Britse jeugdkampioene verslaat mej. Bloomer O WO verrast tegen ABC met indrukwekkende zege ZWEDEN GEKLOPT, VAN DUITSLAND VERLOREN C J c D C J fatty Nederlandse heren lijden eervolle nederlaag: 12-21 DE BLAUWE LOTUS Nog een surprise op Wimbledon TEGEN H.B.S. EERSTE ZEGE VAN HAARLEM Pauw wint Ronde Midden-Neder land Honkbalcompetitie Wemmy Scholtmeyer wint het verspringen met 5.80 meter SPORTWEEKEINDE IN CIJFERS r Bryan winnaar race te Monza Mastenbroek blinkt uit i rolt beter, pbkt beter, brandt beter B Dames-atletieh Duitse agenten voetballen goed Duitse handbalploeg slaat na rust toe Komen Tubantia en Hengelo tot fusie DE AVONTUREN VAN KUIFJE EN BOBBIE door HERGÈ MAANDAG 1 JULI 1957 PAGINA 6 Courses Alkmaar TOON RUTTE WINT HANDICAP-RACE WÊÉ WEST l OOST ZUID l Q LAWNTENNIS HONKBAL GOMT**' 56 Indien we qoed doorstep pen,zijn we vanavond nog bij Mijnheer Wang. Zo*...Bent Uzeker van hetgeen U beweert?... Absoluut zeker, com mandant!.. 'k Heb hem gezien zoals ik U zie.. Bij het slot van de eerste Wimbledon- week is opnieuw gebleken dat Austra lië buitengewoon sterk staat bjj het hexen enkelspel. Voor de derde maal in vier jaar had het vier man bij de laatste achi, terwijl Amerika en Zwe den de andere vier plaatsen deelden. De grote verrassing van zaterdag viel bij de dames enkelspelen. De bran dende zon was verdwenen en onder de bedekte lucht en in een vochtige at mosfeer vocht de 16-jarige Britse ju niorkampioene, Christine Truman, met succes voor een plaats in de kwart finales. Zij versloeg de aanvoerster van de Britse ranglijst, Shirley Bloomer, die wegens haar sterke spel bjj de Franse en Italiaanse kampioenschap pen als derde speelster was geplaatst, met 6-3, 6-3. Het was de warmste dag sedert tien Jaar op Wimbledon met een tempe ratuur van 34 graden celsius in de schaduw. De zwaarste strijd onder deze omstandigheden werd gevoerd tussen de linkshandige Australiër Fraser en Budge Patty, welk duel twee uur en een kwartier duurde op het door de zon overgoten centre court. Deze partij werd bovendien de beste van de gehele week. De grote 23-jarige Australiër rechtvaardigde daarbij zijn „plaatsing" door de partij te winnen met 6-3, 6-4, 10-12, 6-4, maar de oud-kampioen Patty - tien jaar ouder - liet hem daarvoor tot het laatste puntje vechten. (Van onze cricketmedewerker) Het is Haarlem na een spannende strijd gelukt een zege van 11 runs te be halen op HBS. Voor de Haarlemmers betekende dit tevens de eerste overwin ning in de cricket-competitie. De man nen van Voogd hebben nu in totaal 5 punten vergaard. HBS is eenzame hek kensluiter met slechts één punt. Ondanks de schier ondraaglijke hitte hebben de beide ploegen in deze match uitstekend gefield. Er werd echter in een langzaam tempo gescoord. Haar lem bracht een totaal in de boeken van 139 runs. Het waren W. Peschar (27) en Paul Maas (25) die een goede stand opzetten voor het zesde wicket. Van 49 voor 5 Dekker (15), Honnebier (13) en Hub. Boeree (10) werd het 95 voor 6. Nuttige bijdragen van v. Dok (14) en Kruijt (16) voerden de eindscore naar 139. De Haagse aanval was niet moeilijk te bespelen. De Ejngelsman Risworth nam 5 voor 47. Hageman 