Benarde financiële positie Wordt in Frankrijk prijs van benzine hoogste ter wereld? Krappe meerderheid voor de regering Bourgès-Maunoury te verwachten Slachtoffers van verkeer Hevige brand in Olst Kadar belegt congres van Hongaarse C.P. Streven naar samenwerking van woningbouwverenigingen m Verkiezingskomedie in Oost-Duitsland Bij tandarts onder narcose bezweken Het blijft koud Onder zand bedolven Drie doden en een gewonde Te weinig druk op de waterleiding Binnen de partijleiding zouden con flicten zijn gerezen K.A.B. aanvaardt de toegestoken hand Gegarandeerde uitslag Bevolking te zes uur met marsmuziek uit bed gejaagd H. J. P. van Heek voorzitter KNVB? Het weer 15-jarige jongen gedood A MAANDAC 24 JUNI 1957 81ste JAARGANG No. 29633 Vleeswarenfabriek voor gedeelte verwoest Steeds meer impopulaire maatregelen In bisdommen Haarlem en Rotterdam Lage onderhoudsnorm een probleem J. A. Middelhuis: Motoroveralls - Valhelmen Aan zee Koud weer Het weer in Europa Jonge rovers snel gegrepen DODELIJKE VAL VAN MEISJE UIT RAAM DODELIJK ONGEVAL BIJ DE HOOGOVENS Vijfjarig jongetje verdronken Canadees vliegtuig verongelukt: 13 doden lllllllillllllll BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. Umuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 1. 3. W. Boerrigter en Mr. W A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severirt NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte. Omroepers 16 cents per m m -hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. (Van onze Parijse correspondent) PARIJS, hedenmorgen. De politieke waarnemers geven thans de regering Bourgès-Maunoury een goede kans dat zij niet ten val zal ko- tnen, direct bij haar eerste treffen met de Nationale Vergadering, over de bui tengewone financieel-fiscale projecten die na zestien maanden een eind maak ten aan het record-bewind van Guy MoIIet. De stemming, waaraan de re gering de vertrouwenskwestie heeft Verbonden, zal haar, zo verwacht Uien, een zij het nogal krappe meer derheid opleveren. Dit zou dan voorna melijk te danken zijn aan een door de minister van financiën aanvaard hoogst ingewikkeld compromis inzake de ex tra heffing van de door prijsstijgingen Verkregen meerwaarde var. voorraden, tengevolge waarvan de fiscus uit de zen hoofde genoegen neemt met de op brengst van nog slechts 27 miljard 'rancs tegen de 74 miljard die deze heffing had moeten opbrengen volgens de raming van het project-Ramadier, eerste versie. Al blijft men er van on- dernemerszjide een ternauwernood Verkapte heffing op het kapitaal in zien een „socialistische" belasting, temeer ongepast omdat socialistisch beleid 's lands schatkist in 'zijn berooide situatie zou hebben gebracht een aantal van de rechts-onafhankelijke af- Kevaardigden zou thans toch bereid zijn Voor het geheel van de voorgelegde biaatrogeion te stemmen; in welk ge- Val ongetwijfeld ook een belangrijk deel van de volksrepublikeinep (M.R.P.) bereid zal zjjn „over de brug te ko- hlen", naar de regering toe derhalve. Vanuit deze fractie is namelijk te Op de driesprong te De Punt, waar tvegen uit Groningen, Assen en Eelde samenkomen, is zaterdagmorgen om streeks tien uur een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij een persoon op slag ^verd gedood on een ander ernstig ge jond raakte. Een auto, bestuurd door de 31-jarige K. D. Postma, slipte en bots te tegen een verkeersbord. De wagen |loeg daarna enkele malen over de kop. De bestuurder was op slag dood. Het slachtoffer was dezer dagen in dienst t streden als redacteur voor Overijssel 9 de Rono, de met Oost-Nederland uit gebreide