Onverwachte wending in Anjumse moordzaak Spekexportcertificaten op grote schaal vervalst Piloot keert na 54 dagen, tej K paard, uit vergetelheid terug Visserijgolf nu 6 7 9 BLAUWE LOTUS I NAAIMACHINES ERIC DE NOORMAN 90 90 nu Rechtbank stelt stukken weer in handen van rechter-commissaris Buitenlands vlees als Nederlands naar Duitsland uitgevoerd Geesteszieke doodt 2 kinderen 75 DE NIEUWE VERHOREN 5 BELANGRIJKE PUNTEN VRAAGT ONZE FOLDER Vier handelaren voor het Hof vrijdag en zaterdag: 300 nylon onderjurken 300 nylon onderjurken 200 nachthemden AVONTUREN VAN KUIFJE EN BOBBIE door HERGÉ, ir* w DONDERDAG 4 JULI 1957 PAGINA ENGEL. Gr. Houtstr. 181. Tel. 14444 D.W.R. 1Sleutelstad 1, dames, 23 D.W.R .1Z.I.A.N. 1 3—6 W aterpoloresultaten Zandvoort-estafette Goornhertlyceum Haarlem Gevangene ontsnapt als monnik In Bristol Concert op de Stichting „Vogelenzang" Twaalfjarig meisje verdronken 17-jarig meisje gedood door defect aan strijkijzer 8 9 10 11 Oplossing van woensdag lj.'okerf 17. rog; 2i. ras R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek NIEUW KOOR ANGSTIG AVONTUUR 59 Ach', konden we uw zoon maar 'tver stand terugschen ken!...'t !s echter onmogelijk Tenzij rpdór er is eén kans op duizend En dan moet 'k noq zien dat 'k me op nieuw door de Japan se linies heensla... Hoed houden,Mevrouw {...Morgen ochtend qa 'k naar óhanqhat en laat 't gif waardooruwzoonhetver- stand verloor ontleden. Wie weet? misschien kanhïraenezen worden... De vo&zancLe. ocAt&ndL Ik maak me bezorgd over U... Ver geet U dat uw teven op het spel itaat?...{ Qeen jngjt.Indien 'k in de internationale conces sie geraak,ben 'kin veilig heidDaar zijn ze mach te ^Joos tegen me... Hallo Ja dat ben ik zelf. Met wie heb ik de eer?... Hier Dawson,politie hoofd van de in tern a - tionale concessie. Bij U wordt 'n zekere Gibbons gevangenge houden,is 't niet?... Ja 'tis'n Amerikaanse grootindustrieel. .Ja... 'k geef U de raad hem weer vrijte laten...Hij zou U last kunnen aan- doen,s»ibeqrijpt U... Goed. maar op één enkele voor waarde—We zoe ken een jonge Europese spion, Kuifje genaamd. Indien hij' de inter nationale concessie i binnenvluchtte - vertU hem uit. fF. In orde.komntan- dant...Ukunt op me rekenen!... In de zaak van de vier verdachten, betrokken by het gruwelijk drama te Anjum op 22 september van het vorig jaar, waarbij de 47-jarige ongehuwde slikwerker Pieter Steegstra van het le ven werd beroofd, is een overwachte wending gekomen. Tegen de 43-jarige landarbeider A.D. was namelijk door de officier van justitie by gebrek aan be wijs vrijspraak geëist. Na de zitting zijn deze verdachte en zijn vrouw, de 37-jarige F. D. opnieuw verhoord door de politie, die een ambtsedig proces verbaal opmaakte. Daaruit blijkt dat A. S. nadat hij samen met J. D. het slachtoffer had gedood, dit feit aan F. D., de moeder van J. D., had meege deeld, dit in tegenstelling tot hetgeen man en vrouw ter zitting hebben ver klaard. Ook heeft de vrouw het feit ter stond aan haar man verteld. Zij zijn toen een eindje gaan fietsen en spraken bij de Zeedijk af, dat, wanneer de zaak bekend zou worden, de man zou vol houden van de gehele zaak niets te weten en dat zijn vrouw zou verklaren het wel te hebben geweten. De man had namelijk de gedachte, dat hij bij het bekend worden wel direct zou worden gearresteerd, maar dat men zijn vrouw wellicht Wel met rust zou laten. Nu dus vast staat dat A. D. een veel minder passieve rol heeft gespeeld, achtte de rechtbank een nader onder zoek noodzakelijk