CODE-NAAM AUDREY40000 DAKLOZEN Tot nu toe 600 lijken honderden meer dan geborgen; vermisten Hittegolf op komst? Amerikaans atoomwapen ontplofte niet Werken tijdens vakantie m R Natuurkundigen moeten het kernwapen demonteren Morgen kans op onweer Mobilisatie op Noord-Celebes UI Stormloop naar zee verwacht Kredietbeperking in Frankrijk Droevig ongeval bij Grave Boedapest erkent grensschending Het weer VOETBAL IN DE AVONDUREN Hongaarse vrijheids strijders geëxecuteerd Vluchtende militair ,,werd gered" IJzeren Kruis mag weer gedragen worden Onderzoek naar het afluisteren van telefoongesprekken Aan zee j&ee MORRIS 'fjeforet/ouêut// Het weer in Europa Dulles onverbiddelijk tegen Rood-China ZATERDAG 29 JUNI 1957 81ste JAARGANG No. 29643 Zondag aanstaande: Busstakingen in Engeland aangekondigd Vrouw levend verbrand na autobotsing In Engeland PI "Win yr STURKA SP0RTKLED1NG Warm en plaatselijk onweer EVELYN BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21545 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. Umuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. Tropische orkaan veroorzaakt overstromingsramp in Amerika De tropische orkaan, die bekend staat onder de code-naam „Audrey" en die donderdagmorgen met windsnelheden van 160 km per uur de kust van de Amerikaanse staten Louisiana en Texas trof, heeft vele honderden slachtoffers geëist en grote schade aangericht. Al leen al in de kleine vissersplaats Ca meron, die werd overstroomd door de vloedgolf, die op de orkaan volgde, zijn omstreeks 300 mensen omgekomen. De bemanning van een vliegtuig van de kustwacht, dat boven het getroffen ge bied heeft gevlogen, meldde, dat Ca meron de aanblik biedt van een over stroomde puinhoop. De berichten over het juiste aantal slachtoffers lopen zeer uiteen. Aanvankelijk werd aan het Witte Huis gerapporteerd, dat achtentachtig mensen de dood hadden gevonden en dat twee k driehonderd worden ver mist. Later werd het dodencijfer op 150 geschat. Maar gisteravond laat ble ken reeds 616 lijken te zijn geborgen en het aantal vermisten bedroeg toen nog meer dan 200. In de afgelopen twintig jaar zijn als gevolg van een orkaan nog nooit zoveel mensen om het leven gekomen. Een plaatsvervangend sheriff uit de Streek van Cameron meent zelfs, dat het aantal slachtoffers wel op drie a vierduizend kan worden geschat. Het Rode Kruis te Washington heeft be kendgemaakt, dat het de zorg heeft voor 40.000 daklozen in het gebied van Louisiana en Texas. In het getroffen gebied zijn vrijwel alle verbindingen verbroken. B'erich- ten komen slechts uiterst langzaam door. Cameron zou, op het gerechts gebouw na, geheel zün verwoest. Bij Corpus Christi in Texas werd een tankschip van ruim 120 meter lengte op de kust geworpen. Ten oosten van Cameron is een gro te kudde vee, ongeveer 30.000 stuks, door het water verzwolgen. In Lake Charles en omgeving zijn reeds 20.000 mensen uit de getroffen gebie den aangekomen. Velen hebben al hun bezittingen verloren en slechts het ve. ge lijf kunnen redden. De wervelstorm is nog niet uitge woed. Hij trekt langzaam naar het noorden. In Ohio. Indiana en Illinois vallen zware regenbuien, waardoor plaatselijk overstromingen ontstaan. Te Zionsville in Indiana zijn twee vrouwen door de plotselinge was van een riviertje verrast en verdronken. Te Chrisman in Illinois is een auto mobilist met zijn wagen door het over stromingswater meegesleurd. Men ver- Het bestuur van de K.N.V.B. heeft met het oog op de gewijzigde weers omstandigheden besloten, de voor zon dag 30 juni vastgestelde promotie- en competitiewedstrijden in de avonduren te doen spelen en het aanvangsuur daarvan te bepalen op half zeven. Volgens in Djakarta ontvangen be richten, heeft de militaire comman dant