Dulles kondigt aan: AMERIKAANSE DIVISIES ZULLEN KLEINER WORDEN DOCH MOBIELER V oor stel vermindering troepensterkte Onheilspellend congres Formosa op een massale aanval voorbereid nn mi nu STUDENT HOUDT IN LIFT INSLUIPERS GEVANGEN Uitvoering doodvonnissen van Hongaarse auteurs wordt opgeschort Warme lucht op komst 55.000 gegadigden wachten op telefoonaansluiting Melk niet overal 6 cent duurder Franse divisie verlaat Tunesië Autobus met 34 inzittenden in een sloot Feest in Hoorn Trap op en af gerend om ontsnapping te voorkomen Gevolg van buitenlandse protesten? Verhoging in drie etappes K m Het weer 28 juni Het Atoom Het weer in Europa woensdag 26 juni 1957 81ste JAARGANG No. 29640 Communistisch geschut voortdurend in actie Vi'ijwel allen gewond Kli! «0® i v. - Amsterdam-Zuid in opschudding Ouderdomspensioen DE „SCHONE" H-BOM Geen formalistische bestedingsbeperking' VOOR AANSLUITING IS MEER DAN EEN TOESTEL NODIG.... Russische wapens voor Jemen dee MORRIS before pot/6up/ MOTOR BROMFIETSKLEDIHG „Diè is pas schoon! Tamelijk zonnig Aan zee opening O BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. Umuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m m-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. De Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken, John Foster Dulles, heeft gisteren op zijn wekelijkse pers conferentie in Washington gezegd, dat de Amerikaanse divisies enigszins ge stroomlijnd en gereorganiseerd zullen worden. Dat betekent echter niet, dat er troepen aan de NATO of aan Duits land onttrokken zullen worden. De nu merieke sterkte van de divisies zal enigszins worden verkleind, maar zij worden tegelijkertijd mobieler en krij gen een grotere gevechtswaarde. Ame rika is steeds bedacht op de mogelijk heid, aldus Dulles, om door reorgani satie van zjjn troepen in het buitenland spanningen te verminderen. De minister zei dit naar aanleiding van de kort geleden met Japan tot stand gekomen overeenkomst tot vermindering van de Amerikaanse troepensterkte in dat land. Maar Dulles zei, dat Japan een bijzondere positie inneemt en dat de maatregel in dat land geen parallel elders heeft. Dulles zei verder, dat Amerika er bij de Londense ontwapeningsbesprekingen niet op zal staan, dat een schorsing van de kernproeven gelijktijdig ge schiedt met het stopzetten van de pro ductie van kernwapens. Dit laatste zou ook later kunnen gebeuren. De controle op de kernproeven is nu eenmaal ge makkelijker dan die op de produktie. Als propaganda bestempelde de minis ter wat zijn Russische ambtgenoot Gro- myko heeft gezegd over de Amerikaan se houding ten aanzien van de ontwa pening. Op de Londense ontwapenings conferentie heeft de Amerikaanse af- De Hongaarse communistische par tij, die zich momenteel de Socia listische Arbeiderspartij noemt, heeft ernstig geleden onder de revolu tie van vorig laar. De partij, die vóór november 1956 nog 900.000 leden telde, heeft nu niet meer dan 400.000 leden. Oud-premier Nagy heeft indertijd in zijn val een grote groep volgelingen meegesleurd, en de partij zal nooit meer in de oude glorie hersteld wor den. Er zijn dingen gebeurd die een zó grote meerderheid van het volk in ver zet hebben gebracht tegen het commu nisme, dat in Hongarije geen omvang rijke communistische partij meer kan ontstaan. Als een kleine communisti sche partij desondanks toch het rege ringsbeleid blijft beheersen, dan gebeurt dat slechts bij de gratie van de Sovjet- Unie. Sinds ruim zeven maanden is Boedapest méér onderworpen aan Mos kou dan ooit tevoren. In