Zandvoort en het streekplan Zuid-Kennemerland SPORTNIEUWS cANAT0QêN 500.- In het Beverwijkse land was aardbeienfeest het NAAIMACHINES ALBERT HEIJN ^uperMarb G.S. vinden meer forensen in de bad plaats ongewenst Geen boulevard tot IJmuiden Schilders uit Bergen Rumoerige jonge lui op Stations plein Leerlingen Maud Kool presenteren zich V erspronckweg wordt geasfalteerd Dickens-vereer- ders opnieuw bijeen in Kraantje Lek Volkdansen in Openluchttheater Haarlemse arts veroordeeld tot twee boetes van Muizen-stad in Zandvoort Nog VIJF dagen Voorjaarsprijzen ECHTE WALES ANTRACIET „DE SPAARNESTAD" KATHOLIEKE JONGEREN TE CAST OP SCHEYBEECK nbes ^ufterMols vlees 43 43 25 35 25 MAANDAG 24 JUNI 1957 Brandstoffenhandel 36.000.- voor nood- paviljoen bij centrale werkplaats Nazorg Films Burgerlijke Stand Haarlem ENGEL, Gr. Houtstr. 181, Tel. 14444 Expositie geopend in Huis van Looy" Britten voetballen tegen Haarlemse politie Glashallen in de Waarderpolder Wethouder Geluk opent vrije speelruimte aan het Drilsmaplein Prijs voor Kennemer Foto Kring Door Italianen, Fransen, Polen en Nederlanders Kerstvakantie openbare lagere scholen Eindexamens Triniteits- lyceum te Haarlem Eindexamens Jac. P. Thijsse-lyceum te Overveen Eindexamens „Sancta Maria" te Haarlem Concordia verslagen D.V.S. wandeltochten ERIG DE NOORMAN Overwin die Evipan-affaire AANRIJDINGEN IN HAARLEM Honkbal Woensdag wedstrijd tussen Amsterdam en Haarlem H.P.C. wint kampioen schappen kring' Haarlem Softbal Heemsteedse Pinguïns winnen van Sportclub Haarlem Heemsteedse politie neemt afscheid van Ko Bos Schouderkarbonade 500 gram 100 Gehakt half om half 500 gram 158 Slavinken, heerlijk gekruid, O voor OO In onze vleeswarenafd. Uit eigen slagerij: Gebraden gehakt 150 gram Heerlijke lunchworst 150 gram Veiling verse groenten Citroenen 2 voor Voor een fris slaatje Canadese zalm GROTE HOUTSTRAAT 99 Demonstratie zeezeilen afgelast Beurs van Amsterdam Ten noord-oosten van Zandvoort is in het ontwerp-streekplan Zuid-Kennemer land een weg ontworpen voor overwe gend superregionaal verkeer, die aan zal sluiten op de Zandvoortselaan in oostelijke richting. Gedeputeerde Staten aanvaarden het bezwaar, dat Zandvoort gemaakt heeft tegen het tracé voor die weg, die dwars door het Vijverpark zou komen en ten noorden van de Van Len- nepweg. De met veel moeite aange plante bebossing van het park zou moe ten worden opgeofferd, terwijl boven dien honderdveertig woningen ten noor den van de nieuwe weg zouden komen te liggen en dus afgesloten van de rest van het dorp. Volgens het Zandvoortse voorstel adviseren G. S. aan Provin ciale Staten die, zoals bekend 1 juli over het streekplan zullen beslissen do weg zodanig te projecteren, dat hij op de Van Lennepweg zal uitkomen en de woningen met het Vijverpark er ten zuiden van zullen komen. Het lijkt G. S. nodig noch gewenst, dat Zandvoort woningen in de toekomst gaat bouwen, die bestemd zullen zijn voor van elders aan te trekken bevol king. Het gemeentebestuur van Zand voort had in zijn bezwaarschrift ge vraagd de zuidelijke randweg om net dorp de verbinding vormend tussen de Boulevard Paulus Loot en de Zand voortselaan verder in zuidelijke rich ting op te schuiven tot aan het Noord oosterkanaal in de Waterleidingduinen, om het voor bebouwing bestemde ge bied te vergroten. G. S. ntwoorden daarop, dat bin nen de in het streekplan aangegeven bebouwingsoppervlakte een voldoende bevolkingsaanwas kan worden opge vangen, zij het met dichtere bebou wing dan Zandvoort wenst. Ook wat de sociale structuur van het dorp betreft vinden zij het beter wat dichter te bouwern ten zuid-oosten van het dorp, zodat zij aan de Staten adviseren de zuidelijke randweg (bestemd voor overwegend regionaal verkeer) niet te verschuiven. Ten noorden van de spoorbaan wil de Zandvoort eveneens wat meer be- bouwingsmogelijkheid dan in het plan was aangegeven. Dat zou volgens G, S. een lange uitloper van de be bouwing betekenen, die op zichzelf reeds on ewenst, pijnlijk ten koste zou gaan van de ruimte, die op zo merdagen nodig is bij minder gunstig weer voor de intensieve recreatie. Evenmin voelen G. S. voor de door Zandvoort voorgestelde hoofdverkeers weg ten noorden van de spoorbaan, om dat die niet nodig zou zijn naast de bestaande (in het