N. Ph. Orkest concerteert voor Anjerfonds KLINGDECOR „Theater" met een prachtige „Midzomernachtsdroom" Provinciale Staten begonnen met behandeling van streek plan Zuid-Kennemerland N.V. DE HOUTWERF Enthousiast publiek in het openlucht theater te Bloemendaal Veel bloemen en geschenken bij vierde lustrum van „Nooit Gedacht" in Vogelenzang Migratie naar het gebied moet niet worden aangewakkerd Jo Vincent glorieerde nog éénmaal Jubileum-wedstrijd werd groot succes gfljprg tsr Films Kindercircus „Wigwam" oogstte veel succes Motorrijder op de Zeeweg verongelukt KOEL BAD IN DE GARENKOKERS- KADE MAANDAG 1 JULI 1957 PAGINA 3 Planologische ontwik keling van belang Wegen rond Haarlem Zandwinning Mooie Hel BLOEMENDAAL Geen spreekuur Ten bate van de kerkebouw in de Petrus- en Paulusparochie Het „Royal"*compIex Aanrijding bij de Raaksbrug Pistoolwedstrijden voor reserve-politie Burgerlijke Stand Haarlem CRICKET IN HAARLEM BASKETBAL OP DRILSMAPLEIN School-honkbal-toernooi BENNEBROEK Concert op de Stichting „Vogelenzang" HOOFDDORP Atletiek Q. Kroezen bij de win naars in Amsterdam ZANDVOORT Straatnamen Verhuur duinterrein NOORDWIJKERHOUT Duinbrand bij de Ruigenhoek Ongelukken bij zwemmen Meesters in het vissen Jubileum wedstrijd Beurs van Amsterdam Provinciale Staten van Noord-Holland zijn tijdens hun hedenmorgen gehouden vergadering begonnen met de behan deling van het ontwerp-streekplan Zuid- Kennemerland en van het verslag van de Statencommissie die dat plan onder zocht heeft. De heer SCHIPPERS (K. V.P.), bracht als voorzitter van de Sta tencommissie hulde aan degenen die ja renlang bezig geweest zijn met de -er- zameling van de vele wetenschappelijke gegevens, in het ontwerp-streekplan ver vat. Zuid-Kennemerland is een gebied met een unieke ligging, een rijke his torie en van groot belang voor de re creatie van de randstad Holland. In dit verband wees de spreker op de vele fo renzen. De streek is tevens van grote industriële betekenis. De heer Schippers bracht dank aan de gedeputeerde, mej. mr. E. Ribbius Pelletier. De Statencommissie heeft getracht zich een onafhankelijk inzicht te ver werven in het ontwerp-streekplan door ondervragingen, beschouwingen ter plaatse en studie van de verschillen de stukken. Het streekplan, dat de ont wikkeling van Zuid-Kennemerland vol gens planologische beginselen regelt tot ongeveer 1980, heeft op sommige pun ten de tendenz een beëindigingsplan te 7iin De heer Schippers wees erop, dat het'steeds weer de boeren zijn, ten kos te van wie de ontwikkelingen in de niet- aerarische sector gaan. Van belang achtte hij het streven naar beperking van de industrievestiging. De migratie naar Zuid-Kennemerland moet niet worden aangewakkerd. Met betrekking tot de twee basisindustrie wees spreker erop, dat deze beter in een minder dicht bevolkt gebied gevestigd zal kunnen worden. In IJmuiden zou een_ dergelijk" industrievestiging zeer ernstige gevol gen hebben voor de gehele streek en ae structuur ervan radicaal veranderen Zuid-Kennemerland zou men volgroeid kunnen noemen. Hier en daar zouden door de in het streekplan weergegeven ontwikkelingen noodzakelijkerwijs be langen van derden geschaad moeten worden, in het belang echter van de streek zeil. De heer WESTERMANN (P.v d A verklaard dat zijn fractie in grote'lil „en akkoord gaat met het ontwern streekplannen voor de IJmond-Noord en de Zaanstreek en het uitbreidings plan voor Amsterdam, die nog niet door de Kroon zijn goedgekeurd Het is van belang, dat een ver antwoorde planologische ontwikkeling van de provincie Noord-Holland vc--«- kerd is. In het streekplan Zurd-Kenne- merland valt het accent op het reser veren van natuurruimte duinen, bos sen en de karakteristieke geledingen van de streek en de 'industriële ont- h» t f De heer Westerman meen- llt n .,plan achter de feiten aan- P 's echter niet te wijten aan Oeü. Staten, maar aan het Rijksbeleid, dat te laat geweest i* met het wette lijk toelaten van bovnigemeentelijke regelingen. Zodra een dergelijke regre- linff echter toegestaan was heeft de provincie Noord-Holland de zaak aange pakt. In het plan is ook een belangrijke taak ooengelaten voor de gemeenten. Spreker wees eveneens een tweede ba- fis'ndustrTe af omdat die ten koste zou gaTn van de recreatiemogeljjl,heden, die Zuid-Kennemerland JU'st zo waar devol maken. De bebouwing, zoals die in het streekplan