Raadsleden hebben kritiek op rijksinspectie van het lager onderwijs Provinciale commissie akkoord met het plan om de spoorbaan bij Beverwijk niet om te leggen Vladimir Sal in Keulen spoorloos verdwenen DE SPAR Er komt een caravan-kamp bij ,Bad Riche' Rijwielexpositie gaat niet door? ERIC DE NOORMAN Middenstandsbond uit bezwaar tegen belastingverhoging BANDRECORDERS Tijdens voetbalwedstrijd AJAX VERZOEKT OM INTERPOL IN TE SCHAKELEN Haarlem ter bede vaart naar Brielle FLINKE SORTEERDER KRUISWOORDRAADSEL 1 GEMEENTERAAD ZANDVOORT Slechte wedstrijd van Christelijk Lyceum R.A.I. deelt mede Ook achteruitgang in de verkoop STBF.EKPLAN IJMOND-NOORD Adres aan Tweede Kamer Verkeerde toepassing van de verhoging van de melkprijs 1) JONGE ADMINISTRATIEVE KRACHT (mnl. of vrl.) 2) JONGSTE BEDIENDE Hengelsportvereniging „Haarlem" zet vis uit WOENSDAG 3 JULI 1957 PAGINA Terwijl duizenden stedelingen dinsdagavond verkoeling zochten op het strand en de boulevards, kwam de gemeenteraad plichtsge trouw bijeen voor zijn maandelijk se vergadering. Alleen bij de onderwijsvoorstellen en de kwes tie van het caravan-park ontstond een uitvoerige discussie. De agen da werd overigens in een vlot tempo afgewerkt. Uitbreiding Mariaschool Caravan-kamp Rondvraag Honkbal St.-Jozef-M.U.L.O. H. 3. MAERTENS N.V. vraagt voor zo spoedig mogelijk: Wasserij BEELEN vraagt Aanmelden Faillissementen d ■W Oplossing kruiswoordraadsel van dinsdag les, - Loenen, 1. Artis, - lunch. FANTAatiach lekker.... Omdat Moeder bij De Spar koopt droomt Vader van een auto! Gev. aardbeitjes, 66 voor 59 12 zeiel' Toiletzeep, (3 stukken) Sip pP®^, r By het voorstel tot de bouw van eeu noocliokaal oy de Dr. A. Flesman- s^uool gat de heer LINDEMAN (K.V.P. uiting aan zyn indruk, dat Dy de rijks inspectie van het lager onderwijs niet zo snel gewerkt worut als wel wense lijk moer worden geacht. De zaken worden maandenlang vertraagd. De heer TATES meende dat de huidige inspecteur enigszms gegrepen is aour de bestedmgoeperkmgsdwang; zijn voorganger werkie aaninerieenjk snel ler. Wemouder KERKMAN (.P.v.d.A.) kon met zeggen, aal ue vertragmg aan de inspecteur persoonlijk moet worden geweien dan wel aan andere instanties waarvan de inspecteur ook afhankelijk is. bpr. wees nog. op het kapitaalge- brek der gemeenie netgeen ook rem mend aan werken. Het voorstel werd aaarna goedgekeurd. De heer uOSEin (A.R,) beklaagde zien laier ook nog over de trage gang van zaken bij ne inspectie van het la ger onderwijs. Spr. vroeg aan B. en W. aan de inspecteur te vragen de werk- wyze van zyn voorganger te volgen. Hei ging nierojj om meuoelen voor de Juiianaschooi. in dat verband maakte de neer kunDj^Main (K.V.P.) de op merking, dat de inspecteur —als hij adviseert zich soms in beleidskwes ties mengt, vveuiouuer jsusn.ndviAi-1 tp. V.d.a.i verleide uat mspecteur Schoenmakers de gewoonte had om desgevraagd van advies te dienen voor onderwijskwesties als die in de raad moesten worden geDracnt. Toen de heer Bouchette optrad, is hem gevraagd of ook ny desgevraagd vooraf wilde advi seren. Deze inspecteur verklaarde zich daartoe oereid maar de adviezen ko men stroef binnen. Het had spr. getroffen, dat de in specteur in een kort geleden binnenge komen advies stelde, dat de gemeente het afwijzen van bepaalde desiderata wel motiveren kon, door te verwijzen naar net anvies van ryksinstanties. spr. verklaarde, dat net couege van 11. en W'. niet met dergelijke bedoelingen ad vies vraagt. Voortaan zal het college de lager onderwijswet nauwkeurig toe passen en advies vragen, wanneer dat