regionale omroep noord. Zijn hiede-inzittende was de heer T. van der v., vast medewerker bij de RONO die met een schedelbasisfractuur en enkele andere verwondingen ernstig ge jond naar het Academisch ziekenhuis 'verd overgebracht. Het tweetal was op Jveg naar Beilen voor de landdag van bet Drents genootschap. De heer Post- hia was getrouwd en had een kind. Zaterdagmiddag heeft te Rotterdam *en 34-jarige walbediende, die volgens de politie „onder invloed" was, de 82- jarige Jacobus Lakwiik, verpleegde van bet St. Antoniusgesticht aan de West- bruiskade aangereden. Het gevolg was dat de oude man een schedelbasisfrac tuur opliep en inmiddels in het Wester- *iekenhuis is overleden. Eventuele ge tuigen van deze aanrijding wordt ver docht zich te melden aan het hoofdbu reau van politie te Rotterdam. De 85-jarige heer T. uit Zaandam is Zaterdagmiddag om drie uur op rijks leg nr 29 onder Terschuur door een auto aangereden en op slag gedood. De beer T. fietste op de autoweg en werd Van achter door de auto gegrepen. verstaan gegeven, dat zij geen genoeg zame technische gronden aanwezig ziet voor een afwijzing van het be lastingenplan. daar in ieder geval nieuwe belastingen onvermijdelijk zijn en in ieder geval impopulair, doch dat zij er niets voor voelt om in te vallen als redster, wanneer een deel van de meerderheid die deze regering de ver eiste investituur bezorgde en waartoe z(.i zelf, zoals men zich zal herinneren, niet behoorde, zou uitvallen. De republikeinse volksbeweging wil nu dat alle zgn. nationale en democra tische partijen gelijk opdelen in het aan vaarden van nieuwe fiscale impopula riteit en zij wenst zich in het onder havige geval bijzonderlijk gedekt te houden naar rechts: een bezorgdheid die is terug te voeren op haar bij alle verkiezingen der laatste jaren in be nardheid toegenomen electorale posi tie. Wanneer de stemming door de rege ring zal zijn gewonnen, betekent dit in de ogen van het grote publiek op de eerste plaats, dat met ingang van 1 juli a.s. ook in Frankrijk de benzine weer van de bon gaat, doch zulks te gen een prijs per liter die de hoogste zal zijn ter wereld: 90 francs tegen mo menteel 76 voor de gewone soort, 95 voor de betere klasse. Alle bladen hebben de afgelopen da gen statistiekjes gebracht die het de lezers duideliik maken dat de automo bilist in Frankrijk zijn brandstof onge veer tweemaal zo duur zal moeten gaan betalen als de automobilist in de meeste omringende landen. De Franse automobielindustrie heeft reeds luid ge jammerd over deze bedreiging van haar binnenlandse expansie, maar de regering beoogt juist haar meer te doen werken voor de export, dat wil zeggen voor de Franse deviezenpot, die drin gend restauratie behoeft. Het is de op zet der regering, aldus heeft de minis ter van financiën uiteengezet, om de globale opbrengst van de Franse ex port onverwijld te doen oplopen van 100 tot 130 miljard francs per maand, ter wijl de import met een derde zal wor den gereduceerd, dus tot gemiddeld 100 miljard per maand. De vervaarlijke verhoging van de ben zineprijs zal de regering dit jaar naar schatting 71 miljard moeten opleveren, het leeuwendeel van het geraamde to taal der extra heffingen; 26 miljard worden verder verwacht van een ver hoging met tien procent van de ven nootschapsbelasting, tien miljard ,van verhoging van zegelrechten, en, zoals bereids gezegd, 27 miljard voor de hef fing over de stijging der voorraad- waarde. Bij decreet zal de regering dan nog de post- en telefoontarieven mogen ver hogen en op haar eigen uitgaven zal zij dit jaar 200 miljard bezuinigen. Niettemin