van Noord-Celebes, majoor Som- ba, een algemene mobilisatie van de bevolking vnn dit gebied afgekondigd. In een radio-uitzending vanuit Mena- do noemde hij de mobilisatie een „ex periment" voor de uitvoering van de al gemene dienstplichtwet, die bjj het In donesische parlement is ingediend. En kele dagen geleden werd reeds gemeld, dat tijdens een in Gorontalo gehouden conferentie van regionale leiders beslo ten was tot de instelling van een af zonderlijke provincie Noord-Celebes. De Indonesische minister van. bin nenlandse zaken, Sanusi Hardjadinata, heeft dit bericht bevestigd. Hij ver klaarde, dat het besluit van de in Go rontalo gehouden conferentie in begin sel in overeenstemming was met het voornemen van de regering tot de in stelling van een provincie Noord-Cele bes. Tot dusver had de regering echter aan dit voornemen nog geen uitvoering gegeven. (Reuter) Dl leiders van de vakbond van be stuurders van autobussen in Engeland hebben een nationale busstaking uitge schreven, die 20 juli zal beginnen, tenzij de door de chauffeurs gestelde c'sen tot loonsverhoging voor die datum zijn ingewilligd. Bij een staking die zou vallen in het hoogtepunt van het Britse vakantieseizoen zouden meer dan 100.000 in dienst van particuliere maat schappijen staande autobusbestuurders betrokken zijn. (Reuter) wacht, dat de storm en de regen za terdag het westen van de staat New York zullen bereiken. In dit gebied worden reeds windstoten van 150 kilo. meter per uur gesignaleerd. Per helikopter en per schip zijn red dingsploegen naar de getroffen delen van Louisiana en Texas onderweg. Pre sident Eisenhower, die met vakantie is in Gettysburg, heeft de leider van de Amerikaanse B.B., Val Peterson, als zijn persoonlijk vertegenwoordiger naar het rampgebied gezonden. Het hoofd van het Amerikaanse Rode Kruis, de voormalige NATO-bevelhebber in Europa, generaal Alfred Gruenther, is in de loop van de nacht te New Orleans aangekomen. Holly Beach, een plaatsje op onge veer 16 km van Cameron, is eveneens zwaar getroffen. Een verslaggever van United Press die per vliegtuig de ramp in ogenschouw nam, zeide dat hier geen gebouw meer overeind stond. Ongeveer duizend personen bleken een toevlucht te hebben gezocht in het gerechtsgebouw van Cameron, het eni ge bouwsel dat nog intact is gebleven. In het gerechtsgebouw werden zes Een luchtfoto van het plaatsje. Cameron in de staat Louisia na, nadat de vernielende orkaan over het stadje was heen- ^Ërpl kinderen geboren. (Reuter-U.P.) getrokken. Gaan wij een hittegolf tegemoet? Het is vrijwel zeker, dat vandaag en ook zondag hier en daar de 30 gr. C. zal worden overschreden. Vrijdag had het oosten van Brabant hiervan al een voorproefje: er heerste een temperatuur van bij de 30 gr. De verwachtingen voor de komende dagen zijn zeer gunstig. Het is heel goed mogelijk dat het warme weer verscheidene dagen aanhoudt en dan zitten wij midden in een hittegolf. Boven de Britse eilanden ligt een koufront, dat heel langzaam over de Noordzee trekt. Het zal zondag dicht bij ons land komen te liggen, waardoor de kans op onweersbuien groot wordt. Wanneer dit front is gepasseerd kan het iets koeler worden, maar de verdere vooruitzich ten zijn zeer gunstig. Nieuwe hogedrukgebieden, die zich boven de oceaan voordoen, komen naar het oosten, zodat het weer, afgezien van enkele buien, zijn zeer zomers karakter zal behouden. Dit seizoen heeft De Bilt nu ai zeven officiële zomerse dagen (Tem peratuur boven 25 gr. C.) geregistreerd, tegen slechts vier in de gehele zomer van het vorig jaar. Het is overigens in geheel West-Europa, met uitzondering van Ier- land, zeer fraai weer. In Parijs en Londen heerste een temperatuur van 32 gr., in Madrid, waar het reeds een week lang bijzonder