vereist worut. De heer LINDEMAN (K.V.P.) vroeg by net voorstel tot het verlenen van medewerking bij de bouw van vier lo kalen voor de Mariaschool, hoe het staat met het schudden en opruimen van de oude begraafplaats. Ook bij dit agendapunt kon een critische toon ten aanzien van de onderwijsinspectie be luisterd worden. De heer Lindeman deelde mede, dat de school in septem ber 380 leerlingen zal tellen, het film- lokaal moet dan al. worden ontruimd. Dit punt is door de inspecteur onvol doende belicht in zijn advies. Wethouder V.D. WERFF (C.H.) deel de mede, dat met de nabestaanden van degenen, die op deze begraafplaats be graven zijn nog gecorrespondeerd wordt. Uiteraard is met deze zaak eni ge tijd gemoeid. De nodige spoed zal worden Detracht. Een uitgebreide discussie ontstond voor het voorstel inzake het caravan park aan de Noord-Boulevard. B. en W. wilden de heer Pomper (exploi tant van ,,Bad Riche") een terrein verhuren, ter grootte van 60.000 m2. Wethouder KEKKMAN (P.v.d.A.) dis- tancieerde zich van dit voorstel; spr. meende dat met een oppervlakte van 62.000 m2 kon worden volstaan. De grens van het terrein moet niet te ver oostwaarts worden gelegd. Hij vreesde daarvan onnodige beschadi ging van de duinbeplanting. Dan zul len zeker ..stuifkoppen" ontstaan. De VOORZITTER en later wethou der V.D. WERFF (C.H.) lichtten toen hun standpunt nog toe, waardoor men min of meer een openbare vergadering van B. en W. kreeg! De voorzitter zei, dat men er in Zandvoort naar streeft de mensen zoveel mogelijk goedkope kampeergelegenheid te verschaffen. Ho tels worden in Nederland niet meer ge bouwd; alleen af en toe eens een mo tel. De eenvoudige vakantieganger is aangewezen op zyn kampeertent of ca ravan. Als men de door wethouder Kerkman gevraagde beperking door voert, dan onthoudt men de kampeer ders juist het mooiste plekje van het hele terrein. In het caravan-park van de heer Pom per zullen de caravans verspreid wor den opgesteld. Intensief geloop zal daar dus niet voorkomen; vandaar dat spre ker voor de duinbeplanting niet be vreesd is. Wethouder V.D. WERFF wil de het belang van de heer Pomper en de ..caravanners" laten prevaleren. Hierna was het woord aan de raad. De heer TATES (V.V.D.) voelde aan vankelijk het meest voor het voor tel- Kerkman maar een onderzoek ter plaat se heeft spr. de overtuiging gegeven dat het voorstel van de meerderheid van B. en W. de voorkeur verdient, mits het park volgens de huidige opzet ge ëxploiteerd wordt. Zandvoort zal dan een caravan-park hebben dat interna tionale concurrentie kan doorstaan. De heer PAAP (P.v.d.A.) viel wethouder Kerkman by. Hij achtte het een slag in de lucht om vertrouwen te stellen in de uitvoering van alle goede voor nemens van de heer Pompen. De heer SLEGERS (K.V.P.) was door de heer Pomper ter plaatse voorge licht en hij kreeg de indruk dat de opzet van de heer Pomper verantwoord is; men moet deze zaak breed zien en rekening houden met de wensen van de ondernemer. Tenslotte werd het voorstel van B. en W. met 10 tegen 5 stemmen (de P.v.d.A.