plan ontworpen) we gen en meer verkeer Zandvoort-Am- sterdam naar de traverse achter het station van Haarlem voeren dan toe- Advertewtie .Seven Sisters" „Cornnic" 20/30 13 60 20/30 12.40 Ook alle andere soorten en afmetingen uit voorraad leverbaar. FRIESE VARKENMARKT 6-10 (Spaarne bij viadukt) Telefoon 14164 en 13904 Nu de bouw van een tweede en derde (dubbel) paviljoen van de centrale werkplaats van de nazorg aan de Schalkwijkerweg voorlopig stagneert in verband met de huidige financierings moeilijkheden, kan een voorlopige op lossing worden gevonden voor het te werkstellen van 30 minder validen door de ruimten in het ketelhuis en de garage en de bergloods tijdelijk tot werkplaats in te richten. De kosten van een en ander worden ge raamd op 11.000, terwijl nog 25.000, nodig zullen zijn voor het aan kopen van materiaal. Uit de voor der den te verrichten arbeid wordt een be drag van 34.000,- aan inkomsten ver wacht. CINEMA PALACE: Kitty In de grote wereld, a. 1., 2. 4.15, 7, 9.15. FRANS HALS: Calypso Joe, a. 1.. 2.30, 7, 9.15. Di. een avondvoorstelling om 8 uur. LIDO: Tot en met do.: Terug uit de hel, 14 jaar, 2, 4.15, 7. 9.15. LUXOR: Op het spoor der verdwenen vrouwen, 13 jaar, 2, 7, 9.15. MINERVA-THEATER: Tot en met wo.: Ri chard III, 14 j., 8.15 uur. Do.: Het Balboekje. 18 Jaar, 8.15. REMBRANDT: tot en met wo.: De re genmaker, 14 jaar, 2, 4.15, 7, 9.15. Do. Roman Holiday, a. 1., 2, 4.15. 7, 9.15. ROXY: Tot en met cn met do.: De gevan gene van Mandorra, 14 jr., 2.30, 7 en 9.15. STUDIO: Liefde, str. volwassenen, 7, 9.15. Het wonder der geboorte, 18 jaar, 2, 3, 4 uur elke middag. GEBOREN: z. v. M. M. Goedhart- Heijselaar; z. v. J. M. Bon-van Wort; z. v. P. J. A. Zuiderwijk-Zeinstra: z. v. A. C. Taling-de Boer; z. v. C. M. Kroon- Koedooder; d. v. H. J. van Luit-Ach- ten; d. v. A. Bliek-van den Toren; d. v. C. M. Slikker-Baarslag. ONDERTROUWD: W. van Alphen en G. C. Tlgchelaar; W. D. Addink en H Teeuvven. GETROUWD: D. Ponsen en C. L. Hofman, R. Vinckx en I. Brainich von Brainich Felth. OVERLEDEN: J. G. van Veen, 82 J., Nachtegaalstraat; A. Weber, 79 j., Ban- kastraat: W. Visee, 59 j„ Rijksstraat weg; H. G. Schrama, 77 j., Kamperlaan, C. Maas-Smak, 66 j., Roerdompstraat. laatbaar is, omdat die verbinding (de bei de Bolwerken, de Verspronckweg en het Kennemerplein) daarop niet inge richt kan worden. De in het ontwerp-streekplan ten noor den van Aerdenhout geprojecteerde weg voor overwegend superregionaal ver keer zal bij de Manege aansluiten op de Zandvoortselaan. Zandvoort achtte dat, in verband met de kruisingen met re gionale wegen minder gewenst en stel de voor de snelverkeersweg de tram baan te laten volgen. G. S. menen, dat daardoor moeilijkheden zouden ont staan, inplaats van afnemen, zodat zij de suggestie verwerpen. Het Zandvoortse voorstel om de bou levard als het ware door te trekken tot IJmuiden (om de bewoners van de IJ- mond gelegenheid te bieden gemakkelijk in Zandvoort van het badleven te ge nieten) verwerpen G. S. Zij stellen, dat voor de IJmond voldoende strand kan worden ontsloten en dat de voorgestel de verlenging van de boulevard meer strand zou ontsluiten dan nodig is. Fraaie duingebieden zouden worden aangetast of onrustig worden. Zuid- Kennemerland zou van voldoende rus tig strand beroofd worden. Advertentie Alle merken due ruime keuze Voor een gehoor van kunstenaars en kunstlievenden uit Bergen, Amster dam en Haarlem heeft de voorzitter van het „Kunstenaarscentrum Bergen" Mr. A. Kamp zaterdagmiddag in het Van Looymuseum een tentoonstelling geopend uit het Bergense, omvattend Bergen, Groet, Schoorl, Egmond. Er is blijdschap in Bergen, aldus spr. dat wij op uitnodiging van het Haar lemse gemeentebestuur in de hoofdstad van het gewest Kunst uit Bergen mo gen brengen, en het verheugt mij Uw gemeentesecretaris en Uw wethouder van kunstzaken hier aanwezig te zien. De getoonde collectie is niet geheel uit Bergen afkomstig, want veel schil derijen zijn door de kennis van zaken van de heren Baard en.Voskuil uit de verblijf plaatsen der particuliere col lecties verkregen. Op twee na zijn alle nog levende ex posanten Ud van het kunstenaarscen trum dat spr. kenschetste als een „per fide samenspel van burgers en kunste naars" waarvan in mei j.l. het 10-ja- rig bestaan