4 voor 34. Evenals Haarlem nam ook HBS aan bat weinig risico. Schoorvoe tend kwamen de runs op het bord. Na dat Boelhouwer en Risworh resp. 12 en 13 runs bijeen hadden gebracht, moch ten de gastheren niet ontevreden zijn toen men de Haagse captain van Kat wijk, van wie het dikwijls bij de Hage naars moet komen, voor slechts 10 runs paviljoenwaarts zag keren. Van der Vegt (33) en van Dijk (27) boden daar na felle tegenstand. Dit tweetal bracht de stand van 43 voor 6 op 92 voor 7. Met uitzondering van Hageman, die met 11 not out bleef, bleken de overige Haagse batsmen niet bij machte de Haarlemse bowlerij afdoende te weer staan. Lange tijd bleef men nochtans in het onzekere verkeren omtrent het eindresultaat. Twintig minuten voor tijd viel de heslissing. HBS was toen all out voor 128. De bowlingcijfers waren: Max Haas 1—23, Paul Maas 2—36. Dekker 3—31, Hub. Boeree 1—17, Van Dok 113. De draverijen te Alkmaar luiden: Aardbeienprijs: 2040 m. 1. Vulture S (A. B. Nottelman) 3.06.4, 1.33.2. 2. Vina van Barke. 3. Urene van Hiddum. Tot. winn.: f 1.60, pi.: f 1.10, 1.30, 1.70, gek.: f 2.20, cov.: f 3.50. Dutch Evern-prijs: 1360 m. 1. Wala (J. S. van Leeuwen I 2.18.2, 1.416. 2. Wybo K. 3. Wielewaal 2. Tot. winn.: f5.50, pl. f 2.60, 1.80. gek.: f 23.20, cov.: f 4.50. Mizi Schindler-prijs. 2040 m. 1. Victor Emanuel (A. H. Nottelman) 3.06.9 1.32.6. 2. Violina Norton. 3. U. Diena. Tot. win.: f)1.40, pl.: f 1.20, 1.50, 1.00, gek.: f 1.80. cov.: f3. Amazone-prijs: 2360 m. 1. Us Hompie (S. Bosch) 3.34.6 1.29 4. 2. Sijtje Osso. 3. Ta bor Harvester. Total, winn.: f 2.40, pl. f 1.20 21.40, gek.: f8.50, cov.: f 5.80. Zoete Fransjes-prijs: 2040 m. 1. Spencer Gay's Zoon (C. H. Bergisch) 2.57.3, 1.24.5. 2. Rene M. 3. New Vlamingman. Tot. winn.: f 2.20, pl.: f 1.20, 2, 1.60, gek.: f 6.80, cov.: f 6.60. Moulin Rouge-prijs, 2360 m. 1. Queen Ma ry (A. R. Nottelman) 3.22.8 f 1.25.9. 2. Rudt Trothan. 3. Quick Star. Tot. winn.: f 1.80, pl. f 1.40, 2.40, 3.—. gek.: f 4.70, cov. f 10.10. Climax-prijs: 2360 m. 7. Ria Olivier (A. 5. Tesselaar) 3.18.8 1.24.2. 2. Narciso van Zora. 3. Roland. Tot. winn.: f 2.60, plaats: 1 2.30, 7.20, gek. f 20.70, cov.: f 6.10. Elephant-prijs, 2740 m. 1. Typhoon (P. A. Strooper) 3.58.1 1.25.6. 2. Tommy Mars. 3. Sir Parisien O. Total, winn.: f 2.plaats f 1.40, 1.70. gek.: f2.60, cov. f3.10. Totale omzet: f 84.146.50. Toon Rutte is winnaar geworden van een handicapwedstrijd, welke de Haar lemse wielerclub „De Kampioen" zon dag als onderdeel van de zomercompe titie liet verrijden. De uitslag der A- en B-klasse luist: 1. A. Rutte, de 45 km in 1 uur 12 min. 13 sec.; 2. A. Tuup; 3. C. v.d. Aar; h. v.d. Geest; 5. J. van Dijk; 6. B. Wal ters. C-klasne: 1. J. van Egmond, de 25 km in 46 min. 4 sec.; 2. E. Riethof; 3. E. Smlnia; 4. F. Zorge; 5. C. Boogaard; 6. J. Walters. Fraser bracht bovendien een nieu we mode voor de heren op het centre court. Toen de zon genadeloos neer- scheen bond hij een witte handdoek om zijn nek. Even later, tijdens de marathon van de derde set, zette hij een slappe witte katoenen zonne hoed op. De geroutineerde Seixas ondervond weinig moeilijkheden met de jonge Australiër