en zij stelde derhal ve de stukken weer in handen van de rechter-commissaris. Ten aanzien van de beide jeugdige verdachten A. S. en J. D., zoon van A. D., stelde de recht bank de stukken ook Weer in handen van de rechter-commissaris, omdat de rechtbank het niet verantwoord achtte dat haar beslissing rust op slechts één pijler, namelijk het rapport van een psychiater, dr. J. A. van der Burg uit Franeker, die ook niet over alle fel- Adve rtentle Aiie merken a us ruime keuze Voor de derde klasse dames van de zomercompetitie kreeg DWR 1, Sleutel stad te gast. Beide ploegen deden wei nig voor elkaar onder. Het was aan beide kanten een gaan en komen tot dat Ai Drogtrop de bal het Sleutelstad- doel inwerkte. Toen kwamen de gasten aan bod. De DWR-verdediging werd uit elkaar gespeeld en Lies Wolters kreeg een gunstige gelegenheid om 1-1 te maken. In de tweede helft weyd een Sleutelstad-aanval afgeslagen en' werd door de DWR-verdediging de voorhoede aan het werk gezet waar uit wederom Ali Drogtrop de stand in het voordeel van DWR bracht. Zwaar kwam hierna de DWR-verdediging on der druk en na 3 mislukte aanvallen maakte Lies Wolters gelijk om kort daarna de zege voor Sleutelstad in de wacht te slepen. 2-3. In de eerste, helft van de ontmoeting DWR 1—ZIAN 1 heeft de DWR-verde diging geducht tegenstand geboden. Zwaar namen de Hagenaars het DWR- doel onder vuur. De DWR-keeper gaf ze echter geen kans. Zeven harde scho ten waren door hem gestopt toen DWR in de aanval kwam, Kollerie de bal op de hand kreeg van Boy v.d. Bogaerde en raak schoot. Door een overtreding van v.d. Bogaerde kreeg ZIAN een spe lersmeerderheid, die uitgebuit werd en Vermeule de balans in evenwicht bracht Wederom kwam ZIAN in de aanval. De DWRverdediging werd uit elkaar ge trokken en klaassen bezorgde ZIAN de leiding. Nadat DWR-midvoor Kollerie een vrije worp van v.d. Bogaerde had benut om er 2-2 van te maken ging de rust in. In de tweede helft kreeg ZIAN een duidelijk overwicht en kwam al spoedig door Meijer met 4-2 voor. Toen verhuisden de DWR-midvoor Kollerie en de ZIAN-midachter Spierenburg voor een overtreding op de kant en de ZIAN- speler Vermeule. DWR benutte de spe lersmeerderheid en het was Sint, die uit een hoekworp genomen door Fred De Bruyn er 3-4 van maakte. DWR kreeg verder geen kans de achterstand in te halen, want Klaasen en Vermeule brachten de ZIAN overwinning op 6-3. Voor de zomercompetitie Konklijke Nederlandse Zwembond werden ge speeld: Dames reserve tweede klasse B: Haarlem 2 -HVGB 2 8-0. Derde klasse B: De Zijll -HVGB 1 1-6. Heren tweede klasse B: Kroosduikers 1 DWT 1 3-5; Neptunus 1- VZV 1 5-1. Reserve tweede klasse A: HZC 2 - Haarlem 3 1-3; Reserve tweede klasse B: HVGB 3- HPC 3 -0-0; DAW 2 - HVGB 3 14-0. Competitie Kring Haarlem Koninklijke Nederlandse Zwembond: Dames twee de klasse: DWT 5 - HVG B3 10-0; Haarlem 3 - DWR 3 6-2. Heren eerste klasse ZPCH 1 - HPC 4 1-1. Tweede klasse: DWT 4 - HVGB 5 2-1. ZPCH 2 - HZV 2 4-6;. Derde klasse: HWV 2 - Haarlem 6 8-4; DWR 4 - HWV 2 7-0. A.s. zaterdag wordt te Zandvoort voor de twaalfde maal de Zandvoort-estafet te plaats voor voetballers. Om half acht 's avonds wordt op de Grote Krocht ge start op een parcours van 5x2150 me ter door het dorp. Talrijke voetbalclubs hebben weer voor deze sport-demon- stratie ingeschreven. Het gemeentebe stuur heeft voor de winnende ploeg een wisselbeker beschikbaar gesteld. Ver schillende winkeliers en bedrijven schonken prijzen: medailles, taarten, coupes ijs, krentenbrood enz. De snel ste Zandvoortse loper ontvangt een vul pen, de langzaamste een paar tennis schoenen. De langzaamste van alle deel nemers krijgt een vork en lepel, de oudste deelnemer een paar pantoffels. Eindexamen H.B.S.