gevierd is. Dat samenspel motiveerde mr. Kamp door er op te wijzen, dat de tijd waarin wij le ven ogenblikken vraagt van bezinning die gevonden kunnen worden in de schilderkunst, muziek of literatuur. Spr. besloot met de wens, dat velen die dit werk zullen zien daardoor mo gen geraken tot de kern van het leven, die schoonheid en harmonie is. De tentoonstelling duurt tot 22 juli. Vannacht kreeg de Haarlemse poli tie een mededeling, dat er enige jon gelui op het Stationsplein zich te bui ten gingen aan grote baldadigheid. De politie ging met een radiowagen een kijkje nemen, doch toen zij verscheen, hadden de jongelui reeds het hazenpad gekozen in de richting Noord. Zjj wer den later aangehouden op de Rijks straatweg. Het bleken vier jongemannen te zijn, wier leeftijd varieerde van 18 tot 25 jaar afkomstig uit Haralem-Noord. Zij hadden op het Stationsplein glazen pot ten weggenomen uit een bloemenmand. De glazen hadden zij kapot gesmeten op de rijweg, voorts hadden zij het ge bouw van de V.V.V. bekogeld en ten slotte hadden zij een grote reclame glas plaat aan het perceel Kruisweg 3 stuk geslagen. Tegen de baldadige jongelui werd proces-verbaal opgemaakt. In het Bloemendaalse Openluchtthea ter presenteerden zich gisteravond de leerlingen van Maud Kool in een kort maar interessant programma. De toch nog vrij talrijke bezoekers hebben er zonder twijfel hun genoegen aan be leefd. Goed werk zagen wij van het kwartet Hanneke Berlage, Ria Dekker, Ellis de Raad en Liesbeth Vastbinder. Dit vier tal demonstreerde zijn vorderingen in een étude op muziek van Grieg, en het dient gezegd, dat de meisjes stijlvol en met begrip voor verhoudingen haar „studie" bekroonden. Hetzelfde kan ge zegd worden van de speelse „Ouvertu re" (muziek van Smetana). Verschillende dansen werden wat ontsierd door een glijpartij of een strui keling, doch die ongelukjes lieten bij voorbeeld bij de „Nell-Swyn"-dansen geen onbevredigende indruk achter. Een vlot en gezellig nummertje werd een Polka van Strauss en een vermakelijk geval leverde de befaamde Arlésienne- suitevan Bizet op. Daarin kreeg het jonge goed zijn kans. Ofschoon het er genoeglijk toeging en sommige caprio len veler harten vertederd zullen heb ben, vragen wij ons af, of dit werk nu geschikt is om door kinderen gedanst te worden. In de Walsen van Brahms bewezen sommige leerlingen van Maud Kool goe de dingen te kunnen presteren. Er zat liin in en de figuren vloeiden zuiver in elkaar. Het publiek liet zich na afloop niet on betuigd. W. H. Vanavond om zeven uur zal een elf tal van officieren en manschappen van het Britse oefensmaldeel, dat op het o- genblik een bezoek aan Haarlem brengt, op het Haarlemmerterrein een voetbal wedstrijd spelen tegen een elftal van de Haarlemse politie. B. en W. van Haarlem vragen de raad om een crediet van 255.500 oor het asfalteren van de Ver spronckweg. Van de dit jaar beschik baar gestelde credieten voor het op nieuw rioleren van een aantal straten, zal slechts een zodanig gedeelte ge bruikt worden, dat alleen de Ver spronckweg gerioleerd wordt. Dit in verband met de huidige financierings moeilijkheden. Het asfalteren van de Verspronckweg Is van groot belang, omdat de Westelijke randweg niet voor 1961 gereed komt en de Verspronckweg een belangrijke schakel is in de thans gebruikte, verbeterde route van het noorden via de Delftlaan naar het zuiden, het centrum en de Prinsenbrug. B. en W. hebben de C.V. Verf- en Glasfabriek C. J. Krug te Haarlem grond aan de Ir. Lelyweg in de Waarderpolder in erfpacht toege zegd. De C.V. gaat daar een glas magazijn bouwen. Het ligt in de be doeling een tweetal grote glashallen op te trekken tussen de Ir. Lelyweg en de Industriehaven. Hierin wordt glas opgeslagen en bewerkt. Middels een loopkatconstructie zal het moge lijk zijn glaskisten te laden en lossen aan schepen in de haven en aan glas auto's op de weg. De nodige vergun ningen voor de bouw van deze glas hallen zijn binnen en het werk is op gedragen aan architect Bert Schult- heiss te Haarlem. Op verzoek van het wijkcomité Haar lem-oost zal de wethouder voor Jeugd zaken, D. J. A. Geluk, op woensdag 3 juli 's avonds om half acht de on langs ingerichte vrije speel ruimte voor de jeugd aan het Drilsmaplein officieel in gebruik stellen. De