Anderson die hij met 4-6, 6-3, 6-2, 6-2 versloeg. Anderson begon als een wervelwind, maar Seixas wist al spoedig zijn stempel op het spel te leggen. In zijn eigen tempo gaf hij Anderson een lesje in tennis volgens „het boekje". De tweede Amerikaan die zich bij de laatste acht plaatste, was Flam die met 6-3, 6-1, 6-3 da Engelsman Billy Knight uitschakelde. De wedstrijden voor de kwartfinales, welke vandaag op het programma ston den, zijn: Cooper (Austr.Flam (V.S.), Schmidt (Zweden)Fraser (Austr.), Seixas (V.S.)Davidson (Zweden) en Rose (Austr.)Hoad (Austr.). Zoals in elk Wimbledontoernool se dert de oorlog domineerden ook nu de Amerikaanse dames. Zij bezetten vijf van de acht plaatsen in de kwart eind strijden. Deze zien er als volgt uit: Louise Brough (V.S.)Darlene Hard (V.S.), Dorothy Knode (V.S.)Rosa Reyes (Mexico), Betty Pratt (V.S.) Christine Truman (G.B.) en Sandra Reynolds (Zuid-Afrika)Althea Gib son (V.S.). Met een paar vinnige pedaalstoten wierp Gjjs Pauw zich naar de kop van de acht man sterke leidersgroep, zwenk te met een handige beweging door het poortje van het Utrechtse stadion „Galgenwaard", wipte op het cement van de baan en gaf de Limburger Gerard Vergoossen geen schijn van kans hem te benaderen. Zo won deze Utrechtse onafhankelijke de door de Utrechtse wielerclub „De Volharding" voor de tiende maal op uitstekende wijze georganiseerde Ronde van Mid den-Nederland. Het was zo heet, dat de teer op de smalle wegen in het polderland aan de banden bleef kleven, waardoor het rij den, vooral na 100 kilometer zeer zwaar werd. Het teer was hier en daar zo dun dat het opspatte en het rijden erop niet zonder gevaar was. Hiervan werd de Rotterdammer Jan van Vliet de dupe, toen hij een paar teerspatten in zijn ogen kreeg, maar desondanks in de kopgroep met een van pijn vertrok ken gezicht bleef doorvechten. Er was toen een kopgroep van der tien man, waarvan er tenslotte acht overbleven, die tot Utrecht bijeen bleven. Gijs de Jager, nog maar pas hersteld van een dubbele sleutelbeen breuk, was met Jan Groot en Gramser de laatste die uit die groep loste, nadat wat eerder Klebach met derailleurpech achter bleef. De uitslag luidde: 1. Gijs Pauw (Utrecht), 189 km in 4 uur 57 min.; 2. G. Vergoossen (Pey/Echt); 3. B. Teu- nisse (Utrecht); 4. A. Geldermans (Beverwijk); 5. J. van Vliet (Rotter dam); 6. C. Niesten (Beverwijk); 7. A. van Steenselen (Mijnsheerenland). (Van onze honkbalmedewerker) De verrassingen in de eerste klasse zijn ook nu niet uitgebleven en on danks de kleine hittegolf die wij tij dens dit weekeinde moeten verwer ken, waren er vele opzienbarende re sultaten. Het treffen tussen de Am sterdamse negentallen O.V.V.O. en A.B.C. was voor de A.B.C.'ers slechts een grote teleurstelling. Hannie Urba- nus was in grote vorm en gaf A.B.C. geen enkele scoringskans, terwijl zijn clubgenoten zeer slagvaardig bleken en met vijftien honkslagen voor een record zorgden, hetgeen bovendien gezegd kan wordeno van de grote overwinning van 180 van O.V.V.O., waarmede Urba- nus wederom een no-run zege op zijn naam bracht. A.B.C. begon deze strijd slechts met acht spelers, hetgeen in deze hoogste