warm is, kan men spreken van een hittegolf. De warmste plaats in Spanje was gisteren Cordoba met ruim 38 gr. Rome was daarentegen betrek kelijk koel met 27 gr. tegen 40 afgelopen zaterdag en zondag. Vanmorgen zeven uur heerste er in vrijwel geheel Nederland al een temperatuur van 20 gr. en meer: Ypenburg 21 gr., Twenthe eveneens, Zuid-Limburg 22 gr. Dat beloofde wat voor de verdere dag! Morgen wordt een ware stormloop op de Noordzeestranden ver wacht. Twee weken terug, op 16 juni, werden hier alle records ge broken. Men mag aannemen, dat de drukte zondag niet veel minder zal zijn. Voor al degenen, die zich gemotoriseerd van Amsterdam naar Zandvoort zullen begeven, zullen er tijdens de spitsuren en vormt zo'n uitzonderlijk warme dag niet één ononderbroken spits? menig maal lange wachttijden voorkomen. Dat was twee weken terug niet alleen het geval op het traject door Haarlem, waar lange files ont stonden, maar ook op de Haarlemmerweg. Het verkeer zal ook nu dóór Haarlem naar de zeeweg te Bloemendaal worden geleid, zowel heen als terug, daar door de werkzaamheden aan het viaduct te Heem stede hier enig verkeer van betekenis moeilijk kan passeren. Aan de zee kan men morgen een temperatuur van 24 tot 26 gr. C. verwachten. De kans op regen of onweer is groot. Deze zal enige af koeling geven. De wind is aanvankelijk zuidelijk, maar zal later naar het westen ruimen. De koelere zeewind zal de badgasten slechts aan genaam kunnen zijn. Drie waarschuwingen: 1. Men zij op zijn hoede voor verbranding, vooral daar de zeewind het niet zó warm zal maken en men verbrand is vóór men het weet. Twee weken geleden moest een apotheker in Zandvoort enkele honderden gevallen van ernstige zonnebrand be handelen. 2. Men zij voorzichtig op de drukke weg. Een enkele onacht zaamheid, een verkeerde reactie en het ontstellende dodencijfer kan verhoogd worden. 3. Men wage zich niet te ver in zee en niet te dicht bij golfbrekers. Ook zoeke men niet het diepe water op. In de Sloter- plas te Amsterdam zijn twee personen verdronken, die in te diep water gingen zwemmen. Bijna steeds moet men de maandag na een warm weekend lezen, dat onvoorzichtigen, die dt zwemkunst niet voldoende meester waren, het slachtoffer zijn geworden van hun onbedachtzaamheid. Men zij op zijn hoede. De Franse regering heeft een aantal besluiten uitgevaardigd, die beogen de kredietverlening der banken en het ko pen op afbetaling te beperken. De her- disconteringsfaciliteiten van de handels banken zullen met 20 worden inge krompen, teneinde de banken te dwin gen hun kredietverlening te beperken. Dit geldt echter niet voor exportkre dieten. De eerste aanbetaling bij verkoop op afbetaling is verhoogd van 30 tot 35 van de koopprijs, terwijl de toegestane looptijd van de afbetalingskredieten met 3 maanden tot 15 maanden is be kort voor automobielen en huisraad en tot 12 maanden voor elektrische appa ratuur. Indonesië De hoofdredacteur van de „Keng Po", Njo Beng Goat, is uit de gevangenis ontslagen. Hij heeft ech ter geen verlof de stad Djakarta te verlaten en hij zal wegens het zonder toestemming publiceren van militaire inlichtingen voor de burgerlijke rechter moeten verschijnen. Drie Hongaren, onder wie de 25-jarige medische studente lloua Toth ,zün van ochtend terechtgesteld, aldus meldt radio Boedapest. Zij zijn ter dood ver oordeeld op beschuldiging van moord op een lid van «1e staatsveiligheidspo- litie in een ziekenhuis in de Hongaarse hoofdstad in november j.I. De andere terechtgestelden zijn Ferenc Goenezi, een 26-jarige voormalige luitenant, en de 28-jarige Miklós Gyoengyoesie. Zij werden in april ter dood veroor deeld in het eerste grote proces tegen „contra-revolutionairen" te Boedapest. Zjj waren tegelijk met de