Khroesjtsjev wil meer begrip voor Sovjet-politiek Eisenhower en Tito door hem geprezen en gelaakt „Zwarte Ruiter'' bekent medeplichtig te zijn aan roofmoord in Ravenstein Graafwerk naar patroonhulzen Goudzoeker P. Visser wil mi „afwerken" arbeidsconflict in BETON- INDUSTRIE TE REUVER Drie ter dood veroordeelden ontsnapt DODEN OP DE WEG Onbestendig OP GALA-RECEPTIE IN PRAAG Toren raag nog tot september blijven liggen Arbeiders solidair met een mishandelde collega Regeringsstand punt IJ-tunnel ongewijzigd Ernstig ongeval in haven van Willemstad „Standing group" in Nederland Het weer- Lening heeft geen invloed op haar oordeel Drie doden op Nederlands tankschip Nederlandse troepen in West-Duitsland In Hongarije Uit gevangenis te Boedapest ENGELS ECHTPAAR VERONGELUKT U neemt het ons kwalijk Neemt U het ons echter niet kwalijk Aan zee Onbestendig Het weer in Europa Arbeidersraden Schone H-bom GEEN ANIMO wanneer U ons blad niet op Uw vakantie-adres ont vangt en U hebt gelijk wan neer U het tijdig d.w.z. minstens 5 dagen voor Uw vertrek aan ons hebt op gegeven. wanneer wij by te late op gave niet steeds prompt aan Uw verzoek kunnen voldoen. Wij doen ons best om alle abonné's tevreden te stel len maar mogen wij daar- by op tijdige en duidelijke opgave aandringen De administratie s&ee MORRIS 'fj(ifore(/ouSiv/// PLASTIC REGENJASSEN 975 81ste JAARGANG No. 29654 VRIJDAG 12 JULI 1957 De secretaris van de Russische com munistische party, Khroesjtsjev, heeft gisteren op 'en gala-receptie in het middeleeuwse Hradcany-kasteel te Praag in zijn antwoord op een wel komstrede van president Antonin Za- potocky van Tsjechosiowakye, wijzend op de aldaar aanwezige Westelijke am bassadeurs, gezegd: „Laat ons ermee ophouden elkaar als vijanden te zien. U zegt dat U tegen het socialisme bent. Wij zijn ervoor. Er zijn vele gevallen bekend van mensen, die niet van el kaar hielden, maar toch trouwden en het samen best konden vinden. Zonder liefde, maar met begrip voor elkaar. De Verenigde Staten zijn een groot sterk land. Wij geloven dat ook wij Keen kleine en zwakke staat zijn. Der halve kan men ons beschouwen als gelijkwaardige partijen." Khroesjsjev sprak in het Russisch en zonder, zo als gewoonlijk, gebruik te maken van aantekeningen. De Sovjet-leider betoog de dat de Sovjet-Unie geen oorlog wil. Oorlog kan slechts tranen en vernie tiging van menselijke levens «rengen. Niet alleen willen wy Keen oorlog, maar we willen ook geen tijd aan bewapening verspillen. Bo vendien verouderen wapens zo snel, dat de bewapening een dure kwestie Is. „De huidige bewapeningswedloop komt voort uit historische ontwikkelin gen, maar is geen wet voor de toe komst. Met de ontwikkeling van de bewapening zou de toestand rampza lig kunnen worden", aldus Khroesj tsjev. Betogende dat de goede verhoudin- Ren onder de landen van het commu nistische kamp moeten worden ver- st*rkt merkte de Russische partijse- swWis op- ,,Ik weet dat de Joego- ZjjTb niet op dit woord zijn gesteld, p" "ouden meer van een woord als !=uieeiïschap. Joegoslavië is echter socialistischestaat en zijn er twee nTTi™ Of is er maar één? de verhoud,™ ',Ptd"r verklaarde dat de verhouding tussen, do Soviet-Unie en Polen uitstekend is. Hy vergeld* de moeilijkheden van het vorige jaar met een puistje op de neus, maar puistjes verdwijnen volledig en la ten geen sporen na". Gistermiddag heeft Khroesjtsjev bo vendien een toespraak gehouden tot het personeel van een Praagse fabnek, d hij bezocht. Ook hier hield hp een plei. dooi voor een verenigd front van so cialistische landen, waarvan Joegosla vië niet moest worden