geen Oost- europees land volgt de regering de in structies van het Kremlin zó nauwgezet op als in Hongarije. Morgen wordt er in Boedapest, voor het eerst sinds de revolutie, weer een communistisch partijcongres gehouden. Janos Kadar, die behalve premier ook partijleider is, zal een poging doen om de eenheid binnen de partij te ver sterken. Er schijnen namelijk ernstige interne conflicten te bestaan, met na me tussen Stalinistische en nationaal- communistische stromingen. Kadar Verwerpt zowel het onvervalste Stali nisme van Rakosi als het Titoïsme of nationaal-communisme van Nagy. Hij wil Hongarije een Marxistisch-Leninis- tische weg laten bewandelen, die ge heel parallel loopt met de weg van Khroesjtsjev. Hij wil tot iedere prijs vermijden dat het Hongaarse regerings beleid ooit weer het misnoegen wekt van de Sovjet-machthebbers. Twee ministers en een lid van het partijbestuur zullen op het partij congres het woord voeren, en de 900 gedelegeerden zullen in vertrouwen Worden genomen over de huidige moei lijkheden waarmee de partij kampt. Te kenend voor de situatie is, dat er geen buitenlandse correspondenten worden toegelaten. De binnenlandse correspon denten, die wel aanwezig mogen zijn, kunnen in hun gecensureerde bladen uiteraard slechts melden wat de partij het volk wil laten weten. Het onheilspellende karakter van het komende Hongaarse communistische congres wordt geaccentueerd dooi- het recente V.N.-rapport over de histori sche evenementen van oktober en no vember 1956. In dit rapport werd nog eens vastgesteld, dat de revolutie een .spontane nationale opstand" was, ver oorzaakt door vele en grote grieven. De Sovjet-theorie, dat de revolutie was ge organiseerd door „reactionaire krin gen" en dat zij aangewakkerd werd door „Westerse imperialisten", is in het V.N.-rapport volkomen verworpen. Ook wordt de legende ontzenuwd dat premier Nagy om Sovjet-interventie zou hebben gevraagd. Van zeer groot actueel belang is tenslotte de conclusie van de V.N.-rapporteurs, dat het re giem Kadar kennelijk niet op de wil van het volk steunt. De V.N. hebben dus weer eens de aandacht gevestigd op het tragische lot van de Hongaren, die zo bitter gestraft zijn voor hun verzet tegen de commu nistische overheersing. Hoe nodig het is dat de aandacht van de wereld voor de Hongaarse tragedie niet verslapt, blijkt Weer uit het huidige voornemen van de Hongaarse communistische leiders de macht van de partij te vergroten. Op het komende congres zal men ongetwij feld nieuwe terreurmaatregelen in over weging nemen, die de positie van Kadar sterker moeten maken. Men zal de par tij trachten te zuiveren van die elemen ten die niet slaafs de huidige koers van Moskou willen volgen, en met de aldus gezuiverde partij zal men het volk meer onder druk zetten dan ooit. Het belooft «en sinistere bijeenkomst te worden. gevaardigde, Harold Stassen, gisteren voorgesteld de sterkte van de Ameri kaanse en Russische strijdkrachten in een eerste stadium van ontwapening te stellen op 2.500.000 man in een tweede stadium op 2.100.000 man en' in een derde stadium op 1.700.000 man, zo wordt van Britse zijde meegedeeld. De tweede en de derde vermindering zouden afhangen van de voortgang bij de oplossing van de hangende politieke probiemen. De Franse afgevaardigde Moch juich te dit voorstel toe. Voor Frankrijk stelde hij in de drie stadia de sterkten 750.000, 700.000 en 650.000 voor. De Russische vertegenwoordiger Zo rin behield zich een mening voor. Hij wil eerst weten welke politieke proble men Stassen bedoelt en hoe hij