schrijvers Gyula Obersovszky en Jozsef Gali be- rècht. Deze laatsten werden ter dood veroordeeld nadat zij eerst gevangenis straffen hadden gekregen. Zoals bekend is de uitvoering van de doodstraf op geschort na protesten, die uit de gehele wereld naar Hongarije werden gezon den. De 25-jarige Ferenc Kovacs, een voormalig lid van de veiligheidspolitie, werd eveneens terechtgesteld. Hü zou anderen hebben aangespoord een ver rader in een groep opstandelingen te doden. Hij was aanvankelijk tot tien jaar gevangenisstraf veroordeeld, maar dit vonnis werd later in hoger beroep in de doodstraf veranderd. Op de weg Grave-Mill ter hoogte van het kruispunt „Het Hoekske" zijn om half elf vrijdagavond een personen auto en een bestelwagen met elkaar in botsing gekomen. De bestelwagen, bestuurd door de heer J. Verberk uit Langenboom, (gemeente Mill) sloeg om en vloog in brand. Mevrouw Ver berk, die bij haar man in de wagen zat, kon niet meer uit de brandende wagen weg komen en verbrandde - vend. De heer Verberk is met zeer ern stige brandwonden naar een ziekenhuis te Nijmegen vervoerd. De brandwec.- van Mill bluste de brand. De personenauto werd beschadi"'1 De inzittenden bleven ongedeerd. Hongarije heeft in een nota aan Oos tenrijk toegegeven, dat twee Hongaar se militaire personen Oostenrijks grond gebied hebben geschonden. Zij hadden dit echter gedaan „om het leven van een gewonde soldaat te redden", die trachtte te vluchten. In de nota, een antwoord op een Oostenrijks protest van 1 juni, staat dat de betrokken soldaat door zijn vlucht naar Oostenrijk hoog verraad pleegde en dat Hongaarse grenswachten op hem schoten. Zij raak ten hem in het been, maar desondanks passeerde de man de grens en bleef in een veld liggen, op een vijftig me ter afstand van de grenslijn. De Hongaren schreeuwden hem toe, dat hij terug moest komen. De man begon terug te kruipen, maar het was duidelijk, dat hij het niet klaar kon spe len. Derhalve waren de beide Honga ren die niet precies wisten waar de grens liep een dertig meter Oosten rijks gebied binnengegaan om de ge wonde soldaat te helpen. Later waren beiden ter verantwoording geroepen en er waren „strenge instructies" uitge vaardigd om herhaling van dergeiyke incidenten te voorkomen, did us de no ta. (Reuter) Het IJzeren Kruis en al de andere vroegere militaire onderscheidingsteke nen mogen weer gedragen worden in West-Duitsland. De Bondsdag heeft daar na urenlange debatten gisteren verlof toe gegeven, mits het haken kruis uit de onderscheidingen verwij derd is, of vervangen door andere em blemen zoals een eikeblad. (U.P.) Gisteren had de zesde ontploffing moeten plaats hebben in de serie proef nemingen met atoomwapens, die dit jaar in de Nevadawoestün in de Verenigde Staten worden gehouden. Militaire waar nemers en journalisten hadden hun plaatsen ingenomen. Een atoomwapen van betrekkelük geringe kracht, dat op een stalen toren van 150 meter hoogte was geplaatst, zou worden beproefd, via een luidsprekersysteem werden de seconden afgeteld, die de aanwezigen van het tijdstip van de kernproef scheid den. Maar toen de stem voor de luid spreker tot „nul" was gekomen, gebeur de er niets. De stem waarschuwde al len de donkere brillen op te houden. Maar nog steeds gebeurde er niets. De Amerikaanse commissie voor atoom energie maakte korte tijd later bekend, dat een technische storing oorzaak is van het mislukken van de proef De commissie meldde ook, dat er in de loop van de dag geen nieuwe po gingen in het werk zouden worden ge steld het wapen tot ontploffing te bren gen. Integendeel, men besloot, dat het niet tot ontploffing gekomen kernwapen gedemonteerd moest worden. Iets dergelijks heeft zich in 1952 voor gedaan. Dr. Jack Clark, eerste assistent