zal het nog even duren al eer noemenswaardige opbrengsten uit de nieuwe heffingen ter beschikking staan en de regering heeft voor het na komen van haar verplichtingen on- middelijk gelden nodig. De president van de Italiaanse re publiek, Gronchi, heeft het ontslag van het kabinet Zoli ten einde raad niet aanvaard. Morgen treedt de re gering voor het parlement en het ver dere verloop van de gebeurtenissen zal, zo heeft Zoli verklaard, dan van de besluiten van de volksvertegenwoordi ging afbangen. De reeds in mei ont stane crisis, de langste die Italië na de oorlog gekend heeft, zal hiermede ech ter voorlopig wel opgelost zjjn. Het be sluit is genomen nadat formatiepogin gen, die in de afgelopen weken werden ondernomen, de een na de ander mis lukten. Zaterdagmiddag heeft H. K. H. Prin ses Margriet naar haar genoemde school voor schipperskinderen aan de Westerlaan te Zwolle geopend. Op de linker foto ziet men de prinses, die een verzilverde sleutel van een kussentje neemt, dat haar wordt voorgehouaen door de 8-jarige Frits Michel en waar mee zij de school opende. Voor de prin ses de school opende, werd. zij op het internaatschip van de school ontvan- gen. Zij werd daar begroet door de directrice van het internaat, mej. D. Broeze (foto rechts) Zaterdag is de Liberiaanse olietanker „Stony Point", getrokken door de Ne derlandse sleepboot „Thames", de ha ven van het Engelse plaatsje Falmouth binnengesleept, van welke gebeurtenis de linker foto een beeld geeft. Rechts ziet men de tanker en de plaats waar het Griekse vrachtschip „ioannis" de ..Stony Point" aanvoer, waardoor een brand ontstond, die 14 mensen het leven kostte. Omstreeks acht uur zondagmorgen is brand uitgebroken in de n.v. Vlees warenfabriek Bakhuis-Olba te Olst. Het vuur, dat zeer snel om zich heen greep, tastte een groot deel van de fabriek aan. De brandweer, die met groot materiaal was uitgerukt, kon, omdat er te weinig druk op de waterleiding stond, niet on middellijk krachtig het vuur bestrijden. Dit euvel was echter spoedig verhol pen, maar toen ontwikkelden zich enor me rookwolken, die het blussen belem merden. De brand kon pas gelocaliseerd worden toen de brandweren uit Deven ter, Wijhe, Wezepe en Welsum assisten tie kwamen verlenen. Het grondstoffenmagazijn, een droog- kamer, het laboratorium, de archieven en een opslagruimte gingen nochtans verloren. Enkele kelders met vleeswa ren liepen veel schade op. De brand is in of in de naaste omge ving van het grondstoffenmagazijn ont staan, op de bovenste verdieping. Hier vond het vuur gretig voedsel in de al daar gelegen brandbare grondstoffen, zodat de etage in zeer korte tijd een vlammenzee was. Op dezelfde verdie ping waren het laboratorium, de archie ven, de droogkamer en verscheidene opslagruimten gevestigd. Hoewel de bedrijfsschade aanzienlijk zal zijn, zal het bedrijf toch kunnen blij. ven doordraaien, aangezien in de werk ruimten geen schade werd veroorzaakt. Waarnemers, die de gebeurtenissen in Hongarije op de voet volgen, zijn verrast door de mededeling van radio- Boedapest, dat donderdag a.s., voor het eerst sinds de opstand, een congres van de gereorganiseerde communistische partij zal worden gehouden. Men had verwacht, dat een dergelijk congres pas tegen het eind van het jaar zou worden gehouden. Sommige waarnemers me nen, dat het congres moet dienen om ernstige conflicten te overwinnen, die tussen groepen leiders van de nieuwe party zijn gerezen. Premier Janos Ka- dar, die de leider van de nieuwe Hon gaarse communistische partij is, zal een toespraak houden. De minister van staat, György