Kennemer Foto Kring heeft in de landelijke foto-wedstrijd van de Bond van Nederlandse Amateur-Fototgrafen Verenigingen de tweede prijs behaald in de afdeling B. De heer Joh. Scholten te Haarlem heeft voorts de hoogste on derscheiding ontvangen van de Fédéra- tion Internationale de l'Art Photogra- phique. Een half jaar na de oprichtingsverga dering van de Nederlandse tak van The Dickens Fellowship in de uitspanning „Kraanje Lek" te Overveen zal in de zelfde gelegenheid op zaterdag 6 juli om half vier een bijeenkomst worden gehouden, waar het bestuur verslag zal doen van zijn werkzaamheden. Na een uitgebreide correspondentie blijkt de Nederlandse tak officieel te zijn erkend als afdeling van de Dickens Fellow ship de eerste en enige op het con tinent. In een „Welcome to Haarlem" schrijft „The Dickensian" van mei 1957 over deze primeur van Nederland: Dickens is er uitermate populair en onlangs is een bewonderenswaardige nieuwe uitgave voltooid van zijn ro mans, verkrijgbaar tegen een zeer schappelijke prijs". Voorzitter Godfried Bomans, heeft op de Jaarvergadering van The Dickens Fellowship, van 24-26 mei te Buxton in Engeland gehouden, de Nederlandse tak vertegenwoordigd. Van ziin erva ringen aldaar zal hij een uitvoerig ver slag uitbrengen. Op het programma staat voorts een door drs. H. L. Prenen te houden causerie over „Dickens en zijn illustrators". Te veren zullen de Dickensians, hongerig geworden door een eveneens op de agenda voorko mende algemene gedachtenwisseling over de belangen van de afdeling, zich kunnen sterken aan een uit spekpan- nekoeken met stroop bestaande maal tijd. Buiten de reeds aangekondigde dans avonden zullen er in het Openluchtthe ater te Bloemendaal nog verschillende andere dansprogramma's afgemerkt worden. Zoals bekend zal in juli het Zweeds Ballet „Gymnastique Idla" op treden en in dezelfde maand nog het Spaanse dans-ensemble „Susana y Jose". Voorts Het Nederlands Ballet en het Negerballet van Keita Fodéba. Nieuw is nu, dat er ook 17 juli in het Openluchttheater een dansavond ge geven wordt, welke verzorgd zal wor den door Italianen, Fransen en Neder landers. Zij treden eerst op te Dord recht, waar met enig feestvertoon de eerste Statenvergadering herdacht zal worden. De Italianen logeren in Haarlem en zij krijgen dan een mooie gelegenheid om met de andere groepen een voor stelling te geven in het Openlucht theater. Op 4 augustus is er verder een bijzon dere avond geprojecteerd, waarop een groep Poolse dansers zal optreden. Naar ons werd medegedeeld, zal ook het toneelprogramma worden aange vuld. Zondag 12 juli namelijk komt de toneelgroep „Arena" met een voorstel ling van „Het Dansende Ezeltje", wel ke tevens voor de televisie zal gaan. Het Noordhollands Philharmonic ch Orkest zal tenslotte twee promenade concerten verzorgen, en wel zondag 7 juli en zondag 25 augustus. B. en W. van Haarlem hebben op 15 januari vastgesteld, dat de ge meentelijke lagere scholen van 24 december tot en met 6 januari kerst vakantie zouden hebben. Aangezien 6 januari in 1958 op maandag valt, heeft het College nu besloten de kerstvakantie te doen eindigen op 4 januari, terwijl het begin ervan nu is vastgesteld op 23 december. Bij de eindexamens der H.B.S. A af deling behaalden de volgende heren aan het Triniteitslyceum te Haarlem het einddiploma: P. Duivenvoorde, Lisse; F. Grapperhaus. Heemstede; J. Har ren, Haarlem; J. Joosten, Haarlem; R. Matzinger, Heemstede; P. Olijdam, Haarlem en T. Toenbreker, Haarlem. Afgewezen werden 3 kandidaten. Geslaagd voor het eindexamen HBS- B. de heren: J. H. Beucker Andreae; L. de Bruin; H. Goldberg; Th. Guinau; H. M. Roojj; P. J. Schreuder; D. B. Tjadem; W. Ch. P. de Vries; N. J. van der Wind en de dames: F. M. Jonker; M. de Kok en W. Niekerk. Afgewezen 4 kandidaten. Zaterdag slaagden voor het eindexa men gymnasium B: de dames J. Eek hout, M. Faase, M. Ronde, allen te Haarlem, M. v. Kessel, A. v. d. Poll te Heemstede, E. Bungener, Amsterdam, L. Fischer, Aerdenhout, A. Haanappel, Bloemendaal, G. Hilt, IJmuiden. Met een kandidate wordt het examen voort gezet. De wedstrijd om het kampioenschap van de Haarlemse Voetbal Bond tussen Concordia en R. C. H. 4, die zaterdag avond in Hillegom op het Concordia- terrein werd gespeeld, is door R. C. H. 4 met 2-1 gewonnen. Nadat de rust met dubbelblank was ingegaan, nam R. C. H. een 2-0 voorsprong. De Hil- legommers slaagden er weliswaar in een tegenpunt te scoren maar verder kwamen zij niet. R. C. H. won verdiend en mocht na afloop uit handen van de H, V. B. voorzitter de heer v.d. Aart de kampioensmedaille 1956-57 in ontvangst nemen. Op 13 en 14 juli zullen de door de wandelsportcommissie van de speeltuin D.V.S. de D.V.S.