-A. Geslaagd: da mes I. Hoekstra, J. B. Lamfers, C. Rienstra; heren: R. I. Altman, J. A. C. Hoog, J. H. Jansen, P. Looyen allen uit Haarlem; uit Heemstede: dames A. G. Blom, H. E. Fkkert, A. E. Geiten beek, M. M. Rabé, C. Sluiter en J. C. A. Vorster, heren: J. C. R. Bus, A» F. Slim; E. H. Bonnewit te Zandvoort; mej. H. C. C. Leemhuis en de heer H. Moltzer te Bloemendaal. Afgewezen: één kandidaat. Bij de eind- Ems H.B.S.-B werden afgewezen: kandidaten. De eindexamens zijn ode geëindigd. telijke gegevens heeft kunnen beschik ken. Het psychiatrisch onderzoek zal zo mogelijk geschieden in de observa tiekliniek te Utrecht. De officier had tegen F. D. vijf jaar gevangenisstraf met aftrek gevorderd, tegen A. S. eveneens vijf jaar met af trek en tegen J. D. zeven jaar met af trek, de beide laatstgenoemden echter met terbeschikkingstelling van de re gering. Nederig en glimlachend in zijn grote baard liep een monnik dezer dagen in een gevangenis te Rio de Janeiro op de uitgang toe en wenkte een bewaker naderbij te komen. Deze haastte zich de gevangenisdeur voor hem te openen, in ruil waarvoor hij de zegen van de monnik ontving. Doch 's avonds werd een gevangene vermist en toen bleek dat deze, ver momd als monnik en voorzien van een valse baard, de gevangenis had verlaten. Advertentie voor hen die ideaal willen wonen. Behalve onze 250 modelkamers en onze buitengewoon grote sortering van de nieuwste gordijnstoffen, vaste vloerbedekking en karpetten beschikken wij over: ervaren adviseurs en binnenhuisarchitecten die U gaarne en zonder kosten bijstaan met het geven van adviezen over kleuren, ruimteverdeling en vormgeving Ir» onze goed uitgeruste werkplaatsen vervaardigen meubelmakers, stoffeerders en gordijnnaaisters producten die elke kritiek glansrijk kunnen doorstaan. Daarom geven wij 5 jaar garantie op de constructie van al onze meubelen Uyr reiskosten vergoeden wij desgewenst gaarne. WONINGINRICHTING BEVERWIJK Breestr. 74-84 2SO modelkamers Geopend; 8-12.30en IA-18u. Dinsdag 8-13 u. Het gerechtshof te Amsterdam heeft in hoger beroep vier Utrechtse zaken behandeld, «aarbij het ging om uit Frankrijk of België afkomstig spek, dat via valselijk ingevulde certificaten van oorsprong en keuringscertificaten als Nederlands spek naar WesWDuitsland was geëxporteerd. West-Duitsland had in verband met de onder de varkens heersende mond- en klauwzeer in Ne derland, België en Frankrijk de invoer van spek verboden. Doch vanaf 4 sep tember j.l. was de invoer van Neder lands spek weer toegestaan. Het was toen de Duitse autoriteiten opgevallen, dat uit Nederland boven het daarvoor vastgestelde contingent werd geïmpor teerd. Een onderzoek in Nederland bracht de knoeierijen me* de certifi caten aan het licht. Het ging bij deze transaeties om een paar - honderddui zend kg spek. De procureur-generaal achtte het be- denkelijkste in deze zaken, dat het spek ondeugdelijk zou kunnen zijn geweest. Door de vervalsing der certificaten wa ren z.i. de beschermingsmaatregelen ten aanzien van oorsprong en keuring ernstig benadeeld. Een als getuige gehoorde ambtenaar van de algemene inspectiedienst van het ministerie van landbouw verklaarde echter, dat hem geen klachten van Duitse zijde over het spek bekend wa ren. En de verdedigers legden er in