denkt over een vermindering van de bewa pening en de militaire uitgaven. Zorin zei het te betreuren, dat Stassen niet heeft gereageerd op het Russische voorstel van 14 juni tot een schorsing van de kernproeven gedurende twee of drie jaar. De openbare mening in de wereld, aldus Zorin, zal de poging van het Westen om een staking van de kern proeven te koppelen aan een staking van de produktie van kernwapens niet begrijpen. (AFP-Reuter-UP) Met ingang van 1 .juli zal zoals bekend is de verbruikersprjjs /an melk, los en m flessen, in het algemeen met zes cent per liter worden verhoogd. De prijzen voor melkprodukten zullen in evenre dige mate aan deze stijging worden aan gepast. De prijs voor karnemelk zal met twee cent stjjgen. Nader overleg is gepleegd over de melkprijs in de zogenaamde niet-gesa- neerde gebieden in West-Nederland, waaronder Amsterdam, Rotterdam en Den Haag en in enkele andere gebieden, o.m. midden-Brabant. Daarbij is van de zijde van de melk-détailhandel verzocht de prijs voor deze gebieden eveneens met zes cent per liter te verhogen. De minister van economische zaken heeft de betrokkenen doen weten, zich hiermede niet te kunnen verenigen. Voor deze gebieden zai derhalve de verhoging van de melkprijs voorshands beperkt blijven tot vijf cent per liter. Dit houdt verband met het feit, dat reeds bij wijze van voorschot door de melkhandel een groter marge is genoten als gevolg van afronding naar boven op hele centen van de verbruikersprijs ge durende bepaalde perioden. De minister heeft zich bereid ver klaard het vraagstuk van de marge in deze gebieden op basis van een repre sentatief onderzoek nader te bestuderen. In nationalistisch-Chinese kringen op het eiland Formosa vreest men, dat de communisten binnenkort een groot scheepse aanval op de Quemoy-ei!~n den zullen ondernemen. De laatste da gen heeft de artillerie op het Chinese vasteland met ongekende hevigheid de nationalistische stellingen bescho ten. Generalissimo Tsjang Kai-Sjek heeft de chef van de nationalistische generale staf, generaal Peng Meng An- tjsi, vervangen door de chef van de luchtmachtstaf, generaal Wang Sjoe- Ming. Generaal Peng is benoemd tot chef van de landmacht-staf. Vandaag komt in Peking het Chinese (commu nistische) Volkscongres voor zijn jaar lijkse zitting bijeen. De Franse regering heeft besloten een divisie landstrijdkrachten van 27.000 man uit Tunesië naar Algerije over te brengen om een einde te ma ken aan het verkeer van opstandelin gen en wapens over de grens. In Franse regeringskringen is gezegd, dat Frankrijk daartegenover van de Tune sische regering verwacht, dat zij maat regelen zal nemen om grensoverschrij dingen van Algerijnse opstandelingen te beletten. Tenslotte wordt gezegd, dat een be sluit over de terugtrekking van de rest der Franse strijdkrachten in Tunesië niet genomen kan worden, voordat al gemene overeenstemming is bereikt tussen Frankrijk en Tunesië over alle hangende militaire en financiële kwes ties. De bus waarmee het zangkoor St.- Caecilia uit Oostelbeers vannacht te rug kwam van een trip naar de Ve- luwe, is tussen Boxtel en Oirschot door een mistbank in een sloot gereden. De gevolgen waren ernstig. Hoege naamd niemand van de 34 inzittenden kwam zonder verwondingen vrij. Zeer spoedig was geestelijke en geneeskun dige hulp aanwezig. Acht personen zijn met een Rodekruis-wagen naar het zie kenhuis in Boxtel vervoerd. Niemand verkeert in levensgevaar. Hoorn, gereed en versierd, voor het feest van zijn 600-jarig bestaan. (Van een verslaggever) Een Amerikaanse