Marosan, zal rapport uitbrengen over een nieuwe party-or ganisatie en de leider van het een heidsvakverbond, Miklós Somogy, zal spreken over een versterking van het leiderschap van de partij. Karoly Kiss, lid van het centrale comité van de par tij, heeft er in „Nepszabadsag" over geklaagd, dat er in de partij „rechtse afwijkingen" merkbaar zijn. Men meent, dat de voornaamste te genstellingen bestaan tussen de Stalinis ten onder leiding van Kadar en de „nationaal-communisten", ten dele vol gelingen van Imre Nagy. die ook in de nieuwe partij zijn doorgedrongen. Het congres is niet toegankelijk voor ver tegenwoordigers van de Westelijke pers. In het binnenland gaat de regering- Kadar door met het nemen van im populaire maatregelen. De verplichte levering van landbouwprodukten door de boeren aan de staat, die tijdens de opstand werd afgeschaft, is door Kadar hersteld. Volgens de „Sunday Times" worden elke maand honder den arrestanten, meest intellectuelen. Analoog aan de IJmond, waar drie katholieke woningbouwverenigingen zich dezer dagen gaan verenigen in een federatie, zullen zich ook zes regionale federaties van katholieke woningbouw verenigingen uit de agglomeraties Am sterdam, Den Haag, Rotterdam, Noord- Holland, Leiden en de Zaanstreek in zetten om zich gezamenlijk te beraden over de planning van en de onderlinge zowel technische als administratieve hulp by de woningbouw. „Zo ergens deze samenwerking ge boden is, dan is dat aan deze kant van het land en zo dit ooit geboden is, dan is het nu", aldus de heer J. Kortink uit Den Haag, voorzitter van de r.-k. bond van woningbouwverenigingen in de bisdommen Haarlem en Rotterdam, op de zaterdagmiddag te Leiden gehou den jaarvergadering van deze bond. „Afgezien van het feit, dat de diverse woningbouwverenigingen hun koppen by elkaar dienen te steken om daar door meer kracht bij te kunnen zetten als het gaat om invloed en ook om aan hun trekken te komen, is er de enorm belangrijke kwestie van de plannen van de wijkopbouw, de voorzieningen in al lerlei opzicht: wijkcentra, scholen, ker ken, speelgelegenheden etc." aldus de voorzitter. Het plan voor deze regionale samen werking is uitgewerkt op kaderavonden, welke de r.-k. bond van woningbouw verenigingen in de beide bisdommen enige maanden terug onder alle wo- ningbouwverenigen in het Haarlemse en Rotterdamse heeft gehouden. Voorzitter Kortink, die bij acclama tie werd herkozen, bracht voorts de behoefte ter sprake, welke in de sec tor van de woningbouwverenigingen reeds enkele jaren bestaat aan een landeiyk technisch en administratief apparaat. De bond van woningbouw verenigingen in de- beide bisdommen denkt aan de oprichting van een Ka tholiek Bemiddelend Orgaan voor de eigen Woningbouw. Het katholiek in stituut voor de volkshuisvesting is reeds geruime tyd bezig om in sa menwerking met de landeiyke grote sociale organisaties tot oprichting van een dergelijk bemiddelend orgaan te komen. De openingsrede gewaagde onder meer ook van de veel te lage onder houdsnorm, waarmede de woningbouw verenigingen te kampen hebben. „Er zal toch waarachtig iets van onrecht vaardigheid om de hoek komen kij ken, wanneer straks de particuliere bouw wel in staat is aan de woningen het nodige te doen, doch het belang rijk bezit der woningbouwverenigingen spoedig ernstig aan waarde zal inboe ten". Bij de r.