klasse toch zeker niet mag voorkomen. Een slechte beurt voor A.B.C. Sport club Haarlem deed het in de ontmoe ting tegen het Amsterdamse De Vole- wijckers met veertien honkslagen even eens bijzonder goed en behaalde dan ook een volkomen verdiende grote overwinning (174). Zonder twijfel heeft de Sportclub met dit resultaat vriend en vijand verrast. Zij kon de laatste plaats verlaten ten koste van A.B.C. Het in de eerste klasse A nog steeds leidende E.D.O. negental deed ook deze week weer van zich spreken door de fraaie overwinning (110) te gen het Amsterdamse Blauw Wit en deze fraaie no-run zege was een ver diende beloning voor werper Piet de Nieuwe, die zelf veertien spelers op drieslag uitschakelde, doch zijn no-run zege in de laatste innings nog juist gered zag door een fantastische zweefduik van E.D.O.'s eerste honkman Jan Kops. Het scoreverloop in deze ontmoeting was: E.D.O. Blauw Wit 5 1 1 0 3 0 0 1 X is 11 000000000 is 0 Zowel de dames als de heren vechten op Wimbledon krampachtig voor hun plaats in de befaamde jaarlijkse tenniskam pioenschappen. Foto links toont de Amerikaan Flam met verbeten gezicht in actie tegen de Belg Brichant, van wie hij won met 16, 62, 61, en 64. Op de rechterfoto maakt De Amerikaanse Karole Fageros een gebaar, alsof zij bang is voor de tegenpartij, de Engelse Angela Mortimer. (van onze sportcorrespondent) Een sub-tropische hitte, waaraan mem allleen nog kon ontsnappen door in het water te duiken, was misschien wel aan genaam voor de atletes, maar zeker niet in overeenstemming met de wensen van de penningmeester van de Enschedese Atletiekcommissie. Hij telde in het Sportpark Diekman te Enschede waar de landenontmoetingen voor dames tus sen Nederland en Zweden en Neder- lamd en Duitsland werden gehouden, nog geen duizend bezoekers. Maar afgezien van het feit, dat de wedstrijd bijgevolg een bom duiten kostte, werden er wel goede prestaties geleverd. Nederland won na vorige week Frankrijk te heb ben geklopt met 65 tegen 41 punten van Zweden, maaar onze dames verloren van de Duitse ploeg, die nog niet eens in de sterkste bezetting uitkwam. De Duitse dames behaalden 61 punten en onze vertegenwoordigsters 45 punten. De wedstrijd werd in de vorm van een driekamp gehouden, waarbij de presta ties van de Nederlandse tegenover de Zweedse en Duitse dames afzonderlijk met punten werden gewaardeerd. Op vier nummers wisten: onze landgenotes een eerste plaats te bezetten. Hannie Bloemhof won de 200 mtr. in 24.9 op welk nummer Ria van Kuik in 25.3 de tweede paats bezette Dinie Hobers verrichtte een goede prestaties door zich samen met de Duitse M. Matthei als eerste op het hoogspringen te klasseren met een sprong van 1.62 mtr., welke hoogte overigens ook door de nummers drie (I. Killian, Did) en nummer vier (Nel Zwier, Ned.) werd gehaald. De beide eerstgenoemde dames maakten echter minder foutsprongen. Wemmy Scholtmeyer nam het verspringen voor haar rekening met een sprong van 5.80 Promotie 2e klas: OSVDCG 0—0 (OSV promoveert). VUC—DCV 3—1. Promotie 3e klas: PurmersteijnNFC 31, IVVHercules 00. Promotie 4e klas: CeleritudoNautilus 70 (Celeritudo promoveert). Promotie 