geregeld is kon even eens d'e goedkeuring vaIV mann wegdragen. Opj8T<to sctaa_kan er alleen nog gebouwd worden^n Zmd- Schalwijk en in de -'zak, koste van den. Dat gaat weliswaar ten Koste van agrarische belangen. Ten aanzien van de door Amster- dam naar voren gebrachte I verbreding va nhet No°^d iin frac_ deelde de spreker mede, dat z^n ti'e op het standpunt staat, dat d toe thans de noodzaak niet aal"*Tz*g is. Mocht t.z.t. een verdere verbre ding noodzakelijk zijn, dan kan plan op dat punt herzien worden. Over de wegen merkte de heer Wes- termann op, dat de oostelijke randweg om Haarlem beter wat meer naar het westen getraceerd zou kunnen worden, omdat deze weg dan tevens als stads- randweg zou kunnen fungeren. De weg door Aerdenhout is volgens het streek plan noodzakelijk voor de Oost-West verbinding. Bloemendaal vindt die weg door Aerdenhout onaanvaardbaar en heeft daar tegenover gesteld een weg ten zuiden van de agglomeratie Haar lem-Heemstede heen. Die weg, het z.g. plan-de Ranitz, achtte spreker in na volging van Ged. Staten niet accepta bel. In de toekomst is wellicht een rand weg om de agglomeratie noodzakelijk, maar het valt te bezien of dat een weg in d'e geest van het plan-de Ranitz zal zijn. CINEMA PALACE: Kitty in de grote we- FRANS HALS: De 'lont in het kruit, 14 jr., 2.30 7 9 15. Dl. één avondvoorstelling oxn,?-ui 01, LIDO: Het Rijstmeisje. 18 Jr., 2, 4.15, 7, 9.15 LUXOR: Op het spoor der verdwenen vrou wen, 18 jr., 2, 7, 915. MINERVA: ma.: Als er dauw hangt, komt er regen, str. volw., 8.15. Di. en wo. geen filmvoorstellingen. Do.: Lach dan, Paljas, 14 j., 8.15. REMBRANDT: Königswalzer, a.l., 2, 4.15, 7, 9.15. ROXY: tot en met do.: Ontmaskering der veedieven, a.l., 2.30, 7, 9.15. STUDIO: Liefde, str. volw., 7, 9.15. Het wonder der geboorte, 18 jr., 2, 3, 4 u. Maandag 1 juli Groote Kerk, 20 u.: Jeugdkoor „Inter Nos" zingt De Ruyter-cantate met solistische me dewerking van Aafje Heijnis, alt, Hans Weenink, bas en Jan Geertzema. Groote Kerk, 15.30-16.30 u.: Beiaardbespe ling door Ary peters. Dinsdag 2 juli Concertgebouw, 19.30 u.: Muziekschool Toonkunst, leerlingenuitvoering. Groenendaalse Bos, Heemstede, 20 u.: openluchtconcert „De Haarlemse Postfan- Schoolplein J. p. Coensrhool, 20 u.: Gijsbr. van Aemstelstraat, openluchtconcert door harmonie „Kunstkring-Apollo". Groote Kerk, 20 u.Orgelconcert door stadsorganist Piet Kee, met medewerking van het Haarlems Bach-ensemble onder lei ding van Georges Robert. Minerva-theater, 8.15 u.: Heemstede, Snip •n Snap. Tegen verbreding van de Zandvoort- selaan had de heer Westermann geen bezwaar, maar een dergelijke voorzie ning kan nooit voldoende zijn voor het verkeer. Bloemendaal hoede zich er voor van de Zandvoortselaan een saaie vervelende weg te maken, zoals de Amstelveenseweg in Amsterdam. Een westelijke randweg om de agglomera tie Haarlem-Heemstede achtte de spre ker noodzakelijk. Het tracé in het streekplan zal gaan ten koste van kost bare bollengrond. Het is dus duurder dan de andere voorgestelde trace's, maar het thans gekozen ontwerp langs de spoorlijn biedt het voordeel dat de landgoederen gespaard worden va» schadelijke doorsnijdingen. In tegenstelling tot het devies van Ged. Staten was de heer Wester mann van mening dat het gebied ten oosten van de Mooie Hel een agrari sche bestemming moet behouden. Ged. Staten wilden dat gebied een recrea tieve bestemming geven met het doel daar zandwinning ten behoeve van de Haarlemse woningbouw mo gelijk te maken. De oostelijke oever van de Mooie Hel zou daardoor ver schoven worden. Er zou meer ruimte Komen voor de watersport. De heer MERCKX (K.V.P.) betreur- ,...9® keuze van het tracé van de wes telijke randweg langs de spoorbaan in vogelenzang. Door dat tracé zou bol lengrond geschaad worden, terwijl an ders juist bossen en landgoederen zou- h n jyor^en ontsloten voor de recrea tie. Met betrekking tot een uitbreiding o n 1?? Mooie Hel sloot spreker zich aan bp de mening van de heer Wester- mann. Hjj wees erop, dat de grond die aan de zandwinning zou moeten wor den opgeoefferd, voor de agrariërs van veel betekenis is. Het tracé van de Rijksweg ten oosten van Haarlem wil de de heer Merckx meer westwaarts verlegd zien. Hij vroeg zich af of er geen stappen bij de minister van Ver keer en Waterstaat gedaan kunnen wor den om het door Rijkswaterstaat vast gestelde tracé