naar de huishoudschool in de Sneevoogtstraat. Achter de meisjes kwam een vracht auto aan, die haar links wilde passe ren. Bij die manoeuvre werd het links- rijdende meisje geraakt. Zij kwam toen in botsing met het andere meis je en het drietal kwam te vallen. De chauffeur van de auto wachtte nog even, maar toen bleek, dat de meis jes haar weg gewoon konden voortzet ten, heeft ook hij zijn rit voortgezet. In de huishoudschool bleek echter, dat een der meisjes een lichte hersen schudding had opgelopen, terwijl een ander een shock had. De Verkeerspo litie verzoekt ook in dit geval getuigen zich bij haar te melden. f Gistermiddag omstreeks half zes be vond zich een 46-jarige moeder met haar dochter en zoon op het balkon van haar huis aan de Amsterdamsevaart. Door een misstap kwam zij te vallen tegen het hek, dat daardoor brak. Zij greep haar 23-jarige zoon vast, maar dat verhinderde niet ,dat zij met haar zoon naar beneden viel van vier meter hoogte. Beiden kwamen eerst op een tuinhekje terecht en daarna op een be tonnen vloer. De moeder liep een bloe dende hoofdwond op en een rechter schouderfractuur. Zij werd naar het Diaconessenhuis overgebracht. De zoon liep geen letsel op. Het waterverbruik in Haarlem ia door de grote warmte van de laatste dagen aanmerkelijk gestegen en het is tot een nieuw record gekomen. B(j het Gemeentelijk Waterbedrijf had men er op gerekend, dat het maandag j.l. een topdag zou worden. Men verwacht te een verbruik van ongeveer 18.000 m3. Die verwachting is in zoverre be schaamd geworden, dat het verbruik steeg tot maar liefst 20237 m3. Daar mede werd het record van 1955 ver broken. In de warme periode van dat jaar werd als hoogste top geregis treerd: 17.009 m3. De natte zomer van 1956 liet slechts 15.793 noteren. Het Waterbedrijf in Haarlem heeft de zaken de afgelopen dagen wel aan gekund, maar men heeft toch alle zei len (lees: pompen) bij moeten zetten. Dank zij het secundaire pompstation- Zuid, dat het vorig jaar in gebruik werd gesteld, kon men aan de grote vraag naar water voldoen. Aanvankelijk verwachtte men, dat het verbruik dinsdag nog groter zou worden dan maandag, doch toen er 's middags onweer dreigde, nam de behoefte naar water kennelijk bij da Haarlemmers af. Niettemin gebruik ten zij die dag nog 18.799 m3. Er moesten echter verschillende pompen worden stopgezet, daar anders da voorraadkelders zouden zijn overgelo pen. In de Heemsteedse hertenkamp Ia vannacht een Indische kraanvogel ge boren. Dit is een vrijwel unieke ge beurtenis in ons kille klimaat en ze ker in een hertenkamp. Half mei bleek dat de kraanvogelse een ei had gelegd en enige dagen later werd een tweede el ontdekt. Gisteravond bleek het eer ste ei te zijn aangepikt en vannacht moet de jeugdige Indische kraanvogel geboren zijn. Hoewel het diertje onder zijn moe der verscholen ligt, hebben de bewa kers vastgesteld dat het een gele kop en grijze vleugels heeft. Later kwam vast te staan dat ook het tweede ei is aangepikt zodat binnen afzienbare tijd nog een tweede blijde gebeurtenis in Heemstede verwacht mag worden. Het Indische kraanvogelpaar bevindt zich sedert drie dagen in de Heem- steedse hertenkamp. De directie heeft zich toen de blijde gebeurtenissen op handen bleken verstaan met de Am sterdamse specialisten dr. W. Kabos en dr. Jacobi vein Artis. Advertentie ÏAÏUY DE EERSTE EN dULlA DE BESTE v.a. (Ntet officiële koenen) Vorig slot 3% Ned. 1953 90% 3% Ned. 1953 90 3% Ned. 1956 90% 3% Ned. 1948 84% 84% 3% Ned. 1950 3% Ned. 1954 85% 3% Ned. 1955 1 85% 3-3% Ned. 1947 87% 3 Ned. 62-64 bel. fac 90H Inschr. Grtbk 1946 3 Ned. Handel Mij. cert 160% A.K.U 205% 203% Van Berkel's Patent 214 Calvé-Delft cert 368 Van Gelder 196% Kon. Hoogvens cert 317 Unilever Cert 487 81 Ned. Kabel 295% Philips Kon. Petroleum 306% 223,30 303 221.26 „Amsterdam" Rubber 76% Holl. Amerika Lijn 178% 177% Kon. Ned. Stoomb. Mij 147% 147% Ned. Scbeepv. Unie 176% 175% K.L.M. 121,70 121,30 H.V.A. X26 124% Deli Mlj* cert 96 A'dam 2% 56 I 81 A'dam '56II 100& A'dam III 99% Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp. General Electric General Motors Kennecott Copper KXJM. Montgomery Ward Radio Corp Republic Stee] Royal Dutch Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Tidewater U.S. Steel Stemming 18/8 65 48% 76 69%ex 42% 111% 31% 36 38e 56% 56 90% 43% 41% 38% 68% nam. 19/6 64% 48 76% 68 38% 55% 58 88% 43% 41 37% 67 jsh.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 5