hun pleidooien de nadruk op, dat er nimmer klachten zijn ontvangen en Ne derlands naam door deze transactie geen nadeel heeft ondervonden. Op de certificaten van oorsprong, af gegeven door de Kamer van Koophan del van Utrecht, hadden de exporteurs valselijk opgegeven dat het Nederlands spek was. Aan twee verdachten was voorts ten laste gelegd, dat zjj een keuringscerti ficaat van een veeartsenijkundige dienst hadden vervalst door er op In te vul len, dat het spek van gezonde dieren afkomstig was. De vier verdachten, die volledig bekenden, waren in hoger be roep gekomen omdat zij de straffen te hoog vonden. Tegen een 50-jarige procuratiehouder van een exportfirma uit Driebergen eiste de procureur-generaal bevestiging van het vonnis van de rechtbank; vijf maanden gevangenisstraf. De verdedi ger, jhr. mr, J. W. van Iddekinge, pleit te clementie, en subsidiair oplegging van een voorwaardelijke straf. Een 23-jarige Lm- en exporteur uit Utrecht was door de rechtbank te Utrecht tot drie maanden met aftrek van het voorarrest veroordeeld. Tegen hem vofderde de procureur-generaal drie maanden voorwaardelijk met 250 gulden boete subsidiair 50 dagen hech tenis. De verdediger, mr. G. ter Laan, verzocht deze zaak met een boete af te doen. De 40-jarige Inmiddels ontslagen di recteur van een N.V. uit Driebergen was door de rechtbank tot negen maan den met aftrek van het voorarrest ver oordeeld. Hij werd op verzoek van zijn verdediger ter zitting in vrijheid ge steld. De procureur-generaal eiste tegen De Britse politie spoort momenteel een patiënt van het ziekenhuis voor geestes zieken in Bristol op, omdat hi) er van verdacht wordt twee kleine kinderen, „the babes in the wood", zoals zij in de Britse pers worden aangeduid, te hebben vermoord. Woensdagochtend vond men in de tuin van het ziekenhuis de lijkjes van de zevenjarige June Sheasby en van haar vijfjarig broertje, Roysten, nadat zij elf dagen waren vermist. De geesteszieke patiënt, waarnaar de politie zoekt, verbleef op de dag, dat de kinderen verdwenen, nog in het zieken huis, maar de volgende dag was hij op erewoord vrijgelaten. Hij had maandag avond moeten terugkeren, maar is niet verschenen. Zijn familie, die in Bristol woont, heeft hem evenmin gezien. June en Royston waren op 20 juni j.i. gaan wandelen. Toen zij niet thuis kwa men waarschuwde mevr. Norah Sheasby de politie. Een week lang zochten poli tiemannen, brandweerlieden en duizen den vrijwilligers de rivieren en bossen nabij de woning van de Sheasby's af. Kikvorsmannen doken in de rivieren en kanalen, maar men vond geen spoor van de kinderen. Eindelijk ontdekte een po litieman, die de terreinen van het zie kenhuis afzocht, verse omgewoelde aar de. Er in gravend vond hij het lijkje van June. Na enig verder zoeken vond hij i tevens het lijkje van Royston. (U.P.) hem acht maanden met aftrek van het voorarrest. De rechtbank had de vier de verdachte, een 34-jarige koopman uit Zeist tot dezelfde straf als de vorige verdachte veroordeeld. Tegen "hem vor derde de procureur-generaal dezelfde straf als tegen de derde verdachte. Ook hij werd op verzoek van zijn verdedi ger onmiddellijk uit voorlopige hechte nis ontslagen. De verdediger mr. C. Kousemaker concludeerde tot vrij spraak In hun pleidooien merkten de verdedi gers o.a. op dat enige jaren geleden met volledige medewerking van de Nederlandse autoriteiten vlees uit Ame rika was geïmporteeerd, dat in Neder land ontdaan was van de Amerikaanse kentekenen en voorzien van Nederland