van de leider van de toenmalige proef nemingen, is toen in de toren geklom men en heeft de bom onschadeiyk ge maakt. „Het is niet helemaal juist mijn ervaring zó te omschrijven, dat alleen mijn handen beefden", vertelde hü la ter. Gisteren besloten vijf natuurkundi- sport voor sport en met uiterste behoed- gen vrijwilligers het waagstuk te onder nemen. Twee moesten aan de voet van de toren de afvuurinstallatie buiten wer king stellen. De andere drie moesten, met een zware uitrusting op de rug, sport voor sport en met uiterste behoed zaamheid de 150 meter hoge toren be klimmen. zy deden er drie kwartier over. Het demonteren van het kernwa pen was betrekkelük spoedig gebeurd. Als oorzaak voor het uitbiyven van de ontploffing melddejt de drie mannen: „kortsluiting in een van de elektrisehp leidingen". (Reuter-UP) De Britse premier, Harold Macmil- lan heeft een- commissie, oestaande uit drie leden van de Kroonraad, ingesteld, die zich bezig zal houden met de vraag, in hoeverre politie en andere autoriteiten telefoongesprek ken van particulieren mogen afluis teren. De premier had zich eerder op de dag tot deze maatregel ver plicht tijdens een bijeenkomst, waar aan ook de minister van binnenland se zaken, R. A. Butler, de leider van de Labour-oppositie, Hugh Gaits- kell, en de leider van de liberale partij, Jo Grimond, deelnamen. De kwestie van de afgeluisterde te lefoongesprekken schijnt ook de voor naamste reden te zijn voor het feit, dat Randolph Churchiil, zoon van Sir Winston, gisteren op staande voet ont slag genomen heeft bij de „Evening Standard", waaraan hij sedert een jaar verbonden was. Onlangs schreef Ran dolph in de „Evening Standard", die eigendom is van Lord Beaverbrook, dat men zich in principe niet tegen het afluisteren van telefoongesprekken be hoeft te verzetten, omdat het briefge heim door de Britse veiligheidsdiensten reeds sedert lang wordt geschonden. ii (Van een büzondere medewerker) Uit de gegevens, die de verschil lende arbeidsbureaus hebben ver zameld, is gebleken, dat naar ru we schatting in 1956 ruim honderddui zend jonge mensen één, twee of meer weken tegen geldelüke beloning arbeid hebben verricht. Er zün speciale be middelingsbureaus voor studenten, er wordt wel eens de bemiddeling inge roepen van gewesteiyke arbeidsbureaus maar overigens geven de jongelui el kander wel de adressen door waar ze terecht kunnen. Het is vooral deze laat ste categorie die veelal gaat werken tegen voorwaarden, welke in strijd zijn met practisch elke wettelijke bepaling. Nu moeten we natuurlük niet aan een zodanige preciesheid gaan lijden, dat bü wyze van spreken ook voor een arbeidsovereenkomst van een week een schriftelijk contract nodig zou zyn, maar het is zonder twijfel ^pdelijk, dat aan minimale voorwaarden van recht- vaardigheid enveiligheid wordt vol daan. Vooreerst zjj opgemerkt, dat jonge mensen onder de 18 jaar geen arbeids overeenkomst kunnen aangaan zonder toestemming van hun ouders. Duurt de arbeidsovereenkomst langer dan vier weken en hebben de ouders in die tijd niet van bezwaar doen blij ken, dan wordt aangenomen, dat de toestemming stilzwügend is verleend. Dit ontslaat inmiddels de jonge arbei der niet van de plicht een arbeids kaart te hebben. Deze arbeidskaart is op het gemeen- tehuis van de Sociaal plaats van inwo ning te verkrijgen. commentaar Internaatstuden- ten moeten zulk een kaart dus aan vragen op het gemeentehuis van de plaats waar ze op school zpn en waar ze hun domicilie hebben. Zulk een kaart is ook wettelijk voorgeschreven, bij voorbeeld voor trektoeristen, die tydens een vacantie-trektocht één of twee we ken bij een boer of een industriële on derneming gaan werken. Jonge mensen onder de 14 jaar, meis jes zelfs onder de