alsnog te wijzigen. Over dat punt kondigde de spreker aan een motie te zullen indienen. De heer ROZEMAN V.V.D.) wilde de westelijke randweg in Vogelenzang niet aangelegd zien langs de spoor baan in verband met het verlies van de bollengrond. Hjj wees erop, dat de provincie Zuid-Holland bij De Zilk en Noordwijkerhout een weg langs de duinvoet aan wil leggen, terwijl G.S. van Noord-Holland de voorkeur gaven aan een daarop moeilijk aan te slui ten weg langs de spoorbaan. (De zitting duurt voort). De wethouder van Bloemendaal, me juffrouw dr. M. E. Nolte, is morgen verhinderd haar spreekuur te houden. „Le Grand Cirque Wigwam", een kindercircus, dat niet geheel ten on rechte wordt aangekondigd als „ie plus beau spectacle du monde", en geor ganiseerd is door de Katholieke Socia le Jeugdzorg in Haarlem, had zon dagmiddag zijn tenten opgeslagen op de speelplaats van de scholen van de Petrus- en Paulusparochie. Het sym pathieke kindercurcus was naar de jongste parochie in Haarlem gekomen om daar op te treden ten bate van de bouw van de nieuwe parochiekerk. Zoals bekend, komt in de bouw al enige tekening; onlangs kon een begin ge maakt worden met de grondegalisatie. De jeugdige circusartisten wisten, on danks de verzengende hitte, bijna twee uur lang hun publiek voor het merendeel ook jeugdig te boeien. Helaas waren er woinig ouderen. De wegblijvers hebben stellig iets gemist, al was het maar de prachtige gelegen heid pastoor Van Rijn een bijdrage te geven voor de bouw van zijn nieuwe kerk. De toeschouwers waren terecht gul met hun applaus. Het programma van ,,Le grand Cirque" was niet slechts wei-verzorgd, het was ook rijk-gevar- eerd. Het begon met een tableau de la troupe in de piste waarna onder meer te genieten vielen de „klassieke Hon gaarse post", de dansende vingers in de manege, Jack and John in the moon, clowns met dolle grimassen, paarden, olifanten- en berennummers. Luide bijval oogstten ook de Vilipeza's. ba- lanceuses op twee wielen, het Ballet der Kennemerlanden en andere num mers. De slangenbezweerster was ook een sukses: het leek zo echt, toen het meisje na een grote en geheimzin nige kist geopend te hebben de slang (die er niet in zat) liet dansen, zodat de kleintjes op de eerste rij angstig probeerden wat naar achteren te ko men. Circus Wigwam, waarvan aalmoeze nier Wiegers de geestelijke vader is, heeft al met al nieuwe lauweren ge oogst. Pastoor Van Rijn liet de artis- ten dan ook niet zonder een hartelijk dankwoord naar huis gaan. In ons bericht over de veiling van het gebouw, waarin het voormalige ho tel Royal" was gevestigd, vermeld den wij tengevolge van een misverstand dat bi) de koop inbegrepen was de wijn winkel, gelegen aan de Kruiswegzijde van het complex. Het betreft hier ech ter de naast de wijnhandel gelegen boek. winkel. Advertentie Ondanks de hoge temperatuur wa ren velen zaterdagavond naar de concertzaal gekomen om het extra concert van het N. Ph. O., dat ten bate van het Anjerfonds werd ge geven, bij te wonen. Het feit dat Jo Vincent nog één keer optrad zal wel licht aan de grote belangstelling niet vreemd geweest zijn. Zij gaf evenals het N.Ph.O. haar be langeloze medewerking aan de avond. Ofscb on het eigenlijk beter zou zijn een liefdadigheidsconcert niet critisch te beoordelen, kan ik de bekoring in dit geval niet weerstaan enge woorden aan het optreden van Jo' Vincent te wijden. Het was een glorieus „come back" van een zangeres, die ook deze avond nog bewees een vocaliste van zeer bijzondere klasse te zijn. Nu men haar enige tijd niet meer in de concert zaal heeft gehoord, frappeerde haar heel bijzonder stemorgaan weer in dub bele mate. Zij zong de liederen van Schubert, Schumann en Brahms met een onweerstaanbare charme, die iedereen in verrukking bracht. Het zal velen met mij groot genoegen hebben gedaan dit optreden van een groot zangeres nog één keer te hebben kun nen bijwonen. Emmy van Eden aan de vleugel speelde eveneens bijzonder geïnspireerd, zodat het optreden in zijn geheel uitermate boeiend was. Het N.Ph.O. onder leiding van Henri Arends speelde vóór de pauze de Sere- nata Notturna K.V. 239 van Mozart, ge volgd door de balletmuziek uit „Rosa- munde" van Schubert. De warmte zal mede oorzaak geweest zijn dat beide werken enigszins glansloos klonken. Na de pauze klonk Beethovens „Pas torale", die ik enige weken geleden tijdens de