-fractie) aangenomen. De heer SLEGERS (K.V.P.) bracht bij de rondvraag de bezwaren van B. en W. ter sprake, welke zijn inge bracht tegen het streekplan voor Ken- nemerland-Zuid. Hij vroeg welke stap pen B. en W. nog zullen ondernemen. De VOORZITTER deelde mede dat B. en W. zich beraden over hetgeen gedaan kan worden nu de provincia'e staten het streekplan hebben goedge keurd. D* heer KONING (A.Z.B.) vroeg of het oude gebouw van de Wim Gerten- bachschool beschikbaar kan worden ge steld voor plaatselijke verenigingen De VOORZITTER antwoordde dat dit gebouw aan de stichting „Gemeen schapshuis" is overgedragen. De ar chitect werkt met spoed aan het ver bouwingsplan. De stichting zal binnen kort by de raad komen met gedetail leerde voorstellen. De heer TATES (V.V.D.) besprak het feit dat een agent van de Zand- voortse politie bij een zilveren jubi leum niet de gebruikelijke gratifica tie is Verleend. De VOORZITTER ant woordde dat deze kwestie tot de per soonlijke competentie van de burge meester behoort. Hij wilde daar in het openbaar niet meer van zeggen dan dat met ieders belangen rekening wordt gehouden. De heer GOSEN (A.R.) vestigde aandacht op de moeilijkheden welke de „Wiener Bonbomère" ondervindt by de uitvoering van de drankwet. De vOOKZiTin,r£. zei dat het gemeente bestuur en de politie grote coulance neDDen getoond loen de exploitant zyn plannen ging uitvoeren. Deze heeft eenter orivoiuoenue reKenmg gehouden met wettelijke bepalingen; aanvanke lijk heeft men verschillende overtredin gen door de vngers gezien, maar aeze nouding kon met onbeperkt worden volgehouden. Anders zou men zich op onaanvaardbare precedenten kunnen beroepen. Hij had de indruk dat de moeilijkheden inmiddels zijn opgelost. Het gemeentebestuur wenst niet anders dan dat deze zaak succesvol kan wor den geëxploiteerd. De heer BREURE (V.V.D.) stak een plyjm op de hoed van de Zand- voortse politie voor de voortreffelij ke wijze waarop zij op drukke dagen haar taak op het strand en in het dorp verricht. De VOORZITTER sloot zich daar gaarne bij aan. Op het gemeentelijk sportterrein Noordersportpark is dinsdagavond de finalewedstrijd gespeeld van het school- honkbal-toernooi 1957, waarvoor zich de negentallen van het Lorentzlyceum en Christelijk lyceum hadden geplaatst. Hoewel de verwachting reeds was dat het Lorentzlyceum ook in deze laatste wedstrijd wel aan het langste eind zou trekken, is de prestatie van tegen stander Christelijk lyceum toch wei bij zonder tegengevallen. De honderden toeschouwers zullen dan ook zeker met een onvoldaan gevoel huiswaarts zijn gekeerd, want in deze wedstrijd was er slechts één team dat speelde, name lijk het Lorentzlyceum. Keer op keer flitsten de honkslagen voorbjj de werper van het Christelijk lyceum en mede door het zeer royaal toestaan van vrije lopen was het niet te verwonderen dat de score door de technisch uitstekend spelende Lorentz- ploeg snel werd opgevoerd. Eerst in de laatste innings slaagde tegenstander Christelijk lyceum erin nog een drietal spelers over de thuisplaat te krijgen, zodat het einde kwam van deze slappe vertoning met een grote 22-3 overwin ning van Lorentzlceum, waarmede de leerlingen van de heer Verwers wel duidelijk hun veldmeerderheid uitdruk ten. Na afloop mocht de aanvoerder van het Lorentzlyceum uit handen van de heer C. G. Jonkergouw, voorzitter van de schoolhonkbalcommissie, de wisselbeker ontvangen, hetgeen zeker een welverdiende beloning was voor de winnende Lorentz ploeg. Van de zijde van de R.A.I. wordt me degedeeld: „De rijwieltentoonstelling die de R.A.I. in het najaar van 1957 zou organiseren, gaat naar alle waarschijn lijkheid niet door. Weliswaar moet het hoofdbestuur hierover nog een defini tieve beslissing nemen, maar de moge lijkheid dat deze positief zal uitvallen is gering, daar het aantal inschrijvingen voor de expositie beneden de verwach tingen is gebleven. De R.A.I. had op verzoek van een aantal rijwielfabrikan ten voor het eerst dit jaar een najaars tentoonstelling willen organiseren; Tot dusver werden rijwielen en bromfiet