student, die in Am sterdam woont, heeft dinsdagmiddag de arrestatie van twee insluipers kunnen bewerkstelligen door enige malen zeer snel de trap op en aj te rennen. De insluipers zaten in een lift opgesloten. Telkens als zij beneden of boren ar riveerden, stond daar al de Ameri kaanse student, gereed om de dieven van zijn vierhonderd gulden en enkele van zijn vrij kostbare bezittingen in de kraag te pikken. Toen de opgesloten insluipers eindelijk de student ver schalkten en ontsnapten, hadden buurt bewoners de politieradio-autodienst ge waarschuwd. Na een korte jacht wer den de twee gearresteerd. De student woont op de vierde etage aan de Beethovenstraat te Amsterdam. De twee nog vrij jonge insluipers had den aangebeld, geheel volgens hun in- sluiptactiek. Wordt er open gedaan, dan bieden zij hun koopwaar, als veters schoensmeer, spelden en kammen aan. Is de bewoner niet thuis, dan wordt een ruitje uit de voordeur gelicht en het slot geopend. In dit geval waren de bewoners er niet en de twee in sluipers zochten zich dus een toegang. Ze waren midden in hun werk, toen zij betrrpt werden door de thuisko mende Amerikaanse student, die daar inwoont. De twee insluipers gaven op de vraag wat ze aan het doen waren geen antwoord, sprongen de student met grote vaart omver en namen de benen. De lift, waarmee de student om hoog gekomen was, stond als het ware voor de vluchtelingen gereed. De Amerikaan zette de achtervolging in. rende zo snel de trappen af, dat hij eerder gelijkvloers was dan de liftpas- sagiers. Dezen drukten weer op het knopje en gingen omhoog. Met grote stappen de trap bestijgend, slaagde de student er weer in eerder dan de lift- bewoners het eindpunt te bereiken. Op een gegeven moment echter ontsnap ten de insluipers op de eerste etage, terwijl de student al beneden stond te wachten, hijgend en vermoeid. Door de keuken van de woning op de eerste verdieping wisten zij naar buiten te ontkomen. De trapbewoners waren evenwel gewaarschuwd en hadden de politie gealarmeerd. Deze kwam met gillende sirene. De student sprong bij de politiebemanning in om de twee vluchtelingen te achtervolgen. In de j Schubertstraat werden ze opgemerkt. Een tweede politiewagen was al te hulp gekomen. De insluipers wierpen hun tas met gestolen waar en hun koffertje met onschuldige koopwaar weg. Dit kon hun evenwel niet meer voor een arrestatie behoeden. Zij werden inge sloten en naar het politiebureau ge- bracht. Een motorfiets, waarop zij naar hun „wijk" reden, werd ook opge spoord. De Amerikaan werd gerustge steld met de mededeling, dat zijn film toestel met toebehoren, zijn geld en zilveren sigarettenkoker, enz. terecht waren. De politie gaat op het ogenblik na, welke inbraken in het zuidelijke stads gedeelte op rekening van dit tweetal moeten worden geschreven. Vermoede lijk zijn dit er wel een paar. De sociale commissie van de S.E.R. gaat akkoord met het voorstel van minister Suurhoff om het ouderdoms pensioen in drie etappes te verhogen. Daarmee zullen de ouderdomsuitke- rlngen voor gehuwden na 1 augustus 1957 komen op 1512 per jaar, die voor ongehuwden op 930 per jaar. De eerste verhoging is er een van terugwerkende kracht over het eerste halfjaar 1957. Zij komt neer op een nabetaling over die periode van 12 voor gehuwden en 6 voor ongehuw den. Met de tweede verhoging, die per 1 juli geschiedt, zal de uitkering per jaar voor gehuwden 1446 en voor ongehuwden 870 gaan bedragen. De nabetaling zowel ais de verhoging per I juli zijn het gevolg van loonsver hogingen in het verleden, die nu in