Beethovencyclus reeds hoor de. Intussen was het programma voor dit soort concert, precies wat het zijn moest. Het publiek toonde zich uiterst dankbaaar. J. L. De PLASTICBEKLEDINGSPLAAT voor toonbanken, tafels, bars enz. enz. Kampersingel 20-24 - Tel. 0 2500-11932 Ondanks het drukke verkeer door Bloemendaal naar de kust, hebben zich gisteren in deze gemeente slechts enke le ongevallen voorgedaan, de meeste met slechts materiële schade. Al leen gisteravond omstreeks kwart voor elf deed zich een persoonlijk onge val voor. Een motorrijder, die van de kust kwam over de Zeeweg had juist een auto ingehaald en reed dus betrek kelijk ver links. Voor hem reed een an dere auto, die ook nogal ver naar links reed. Bij een manoeuvre om ook deze wagen te passeren, haalde de motorrijder te veel naar links uit, waardoor hij in de berm van de middenbeplanting te recht kwam en viel. Zijn duopassagiere moest met een hersenschudding naar het Marine-hospitaal worden overge bracht. Sinds enkele dagen heeft de Bloemen- daalse politie het kruispunt Bloemen- daalselaan-Busken Huetlaan overzichte lijker gemaakt door het aanbrengen van een samenstel van lijnen op het wegdek. Hetverkeer wordt nu in be paalde banen geleid, waardoor de over zichtelijkheid is vergroot en het inpas sen in andere verkeersstromen gemak kelijker is gemaakt. Overigens blijkt, dat de bestaande wegen naar de kust het zeer drukke zondagsverkeer vrijwel normaal kunnen verwerken, zelfs nu de Zandvoortselaan als verbindingsweg met de kust is uitgeschakeld. Van stag natie is vrijwel geen sprake, zelfs niet tijdens de enorme drukte van veertien dagen geleden. Gisteren had de politie het veel eenvoudiger omdat het strand- verkeer veel meer over de hele dag verspreid was. Zo was het op de Zee weg gisteravond om acht uur even druk als gistermorgen om tien uur. ronder begenadigde weersomstandigheden heeft de Arnhemse toneelgroep 1^ea*er zaterdagavond i:. het Bloemendaalse Openluchttheater a.^speares „Midzomernachtsdroom" opgevoerd. Het theater was uitver- Dntc„„ en tot in de late avond bleef het zoel in de prachtig van bossages ge- „pnr .^er, 0 dinnpan. Zonder enige terughouding kan men zeggen, dat men halve oe,„,?ee 1 n e droom, die onwezenlijk sprookje, dat drie en een ton eel snel ev^>h ls "ntstaan uit het brein van de jonge levensgenietende rine alle zorcr hJVfr Shakespeare. „Theater" had aan deze opvoe- toonde llrh Hfnkhf em--a° u00r en 00g gestreeld werden. Het publiek toonde zich dankbaar. Tijdens het spel en na afloop daarvan. In „Midzomernachtsdroom" h»n re. Warre had de voorstelling in een Empire-pak gestoken. Zelf verklaarde "h. dit met de mededeling, dat hij een stijlperiode wilde kiezen die ver genoeg van ons af zou staan om „exotisch" te „„Lnen ,7-'.in, maar die toch ook weer verwantschap vertoon met rio peare's hid als de onze, om drnr>™P>Zeii ian de „Midzomernachts- wSN d"ldelpk te maken, man? bebben die redenering niet hele- "etuLt v n volSen- De Empire-stijl kenf Lk ee" aan tal periode-kenme-- Ziin' Hl a nl.et van onze tijd meer van' de MiH rzi^ds aan het karakter men ?zomernachtsdroom" votoo- tie en m™htZljn: burgerlijke decaden- "c. e,n,.machtswaan. Maar hoewel Mi- Midzomernachtsdroom" heeft Shakespeare alle registers van zijn on gebreidelde fantasie open getrok ken. Het is het laatste stuk, dat nog getuigt van zijn onbekommerde jonge lingschap. Een jaar nadat „Midzomer nachtsdroom" geschreven is, in 1595, sterft zjjn zoon. Dan dringen kommer en verdriet in zjjn stukken door, dan wordt de toon van zijn werk ernstiger. Shake speare was toneelman in hart en nieren. Hij schreef toneel vanuit de situaties, de omstandigheden, die in zijn fanta sierijk brein opkwamen. De personages kregen pas daarna hun contouren. Hij dwong hen zich te richten naar de om standigheden die hij zelf voor hen be paald had. Het duidelijkst is dat wel in „Midzomernachtdroom", waar een wer kelijk heid uit de Griekse oudheid wordt opgeroepen, een dubbele liefdesgeschie denis, maar waar doorheen een schim mig spel van nymphen, elfen, kobolden en faunen wordt geweven. Die sfeer van het sprookje is zelfs essentieel voor het drama. De Elfen koning Oberon speelt met liefdeskruid en verwijdert geliefden van elkaar en brengt hen ook weer bij elkaar. Zijn handelen wordt niet bepaald door het verstand, maar door heftige emoties van wraak, haat, vertederheid