uitgesloten. „Tegenwoordig", aldus Khroesjtsjev, „zijn er grappenmakers, die kritiek op ons komen leveren en ons onze fou ten verwijten. Tot hen zeg ik, mijn beste jongens, waar waren jullie toen wij uit het niets een socialistisch land opbouwden? O, ik zie Joegoslavische journalisten in het gezelschap. Schrijf dat niet op, beste vrienden, ik zal jiei persoonlijk aan kameraad Tito zeg gen als ik hem zie. Het is niet no dig ruzie te maken teneinde te we ten wie een slimmerik is en wie een dwaas. U Joegoslaven, hebt uw ar beidersraden uitgevonden. Goed, be houdt ze en ik hoop dat ze u veel voordeel brengen. Maar wij zeggen dat de arbeidersraden goed zyn op voor- Waarde dat men Amerikaans graan en Amerikaans vlees krijgt. Vervolgens herinnerde Khroesjsjev eraan dat hij binnenkort de Joegoslavische vice- president Kardelj en Rankovic zal ont moeten, wie hü alles za' uitleggen. De partijleider gaf toe, dat de Russische communisten fouten hebben gemaakt maar zij hebben hieruit lering getrok ken. Sprekend over de gebeurtenissen in Hongarije zei Khroesjtsjev, dat de hou- diner van ..een Eisenhower of een Guy Mollet en de anderen" met verras send was, maar dat men dit van Tito niet kon zeggen. „Wat deed hy in dit gezelschap?". De Sovjet-leider baalde de woorden aan van August rJeoei, een bekende Duitse socialist uit de vo rige eeuw: „Wanneer een bourgeois je gelukwenst, ga dan na welke dwaas heid je hebt uitgehaald". Wat Joego slavië betreft, heeft het Westen het land niet alleen gelukgewenst, maar ook steun verleend. Dit kunt U op schrijven, want ik heb het al tot ka meraad Tito gezegd en ik zal het hem nog eens zeggen", aldus Khroesjtsjev. De Amerikaanse president noemde Khroestjtsjev een integer man, die beginselvast is en hoewel hy mili tair is de vrede wil. „Maar kijk nu eens welke domme dingen Eisenhower beweert als hy het heeft over een schone H-bom. Hoe kunnen er schone H-bommen bestaan? Het zijn lelijke dingen. Atoombommen betekenen totale ver nietiging van de mensen. Welk een contradictio in terminis om smerige dingen schoon te noemen!" Over communistisch China zei de Sovjet-partijleider o.a.: „China is een groot, oorspronkelijk land. Het bootst niets na, het volgt het marxistische Pad op zijn eigen Chinese wijze, maar dit is geen reden tot ruzie". ,Elk so cialistisch land heeft zijn eigenaardig heden en het zou absurd zijn, als zij elkaar imiteerden, maar „de Sovjet- Unie beschouwt het als haar heilige proletarische taak om de werkende klasse van andere socialistische lan den te helpen", aldus Khroesjtsjev. Het Witte Huis heeft naar aanlei ding van Khroesjtsjevs rede voor het personeel van de Praagse fabriek verklaard, dat „het tamelijk verba zingwekkend is, dat de heer Khroesj tsjev de pogingen van Amerikaanse geleerden de gevaarlijke radio-actie ve neerslag van kernexplosies te eli mineren, als een dwaasheid be schouwt. Het vermijden van een mas sale vernietiging van mensen in een atoomoorlog is en was steeds een eerste oogmerk van president Eisen hower en zijn regering", aldus de verklaring van net Witte Huis. Staande in een open wagen wuift Khroesjtsjev naar de menigte, die hem in Praag begroette (foto links). Rechts de begroeting door president Antonin Zapotocky. Donderdagavond en vrijdagmorgen is er op het erf van twee boerderijen langs de Maasdijk in Neerlangel in de gemeente Ravenstein gegraven naar een aantal hulzen uit een 9 mm. pistool. Dit graafwerk, waaraan deelgenomen is door mr. P. Scheefhals uit Den Bosch, is verricht op aanwijzing van de 32-jarige H. G. (de Zwarte Ruiter), die sedert zijn arrestatie op 17 mei in Rotterdam onder