sen steeds gelijktijdig geëxposeerd, zo als ook dit jaar bij de voorjaarstentoon stelling het geval was. Vele fabrikanten hebben evenwel niet tweemaal per jaar de kosten van het tentoonstellen wil len dragen, hetgeen de voornaamste oorzaak is van de geringe belangstel ling. Mede kan deze veroorzaakt zijn door het feit, dat er de laatste weken van een achteruitgang van de omzet sprake is. De bromfietsbranche vooral heeft de gevolgen van de afbetalingsregeling gevoeld, maar toch wijzen de cijfers over de eerste vijf maanden uit, dat de omzet dit jaar nog iets hoger lag dan in 1955. Vorig jaar mocht er van een uitzonderlijke hausse gesproken wor den vooral kort voordat de afbeta lingsregeling van kracht werd. Ten aan zien van de rijwielen is de binnenland se omzet in de eerste vijf maanden van dit jaar vrijwel niet bij die van 1956 ten achter gebleven. Het verkoopsei zoen ving evenwel veel vroeger aan, als gevolg van het gunstige weer in de eerste maanden van het jaar. De omzet cijfers over de maand juni zijn thans nog niet bekend; men vreest echter dat zal blijken, dat ook de rijwiel- en brom fietsbranche zullen moeten delen in de algemene achteruitgang in de sector van de duurzame verbruiksgoederen, die een gevolg is enerzijds van de afbeta lingsregeling en anderzijds van de be stedingsbeperking". Van de St. Jozefmulo, Gedempte Ou de Gracht 120, slaagden voor het Mulo B. diploma de volgende candidaten: Frans ten Brink, Theo van Hemert, Ko Kenter, Jan van Meurs, Paul Radema ker, Jan Smit, Frans Stalpers, Jos van de Velden, Armand Hamers, Theo Hoekstra. 25. Somber laat Axe zich op de harde zitplank terugvallen en hij bijt zich in machteloze wanhoop op de lippen. Daar gaat Kelt's boot, zonder hem opgemerkt te hebben. Zinloos, even zinloos als zijn moeizaam verworven vrijheid nu blijkt te zijn. Wat kan hij aanvangen? Het enige wat er op zit, is pogen het eiland Harragh te bereiken, maar wat zal Voron intussen met Winonah doen? Traag grijpen zijn pijnlijke handen de riemen weer, maar het volgend ogenblik veert hij overeind, zodat de boot gevaarlijk begint te schommelen.Een tweede zeil is aan de Noordelijke horizon verschenen. Goeie Keil, mompelt Axe. Hij heeft dus voor alle zekerheid maar twee boten uitgerust. Dit schip vaart veel dichter onder de kust. Weer begint Axe te zwaaien en ditmaal met meer succes. Hij ziet de spitse boeg van de Drakar wenden en met een juichkreet roeit Axe het tegemoet. Doch dan knijpen zijn ogen zich tot spleetjes. Nu de boot dichterbij komt, kan hij de forse lijnen duidelijk zien; de zware met ijzer beslagen boeg, de brede versterkte boorden, de lengte, die veel en veel groter is, dan hij ooit tevoren bij een Drakar zag. Dit is niet een van hun eigen boten. Dan ziet hij de gebronsde,verweerde koppen van de bemannings leden, die zwijgend naar hem loeren. Een gevoel van naderend onheil overvalt hem. De commissie uit Provinciale Staten van Noord-Holland, die de voordracht van Gedeputeerde Staten onderzocht heeft tot wyziging van het streekplan IJmond-Noord, heeft zich met die voor dracht akkoord verklaard. Zoals be kend houdt het voorstel tot wijziging in, dat definitief wordt afgezien van het „omleggingsplan" voor de spoorbaan in Beverwijk. Een omlegging van de spoorlijn ten zuiden van het wijkje „De Schulpen" zou namelijk weinig zin hebben en voor het treinverkeer ge vaarlijk zyn. In antwoord op desbetreffende vra gen in de statencommissie hebben G.S. geantwoord, dat het spoorwegtechnisch niet mogelijk is de bezwaren tegen het omleggingsplan te ondervangen. Het