vijftien jaar, kragen geen arbeidskaart. Men mag deze kin deren dus niet tewerkstellen. Meisjes van 14 jaar mogen wel huishoudelijke arbeid verrichten. Daar is ook geen arbeidskaart voor nodig. Voor wat het loon betreft dient de werkgever zich in alle gevallen waarin een collectieve arbeidsovereen komst geldt aan de loonbepalingen van de C.A.O. te houden. Vaak vragen jonge mensen ons: wat zou ik daar nu mogen verdienen? Laat men zich dan even in verbinding stellen met het plaatselijk bestuur van de vakbond waaronder de betrokken onderneming ressorteert en men is op de hoogte. Geen vakhond zal zulke inlichtingen weigeren, ook niet aan jongemensen aan wie men natuur lijk niet de eis van het lidmaatschap kan stellen. (Vervolg op pagina 5) y-'VA- WOSfSS iafMwaiB,': -mm-' Op verschillende plaatsen in West- Europa steeg de temperatuur vrijdag tot omstreeks 30 graden. In Engeland werd 32 graden en in Zuid-West-Frankrijk 36 graden gemeten. Door deze warmte ont stond boven Engeland een storing, die varmorgen via de Noordzee in de rich ting van Denemarken trok. Ze veroor zaakte ook in ons land tijdelijke bewol king. De storing boven Normandië gaf aan leiding tot onweer, maar de buien waren i 'er het algemeen van weinig betekenis. De storingsactiviteit aan de grens van de warmte in onze streken en de wat koelere oceaanlucht boven Ierland, Schotland en de Golf van Biscaye dringt langzaam in Oostelijke richting op, zodat voor morgen ook in ons land kans op onweer bestaat. Morgen nog vrij warm, 24-26 gr. C. Maar de kans op een regen- of onweers bui wordt ook aan het strand groter, ge volgd door enige afkoeling met zeewind. De wind zal aanvankelijk nog zuidelijk blijven maar later naar het westen rui men. Ook is er morgen wat meer be wolking te verwachten. Vooruitzichten: het warme zomerweer wordt er niet bestendiger op. Een on weersstoring uit West-Frankrijk kan ook langs het strand morgen in de loop van de dag enkele buien tot gevolg heb ben. Maar het is mogelijk dat deze buien zich verder boven het vasteland zullen ontwikkelen, zodat dan alleen een koelere zeewind merkbaar wordt. Advertentie BARTEUORISSTR HAARLEM TEL 13439 FERD. BOLSTR. 48 A'DAM TEL 717162 Verwachting tot zondagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Zwakke tot matige wind uit uiteen lopende richtingen, langs de kust overwegend zeewind. Zondag Zon; 4.25—21.06 Maan: 7.55—22.22 Maandag Zon: 4.26—21.05 Maan:9.17—22.49 Max. neersl Station Weer temp. af gel. vor dag 24 uur Stockholm zwaar bew. 19 1 Oslo geheel bew. 20 0.1 Kopenhagen geheel bew. 23 0.1 Londen half bew. 32 0 Amsterdam licht bew. 28 0 Luxemburg onbew. 27 0 Parijs onbew. 29 0 Nice onbew. 24 0 Berlijn onbew. 29 0 Frankfort onbew 29 0 München onbew. 24 0 Zurich onbew. 27 0 Genève onbew. 26 0 Wenen onbew. 25 0 Innsbruck onbew. 28 0 Rome onbew. 29 0 Ter gelegenheid van de verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard trad het cadet ten- tamboerkorps „Prins Bernhard" zater- dagochtend vroeg aan voor het paleis te Soestdijk. Prins Bernhard inspecteert het korps. In een toespraak te San Francisco heeft de Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken, John Foster Dulles, verklaard, dat de Verenigde Staten blij ven bii hun weigering communistisch China te erkennen. Ook zullen zy hun beperking op de handel met het Chi nese vasteland handhaven. „Wat ande ren ook mogen doen, de Verenigde Sta ten, die een grote verantwoordeiykh«id dragen voor de veiligheid in de ChiMM Zee, moten niet de militaire nwofct van hun potentiële vijand helpen opboa* wen", aldus de Amerikaanse minister. Advertentie elegante tassen en byoux GROTE HOUTSTRAAT 18 A TEL.20415 VOOR AL UW REISARTIKELEN I

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 1