strenge bewaking in het huis van bewaring in Den Bosch verblijft. Volgens Goudzoeker P. Visser uit Wijde Wyde Wormer is van plan nu niet lan gmeer te wachten met zijn goud-expeditie naar het wrak van de in 1917 gezonken Renate Leonhardt. Volgens zijn zeggen moeten er in het wrak 454 kistjes goud en edelstenen zitten. Twintig jaar ge leden al had hij het voornemen die eruit te halen. Maar nu zal het spoedig Enkele maanden geleden werden te Paramaribo gegadigden opgeroe pen voor opleiding tot officier bij de verschillende wapens der konink lijke landmacht, luchtmacht en ma rine. Van officiële zijde wordt me degedeeld. dat niet één persoon zich hoor deze opleiding heeft opgege ven. Koningin Elizabeth van Engeland heeft woensdag te Catterick in het graafschap York een parade afgenomen van enkele legeronderdelen, waaronder het 7de koninklijke tankregiment, waarvan haar neef, Z. K. H. de hertog van Kent, dienstdoend officier is. De koningin werd, voordat de parade begon, door haar neef verwelkomd. De koningin had op een speciaal platform plaats genomen, om een centuriontank, genaamd „Royal Sovereign", te inspecteren, terwijl een officier van de „Royal Scotch Greys" haar met een paraplu tegen de regen beschermde. Uit protest tegen het handtastelijk op treden van een 31-jarige bedrijfsleider is zoals reeds bericht, het gehele perso neel van een te Reuver (gemeente Bee- sel) gevestigd filiaal van het betonbe drijf van de gebroeders G. en J. Schip- holt ongeveer een week geleden in sta king gegaan. Het personeel, 22 man sterk, weigerde nog langer te werken onder leiding van de bedrijfsleider K., die naar verluidt meer dan eens hard handig tegen personeelsleden is opgetre den en nog onlangs de 24-jarige onge huwde arbeider M. Mous uit Grubben- vorst met een gummistok sloeg en vrij ernstige verwondingen toebracht. De be drijfsleider werd op grond hiervan ge arresteerd. Naar aanleiding van dit incident eiste het personeel van de directie dat de be drijfsleider uit het filiaal Reuver zou worden verwijderd. Deze eis werd niet ingewilligd, daar de directie van oor deel bleek dat zij en niet het personeel zich met het incident had te bemoeien. Hierop hebben de arbeiders het werk neergelegd. a ïa?i" ,de directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau te Venlo, de heer J. Boo- nen ons mededeelde, hebben de staken de arbeiders zelf ontslag genomen Zij ^nam'oïSb- ls v00r het Kr°otste 'deel (namelyk negentien personen), aldus ven°t gSn?an' in andere betonbedrij ven leVnV ??steld- Het filiaal Reuver Nederfanrt dèe acht filialen in ïinvfn i? i s hlel"door komen stil te Uggen. olgens de burgemeester van hetTli Jm hGer J' L" H Claessen, za" het filiaal in zyn gemeente niet op gane worden gehouden met arbeiders van an dere filialen van firma S. Hy verwacht de wellicht oude arbeiders zullen worden teruggenomen, te meer nu de bedrijfs leider die inmiddels op vrije voeten is gesteld, naar Amsterdam overgeplaatst is. De bedrijfsleider woonde te Reuver en is donderdag naar Amsterdam ver trokken. Burgemeester Claessen gaf ons over het ontslag van de arbeiders een andere lezing dan het gewestelijk ar beidsbureau te Venlo. Volgens hem zou de directie de weigerachtige arbeiders hebben ontslagen en daarvoor toestem ming hebben aangevraagd aan het ge westelijk arbeidsbureau, dat deze toe stemming zou hebben geweigerd. Dit laatste wordt evenwel door het arbeids bureau ten stelligste tegengesproken. moeten gebeuren, deelde hy' ons heden morgen mede. Bij slecht weer is woensdag opnieuw een boei gelegd boven het wrak. De volgende week zal de heer Visser nog een paar