-k. bond van woningbouw verenigingen zijn thans 57 verenigingen aangesloten met 15.584 woningen in ex ploitatie en 2.873 in aanbouw. De ver- geiykende cijiters van het vorige ver slagjaar bedroegen 13.509 en 2563. De twee Amsterdamse woningbouwvereni gingen beschikken over het grootse aan tal woningen: 5034 in exploitatie en 873 in aanbouw, gevolgd door de Haagse woningbouwvereniging „Verbetering zy ons streven" met 2759 woningen in ex ploitatie en 383 in aanbouw. die wegens verzet tegen het regiem- Kadar gevang:n zijn genomen, naar de Sovjet-Unie gedeporteerd. Radio-Boedapest meldt, dat het volks tribunaal van de Hongaarse hoofdstad zaterdag drie mannen ter dood heeft veroordeeld wegens „contra-revolutio naire activiteit en moord op een lid van de Hongaarse politieke politie". De veroordeelden zijn Sigismond Csibor, Jo seph Erdesz en Pal Bakosi. Vooraanstaande communistische intel lectuelen in Frankryk hebben gisteren samen met enkele schrijvers premier Kadar verzocht het leven van twee Hongaarse schryvers, Joszef Cali en Gyula Obersovsky, die ter dood zijn veroordeeld, te sparen. De communistische schilder Pablo Picasso, de communistische dichter Louis Aragon en Denis de Rougemont, de voorzitter van het Congres voor cul turele Vrijheid, behoren tot degenen, die telegrammen aan Kadar hebben gezon den. Het verzoekschrift van de schrij\ers is o.m. getekend door Francois Mauri- ac, Jean-Paul Sartre en Louis Massig- non. (Reuter-U.P.) De voorzitter van de K.A.B.de heer J. A. Middelhuis, heeft zaterdagavond voor de K.R.O. een korte rede uitge sproken over de vrijdag door het N.V.V. afgelegde verklaring met betrekking tot de samenwerking tussen de drie vak- centralen. De heer Middelhuis zei o.m.: „Het N.V.V. zal een herstel van de samen werking tussen de drie vakcentralen niet in de weg staan. Dat is goed nieuws, waarover wij ons hartelijk verheugen". Negen jaren praktijk met een samen werking, zoals die tot in 1954 in de raad van vakcentralen plaats vond, heeft dat nut van samenwerking duideiyk bewe zen en heeft voor ons land, doch vooral voor de werknemers, grote successen opgeleverd. Hoe verder de gang van za ken zal zijn valt nog niet te voorspel len. Er zijn immers voor een samen werking tussen de 3 vakcentralen ver schillende mogelijkheden denkbaar, maar, al is de vorm van samenwerking ook belangrijk, hoofdzaak is toch wel, dat door het besluit van het N.V.V. de zaak van het overleg en van de samen werking weer vlot is gekomen. Ik twij fel er niet aan of de K.A.B. zal, met respect voor het N.V.V., de uitgestoken hand gaarne aanvaarden. Nu het over leg met de werkgevers in de stichting van de arbeid de laatste jaren stroever en moeilijker is geworden, is het des te meer van belang, dat de werknemers organisaties elkaar weten te vinden. (Van onze correspondent in Bonn) Twaalf miljoen stemgerechtigden van de 17,5 miljoen inwoners van de door de Russen bezette oostzone van Duits land, die zich de „Demokratische Volksrepublik" noemt, hebben gis teren nieuwe gemeenteraden mo gen „kiezen". Dat wil zeggen: zü mochten open stembiljetten in stem bussen deponeren en op deze biljet ten kwamen op een eenheidsiyst van het z.g. Nationale Front" de namen der in totaal 270.000 kandidaten voor, wier verkiezing van te voren ai vast stond en die voor 80 procent uit de „Sozialistische Einheitspartei Deutsch- lands" (de Oostduitse Communistische partü) en haar aanverwante organisa ties en voor 20 procent uit de twee bur gerlijke partyen (de Oostduitse C. D. en de liberale demokratische party) waarmede de Oostduitse communisten de schijn van een „oppositie" hooghou den, waren 'gekozen. Nieuwe gemeenteraden moesten in rond 9000 gemeenten worden „gekozen". Een overweldigende communistische meerderheid was derhalve een uitge maakte zaak en de „verkiezingen" wa ren