de uitkering voor de ouderdomsvoor ziening moeten doorwerken. Per 1 aug. zal nogmaals een verhoging toegestaan worden in verband met de komende huurverhoging. De Hongaarse procureur-generaal heeft bij het Hooggerechtshof te Boeda pest bezwaar aangetekend tegen de doodvonnissen, die zijn uitgesproken over de schrijvers Gyula Obersovsky en Joszef Gali. De uitvoering van de doodvonnissen is opgeschort in afwach ting van een onderzoek, dat binnen en kele dagen door het Hooggerechtshof zal worden ingesteld.De 30-jarige Ober sovsky en de 27-jarige Gali waren in april wegens het publiceren van een tegen de regering-Radar gericht or gaan aanvankelijk veroordeeld tot resp. ilrie en één jaar gevangenisstraf. Op 20 juni veranderde het Hooggerechts hof beide straffen in de doodstraf, omdat de vonnissen „te mild" waren geweest. Tal van personen en organisaties in het buitenland deden daarop een beroep op premier Kadar om de doodvonnissen n (Van onze Haagse redacteur) waarde van miljoenen guldens in voor- Bestedingsbeperking' A la bonne heure Üaad hebben ^en. Het personeel voor zolang he? om ten algemeen be- dat dit'begripfblijkfteleiden^otTe^af- tmen de mon<fge omdat h'et ma" dfe C^<Spl va^^e^bevolMng^komt 2 2T„ETSS kritiek los. Zo bijvoorbeeld ten aanzien hestedingsbeperking op papier. Als de van het niet tot stand komen van te" zo Z^U hgpn wordt ontevredenheid lefoonaansluitingen, waar nog altöd dui- b,J ,hfn/ die al maar moeten wachten zenden in den lande op zitten te wach- op telefo°n. wel zeer begrijpelijk. Of de ten Misschien kunnen de mensen van aanuvragen nu urgent zUn doet in dit de lange, lange wachtlijst b« nader n verband zelfs weinig terzake: het zou zien zij het met pijn toch nog wel onaanvaardbaar zijn als de P.T.T. al- accepteren, dat nu juist zn tengevolge ,maar, om de investeringsrekening van de bestedingsbeperking vefstokfn niet ta belasten aansluitmgscapaciteit, blijven van telefoon. Maar dan willln ordetJan gr00tte dan ook. on" zij ook de overtuiging hebben, dat het laten. Prof. Bast antwoordt hierop als volgt: Bij een zo omvangrijk bedrijf als dat van de telefoon heeft men uiteraard steeds grote materiaal-voorraden nodig. Nu is hierover is overleg gepleegd met de industrie met het oog op de bestedingsbeperking de toevoer van materialen vertraagd, maar de ene le- nu eenmaal niet anders kan en op dit verantie blijft langer in het oude tempo punt is enige twijfel gerezen. De vraag doorlopen dan de andere. Het is dus wordt namelijk gesteld of de P.T.T. bij best mogelijk, dat er om maar eens de bestedingsbeperking niet te forma- een voorbeeld te noemen een grote listisch te werk gaat. Over deze kwes- voorraad aan telefoontoestellen is, maar tie hadden wij een gesprek met prof. wanneer andere elementen voor het tot ir. G. H. Bast, hoofddirecteur telegra- stand brengen van een telefoonaanslui- fie en telefonie bij de centrale directie ting ontbreken, dan betekent dit, dat van de P.T.T. u}en de mensen van de wachtlijst toch Prof. Bast wijst er ajlereerst op, dat met kan helpen. Voor een telefoonaan- wanneer er een wachtlijst is van circa sluiting is heel wat meer nodig dan het 55.000 gegadigden voor een telefoonaan- toestel dat de abonné in huis krijgt; sluiting, dit bepaald niet alleen op be- °m hiervan een idee te geven: de prijs stedingsbeperking is terug te voeren. au een toestel is slechts een-veertigste De schade, die werd aangericht in de deel van de totale aansluitingskosten. oorlog, het gebrek aan materialen na- d' de sterke groei van het telefoon verkeer