en lief de. Het spreekt vanzelf, dat juist een openluchttheater met zijn natuurlijke bosschages, zijn levend water en voor al zijn avondlijke hemel, bij uitstek geschikt is om voor een dergelijk droomspel tot entourage te dienen. Daarom was het aanvangsuur feite lijk te vroeg, ook al werd het zoveel mogelijk verschoven. Maar zolang het duister niet over het speelplan is ge daald, is de natuur' nog te reëel, zijn de contouren nog niet voldoende ver vaagd en mist het kunstlicht, dat de sprookjessfeer moet helpen oproepen, zijn effect. De „Midzomernachtsdroom" begon dan ook als een reëele avondstemming. Dat kon nog tijdens de scènes in Athene, maar bij de taferelen in het sprookjes woud kwam men in conflict met de na tuur. Pas na de pauze was het duister genoeg om de kunstbelichting volledig tot zijn recht te doen komen en na een wat aarzelende inzet, voldeed die uit stekend. Wim Vesseur had voor enkele voor treffelijke decoraanduidingen gezorgd het paleis van Theseus, de Atheensee hertog, een prachtige boomstronk, die de sater Puck alle mogelijkheden bood om zijn acrobatisch talent op bot to vieren en een boomstronkachtig plat form. De voortelling was geregisseerd door de Engelse, in Shakespeare-produc- ties doorknede regisseur Michael War- gin, prachtig van klank en sierlijk van beweging. De rol van Puck werd dit maal door een man vertolkt, en wel door Bernard Droog. Wij konden onze ogen niet geloven, toen wij het programma lazen, maar Droog presteerde het en hij deed het uitstekend: beweeglijk en vi taal. Alleen zijn stem maakt hem voor deze rol minder geschikt. Machtig waren de handwerkslieden, waarvan wij vooral Rob de Vries als Spoel de Wever en Gerard Hartkamp als Dissel de tim merman willen noemen. Zij vormden een volkomen op elkaar ingespeeld groepje, dat elkaar voortdurend aan vulde. Ook de andere rollen waren naar behoren bezet en niet het minst de fi guratie, die blijk gaf iets van scène-op- bou-.v te begrijpen. Deze nieuwe „Midzomernachtsdroom" is een in alle opzichten geslaagde voor stelling geworden. Er werd toneel ge speeld en met fantasie, en dat is bij dit stuk wel het belangrijkste. Dan mag men op ondergeschikte punten aanmerkingen hebben, het geheel wordt er niet door geschaad. Een woord van lof voor de melodieuze tekstzegging, die mede de sfeer bepaalde. J.W.v.d.V. Zondagavond omstreeks kwart voor negen vond op de Zijlsingel bij de Zijlsingel bij de Raaksbrug een aanrij ding plaats, waarbij een bromfietster de 48-jarige C. v. O. uit Haarlem lichtge wond werd. De dame reed met haar bromfiets over de Zijlsingel in de rich ting van de Leidsevaart. Toen zij bij de Raaksbrug linksaf wilde slaan, aar zelde zij met oversteken. Het gevolg hiervan was, dat een achter haar rij dende personenauto tegen haar op reed. Met een wond aan het linkerbeen werd de dame naar de Mariastichting ver voerd, vanwaar zij na verbonden te zijn naar huis kon terugkeren. Bij nader onderzoek bleek dat de voetrem van de personenauto weigerde. De auto is derhalve in beslag genomen. De politie verzoekt hen, die het ongeluk hebben gezien zich bij haar te melden. Zaterdagavond brak een 60-jarige dam haar onderbeen bij een aanrijding met een 13-jarige jongen op de hoek van de Gedempte Voldersgracht en de Veste- straat. De wielrijdster, M. V. uit Haar lem, verleende de jongen, C. K. even eens uit Haarlem, geen voorrang. Zij is in het Diaconessehuis opgenomen. Zaterdagavond om kwart voor negen viel de 10-jarige Kees Braber tijdens het spelen in het water van de Garen- kokerskade. Op het hulpgeroep sprong een aan de kade wonende handelsagent, de 58-ja- rige A. G. gekleed te water en bracht de jongen op het droge. De jongen is, na voorzien te zijn van droge kleren, per ambulance-auto naar zjjn woning in de Spaarnwouderstraat vervoerd. Zondagmiddag is de 3-jarige Jenneke van der Lee van een vier meter hoog balkon gevallen. Met een bloeduitstor ting in haar hoofd is zij in het Grote Gasthuis ter observatie opgenomen. Toen het meisje over de balustrade van het balkon van haar ouderlijke wo ning aan de Rijksstraatweg hing, ver loor zij plotseling haar evenwicht, ten gevolge waarvan zij naar beneden viel. Zaterdagmiddag zijn op de militaire schietbaan aan de Zeeweg onder Bloe mendaal de kampioenschappen pistool schieten gehouden van het reserve-ge- meentepolitie-personeel in Noord-Hol