4e klas: De TukkersNfjver dal 2—3, HeerdeVoorst 31 (Heerde pro moveert). B: De BatavenGroesbeek 24 (Groesbeek promoveert), BabberichDinx- perlo 00. Promotie naar de Hoofdklasse A: Joy I NMC 65 (Joy promoveert). Promotie naar de Hoofdklasse B: Phil- harmonie IVictoria 74 (Philharmonie promoveert), Toeg Hillegersberg IGroen Wit I 65 (Toeg promoveert). Promotie 3e klas: OVCSReuver 36, HoensbroekGroene Ster 32. Eerste klasse A: EDOBlauw Wit 11—0, TIWHHC 0—7, TYBB—Ajax 3—2, VVGA— EHS 7—5. B: ABC—OVVO 0—18, HCK Sparta 5—0, SchotenKennemerland 73 De VolewijckersSC Haarlem 417. Overgangsklasse A: RooswijkWVHEDW 06, Schoten 2DWV 118. Sparta 2 Thor 12—9. B: RCH—Neptunus 16—5, RFC— OVVO 2 5—12, UW—DEC 11—8. Tweede klasse A: APGSShell 415, TOG—EDO 2 8—5. VVGA 2—TIW 3 2—15. B: HCK 2Bloemendaal 1212, Kennemer land—DSS 12—9. Rood Wit—SC Haarlem 2 12—11, THB—RCH 2 11—10. C: Pacifico— USC 13—4, PSV—SVV 8—9. Schiedam— Laakkwartier 73. D: De Hazenkamp TIW 2 1016, HilversumAnimo 1012, VVGA 3—Holland 4—3. mtr., hetgeen eveneens een eerste plaats voor de Nederlandse ploeg betekende terwijl ook de vier maal 100 mtr. esta fette een Nederlandse zege opleverde in de tijd van 47.3 sec. Op de 100 mtr. leed Hannie Bloemhof een enigszins verras sende nederlaag, alhoewel zij dezelfde tijd liet noteren als de winnares, de Zuid- duitse E. Eiberle, namelijk 12.2 sec. Ine Spijk finishte met geringe achterstand als derde in de tijd van 12,3 waarmee ze de beide Zweedse dames en de Duitse R. Vetter-Nitsche achter zich liet. Willy Cysouw van onze nationale ploeg werd op de 80 mrt horden als derde geklas seerd, welk nummer een dubbele over winning voor de Duitse dames oplever de. De tijd van onze landgenote was 11.9 sec, terwijl E. Eiberle 11.5 en haar land genote U. Diosegi 11.8 sec noteerden. De overige nummers leverden alle Duitse overwinningen op, waarvan de verrassing wel werd het nummer speer werpen, waarbij de Zweedse record houdster Ingrid Almqvist (record 51.60 mtr.) het nu slechts bracht tot 47.16 mtr, waardoor ze de tweede plaats bezette en haar meerdere moest erkennen in de Duitse A. Brömmel, die te Enschede haar beste jaarprestatie leverde door de speer 48 mtr. ver te werpen. Marianne Werner uit het in Enschede's nabijheid liggende Greven, won het kogelstoten met 15.26 mtr., Karen Sonneck uit Osna- brück het discuswerpen met 44.85 mtr. terwijl ook de 800 mtr. voor dames een dubbele Duitse overwinning werd waar bij de eerstkomende een tijd noteerde van 2.17,3 sec. Over het algemeen vielen de presta ties van de Zweedse dames enigszins tegen, terwijl gezegd kan worden, dat de Duitse zege op onze vertegenwoordig sters hoofdzakelijk tot stand kwam dank zij haar meerderheid op de werpnum- mer. Verder hadden de organisatoren voor een interessant heren-bijprogramma zorg gedragen. Het polsstokhoogspringen werd gewonnen door de Duitser G. Seid- ler uit Bochum met een sprong van 3.94 mtr. Op dit nummer verbeterde de Ne derlander M. Wijsen uit Maastricht zijn prestatie door 3.72(6 m. hoog te springen. De steeple-chase over een afstand van 3000 meter was het enige nummer, dat de deelnemers enige verkoeling bracht. Tot groot