se zo was uitgevoerd. Verder werd aan gevoerd, - dat Duitse importeurs spek kochten in het buitenland en Neder landse Importeurs inschakelden voor de ontduiking van de bepalingen. Een der verdedigers wees er op, dat 'bij de airestaties in deze zaken in Amster dam, Rotterdam en Barneveld alle verdachten op een na vrij zijn gelaten. Er zijn volgens deze verdedigers be drijven, die de veterinaire certificaten gestempeld en al dan niet voorzien van gefingeerde of echte handtekenin gen van ambtenaren er op in voorraad hebben. Er zijn zelfs expediteurs en exporteurs die de formulieren zelf la ten drukken. Toen de grens voor Ne derland open ging zijn de knoeierijen op grote schaal begonnen. Een der ver dachten vertelde, dat iedere handelaar in spek er aan mee had gedaan. Het was volgens hem algemeen bekend. Begunstigd door mooi weer gaf het fanfarecorps „Kunst na Arbeid" woens dagavond een concert in de tuin van de Stichting „Vogelenzang", onder lei ding van zijn directeur, de heer L. ter Braake. Ds. S. J. Dokter sprak een dankwoord tot het bestuur, leden en directeur, alsmede tot de oude direc teur, de heerP. de Vries, die even eens aanwezig was, waarna de voor zitter van „Kunst na Arbeid" dankte. 26. Bij het zien van de ongure gezichten van de bemanning van de Drakar zou Axe het liefst rechtsomkeert gemaakt hebben. Maar hij begrijpt dat hij daar weinig mee opschiet. Gemelijk klautert hij langs de lijn die men hem toegooit aan boord en terwijl enkele der opvaren den de roeiboot zorgvuldig vastbinden, brengt men hem voor de grote vierkante kerel, die de aanvoerder van de troep is. De zwarte Piraat, denkt Axe geschrokken zodra hij diens gitzwarte korte baard en haar dos ziet. Hij twijfelt er geen moment meer aan dat dit een bende zee schuimers is. „Schuit vergaan?", gromt de hoofdman, onverschillig op de eenvoudige Axe neerkijkend. „Enige overlevende?" Axe krijgt geen gelegenheid hierop antwoord te geven, want op dezelfde koude toon vervolgt de aanvoerder: „Schip gezien? Drakar? Hé, geef antwoord". Zwijgend schudt Axe het hoofd en haalt de schouders op. Hij begrijpt dat deze vragen op Kell's Drakar doelen en hij wacht zich wel iets te zeggen wat Kell's aanwezigheid of vaarrichting zou verraden. „Als ik me niet vergis ben ik in handen gevallen van de Zwarte Piraat", merkt hij op, „en dat betekent dus dat ik gevangen ben". De zwartharige aan voerder kijkt snel om zich heen en begint dan te grijnzen. Dan geeft hij zijn mannen een teken Axe te binden en terwijl deze weggevoerd wordt naar het voordek klinkt de koude stem van de aan voerder: „Recht vooruit. Voor de avond hebben we dat schip." En ter wijl Axe met een zucht van wanhoop op het zongeblakerde voordek plaats neemt en zich afvraagt wat er van Kell's schip en van Winonah moet worden, glijdt ver naar het westen een kleine Drakar, onbewust van de gevaren die het te wachten staan, over de kalme zee op weg naar Noorwegen. En de forse man die het roer hanteert is niemand anders dan Eric de Noorman. Een 23-jarige luitenant van de Ameri kaanse luchtmacht, David A. Steeves, is anderhalve maand geleden van een vlucht van Califomië naar Alabama niet teruggekeerd. De luchtmacht stuur de aan mevrouw Steeves in Connec ticut eerst bericht, dat haar man werd vermist, en daarna, veertien dagen later, zfjn o- eriydensacte. Maar Steeves was niet dood. Tijdens zijn vliegtocht was de straaljager, waarmee hjj vloog, ontploft. Steeves had even het bewustzijn ver loren, maar hij kwam nog juist op tijd