land. Aan de wedstrijden werd door vijf tien korpsen met 150 man deelgenomen. Eerste werd het korps Amsterdam met 124 punten en Bloemendaal en Velsen delden de tweede en derde plaats ieder met 223 punten. De individuele wed strijden werden gewonnen door de re serve-agent M. H. Godding uit Den Helder. GEBORENA. E. van Kessel-Heere- mans, z.; A. J. de Droog-Eland, z.; M. C. Leurs-de Muijnck, z.; M. Netten- Staal, z.; A. M. C. van der Leden- Koning, z.; C. M. M. Joosten-Balm, J. Schreinders-Boelhouwer, d.H. P. Houtkamp-Preenen, d.; C. E. Roest- Stellbrink, d.; Chr. M. van der Peet- P. Houtkamp-Preenen, d.; C. E. Roest- Dijkzeul, d. ONDERTROUWD: J. Douma en F. B. Stienstra, P. Coule en J. Schouw. GETROUWD: R. C. Disco en S C. den Daas, M. A. Beijneveld en D.' E. van Egmond. OVERLEDEN: J. A. Graven, 64 jr. Gasthuisvest; C. G. Oudolf, 81 jr., Eendrachtstraat;* A. M. Schoorl-van Bourgondiën, 88 jr., ."an Stuytstraat; J. Rees, 65 j., Crayenesterlaan; A. Lem mers-Vervoorn, 80 jr., Hagestraat. Zaterdag waren vier elftallen van spelers uit de HCB in het veld voor het spelen van de jaarlijkse bondswedstrij den. Zoals ieder jciar was ook nu de wed strijd van een HCB-elftal tegen „Still Going Strong" weer zeer het aanzien waard. De Haarlemmers trokken het eerst naar de wickets en scoorden 176 runs voor het verlies van 8 wickets waarna de innings gesloten werd. Van Bueren (Haarlem) 49 en van Lange- laar Sr. (CVHW) 28. SGS trachtte van meet af aan dit totaal te passeren, maar toen de tijd onder grote spanning verstreken was wees het scoringbord 12 runs te kort. aan: 165 runs voor het verlies van 6 wickets. Kleefstra 35, Eikelboom 12, Eldridge 14, Konert 68 n.o. en Cha- bot 20 n.o. De wickets werden geno men door van Langelaar (4-63) en Fort- gens (1-48) De wedstrijd tussen het Haarlems en Amsterdams jeugdelftal werd wederom een grote overwinning voor de Amster dammers. Nadat de Haarlemse jon gens 116 runs hadden gemaakt, pas seerden hun tegenstander- dit toaal voor het verlies van 3 wickets, waar na op 122 de innings gesloten werd. De onderlinge wedstrijd tussen twee HCB-elftallen werd een overwinning' voor het A-elftal. Ter gelegenheid van de opening van het eerste basketbal buitenveld in Haarlem heeft het organiserende wijk- comité Haarlem-oost gemeend heiraan een feestelijk tintje te moeten geven. Op het buitenveld Drilsmaplein te Haar lem-oost zullen woensdag 3 juli van zelfsprekend ook enkele basketbal-wed strijden worden gespeeld, waarvoor en kele topteams uit Haarlem om mede werking is verzocht. Het volledige programma voor woens dag luidt: 19.30 uur H. O. C. (Kamp. Distr. Ie kl.- The White Stars (No. 2 Distr. Ie ki.) (DAMES) 20.30 uur The Typhoons (Distr. Ie kl.)- The Flamingo's Distr. Ie kl. (HEREN). Het school-honkbal-toernooi behoort vrijwel weer tot het verleden, want dinsdag 2 juli des avonds om zeven uur zal op het gemeentelijk sportter rein Noordersportpark te Haarlem Noord de finalewedstrijd in de A.klasse worden gespeeld, waarvoor zich de ne- jentallen van het Lorentz lyceum en iet Christelijk lyceum hebben geplaatst. Het team van Lorentz lyceum be haalde in de halve finale tegen de Klaas de Vriesschool een verrassende grote overwinning (9-0), doch het Chris telijk lyceum had het in de ontmoeting tegen Hartenlustschool veel moeilijker, zodat het einde een puntenverdeling bracht (5-5). Slechts door een ongeluk kige loting werd de Bloemendaalse Har tenlustschool voor verdere deelname uitgeschakeld. In de B. klasse waren de uitslagen: St. Canisiusschool-H.B.S. A. 3-5, H.B.S. Lorentzlyceum 86, Het program ma voor deze week luidt: Dinsdag 2 juli (Noordersportpark) 19 uur Lo- rentzlyceum-Christelijk lyceum. Woens dag 3 juli (Sportterrein Schalwijkerweg) 14 uur H.B.S. A-Lorentz lyceum 14 uur H.B.S. B-St. Cahisiusschool. Woensdagavond zal het fanfarecorps „Kunst na Arbeid" bij gunstig weer een concert geven in de tuin van de stich ting „Vogelenzang". Mocht het weer niet medewerken, dan zal het concert een week worden uitgesteld en indien het weer dan ongunstig is. zal het con cert in de kerk worden gegeven. Tijdens de Amsterdamse Sportweek, waarin een nationale 25 km-loop was opgenomen, heeft de Hoofddorper Q. Kroezen, lid van Holland-Haarlem een eervolle zesde plaats behaald. Van de 33 deelnemer^ waaronder de kampi oenen 1955 en 1956, vielen er 18 uit. De loop vond plaats bij