-wandeltochten ge houden worden. De start van dit jaar lijkse wandelevenement zal plaats vin den van de speeltuin D.V.S. gelegen aan de Clovisstraat in Haarlem-Noord. Zaterdag 13 juli wordt gewandeld over de afstanden van 10, '15 en 25 km. Zon dag 14 juli wordt gewandeld over de afstanden van 10, 15, 25 en 40 km. Door bijzondere omstandigheden was vandaag plaatsing van het vervolgver haal Eric de Noorman niet mogelijk. Advertentie neem er het zenuwsterkend tonicum e Vanmorgen heeft de Haarlemse kan tonrechter, mr. F. J. Gerritsen, een 52- jarige arts uit Haarlem, die vorige week terecht stond wegens overtreding van de wet op de tandheelkundige inrichtingen, veroordeeld tot twee geldboetes van vijfhonderd gulden. Volgens een inspecteur van politie uit Rotterdam stond de arts in contact met het Rotterdamse tandheelkundige insti tuut Evipan. In opdracht van dat in stituut zou de arts tanden en kiezen getrokken hebben onder narcose. De officier van justitie, mr. H. Lager waard, had vorige week de maximum straf geëist: tweemaal duizend gulden boete of twee maanden hechtenis. De kantonrechter verwierp het ver weer van de arts, dat hij zelfstandig en onder eigen naam als geneeskundige een tandheelkundige praktijk had uit geoefend. Het werd bewezen geacht, dat er tussen hem en Evipan een nau we en geregelde relatie bestond. Pa tiënten, die zich tot het Rotterdamse in stituut hadden gewend, werden namens die inriching naar de dokter in Haarlem gebracht, waar zij hapten voor een in tegrale prothese. Na de behandeling be kommerde de dokter zich niet meer om zijn patiënten, hetgeen een der re denen was, dat de kantonrechter het zelfstandig en onder eigen naam uitoe fenen van een praktijk als tandarts door de dokter niet bewezen achtte. Het tandheelkundig instrumentarium van de arts, dat bij de inval door de Haarlemse politie in beslag was genomen, werd door de kantonrechter verbeurd ver klaard. Zaterdagmiddag om half een liep de vijf-jarige J. de H. zonder op het ver keer te letten de Oranjeboomstraat uit de Westergracht op. Hij liep daarbij pardoes tegen een mo torfiets op. Met een wond aan het lin keroor werd de jongen naar het St.- Elisabethsgasthuis overgebracht. Om kwart voor twee zaterdagmiddag stak de drie-jarige B. K. plotseling ach ter een geparkeerde vrachtauto om de Zomerkade over. Juist kwam er een personenauto, waarvan de bestuurder niet meer op tijd kon afremmen. De jongen werd doorde auto geschept, kwam op de motorkap terecht en werd op de grond geworpen. Met schaafwon den aan gezicht en benen moest hij naar de Mariastichting worden ver voerd. Zaterdagavond om kwart voor acht kwamen in het Florapark een personen auto en een bestelauto met elkaar in botsing. De bestelauto verleende geen voorrang. Beide wagens werden licht beschadigd. Er was geen persoonlijk letsel. De verkeerspolitie verzoekt eventuele ooggetuigen van dit onge val zich bij haar te melden aan het bu reau in de Lange Wijngaardstraat. De aardbei, waarvan de weezoete geur in deze zomer se dagen rond Beverwijk en Heem~\erk hangt, bestaat voor 91 pet. uit water. Dat niettemin zondag in de ro zentuin van Scheybeeck te Beverwijk werd gezongen, dat deze aardbei om te zoenen is als een frise rode mond, pleit voor de negen procent die overblijven. Van de aardbeien die in Nederland gekweekt worden komt slechts 5 pet. uit Noord- Holland, maar die zijn dan ook zo goed, dat de L.T.J. in de bisdommen Haarlem en Rotterdam er geen ogenblik aan getwijfeld heeft juist die vijf procent te gaan opzoeken en luide te verkondigen, dat in het Beverwijkse land iets bijzonders aan de hand was: aardbei van de Beverwijkse grond, je bent toch zo ge zond: En om die Beverwijkse aardbei heeft de L.T.J. samen met de L.T.M., de K.A.J., V.K.A.J. en K.M.J. een feest georganiseerd, dat het zon overgoten Scheybeeck nog