bij om met zijn parachute uit het uiteen vallende toestel te springen. Hij kwam terecht in de sneeuw 1 het ijs van de Sierra Nevada, verzwikte zijn enkel en had, met niet veel meer dan een zomer- uniform aan, veel last van de koude. Maar hjj wist zich 54 dagen lang in het leven te houden. Dezer dagen kwam hij te paard aan bij het kantoor van de houtvesterij in Kings Canyon National Park, Califomië. Hij belde terstond zijn vrouw op, die uiteraard bijzonder blij was. „Maar" zei zij, „zelfs nadat ik je overlijdensacte had gekregen, heb ik de hoop nooit op gegeven". Steeves vertelde aan de houtvesters, dat hij zich de eerste tijd tegen bevrie zing beschermde door zich in zijn para chute te wikkelen. Omdat hij slecht ter been was, vorderde hij uiterst langzaam op weg naar de bewoonde wereld. Een geluk was, dat hij na twee weken (hij had praktisch alleen op water ge leefd) een schuilhut, óók van de höut- vestferij, vond, waarin enkele blikken voedsel en wat suiker aanwezig waren. In de schuilhut deed hij voldoende kracht op om weer verder te trekken, maar tengevolge van de voorjaarsregens waren de rivieren zo gezwollen, dat hij gedwongen was te blijven waar hij was. Met twee roestige vishaken ving hij Dinsdagmiddag is de 12-jarige Elisa beth van Tienhoven van de Terbregse- weg bij het baden in de Kralingseplas verdronken. Zij is vermoedelijk in een diepe put terechtgekomen. Na een half uur dreggen werd zij uit het water ge haald. Kunstmatige ademhaling mocht toen niet meer baten. Het 17-jarige meisje A. Rikers, wonen de aan de Boschstraat te Maastricht, is woensdag omstreeks elf uur tijdens het strijken gedood tengevolge van een defect aan het elektrische strijkijzer. De politie stelt een nader onderzoek in. een paar zalmen. Een ingenieus plan om bij een plek, waar rendieren zout kwa- m, likken, enig wild te verschalken, mislukte. Zondag j.l. was het peil van de rivieren voldoende gezakt en Steeves trok verder. Vrij spoedig kwam hij toen twee kampeerders tegen, die een tochtje door de bergen maakten en van wie hij het paard leende. Er kwamen woensdag tien schepen aan de markt te IJmuiden negen met rondvis en één met platvis, waarbij de Polderman IJm. 20 met 700 kisten verse vis, Ariadne IJm. 18 met 620 kisten ver se vis en 145 stijve kabeljauwen en de Emma IJm. 15 met 860 kisten verse vis en 160 stijve kabeljauwen. Er waren 1.900 kisten schelvis, 50 kisten wijting, 400 kisten gul en kabeljauw, 275 kisten koolvis, 800 kisten haring, 700 kisten makreel en 150 kisten stokkebit. Er is woensdag weer veel braad schelvis naar de pufschuit gegaan. De warmte deed zijn invloed op de verkoop van verse vis weer sterk gejden. Groot middel en grote schelvis noteerden voor de export gemiddeld 11.- tot 23- en 17.- tot 28.- per kist Van 50 kilo. Gro te regels kabeljauw deden 92- tot 80.- kleine regels 55- tot 42.- kisten grote kabeljauw 96.- tot 82- en kis ten kleine kabeljauw 68.- tot 50.- per 125 Kg- De grote tong deed 4,50 tot 4.60 groot tniddél 3,70 tot 4,20 klein mid del 3,60 tot 4,10 fong I 3,15 tot f3,10 en tong II 2,00 per kilo. Het binnenland nam de klein middel schelvis voor 9.- tot 17.- pennen voor 9.- tot 17.- en braad voor 10- tot 12.- per kist van 50 kilo. De vismeel- fabriek was wederom de voornaamste klant voor schelvisWijting deed 10.- tot 12.- per kist van 50 kilo. Gul deed 17- tot 8.- per kist van 50 kilo. Grote zwarte koolvis noteerde 35.- tot 45— per 125 kilo. En kleine zwarte koolvis 8.- tot 12- Haring werd ver kocht voor 11.