is niet te verwachten dat men later, wan neer de directe spoorverbinding van de Breedbandfabriek en de ten noor den daarvan te stichten industrieën met het station Beverwijk eenmaal is aangelegd, nog zal besluiten die lijn weer at te breken en te vervangen door een spoorlijn volgens het omleg- Advertentie Nassaustraat 5 - Haarlem - - Tel. 152Z0 Nieuwe Groenmarkt 2 Haarlem - Tel. 15228 De Koninklijke Nederlandse Midden standsbond heeft in een schrijven aan de leden van de Tweede Kamer aan de vooravond van de openbare behande ling van de voorstellen tot belasting verhoging uiteengezet, dat voor haar zelfs de noodzaak van de bestedings beperking in aanmerking genomen het totaal der maatregelen onaanvaard baar is. De Bond is van mening, dat verhoging der vennootschapsbelasting tot het voor gestelde bedrag niet strict noodzakelijk is, gezien het voordelige saldo van 129 miljoen, dat de begroting voor de gewone dienst, de buitengewone dienst I en het landbouwegalisatiefonds teza men vertonen. Indien deze verhoging evenwel wordt aangenomen, dan acht de adressant het in ieder geval gewenst, dat deze zodanig wordt geamendeerd, dat naast het tijdelijke karakter van deze maatregel het element van het niet blijvend ontnemen van de betref fende gelden aan de betrokkenen vol doende wordt gehonoreerd. De Bond betuigt zijn instemming met de in het voorlopig verslag en de Me morie van Antwoord vermelde maatre gelen omtrent het na een zekere tijd teruggeven door de overheid van de afgestane gelden. (Van onze sportredactie) Vladimir Sal, de Joegoslavische voet baller, die de laatste maanden heel wat opschudding heeft veroorzaakt in de Nederlands; en in het bijzonder in de hoofdstedelijke voetbalwereld, heeft Ne derland verlaten zonder in het bezit te zijn van een paspoort. Hij is zaterdag meegereisd met het elftal van „Amster dam", dat een wedstrijd in Keulen moest spelen, en toen spoorloos verdwenen. Hij heeft een briefje achtergelaten voor do directeur van de B.V.C. „Amster dam", de heer D. Stoop, en daarin mee gedeeld te zijn vertrokken omdat hy „niet langer de speelbal wilde zyn van twee voetbalclubs". Sal heeft voorts laten weten dat hij er beu van was steeds weer voor com missies of rechter te moeten verschij nen in plaats van te kunnen voetballen en studeren, de reden waarom hij van Zweden naar Nederland was getrokken. Hij heeft j.l. vrijdag kennelijk de schrik te pakken gekregen toen een nieuwe rechtszaak aan de toch al ingewikkel- de affaire dreigde te worden toegevoegd. Sal zou narr elijk door enkele mensen een verklaring ter ondertekening zijn voorgelegd, waarin stond, dat Sal o.m. tijden' de rechtszaak in Den Haag de vorige week dinsdag zou hebben gelogen en dat de heer Stoop hem daartoe had aangezet. Sal weigerde en stelde meteen de heer Stoop van het gebeurde op de hoogte. Zaterdag zou Sal meegaan naar Keulen, waar „Amsterdam" moest voetballen. Daarom wendde hij zich tot de Vreemdelingenpolitie om zijn paspoort terug te kunnen krijgen. Het 1 verzoek werd afgewezen. Desondanks ging hij mee naar Duitsland en daar nam hij de benen, vermoedelijk naar Zweden. Van de zijde van Ajax vernemen wij dat elf leden, onder wie de zeven door de K.N.V.B gestrafte bestuursleden, reeds woensdag j.l. bij de officier van justitie te Den Haag tegen Sal een aan klacht wegens meineed hebben inge diend. Zij hebben toen tevens verzocht om Sal onmiddellijk aan te houden, aan- gezier de kans op een ontvluchting zeer groot werd geacht. Nu Sal inderdaad is gevlucht, hebben deze elf personen de officier van