genoegen van het publiek kwamen op dit nummer enige atleten in het water terecht. Winnaar werd H. v. d. Veerdonk van Kimbria uit Maas tricht in een tijd van 9.45.6 sec. vóór G. Damman van Sprint te Breda in 10.02,8 sec. Zaterdag zijn de laatste wedstrijden gespeeld voor het voetbaltoernooi om het politiekampioenschap van Europa. De resultaten van de wedstrijden in de finalepoule waren: Nederland-Zweden 1-3 (1-1); Neder- land-Duitsland 1-1 (1-1): eindstand in finalepoule: 1. Duitsland 2 gesp., 1 gew., 1 gel., 0. verl., 3 pnt. 2-1; 2. Zweden 2 gesp.. 1 gew., 0 gel.. 1 verl., 2 pnt. 3-2: 3 Nederland 2 gesp., 0 gew., 1 gel., 1 verl., 1 pnt. 2-4. De Amerikaan Jimmy Bryan is win naar geworden van de 500 mijl-race te Monza. In een Dean van Lines Special stoof hij in twee van de drie manches als eerste over de finish, terwijl de derde rit hem een tweede plaats ople verde achter zijn landgenoot Roy Ruth- man. Noch de Amerikanen, die over de krachtigste motoren beschikten, noch de Engelsen met hun Jaguar-sportwagens, hadden ooit een race gereden op zo'n snel circuit als dat te Monza, het snel ste ter wereld. De Engelsen hoopten dat de Jaguars, alhoewel veel minder snel dan de Amerikaanse Specials, het op dit circuit langer zouden uithouden, maar dit is niet gebeurd. Het eindklassement van de 500 mijl: 1. Jimmy Bryan (V.S.), 803.250 km. (189 ronden) in 3 uur 7 min. 5.9 sec., gem. snelheid 257.304 km/u. 2. Roy Rutman (V.S.), 187 ronden in 3.07.56. 3. John Parson (V.S.), 182 ronden in 3.07.29. De werpersresultaten waren de Nieuwe 14 x 3 slag; 3x4 wijd en 3 honkslagen tegen Linke 3x3 slag; 3x4 wijd en 9 honk slagen tegen Het Bloemendaalse Kennemerland heeft tot de vierde innings in de ont moeting tegen landskampioen Schoten goede tegenstand geboden en de punten verdeling was op dat moment ook ze ker de juiste verhouding. In de vijfde innings nam aanvoerder Keulemans (Schoten) de taak van werper Mun sterman over en gaf Kennemerland geen enkele kans meer. Hier tegenover kon Schoten in de vijfde innings Heemskerk (honkslag)Geurts en Keulemans nog op.de honken krijgen, terwijl Lukkien met zijn homerun zorg de voor de veilige 73 overwinning, na dat Heemskerk en Geurts reeds voor een voorsprong hadden gezorgd op de tik van Keulemans. De werpersresultaten waren: Keule- mans-Munsterman: 12 x 3 slag; 5x4 wijd en 3 honkslagen tegen, Hofstra 7x3 slag; 5x4 wijd en 4 honkslagen tegen. Het negental van T.Y.B.B. be haalde in de tnuiswedstrijd tegen Ajax de volle winst en deze twee kostbare winstpunten kunnen voor de geel-zwar- ten wel eens het behouden van het eerste klasserschap betekenen. Reeds in de eerste innings namen de Haar lemmers de leiding toen Rombouts door een tweehonkslag op de honken gekomen, na een tik van zijn clubge noot Bakker kon scoren (10). Hoe wel de Amsterdammers de stand weer in evenwicht brachten nam T.Y.B.B. in de zevende innings wederom een kostbare voorsprong (31) door honk slagen van Jansen, de Wit en Rombouts en uitstekend profiteren van een fout in het Amsterdamse veld. In de aller laatste innings slaagden de Amster dammers er nog in de achterstand te verkleinen (32) doch verder