niets anders dan bedrog. Met mars muziek en zang- en spreek-koren werd de Oostduitse bevolking gistermorgen om zes uur uit bed gejaagd om naar de stemlokalen te gaan, want het niet verschijnen op zichzelf nog een ris kante onderneming was de enige manier die de Oostduitsers konden ge- (Van een verslaggever) Zaterdagmiddag is in Amsterdam bij een tandarts een 28-jarige mevrouw onder een narcose bezweken. De dame, die uit eer plaatsje in Noord-Holland naar Amsterdam was gereisd om zich In één keer al haar tanden te laten trekken, is door een medicus onder narcose gebracht. De Amsterdamse po litie heeft de zaak in onderzoek. Ofschoon het niet gebruikelijk is dat patiënten by een tandarts onder nar cose worden behandeld, is daartegen wettelijk geen bezwaar als de narcose tenminste door een medicus is toege diend. Te meer daar zowel de medicus als de tandarts te goeder naam en faam bekend zijn, heeft de politie allereerst reden om aan een noodlottig ongeluk te denken. De officier van justitie heeft echter gelast een onderzoek in te stel len naar de vraag of alle voorzorgs maatregelen genomen zijn en of de vrouw van te voren medisch is onder zocht. De tandarts heeft verklaard dat de vrouw na zaterdagmorgen onder nar cose te zijn gebracht, 's middags bij het trekken plotseling zeer onwel is geworden. De arts, die toezicht was blijven houden, moest later constate ren, dat zij overleden was. Het stoffe lijk overschot is naar het Wilhelmina- gasthuis gebracht. Het slachtoffer was gehuwd. Haar echtgenoot is zaterdag middag naar het ziekenhuis ontboden, waar hij van het gebeuren op de hoogte is gesteld. (Van onze sportredacteur^ De speciale commissie van de KNVB, die belast is met het zoeken naar een op volger voor ir. H. F. Hopster, voorzitter van de KNVB, heeft zich gewend tot de heer H. J. P. van Heek te Losser. De heer van Heek heeft het verzoek nog in beraad, maar zal spoedig bekend maken of hy de functie aanvaardt. Dc heer van He '-, directeur van een textielfabriek, heeft jarenlang zitting gehad in het comité-Oost Nederland van de KNVB. Advertentie EUORISS BOLSTR Over ons land trok vannacht een zwakke rug van hoge luchtdruk. Tijdens windstilte en langdurige opklaringen daalde de temperatuur daarbij tot voor de tijd van het jaar zeer lage waarden. De laagste temperatuur op normale waarnemingshoogte werd gemeld door Witteveen en bedroeg één graad. In de nachtvorstgevoelige gebieden in het noordoosten van liet land is op verschei dene plaatsen nachtvorst voorgekomen waardoor schade an de aardappelge wassen is toegebracht. Het storingsgebied boven Frankrijk trekt verder in noordoostelijke richting en zal waarschijnlijk vooral in het zuid oosten van ons land regen veroorzaken. Morgen op de meeste plaatsen aan he* strand droog weer met enkele op klaringen. Aangevoerde lucht nog te koel, overdag 14 15° C. Zwakke tot matige wind uit noordelijke richting. De wind blijft de eerste dagen nog noorde lijk met als gevolg, dat het koel strand weer blijft, waarbij echter wel perio den van zonneschyn mogen worden verwacht. Verwachting tot dinsdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Koud en overwegend zwaar be wolkt weer met plaatselük regen, vooral in het zuidoosten en oosten van het land. Matige tijdelijk vrij krachtige wind tussen noordoost en noordwest. Zon: 4.23—21.06 Maan: 2.28—18.34 Max. Station Weer temp. vor dag Stockholm zwaarbew. 17 Oslo lichtbew. 14 Kopenhagen lichtbew. 17 Londen zwaarbew. 19 Amsterdam zwaarbew. 16 Luxemburg lichte regen 17 Parijs regen 19 Nice halfbew. 