keer naar die plaats uitvaren om de situatie volledig te verkennen en alles voor de expeditie klaar te maken. Pas daarna acht hij het tijdstip geko men met bureau Wijsmuller in IJmui- den te gaan praten over sleepboot- assistentie. Het is wel jammer, dat zoveel mooi weer onbenut voorbij moest gaan, aldus de heer Visser, die echter goede hoop heeft, dat ook de rest van deze zomer gunstig voor de expeditie zal zijn. Er zal inderdaad iets moeten gebeu ren, want rijkswaterstaat die nu al twee jaar de toren in het Noordzee kanaal te IJmuiden heeft liggen, wil er wel eens van af. De heer Visser deelde ons mede dat hij toestemming heeft zijn toren daar nog tot september te laten liggen. Hoewel men by rijkswa terstaat van oordeel is dat dit niet van eeuwigheid tot amen kan duren, was de heer Visser van mening, dat, omdat de toren geheel buiten de scheepvaartroute ligt, deze vergunning als de nood aan de man mocht komen, toch nog zal worden verlengd. Zou de rijkswaterstaat echter voet by stuk houden, dan zal de toren goedschiks of kwaadschiks van rijkswater verwij derd moeten worden. En waar hij dan moet blijven, is, gezien de diepgang van de toren, wel een heel grote vraag. De rijksvoorlichtingsdienst deelt het volgende mede: De regering heeft met verwondering kennis genomen van de mededelingen betreffende de plannen voor de IJ-tun- nel, die de indruk kunnen geven alsof het vast zou staan, dat thans met de uitvoering kan worden doorgegaan. In het standpunt der regering, zoals het in de Tweede Kamer is uiteengezet, is geen verandering gekomen. Het kan voor haar oordeel ook niet beslissend zijn of voor een beperkt deel der kos ten een lening kan worden gesloten. De regering heeft zich bereid ver klaard tot besprekingen met het Am sterdamse gemeentebestuur, zowel over de technische als over de finan ciële problemen. Zij betreurt het, in dien daarop wordt vooruitgelopen. Aan boord van een Nederlands tank schip in de haven van Willemstad heeft zich een ernstig ongeval voorgedaan, dat drie mensenlevens geëist heeft. De naam van de tanker wordt (ver moedelijk verminkt) opgegeven als Ko- sicia. Het schip meet 12.146 ton. Donderdagochtend begaf een van de pompmachinisten zich in de pompka- mer van het schip. Toen hij na enige tijd niet terugkwam, daalde een tweede lid der bemanning af, en toen ook de ze niet verscheen, begaf een van de ma chinisten zich omlaag. Toen tenslotte ook deze niet te voorschijn kwam, werd men ernstig ongerust en stelde, doch nu onder het treffen van de nodi ge voorzorgsmaatregelen, een onder zoek in. Toen bleek, dat alle drie de mannen door gas, dat uit een lekke lei ding stroomde, gestikt waren. West-Duitsland heeft er mee inge stemd aan Nederland 400.000 mark te betalen ais tegemoetkoming in de kos ten van de legering van Nederlandse militairen in de Bondsrepubliek, zo is in regeringskringen in Bonn medege deeld. Op Schipho. zyn donderdagmiddag de leden van ae „Standing Group'het uitvoe rend orgaan van het militaire comité van de N.A.V.O., gearriveerd voor een vijfdaags bezoek aan Nederland. Op het vliegveld werden zij namens het comité Verenigde Chefs van Staven ontvangen door de plaatsvervangend chef lucht machtstaf generaal-majoor H. P. Zielstra. V. I. n. r de Franse luitenant-generaal J. M. Piatte, admiraal Sir Michael Denny, voorzitter van de „group", en de Ameri kaanse luitenant-generaal L. W. Johnson. Drie Hongaarse „contra-revolutionai ren", die tot de doodstraf zijn veroor deeld, zijn gisteren volgens radio Boe dapest uit de Marko Utfa-gevangenis in Boedapest ontsnapt. Radio Boedapest deed een beroep op de bevolking „de autoriteiten te helpen de ontsnapten te arresteren". De ont- snapten zyn de 23-jarige Zwigmund Si- pos, de 25-jarige Pal Bakosi en de 30-jarige Joszef Erdesz. Volgens radio Boedapest werden zy wegens moord, beroving en andere contra-revolutionaire daden, ter dood veroordeeld. De drie ontsnapten werden 22 juni j.l. ter dood veroordeeld omdat zij in januari j.l. een majoor van de Hon gaarse militie te Boedapest zouden heb ben vermoord. Zij werden er ook van beschuldigd voorbereidingen te hebben getroffen voor een opstand, die 15 maart j.l., de dag waarop Hongarije in 1848 tegen Oostenrijk in opstand kwam, had moeten uitbreken. Het te Boedapest verschijnende dag blad „Estihirlap" meldde verleden maand dat Sipos c.s. een „onwettige revolutionaire arbeidersraad" hadden gevormd, met het doel leden van de Hongaarse militie te doden en over vallen op politiebureaus te organise ren. (Reuter) Vannacht is bij Ees (Dr.) een auto met een Engels echtpaar, dat logeerde in Borger, door tot nu toe onbekende ooraak tegen een boom gereden. Beide inzittenden werden in zeer ernstige toe stand naar het ziekenhuis te Emmen vervoerd, waar zy bij aankomst bleken te zijn overleden. De auto werd totaal vernield. Het verongelukte echtpaar laat twee kinderen van drie en vijf jaar achter, die thans nog in Borger ver blijven. G. kunnen deze hulzen het bewijs leveren dat hy niet de gemaskerde overvaller is geweest die op de avond van 15 novem ber 1954 de postkantoorhouder van Ra venstein met een schot uit een 7.65 mm. pistool om het leven heeft gebracht. De rechtbank en het gerechtshof in Den Bosch achtten hem hieraan wel schul dig en bij arrest van 8 mei j.l. is hy door het Hof tot 15 jaar gevangenisstraf ver oordeeld. Het cassatieberoep dat hij heeft ingesteld zal op 7 augustus behan deld worden. G. heeft tijdens zijn berechting van de zaak Ravenstein voor de rechtbank en het Hof volgehouden, dat hy hieraan volkomen onschuldig is. Deze week heeft hij aan zijn raadsman, mr. Scheef hals, bekend dat hij medeplichtig is. Hy heeft in Neerlangel bij boer v. Wy- chen kort voor de overval in Raven stein de afleidingsbrand gesticht. Vol gens zijn verklaring heeft hij een hooimytje met benzine overgoten en er toen op geschoten waardoor de brand ontstond. Tevoren had hij het zelfde geprobeerd op het erf van boer Roelofs. Tot vier keer toe heeft hij hier in een hooibergje geschoten, maar dit vatte geen vlam. In totaal zouden er dus vijf hulen en kogels gevonden moe ten kunnen worden. Tot dusverre is het graafwerk nog zonder succes gebleven, Mr. Scheefhals heeft deze nieuwe ontwikkeling in de zaak Ravenstein inmiddels ter kennis gebracht van mr. S, v. Oven, de cas- satie-advokaat van G. De Zwarte Rui ter heeft ook aan zijn raadsman ver teld dat hij weet wie de overval ge pleegd heeft en het schot gelost. Hij blijft echter weigeren diens naam .e noemen. Wat de praktische waarde van de hulzen zal zyn indien ze gevonden worden staat nog niet vast. Zij bewij zen uiteraard niet afdoende dat G. op die avond niet in het bezit gefeest kan zijn van een 7.65 mm pistool. Als ze ge vonden worden, acht mr. Scheefhals niettemin de kans aanwezig dat de zaak-Ravenstein opnieuw in vooronder zoek komt. Donderdagmiddag kwam de zevenja rige J. Blok, wonende Garshuizen bij Loppersum, op het moment dat een vrachtauto van de expediteur B. uit Ep- pènhuizen naderde, met zijn fiets te vallen. Het jongetje kreeg een achter wiel over het hoofd en werd op slag gedood. Donderdagmorgen is de 32-jarige wijkverpleegster, zuster Van Ooster- wyk te Etten, dodelijk verongelukt toen zy op haar scooter de