liet Bak ker de Amsterdammers niet meer komen. De werpersresultaten waren; Bakker 7x3 slag; 1x4 wijd en 6 honkslagen tegen. Smith 5x3 slag; 3 x 4 wijd en 5 honkslagen tegen. Een uitstekend op dreef zynd Kinheim bleef ook tegen het Rotterdamse Spar ta op het pad der overwinningen en reeds in de eerste innings betekende de homerun van Houtkamp een veilige voorsprong van 20 voor H.C.K. Ook in de volgende innings bieef H.C.K. het beter spelende negental en inter nationaal Houtkamp zorgde er met vol ledige medewerking van zijn clubge noten voor, dat de Rotterammers geen scoringskansen kregen. De Kinheimers slaagden er zelf nog in drie spelers over de thuisplaat te krijgen, waar door H.C.K. een kostbare overwinning behaalde, hetgeen een fraaie no-run van Houtkamp betekende. De werpers resultaten waren: Houtkamp (HCK): 3x3 slag; 2x4 wijd en 1 honkslag tegen, De Koning (Sparta): 3x3 slag; 2x4 wijd en 6 honkslagen tegen. De belangrijke ontmoeting tussen V.V.G.A. en E.H.S. eindigde in een kleine overwinning van de Amster dammers, waardoor de fraaie plaats in de kopgroep door de G.A.'ers behouden bleef. E.H.S. zakte nu echter danig af en zal zich nog moeten inspannen om in elk geval door te kunnen dringen naar de hoofdklasse. In deze klasse deed H.H.C. het in de ontmoeting te gen T.I.W. heel wat beter. De overwin ning van 70 van de Haarlemmers betekende wederom een no-run-zege van de Haarlemse werper Jan Smidt. Voor de Amsterdammers was deze neder laag bijzonder onprettig, omdat T.I.W., mede door de onverwachte zege van T.Y.B.B. tegen Ajax, nog iets vaster op de onderste plaats in de eerste klas se A. werd gedrukt. H.H.C. behaalde in elk geval twee kostbare winstpunten hetgeen de fraaie tweede plaats betekende in deze klasse, terwijl de Haarlemmers er in ieder ge val beter voor staan dan het nog steeds leidende E.D.O. negental. De tweedaagse atletiekwedstrijd Po lenTsjecho Slowakije is op beide fronten door Polen gewonnen. Bij de heren was het resultaat 121—91 en bij de dames 5649. Advertentie (Van onze handbalmedewerker) Het Nederlandse herenhandbalelftal mag dan zaterdagavond op het terrein van Elinkwijk te Utrecht een nadruk kelijke nederlaag tegen Duitsland heb ben geleden (12-21), de wijze waarop de oranjehemden vooral in de eerste helft partü hebben gegeven mag zeker niet onverdienstelijk worden genoemd; te meer indien men bedenkt, dat de ver jongde Duitse ploeg nog steeds officieel als wereldkampioen geboekt staat. De hoofdoorzaak van het verschil in negen voltreffers, waarmee Nederland naar het tweede plan werd verwezen, schuilt in het feit, dat de Duitsers een betere lichamelijke conditie demonstreerden; een factor, die er toe heeft geleid, dat zij de tweede helft de toon aangaven, omdat vermoeidheid steeds intensie ver de Nederlandse gelederen „sloop te". In de eerste helft opereerde de Oran- jeploeg zeer verdienstelijk. Weliswaar kwam toen reeds aan het licht, dat de Duitsers meer in hun (handbal)mars hadden, maar aangezien de Nederlan ders zich tot het uiterste inspanden en met dikwijls aantrekkelijke combinaties de verdediging van de oosterburen in moeilijkheden brachten, droeg de