25 Berlijn geh. bew. 18 Frankfort lichte regen 19 München geh. bew. 22 Zürich mist 19 Genève regen 18 Locarno regen 19 Wenen zwaarbew. 26 Innsbruck zwaarbew. 22 Rome regen 34 neersi af gel 24 uui 3.1 10 0.6 0 0 1.3 22 0 0 16 10 10 16 127 34 0.3 0,1 bruiken om partysecretaris Walter Ul- bricht duidelijk te laten voelen, wat zij van hem en zijn S. E. D. denken. De geweldige propaganda, die de S. E. D. de laatste weken in Oost-Duits land heeft ontplooid, was er dan ook uitsluitend op gericht een dergelijke dé- bacle zo mogelijk te verhinderen. Da gemeenteraads-,,verkiezingen" in Oost- Duitsland waren drie jaren overtijd. In het duinterrein van Meyendel bij Wassenaar is zondagmiddag de 15-jari- ge jongen R. rouwenstyn uit Den Haag, toen hij probeerde in een hol in een duintop te kruipen, onder neer stortend zand bedolven en gedood. De jongen bevond zich met een 18- jarige vriend in het voor het publiek afgesloten terrein. Ondanks de waar schuwing van zijn metgezel kroop .\j in het hol. Toen hp door grote hoeveel heden neerstortend zand werd getrof fen, heeft de vriend tevergeefs een kwartier lang geprobeerd hem te be- vröden en daarna alarm gemaakt. Tal van voorbijgangers kwamen te hulp. Politie en personeel van gemeentewer ken groeven het lichaam uit, terwijl zuurstof werd toegediend. Drie artsen hebben daarna nog geruime tijd ge tracht, onder meer door zuurstoftoe diening, de levensgeesten op te wekken, echter tevergeefs. Twee jongemannen hebben zaterdag tegen het middaguur de lade gelicht in de kruidenierswinkel van de 62-jarige mej. W. P. Bezmer aan de zuidhoek te Rotterdam. In één greep had een hunner een bedrag van ruim 100 te pakken. De winkelierster, die zich in het ach terhuis bevond maar zich naar de win kel begaf, omdat de bel was overge gaan, betrapte de jongelui. Zij kreeg van een hunner een klap op het hoofd en kon eerst alarm slaan, toen de da ders verdwenen waren. Een van de buren hoorde gegil, en belde fluks de politie op. Even later gierde een over valwagen door de buurt. Het tweetal, dat een toevlucht had gezocht in een leegstaand huis, werd ontdekt en ge arresteerd. Het waren een 22-jarige schilder en een 17-jarige varensgezel. Zaterdagmiddag is aan de Koningin neweg te Amsterdam het driejarig meisje Annemieke de Vries uit het raam van de tweede étage van de ouderlijke woning gevallen. Het meisje kwam op de betonnen vloer van een plaatsje te recht. Met een schedelbasisfractuur werd het in het Wilhelminagasthuis op genomen, waar het enige tijd later is overleden. Het kind was op de venster bank geklommen en had het evenwicht verloren. Zaterdag tegen het middaguur heeft zich bij de Cokesovens van Hoogovens een ongeval voorgedaan dat aan de 60-jarige arbeider M. Klok uit Alkmaar het leven heeft gekost. Bij zijn werkzaamheden moet de heer Klok door onbekende oorzaak bekneld zijn geraakt tussen een deurafneem- machine en een betonnen pilaar. Het slachtoffer moet op slag dood geweest zijn. Tussen 19 en 20 uur zondagavond is te Leimuiden het vüfjarig zoontje van de heer E. de Jong, directeur van de melkfabriek N.V. Holland, met de autoped in het water gereden en ver dronken. Na enig dreggen was het kind spoe dig gevonden. De ontboden geneesheer, die spoedig ter plaatse was, kon slechts de dood constateren. Bij Fort Hardy in Brits Columbia is gisteren een Canadees passagiersvlieg tuig kort na de start verongelukt. 13 van de 18 inzittende ziin om het leven gekomen. Onder de overlevenden be vindt zich de stewardess. Advertentie ONBEPERKTE GARANT* OP DE VERING MA ZET F A BRIEKEN TE ZEVENBERGEN

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 1