een tempera tuur van circa 30 graden. Q. Kroezen maakte een tijd van 1 uur 41 min. 33 sec. Op 28 juli zal hij deel uit maken van een kleine groep Neder landse atleten, die in Brussel de va derlandse kleuren zal verdedigen. In verband met de flatbouw aan de /noord-boulevard te Zandvoort moet aan de tussen deze flatgebouwen lig gende straten een naam gegeven wor den. B. en W. stellen de raad voor aan die straten de namen van zeehel den te verbinden, namelijk van Jacob van Heemskerck, Karei Doorman, Piet Hein, de Ruyter, Tromp, Tjerk Hid- des en van Galen. Het verlengde van de Burgemeester Engelbertsstraat (thans Heemskerkstraat geheten) zal bjj die straat worden getrokken. De nieuwe straten welke worden aan gelegd in plan Noord, nabij de van Lennepweg, zullen worden genoemd Martinus Nijhoffstraat, Heimansstraat en Linnaeusstraat. Met de Martinus Nij hoffstraat wordt de „letterkundigen- buurt" afgesloten. Vermeld wordt nog dat Nijhoff (1894-1953) op 17 april 1952 te Zandvoort huwde met de bekende voordrachtkunstenares Georgette Hage- doorn. Verder oostwaarts wil men een wijk naar bekende natuuronderzoekers vernoemen. Eduard Heimans (1861- 1914) was een bekend Nederlands na tuuronderzoeker: Carolus Linnaeus (1707-1778) een Zweeds natuuronderzoe ker die in Harderwijk in de medicijnen promoveerde en de „Hartecamp" te Haarlem tot een Europese beziens waardigheid op het gebied van de bota nie maakte. Het in de vorige raadsvergadering aangehouden voorstel om aan A. H. Pomper een duinterrein te verhuren voor de aanleg van een caravan-park, komt a.s. dinsdag opnieuw in de Zand- voortse raad aan de orde. Na raadple ging van de commissies van bijstand handhaven B. en W. hun voorstel om aan de heer Pomper 60823 m2 duin- terrein te verhuren voor 1.895 per jaar. Zondagmiddag is vermoedelijk door het achteloos wegwerpen van een sigaar of sigaret nabij de Ruigen hoek te Noordwiikerhout een oppervlak te van 1 ha struikgewas en binnen- duin verbrand. Geholpen door vakantiegangers is de brandweer van Noordwijkerhout er na veel werk in geslaagd de brand te loka liseren en deze met behulp van de ter assistentie gekomen nevelspuit van de Noordwijkse brandweer te blus sen. Bij het duiken zijn zondagmiddag na bij het Inwateringsgemaa] van het ver kavelingsplan Langeveld te Noordv. "- kerhout twee ongevallen gebeurd. G. van K. uit Hillegom liep daarb'i een halswervelfractuur op en J. B. uit Voorhout moest met een lichte hersen schudding naar huis worden vervoerd. Rob de Vries als Spoel de wever en Annie de Lange als de elfenkoningin. Titania met enige elfen in „Midzomer, nachtsdroom". nurner Mo vVL groen- hla«w en lw- hoefde zich dus over drukke m"alXPerTm<ent werkeli.ik niet zo de mozLu T anders is dat met it ,v.an Jurnaan Andriessen, die ik persoonlijk een verarming acht ten opzichte van de traditionele muziek van Mendelssohn. „Theater" hleR weer ge bruik gemaakt van de befaamde ver taling van dr. L. Burgersdijk, een verta ling die de frisheid mist van die, welke Weremeus Bumng enkele jaren geleden voor de Haagsche Comedie maakte maar die in ieder geval rijk genoeg is om voor dit spel bruikbaar te zjjn. Prestaties De verrassing van de avond was voor ons Anne-Marie Heyligers als de lief tallige Hermia. Zjj speelde de rol soe pel en beweeglijk en met een verrassend mooie klank. Carl van der Plas was even sierlijk en melodieus als haar min naar Lysander. Jacques Snoek tekende haar vader Egeus als een van zijn va- derrechten bewuste man; Marijke Bak ker mist de klanknuancering voor een zuivere vertolking van Helena, maar zij typeerde het jaloerse meisje grappig, zij het wat burgerlijk, en Siem Vroom was een indrukwekkende minnaar Deme trius. Frans van der Lingen bewees opnieuw dat hij met zijn prachtig geluid voor treffelijk verzen kan zeggen. Het is jam mer, dat zijn plastiek te weinig soepel is voor een rol als Oberon, maar hij overtuigde niettemin, zoals trouwens vrijwel iedereen deze avond. Annie de Lange was een uitstekened elfenkonin- Onder zeer grote belangstelling heeft de heiigelsportvereniging „Nooit Ge dacht" uit Vogelenzang zaterdagmid dag het 20-jarig bestaan gevierd met een drukbezochte receptie en zondag' morgen met een groot jubileumcon cours waaraan niet minder dan 10 verenigingen uit de omgeving deel namen. De zusterverenigingen uit de omlig gende gemeenten hadden er voor ge