strijd een evenwichtig karakter. Toch moest de oranje-verdediging meermalen aan ,,de noodrem trekken" en dat leidde in de eerste minuut reeds tot de toe kenning van een 13-meterworp, die Schmitz in een doelpunt omzette (0-1). Meteen daarop werd Vrancken echter onreglementair in zijn rush gestuit, het- geen Van Duursen in staat stelde, de partijen op gelijke voet te brengen (1-1). Weliswaar werd de Nederlandse verde diging kort daarop volkomen verrast door een razendsnelle sprint van rechts buiten Rohe (1-2), doch alvorens de Duitsers hun voornemen ten uitvoer konden brengen, om binnen korte tijd een veilige voorsprong te nemen, had Leupen met een uitstekende worp het evenwicht hersteld (2-2). Wat de we reldkampioenen ook probeerden, zij slaagden er niet in, op hun tegenstan ders beslissend uit te lopen. Vrancken bezorgde Oranje zelfs een voorsprong (3-2) en via 3-3, 3-4, 4-5 en 4-6 reduceer de Koeleman de achterstand weer (5-6). De Duitsers namen daarop het initia tief even in handen. Op zeker ogenblik bedroeg hun voorsprong zelfs 6-11. Maar bij het ingaan van de rust ston den de Nederlanders toch weer op een redelijk niveau: 9-11. Na rust bleek men doelman Mas tenbroek (Olympia-Hengelo) terecht niet te hebben vervangen door wis selkeeper Van Kouwen (UD-Utrecht). De Twentenaar had het eerste halve uur zó veel uitstekende reddingen verricht, dat de Utrechtenaar hem dat nimmer had kunnen verbeteren. En dat dit van wijs beleid getuigde kwam in de tweede helft keer op keer aan het licht. Meermalen be zorgde het publiek (2.000 man) hem een open doekje voor de wijze, waar op hij geraffineerd „ingeschoten" bal len van de razendsnelle Duitse voor hoede, die voortdurend switchte en elke gelegenheid te baat nam om het Nederlandse doel onder vuur te ne men, onschadelijk maakte. Hij en zijn andere makkers in de on der hoge druk geplaatste defensie kon den echter niet verhinderen, dat de Duit se ploeg steeds nadrukkelijker zijn aan spraken op een ruime volle winst ging realiseren. En doordat de Parijse arbi ter Alfred Tschanz zich herhaaldelijk onverbiddelijk toonde bij overtredingen in het doelgebied, die naar Nederland se begrippen niet altijd met een 13 meterworp behoeven te worden be straft, liep de score tenslotte tot 21 Duitse voltreffers op. Het gemeentebestuur van Hengelo heeft het initiatief genomen om te ko men tot een fusie van de voetbalvereni gingen Tubantia en Hengelo. In het ver leden heeft de VV Hengelo enige keren vergeefse pogingen gedaan om tot een fusie te komen. De ledenvergadering van Hengelo nam het standpunt in, dat thans Tubantia eerst een besluit dient te nemen. Het betaalde voetbal in na burige Twentse steden trekt de belang, stelling van duizenden Hengeloërs, zodat het gemeentebestuur graag zou zien, dat door een fusie der beide grote clubs te Hengelo deze belangstelling zich op de voetbalsport in Hengelo zelf zou richten. Een waterpolowedstrijd tussen België en Frankrijk, is geëeindigd ln een zege van 52 voor de Belgen. De internationale voetbalwedstrijd tus sen Denemarken en Zweden is met 21 door de Zweden gewonnen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 6