rijksweg Etten- Roosendaal overstak. Op weg naar het ziekenhuis in Breda overleed het slacht offer. Toen donderdag de 55-jarige mevrouw E. Kelder-Abels op de Strevelsweg bij de Dordtselaan te Rotterdam met haar fiets linksaf wilde slaan, is zij door een auto geraakt. Zij viel en moest met een schedelbasisbreuk naar het Zuiderzie kenhuis worden overgebracht. Bij aan komst bleek, dat zij was overleden. Donderdagmiddag is een 65-jarige landbouwer uit Nieuweroord (gem. Wes- terbork) toen hij op de Koevorder- straatweg bij Hoogeveen fietste, aange reden door een veetransportauto met aanhangwagen. Hij werd in zorgwek kende toestand naar een ziekenhuis te Hoogeveen overgebracht, waar hij kort na aankomst is overleden. Op de Alkmaarseweg te Beverwijk had donderdagmiddag een ongeluk plaats dat de Beverwijker J. Koomen het leven heeft gekost. De heer Koomen die per bromfiets bij het passeren van enkele wielrijdsters op een gedeelte van de middenweg reed, werd door een hem achteropkomende truck met aan hangwagen gegrepen en op slag ge dood. Onbewust van het ongeval reed de chauffeur van de truck, eigendom van een expeditiebedrijf uit Schoorl, door, maar werd in Castricum door de recherche aangehouden. A avertentie BARTELJORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD, BOLSTR. 48 A'DAM TEL 717162 Het K.N.M.I. te De Bilt meldt: Een tamelijk actieve oceaandepressie be reikte gistermiddag de Ierse kust en trok daarna in een vertraagd tempo naar de Ier se zee. Op de nadering van het front van de depressie begon donderdagavond de be wolking toe te nemen en omstreeks mid dernacht begon het in het zuidwesten van het land te regenen. De regenzone verplaatste zich daarna in oostelijke rich ting naar Duitsland. De wind nam toe uit richtingen tussen zuidoost en zuid. De de pressie zal het komende etmaal verder naar de Noordzee trekken maar waarschijn lijk iets gaan opvullen. De lucht die achter het front met een matige tot krachtig zuid westelijke wind binnenstroomt is enigszins onstabiel. Zodat naast opklaringen ook en kele buien tot ontwikkeling komen. Ove rigens komt er in de temperatuur-verde- ling niet veel verandering. Morgen opklaringen maar ook kans op enkele buien. Tijdelijk langs de Noordzee kust een krachtige tot harde zuidweste lijke wind die morgen langzaam afneemt. Temperatuur overdag omstreeks 18 gr. C., zeewater 17 gr. C. Vooruitzichten: Het wisselvallige en koe le juliweer zal voortduren, waarbij men echter aan het strand niet van zonnige perioden verstoken zal blijven. Verwachting tot vrijdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Nu en dan buien afgewisseld door opklaringen. Matige tot krachtige aan de kust aanvankelijk harde zuidwestel^ke wind. Weinig veran dering in temperatuur. Zon: 4.37-21.15. Maan: 20.58-6.27. Station >iucKbolm Oslo Kopenhagen Londen Amsterdam Luxemburg Parits Nice Berlijn Frankfort Münehen ZUricb lenêve Locarno Wenen Innsbruck Rome Weer Max. neersL temp. afgeL vor. dag 24 uur geh. bew. 22 0.1 zw. bew. 20 0.1 onbewolkt 19 0 regenbui 21 11 regen 21 14 zw. bew. 21 0 regen 25 2 onbewolkt 27 3 geh. bew. 18 0 licht bew. 23 12 onbewolkt 16 0 onbewolkt 17 13 licht bew. 22 2 onbewolkt 27 0 geh. bew. 19 0.3 half bew. 14 11 onbewolkt 28 l HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, f 2.65 per maand, t 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.3® uur 's avonds tel. 21544. BUREAU SMEDEéTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel 4790 Bijkantoor en Red. IJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en M'. Severin.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 1