feestelijker maakte dan het reeds is. Voorzitter G. Vendel, die de leiding van dit aard beienfeest had, kon spreken van een nieuw evenement in het bewegingsleven van de jongeren, die omhoog willen en de vreugden van het le ven stijlvol willen genieten en burgemeester J. G. S. Bruinsma van Beverwijk, die van aardbeien nog niet veel wist hij is pas kort in Be verwijk begreep de im pulsen van de jeugd, waar deerde het onbevangen con tact en de kunstbeoefening. Hij hoopte maar dat het aard beienfeest een jaarlijkse tra ditie zou worden, hetgeen trouwens in de aardbeien polka. een goed stuk amuse mentsmuziek, luide werd verkondigd. Met de hem eigen degelijkheid leverde directeur Jac. de Weijer van de Beverwijkse veiling Ken- nemerland een „proefschrift" over de aardbeien, waarmee hij summa cum laude pro moveerde, want in kort be stek vertelde hij praktisch alles wat in geleerde boeken uitvoerig over de verrukke lijke aardbei te vertellen valt. De geschiedenis, de ont wikkeling van de cultuur in Nederland, bijzonder in Kennemerland. Hij sprak over de verschillende rassen de veredeling daarvan, de ge bruikswaarde (aardbeien be vatten vitamine c in grote rijkdom) en de verspreiding (in Engeland worden meer aardbeien geteeld dan in Ne- derland, dat met 4.350 ha op de tweede plaats komt). Met aardige bijzonderheden en wetenswaardigheden maakte hij zijn toehoorders nog meer belust op de aardbeien, die in leuke tenten aan de rand van de rozentuin lagen te springen om geconsumeerd te worden. Dat moest evenwel nog even wachten, want teerd. Niet lang daarna eerst heeft hoofdaalmoeze nier P. J. M. Matthijsen laten horen, dat hij het verhaal van het meisje, dat laatst loos was, beter kende dan de hon derden jongelui, nademaal een zwak gebrom zijn mach tig dirigeren bij de samen zang begeleidde. Dan was het ogenblik aan gebroken, waarop een stra lende aardbeienbruid de met de plechtige ambtsketen met de Beverwijkse lelie om hangen burgemeester de eer- ging v lgden haar voorbeeld Burgemeester J. G. S. Bruinsma van Beverwijk (rechts) met de door hem uitgeroepen Aardbeienkoningin en de .voorzitter van de Aardbeiencommissie, de heer G. Vendel uit Heemskerk. De zon lachte boven dit schouwspel van de aroma's van de Beverwijkse vruch ten genietende massa. Zacht klonk intussen de pianomuziek om, na de stre ling van maag, oog en oor en gevoel te gaan strelen: leerlingen van de balletschool uit Alkmaar nodigden ten dans; Aufforderung zum Tanz, een feilloos ballet tegen de fraaie achtergrond van het geboomte en het beschutten de struikgewas van Schey beeck. Een brokje schoon heid, dat de stijl van het feest verhoogde. Zo werd een program afgewerkt, dat de jongeren alle eer aandeed, hun durf demonstreerde en hun verlangen naar een ver zorgde levensstijl. O, ze ko men weer, want dit feest in Beverwijk heeft allen zeer voldaan en dat ze aardbeien zullen eten staat vast, nu di recteur Jac. de Weijer ver zekerd heeft, dat één ons aardbeien per dag alle vita minegebrek oplost En is het niet om de aardbeien, dan komen ze om het feest, het feest dat een mooie beleve nis was. ste aardbei aanbood, die een zo verrukkelijke streling van de tong van Beverwijks ma gistraat veroorzaakte, dat hij onder gejuich van de aan wezigen de aardbeienbruid tot aardbeienkoningin van het feest verhief. Welke on derscheiding met een char mante buiging werd geaccep- Advertentia dansten de doosjes aardbeien over de grasvlakte van de rozentuin en zat heel het grote gezelschap stil genie tend van water en vitamine c in de geurige roodverbran de vorm van de smakelijke aardbei. De kleinste dochter van de burgemeester maakte een rondedansje voor ze zoetjes in het gras dook om te gaan smullen, en edelacht bare wethouders, autoriteiten van organisatie en vereni- In het kader van de Amsterdamse sportweek speelt een Haarlems over gangsklasse negental woensdag 26 ju ni des avonds om zeven uur op het terrein Olyrnpiaplein te Amsterdam een wedstrijd tegen een Amsterdams negental. De Haarlemmers komen uit in de volgende opstelling: werper: Sauer (Rooswijk); achtervanger: Hei- nen (Rooswijk); ie honk: Zandbergen (Schoten); 2e honk: Meenhorst (H.H. C.); 3e honk: Chr. Hetem (S.C. Haar lem); korte stop: Pelser (R.C.H.) links- velder: Dmkelberg (Schoten); midvel- der: Nonnekens (H.F.C. „Haarlem") en rechtsvelder: P. Duinker (H.H.C.); re serves: v. Manen en Hartgers (beiden Schoten); Maaskant (R.C.H.) en W. Klooster (S.C. Haarlem) Op het terrein van de voetbalver eniging E.D.O. aan de Mr. J. Gerritsz- laan te Haarlem Noord wordt woens dagavond om zeven uur de wedstrijd E.D.O. tegen Schoten gespeeld. De tweede ontmoeting der zwemkam- pioenschappen Kring Haarlem Konink lijke Nederlandse Zwembond werd zon dagmiddag door de Heemsteedse zwem en poloclub H.P.C.in de zwemvijver „Groenendaal" te Heemstede georgani seerd. Er werden 10 wedstrijden ge zwommen ten het werden 9 kampioen schappen voor de organiserende vereni ging. De voornaamste uitslagen zijn: 50 meter vlinderslag jongens: 1. F. v. d. Eijnde, HPC, 34,1 sec.2. J. Sint, DWR, 36,8 sec.; 3. A. Koster, HPC. 25 meter vlinderslag meisjes: 1. W. Hofman, HPC, 16 sec.: 2. H. Vlaanderen, HPC, 17 sec.; 3. M. Sint, DWR, 17,5 sec. 100 meter vrije slag dames: 1. W. Hofman, HPC, 1 min. 12.1 sec.; 2. M. Smit, HPC, 1 min. 15,4 sec.; 3. H. Vlaanderen en I. Philippo, beiden HPC, ieder 1 min. 16 sec. 100 meter vrije slag heren: 1. J Bouwman, HPC, 58,5 sec.; 2. W. Geurt sen, MPC, 60, 4 sec.; 3. R. Prins. HPC 1 min. 2,4 sec. 4x25 meter wisselslag persoonlijk: 1. W. Hofman, HPC, 1 min. 22,6 sec.; 2. T. Steensma, Haarlem, 1 min. 27,6 stee.; 3. M. Sint, DWR, 1 min 29,6 sec. 100 meter schoolslag heren: 1. R. Boon, HVGB, 1 min, 18 sec.; 2. H. Ver leur, HPC, 1 min. 23 sec.; 3. D. Man- dersloot, HPC, 1 min. 25,2 sec. 4x50 me ter wisselslag estafette jongens: 1, HPC, 2 min. 24 sec.; 2. HPC II, 2 min. 33,2 sec.; 3. DWR, 2 min. 40,9 sec.; 4x50 meter wisselslag estafette meis jes: 1. H.P.C. 2 min. 34,4 sec.; 2 DWR, 2 min. 43,5 sec.; 3. NVA 2 min. 47.1 sec. 4x25 meter wisselslag persoonlijk he ren: 1. W. Geurtsen, HPC, 1 min. 11,6 stee.; 2. R. Prins, HPC, 1 min. 12,7 sec.; 3. G. Westerman, DWT, 1 min. 17,8 sec. 4x100 meter vrjje slag estafette dames: 1. HPC 5 min. 10 sec.: 2, DWR 5 min. 37,2 sec.; DWT 5 min. 4,1 sec. In de eerste klasse van de softbal competitie heeft het Heemsteedse Pin guïns negental door een duidelijke 18 4 overwinning tegen het onvolledige Sportclub Haarlem nog steeds ongesla gen de leiding behouden in deze klasse. Het T.Y.B.B.-negental heeft het deze week in de uitwedstrijd tegen het Am sterdamse O.V.V.O. al heel gemakke lijk gehad, want de Amsterdamse da mes slaagden er slechts op het aller laatste moment in nog een „bijeen geraapt" negental binnen de lijnen te brengen. De Haarlemse dames hadden geen moeite een grote 154 overwin ning te behalen. Ongetwijfeld was er in de plaatselijke ontmoeting tussen kampioen H.H.C. en H.C.K. meer spanning, want het einde bracht H.H.C. slechts een kleine 12 10 overwinning. In deze ontmoeting brachten R. Rab (H.H.C.) 2 x; D. de Jong (H.H.C.) en B. van Beymerwerdt (H.C.K.) home-runs op hun naam. Met nog twee honken bezet kon de H.H.C. speelster Annie de Vries de kampioenen behoeden voor een neder laag door de harde linedrive van de H.C.K.-speelster Gré Prins uitstekend te verwerken. Het Beverwijkse Roos wijk komt er steeds beter in en deze week bewezen de Beverwijkse dames ook tegen Schoten wel in de hoogste klasse mee te kunnen. De dames uit Schoten moesten met een duidelijke 5—1 nederlaag genoegen nemen In de tweede klasse behield E.D.O. door een grote zege tegen het Amster damse D.C.G. (143) de leiding nog ongeslagen. Het heeft een uitstekende kans weer in de hoogste klasse terug te keren. Ook R.C.H. deed het deze week uitstekend, hetgeen overigens ten koste ging van de T.Y.B.B. reserves (5—2). Het programma luidt deze week: Eerste klasse: maandag 24 juni, T.Y.B.B.H.C.K.; dinsdag 25 juni, H- H.C.O.V.V.O.: donderdag 27 juni, S.C. Haarlem—Schoten: vrijdag 28 juni, RooswijkPinguins; maandag 1 juli, Pinguins—H.H.C. Zaterdagmorgen heeft een bekende Heemstedenaar afscheid genomen van zijn werkkring. Er zullen vooral order de oudere Heemstedenaren er maar weinig zijn, die Ko Bos niet kennen. De laatste dertien jaren was hq als schoonmaker en concierge werkzaam in het politiebureau. Daarvoor werkte hij al op arbeidscontract bi de Plan- soenendienst en menigeen zal zich Ko Bos herinneren als winkelier in brui loftsartikelen, maar vooral als graag gezien