- tot 17— en makreel voor 12.- tot 20.- per kist van 50 kilo. Voor de donderdagmarkt was woens dag geen aanvoer bekënd. Er zijn ech ter drie Vlaardingse loggers van 22 ju ni in zee, de VI. 121, VI. 131 en VI. 27, die eventueel aan de markt kunnen ko men. Van 24 juni zijn de Sch. 27 en de Kw. 176. Wat de haringvisserij betreft ziet het er thans om de noord wat gunstiger uit. Er komen goede berichten binnen. De Deining Kw. 8 bijvoorbeeld, die op het Zand 350 kisten schelvis en ma kreel ving en daarna naar de noord ging, meldde, dat alle kleine kistjes, die aan boord waren, in één dag met goede verse haring waren volgemaakt Ook de Job Gouda meldde goede ha ringvangsten. Horizontaal: 1. cadeau, - lengtemaat; 2. eetgerei, N - grote lichaams slagader; 3. zintuigen, m - doktersbewijs; 4. microben; 5. daar, <q. - berichten; 6. crucifix, - kippeprodukt; W 7. zeer scherp mesje, - naam van boek; O 8. hert, - zoon (Eng.), - sterrenbeeld; 9. versiersel, - deel van mast; 10. maanstand, - havenstad in Spanje; 11. bron, - edelmoedig. Verticaal: oo 1. aardbol voor onderwijs, - niet laat; 2. echtgenoot, - kantoorbe diende; 3. uitheemse kruiderijen; 4. middelpunt, - wees gegroet; 5. hektoliter, - nauw; 6. bepaald meubelstuk; 7. volk, - invorderen van gelden; 8. gebraden ribbetje, - Toegepast Natuurw. Onderzoek; 9. soort van hert - Centraal Bureau; 10. 'plaat,' - onzin; 11. onzichtbaar. - keer. Horizontaal: 1. sr; 3. ek; 5. dd; 7. ar; aal; 18. ook; 19 aard; 20. olm; 21 ria; 22. erg; 23. man; 26. eert; 26. kade; 29. an; 31- os; 33. pi; 34 es; 35 te; 36. ot. Verticaal: L sas; 2- rr; 3. ee; 5. dal; 6- draaien; 9. leo; 10- ork; 12. tsaar; 14. Komma: 16. ade; ade; 25. nes; 27. toti 28. kit; 32. se; 33- po. Jongste aanwinsten: Th. von Brock- dorff: Portioenkoela, S. Carrighar: Bevrozen zomer, H. H. Diephuis: My thologie der Grieken, H. Hass: Tussen haaien en koralen, K. Jonkheere: Kongo, P. Kasberg: Nederlands Nieuw- Guinea, P. Lambrechts: Wat Hellas en Rome ons gaven, R. A. Levisson: Her boren land, E. M. Th. W. Nuyens: De staatkundige geschiedenis der provin cie Limburg vanaf haar ontstaan tot aan haar uiteenvallen in 1839. Met at las. R. Pattee en A. M. Rothbauer: Spanien, F. Sattler: Door de onbeken de Himalaja, I. Scholl: De witte roos, H. J. StuvelHet eerste offensief; 25 jaar afsluitdijk, W. Willis: De adem benemende tocht van de „Seven little sisters", A. Zischka: Europa leeft. Tijdens het zeer hevige onweer dat gisteren boven Nieuwkoop woedde, kon den lang niet alle roeiers en zeilers die zich op de plassen bevonden op tijd de veilige wal bereiken. Midden op de Noordense plas sloeg door een rukwind een zeilboot om. Het opvarende echt paar klemde zich aan de rand van de boot vast. Dit duurde echter totdat de bui was overgedreven en men van de wal af het in nood verkerende echtpaar opmerkte. Men kon toen snel de dren kelingen uit hun benarde positie bevrij den en mensen en boot weer aan de wal brengen.' Zondag werd deelgenomen aan de wedvlucht vanaf Pont Mazense. Af stand 351 km. Gelost werd om 6.30 uur, aankomst le duif 11.31 uur. Uitslag: Gebr. Oosterman 1, 2, 3, 4, 5, 8, 10; A. v. Leeuwen 6; J. Griffioen 7, 11; H. Fruithof 9, 12. met weelderige kantgarnering aan boven- en onderkant, waarde 9.75 bijzonder rijk gegarneerd met broderie, plissé en kant, waarde 12.75 van prima Zwitserse batist in diverse flatteuze dessins, waarde 19.75 Houtstraat 54-60 Haarlem Tel. 11955 mk 4 Atf 3 iZ v

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 2