tengevolge van de industriali satie, de grotere vraag om telefoon door de toegenomen welstand, de moei lijkheden om voldoende arbeidskrachten te krijgen en financiële factoren, die toch al golden los Van de bestedings beperking al deze elementen hebben J~\ e telefoondiensten werken met f J toewijding, maar wordt er ook overal efficiënt gewerkt? Bij een vergelijking tussen de telefoon diensten der drie grote steden (alle drie geheel geautomatiseerd, zodat een redelijke vergelijking mogelijk is) valt het op, dat men in Amster dam en Den Haag één man heeft op respectievelijk 71 en 72 toestellen, terwijl in Rotterdam één man 98 toestellen voor zijn rekening blijkt te kunnen nemen. Vanwaar dit ver schil in personeelssterkte? In feite valt de vergelijking zelfs nóg gun stiger uit voor Rotterdam. In Rotter dam telt men veel minder toestellen per km2 dan in de twee andere steden. Bij deze grotere spreiding van de toestellen krijgt men meer reistijd per werkzaamheid en uit dien hoofde zou er dus in Rotter dam meer personeel nodig zijn. Het opmerkelijke is echter, dat de zaak net andersom ligtde aantallen toe stellen per km.2 verhouden zich voor Amsterdam, Den Haag en Rotterdam als 1 :1.08 :0.58, terwijl de aantallen toestellen, verzorgd door één man, zich verhouden als 1:1 :1.38. Prof. Bast, hoofddirecteur Tele grafie en Telefonie, die wij om com mentaar vroegen bij deze cijfers, heeft voor dit in het oog springende verschil wel een verklaring. Rotter dam, later geautomatiseerd dan de twee andere steden, werkt met het systeem Ericsson, dat minder perso neel vraagt. Vernieuwingen in Am sterdam en Den Haag kunnen deze steden weer op Rotterdam doen in lopen. niet uit te voeren. Communistisch ge zinde persoonlijkheden, zoals de schil der Pablo Picasso en de schrijver Louis Aragon, lid van het centrale comité van de Franse communistische partij, sloten zich hierbij aan. Het jongste beroep op Kadar werd gedaan door acht Brit se schrijvers, onder wie de filosoof Ber- trand Russell. Volgens de „Neuer Kurier" in Wenen is de voormalige, -door de Russen afge zette en gevangen genomen Hongaarse premier, Imre Nagy, van Roemenië naar een gevangenis in Boedapest over gebracht. Er zou een groot „schijnpro ces" tegen Nagy worden voorbereid. Het blad zegt „uit diplomatieke krin gen te Warschau" te hebben vernomen, dat de Sovjet-minister van defensie, maarschalk Zjoekov, Nagy In diens Roemeense gevangenis heeft bezocht om hem over te halen in het openbaar zijn „fouten" te erkennen, maar Nagy zou hiertoe niet bereid zijn geweest. Volgens officiële berichten in de Hon gaarse pers is de secretaris van de Hongaarse kardinaalprimaat Mindszen- ty, pater Turcsanyi, in arrest. Pater Turcsanyi zou vorig jaar oktober „met een groep van zes bewapende perso nen" het bureau voor kerkelijke aan gelegenheden zijn binnengedrongen. Volgens een bericht in een Adense krant hebben twee Russische vracht schepen, begeleid door twee onder- zeëers en een mijnenveger, In de Je- menitische haven Al Saleef aan de Rode Zee wapens uitgeladen. Ook zou een groep Egyptische militairen in Jemen zijn aangekomen om de Jeme- nieten in het gebruik van moderne wapens te onderrichten. Advertentie Is beï ^middels juist, zo hebben we prof. Bast gevraagd, dat het perso neel tengevolge van deze omstandig- neden noga] eens moet worden bezig gehouden met allerlei „klusjes"? De hoofddirecteur telefonie zegt, dat er mensen zijn overgeschakeld van aan- j .