justitie verzocht Inter pol in de schakelen om de opsporing en aanhouding van de Joegoslaaf te be vorderen. Voorts hebben zij bij de of ficier van justitie het verzoek gehand haafd om na te gaan of Sal door der den is aangezet tot het afleggen van onjuiste verklaringen en het plegen van meineed. Donderdag 11 juli vertrekt de Haar lemse bedevaart naar het martelveld van de H.H. Martelaren van Gorkum te Brielle. De tocht zal met luxe toe- ringcars gemaakt worden, welke om 7 uur vanaf de Grote Markt vertrekken. Deelnemerskaarten kunnen tot en met maandag 8 juli aan de bekende ver koopadressen worden afgehaald. Voor verdere bijzonderheden wordt verwezen naar de affiches in de kerkportalen. Het bedevaartcomité verwacht dat ook dit jaar wederom een groot aantal stadgenoten aan de bedevaart zal deel- nemen. De K.N.M.B. acht bezuiniging in de overheidssector van primair belang. In verband met de voorgestelde omz'etver- hoging op b.v. banden wordt er op ge wezen, dat de talloze kostenstijgingen die in dit jaar op de middenstand zijn gelegd elke andere kostenfactor me de gezien in het licht van het prjjssta- bilisatiebeleid een belangrijk element doen zyn. Bestedingsbeperking en kos tenverhoging zijn beide van grote in vloed op de positie van de middenstand en moeten daarbij worden geïncasseerd, zonder dat, zoals voor andere groepen der bevolking, compensatie wordt ge boden. gingsplan. Men moet dus wel aannemen, dat de keuze de spoorbaan op haar plaats te laten definitief is. De krui singen van de wegverbindingen tussen het wijkje „De Schulpen" en Beverwijk met het spoorwegverkeer kunnen zon der overwegen worden uitgevoerd. Daar door zal een deel der bezwaren tegen het „niet-omleggingsplan" kunnen wor den ondervangen. De verbetering van het „niet-omleg gingsplan" is mogelijk geworden, nu de Nederlandse Spoorwegen besloten heb ben de bestaande laadsporen bij het station Beverwijk zuidoostwaarts te verplaatsen, zodat deze langs het tun- nelspoor zullen komen te liggen. Daar door wordt voldoende ruimte geschapen om de overweg bij Scheybeeck te ver vangen door een tunnel onder de spoor lijn, waarmee zo goed mogelijk wordt tegemoetgekomen aan het hoofd bezwaar van Beverwijk. Het ministerie van economische zaken heeft de indruk, dat hier en daar enige verwarring is ontstaan omtrent de ver hoging van de melkprijs. Deze verwar ring is volgens de mening van het minis terie met name het gevolg van een cir culaire, die de algemene vereniging voor melkvoorziening, de particuliere orga nisatie van de melkhandel in het westen des lands, aan de bij haar aangesloten leden heeft gestuurd. In deze circu laire heeft de A.V.M. prijzen aangege ven, die voor de niet-gesaneerde gebie den in het westen des lands, waaronder de grote steden Amsterdam, Rotterdam en Den Haag, neerkomen op een prijs verhoging van zes cent in plaats van vijf cent per liter melk. De minister van economische zaken is van mening, dat hij, indien de door de A.V.M. aangegeven hogere prijzen inder daad door de melkhandel zouden worden toegepast, gedwongen zou zijn ander maal een prijsstop voor melk uit te vaardigen. UITGEVERS-MIJ. voor haar afd. abonnementen. Brieven met inlichtingen onder no. 72107 Bleekersvaartweg 20-21 Heemstede Door de Hengelsportvereniging „Haarlem" zyn reeds grote hoeveel heden pootvis uitgezet in de door deze vereniging gehuurde viswateren, nl. 3000 edelkarpertjes in Amsterdamse en Leidsevaart, 12000 doorgekweekte snoekjes in de Ringvaart en 5500 snoek jes in de Kromme Mijdrecht. Bovengenoemde vereniging bericht thans dat