zorgd, dat het in het clublokaal van de heer W. Aries in geen geval aan bloemen ontbrak. Daarnaast toonden zij hun vriendschappelijke gevoelens door het aanbieden van een reusachtig grote jubileumbeker. Het zal moeite kosten dit exemplaar een passend plaatsje te geven in de toch al zo volle prijzenkast van de vereniging. Vertier had de commissie, die altijd de kien- avonden verzorgt, een buitengewoon grote fruitmand gestuurd. Nadat de voorzitter, de heer J. Aps- woude, de vele aanwezigen had verwel komd, bood de heer Janse Kok, voor zitter van de vrijstaande hengelsport verenigingen, de jubilerende vereniging zijn gelukwensen aan. Hij herinnerde zich nog goed, hoe hij toen hij van de oprichting van „Nooit Gedacht" had gehoord zich had afgevraagd, wat die lui uit Vogelenzang nu feitelijk in hun hoofd haalden. Toen wist hij echter niet wat Vogelenzang aan sportvissers telde en hij kon toen ook niet ver moeden dat de vereniging onder de uit stekende leiding van de heer J. Aps woude zich zou ontwikkelen tot een hechte organisatie. Als bewijs van waardering bood hij een zilveren draag- medaille aan als prijs voor dat lid van „Nooit Gedacht", dat in dit seizoen, de meeste baarzen zou vangen Daarna werd het woord gevoerd door de heer J. Koster, voorzitter van de hengelsportvereniging „De Lustige Visser". Hij wees op de nauwe banden die sinds jaren tussen de beide ver enigingen bestaan. Op het gebied van vissen, aldus spreker, moeten wij al tijd de meerderheid van „Nooit Ge dacht" erkennen, maar als het gaat om klaverjassen zjjn wij de baas. Onder hen, die daarna het woord voerden, was ook de heer T. Balk, voorzitter van de Kiencommissie .Nooit Gedacht". Hij prees de goede zorgen van het bestuur, als het er om ging, de kienavonden zo goed moge lijk te doen slagen. Nadat mevrouw J. Hemel een fraaie tinnen wandschotel had aangeboden, sprak de voorzitter een woord van dank en wees daarin alle hem toegezwaaide lof af. Het stond voor hem vast, dat „Nooit Gedacht" nimmer geworden zou zijn vat het nu is, wanneer niet het gehele bestuur en alle leden met elkaar hadden samen gewerkt om alle plannen zo goed moge lijk uit te voeren. Daardoor, alleen, zo stelde de heer Apswoude vast, is 1 „Nooit Gedacht" groot geworden en wanneer deze samenwerking zo blijft, kan het niet anders of de vereniging zal in bloei maar zeker ook in betekenis voor de hengelsport toenemen. Het fanfarecorps „Kunst na Arbeid" zorgde daarna voor een verrassing door een serenade te komen brengen. Zondagmorgen hield „Nooit Ge dacht" onder stralend fraai weer een jubileumwedstrijd waaraan tien vereni gingen deelnamen, die elk vijf van de beste vissers hadden gezonden. Het is een spannende wedstrijd geworden. Dank zij de goede organisatie had de ontmoeting een buitengewoon vlot ver loop, zodat reeds vóór half tien door de voorzitter van „Nooit Gedacht" da prijzen, die uitsluitend uit zilveren be kers bestonden, konden worden uitge reikt. De volledige uitslag luidt: 1. Morgen rood, 341 stuks, 2. De Lustige Visser, 286 stuks, 3. 't Karpertje, 282 stuks, 4. Nooit Gedacht, 267 stuks, 5, De Vin, 261 stuks, 6. V.Z.O.D., 198 stuks, 7. Morgenstond, 188 stuks, 8. D.O.V. 160 stuks, 9. Corodex, 127 stuks, 10. De Vrije Hengel 42 stuks. Held van de dag was de heer P. Stoof die met 97 stuks gevangen wit- vis het record maakte. Hij veroverde daarmede een nikkelen sigarettenstan- daard. In totaal werden 2142 witvissen gevangen, die echter onmiddellijk nadat ze van het haakje waren verwijderd, in hun element werden teruggebracht. Het ligt in de bedoeling van het be stuur in het komend najaar een. feest avond te geven. (Niet officiële Koersen) Vorig slot 3% Ned. 1953 31!, Ned. 1953 31!, Ned. 1956 3Vt Ned. 1948 3Ü Ned. 1950 31/4 Ned 1954 3'.'4 Ned. 1955 1 3-3',i Ned. 1947 3 Ned. 62-64 bel. fac inschr. Grtbn 1946 3 Ned. Handel Mil. cert A.K.U Van Berkel's Patent Calvé-Delft cert. Van Gelder Kon. Hoogvens cert Unilever Cert. Ned. KabeJ Philips Kon. Petroleum „Amsterdam" Rubber Holi Amerika Ltln Kon Ned. Stoomb. Mt1 Ned. Scheepv. Unie K.L.M. H.V.A. Dell Mt). cert. A'dam 56 1 A'dam '56 A'dam III 90 8914 89% 84% 84% 85',4 86% 90 Opening 1/7 89% 159', 198' 207'4 357 190 302 470 287 220.40 76i,4 178% 159',4 124 125(4 90% 5% 80(4 100 g 99% 86% 90,4 196 469% 292'% 220 75 1791/, 148% 161 128 124

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 3