- leg- op onderhoudswerk, maar dit is de lengte van de wachtlijst ten ongun- niet zo bijzonder: het vorig jaar ge ste beïnvloed en wel heel wat sterker schiedde het omgekeerde. Resume- dan de bestedingsbeperking. Deze laat- rend wordt verklaard, dat de telefoon- ste factor doet zich alleen nog eens als diensten geen materialen onbenut la- extra moeilpkheid, overigens met eens ten staan, die zonder dat er verder in- van zo grote omvang, gelden. vesteringen aan te pas behoeven te ko men, „tot leven" gebracht zouden kun nen worden. Er zijn gevallen geweest, waarin men, toen de bestedingsbeper- en hoort beweren, dat de tele- king ging spelen, het gewenst heeft ge- foondiensten kabels en apparaten ter acht eerst even de zaak te bekijken Maar gaat de P.T.T. op dit laatste punt niet te formeel te werk? voor men tot nieuwe aansluitingen over ging (dit trok vooral de aandacht in Arnhem, waar de nieuwe nummers al aangekondigd waren in de telefoongids) maar dit was een kwestie van voorbij gaande aard. Kunt u aangeven welk deel van de wachtlijst op rekening van de beste dingsbeperking komt en welk deel voor rekening van de andere factoren, die genoemd werden? Nee, dit is praktisch niet uit te splitsen, antwoordt prof. Bast; de P.T.T. spreekt dan ook tegenover het publiek niet zozeer over bestedings beperking als wel over financierings moeilijkheden. Dit is dus de stand van zaken. In 1945 was er een wachtlijst van rond 80.000 aanvragen, in 1950 van 50.000 en in 1953 van 27.000 aanvragen, maar nu staan we weer op circa 55.000. Men bezitte zijn ziel in lijdzaamheid. BARTELJORISSTR HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR 48 A'DAM TEL. 717162 v Op de oceaan bevindt zich ten wes ten van Ierland een tamelijk diepe depressie, die warme lucht naar de Britse eilanden stuurt. Het fronten systeem ervan begint Ierland te nade ren en zal in de loop van morgen lang zaam over de Britse eilanden trekken. Voor het front uit neemt de wind toe uit zuidelijke richtingen. Aangezien niet verwacht wordt, dat het front voor morgenavond ons land bereikt, zal het weer morgen beter zijn dan vandaag met een verdere stijging van temperatuur. Verwachting tot donderdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Droog weer met zonnige perioden. Zwakke tot matige wind tussen west en zuid. Opni/uw iets warmer. Zon: 4.24-21.06. Maan: 4.11-20.29. Morgen droog weer met zonnige pe rioden. Zwakke tot matige wind tussen zuid en zuidwest. Stijging van tempe ratuur. Overdag 18—20 gr. C. Vooruit zichten: het hogedrukgebied, dat zich van Frankrijk naar onze omgeving uit breidt, heeft ook een gunstige uitwer king op het weer aan het strand. Het wordt warmer, de regenkansen worden klein Max. oeersi Station Wee» temp. atgel \7or dag 24 uuj Stockholm zwaar bew. 18 0 Oslo licht bew. 17 0 Kopenhagen regenbui 15 3 Londen onbew. 18 6 Amsterdam regenbui 16 3 Luxemburg half bew. 16 0 Parijs onbew. 19 0 Nicè onbew. 25 0 Berlijn onbew. 14 5 Frankfort mist 18 4 München licht bew. 16 3 Zurich zwaar bew. 16 1 Genève licht bew. 19 0 Locarno onbew. 24 0 Wenen zwaar bew. 21 0.2 Innsbruck half bew. 25 7 Rome onbew. 30 0 Advertentie 3 uur &Ue\na/i<maU 3enfcondMnff AMSTERDAM SCHIPHOL dagetijk» van 10-22 uur zondag» van 12-22 uur a entree SO cent (toegang luchthaven Inbegrepen) Een Oostenrijkse landarbeider Is gisteren bij Nickelsdorf ernstig gewond bij de explosie van een Umgaarse land mijn op Oostenrijks gebied. Ho Tsji-Minh, het communistische staatshoofd van Noord-Vietnam, zal volgende maand in Warschau de viering van de Poolse nationale feestdag (22 juli) bijwonen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 1