vrijdag wederom doorge kweekte snoekjes zullen worden uitge zet, nl. om half zes 's avonds in de Amsterdamsevaart bij Liedebrug en te gen half zeven in de Leidsevaart om geving Amsterdamse Waterleiding, in beide gevallen 2500 stuks. De Hengel sportvereniging Haarlem zorgt dus voor de toekomst door zoveel mogelijk de visstand op peil te houden. De arrondissements rechtbank te Haarlem heeft op dinsdag 2 juli 1957 in staat van faillissement verklaard: Pieter Cornelis Deen te Haarlem. Rech- ter-Commissaris: Mr. H. J. M. Cokart. Curator: Mr. C. Blanke voort Haarlem, Kruisweg 61 rood. Bij arrest van het Gerechtshof te Am sterdam van 18 juni 1957 is, na hoger beroep, vernietigd, het vonnis van de Arrondissements-rechtbank te Haarlem van 21 mei 1957, waarbij Jan Vlaming te Santpoort, Adriaan v. Ostadelaan 65 in staat van faillissement werd ver klaard, met benoeming van Mr. B. J. Lambers, te Haarlem, Ged. Oude Gracht 92, tot curator. Bij beschikking van de Arrondisse mentsrechtbank te Haarlem van 2 juli 1957 is het verzoek van Karei Gerard Wonder te Haarlem, Leidsevaart 166 rood, om hen surséance van betaling te verlenen, afgewezen, en is voornoem de K. G. Wonder verklaard in staat van faillissement, met benoeming van mr. H. J. M. Cokart tot Rechter-Com- missaris en van mr. O. H. Veen hoven, advocaat en procureur te Haarlem. t J t 4 f i 1 5 At u - a /i At Jè 4 4/ .v JT 77- li 45 3/ 31 JJ jr *4 Horizontaal: 1. de oudere, 3. maan stand, 5. de dato, 7. slede, 8. bijwoord, 9. soort onderwijs, 11. geneesheer, 13. berggeel, 15. verbinding, 16. vis, 18. evenzo, 19. karakter, 20. boom, 21. meis jesnaam, 22. bar, 23. kerel, 26. looft, 28. aanlegplaats voor schepen, 29. de onbe kende, 31. herkauwer, 33. onmeetbaar getal, 34. verlaagde toon, 35. voorzetsel, 36. deel van de bijbel. Verticaal: 1. sluis, 2. Romeinse rijk, 3. water in Friesland, 4. omroepvereni ging, 5. vallei, 6. keren, 9. pausennaam, 10. inktvis, 12. Russisch heerser, 14. leesteken, 16. groet, 17. dik, 21. deel van het kippenhok, 24. groet, 25. pl. op Ameland, 27. voorzetsel, 28. kolen emmer, 32 selenium (afk.), 33. rivier in Italië. Horizontaal: 1. prothese, - la, 2. roer, - touwer, 3. infanterist, 4. edel, - epos, 5. senior, - pels, 6. eer, - kano, 7. een, - dra, - tel, 8. R.U., - deun, - nu, 9. ver nieuwen, 10. genieten, - n.c., 11. Elten, - los. Verticaal: 1. priester, - ge, 2. ronde, - euvel, 3. oefenen, - ent, 4. tralie, - drie, 5. ordenen, 6. etter, - ruit, 7. soep, ka neel, 8. Europa. TJNO. O. Wisent. 10. Vlieg-er op afop Neerland* nieuwste en lekkerste reep, die smélt op de tong. die altijd met HOERA wordt ontvangen tb Een VAN HOUTEN product stukken beter t Natuurlijk blijft het bij dromen, maar 10% korting in gratis Spar- zegels zorgt voor heel wat extraatjesSpaar snel en veel door Spar- artikelen te vragen. Spaar bijzonder vlug door öok koffie, thee en margarine van De Spar te halen. Dat geeft per 14 dagen een gulden extra! Bovendien deze week (4-11 juli) EXTRA goedkoop: Suikerwafels, 250 gram 54 et, 11 zegels Petit BeUrre, P«r pakje n» 39 voor 35 7 zegels Sinas, 3 flesjesvan 81 voor 72 et. 14 zegels Chocoladehagel, P»k|« 1 so gram van 65 voor 59 ct.12 zegels Huishoudzeep, 2 stukken I van 54 voor 48 et, 1# zegels -et GRATIS onbreekbare zeepdoo» nu 96 ct, 19 zegels ZüFSTANDIGf KRUtOCNIfRS Bij 1 busje NOOTMUSKAAT (50 gr.) 1 pak MAÏZENA (Spar) voor 10 tt en 10% zegelkorting I Bij 1 pak MACARONI (250 grj 6 30 ct nu 2 blikjes TOMATENPUREE van 66 voor 58 ct •n 10% zegelkorting!

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 2