en gehoord conferencier op brui loften en partijen. Nooit is hij in vaste gemeentedienst geweest, maar niettemin was burge meester mr. A. G. A. Ridder van Rap- pard, persoonlijk aanwezig om de 72- jarige Ko Bos met een vriendelijk woord een afscheid toe te roepen. Hoofdinspecteur A. Berentsen liet zijn toespraakje vergezeld gaan van een persoonlijk cadeau en namens de poli tie sportvereniging werd hem een ta felcouvert overhandigd, terwijl het po litiekorps hem een schilderstuk aan bood. Samen met zijn echtgenote, zijn dochter, schoonzoon en twee kleinkin deren, liet Ko Bos zich de huldiging welgevallen, een tikje bleek en onwen nig nu hijzelf eens een keer onderwep was van de feestvreugde. Hoewel hij niet in gemeentedienst was, hoewel hij geen lid was van de politieverenigingen was hij toch overal steeds bij en trok hij ermee op uit om met ziin uitgebreid liedjesrepertoire, zijn vrolijke natuur en zijn onstuitbare grapjasserij de stem ming op peil te houden. Met koffie en gebak werd zaterdag de huldiging be sloten. Alleen dinsdag en woensdag 25 en 26 juni a.s. Alleen dinsdag cn woensdag 25 en 26 juni a.s. Gesneden andijvie 500 gram Nieuwe tuinbonen per kilo Uit onze afd. kruidenierswaren: t/m zaterdag 6 juli Fancy Pink, Clover Leaf, iiq per blik van 125 voor 11 d Prachtige moot tonijn in olie Starkist, - per blik van 89 voor q5 Garantie voor kwaliteit Laagste prijzen Rente -f winstaandeel In Zandvoort staat thans een attrac tie van internationale vermaardheid. In een tent aan de Zeestraat is de Mui- zenstad gehuisvest. Als men de tent binnenkomt vindt men een groot pla teau waarop een miniatuurstad met kerken, toren, winkels, huizen, kana len, bruggen en vaartuigen staat op gesteld. Deze stad wordt bewoond door 500 tamme muizen in talrijke variëtei ten. Du .di®rtie.s bewegen zich vrij rond m net stadje en denken er niet aan, van het plateau weg te lopen. Het ge- heel is een schepping van de heer H. de Man te Scheveningen. die de „mui- zensport" als liefhebberij is begonnen en later zijn aannemersbedrijf van de hand heeft gedaan. Zijn liefhebberij is nu zijn broodwinning. Hij bezit plm 3000 muizen, waarvan er steeds 500 op 'tour nee zijn, De heer de Man is met zijn muizen herhaaldelijk voor de televisie in ons land en het buitenland opgetre den. Als muizenfokker heeft hij een goede naam en hij heeft talrijke eerste pr«?fn gewonnen. c'° Muizenstad blukt, aat de heer de Man grote zorg aan zun dieren besteedt. De expositie l°°ral voor kinderen erg attractief, f" daar graag een uurtje door. iviaar ook voor volwassenen (ook voor de dames) is het bezichtigen van deze muizen-gemeenschap zeker de moeite ™La De heer de Man had trouwens °°k een stand op de damesbeurs te Amsterdam. De demonstratie zeezeilen van de „Flving Junior Club" t.e Zandvoort kon zondagmiddag geen doorgang vinden. -ïgeveer twintig deelnemers, onder wie enkele buitenlandse, waren 's mor gens met hun zeilboot te Zandvoort ge arriveerd. De organisatoren van de de monstratie hadden echter elk onaan vaardbaar risico willen vermijden en het doorgaan van de demonstratie af hankelijk gesteld van het advies van het hoofd van de kustwacht, de heer P. van der Mfje. De tamelijk ruwe zee en de vrfj sterke noordelijke wind maakten de situatie voor de ranke vaartuigjes naar het oordeel van deze deskundige te ge vaarlijk. De organisatoren besloten daar op, de demonstratie af te gelasten. Tot teleurstelling van de zeil-enthousiasten en van het talrijk publiek dat naar de r" -ndvoortse boulevard was gekomen. (Mlet officiële koersen l 3% Ned 1953 3ia Ned 1953 3Va Ned 1956 3)3 Ned 1948 3y« Ned. 1950 3% Ned 1954 i'.'t Ned. 19551 3-3)5 Ned. 1947 3 Ned. 62-64 bel lac Inschr. Grtbk 1.946 3 Ned. Handel Mil cert A.K.Ü Van Berkel's Patent Calvé-Delft cert Van Uelder Kun Hoogvens cert Unilever Cert. Ned. Kabel Philips Kon Petroleum „Amaterdam" Rubber Holl Amerika Lijn Kon. Ned Stoomb. Mij Ned Scheepv Unle K.L.M. H V.A Dell MlJ cert. A'dam 2',2 56 1 A dam 56 11 A'dam III Vortg Opening slot 24/6 90iY 89% 89 U 84% 84% 85 85 87 80 'A 86H 90% 160>/a 198% 208 360 312 Va 472 293 296% 217.90 80% 178 147 176 120,40 127 Va 97% 81 lOOVa 100% 195V* 459% 291 211,30 81 176% 145 173 120,50 127)4 98%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 2